Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-11-13
    Posts
    2

    Default Ερώτηση Για Λιποδιαλύτες

    καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικο με του λυποδιαλυτες πιο ειναι πιο αποτελεσματικο ,βασικα πιος δουλευει και δεν δινει απο μονο τσιτα ,αναμεσα σε animal cuts ,arson,hydroxycut hardcore elite ,lipodex? η αν εχετε εσεις να μου προτεινετε κατι αλλο

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Nα σου προτείνουμε έτσι αυθαίρετα δεν μπορούμε. Πόσο χρ. είσαι, πόσο διάστημα προπονείσαι, πόσα κιλά και ύψος έχεις και έχεις χρησιμοποιήσει στο παρελθόν τέτοιο προιόν;

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    24-11-13
    Posts
    2

    Default

    εχετε δικιο ξεχασα να τα γραψω.Λοιπον πρωτα απο ολα να σας συστηθω με λενε Μαριο, ασχολουμε με την γυμναστικη 2 χρονια ειμαι ειμαι 1,76 και 82 κιλα στοχος μου ειναι να πεσω σε ποσοστα λιπους.εχω χρησιμοποιησει το lipo 6 black της nutrex , και το viper της dymatize.μπορω να πω οτι με την χρηση του lipo 6 black δεν δουλεψε καθολου σε εμενα. το viper πολυ καλο αλλα σταματησε να βγαινει :/ . και ψαχνω τωρα ενα δυνατο ετσι ωστε να μην πεταξω τα λεφτα μου. Επισης χρησιμοποιω αυτο το διαστημα cla και carnitine και την πρωτεινη dymatize elite , και τωρα περιμενω την 100% whey hydro isolate..

  4. #4
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Μαριε καλως ηρθες στη παρεα μας !!!
    Ξεχωρα σε πιο θα καταληξεις τελικα , οι λιποδιαλυτες ειναι η τελευταια πινελια σε μια προσπαθεια με κυριους πρωταγωνιστες τη διατροφη και την αεροβια !!!!
    Το αναφερω διοτι εσυ δεν το εκανες ....
    Υποθετω οτι σε αυτα τα κιλα θα εισαι πανω απο 13% σε λιπος , ακολουθησε μια σοβαρη διατροφη σε συνδιασμο με αεροβιο και θα χασεις πολυ γρηγοροτερα και απο τον καλυτερο λυποδιαλυτη
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλώς όρισες Μάριε στην παρέα μας!
    Όπως είπε και ο Θάνος, έχεις περιθώρια να χάσεις λίπος χωρίς λιποδιαλύτη. Κράτα το ως άσσο στο μανίκι. Αν χρησιμοποιήσεις το κουτί της αναζήτησης πάνω δεξιά και βάζοντας τη λέξη κλειδί που θες (στην προκειμένη μαρκα λιποδιαλύτη), θα σου βγαλει τα θεματα που έχουν συζητηθεί γι αυτό το προιόν.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    21-07-10
    Posts
    257

    Default

    Φιλε το έψαξα 2-3 φορες αυτό για τους λιποδιαλυτές προσπαθώντας να με πίσω ότι δουλεύουν, όμως δεν. Όργωσα αρκετά το internet και κάθε φορα που το έκανα κατέληγα στο ότι η δουλειά που κάνουν είναι απειροελάχιστη έως ανύπαρκτη. Παρολαυτά επέμενα να δοκιμάσω για να δω μήπως νιώσω κάποιο boost ενέργειας ή κάτι και ας μην μου κάψει λίπος. Σκεφτόμουν και εγώ για Animal Cuts καθώς είναι από τους πιο διάσημους, όμως με το που είδα την δόση του η οποια είναι 7 σχετικά μεγάλες κάψουλες δεν υπήρχε περίπτωση να το αγγίξω. Τελικά δοκίμασα άλλους και... Τίποτα, κυριολεκτικά δεν ένιωσα τίποτα. Κανε ένα ψάξιμο στο google, σε forums, στο youtube και το πιο πιθανό θα καταλήξεις και εσύ στο ότι είναι από τα προϊόντα που απλά υπάρχουν για να ξαφρίζουν.

    Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις σαν εναλλακτική, είναι να δοκιμάσεις pre-workout. Αυτά κάνουν δουλειά, ανάλογα με το ποσο πιάνουν τον καθένα, όμως κυρίως έμμεση δουλειά. Δηλαδή θα σου δώσουν boost να γυμναστείς πιο σκληρά, με περισσότερη ένταση και περισσότερο focus. Διάλεξε κάποιο χωρίς κρεατίνη για να μην φουσκώνει, και προτίμησε το να έχει beta-alanine. Παρολαυτά τα pre-workouts είναι από τα πιο ανθυγεινά supplements.
    Last edited by GymSte; 25-11-13 at 03:56.

  7. #7

    Join Date
    27-09-13
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by marios_all View Post
    καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω σχετικο με του λυποδιαλυτες πιο ειναι πιο αποτελεσματικο ,βασικα πιος δουλευει και δεν δινει απο μονο τσιτα ,αναμεσα σε animal cuts ,arson,hydroxycut hardcore elite ,lipodex? η αν εχετε εσεις να μου προτεινετε κατι αλλο
    Δυστηχως μαριε το να πεσει το λιπος σου ειναι απλα μαθηματικα ( μακρος ) στην διατρφη σου.... Οταν θα τα κανεις τελεια τα μακρο σου και την προπονηση σου , τοτε ναι αν παρεις και λιποδιαλιτη ισως σε βοηθησει 1 , 5%... το να παρεις ομως λιποδιαλητη και να τρως ναι μεν σωστα αλλα " με το ματι " δεν θα σε βγαλει καπου..... θα μενεις στασιμος ή και θα χειροτερεβεις αν δν κοβει το ματι σου και τρως παραπανω λιπαρα απο οτι χριαζεσε ή καποιο αλλο μακροσυστατικο.... οπως σου ειπα κανε αυτα και τοτε το συζηταμε για λιποδιαλιτη.. και αφου ειπες δν θες να πεταξεις τα λεφτα σου... τοτε μην παρεις καθολου γιατι οντως θα τα πεταξεις....!

    Παρε μια πολυβιταμινη , ω3 , βιταμινη C... δν εχεις τα βασικα και ψαχνεις λιποδιαλιτες κια υδρολιμενες προτεϊνες.... ποιο ο λογος?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ερωτηση για συγκεκριμενους λιποδιαλυτες
    By ria in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-14, 01:43
  2. Ερώτηση Για Λιποδιαλύτες
    By kwstagor in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 11-06-13, 21:21
  3. Ερώτηση για λιποδιαλύτες, καρνιτινη και θυροειδή
    By achis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 7
    Last Post: 07-08-12, 14:09
  4. Ερώτηση για Λιποδιαλύτες
    By silias in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-11, 00:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •