Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 33
  1. #1
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default Διατροφή Όγκου Bodybuilding - Προτάσεις;

    Καλησπερα σε ολη τη παρεα,
    ειμαι 23 ετων, 1.78μ και 77 κιλα. Συμφωνα με μετρησεις απο caliper, το λιπος γυρω στο 13.6 %.

    Κανω 4 φορες προπονηση με βαρη τη βδομαδα και συνηθως 1 ξεχωριστη μερα παιζω μπασκετ για κανα διωρο ή τενις για ιδιο χρονο πανω κατω. Θερμιδες συντηρησης υπολογισα 2682 οποτε επειδη ενδιαφερομαι για αυξηση 2 kg/ μηνα εχω στοχο τις 3200 την ημερα, με μακρος στα :
    πρωτεινη 160g
    υδατανθρακα 450g
    λιπαρα 80g

    Πρωινο : 5 ασπραδια + 2 κροκοι ομελετα με 1 κουταλια λαδι
    100g βρωμη + 1 μπανανα

    Προ-προπονητικο : 100g σπαλα μοσχαρι + 300g μακαρονια/ 350g ρυζι μπασματι (ζυγισμενα βρασμενα) ή
    100g ψαρονεφρι + 350g ρυζι μπασματι/ 400g πατατα

    Μεταπροπονητικο : Ίδιο με το προ-προπονητικο

    Αναμεσα σε αυτα τα 2 τρωω καμια φορα 50g fina light 10%

    Βραδυνο : Ίδιο με το μεταπροπονητικο + μερικες φορες σαλατα με 1 κουταλια ελαιολαδο

    Λίγο πριν τον υπνο : 50g fina light 10% + μερικα αμυγδαλα

    *Τα σαββατοκυριακα που δν εχω βαρη τρωω 2-3 φορες σαρδελα
    **Μερικες ημερες κανω προπονηση μετα το πρωινο και τα υπολοιπα γευματα ακολουθουν κανονικα

    Ειδα μικρη πτωση στα κιλα μου τις τελευταιες 3 ημερες, δλδ το πρωι ξυπναγα κ ημουν 200-300g κατω. Μαλλον πρεπει να αυξησω υδατανθρακα?

    Οποιαδηποτε βοηθεια/προταση ευπροσδεκτη!

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα.

    Θα σου έλεγα να αλλάξεις λίγο τα μάκρος σου έτσι :

    πρωτεινη 180g
    υδατανθρακα 440g
    λιπαρα 80g

    Στα 2 τελευταία γεύματά σου, το βραδυνό και το πρό ύπνου, πρόσθεσε από μια σαλάτα με ελαιόλαδο σε μόνιμη βάση. Τους ξηρούς καρπούς μπορείς να τους αφαιρέσεις.

    Τέλος, το τυρί που τρως ανάμεσα στο προ-προπονητικό γεύμα και στο μεταπροπονητικό, καλύτερα να το σταματήσεις ή να το τρως σε κάποιο άλλο γεύμα σου.

    Η διατροφή, σου δείχνει τα πρώτα αποτελέσματά της σε 4-6 βδομάδες. Οπότε μη βιάζεσαι να δεις αποτελέσματα ! Όσο πιο αργά μπαίνουν τα κιλά, τόσο πιο ποιοτικά είναι.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Μαλλον δε το διατυπωσα εγω σωστα πιο πανω, το τυρι το ετρωγα συνηθως μετα το μεταπροπονητικο κ πριν το βραδυνο, μονο και μονο επειδη δε μπορουσα να συμπληρωσω πρωτεινη και μου ηταν αδυνατο να φαω 100g πριν τον υπνο!

    Απο τα 180, αν εχω 150 ζωικη ειναι καλα πιστευεις?

    Σ ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι βεβαίως ! Με 150-160 γρ ζωικής πρωτεΐνης, είσαι υπερ-καλυμμένος !

    Να'σαι καλά ! :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Καλησπερα και χρονια πολλα!

    Επανερχομαι με μερικες ερωτησουλες : Σκεφτομαι προς το τελος του γεναρη να σταματησω προσωρινα τον ογκο, να κανω ενα μηνα γραμμωση, κ μετα να συνεχισω κανονικα ογκο μεχρι μαιο ιουνιο. Θα επιφερει καλυτερα-γρηγοροτερα αποτελεσματα γραμμωσης το καλοκαιρι? Αν τελικα το πραξω, 3 φορες βαρη κ 3 αεροβιες των 40-60 λεπτων (ή των 20 αν ειναι μετα απο βαρη) θα ειναι αρκετες?
    Και κατι αλλο, μερικες ημερες θα μου ειναι αρκετα δυσκολο να τηρω ευλαβικα τα γευματα λογω σχολης, και το να παρω ταπερακι μαζι χωρις ψυγειο/φουρνο μικροκυματων μαλλον ειναι εξαιρετικα απιθανο, το κλασσικο μπανανα-τοστακι θα ειναι αρκετα καλη προσωρινη λυση? (για 6ωρο διαστημα μεταξυ γευματων πανω κατω)

    Ευχαριστω πολυ!

  6. #6
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά !

    Οι 4 βδομάδες που θέλεις να κάνεις "γράμμωση" το μόνο αποτέλεσμα που θα έχουν, είναι η απώλεια υγρών. Ελάχιστο λίπος θα προλάβεις να κάψεις.... Όταν τελειώσεις τον όγκο σου, γύρνα σταδιακά (100 θερμίδες/βδομάδα), σε θερμίδες συντήρησης, δούλεψε για 4-6 βδομάδες τα κιλά που πήρες ώστε να μείνουν πάνω σου, και μετά μείωσε πάλι τις θερμίδες και κάνε γράμμωση. Τις αερόβιες αύξανε τες σταδιακά. Ξεκίνα με 1-2 φορές τη βδομάδα, και κάθε βδομάδα πρόσθετε από 1 αερόβια μέχρι να φτασεις στις 4.

    Όταν οι αερόβιες γίνονται μετά από βάρη, φρόντισε να διαρκούν 35-40 λεπτά. Όταν γίνονται μακριά από βάρη, καλό είναι να διαρκούν 50-60 λεπτά.

    Όσο για τα γεύματά σου, μπορείς να φτιάχνεις τοστ με ψωμί ολικής, και να βάζεις μέσα αυγά, τυρί, μαρούλι κλπ και να τρως κάποιο φρούτο με λίγους ξηρούς καρπούς.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Καλησπερα,Cuban οταν λες τα κιλα που πηρε να μεινουν πανω του,τι εννοείς? Πως θα το κανει αυτο? Δεν καταλαβα ακριβος τι λες ποιο πανω για αυτο ροταω.

  8. #8
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα Πάυλο.

    Όταν γυμναζόμαστε για να πάρουμε όγκο, μπαίνει κάποιο νέο ποιοτικό βάρος επάνω μας. Για να το αφομοιώσει το σώμα, και να το θεωρήσει δικό του, ώστε να μην το καταβολίσει, θα πρέπει να το κρατήσουμε και να το δουλέψουμε τουλάχιστον για 1 μήνα. Αλλιώς, το σώμα θα θεωρήσει το πλεονάζον βάρος σαν πηγή ενέργειας και θα το χρησιμοποιήσει γι'αυτό.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  9. #9
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Ωραια, μια χαρα, συνεχιζω ογκο κανονικα τοτε!

    Μια διευκρινισουλα μονο, αν μια ξεχωριστη μερα μεσα στη βδομαδα παω πχ για τεννις για ενα διωρακι το μετραω ως απλη αεροβια?

    Σ ευχαριστω και παλι!

  10. #10
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by chrrrfed View Post
    Μια διευκρινισουλα μονο, αν μια ξεχωριστη μερα μεσα στη βδομαδα παω πχ για τεννις για ενα διωρακι το μετραω ως απλη αεροβια?
    Ναι, μπορείς να το μετρήσεις σαν αερόβια.

    Να'σαι καλά ! :)

    Καλή επιτυχία !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  11. #11
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Καλησπερα και παλι, επανερχομαι με λιγες νεες αποριες!

    Ζυγιστηκα σημερα μετα απο καιρο και ημουν στα 81.2 κιλα, με το λιπος γυρω στο 15.4 % με μετρησεις απο το caliper. Παρολο που συνολικα βλεπω αλλαγη επανω μου, δυστυχως στα χερια συγκεκριμενα πρεπει να εχω χτυπησει πλατο καθως δε βλεπω διαφορα στη μετρηση τους απο 3 μηνες πριν.

    Απο την αλλη, σκεφτομουν μηπως θα ηταν καλυτερα να σταματησω τον ογκο τωρα, για να μη βαλω κι αλλο λιπος, και να κανω συντηρηση για 4-6 βδομαδες οπως μου ειχε πει ο cuban προτου μπω σε γραμμωση. Αν το κανω αυτο, θα μπορουσα να συνδυασω συντηρηση με προπονησεις δυναμης? Ειναι καλη πρακτικη?

    Αυτα προς το παρον, και με οτιδηποτε νεοτερο θα επανελθω! Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια!

  12. #12

    Default

    Ενοειτε πως μπορεις να το κανεις!
    Ετσι δεν θα πεσεις σε βαρος, αλλα θα αλλαξεις την αναλογια λιπους και μυικης μαζας

    Καλη επιτυχια στους στοχους σου!

  13. #13
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Οι μυικές ομάδες του χεριού, είναι μικρές οπότε είναι λογικό να αργούν να αναπτυχθούν. Κάνε υπομονή και δούλεψέ τες σωστά χωρίς υπερβολές.

    Οι προπονήσεις Powerlifting καλύτερα να γίνονται σε υπερθερμιδικό περιβάλλον. Αν θέλεις να δοκιμασεις με ισοθερμιδική διατροφή, μπορείς να το κάνεις αλλά με προσοχή στις αρχές για να δεις αν αντέχει το σώμα. Πάντως, στη συντήρηση είναι προτιμότερο να κάνουμε προπονήσεις bb με μοιρασμένο ασκησιολόγιο (πολυαρθρικές-απομονωτικές) για να δουλέψουμε καλύτερα τα όποια μυικά κέρδη.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  14. #14
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Ναι δε τα ζοριζω παρα πολυ, 9-10 σετακια τη βδομαδα για δικεφαλα και αλλα τοσα για τρικεφαλα κανω.

    Πριν οταν ελεγα για δυναμη, εννοουσα απλα να μπω στο ευρος των 4-6 reps, επειδη τοσο καιρο ημουν στο 8-12 κυριως :)
    Να τρωω ισοθερμιδικα, να κανω 3 προπονησεις με βαρη τη βδομαδα ειτε total body με μοιρασμενο ασκησιολογιο ειτε 2-3 μυικες ομαδες σε καθε προπονηση παλι με μοιρασμενο ασκησιολογιο και 2 αεροβιες τη βδομαδα? Πως σου φαινεται?

  15. #15
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by chrrrfed View Post
    Να τρωω ισοθερμιδικα, να κανω 3 προπονησεις με βαρη τη βδομαδα ειτε total body με μοιρασμενο ασκησιολογιο ειτε 2-3 μυικες ομαδες σε καθε προπονηση παλι με μοιρασμενο ασκησιολογιο και 2 αεροβιες τη βδομαδα? Πως σου φαινεται?
    Σωστός είσαι !

    Με τη νέα σεζόν, όταν πλέον θα έχεις ξεμπερδέψει με συντήρηση, γράμμωση κλπ, και αρχίσεις πάλι να ανεβάζεις θερμίδες σταδιακά, μπορείς να μπεις σε πρόγραμμα δύναμης.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  16. #16
    New Member
    Join Date
    05-03-14
    Posts
    20

    Default

    συγγνωμη που ρωταω αλλα κανει να τρωμε τοσο πολυ βρωμη ημερησιος?εγω τρωω 50γρ ειναι και γυναικα.

  17. #17
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ανάλογα με το φύλο και το σωματικό σου βάρος, προσαρμόζεις όλες τις ποσότητες των τροφών και άρα και την ποσότητα της βρώμης. Το μόνο που χρειάζεται προσοχή στη μεγάλης ποσότητα βρώμης, είναι να μην ενοχλεί το στομάχι μας, λόγω φυτικών ινών. Σε τέτοιες περιπτώσεις, απλά μειώνουμε την ποσότητά της μέχρι να εξαλειφθεί η ενόχληση.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  18. #18
    New Member
    Join Date
    05-03-14
    Posts
    20

    Default

    ναι η βρωμη πειραζει στο εντερο ειναι η αληθεια

  19. #19
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Σωστός είσαι !
    Quote Originally Posted by cuban View Post


    Με τη νέα σεζόν, όταν πλέον θα έχεις ξεμπερδέψει με συντήρηση, γράμμωση κλπ, και αρχίσεις πάλι να ανεβάζεις θερμίδες σταδιακά, μπορείς να μπεις σε πρόγραμμα δύναμης.


    Τελεια αρα μειωνω σταδιακα υδατανθρακα και μπαινω συντηρηση! Σ ευχαριστω και παλι!
    Last edited by chrrrfed; 06-03-14 at 16:58.

  20. #20
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Καλησπερα!

    Μειωσα σταδιακα πλεον τον υδατανθρακα στα 390g, και σκεφτομαι να τον παω μεχρι τα 340g, κρατωντας πρωτεινη, λιπαρα στα αρχικα επιπεδα, και να τον κρατησω εκει για κανα δυο βδομαδες ακομα για συντηρηση, προτου περασω σε γραμμωση, οπου σκεφτομαι να τον ριξω σταδιακα στα 240g. Τι λετε?
    3 μερες βαρη, 2 αεροβιες εχω τωρα απο 30 λεπτα μετα τα βαρη. Στη γραμμωση θα προσθεσω αλλη 1 αεροβια, ισως και 2 αν τα καταφερω.
    Ευχαριστω!

  21. #21
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι. Η ιδέα σου να μειώσεις τον υδατάνθρακα στα 340 γρ είναι καλή.

    Όταν έρθει η ώρα για τη γράμμωση και τις αερόβιες, θα δεις πως θα καθαρίζεις με τις 3 ανά βδομάδα και όταν κολλήσεις προσθέτεις και 4η. Δε χρειάζεται να εξαντλείσαι...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  22. #22
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Καλησπερα και παλι,
    δυστυχως εξαιτιας ενος μικροατυχηματος θα χρειαστει να απεχω απο τις προπονησεις για 1-1μιση μηνα, και δε ξερω τι να κανω με τη διατροφη. Να κρατησω πρωτεινη, λιπαρα στα αρχικα επιπεδα, και να ριξω κι αλλο τον υδατανθρακα?
    Ευχαριστω πολυ!

  23. #23
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Βρες το BMR σου, και ισομοίρασε αυτές τις θερμίδες στα 3 μάκρος.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  24. #24
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Καλησπερα!
    Τελικα, τη γλυτωσα την αποχη απο τις προπονησεις μεχρι στιγμης.

    Εχω μειωσει υδατανθρακα στα 340γ πλεον, εχοντας κρατησει πρωτεινη-λιπαρα στα αρχικα επιπεδα. Θα μεινω εκει μεχρι και 2-3 βδομαδες μετα το Πασχα, και μετα σκεφτομαι να μειωσω σταδιακα υδατανθρακα μεχρι τα 240γ για να μπω στη γραμμωση. Μερικες ερωτησουλες :

    i) Θα κρατησω τα βαρη στις 3 φορες (και θα ανεβασω τις αεροβιες απο 2 που ειναι τωρα στις 3), ομως σκεφτομαι να τις κανω ολες total body (γιατι τωρα εχω split που περιλαμβανει leg day, οποτε πιστευω δε θα ειναι καλη ιδεα μετα απο ποδια να κανω καπακι αεροβια 35-40 λεπτα).

    ii) Οταν εχω βαρη + αεροβια, τρωω το στερεο γευμα μου ακριβως μετα, γυρω στο 20λεπτο το πολυ. Μηπως ειναι καλυτερα να αφηνω 40λεπτο για λιγο μεγαλυτερη καυση λιπους?

    iii) Θεωρητικα, θα μπορουσα να κανω τα βαρη μιας ημερας σε circuit αφηνοντας μονο μικρο διαλειμμα μεταξυ των κυκλων και να σκιπαρω την αεροβια εκεινης της μερας?

    Ευχαριστω πολυ και παλι!

  25. #25
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    1). Ίσα-ίσα ! Η αερόβια θα βοηθήσει να αναρρώσουν τα πόδια σου πιο γρήγορα, λόγω αυξημένης αιμάτωσης.

    2). Όχι. Δε χρειάζεται να περιμένεις τόσο πολύ. 5-10 λεπτά μετά την αερόβια (μόλις πέσουν οι παλμοί σου στο φυσιολογικό=70 ανά λεπτό), μπορείς να φας.

    3). Ναι. Αρκεί να κρατάς τους παλμούς σου στους 135-140 ανά λεπτό.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  26. #26
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Τελεια. Σχετικα με το 3, ειναι αυτος ο τροπος το ιδιο αποτελεσματικος με την αεροβια μετριας εντασης οσον αφορα τη καυση λιπους?

    Και κατι τελευταιο που ξεχασα πριν, τρωω υδατανθρακα ολες τις μερες στο προτελευταιο γευμα μου αρκετα αργα, δλδ γυρω στις 11-12, αλλα κοιμαμαι κατα τις 3, 3 30. Θα με επηρεασει αυτο στη γραμμωση?

    Ευχαριστω ακομα μια φορα!

  27. #27
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ναι, είναι εξίσου αποτελεσματικός ο τρόπος στο 3ο ερώτημά σου.

    Εφόσον κοιμάσαι τόσο αργά, η υδατάνθρακας στις 11-12 το βράδυ, δε θα σε επηρρεάσει.

    Να'σαι καλά.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  28. #28
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Καλησπερα και χρονια πολλα,
    εχω μερικες ακομα ερωτησουλες

    1) Χωρις να το παρω ειδηση τωρα πλεον ειμαι στα 79 κιλα (απο τα 81.2 που ημουν οταν τελειωσα ογκο) και σκεφτομαι να κανω συντηρηση ακομα 1-2 βδομαδες. Μετα ομως να μπω γραμμωση? Προβληματιζομαι, γιατι ναι μεν οπτικα δε βλεπω διαφορα πανω μου απο τη μειωση κιλων, απο την αλλη ομως δε θελω να πεσω πολλα κιλα (αν και θελω να ριξω λιγο το λιπος γυρω απο τη κοιλια)

    2) Στις προπονησεις με βαρη εχω κατεβασει κιλα. Συγκεκριμενα, οταν παω για προπονηση μετα το πρωινο, παρολο που αφηνω 1μιση ωρα κενο, νιωθω λιγο φουσκωμενος-αδυναμος για ενα διαστημα στην αρχη. Να αφηνω λιγο παραπανω και να το παω δοκιμαζοντας?

    3) Στην αεροβια μετα τα βαρη, στο διαδρομο με κλιση 3% και ταχυτητα ακομα και στο 7 ανεβαζω 150 παλμους. Βεβαια αναπνεω μονο απο τη μυτη και χωρις σταθερο ρυθμο, υποθετω πως αυτο φταιει.

    4) Μετα απο μπασκετ (το οποιο μετραω ως αεροβια και κοβω μια μετα απο βαρη που θα ειχα κανονικα μεσα στη βδομαδα), περιμενω 1 ωρα μεχρι να φαω πρωτεινικο γευμα κ μετα οσο αντεχω μεχρι το κανονικο. Σωστα?


    Ευχαριστω παρα πολυ!

  29. #29
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά !

    1). Μείωσε λίγο τις θερμίδες σου, ας πούμε κατά 100-150, και συνδύασε βάρη με αερόβιες για να φύγει το λίπος της κοιλιάς και να καθαρίσεις χωρίς να πέσεις πολύ σε βάρος.

    2). Ναι, είναι σωστή η σκέψη σου. Δοκίμασε να αφήνεις μεγαλύτερο διάστημα, και αν δεν δεις διαφορά, άλλαξε λίγο τη σύσταση του πρωινού σου. Γράψε το εδώ και θα το φτιάξουμε.

    3). Εισπνοή από τη μύτη, εκπνοή από το στόμα.

    4). Στο μονό μπάσκετ (σε 1 μπασκέτα), κάνε το όπως λες. Αν παίζετε διπλό, τότε τρώγε όπως μετά τα βάρη.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  30. #30
    New Member
    Join Date
    24-04-13
    Posts
    21

    Default

    Καλησπερα και παλι,
    πλεον εχω μειωσει υδατανθρακα στα 290g, κρατωντας ζωικη πρωτεινη στα 150-160g και λιπαρα στα 80g.
    Αεροβιες 3 απο 30 λεπτα αμεσως μετα τα βαρη. Το λιπακι στη κοιλια ομως επιμενει.
    Να προσθεσω 4η?

    Ευχαριστω πολυ!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Bodybuilding (Προτάσεις - Διορθώσεις)
    By face1359 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 6
    Last Post: 14-08-12, 21:01
  2. Διατροφή Για Αύξηση Όγκου - Σχόλια & Προτάσεις?
    By george77 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 58
    Last Post: 17-08-11, 11:23
  3. Διατροφή Για Αύξηση Όγκου - Σχόλια & Προτάσεις II
    By jonsboy in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 9
    Last Post: 08-08-11, 16:15
  4. Βοήθεια Με Διατροφή Όγκου Bodybuilding! -Προτάσεις/Συμβουλές
    By radomer in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 7
    Last Post: 19-09-10, 21:01
  5. Προτάσεις Σε Διατροφή Όγκου!
    By jaguar in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 05-06-10, 18:05

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •