Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 44

Thread: Κυνήγι

  1. #1
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default Κυνήγι

    Μετα απο τις ευγενικες παρατηρησεις στις φωτογραφιες για τα bb φαγητα του φιλου Mazda6 ανοιγω το θρετ . Να παρακαλεσω τον Σταυρο η καποιον Mod να μεταφερει τα ποστς εμενα και του Γιαννη εδω!!!

    Λοιπον νομιζω εχει αρκετο ενδιαφερον το θεμα για εμας τους κυνηγους και κυριως τωρα με ολα αυτα τα σαχλα που ακουω για απαγορευση του κυνηγιου στην Ελλαδα!!!

    Ας κανω την αρχη λοιπον και να πω οτι εγω προσωπικα ειμαι λατρης της φασσας και την κυνηγαω χειμωνα-καλοκαιρι, σε κρυο,ζεστη,βροχη και ανεμους!!!!το κυνηγι αυτο γινεται σε καρτερι οπως θα ξερουν αυτοι που ασχολουνται!!!Το δικαννο που χρησιμοπιω ειναι το Baikal MP-27EΜ-1C "SPORTING" με 29,5 ιντζες ported καννες και αυλους 18,4...!!!εχω ακομα 3 οπλα...ενα sauer κληρονομια απο τον μακαριτη τον πατερα μου καθως επισης ενα baikal 28' και ενα laurona sporting επισης 28 '

    Επισης καλο ειναι να ακουσουμε και πολλες γνωμες απο ατομα που σιγουρα θα ειναι εναντιον του κυνηγιου αλλα οι συζητησεις να γινονται σε κοσμια πλαισια γιατι συνηθως αυτα οδηγουν σε τσακωμους...ισως γιαυτο δεν ανοιξα μεχρι τωρα θρετ για κυνηγι σε αυτο το φορουμ. Ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες!

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Κακοπερνατε βλεπω!
    ...ε τι να κανουμε ρε Γιαννη???τρωμε οσο πιο καθαρα γινεται για να αντεξουμε στο καρτερι κανα 12ωρο!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  2. #2
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default Κυνήγι

    Γουρουνακια βαραμε???

  3. #3
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ...οχι ρε φιλε...δεν υπαρχουν εδω κατω...!!!!φασσες κυνηγαω εγω συγκεκριμενα...!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  4. #4
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Eδω γινεται χαμος,ερχονται και απο αλλου για κυνηγι.
    Κατεβασαμε τιποτα κατω ή ηταν τελικα μονο pic nic?

  5. #5
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Eχεις δικιο Σταυρο!
    Λεωνιδα,περιμενουμε φωτογραφιες απο το μαγειρεμα μετα το κυνηγι φιλε μου!

  6. #6
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Eχεις δικιο Σταυρο!
    Λεωνιδα,περιμενουμε φωτογραφιες απο το μαγειρεμα μετα το κυνηγι φιλε μου!
    εφτασε!!!!!!!!!!!!!!

    fassa leo.jpg
    Last edited by Leo 11; 05-12-13 at 20:20.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Φιλε μου λυκε...πρωτος που θα σηκωσω το χερι κατα του κυνηγιου ειμαι εγω!!! αν και μικρος ειχα ξεκινησει με τον πατερα μου για αγριογουρουνα...Ο πατερας μου ανηκει σε μια ομαδα που καθε χρονο χτυπανε 30-40....
    Δε θα μιλησω για λαθροθηρια γιατι πιστευω πως αυτοι αμαυρωνουν το ονομα των κυνηγων....
    Θα πιασω το θεμα απο την αρχη...οταν ο ανθρωπος κυνηγουσε για λογους επιβιωσης...τωρα λοιπον κυνηγαει για χομπι?? τι χομπι ειναι αυτο αραγε που σκοτωνει την ιδια την φυση??πως μπορουν και σκοτωνουν αυτα τα εναπωμειναντα λιγοστα κατα τη γνωμη μου θηραματα???
    Δε θελω να μιλησουμε για το οικονομικο σκελος και τις οικογενειες που ζουνε μεσα απο το κυνηγι...
    Η φυση αιμοραγει..αυτο ειναι δεδομενο...τα ζωα αποδεκατιζονται...και καποια ειδη εχουν εξαφανιστει....μιλαω με αγροτες που δεν βλεπουν πλεων στους καμπους περδικες..τα ορτυκια που βλεπουν και αυτα ελαχιστα... τι πρεπει να γινει αλλο για να ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ το κυνηγι ή να ανασταλει καποια χρονια ωστε τα ειδη να μπορεσουν να αναπαραχθουν.....Βλεπεις φιλε λυκε δε μιλαω για απαγορευση αν και θα το προτιμουσα,μιλαω για περιορισμο και αντι για να σκοτωνουμε σε καθε κυνηγι ζωα να φυτευατε ενα δεντρο... Εν ολιγης κλεινοντας το ποστ μου θα πω πως η φυση αιμοραγει... ας κανουν πια κατι πριν πεθανει.... Make Love no Hunt...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  8. #8
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Δεν εχεις αδικο αλλα με αυτη την λογικη δεν θα πρεπει να τρωμε καθολου πανιδα μιας και αυτη θανατωνεται,ετσι δεν ειναι?
    Λεω δεν κρατηθηκες ρε φιλε.Χαχαχαχαχα
    Ωραιος!
    Οτι βλεπω σε φαγητο,το βλεπω αποκλειστικα σαν Π/Υ/Λ,ειμαι καλα γιατρε μου?

  9. #9
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Δεν εχεις αδικο αλλα με αυτη την λογικη δεν θα πρεπει να τρωμε καθολου πανιδα μιας και αυτη θανατωνεται,ετσι δεν ειναι?
    Λεω δεν κρατηθηκες ρε φιλε.Χαχαχαχαχα
    Ωραιος!
    Οτι βλεπω σε φαγητο,το βλεπω αποκλειστικα σαν Π/Υ/Λ,ειμαι καλα γιατρε μου?
    Ποια ακριβως ειναι η πανιδα που τρωμε φιλε NoFear??
    Αν εννοεις λαχανικα αυτα φυτευονται και καλιεργουντε για αυτο το σκοπο.. εκτως φυσικα αν ταιζεται εσεις τα αγριογουρουνα στη φυση...

    Και φιλε Λυκε το πιο τραγικο που βλεπω ακομη στους δρομους ειναι το "στολισμα" πανω στο καπο του αυτοκινητου το θηραμα τους....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    χαχα...ωραιος ο Antoin!!!!αλλα φιλε μου...με ολο το σεβασμο...βλεπεις κανενα να λατρευει τη φυση και να αγαπα το περιβαλλον περισσοτερο απο ενα κυνηγο???ακουω ολες αυτες τις μπουρδες απο τους οικολογους!!!!σκατα οικολογους δηλ...μονο να μιλανε πισω απο ενα γυαλι και να ξεσκιζονται στο να φωναζουν για το περιβαλλον...αλλα να σε ενημερωσω πως την δουλεια που κανουν οι συλλογοι και οι ιδιοι η κυνηγοι για τη διατηρηση του τοπου που κυνηγανε δεν προκειτε να την κανει κανενας οικολογος...και ξερεις γιατι...γιατι ο κυνηγος αν δε εχει καλα τον τοπο του...κυνηγι δεν θα βρει...και πραγματικα αγαπαει αυτο ολο...πραγματικα ομως...ειναι αυτο που του δινει οξυγονο...οσο για τα θηρευσιμα ειδη...εδω να πουμε πως δεν επιτρεπεται να βαρας οτι δεις...στα επιτρεμονενα ειδη στατιστικα δεν απειλειται ο πλυθησμος τους και εκτος αυτου επιφερουν και πολλες καταστροφες με την ανεξελεκτη αυξηση του πλυθησμου τους...οπως οι φασσες πχ που δεν αφηνουν καλλιεργεια στο περασμα τους....αυριο θα σας παραθεσω και καποιες φωτογραφιες με το προσφατο θεμα των ψαρονιων στην Ιταλια(φετος λογο κρισης δεν τα ψεκασαν και ειναι τρομερο το τι εχει γινει)...απλα ας μην νομιζει ο κοσμος οτι κυνηγος σημαινει βγαινω στη φυση...τα χεζω ολα και βαραω οτι βρω...καμμια σχεση...οσο για τα περδικια που λες και ολα τα ενδημικα ειδη εδω παιζει ρολο και η σωστη διαχειρηση...αφου τουλαχιστον εδω στην Κυπρο γινονται εκτροφες και απελευθερωσεις...και οι κυνηγοι τις πληρωνουν...τωρα αν αυτα τα ειδη ειναι καθε χρονο και λιγοτερα ειναι ενα αλλο κεφαλαιο σωστης διαχειρησης....

    Παρανομοι και τα σχετικα υπαρχουν...οπως υπαρχουν και σε ολους τους τομεις της κοινωνιας...και πρωτοι που τους τρεχουν φιλε μου ειναι οι ιδιοι οι κυνηγοι...και πολλες φορες με ρισκο την σωματικη τους ακεραιοτητα!!!!Κανεις σωστος κυνηγος δεν κυνηγαει για να ζησει φιλε μου...κυνηγαει γιατι πραγματικα αγαπαει αυτο το αθλημα και του δινει ζωη...!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  11. #11
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Δεν εχεις αδικο αλλα με αυτη την λογικη δεν θα πρεπει να τρωμε καθολου πανιδα μιας και αυτη θανατωνεται,ετσι δεν ειναι?
    Λεω δεν κρατηθηκες ρε φιλε.Χαχαχαχαχα
    Ωραιος!
    Οτι βλεπω σε φαγητο,το βλεπω αποκλειστικα σαν Π/Υ/Λ,ειμαι καλα γιατρε μου?

    ...χαχαχα..αυτο θα πει καθαρη πρωτεινη φιλε μου!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  12. #12
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Ποια ακριβως ειναι η πανιδα που τρωμε φιλε NoFear??
    Αν εννοεις λαχανικα αυτα φυτευονται και καλιεργουντε για αυτο το σκοπο.. εκτως φυσικα αν ταιζεται εσεις τα αγριογουρουνα στη φυση...
    Εδω τα μπερδεψες.Αναφερομαι στα ζωα και οχι στα φυτα.Αλλο πανιδα και αλλο χλωριδα.
    Τα ζωα που ολοι τρωμε θανατωνονται για να τα φαμε,ετσι δεν ειναι?Και μην πουμε για τις συνθηκες που βρισκονται στα σφαγεια,ετροφεια κτλ,γεματο ειναι το internet.
    Εγω προσωπικα δεν ειμαι κυνηγος,συμφωνω με το κυνηγι αλλα με μετρο,οπως ακριβως το παραδειγμα που ανεφερες.

    Leo,εχεις δικιο φιλε μου!
    Παντως απο οτι ξερω,καλα σας παει,κρυο δεν εχει,περα απο καποιες βροχες μια χαρα εισαστε!
    Last edited by No Fear; 05-12-13 at 22:00.

  13. #13
    Advanced Bodybuilder vlasis90's Avatar
    Join Date
    27-04-12
    Location
    Lumber camps
    Posts
    1,000

    Default

    leoooo παρ το baykal σου και δρομο - σε εχω με το benelli

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    χαχα...ωραιος ο Antoin!!!!αλλα φιλε μου...με ολο το σεβασμο...βλεπεις κανενα να λατρευει τη φυση και να αγαπα το περιβαλλον περισσοτερο απο ενα κυνηγο???ακουω ολες αυτες τις μπουρδες απο τους οικολογους!!!!σκατα οικολογους δηλ...μονο να μιλανε πισω απο ενα γυαλι και να ξεσκιζονται στο να φωναζουν για το περιβαλλον...αλλα να σε ενημερωσω πως την δουλεια που κανουν οι συλλογοι και οι ιδιοι η κυνηγοι για τη διατηρηση του τοπου που κυνηγανε δεν προκειτε να την κανει κανενας οικολογος...και ξερεις γιατι...γιατι ο κυνηγος αν δε εχει καλα τον τοπο του...κυνηγι δεν θα βρει...και πραγματικα αγαπαει αυτο ολο...πραγματικα ομως...ειναι αυτο που του δινει οξυγονο...οσο για τα θηρευσιμα ειδη...εδω να πουμε πως δεν επιτρεπεται να βαρας οτι δεις...στα επιτρεμονενα ειδη στατιστικα δεν απειλειται ο πλυθησμος τους και εκτος αυτου επιφερουν και πολλες καταστροφες με την ανεξελεκτη αυξηση του πλυθησμου τους...οπως οι φασσες πχ που δεν αφηνουν καλλιεργεια στο περασμα τους....αυριο θα σας παραθεσω και καποιες φωτογραφιες με το προσφατο θεμα των ψαρονιων στην Ιταλια(φετος λογο κρισης δεν τα ψεκασαν και ειναι τρομερο το τι εχει γινει)...απλα ας μην νομιζει ο κοσμος οτι κυνηγος σημαινει βγαινω στη φυση...τα χεζω ολα και βαραω οτι βρω...καμμια σχεση...οσο για τα περδικια που λες και ολα τα ενδημικα ειδη εδω παιζει ρολο και η σωστη διαχειρηση...αφου τουλαχιστον εδω στην Κυπρο γινονται εκτροφες και απελευθερωσεις...και οι κυνηγοι τις πληρωνουν...τωρα αν αυτα τα ειδη ειναι καθε χρονο και λιγοτερα ειναι ενα αλλο κεφαλαιο σωστης διαχειρησης....

    Παρανομοι και τα σχετικα υπαρχουν...οπως υπαρχουν και σε ολους τους τομεις της κοινωνιας...και πρωτοι που τους τρεχουν φιλε μου ειναι οι ιδιοι οι κυνηγοι...και πολλες φορες με ρισκο την σωματικη τους ακεραιοτητα!!!!Κανεις σωστος κυνηγος δεν κυνηγαει για να ζησει φιλε μου...κυνηγαει γιατι πραγματικα αγαπαει αυτο το αθλημα και του δινει ζωη...!!!
    Σωστός imo

  14. #14
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    χαχα...ωραιος ο Antoin!!!!αλλα φιλε μου...με ολο το σεβασμο...βλεπεις κανενα να λατρευει τη φυση και να αγαπα το περιβαλλον περισσοτερο απο ενα κυνηγο???ακουω ολες αυτες τις μπουρδες απο τους οικολογους!!!!σκατα οικολογους δηλ...μονο να μιλανε πισω απο ενα γυαλι και να ξεσκιζονται στο να φωναζουν για το περιβαλλον...αλλα να σε ενημερωσω πως την δουλεια που κανουν οι συλλογοι και οι ιδιοι η κυνηγοι για τη διατηρηση του τοπου που κυνηγανε δεν προκειτε να την κανει κανενας οικολογος...και ξερεις γιατι...γιατι ο κυνηγος αν δε εχει καλα τον τοπο του...κυνηγι δεν θα βρει...και πραγματικα αγαπαει αυτο ολο...πραγματικα ομως...ειναι αυτο που του δινει οξυγονο...οσο για τα θηρευσιμα ειδη...εδω να πουμε πως δεν επιτρεπεται να βαρας οτι δεις...στα επιτρεμονενα ειδη στατιστικα δεν απειλειται ο πλυθησμος τους και εκτος αυτου επιφερουν και πολλες καταστροφες με την ανεξελεκτη αυξηση του πλυθησμου τους...οπως οι φασσες πχ που δεν αφηνουν καλλιεργεια στο περασμα τους....αυριο θα σας παραθεσω και καποιες φωτογραφιες με το προσφατο θεμα των ψαρονιων στην Ιταλια(φετος λογο κρισης δεν τα ψεκασαν και ειναι τρομερο το τι εχει γινει)...απλα ας μην νομιζει ο κοσμος οτι κυνηγος σημαινει βγαινω στη φυση...τα χεζω ολα και βαραω οτι βρω...καμμια σχεση...οσο για τα περδικια που λες και ολα τα ενδημικα ειδη εδω παιζει ρολο και η σωστη διαχειρηση...αφου τουλαχιστον εδω στην Κυπρο γινονται εκτροφες και απελευθερωσεις...και οι κυνηγοι τις πληρωνουν...τωρα αν αυτα τα ειδη ειναι καθε χρονο και λιγοτερα ειναι ενα αλλο κεφαλαιο σωστης διαχειρησης....

    Παρανομοι και τα σχετικα υπαρχουν...οπως υπαρχουν και σε ολους τους τομεις της κοινωνιας...και πρωτοι που τους τρεχουν φιλε μου ειναι οι ιδιοι οι κυνηγοι...και πολλες φορες με ρισκο την σωματικη τους ακεραιοτητα!!!!Κανεις σωστος κυνηγος δεν κυνηγαει για να ζησει φιλε μου...κυνηγαει γιατι πραγματικα αγαπαει αυτο το αθλημα και του δινει ζωη...!!!
    Δηλαδη για να καταλαβω ο καλος κυνηγος ειναι αυτος που προσεχει τη φυση??? μου θυμιζεις τιην παροιμια που λεει να σε καψω Γιαννη να αλοιψω μελι... συμφωνω πως οι κυνηγοι ειναι εν μερη ειναι οικολογοι... ΑΛΛΑ μεχρι εκει.. "οικολογος" με ή χωρις εισαγωγικα δεν ειναι αυτος που σηκωνει το οπλο και αφαιρει μια ζωη...για ΧΟΜΠΙ??? Δεν μπορω να καταλαβω τι σοι οικολογια ειναι αυτη!!!
    ΟΙκολογος ειναι αυτος που φυτεψε ενα δεντρο.. που μαζεψε τα σκουπιδια απο το δασος...πραξεις λοιπον και οχι λογια....
    Συμφωνω οτι αρκετα ειδη πουλιων κανουν ζημιες.... αρα τι κανουμε?? ΘΑΝΑΤΟΣ σε ολα εε?? οχι φιλε μου...ειναι μερος της φυσης των πουλιων αφου δεν τα αφησανε πλεων δασος και δε τα αφηνουν σε ησυχια που θα βρουνε τροφη??? εξαλου για τετοιου ειδους καταστροφες υπαρχει ο ΕΛΓΑ για αποζημιωσεις.... οπως και σε ακραια καιρικα φαινομενα...
    Οσο για τη ζωη που δινει οπως γραφεις πιο πανω... ηδη πολλες μετρησεις εχουν δειξει πως πολλα ειδη ειναι προς εξαφανιση....
    Επισης οικολογος κυνηγος ειναι για μενα ανεκδοτο...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Εδω τα μπερδεψες.Αναφερομαι στα ζωα και οχι στα φυτα.Αλλο πανιδα και αλλο χλωριδα.
    Τα ζωα που ολοι τρωμε θανατωνονται για να τα φαμε,ετσι δεν ειναι?Και μην πουμε για τις συνθηκες που βρισκονται στα σφαγεια,ετροφεια κτλ,γεματο ειναι το internet.
    Εγω προσωπικα δεν ειμαι κυνηγος,συμφωνω με το κυνηγι αλλα με μετρο,οπως ακριβως το παραδειγμα που ανεφερες.

    Leo,εχεις δικιο φιλε μου!
    Παντως απο οτι ξερω,καλα σας παει,κρυο δεν εχει,περα απο καποιες βροχες μια χαρα εισαστε!
    Ωπα... λαθος αν και η φιλοσοφια ειναι η ιδια... εδω μιλαμε για εκτροφη....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  16. #16
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by vlasis90 View Post
    leoooo παρ το baykal σου και δρομο - σε εχω με το benelli



    Σωστός imo
    ...φτηνο το baikal δεν λεω...αλλα απο ατσαλι φιλε σκιζει!!!!τι να τα κανω τα σκαλισματα και τα φρουρου και τα αρωματα????καλα η benelli σου ειναι αλλη κατηγορια...εδω να πω πως στην Κυπρο επιτρεπονται μονο δικαννα!

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Δηλαδη για να καταλαβω ο καλος κυνηγος ειναι αυτος που προσεχει τη φυση??? μου θυμιζεις τιην παροιμια που λεει να σε καψω Γιαννη να αλοιψω μελι... συμφωνω πως οι κυνηγοι ειναι εν μερη ειναι οικολογοι... ΑΛΛΑ μεχρι εκει.. "οικολογος" με ή χωρις εισαγωγικα δεν ειναι αυτος που σηκωνει το οπλο και αφαιρει μια ζωη...για ΧΟΜΠΙ??? Δεν μπορω να καταλαβω τι σοι οικολογια ειναι αυτη!!!
    ΟΙκολογος ειναι αυτος που φυτεψε ενα δεντρο.. που μαζεψε τα σκουπιδια απο το δασος...πραξεις λοιπον και οχι λογια....
    Συμφωνω οτι αρκετα ειδη πουλιων κανουν ζημιες.... αρα τι κανουμε?? ΘΑΝΑΤΟΣ σε ολα εε?? οχι φιλε μου...ειναι μερος της φυσης των πουλιων αφου δεν τα αφησανε πλεων δασος και δε τα αφηνουν σε ησυχια που θα βρουνε τροφη??? εξαλου για τετοιου ειδους καταστροφες υπαρχει ο ΕΛΓΑ για αποζημιωσεις.... οπως και σε ακραια καιρικα φαινομενα...
    Οσο για τη ζωη που δινει οπως γραφεις πιο πανω... ηδη πολλες μετρησεις εχουν δειξει πως πολλα ειδη ειναι προς εξαφανιση....
    Επισης οικολογος κυνηγος ειναι για μενα ανεκδοτο...
    ...θα τρομαξεις φιλε στο ποσες δεντροφυτευσεις και ποσους καθαρισμους εχουν οργανωσει οι συλλογοι...παντως εγω δεν ειδα κανα οικολογο να τα κανει εκτος απο κατι μονοημερα σε σχολεια που πανε απλα να κολλησουν την μουρη τους στο γυαλι να παρουν κανα ψηφο...τα χερια τους δεν τα λερωνουν!!!

    Quote Originally Posted by Antoin View Post
    Ωπα... λαθος αν και η φιλοσοφια ειναι η ιδια... εδω μιλαμε για εκτροφη....
    ...οπως και στο ενδημικο...για εκτροφη μιλαμε!!!

    μιλησα πριν για ψαρονια και καταστροφες...καθε χρονο στην Ιταλια οχι απλα τα κυνηγανε...γιατι με τετοιο τροπο δεν μειωνεται ο πλυθησμος τους...αλλα τα ψεκαζουν!!!!οι καταστροφες ειναι αμετρητες...και οχι μονο σε καλλιεργειες...και αυτο μονο για τα ψαρονια...διαβαστε εδω: http://www.24news.com.cy/index.php?p...=1&artid=24193
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  17. #17
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by No Fear View Post
    Εδω τα μπερδεψες.Αναφερομαι στα ζωα και οχι στα φυτα.Αλλο πανιδα και αλλο χλωριδα.
    Τα ζωα που ολοι τρωμε θανατωνονται για να τα φαμε,ετσι δεν ειναι?Και μην πουμε για τις συνθηκες που βρισκονται στα σφαγεια,ετροφεια κτλ,γεματο ειναι το internet.
    Εγω προσωπικα δεν ειμαι κυνηγος,συμφωνω με το κυνηγι αλλα με μετρο,οπως ακριβως το παραδειγμα που ανεφερες.

    Leo,εχεις δικιο φιλε μου!
    Παντως απο οτι ξερω,καλα σας παει,κρυο δεν εχει,περα απο καποιες βροχες μια χαρα εισαστε
    !
    ...κανει φιλε μου πολλες υγρασιες ομως...στεκομαστε στο καρτερι στις 5 το πρωι και σταζουμε...και με χαμηλες θερμοκρασιες...τετοιες ωρες το χειμωνα παει πολυ χαμηλα η θερμοκρασια...και μην ξεχνας το καλοκαιρι...να στεκεις εκει στους 43 βαθμους!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  18. #18
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    και εγω πηγαινω για κυνηγι κυριως το καλοκαιρι στα τρυγονια και τωρα οταν κατεβαινω σαββατοκυριακο στο σπιτι μου για κυνηγι λαγου.. εχω αλλαξει 1-2 παρεες κυριως με νευριαζουν οταν δεν καταλαβαινουν οτι πρεπει να τηρουν τους κανονισμους.. εχω μια franchi inertia raptor (ασημι χρωμα με τιτανιο)

  19. #19
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ^^^^^ωραιος ο φιλος!!!σε καταλαβω απολυτα για τις παρεες...εγω χρονια κυνηγουσα με τον μακαριτη τον πατερα μου...τωρα με ενα φιλο ο οποιος εχει το ιδιο μερακι και αγαπη γιαυτο που κανουμε...και πανω απο ολα κυνηγαει σωστα!!!!

    πειτε και κανα φυσιγγι ρε παιδια!!!!φαγαμε τη ζωη μας να τεσταρουμε αυτα τα Lambro...με το καφε και το Bturbo Μου εφυγε το σαγονι!!!!!την Περασμενη Κυριακη ομως αν και δεν χρησiμοποιω ποτε μου ταπα...πηρα να δοκιμασω τις feltro...επειδει φασσα κυνηγαω, παντα εχω κλειστα τσοκ (3-2)...παρατηρησαμε ομως οτι χαναμε πολλα πουλια στη φεξη...κοντινα...τσοκ δεν θελαμε να ανοιξουμε γιατι στην πλειοψηφια τα πουλια που χτυπαμε ειναι σε αρκετο υψος...οποταν ειπα στον συντροφο να δοκιμαζαμε ταπα...3 πουλια μας εδωσαν χερι το πρωι και τα 3 κοκκαλο...την λατρεψαμε....δεν θα την βγαλουμε απο το οπλο για ολη τη σεζον..το πρωι μιλαω....

    τωρα γενικα οι lambro εχουν αυξημενες πιεσεις...πχ η καφε βγαζει 800bars!!!!!!!!!!!!ελεος ρε παιδια...μηπως ειναι μονο για καραμπινες???αν σκεφτεις οτι εδω κατω η πιο δυνατη γομωση της victory βγαζει 590 στα 36 γραμμαρια!!!!!! και ακομα το οπλο μου ειναι 3,700...αν εφυγε εμενα το σαγονι τι θα πει καποιος αν τις δοκιμασει με οπλο ultralight???
    Last edited by Leo 11; 06-12-13 at 13:49.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  20. #20
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ^^^^^ωραιος ο φιλος!!!σε καταλαβω απολυτα για τις παρεες...εγω χρονια κυνηγουσα με τον μακαριτη τον πατερα μου...τωρα με ενα φιλο ο οποιος εχει το ιδιο μερακι και αγαπη γιαυτο που κανουμε...και πανω απο ολα κυνηγαει σωστα!!!!

    πειτε και κανα φυσιγγι ρε παιδια!!!!φαγαμε τη ζωη μας να τεσταρουμε αυτα τα Lambro...με το καφε και το Bturbo Μου εφυγε το σαγονι!!!!!την Περασμενη Κυριακη ομως αν και δεν χρησiμοποιω ποτε μου ταπα...πηρα να δοκιμασω τις feltro...επειδει φασσα κυνηγαω, παντα εχω κλειστα τσοκ (3-2)...παρατηρησαμε ομως οτι χαναμε πολλα πουλια στη φεξη...κοντινα...τσοκ δεν θελαμε να ανοιξουμε γιατι στην πλειοψηφια τα πουλια που χτυπαμε ειναι σε αρκετο υψος...οποταν ειπα στον συντροφο να δοκιμαζαμε ταπα...3 πουλια μας εδωσαν χερι το πρωι και τα 3 κοκκαλο...την λατρεψαμε....δεν θα την βγαλουμε απο το οπλο για ολη τη σεζον..το πρωι μιλαω....

    τωρα γενικα οι lambro εχουν αυξημενες πιεσεις...πχ η καφε βγαζει 800bars!!!!!!!!!!!!ελεος ρε παιδια...μηπως ειναι μονο για καραμπινες???αν σκεφτεις οτι εδω κατω η πιο δυνατη γομωση της victory βγαζει 590 στα 36 γραμμαρια!!!!!! και ακομα το οπλο μου ειναι 3,700...αν εφυγε εμενα το σαγονι τι θα πει καποιος αν τις δοκιμασει με οπλο ultralight???
    τα biturbo semimagnum τα κιτρινα τα εχω χρησιμοποιησει για λαγο εχουν υψηλες πιεσεις αλλα ειναι καθαρα,και στην δικια μου την franchi δεν με χτυπουν αλλα για δικαννο ή σουπερποζε μαλλον θα χτυπουν λιγο.. γενικα εχει καλο προστατευτικο εχω βαλει και magnum πολλες φορες χωρις προβλημα..τα lambro και τα κυργιας ειναι καλα για την τιμη τους... σε φασσα εχω χρησιμοποιησει εκτος απο lambro και κυργια..τα b&p mb extra και τα nobel sport n-speed αν δεν μιλαμε για μεγαλες αποστασεις.. αλλιως biturbo.. το θεμα ειναι να ειναι αξιοπρεπη .. θυμαμαι ειχα παρει κατι 36 αρια ,ελληνικα, που σηκωναν τρελες πιεσεις και μου γεμισαν την καννη λες και ειχα ριξει ποσα κουτια.... και δεν ειχα καταφερει να την καθαρισω καλα... αν βρω το κουτι θα γραψω ποια ειναι να μεινετε μακρια! meinXTRAP MB EXTRA

  21. #21
    Pumping Iron Delta's Avatar
    Join Date
    24-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    402

    Default

    Δεν έχεις ρίξει ποτέ δλδ με 3" slug όπως της φωτό.... Το αιμάτωμα της πρωτης φοράς που δεν το περίμενα κατέβηκε μέχρι το ποδι....

    Εγώ τώρα έχω ένα αλληλεπίθετο Baikal,
    μια mossberg 500 mil spec &
    ένα mossberg 695

    Αλλά δεν κυνηγάω πλέον... δεν μου προσφέρει τίποτα να σκοτώσω μια πέρδικα, ένα γουρούνι ή εναν λαγό (καλά παλιά στο Τέξας πλεον αυτοί). Αν θέλω να περπατήσω στο βουνό ή στον κάμπο, το κάνω και χωρίς να χρειαστεί να κυνηγήσω.

    Αν θέλουμε να είμαστε κανονικοί κυνηγοί, θα προτιμουσα να κυνηγάω με τόξο και τα γουρούνια με σκυλιά και δόρι...
    Attached Images Attached Images
    I'll be back.

  22. #22
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by giannis22 View Post
    τα biturbo semimagnum τα κιτρινα τα εχω χρησιμοποιησει για λαγο εχουν υψηλες πιεσεις αλλα ειναι καθαρα,και στην δικια μου την franchi δεν με χτυπουν αλλα για δικαννο ή σουπερποζε μαλλον θα χτυπουν λιγο.. γενικα εχει καλο προστατευτικο εχω βαλει και magnum πολλες φορες χωρις προβλημα..τα lambro και τα κυργιας ειναι καλα για την τιμη τους... σε φασσα εχω χρησιμοποιησει εκτος απο lambro και κυργια..τα b&p mb extra και τα nobel sport n-speed αν δεν μιλαμε για μεγαλες αποστασεις.. αλλιως biturbo.. το θεμα ειναι να ειναι αξιοπρεπη .. θυμαμαι ειχα παρει κατι 36 αρια ,ελληνικα, που σηκωναν τρελες πιεσεις και μου γεμισαν την καννη λες και ειχα ριξει ποσα κουτια.... και δεν ειχα καταφερει να την καθαρισω καλα... αν βρω το κουτι θα γραψω ποια ειναι να μεινετε μακρια! meinXTRAP MB EXTRA
    ...εγω χρησημοποιω ειδικα τωρα το χειμωνα 1)RC JK6 36gr (νουμερα 4 και 5) 2)victory πρασινα 36γρ(5) 3)victory ασπρα 35gr (5)...τωρα για μακρινες βολες εχω μεινει αφωνος με rio long range 36gr (6...με πολυ περιεκτικοτητα σε αντιμονιο...καπου 7 η 8%) και τα Remington express long range 35,5gr (6...αλλα αμερικανικο 6αρη...σημαινει καπου 5,5 δικο μας)..μιλαμε ομως για πολυ ακριβα φυσιγγια...και τα lambro εδω κατω τα εχουν 14 ευρω ενω τα victory 7,5....ετσι για να συγκρινεις!!!!τωρα οι πιεσεις που βγαζουν τα bturbo και καφε (800+) δεν τα βγαζουν Minimagnum ρε φιλε...πχ το minimagnum της Victory 40gr βγαζει καπου 700!!!φυσικα θα μου πεις το λακτισμα εξαρτατε απο πολλους παραγοντες (recoil πχ) και ποσο προσεγμενο ειναι ενα φυσιγγι...πολυ ωραια δουλεια ομολογω στα φυσιγγια της lambro αλλα παλι...μου εβγαλαν το σαγονι!!!!!τωρα για b&p που μιλησες...απλα εγγυηση φιλε μου!!!!
    Last edited by Leo 11; 06-12-13 at 14:50.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  23. #23
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Delta View Post
    Δεν έχεις ρίξει ποτέ δλδ με 3" slug όπως της φωτό.... Το αιμάτωμα της πρωτης φοράς που δεν το περίμενα κατέβηκε μέχρι το ποδι....

    Εγώ τώρα έχω ένα αλληλεπίθετο Baikal,
    μια mossberg 500 mil spec &
    ένα mossberg 695

    Αλλά δεν κυνηγάω πλέον... δεν μου προσφέρει τίποτα να σκοτώσω μια πέρδικα, ένα γουρούνι ή εναν λαγό (καλά παλιά στο Τέξας πλεον αυτοί). Αν θέλω να περπατήσω στο βουνό ή στον κάμπο, το κάνω και χωρίς να χρειαστεί να κυνηγήσω.

    Αν θέλουμε να είμαστε κανονικοί κυνηγοί, θα προτιμουσα να κυνηγάω με τόξο και τα γουρούνια με σκυλιά και δόρι...
    ..φιλε το μεγαλυτερο θηραμα στην Κυπρο ειναι ο λαγος...και δεν επιτρεπονται αυτα...δεν εχουμε αγριογουρουνα!!!!!θα ηθελα πολ παντως να πηγαινα ενα κυνηγι γουρουνιων...αλλα δυστηχως δεν προσφερεται εδω!!!!το μαξ που επιτρεπεται στα φυσιγγια ειναι το BB
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  24. #24
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...εγω χρησημοποιω ειδικα τωρα το χειμωνα 1)RC JK6 36gr (νουμερα 4 και 5) 2)victory πρασινα 36γρ(5) 3)victory ασπρα 35gr (5)...τωρα για μακρινες βολες εχω μεινει αφωνος με rio long range 36gr (6...με πολυ περιεκτικοτητα σε αντιμονιο...καπου 7 η 8%) και τα Remington express long range 35,5gr (6...αλλα αμερικανικο 6αρη...σημαινει καπου 5,5 δικο μας)..μιλαμε ομως για πολυ ακριβα φυσιγγια...και τα lambro εδω κατω τα εχουν 14 ευρω ενω τα victory 7,5....ετσι για να συγκρινεις!!!!τωρα οι πιεσεις που βγαζουν τα bturbo και καφε (800+) δεν τα βγαζουν Minimagnum ρε φιλε...πχ το minimagnum της Victory 40gr βγαζει καπου 700!!!φυσικα θα μου πεις το λακτισμα εξαρτατε απο πολλους παραγοντες (recoil πχ) και ποσο προσεγμενο ειναι ενα φυσιγγι...πολυ ωραια δουλεια ομολογω στα φυσιγγια της lambro αλλα παλι...μου εβγαλαν το σαγονι!!!!!τωρα για b&p που μιλησες...απλα εγγυηση φιλε μου!!!!
    ξεχασα οτι εισαι στην κυπρο οποτε κυργιας δεν εχεις δοκιμασει,ειναι καλα για τα λεφτα τους.. ενταξει remington,winchester και rotweill ειναι κορυφη αλλα πανακριβα.. selleir % bellot κλπ αλλα κοιταμε και το value for money τωρα ;) αλλα καραμπινα και αλλο δικαννο,που να δεις και το μονοκαννο το baikal που ριχνω καμμια φορα το πασχα για πλακα και στα 32 γραμμαρια σε κλωτσαει :P

  25. #25
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by Delta View Post
    Δεν έχεις ρίξει ποτέ δλδ με 3" slug όπως της φωτό.... Το αιμάτωμα της πρωτης φοράς που δεν το περίμενα κατέβηκε μέχρι το ποδι....

    Εγώ τώρα έχω ένα αλληλεπίθετο Baikal,
    μια mossberg 500 mil spec &
    ένα mossberg 695

    Αλλά δεν κυνηγάω πλέον... δεν μου προσφέρει τίποτα να σκοτώσω μια πέρδικα, ένα γουρούνι ή εναν λαγό (καλά παλιά στο Τέξας πλεον αυτοί). Αν θέλω να περπατήσω στο βουνό ή στον κάμπο, το κάνω και χωρίς να χρειαστεί να κυνηγήσω.

    Αν θέλουμε να είμαστε κανονικοί κυνηγοί, θα προτιμουσα να κυνηγάω με τόξο και τα γουρούνια με σκυλιά και δόρι...
    φιλε μου εγω παω λιγες φορες για κυνηγι,τωρα τα χριστουγεννα παω πιο πολυ που ειμαι στο σπιτι μου.. δεν με ενδιαφερουν τα θηραματα ειτε χτυπησω ειτε οχι.. γι' αυτο και αλλαξα παρεες... ολο το καλοκαιρι ειμαι στο βουνο επειδη ειναι αγροτες οι γονεις μου και εχουμε τα χωραφια σε 800 μετρα υψομετρο οποτε χορταινω βολτες.. η νοοτροπια για εμενα που κατεστρεψε τα θηραματα ειναι απο το 1985-1995 που αρχισε να μπαινει η τεχνολογια σε συνδυασμο με τον μεγαλο μεσο ορο ηλικιας των κυνηγων που οπως καταλαβαινεις δεν ειχαν την απαιτουμενη παιδεια... περισσοτερο προσεχε τα θηραματα ο παππους μου παρα το μεγαλυτερο μερος των 50 + κυνηγων σημερα

  26. #26
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by giannis22 View Post
    ξεχασα οτι εισαι στην κυπρο οποτε κυργιας δεν εχεις δοκιμασει,ειναι καλα για τα λεφτα τους.. ενταξει remington,winchester και rotweill ειναι κορυφη αλλα πανακριβα.. selleir % bellot κλπ αλλα κοιταμε και το value for money τωρα ;) αλλα καραμπινα και αλλο δικαννο,που να δεις και το μονοκαννο το baikal που ριχνω καμμια φορα το πασχα για πλακα και στα 32 γραμμαρια σε κλωτσαει :P
    ..οχι ρε φιλε..δεν εχω ιδεα για τα κυργιας!!!πουσαι να ριξεις 32γρ με το sauer μου (17,9 αυλοι)...θα θες οδοντιατρο μετα!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  27. #27
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ..οχι ρε φιλε..δεν εχω ιδεα για τα κυργιας!!!πουσαι να ριξεις 32γρ με το sauer μου (17,9 αυλοι)...θα θες οδοντιατρο μετα!!!!!
    χαχαχαχ εχω και εγω ενα παλιο μονοκαννο απο τον παππου μου αλλα δεν το εχω δοκιμασει ποτε!!! ο κυργιας ειναι μια εταιρεια στη θεσσαλονικη,που εισαγει μεγαλες μαρκες οπως baikal,federal,mossberg κλπ και φτιαχνει και δικα του φυσσιγγια ... για την benelli που ειπε πιο πανω ο φιλος,τωρα berreta/benelli/franchi ειναι berreta group ολα.. εμενα αυτες οι 3 ειναι φοβερες ... 1)benelli rafaello crio 2)winchester sx3 3)fabarm h4 .. αλλα και η inertia που εχω αν ριξεις θα καταλαβεις ποσο καλη δουλεια εχουν κανει και οτι εχουν παρει τεχνογνωσια απο τις υπολοιπες του group

  28. #28
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ποτε μου δεν εριξα με καραμπινα...!!!θα θελα απλα να δοκιαμζα εστω να δω την διαφορα...αν και σε θεμα διατριτικοτητας δεν προσφερουν κατι παραπανω απο τα δικαννα!!!αλλα αλλο 3 αλλο 2 φυσιγγια...φυσικα ευτυχως που δεν επιτρεπονται εδω κατω...δεν θα εμενε ουτε γλαρος!!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  29. #29
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ποτε μου δεν εριξα με καραμπινα...!!!θα θελα απλα να δοκιαμζα εστω να δω την διαφορα...αν και σε θεμα διατριτικοτητας δεν προσφερουν κατι παραπανω απο τα δικαννα!!!αλλα αλλο 3 αλλο 2 φυσιγγια...φυσικα ευτυχως που δεν επιτρεπονται εδω κατω...δεν θα εμενε ουτε γλαρος!!!!!!
    χαχαχχαχχα .. πικρη αληθεια αυτη... εδω που μενω εχει παρα πολλους αγριοχοιρους,αλλα δεν τους κυνηγαμε εμεις..δεν προσφερουν κατι αλλο οι καραμπινες ,απλα εμενα μου αρεσε, αν δεν επαιρνα θα επαιρνα σουπερποζε το LAURONA VULCANO CAZA....

  30. #30
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Για να κλεισω τη σκεψη μου και να μην ξαναεπεμβω στην συζητηση σας..λεγοντας οτι αναφερεις συνεχως τη λεξη οικολογος... μπερδευεσαι, εγω μιλαω για ενεργους πολιτες που καμια σχεση δεν εχουν με αυτους τους κυριους, εγω δεν ειμαι οικολογος που αγαπω τη φυση....
    Μαγευομαι οταν βλεπω την παπια να πεταει απο πανω μου ακουγοντας τις κραυγες τις...Μαγευομαι οταν τις βλεπω να ερωτοτροπουν και να μπορω να "φυλακιζω" αυτες τις στιγμες στη φωτογραφικη μου μηχανη...
    Κλεβουν το βλεμμα μου τα σμαρια απο τα μαυροπουλια που πετουν πανω απο τη λιμνη...και ας κανουν ζημιες στις ελιες μου...και ας μου λερωνουν τα καγκελα και τα πλακακια με τις ακαθαρσιες τους....
    Θα μπορουσα να σου αναφερω απειρες τετοιες στιγμες που εχω δει...ολες τις εποχες του χρονου...
    Εδω ειναι η διαφορα μας λοιπον..εγω μαγευομαι με το πεταγμα τους τις κραυγες τους, την ομορφια τους τα χρωματα τους... Εσεις μαγευεσται
    με τον ηχο της καραμπινας...τη μυρωδια του μπαρουτιου...και την εικονα ενως πλασματος να πεφτει νεκρο....γιαυτο ποτε δε θα μπορεσω να καταλαβω εναν κυνηγο.... Καλη σας συνεχεια.....
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Στο κυνήγι της περιοδικότητας...
    By rubens in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 6
    Last Post: 26-07-10, 20:07
  2. 4χ4 και κυνηγι
    By samurai in forum Off Topic
    Replies: 26
    Last Post: 13-10-07, 03:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •