Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 56 of 104 FirstFirst ... 64652535455565758596066 ... LastLast
Results 1,651 to 1,680 of 3108
  1. #1651
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by starakii View Post
    σου λεω θα γινει χαμος..φαγητα και γλυκα..πιτσα , μηλοπιτα ,σοκολατακια ,τηγανια κοτοπουλου...θα εχω και κοσμο οποτε πρεπει να φτιαξω πολλα πραγματα...χχοχοχοχοχοοχχοχοχο
    εμάς θα μας καλέσεις;

  2. #1652
    Advanced Bodybuilder starakii's Avatar
    Join Date
    25-10-13
    Location
    ALLOUUUUUUU
    Posts
    742

    Default

    να ερθετε να φαμε μαζι και με αυτο τον τροπο θα μοιραστουν και οι τυψεις!!!!!!!!!!!!!!!
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

  3. #1653
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Quote Originally Posted by starakii View Post
    να ερθετε να φαμε μαζι και με αυτο τον τροπο θα μοιραστουν και οι τυψεις!!!!!!!!!!!!!!!

    Οχι δα και τυψεις! Μερα γιορτης θα ειναι ολα τα καλουδια επιτρεπονται!!!!

  4. #1654
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Λαμπραμτορ ε; Πανεμορφα! Εγω ευκαιρία να επαναλάβω στη ροτβαιλερινα μου την ισορροπια κοινωνικότητας/φύλαξης!

    κοριτσακια εμενα ποτε δε με επαιρνε να λιπωνω γιατι το σωμα μου (ποδια, πλάτες...) ειναι ηδη φαρδιά. Παντα ηταν απλα παλια νομιζα (η άσχετη) πως ηταν λιπος και πως αν εκανα τρελη δίαιτα θα αποκτούσα ποδια μοντέλου. Πολυ αργότερα, μετα τα 30, μου εξήγησε ενας γυμναστής πως υπαρχουν διάφοροι σωματοτυποι και πως ο δικός μου οσο λιπος και αν χασω, θα εχω παντα καποιες Α διαστάσεις γιατι πολυ απλα ειναι το μυικο σύστημα ετσι. Και μου έφερε για παράδειγμα τους Αιθίοπες που τρέχουν και τους μαύρους μπασκετμπολίστες. Μπορει να εχουν ιδιο λιπος αλλα οι 2οι εχουν ογκο. Για να εξαφανιστεί αυτος ο όγκος πρεπει να ατροφήσει το μυικο τους σύστημα το οποιο μαλλον δε θα ναι και πολυ υγιηνο για αυτους. Εκει τοτε καταλαβα το σωμα μου. (Νωρις νωρις κι εγω!). Και το αγάπησα για αυτο που ειναι και ας μη γινόταν ποτε σα μοντέλου (που τοτε μου αρεςαν). Και βρηκα την ομορφια που μπορει να εχουν τα πιο ογκώδη αλλα ποιοτικά σωματα. Αφου εκει ανηκω (στα ογκώδη) ας προςπαθηςω ειπα να βγάλω την καλυτερη μορφή σε αυτο πιυ μου εδωσε η φύση. Και τλκ ισως να μην ειναι και μειωνεκτημα αλλα πλεονέκτημα! Αρκει να το χειριστώ σωστα.
    Το κακο ειναι πως δε με παίρνει να λιπωνω. Οταν ο τετρακεφαλος ακριβως πανω απ το γόνατο ειναι (μολις το μετρησα εκ περιεργειας) 45εκ και βλεπω αλλες φιλες μου με κοιλιτσα και λιπος να εχουν σαφως λεπτότερο πείτε μου ετσι και λιπωσω ποσο θα φτασει δλδ;;;; Ειναι ηδη κοντα μισο μετρο!!! Και δε συζηταμε για πιο ψηλα στα μπουτια που προφανως αυξάνονται οι πόντοι!

    Ετςι το αεροβιο δε το βλεπω ως τιμωρία κι ας το βαριεμαι. Ειναι η φυςικη ακολουθία των επιλογών μου. Του μονοπατιού.
    A head full of fears has no space for dreams.

  5. #1655
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    κοριτσακια εμενα ποτε δε με επαιρνε να λιπωνω γιατι το σωμα μου (ποδια, πλάτες...) ειναι ηδη φαρδιά. Παντα ηταν απλα παλια νομιζα (η άσχετη) πως ηταν λιπος και πως αν εκανα τρελη δίαιτα θα αποκτούσα ποδια μοντέλου. Πολυ αργότερα, μετα τα 30, μου εξήγησε ενας γυμναστής πως υπαρχουν διάφοροι σωματοτυποι και πως ο δικός μου οσο λιπος και αν χασω, θα εχω παντα καποιες Α διαστάσεις γιατι πολυ απλα ειναι το μυικο σύστημα ετσι. Και μου έφερε για παράδειγμα τους Αιθίοπες που τρέχουν και τους μαύρους μπασκετμπολίστες. Μπορει να εχουν ιδιο λιπος αλλα οι 2οι εχουν ογκο. Για να εξαφανιστεί αυτος ο όγκος πρεπει να ατροφήσει το μυικο τους σύστημα το οποιο μαλλον δε θα ναι και πολυ υγιηνο για αυτους. Εκει τοτε καταλαβα το σωμα μου. (Νωρις νωρις κι εγω!). Και το αγάπησα για αυτο που ειναι και ας μη γινόταν ποτε σα μοντέλου (που τοτε μου αρεςαν). Και βρηκα την ομορφια που μπορει να εχουν τα πιο ογκώδη αλλα ποιοτικά σωματα. Αφου εκει ανηκω (στα ογκώδη) ας προςπαθηςω ειπα να βγάλω την καλυτερη μορφή σε αυτο πιυ μου εδωσε η φύση. Και τλκ ισως να μην ειναι και μειωνεκτημα αλλα πλεονέκτημα! Αρκει να το χειριστώ σωστα.
    Το κακο ειναι πως δε με παίρνει να λιπωνω. Οταν ο τετρακεφαλος ακριβως πανω απ το γόνατο ειναι (μολις το μετρησα εκ περιεργειας) 45εκ και βλεπω αλλες φιλες μου με κοιλιτσα και λιπος να εχουν σαφως λεπτότερο πείτε μου ετσι και λιπωσω ποσο θα φτασει δλδ;;;; Ειναι ηδη κοντα μισο μετρο!!! Και δε συζηταμε για πιο ψηλα στα μπουτια που προφανως αυξάνονται οι πόντοι!

    Ετςι το αεροβιο δε το βλεπω ως τιμωρία κι ας το βαριεμαι. Ειναι η φυςικη ακολουθία των επιλογών μου. Του μονοπατιού.
    Ακριβώς αυτό που λες για τους σωματότυπους! Και εγώ μικρότερη ένιωθα μειονεκτικά απέναντι σε φίλες μου που είχαν πόδια-ξυλάκια, γιατί από τη φύση μου είμαι πιο ογκώδης εκεί, γενικά από τη μέση και κάτω. Δεν καταλάβαινα πως δεν γίνεται αντικειμενικά να γίνω ποτέ σαν τις διάφορες διάσημες που θεωρούνται κορμάρες, πως εμένα η κατασκευή μου είναι τέτοια που όσο λίπος και να χάσω, εκεί θα είμαι πάντα πιο ''καμπυλωτή''. Τώρα όμως όσο διαβάζω και μαθαίνω και βλέπω και εδώ μέσα και φωτογραφίες τύπου motivation (και μιλάω για ρεαλιστικά σώματα πάντα), παρατηρώ και μαθαίνω και το ίδιο μου το σώμα και μπαίνω ακριβώς σε αυτό το πνεύμα που λες, να προσπαθήσω να βγάλω την καλύτερη εκδοχή αυτού που έχω. Αυτό δεν είναι το νόημα; Δουλεύουμε και χτίζουμε αυτό που έχουμε. Και ναι, αγαπάμε το αερόβιο! <3

  6. #1656
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ε....χμ....το αεροβιο δε ξερω αν το αγαπαμε αλλα το σωμα μας σιγουρα! :-)))
    με νιωθεις Ελενακι! Ποσο άσχετη ημουν.....νομιζα ηταν λιπος...τουλαχιστον εσυ απ τα 23 εχεις μπει στο σωστο δρομο!
    A head full of fears has no space for dreams.

  7. #1657
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Πρωινο εγερτήριο λοιπον σημερα και νηστικό αεροβιο 50λ. Συνοδοί/συναθλητές : 2σκυλια, 1γαλλακι κι ενα rottie. Ο μπουμπουκος τα έφτυσε και το γυρισα στα 30λ. Η μαυρουλα μου έμεινε μεχρι τέλους αν και δε ξετρελάθηκε κι ολας. Εχει τρελη δυναμη κι έκρηξη αλλα οχι αντοχή. Δυσκολο το ξύπνημα στις 6:30 αλλα το αεροβιο ηταν ωραιο και ακομα καλυτερα το οτι ξεμπέρδεψα για σημερα απο αυτο. Χάρηκαν και τα σκυλια "βολτα". Μετα τους έδωσα κατι πετσουλες κοτόπουλου, μη καταβολισουν!

    Αργοτερα μεςημερι, προπονηση χεριων:
    Βυθίσεις στο διζυγο: 9, 7, 5
    Εκτάσεις τρικεφάλων στην τροχαλία του cross over: 12x22,5, 10x25, 7x27,5
    Kick backs: 12x8k, 10x10k, 8x10k
    Σχοινί (στην τροχαλία του cross over): 12x22,5k, 10x25, 5x27,5

    Κάμψεις δικεφάλων στην τροχαλία (του cross over) με ίσια μπάρα: 12x20, 8x22,5, 6x22,5
    Κάμψεις αλτήρων αυτοσυγκέντρωσης: 12x8, 10x10, 8x10
    Κάμψεις σε μαξιλάρι δικεφάλων: 12x5k(εκατερωθεν της στραβομπαρας), 10x6,5k, 8x6,5k

    ψεξασατε, σκουπίςατε, τελειωσατε χωρια αεροβιο να εκκρεμεί!
    A head full of fears has no space for dreams.

  8. #1658
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Τρελή ευκολία στο πρόγραμμα το πρωινό αερόβιο!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  9. #1659
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Η αλήθεια ειναι πως δυσκολο να το αποφασίσεις αλλα μετα σου λύνει χέρια.
    A head full of fears has no space for dreams.

  10. #1660
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Λαμπραμτορ ε; Πανεμορφα! Εγω ευκαιρία να επαναλάβω στη ροτβαιλερινα μου την ισορροπια κοινωνικότητας/φύλαξης!

    κοριτσακια εμενα ποτε δε με επαιρνε να λιπωνω γιατι το σωμα μου (ποδια, πλάτες...) ειναι ηδη φαρδιά. Παντα ηταν απλα παλια νομιζα (η άσχετη) πως ηταν λιπος και πως αν εκανα τρελη δίαιτα θα αποκτούσα ποδια μοντέλου. Πολυ αργότερα, μετα τα 30, μου εξήγησε ενας γυμναστής πως υπαρχουν διάφοροι σωματοτυποι και πως ο δικός μου οσο λιπος και αν χασω, θα εχω παντα καποιες Α διαστάσεις γιατι πολυ απλα ειναι το μυικο σύστημα ετσι. Και μου έφερε για παράδειγμα τους Αιθίοπες που τρέχουν και τους μαύρους μπασκετμπολίστες. Μπορει να εχουν ιδιο λιπος αλλα οι 2οι εχουν ογκο. Για να εξαφανιστεί αυτος ο όγκος πρεπει να ατροφήσει το μυικο τους σύστημα το οποιο μαλλον δε θα ναι και πολυ υγιηνο για αυτους. Εκει τοτε καταλαβα το σωμα μου. (Νωρις νωρις κι εγω!). Και το αγάπησα για αυτο που ειναι και ας μη γινόταν ποτε σα μοντέλου (που τοτε μου αρεςαν). Και βρηκα την ομορφια που μπορει να εχουν τα πιο ογκώδη αλλα ποιοτικά σωματα. Αφου εκει ανηκω (στα ογκώδη) ας προςπαθηςω ειπα να βγάλω την καλυτερη μορφή σε αυτο πιυ μου εδωσε η φύση. Και τλκ ισως να μην ειναι και μειωνεκτημα αλλα πλεονέκτημα! Αρκει να το χειριστώ σωστα.
    Το κακο ειναι πως δε με παίρνει να λιπωνω. Οταν ο τετρακεφαλος ακριβως πανω απ το γόνατο ειναι (μολις το μετρησα εκ περιεργειας) 45εκ και βλεπω αλλες φιλες μου με κοιλιτσα και λιπος να εχουν σαφως λεπτότερο πείτε μου ετσι και λιπωσω ποσο θα φτασει δλδ;;;; Ειναι ηδη κοντα μισο μετρο!!! Και δε συζηταμε για πιο ψηλα στα μπουτια που προφανως αυξάνονται οι πόντοι!

    Ετςι το αεροβιο δε το βλεπω ως τιμωρία κι ας το βαριεμαι. Ειναι η φυςικη ακολουθία των επιλογών μου. Του μονοπατιού.

    Πόσο δίκιο έχετε ρε κορίτσια,κ εγω απο μικρό κοριτσάκι έβλεπα τα άλλα κοριτσάκια που είχαν κάτι πόδια σαν ξυλάκια κ ήταν αδύνατα σα φαντάσματα κ τα ζήλευα.Μέτα μ όλο αυτό τον βορβαδισμό των ΜΜΕ με τα ψηλά κ αδύνατα μοντέλα που όλοι τα θεωρούν κουκλάρες μπλα μπλα μπλα έγιναν κ το δίκο μου πρότυπο.

    Πλέω έχω δεχτεί πως ότι κ να κάνω δεν πρόκειται να γίνω ποτέ έτσι,όσο λίπος κ να χάσω όσο κ να κοπανηθώ γιατί πολύ απλά δεν είναι αυτή η φύση μου,κ η αλήθεια είναι οτι το προτιμώ απ το να μουν σαν ακτινογραφία!!

    Αλλωστε η μόδα με τα αδύνατα μοντέλα ξέρετε πως ξεκίνησε?Κάποτε ολοι οι οίκοι μόδας κ ολοι οι σχεδιαστές επέλεγαν πιο στρουμπουλά μοντέλα,με αποτέλεσμα οι πελάτες να χαζεύουν τα κορμιά τους κ οχι τα ρούχα,οπότε δεν τα αγόραζαν κιόλας.Ετσι αργότερα οι σχεδιαστές άρχισαν να επιλέγουν πιο αδύνατα μοντέλα για να πέφτει η προσοχή των πελατών στα ρούχα κ να κάνουν καλύτερες πωλήσεις. Ετσι φτάσαμε στα μοντέλα "κρεμάστρες" που υπάρχουν κ συνεχίζουν να υπάρχουν μέχρι σήμερα.

    Η ομορφιά είναι υποκειμενική κ καθαρά προσωπικό ζήτημα του καθένα μας.Αλλες προτιμούν να ναι κρεμάστρες,εμείς όχι!!
    Last edited by Renesis; 19-11-14 at 23:37.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  11. #1661
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Πόσο δίκιο έχετε ρε κορίτσια,κ εγω απο μικρό κοριτσάκι έβλεπα τα άλλα κοριτσάκια που είχαν κάτι πόδια σαν ξυλάκια κ ήταν αδύνατα σα φαντάσματα κ τα ζήλευα.Μέτα μ όλο αυτό τον βορβαδισμό των ΜΜΕ με τα ψηλά κ αδύνατα μοντέλα που όλοι τα θεωρούν κουκλάρες μπλα μπλα μπλα έγιναν κ το δίκο μου πρότυπο.

    Πλέω έχω δεχτεί πως ότι κ να κάνω δεν πρόκειται να γίνω ποτέ έτσι,όσο λίπος κ να χάσω όσο κ να κοπανηθώ γιατί πολύ απλά δεν είναι αυτή η φύση μου,κ η αλήθεια είναι οτι το προτιμώ απ το να μουν σαν ακτινογραφία!!

    Αλλωστε η μόδα με τα αδύνατα μοντέλα ξέρετε πως ξεκίνησε?Κάποτε ολοι οι οίκοι μόδας κ ολοι οι σχεδιαστές επέλεγαν πιο στρουμπουλά μοντέλα,με αποτέλεσμα οι πελάτες να χαζεύουν τα κορμιά τους κ οχι τα ρούχα,οπότε δεν τα αγόραζαν κιόλας.Ετσι αργότερα οι σχεδιαστές άρχισαν να επιλέγουν πιο αδύνατα μοντέλα για να πέφτει η προσοχή των πελατών στα ρούχα κ να κάνουν καλύτερες πωλήσεις. Ετσι φτάσαμε στα μοντέλα "κρεμάστρες" που υπάρχουν κ συνεχίζουν να υπάρχουν μέχρι σήμερα.

    Η ομορφιά είναι υποκειμενική κ καθαρά προσωπικό ζήτημα του καθένα μας.Αλλες προτιμούν να ναι κρεμάστρες,εμείς όχι!!
    Α αυτό για τα μοντέλα δεν το ήξερα... Αλλά πιστεύω πολύ ότι από όταν η καθεμία μας ξεκίνησε τα βάρη (για να μην πω bodybuilding και μας πάρουν με τις πέτρες) και τη διατροφή και όλο αυτό το πλάνο, αρχίσαμε να βλέπουμε πιο ρεαλιστικά το τι έχουμε και τι θέλουμε ακόμα. Πχ εμένα με έχετε δει, μπροστά (για να το πω κόσμια) είμαι φλατ. Ε δεν με χάλασε ποτέ! Ξέρω ότι το σώμα μου έτσι όπως είναι, δεν θα έδειχνε τόσο καλά αν είχα παραπάνω. Εντάξει, ίσως λίγο παραπάνω να ήταν ΟΚ από όλες τις απόψεις, αλλά αυτή είναι η κατασκευή μου. Οπότε στην ουσία γυμναζόμαστε ώστε να έχουμε ένα πιο ομοιόμορφο και αρμονικό αποτέλεσμα, να δείχνουμε καλές στο σύνολο με βάση πάντα αυτό που διαθέτουμε. Η ομορφιά όπως είπες είναι υποκειμενική. Σημασία έχει τι αρέσει σε εμάς, πώς νιώθουμε καλά στο σώμα και τα ρούχα μας. Και υποκειμενική επίσης είναι και για τους άλλους. Σε κάποιους θα αρέσουμε, σε κάποιους όχι.

  12. #1662
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    το θέμα είναι να σ΄αρέσεις στον καθρέπτη, από κει και πέρα όλα τα άλλα είναι μπλα μπλα.

    εμείς είμαστε ένα level up μιας και ξέρουμε τον πραγματικό τρόπο να αλλάξουμε το σώμα μας και να το μεταμορφώσουμε όπως εμείς οι ίδιες θέλουμε.

  13. #1663
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Mωρε στο Δημοτικό κι εγω ακτινογραφία ημουν. Σε καθε εισπνοή φαινοντουσαν τα πλευρά. Δε μου αρεσε κανένα φαγητο ουτε καν οι τηγανητές πατατες (!!!). Ακομα θυμαμαι με αποστροφή να μου δινουν γιαουρτι. "Μια για τη μαμα, μια για το μπαμπα και μια για την κοπέλα" που ειχε πανω τοτε η συσκευασία του total...Σε ολα τα φαγητα, λεμόνι απο διπλα για να καλύπτει τις γευσεις τους παρότι η μανα μου ηταν και ειναι εκπληκτική μαγείρισσα η καημενη!
    Καπου Γυμνάσιο αλλαξε αυτο. Και καπου Λυκειο περισσοτερο. Ωςπου Γ'Λυκειου ο κωλος ενα με τη καρεκλα διαβάσματος και το ψυγείο τόπος διαλειματος....κάτσε τωρα (μετα απο 20χρονια!!!) στο ρακ να φουλάρεις!!! Το γελοίο ειναι θυμαμαι Γ λυκείου εφτασα 62-63 κιλα! Κυταριτιδες, αφράτα μπουτια, αηδία! Και τωρα που μιλάμε ειμαι 66 με πολυ λιγοτερο λιπος, πολυ πιο δυνατο και ενδιαφερον σωμα.
    That's my story ως τα 18-19. Τη συνεχεια τη ξέρετε. Δίαιτες, πείνες, προπονησεις πολεμικών τεχνών φουλ ως τα 29, χαζοgym κατα διαςτηματα ισα για διατήρηση μετα τα 30....and here I am!
    A head full of fears has no space for dreams.

  14. #1664
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    ποτέ δεν είναι αργά για το οτιδήποτε

  15. #1665
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Το πιο σημαντικό νομίζω οτι είναι να τα χουμε καλά με τον εαυτό μας.Κ για να γίνει αυτό πρέπει να αρέσουμε στον εαυτό μας,κ αν οχι να κάνουμε οτι μπορούμε για να τον βελτιώσουμε.Οχι μόνο σωματικά,αν κ το συζητούσαμε χτες με τη Δήμητρα κ αυτό είναι μια μεγάλη αλήθεια,τα μεγαλύτερα κομπλεξ μιας γυναίκας ξεκινάνε απο το σώμα της,κ μετά της βγαίνουν άλλα 1002.

    Αλλωστε κακά τα ψέματα,ο μόνος άνθρωπος που θα μας μείνει ως ο τέλος είναι ο εαυτός μας κ δεν θεωρώ πως είναι εγωιστικό αυτό που λέω γιατί έτσι είναι.Φίλοι,έρωτες,συγγενείς,συνεργάτες έρχονται κ φεύγουν,το μόνο που μένει μέχρι να φύγουμε κ εμείς είναι ο εαυτός μας.Γ αυτό καλά θα κάνουμε να τα βρούμε πρώτα μ αυτόν κ μετά όλα τα αλλα έρχονται!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  16. #1666
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Το πιο σημαντικό νομίζω οτι είναι να τα χουμε καλά με τον εαυτό μας.Κ για να γίνει αυτό πρέπει να αρέσουμε στον εαυτό μας,κ αν οχι να κάνουμε οτι μπορούμε για να τον βελτιώσουμε.Οχι μόνο σωματικά,αν κ το συζητούσαμε χτες με τη Δήμητρα κ αυτό είναι μια μεγάλη αλήθεια,τα μεγαλύτερα κομπλεξ μιας γυναίκας ξεκινάνε απο το σώμα της,κ μετά της βγαίνουν άλλα 1002.

    Αλλωστε κακά τα ψέματα,ο μόνος άνθρωπος που θα μας μείνει ως ο τέλος είναι ο εαυτός μας κ δεν θεωρώ πως είναι εγωιστικό αυτό που λέω γιατί έτσι είναι.Φίλοι,έρωτες,συγγενείς,συνεργάτες έρχονται κ φεύγουν,το μόνο που μένει μέχρι να φύγουμε κ εμείς είναι ο εαυτός μας.Γ αυτό καλά θα κάνουμε να τα βρούμε πρώτα μ αυτόν κ μετά όλα τα αλλα έρχονται!
    +1000000! Δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο!

  17. #1667
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Μια κουραςη βγηκε σημερα....έλειψη ενέργειας και δυναμης. Διατροφικα σταθερα συνεπής. Αυριο off να γεμίσουν μπαταριες!
    6:50- 50λ αεροβιο

    2:00-Μπροςτα ποδια/κοιλιακοι:
    Καθίσματα: 12x55, 10x60, 8x60
    Πρέσσα ποδιών: 3x12x120
    Προβολές βουλγάρικες με αλτηρες: 12x10(e.a), 10x12(e.a), 8x14(e.a).
    Εκτάσεις τετρακεφάλων: 3x10x55

    Προσαγωγοί απο 3η θεση: 12x40, 10x45, 8x50
    2η θέση
    Γάμπες όρθια στο smith με βάση 1 step για μεγαλο εύρος κίνησης: 3x12x80


    Ροκανισματα στο Σμιθ:3x12x25,
    Αρσεις στo μονοζυγο με τεντωμένα ποδια: 3x10
    A head full of fears has no space for dreams.

  18. #1668
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Αμα κανεις τετοιο προγραμμα με ελλειψη ενεργειας...!!! Σουπερ!

  19. #1669
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ευχαριςτω!! Μωρε το ένιωθα πως σερνομουν πριν μπω αλλα επειδη κι αλλες φορες συμβαίνει αλλα μεςα στο gym γεμίζουμε ενέργεια ειπα ας παω και θα κανω οτι μπορω. Επρεπε να χω κοιμηθεί καλυτερα, δε πειραζει, next week! :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  20. #1670
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Κι εγω σερνομουν σημερα γιατι χτες βγηκα και δε κοιμηθηκα καθολου καλα! Δε προλαβα να φαω και πρωινο, πηρα ενα monster και πηγα..

    Ξερεις εχω διαβασει την ατακα οτι κακη προπονηση ειναι μονο αυτη που δεν εγινε!

  21. #1671
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Γουςταρω!!! Καλοοοο! :-)))))
    Να σου πω κατι; Περισυ ισως το έπαιρνα κατάκαρδα. Φέτος οχι. Διότι ειμαι ηρεμη, ξερω πως ολα στο παιχνίδι ειναο, πως σημασια εχει να προσπαθούμε και πως τελος bbing δεν ειναι μονο τα κιλα στο gym. Ειναι ολη η μερα, η διατροφη, ο υπνος που συνθέτουν το παιχνίδι του οποίου στόχος ειναι ο καθρέπτης. Αρα πχ. Το οτι καταφερα ενα πρωινο αεροβιο 50λ, το οτι ημουν συνεπής στη διατροφη, το οτι δε λουφαρα στο gym απλα μεχρι εκει μπορεςα δε μου ακυρώνει τη μερα. Κατι πηγε μέτρια, κατι αλλο πηγε καλα. Αλλη φορα θα πανε ολα καλα. :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  22. #1672
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Όλες αυτές οι μικρές κατακτήσεις , εμπειρίες , αναζητήσεις , φέρνουν την πρόοδο !
    Σαν το παλιό κρασι...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  23. #1673
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Εις υγειαν! :-)))
    A head full of fears has no space for dreams.

  24. #1674
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Γουςταρω!!! Καλοοοο! :-)))))
    Να σου πω κατι; Περισυ ισως το έπαιρνα κατάκαρδα. Φέτος οχι. Διότι ειμαι ηρεμη, ξερω πως ολα στο παιχνίδι ειναο, πως σημασια εχει να προσπαθούμε και πως τελος bbing δεν ειναι μονο τα κιλα στο gym. Ειναι ολη η μερα, η διατροφη, ο υπνος που συνθέτουν το παιχνίδι του οποίου στόχος ειναι ο καθρέπτης. Αρα πχ. Το οτι καταφερα ενα πρωινο αεροβιο 50λ, το οτι ημουν συνεπής στη διατροφη, το οτι δε λουφαρα στο gym απλα μεχρι εκει μπορεςα δε μου ακυρώνει τη μερα. Κατι πηγε μέτρια, κατι αλλο πηγε καλα. Αλλη φορα θα πανε ολα καλα. :-)
    Και ξέχωρα απ όλα αυτά, είναι κάτι που γουστάρεις και το κάνεις ακριβώς γι' αυτό το λόγο, είτε με φουλ κιλά είτε με λιγότερα. Εφόσον δεν κάνουμε powerlifting, δεν μας απασχολεί. Σημασία έχει ότι μπαίνουμε στη διαδικασία να τσιγκλήσουμε το μυικό μας σύστημα. ;)

  25. #1675
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ετσι!!! Μη ξεχνιομαστε!!! Το οπτικό αποτελεσμα κυνηγάμε!!
    Επισης πιο πριν ειχα ενα πολυυυυ ωραιο και αποδοτικό σε αλλο χομπυ πρωινο. Αρα δεν έπαιζε να μου χαλάσει η διάθεση επειδη δε βγαίνανε τα κιλα στο gym. Ολα σχετικά ειναι, εμεις να μαστε καλα!

    ....μολις μου είπε ο μικρος πως παραγγειλανε κρεπες οσο ελειπα στο σχολειο (ειχαμε συγκέντρωση καθηγητών σημερα). Τα χρυσά μου!!!
    νταξει....παλι με χρονια με καιρούς, παλι δικα μας θα ναι! Θα ρθει και η ωρα της κρεπας :-) προς το παρον πινω ενα τσαι τζίντζερ πολυυυυυ ενδιαφερον!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  26. #1676
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Ελενα θα σου πω για ακόμα μια φορά πόσο πολύ σε θαυμάζω σε όλα.Κάθε φορά που διαβάζω τα ποστ σου σκέφτομαι για ακόμα μια φορά,πώς ναι,τελικά υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πιάσει το νόημα της ζωής
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  27. #1677
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Αγαπη μου! απλα ζω στο "τωρα". Τα "θελω" κι οχι τα "πρεπει". Και δε σπαταλώ τα πολύτιμα λεπτα μου σε χώρους/καταςταςεις που δε μου λενε κατι.
    A head full of fears has no space for dreams.

  28. #1678
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Αγαπη μου! απλα ζω στο "τωρα". Τα "θελω" κι οχι τα "πρεπει". Και δε σπαταλώ τα πολύτιμα λεπτα μου σε χώρους/καταςταςεις που δε μου λενε κατι.

    +10000
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  29. #1679
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Σημερα πισω ποδια/κοιλιακοι:


    Άρσεις θανάτου ρουμάνικες: 12x60, 10x70, 8x75
    Κάμψεις μηριαίων δικεφάλων : 12x37,5, 10x37,5, 8x40
    Sumo squat στο ρακ: 12x50, 10x55, 8x65
    Box lunges (σε 11στεπ): 12x8κ (σε καθε χερι), 10x10, 8x12κ
    Λάκτισμα προς τα πίσω στην τροχαλία: 12x10, 10x10, 8x12,5

    Απαγωγοί: 3x12x70

    Γάμπες καθιστη: 12x35κ, 10x40, 8x40


    Ροκανισματα στο Σμιθ:12x25, 10x30, 8x35
    Αρσεις στην όρθια ρωμαϊκή με τεντωμένα ποδια: 3x10

    και 30λ. αεροβιο
    Last edited by Ελενα; 24-11-14 at 11:58.
    A head full of fears has no space for dreams.

  30. #1680
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Σκαλώνω με τα κιλά κάθε φορά...!


 
Page 56 of 104 FirstFirst ... 64652535455565758596066 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •