Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 100 of 104 FirstFirst ... 509096979899100101102103104 LastLast
Results 2,971 to 3,000 of 3108
  1. #2971
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Τωρα εγω θα το πω...και παιρνω την ευθυνη...Το Σκαι εχει web tv με ολο το ιστορικο των εκπομπων...
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  2. #2972
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Δε το ηξερα....εγω παλι θα πω πως εχω γραφτεί στο YouTube στο κανάλι του Ακη του Πετρεζικη και χτυπα ειδιποιηση σε καθε νεα συνταγη!
    A head full of fears has no space for dreams.

  3. #2973
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Για τις συνταγες του και μονο γραφτηκες??!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  4. #2974
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Χαχαχα!!! Ναι, στο ορκίζομαι!
    A head full of fears has no space for dreams.

  5. #2975
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Έλενα εγώ δεν θα κολάσω σαν τους υπόλοιπους. Απλά για να ξέρεις: δεν την πέτυχε τη μηλόπιτα αυτή τη φορά. :Ρ Συνέχισε το πρόγραμμα με την ησυχία σου.

  6. #2976
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Α, ωραια! :-Ρ
    A head full of fears has no space for dreams.

  7. #2977
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Έλενα εγώ δεν θα κολάσω σαν τους υπόλοιπους. Απλά για να ξέρεις: δεν την πέτυχε τη μηλόπιτα αυτή τη φορά. :Ρ Συνέχισε το πρόγραμμα με την ησυχία σου.
    Εμ...Σαν τα μηλα του Δεσμωτη,δεν εχει!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  8. #2978
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by Δεσμώτης View Post
    Εμ...Σαν τα μηλα του Δεσμωτη,δεν εχει!
    Respect!
    A head full of fears has no space for dreams.

  9. #2979
    Pumping Iron KirinQue's Avatar
    Join Date
    06-04-15
    Location
    Athens
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Respect!
    Ελένη τώρα το πέτυχα το thread σου λόγω των τελευταίων πηγαινέλα μου εδώ. Λοιπόν ένα έχω να πω: Σούπερ σούπερ & ξανα-σούπερ! Πολύ ωραίο & καλοδεμένο "καλούπι"! Καλή επιτυχία στον στόχο σου, είμαι σίγουρη θα τα πας περίφημα!
    "Not every legend is a myth. Some are flesh and blood. Some legends walk among us, but... they aren not born. They are built. Legends are made from iron & sweat, mind and muscle, blood and vision... and victory. Legends are champions, they grow... They win, they conquer."
    ~ Arnold Schwarzenegger ~

    "Everybody wants to be a beast... Until it's time to do what beasts do!"
    "When you want to succeed as bad as you wanna breathe, then you will be successful."

    ~ EricThomas ~

  10. #2980
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ευχαριστώ παρα πολύ κούκλα μου!! Και σε σενα καλη συνεχεια με ολα και μπορει καλοκαιρι να καφεδιασουμε στα ομορφα Χανιά!

    Σημερα off! Δλδ 60λ αεροβιο μονο, νηστικο "πρωινο" η μαλλον "μεσημεριανό" αφου αργησα να σηκωθω. Ωραιο πραγμα ο υπνος οταν υπαρχει η πολυτέλεια!

    Περασε η 1η εβδομαδα νέου προγράμματος και διατροφής. Καθε μερα προσέφερε ενα διαφορετικο πιασημο, καλοδεχούμενα ολα! Οι ασκησεις γνώριμες αλλα πιο πολλες επαναληψεις, πιο πολλες ασκησεις, πιο πολύ αεροβιο, πιο πολύ κουραςη.

    Θα ξεχωρίσω μια μονο ασκηση που θα πρότεινα να τη δοκιμάσετε εστω ειτε ειςτε γυναικες ειτε αντρες. Μου χτύπησε τα τετρακεφαλα με πρωτόγνωρο τροπο, το καταλαβαινα απ την ωρα που την εκτελούσα. Που εγω κανονικα πολύ δύσκολα πιάνομαι τετρακεφαλα. Ολος ο χρονος περασε με το να ειμαι πιασμένη τις μισες τουλαχιστον μερες γλουτους. Αλλα τετρακεφαλα ή πλατη πχ πολύ δύσκολα. Ε, αυτη με διέλυσε! Εnjoy:

    https://m.youtube.com/watch?v=kZsIWcgNVJE

    (Τοποθετήστε και μια μπαρα κατω στο πατωμα για αντιστήριξη, μη γλιστρήσουν οι φτέρνες μπροστα και σαβουριαστειτε προς τα πισω. Καθισμα στο παράλληλο, οχι κλεψιές και δισκο παραμάσχαλα όσοι θελουν. Εγω πηρα εναν 20κιλο. Καποια γυμναστήρια το εχουν σαν ξεχωριστό μηχανημα, το δικο μου αν και μεγαλο, οχι. Αλλα στο Σμιθ γινεται ωραιοτατα και δε χρειαζεται μαξιλαρι θεωρω η μπαρα που παει κοντα στο γόνατο.)
    A head full of fears has no space for dreams.

  11. #2981
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Ενδιαφεροντα καναλια παρακολουθεις!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  12. #2982
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Στον Πετρετζίκη αναφερεσαι ή στα sissy squat;
    A head full of fears has no space for dreams.

  13. #2983
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    και στα δυο και συκγκεκριμενα στους ιδιοκτητες τους
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  14. #2984
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    A, θα σε γελασω! Ο Πετρετζικης προεκυψε μια μερα οταν έψαχνα συνταγες για μπανοφι και τα sissy squat ειναι εντολή Αλεξ Μπελεγρη!
    A head full of fears has no space for dreams.

  15. #2985
    Pumping Iron KirinQue's Avatar
    Join Date
    06-04-15
    Location
    Athens
    Posts
    642

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Ευχαριστώ παρα πολύ κούκλα μου!! Και σε σενα καλη συνεχεια με ολα και μπορει καλοκαιρι να καφεδιασουμε στα ομορφα Χανιά!

    Σημερα off! Δλδ 60λ αεροβιο μονο, νηστικο "πρωινο" η μαλλον "μεσημεριανό" αφου αργησα να σηκωθω. Ωραιο πραγμα ο υπνος οταν υπαρχει η πολυτέλεια!

    Περασε η 1η εβδομαδα νέου προγράμματος και διατροφής. Καθε μερα προσέφερε ενα διαφορετικο πιασημο, καλοδεχούμενα ολα! Οι ασκησεις γνώριμες αλλα πιο πολλες επαναληψεις, πιο πολλες ασκησεις, πιο πολύ αεροβιο, πιο πολύ κουραςη.

    Θα ξεχωρίσω μια μονο ασκηση που θα πρότεινα να τη δοκιμάσετε εστω ειτε ειςτε γυναικες ειτε αντρες. Μου χτύπησε τα τετρακεφαλα με πρωτόγνωρο τροπο, το καταλαβαινα απ την ωρα που την εκτελούσα. Που εγω κανονικα πολύ δύσκολα πιάνομαι τετρακεφαλα. Ολος ο χρονος περασε με το να ειμαι πιασμένη τις μισες τουλαχιστον μερες γλουτους. Αλλα τετρακεφαλα ή πλατη πχ πολύ δύσκολα. Ε, αυτη με διέλυσε! Εnjoy:

    https://m.youtube.com/watch?v=kZsIWcgNVJE

    (Τοποθετήστε και μια μπαρα κατω στο πατωμα για αντιστήριξη, μη γλιστρήσουν οι φτέρνες μπροστα και σαβουριαστειτε προς τα πισω. Καθισμα στο παράλληλο, οχι κλεψιές και δισκο παραμάσχαλα όσοι θελουν. Εγω πηρα εναν 20κιλο. Καποια γυμναστήρια το εχουν σαν ξεχωριστό μηχανημα, το δικο μου αν και μεγαλο, οχι. Αλλα στο Σμιθ γινεται ωραιοτατα και δε χρειαζεται μαξιλαρι θεωρω η μπαρα που παει κοντα στο γόνατο.)

    Αερόβια ανω των 40'= μέγας γολγοθάς
    Ελένη μου σ'ευχαριστώ, όποτε έρθεις με το καλό Κρήτη μέσ στο καλοκαίρι, ειδοποία & πολύ ευχαρίστως, εγώ για την ώρα είμαι Αγ.Νικόλαο

    Κάθε μα κάθε πιάσιμο για καλό!
    "Not every legend is a myth. Some are flesh and blood. Some legends walk among us, but... they aren not born. They are built. Legends are made from iron & sweat, mind and muscle, blood and vision... and victory. Legends are champions, they grow... They win, they conquer."
    ~ Arnold Schwarzenegger ~

    "Everybody wants to be a beast... Until it's time to do what beasts do!"
    "When you want to succeed as bad as you wanna breathe, then you will be successful."

    ~ EricThomas ~

  16. #2986
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    24-07-15
    Posts
    1,027

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Λοιπόν, ξεκινήσαμε το φετινό καθάρισμα Δευτέρα και παραθέτω φωτογραφίες σημερινές ως έναρξης.
    Κιλά 65,500
    Ύψος: 1,75
    Ηλικία: σχεδόν 40
    Χρόνος σοβαρής ενασχόλησης: 2,5 χρόνια. Πιο πριν πολεμικές τέχνες, gym χωρίς πρόγραμμα και βασικά χωρίς διατροφη.
    Στόχος για φέτος: καθάρισμα όσο σηκώνει αφενός το μυικό μου σύστημα (μη δείξουμε και άρρωστοι!) και όσο αντέχει το πρόσωπό μου (μη δείξουμε και σα σκα#ά!)

    Φετινή σύνοψη: Το πάνω σώμα δε δουλεύτηκε σωστά, χάθηκε πολύτιμος χρόνος λόγω τραυματισμών. Νομίζω πως τουλάχιστον πίσω δε πήγε, πάλι καλά με τόση απραξία. Το βάρος έπεσε μοιραία στα πόδια όπου έτσι κι αλλιώς ήθελα να δώσω έμφαση, ειδικά πίσω. Υπάρχει πρόοδος, ανυπομονώ να με δω καθαρή ώστε να εκτιμήσω και καλύτερα τη βελτίωση αυτή. Και του χρόνου, υγεία να 'χουμε θα φουλάρω σε ώμους/τρικέφαλα και θα συνεχίσω το έργο στα πόδια.

    Επόμενο άβαταρ, με την ολοκλήρωση της γράμμωσης, πρώτα ο Θεός! Διατροφικά προς το παρόν φύγανε τα μακαρόνια, οι σολωμοί και το γιαούρτι και έχει αυξηθεί το αερόβιο (μπιαξ αλλά τι να κάνουμε!)
    Έλενα με μια λέξη μόνο είσαι Φοβερή. Λίγο γράμμωση θέλεις και θα είσαι τέλεια.
    Έχω βαρεθεί να βλέπω στο Gym Κοπέλες και Γυναίκες να κάνουν μόνο ασκήσεις για να βελτιώσουν μόνο το πίσω μέρος...και το υπόλιπο σώμα πάει περίπατο.
    Το Αερόβιο γίνετε πολύ πιο όμορφο πάντα με τα Αγαπημένα μας τραγούδια να μας δίνουν ψηχολογική ώθηση οπότε Mp3 & Music = Souper Αερόβια Προπόνηση.
    Καλή επιτυχία στον στόχο σου

  17. #2987
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    μπανοφι
    Ισως απο τα πιο νοστιμο γλυκα... Δωσε καραμελα κ παρε μου τη ψυχη

  18. #2988
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ναι....Κρητη εχεο σιγουρα το προγραμμα! Εδω κατεβαινω χειμωνα, καλοκαιρι δε θα κατέβω; Καφες λοιπον στο λιμανι!!

    Zyzz (σορυ δε θυμαμαι το ονομα) σε ευχαριστω παρα πολύ και σε σενα καλη συνεχεια. Κοιτα, εμεις οι γυναικες εχουμε ενα θεμα με τα ποδια και τους γλουτους, οπως εσεις νομιζω εχετε πχ με τα χερια και το στηθος; Σιγουρα η συμμετρία πρεπει να ειναι ο στόχος όλων μας και αυτο ειναι που μου αρεσει στο αθλημα, τροποποιούμε τα split ανάλογα με τις ανάγκες του καθε σωματος. Παντως αντικειμενικα χτες που πηγα στους αγωνες να δω της Ifbb τα ατιμα τα ποδια κανουν θεωρω τη διαφορα ειτε εισαι άντρας ειτε γυναικα. Επισης υπαρχουν τα εξής τελειως διαφορετικα πραγματα: μπροστινή οψη, πλαινη οψη, πισω οψη/γλουτοι. Μπορει πχ η πλαινη οψη ποδιων να εινσι εντυπωσιακή και ομως οι γλουτοι τλκ να μην ακολουθούν. Λεπτομερειες θα μου πεις αλλα για αυτες παλευουμε οσο μπορουμε.

    Θανο! Ακου να μαθαίνεις! Η καλυτερη βαση για μπανοφι εινσι τριμμένα Oreo στο μουλτι. Καν το και θα με θυμηθεις!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  19. #2989
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Μουσικη στανταρ λίστα στο κινητο, ακουστικα καινουρια σαν στούντιο ηχογράφησης, βυθίζεσαι στον κοσμο σου και....παμε!! Μεγαλη ωθηςη η μουσικη, συμφωνω απολυτως. Προσωπικα εχω: muse, placebo, James, matisse, poets of the fall, Robbie William, Subways, Verve κα. Λατρευω και radiohead αλλα οχι τοςο για προπονηση...
    A head full of fears has no space for dreams.

  20. #2990
    Pumping Iron KirinQue's Avatar
    Join Date
    06-04-15
    Location
    Athens
    Posts
    642

    Default

    Ωραιότατα

    Ασε αυτό για την μουσική.. Έχεις μεγάλο, δίκιο μόνο που... πονάει η ψυχή μου που το έρμο το mp3 μου το άφησα Αθήνα για σέρβις όταν έφυγα. *σνιφφ* Μου λείπει τρομερά το άτιμο, & το χειρότερο είναι ότι χωρίς αυτό δεν βρίσκω το "κουράγιο" για μεγάλης διάρκειας αερόβιες. Αντε να παλέψω κανα 25-λεπτο max, και αυτό μέσα στο gym. Μου λείπουν οι πρωινές νηστικές μου αερόβιες.. Τις οποίες δεν έκανα ποτέ χωρίς μουσική.
    Aλλα πού θα πάει, θα φροντίσω να μου το στείλουν ταχυδρομικώς, μαζί με 2-3 ακόμα πραγματάκια από Αθήνα

    Και για το μπανόφι ισχύει φουλ αυτό για τα oreo! Κάνει από τις πιο νόστιμες βάσεις που έχω δοκιμάσει. Και χωρίς καν να έχω τρελή αδυναμία στα μπισκότα.
    "Not every legend is a myth. Some are flesh and blood. Some legends walk among us, but... they aren not born. They are built. Legends are made from iron & sweat, mind and muscle, blood and vision... and victory. Legends are champions, they grow... They win, they conquer."
    ~ Arnold Schwarzenegger ~

    "Everybody wants to be a beast... Until it's time to do what beasts do!"
    "When you want to succeed as bad as you wanna breathe, then you will be successful."

    ~ EricThomas ~

  21. #2991
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Εμενα να σου πω την αληθεια δε μου αρεσει το αεροβιο.... Αλλα τι να κανουμε; Τωρα εχει:
    45λ πρωινο νηστικο και 30λ μεταπροπονητικα. Και 60λ στις off.

    Εξω δυςτυχως δε βάζουν βαση Oreo...πρεπει να μη βαρεθώ και να αποφασισω να φτιαξω εγω οοοοοοταν ξαναφάω.
    A head full of fears has no space for dreams.

  22. #2992
    Pumping Iron KirinQue's Avatar
    Join Date
    06-04-15
    Location
    Athens
    Posts
    642

    Default

    Συμφωνώ 100%. Αν & πολύ χρήσιμη, η αερόβια πλέον είναι.. σαν το απεριτίφ πριν το γεύμα/δείπνο.
    Σαν το κυρίως της προπόνησης τίποτα.
    Γιες, δυστυχώς σπάνιο πράγμα οι oreo-βάσεις.
    "Not every legend is a myth. Some are flesh and blood. Some legends walk among us, but... they aren not born. They are built. Legends are made from iron & sweat, mind and muscle, blood and vision... and victory. Legends are champions, they grow... They win, they conquer."
    ~ Arnold Schwarzenegger ~

    "Everybody wants to be a beast... Until it's time to do what beasts do!"
    "When you want to succeed as bad as you wanna breathe, then you will be successful."

    ~ EricThomas ~

  23. #2993
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Χαχα! Ωραιος ο παραλληλισμός του αεροβιου με πιάτα! :-D

    Μπροστινα ποδια σημερα και:
    Ένα βιντεακι με τιπ για μπροστινα καθισματα που με βοηθησε στη λαβη καθώς δεν εχω μεγαλη ευλυγησια στον καρπο:https://youtu.be/52Q--5toj6o

    Τλκ προτιμω να ισορροπώ τη μπαρα ειτε με δυο μονο δάχτυλα, ειτε με δέστρες που τις πιανω πολύ κοντα στη μπαρα. Front squat +sissy squat = πιαςιμ?ο απ την ωρα της προπονησης κι ολας μεχρι... την επομενη μερα ποδιων.
    A head full of fears has no space for dreams.

  24. #2994
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post

    Θανο! Ακου να μαθαίνεις! Η καλυτερη βαση για μπανοφι εινσι τριμμένα Oreo στο μουλτι. Καν το και θα με θυμηθεις!!
    Το ήξερα πως μόνο εσύ εκτίμησες τη μπανοφάρα μου εκείνη τη μέρα! :Ρ Είπαμε, όταν είναι να ξαναφάς, θα παιχτεί μπανόφι-τσηζκέικ...

  25. #2995
    Pumping Iron psonara0's Avatar
    Join Date
    17-04-15
    Location
    αμαλιαδα
    Posts
    530

    Default

    καλησπερα ελενα.το εχω γραψει και θα το ξαναγραψω..εχεις πολυ ωραιο σωμα.εμενα μ'αρεσει πολυ διοτι συνδυαζει σφριγηλοτητα,μυικοτητα,γραμμωση και πανω απ'ολα θηλυκοτητα.εισαι οντως η miss fit!μπραβο καλη συνεχεια να εχεις,κατι το οποιο εγω το θεωρω δεδομενο.με υγεια και πιστη πανω απ'ολα!

  26. #2996
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Psonara μου αν και πολύ καθυστερημένα σε ευχαριστω παααρα πολύ!!

    Καλα πανε τα πραγματα, καθαριζω αλλα φυσικα εχω μελλον. Τα ποδια μου αρεσουν πολύ οπως γινονται απο ολες τις μεριές. Η ζυγαρια κι αυτη ακολουθεί (οχι ακραία, 64,300) και ο αγωνας επισης συνεχίζεται τοσο στην κουζίνα οσο και στο gym. Αποχαιρετισμός και στη βρωμη και ταυτοχρονα παμε για διάλειμματικες πρωινες.

    Προσπαθησα να μετρηθω και με μεζούρα. Μάταιο. Μονο το ποδι καταφερα γύρω γύρω (58,5) και το χερι (29,5). Μεση/περιφέρεια ολο εχανα το σημείο...

    Μεσα σε ολα ξεκινησα απο χτες μια προσπαθεια μείωσης του ηλεκτρονικού τσιγαρου. Λεω πλεον να το κανω μονο παρεΐστικα και οχι ολη μερα καθε μερα και παντου! Πολύ πακέτο....αντε να δουμε!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  27. #2997
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Να ξεχνας να το φορτιζεις!!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  28. #2998
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Εθισμός....!
    A head full of fears has no space for dreams.

  29. #2999
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Damn,girl.You 're better than this!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  30. #3000
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    A head full of fears has no space for dreams.


 
Page 100 of 104 FirstFirst ... 509096979899100101102103104 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •