Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-12-13
    Posts
    4

    Red face Συμπληρώματα Αύξησης Τεστοστερόνης - Έχουν Αποτέλεσμα Σε Γυναίκες;

    Καλησπερα ξερει κανεις να μου πει αν τα συμπληρωματα τεστοστερονης (οπως το brutal anadol η το nutrex vitrix) εχουν αποτελεσματα στο γυναικειο bodybuilding? Ευχαριστω

  2. #2
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Ακόμα και να 'χαν είσαι σίγουρη ότι θες κάτι τέτοιο; Δεν νομίζω...

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Ioannavlachos View Post
    Καλησπερα ξερει κανεις να μου πει αν τα συμπληρωματα τεστοστερονης (οπως το brutal anadol η το nutrex vitrix) εχουν αποτελεσματα στο γυναικειο bodybuilding? Ευχαριστω
    Kαλησπέρα και καλώς όρισες στο φόρουμ.

    Είσαι σίγουρη πως θες να ανεβάσεις την τεστοστερόνη σου; Έχεις πιάσει τα φυσικά σου όρια και θες το κάτι παραπάνω; Εδώ μιλάμε για ανδρική ορμόνη, με ότι αυτό συνεπάγεται. Και όχι, τέτοιου τύπου συμπληρώματα δεν έχουν αποτελέσματα.

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-12-13
    Posts
    4

    Default

    Το θεμα ειναι οτι κανω βαρη εδω και αρκετα χρονια (ισως οχι εντατικα λογω εργασιας) εχω γραμμωση αλλα θελω να αποκτησω και ογκο. Δεδομενου οτι θα αρχισω εντατικο προγραμμα τι συμπληρωμα θα πρεπει να παρω?

  5. #5
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by Ioannavlachos View Post
    Το θεμα ειναι οτι κανω βαρη εδω και αρκετα χρονια (ισως οχι εντατικα λογω εργασιας) εχω γραμμωση αλλα θελω να αποκτησω και ογκο. Δεδομενου οτι θα αρχισω εντατικο προγραμμα τι συμπληρωμα θα πρεπει να παρω?
    Στην ερώτηση που κάνεις θα απαντούσα ΦΑΓΗΤΟ.
    Αλλά δεν ξέρω ούτε τι συμπληρώματα παίρνεις, ούτε πόσα κιλά είσαι, ούτε πόσες φορές προπονείσαι κλπ.
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by Ioannavlachos View Post
    Το θεμα ειναι οτι κανω βαρη εδω και αρκετα χρονια (ισως οχι εντατικα λογω εργασιας) εχω γραμμωση αλλα θελω να αποκτησω και ογκο. Δεδομενου οτι θα αρχισω εντατικο προγραμμα τι συμπληρωμα θα πρεπει να παρω?
    Ο όγκος (δηλαδή μυική υπερτροφία) είναι συνδιασμός προπονήσεων με ανάλογο φαγητό. Δεν χρειάζεσαι τίποτα παραπάνω εκτός μιας πολυβιταμίνης ή συμπλήρωμα πρωτείνης. Συνέπεια και σκληρή δουλειά - αυτά χρειάζεσαι.

  7. #7
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Αν έχεις φτάσει τα όρια σου φυσικά το ορμονολογικό προφίλ της γυναίκας δεν επιτρέπει να μπει παραπάνω όγκος.Το παραπάνω φαγητό μυικά δεν θα αλλάξει πολλά πράγματα,θα αλλάξει κυρίως σε νερά και λίπος.

  8. #8
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Λάμπρο, ξαναδιάβασε τι γράφει, δεν κάνει εντατικά προπονήσεις λογω εργασίας, λες να έχει καταφέρει να πιάσει τα φυσικά της όρια; Εδώ εμείς φτύνουμε αίμα κάθε μέρα και δεν τα έχουμε αγγίξει καν.

  9. #9
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Αν έχεις φτάσει τα όρια σου φυσικά το ορμονολογικό προφίλ της γυναίκας δεν επιτρέπει να μπει παραπάνω όγκος.Το παραπάνω φαγητό μυικά δεν θα αλλάξει πολλά πράγματα,θα αλλάξει κυρίως σε νερά και λίπος.
    ...και συ που ξερεις ποτε καποιος πιανει τα ορια του????οντως αυτο γινεται??να πιασει καποιος τα ορια του ειτε σε υπερτροφια...ειτε σε δυναμη ειτε σε condition???ειτε φαρμακωμενος ειτε οχι...κανεις δεν προκειτε ποτε να πιασει τα ορια του...πιστεψε το...και μην παραπληροφορειτε το κοσμο και κυριως νεαρα κοριτσια που θελουν να δοκιμασουν συμπληρωματα τεστοστερονης!

    Ιωαννα κοιτα να δουλεψεις σωστα στις προπονησεις και στη διατροφη σου και αυτα τα συμπληρωματα μονο τη τσεπη σου θα επιβαρυνουν...στα ξυραφακια που θα θες μετα για τις τριχες!
    Last edited by Leo 11; 20-12-13 at 20:36.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  10. #10
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-12-13
    Posts
    4

    Default

    Ειμαι 1,58 με βαρος 60 κιλα. Αναγκαζομαι να λειπω εκτος Αθηνων λογω δουλειας. Συνεπως το προγραμμα μου ειναι ως εξης: Για 6 μηνες μπορω να προπονουμαι καθημερινα και τον υπολοιπο χρονο δυστυχως περιστασιακα :( Τα γευματα μου παλι λογω δουλειας δεν ειναι σταθερα. Συνηθως τρωω μονο 2 γευματα. Ζω σε αυτο το μοτιβο 7 χρονια και ξερω πως αν δε σταθεροποιησω την καθημερινοτητα μου δε θα δω μεγαλα αποτελεσματα. Μεχρι στιγμης δεν εχω παρει κανενα συμπληρωμα, γι'αυτο σκεφτομουν την τεστοστερονη, αλλα απο οτι καταλαβαινω εκτος απο ανδροποιηση δε θα μου δωσει τιποτα αλλο

  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Ioannavlachos View Post
    Ειμαι 1,58 με βαρος 60 κιλα. Αναγκαζομαι να λειπω εκτος Αθηνων λογω δουλειας. Συνεπως το προγραμμα μου ειναι ως εξης: Για 6 μηνες μπορω να προπονουμαι καθημερινα και τον υπολοιπο χρονο δυστυχως περιστασιακα :( Τα γευματα μου παλι λογω δουλειας δεν ειναι σταθερα. Συνηθως τρωω μονο 2 γευματα. Ζω σε αυτο το μοτιβο 7 χρονια και ξερω πως αν δε σταθεροποιησω την καθημερινοτητα μου δε θα δω μεγαλα αποτελεσματα. Μεχρι στιγμης δεν εχω παρει κανενα συμπληρωμα, γι'αυτο σκεφτομουν την τεστοστερονη, αλλα απο οτι καταλαβαινω εκτος απο ανδροποιηση δε θα μου δωσει τιποτα αλλο
    Iωάννα καλημέρα! Δεν μπορώ να σου πω κάτι για την τεστοστερόνη συγκεκριμένα, μιας και δεν με αφορά καθόλου ως ζήτημα και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ. Όπως και να 'χει όμως, είναι αντρική ορμόνη, είναι κάτι κόντρα στη γυναικεία φύση με ό,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται από τη λήψη του. Φαντάζομαι ότι όσες γυναίκες μπορεί να παίρνουν, είναι πολύ προχωρημένες αθλήτριες και είναι υπό την επίβλεψη προπονητών και ειδικών (φαντάζομαι πάντα).

    Από τη στιγμή που όπως λες τρως μόνο 2 γεύματα την ημέρα, εδώ μόλις εντοπίσαμε τι είναι αυτό που σου ''χαλάει τη δουλειά''. Όταν γυμνάζεσαι και θες να δεις τα αντίστοιχα αποτελέσματα, δεν είναι δυνατόν να τρως μόνο 2 φορές την ημέρα. Αφενός γιατί θα έχεις λιμοκτονήσει από το ένα γεύμα στο άλλο και θα φας πιο ανεξέλεγκτα, αφετέρου γιατί το σώμα για να αποδώσει σωστά, χρειάζεται συνεχώς να το εφοδιάζεις με τα απαραίτητα καύσιμα, αλλιώς θα στραφεί στο να αποθηκεύει αυτά που του δίνεις σε λίπος γιατί παίρνει το σήμα ότι βρίσκεται σε στέρηση. Οπότε εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσεις να εντάξεις παραπάνω γεύματα σιγά σιγά, να βρεις πρακτικές τροφές που και με τον στόχο σου θα σε βοηθήσουν και θα μπορείς να τις μεταφέρεις και να τις καταναλώνεις εύκολα. Αν διαβάσεις λίγο στο φόρουμ, θα βρεις αρκετές ιδέες.

  12. #12
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-12-13
    Posts
    4

    Default

    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας. Θα προσεξω λιγο τη διατροφη και θα σταθεροποιησω τις προπονησεις μου. Απο κει και περα θα δω πως θα παει

  13. #13
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...και συ που ξερεις ποτε καποιος πιανει τα ορια του????οντως αυτο γινεται??να πιασει καποιος τα ορια του ειτε σε υπερτροφια...ειτε σε δυναμη ειτε σε condition???ειτε φαρμακωμενος ειτε οχι...κανεις δεν προκειτε ποτε να πιασει τα ορια του...πιστεψε το...και μην παραπληροφορειτε το κοσμο και κυριως νεαρα κοριτσια που θελουν να δοκιμασουν συμπληρωματα τεστοστερονης!

    Ιωαννα κοιτα να δουλεψεις σωστα στις προπονησεις και στη διατροφη σου και αυτα τα συμπληρωματα μονο τη τσεπη σου θα επιβαρυνουν...στα ξυραφακια που θα θες μετα για τις τριχες!
    Δηλαδή δεν υπάρχουν φυσικά όρια φίλε μου?Μπορεί δηλαδή να φτάσει κάποιος 1.80 95 κιλά με 6% λίπος?Όσο διατροφή και να κάνει.Γιατί αν γίνεται τότε ναι εγώ είμαι ο λάθος και οφείλω να αναθεωρήσω.Επίσης αν μια γυναίκα γίνεται να πάρει φυσικά μυικό όγκο τότε πάλι εγώ είμαι ο λάθος.Δεν νομίζω οτι είπα κάτι τόσο λάθος στην κοπέλα και γι αυτό όταν ξεκίνησα το σχόλιο μου έβαλα το αν μπροστά γιατί φόρουμ είμαστε απρόσωπα μιλάμε και νομίζω οτι όλοι λίγο πολύ όταν μιλάμε σε αυτά τα τόπικ κρυβόμαστε λίγο πολύ πίσω απο το δάχτυλο μας.Σόρρυ για το οφ τόπικ.

  14. #14
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Δηλαδή δεν υπάρχουν φυσικά όρια φίλε μου?Μπορεί δηλαδή να φτάσει κάποιος 1.80 95 κιλά με 6% λίπος?Όσο διατροφή και να κάνει.Γιατί αν γίνεται τότε ναι εγώ είμαι ο λάθος και οφείλω να αναθεωρήσω.Επίσης αν μια γυναίκα γίνεται να πάρει φυσικά μυικό όγκο τότε πάλι εγώ είμαι ο λάθος.Δεν νομίζω οτι είπα κάτι τόσο λάθος στην κοπέλα και γι αυτό όταν ξεκίνησα το σχόλιο μου έβαλα το αν μπροστά γιατί φόρουμ είμαστε απρόσωπα μιλάμε και νομίζω οτι όλοι λίγο πολύ όταν μιλάμε σε αυτά τα τόπικ κρυβόμαστε λίγο πολύ πίσω απο το δάχτυλο μας.Σόρρυ για το οφ τόπικ.
    ...στο ξαναλεω...που ξερεις ποια ειναι τα φυσικα ορια καποιου???υπαρχει κανενας κανονας με αναλογια υψους βαρους και ποσοστο λιπους???φυσικα και ειναι δυσκολο αν εισαι φυσικος να εχεις πολλα επιτευγματα σε κιλα πανω απο το υψος σου...αλλα που σταματας????και ναι εισαι λαθος γιατι αμα σου λεει καποιος...εγω γυμναζομαι μια στο τοσο...και απο διατροφη λιγα πραγματα κανω οποτε θυμηθω...ε τοτε ναι ρε φιλε...τιποτα δεν καταφερε ακομα αυτος ο ανθρωπος...αφου τα ελαχιστα δεν τα κανει....οχι να του λεμε αφου τα εκανες ολα παρε και ενα συμπληρωμα τεστο!!!!!!εδω υπαρχουν παιδια αναμεσα μας...χρονια αθλητες...με χρονια προσπαθειας στη πλατη τους και στερησεις...που ακομα συνεχιζουν και πανε ολο και ποιο πανω...ενα τρανο παραδειγμα αν θες να δεις προσπαθειες παιδιων εδω μεσα...ο Παγος...ο Δυτης...ο Τσουρεκας...η Ειρηνη...ο Παρασκευας...ο Mazda...ο ταδε ο ταδε ο ταδε ο ταδε...και μπορω να σου γραψω ακομα τοσους...δεν ακουσα ποτε κανενα να πει...τα εκανα ολα...παμε για αλλα!!!!

    αντε γιατι πολυ ασχοληθηκαμε με αυτο...καλες γιορτες!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Είδες κάπου να τις πω να πάρει συμπλήρωμα τέστο?Ίσα ίσα το αντίθετο εννοούσα αλλά μάλλον παρεξηγήθηκα.Πάντως αν θες να συνεχίσουμε την κουβέντα για τα όρια κάποιου και γιατί κάποιος βελτιώνεται συνεχώς με τα χρόνια ποιά είναι η άποψη μου στείλε μου πμ.Καλές γιορτές και συγγνώμη αν φάνηκε να εννοώ κάτι κακό.

  16. #16
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Labros13 View Post
    Είδες κάπου να τις πω να πάρει συμπλήρωμα τέστο?Ίσα ίσα το αντίθετο εννοούσα αλλά μάλλον παρεξηγήθηκα.Πάντως αν θες να συνεχίσουμε την κουβέντα για τα όρια κάποιου και γιατί κάποιος βελτιώνεται συνεχώς με τα χρόνια ποιά είναι η άποψη μου στείλε μου πμ.Καλές γιορτές και συγγνώμη αν φάνηκε να εννοώ κάτι κακό.
    ...δεν υπαρχει θεμα φιλε μου...καλες γιορτες!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Άρθρο: Συμπληρώματα Κρεατίνης, Fitness και Απώλεια Λίπους Για Γυναίκες
    By Musclemar in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 36
    Last Post: 22-03-17, 21:27
  2. Συμβουλές Σχετικά Με Συμπληρώματα Αύξησης Τεστοστερονης
    By sirops in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 19-03-13, 12:48
  3. ερωτηση σχετικα με τα συμπληρωματα
    By panos dawetas in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 12-12-11, 00:00
  4. Συμπληρώματα για γυναίκες
    By ouzo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 0
    Last Post: 11-12-05, 17:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •