Γεια χαρα σε ολους και καλως σας βρηκα.ειμαι 38 χρονων 1.73 υψος και 69 κιλα.πριν 3-4 χρονια ζυγιζα 110 κιλα μετα απο πολυ καη διατροφη..μη τα λεω τωρα ολοι φανταζεστε?..αποφασισα να αρχισω εντονη αεροβια με κοιλιακους μονο?.καθως και κοψιμο ολων των τηγανητων γλυκων junk foods σουβλακια και ολες τις σαβουρες γενικοτερα?.ετρωγα πολλες σαλατες ψητα γαλα και γενικοτερα τροφες με χαμηλα λιπαρα?εκανα μια διατροφη καπως ''χυμα''..αλλα καταφερα και εχασα 40 κιλα?..πριν μερικους λοιπον μηνες αρχισα να βαζω και λιγα βαρη στο προγραμμα μου και αρχιζα να σφιγγω τη χαλαροτητα που φυσικα ειχε επελθει..αλλα οχι καποια συγκεκριμενη διατροφη,αλλα σαν αυτη που ανεφερα παραπανω?.λοιπον εχω βαλει σκοπο τωρα να γραμμωσω?θα παραθεσω τη καθημερινη μου διατροφη να μου πειτε γνωμες?
ευχαριστω και αναμενω συμβουλες...

8 το πρωι?μισο μπολ γαλα 1.5% με 70 περιπου γραμμαρια βρωμης μιση κουταλια κακαο και μιση στεβια
1 φετα ολικης ψωμι με ταχινι η φυστικοβουτηρο?αυτο για ξεκινημα πριν τη δουλεια.

γυρω στις 11 εχω μια πιτα τορτιγιας με ψητα λαχανικα αρακα καροτο πιπερια κρεμμυδι με στηθος κοτοπουλο ψητο.
κατα τις 2 δυο φετες ολικης σε μορφη τοστ με μια φετα τυρι τρικαλινο 10% μια φετα βραστη γαλοπουλα και ταχινι η φυστικοβουτηρο.
αυτα μεχρι τις 5.30 που ξεκινω προπονηση.
κατα τις 6.45 κυριο γευμα.
κυριακη-μοσχαρακι σπαλα λεμονατο με καστανο ρυζι??.κατα τις 8.30 το βραδυ σα τελευταιο γευμα 1 κεσεδακι κοτατζ με 6-7 αμυγδαλα ψημενα και λιγο κανελλα.

δευτερα το ιδιο γευμα και το βραδυ αντι για κοτατζ?μαρουλι πιπεριες και τονο σαλατα?
τριτη?φακες νεροβραστες με λιγο ρυζι καστανο και κρεμμυδι?.στις 20.30 κοτατζ αμυγδαλα και κανελα.
τεταρτη το ιδιο γευμα και αντι για κοτατζ?.σαλατα,
πεμπτη?στηθος κοτοπουλο με καστανο ρυζι η ψητα λαχανικα και το βραδακι κοτατζ αμυγδαλα και κανελα
παρασκευη?.μακαρονια ολικης νεροβραστα με πιπεριες τονο και κρεμμυδια?η ενα μπιφτεκι γαλοπουλας με ρυζι?.και βραδακι κοτατζ.
σαβατο καποιες φορες το εχω ελευθερο?οκ δε ξεφευγω?.ισως λιγο ψαρονεφρι με πατατες φουρνου η γλυκοπατατα.
ενδιαμεσα στο βραδυνο και στο απογευματινο παντα πινω πρασινο τσαι με μιση κουταλια μελι?
Να σημειωσω οτι δε μπορω να φαω με τιποτα αυγα?.δεν αντεχω τη γευση τους και δυσκολευομαι στο γιαουρτι??επισης ουτε φρουτα?αλλα τρωω αφθονα λαχανικα?.το μονο φρουτο που μπορω να φαω προς το παρον ειναι το μηλο.