Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 9 of 104 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast
Results 241 to 270 of 3108
  1. #241
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Περιμενω...να σηκωσω μαλλον πιο ευκολα καποια κιλα ειδικα σε μυικές ομάδες που αργούν πχ χέρια.
    Τωρα, σχετικά με την εικόνα φανταζομαι οτι θα φουσκώσουν κάπως οι μύες πράγμα που θα το ηθελα πχ. Στους ώμους και στους γλουτους αν και με αγχώνει λιγο στα ποδια που τα θεωρω ηδη μυώδη αλλα απ την αλλη επειδη με τη διατροφή ια πέφτει το λίπος ισως δεν αλλάξει η διάμετρος τραγικά.
    Απο οτι εχω καταλάβει, γινεται συγκράτηση νερού στους μύες, ισως φανει στη ζυγαρια ισως και οχι αφου ειμαι σε υποθερμιδικη. Το λίπος χάνεται ετσι κι αλλιως ανεξάρτητα ισως και λιγο ευκολότερα αφου η μυικοτητα αυξάνεται αρα και ο μεταβολισμος. Και ολα αυτα αν ειναι, θα φανούν μετα απ τον 1ο μηνα...
    ...μακαρι να ταν ολα τοσο απλα...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  2. #242
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...μακαρι να ταν ολα τοσο απλα...
    Οχι ε;
    A head full of fears has no space for dreams.

  3. #243
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Οχι ε;
    τσου!

    xxxxx
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  4. #244
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Θα ξαναρωτήσω ομως: προκαλεί δίψα η απο μόνοι μας πρεπει να πίνουμε τοσο πολυ νερο; Γιατι ειναι λιγο βασανιστήριο να πίνεις αν δε διψας...
    A head full of fears has no space for dreams.

  5. #245
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Και επισης: αφου δεν ειναι τοσο απλα, δλδ τι να περιμένει μια γυναικα που κάνει υποθερμιδικη στο θεμα της εικόνας και μόνο απ την κρεατινη; Στο θεμα της δύναμης, κατάλαβα:αυξάνεται κάπως. Στο θεμα της εικόνας;
    A head full of fears has no space for dreams.

  6. #246
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    τσου!

    xxxxx
    Έλα ρε τι φωνάζεις ..σου είπα πάω να βάλω πιτζάμες !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  7. #247
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Και επισης: αφου δεν ειναι τοσο απλα, δλδ τι να περιμένει μια γυναικα που κάνει υποθερμιδικη στο θεμα της εικόνας και μόνο απ την κρεατινη; Στο θεμα της δύναμης, κατάλαβα:αυξάνεται κάπως. Στο θεμα της εικόνας;
    Όπως έχει ξαναειπωθεί, κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά στα διάφορα συμπληρώματα. Το θετικό με την μονουδρική είναι οτι πιάνει ένα 95% των οργανισμών.
    Αν χρησιμοποιείς 3-5 γρ κάθε μέρα, πιθανολογώ οτι θα χρειαστεί περίπου 1 μήνα για να ''δεις'' τα αποτελέσματά της. Πέρα από μια αύξηση της δύναμης ΚΑΙ της αντοχής, οι μυς σου θα δείχνουν πιο ''μπαλαρισμένοι'' και με καλύτερο definition που έλεγαν και στο χωριό μου.
    Όσον αφορά το νερό, νταξ δε χρειάζονται υπερβολές του στυλ 5-6 λίτρα νερό την ημέρα. Απλά να προσέχεις να μην πέφτεις κάτω από τα 2 με 2,5 λίτρα. Αν βέβαια διψάς και πίνεις παραπάνω δε θα σου πει κανένας όχι.

  8. #248
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ευχαριστω δυτη! Ναι σημερα θα πιω νερο διψάω η οχι. Αν πινω 0,5 λίτρο που δεν ειναι τοοοςο ανεφικτο ανάμεσα στα γευματα θα βγαίνουν τα πολυποθητα 3λιτρα. Εδω κανουμε αλλες κι αλλες θυσίες δε θα κολλήσουμε εκει! Οποτε υπομονη και θα δουμε εν καιρο στο σύνολο :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  9. #249
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Εδω κανουμε αλλες κι αλλες θυσίες δε θα κολλήσουμε εκει!

  10. #250
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Οποτε υπομονη και θα δουμε εν καιρο στο σύνολο :-)
    Nαι ...ναι !!!...Να το δούμε
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  11. #251
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    :-) we will :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  12. #252
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Πριν το πρωινο 5γρ μαζι με μια κουταλιά πρωτεΐνης.
    Σωστά ! Η πρωτεΐνη κανει αντίστοιχο insulin spike με τους χυμούς και γενικά τα απλά σάκχαρα. Η δίψα που λες, θα έρθει σταδιακά, γιατί σταδιακά γεμίζουν και οι μύες σου με κρεατίνη ! Οταν κορεστούν, τότε θα έχεις και τη μέγιστη κατανάλωση νερού.

    Όσο για τους μύες σου, προφανώς θα φουσκώσουν λίγο σταδιακά, λόγω της ενδομυικής κατακρήτησης νερού.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  13. #253
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ευχαριστω Αντώνη μου!!! Ετσι ξεκίνησα, με μια κουταλιά πρωτεΐνης τα διαλύω σε μισο ποτήρι νερο. Και μετα ξσναβαζω νερο για οτι υπόλοιπο μένει (απ την πρωτεινη περισσοτερο παρα απ την κρεατινη).
    Θα ρωτήσω τωρα και τη λεπτομέρεια της λεπτομερειας....κουράγιο, μη τραβηξετε μαλλια! Να υποθεσω το ενα κουταλάκι πρωτεΐνης (5γρ) πρεπει και αυτο αν θελω να ειμαι τυπική να μπει στα macros, ε;
    A head full of fears has no space for dreams.

  14. #254
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Εντάξει, κανονικά το βάζεις κι αυτό σε μάκρος-θερμίδες, αλλά ΟΚ. Μιλάμε για 20 θερμίδες ! Ειλικρινά δε νομίζω ότι θα κάνουν κάποια διαφορά. Κάντο όπως σε βολεύει Έλενα :-)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  15. #255
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    image.jpg

    Δε σκεφτόμουν τις 20θερμιδες αλλα τα 5γρ πρωτεΐνης στα 160γρ. του συνόλου της ημέρας. Αλλα μαλλον θα τα παραβλέψω αν δεν εχει σημασία. Να σε ρωτήσω κατι ακόμα, σημερα θα φάω τα παρακάτω οπως και πολλές αλλες μερες και μεταπροπονητικο (ταπερακι στο αυτοκίνητο αμεςως μετα το gym) ειναι το γεύμα με το μοσχαρι καθώς απ τα τρία τελευταία ειναι το πιο "βαρυ" θερμιδικα. Ειναι ομως και σε λιπαρά (12γρ). Ειναι ok η να επέλεγα το γεύμα με το κοτοπουλο η το ψάρι;
    A head full of fears has no space for dreams.

  16. #256
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Το μοσχάρι είναι με διαφορά το καλύτερο μεταπροπονητικό γεύμα ! Τα λιπαρά που έχει (Ω6), σχετίζονται με τις προσταγλανδίνες που είναι υπεύθυνες για τη μυική ανάπτυξη.

    Οπότε μετά την προπόνηση, φρόντισε να έχεις μοσχάρι όσο πιο συχνά μπορείς. Ψάρι και κοτόπουλο μπορείς να τρως σε όποιο άλλο γεύμα θέλεις.

    Χμμ... το ψάρι θα μου άρεσε σαν πηγή πρωτεΐνης στο τελευταίο γεύμα πριν τον ύπνο. Με μια σαλάτα (μαρούλί-σπανάκι) νομίζω ότι γίνεται εξαιρετικό γεύμα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  17. #257
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Τις εχω κόψει για λιγο καιρο τις σαλάτες μεχρι να ηρεμήσει η κολιτιδα. Αν κσι η μεγάλη διαφορα ηρθε απο οταν έκοψα το λιγο γαλα που έριχνα στον καφε. Πράγματι, ετσι τα εχω: μεταπροπονητικα μοσχαρι και τελευταίο γεύμα ψάρι με καμια βραστή πατάτα. Να σε ενημερώσω, η διατροφή παει εξαιρετικά! Εχω ηδη ξεφουσκώσει, φυγανε σχεδόν 2,5 κιλα μεςα σε 8 μερες με ολα τα cheat meals. Μπορει να μην ειναι λίπος αλλα ο καθρέπτης οτι και να ειναι παει καλα. Και παράλληλα τα κιλα στο gym ανεβαίνουν.
    Εισαι απιθανος και παράλληλα πολυ υπομονετικός! Ευχαριστω! Καλη μας συνεχεια!!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  18. #258
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    image.jpg

    Πεινάμε αλλα αντέχουμε!!! Ειδικα το μεταπροπονητικο λες και μπαίνει σε ενα πηγάδι απυθμενο, χωνεύεται αμεςως. Ελπιζω να μη χρειαστει στην πορεία να πέσουν πολυ ακόμα οι θερμίδες...
    Προπονητικα, φίλε Λυκε σε θυμήθηκα τελειώνοντας τη 2η αςκηςη και συνειδητοποίησα πως ξέχασα να εφαρμόζω τις συμβουλές σου για το ανακάτεμα των ασκήσεων
    Τι να κανουμε, οποίος δεν εχει μυαλο....την αλλη Δεύτερα τωρα...! Εχω ηδη σημειώσει πάντως τις αντίστοιχες αλλαγές για το αυριανό προγραμμα στηθους για να μη τις ξεχάσω και αυτές!

    Πλάτη
    -Μονοζυγο (υποβοηθουμενο) 12x-15, 10x-15, 8x-15
    -Ελξεις τροχ. με κλειςτή ανάποδη λαβή 10x50, 10x50, 8x50
    -Κωπηλατικη με αλτηρα 12x14, 10x14, 8x14
    -Κωπηλατικη χαμηλή 12x35, 10x35, 8x35
    Πιςω ωμοι
    -Πλαγιες εκτάσεις καθιςτη σε σκυφτη θέση 12x5κ, 10x5κ, 8x5κ
    Διάδρομος 30λ σε ανηφόρα 10%,παλμοί 130.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Ελενα; 17-02-14 at 22:22.
    A head full of fears has no space for dreams.

  19. #259
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    ε καλα δεν χαθηκε ο κοσμος!!!εχουμε ολο το χρονο με το μερος μας...next week then!!!παντως μεταξυ μας...καμμια προπονηση δεν συγκρινεται με αυτη του βουνου...και κυριως εσυ που πας για ορειβασια...εμενα χθες καηκαν τα ποδια μου...σε μια φαση δεν μπορουσα να κανω βημα...και μιλαμε για βουνο που ανεβοκατεβαινα πολλες φορες στο παρελθον...γερασε ο λυκος γερασε!!!! :(
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  20. #260
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ναι ειναι απιςτευτα ! Και διάβαζα στο post σου ποσες ωρες έμεινες νηστικός...εγω θα ειχα φάει τους φιλους μου που πάμε παρεα νομιζω!!!
    Παντα παίρνουμε φαγητο μαζι, άλλοι παιρνουν ξηρούς καρπούς, παστελια, μανταρίνια, σάντουιτς, σοκολάτες, κανα τζελακι για ενέργεια για buck up.... Τωρα οταν παω θα πρεπει να σκεφτώ κσι τα macros Χμ....
    Και καλα οταν ειναι ορειβασία σκέτη. Αλλα στα φαράγγια παίρνουμε οτι χωρέσει στο στεγανο δοχείο δλδ σιγουρα οχι τάπερ. Θα δουμε, ισως πάμε Κυριακη.
    Η κουραςη οπως ξέρεις βγαίνει μετα. Εκει ειναι τοσο ωραια που απλα προχωράς, προχωράς...
    Και οταν μπαίνεις στο αμάξι για επιστροφη τοτε με το ζόρι καταφέρνεις να οδηγήσεις. Κι ετσι και ειναι φαραγγι...ωχ!!!!! Ποιος καθαρίζει τωρα τον εξοπλισμό;;;;; Αυριο!
    A head full of fears has no space for dreams.

  21. #261
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Ναι ειναι απιςτευτα ! Και διάβαζα στο post σου ποσες ωρες έμεινες νηστικός...εγω θα ειχα φάει τους φιλους μου που πάμε παρεα νομιζω!!!
    Παντα παίρνουμε φαγητο μαζι, άλλοι παιρνουν ξηρούς καρπούς, παστελια, μανταρίνια, σάντουιτς, σοκολάτες, κανα τζελακι για ενέργεια για buck up.... Τωρα οταν παω θα πρεπει να σκεφτώ κσι τα macros Χμ....
    Και καλα οταν ειναι ορειβασία σκέτη. Αλλα στα φαράγγια παίρνουμε οτι χωρέσει στο στεγανο δοχείο δλδ σιγουρα οχι τάπερ. Θα δουμε, ισως πάμε Κυριακη.
    Η κουραςη οπως ξέρεις βγαίνει μετα. Εκει ειναι τοσο ωραια που απλα προχωράς, προχωράς...
    Και οταν μπαίνεις στο αμάξι για επιστροφη τοτε με το ζόρι καταφέρνεις να οδηγήσεις. Κι ετσι και ειναι φαραγγι...ωχ!!!!! Ποιος καθαρίζει τωρα τον εξοπλισμό;;;;; Αυριο!
    ...ε καλα...νηστικος δεν εμεινα...ειχα μαζι μου ενα σεικερ πρωτεινης, σοκολατα και ξηρους καρπους...απλα καμμια φορα στο κυνηγι απο την πολλη πορωση ξεχνας και να φαεις...!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  22. #262
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Στήθος:
    -Πιεσεις στήθους σε ίσιο παγκο (25+10κιλη μπάρα), 15x35, 12x35, 10x35, 8x25
    -Ανοίγματα αλτηρων σε ίσιο πάγκο 12x10, 10x12, 8x12 (κιλα σε κάθε χέρι)
    -Πιεςεις στον επικλινη με αλτηρες 12x8, 10x8, 8x8 (σε κάθε χέρι)
    Μπροστινοι ωμοι
    -Πιεσεις ωμων με αλτηρες. 12x8, 10x8, 8x10 σε κάθε χέρι
    Πλαγιοι ωμοι
    -Εκτάσεις στο πλάι με αλτήρες 12x8, 10x8, 8x8 σε κάθε χέρι,
    -Ορθια κωπηλατικη με μπάρα 10x25, 8x25, 8x25 (3η μπαρα απ τις σταθερές)

    Λοιπόν, σημερα πρεπει να ήταν απ τις χειρότερες μερες μου, ενώ μια χαρα ειχα φάει, μια χαρα ειχα κοιμηθεί ομως στις μισές ασκήσεις πι επαναλήψεις βγαινανανε μειωμένες η τα κιλα λιγότερα. Αναρωτιέμαι (προς τις κυρίες κυριως) υπαρχει περιπτωςη να επηρέασε το οτι περιμενω απο ωρα σε ωρα η εστω μέρα σε μέρα να αδιαθετησω; Και αν ναι, πως και δε το πρόσεξα την προηγούμενη φορα...αν και τοτε μολις ειχα αρχισει την καταγραφή των κιλών...δε ξερω ισως ήταν δικαιολογία πάντως σημερα, δε πηγΑινε με τπτ! Δε πειραζει, προσπαθησΑ!
    Επισης , σημερα ειπα να κάνω με αλτηρες και οχι μπαρα τον έναν πάγκο, διάλεξα τον κεκλιμένο. Ok...πήγαιναν λιγο αλλου για αλλου τα χέρια αλλα ok...
    Και τέλος:
    Ποσο πρεπει τλκ να κατεβαίνει η μπαρα στις κλασσικές πιεσεις στήθους; Πρεπει να ακουμπάει το στήθος η απλα να κατεβαίνει πολυ χαμηλα;ισως πρεπει να αναθεωρησω τα κιλα που βάζω.
    A head full of fears has no space for dreams.

  23. #263
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Και μολις είδα ενα βίντεο στο Utube και εκει έλεγε να μην ακουμπάει η μπαρα το στήθος γιατι υπερβαίνει τις 90μοιρες...αρα οχι;
    Βεβαια εκει που εισαι ανάσκελα δε ξέρεις που ειναι οι 90μοιρες, οποτε απλα πολυ βαθιά αλλα οχι και να ακουμπαει. Σωστα;

    Και στον κεκλιμένο με αλτηρες ποσο βαθιά; Το ίδιο; Και τωρα θυμήθηκα, δημερα εκει ένιωσα να συμμετέχουν αρκετα οι ωμοι και ισως τραβηξα λιγο τον έναν. Ενώ οταν εκανα τον κεκλιμενο με μπαρα δε το ειχα πάρει είδηση...εκανα άραγε σημερα κανένα λάθος; Τλκα εχει σημασία ποιον πάγκο να κάνω με μπαρα και ποιον με αλτηρες; Το Σμιθ το απορρίπτουμε, σωστα;
    Last edited by Ελενα; 18-02-14 at 21:09.
    A head full of fears has no space for dreams.

  24. #264
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Αναρωτιέμαι (προς τις κυρίες κυριως) υπαρχει περιπτωςη να επηρέασε το οτι περιμενω απο ωρα σε ωρα η εστω μέρα σε μέρα να αδιαθετησω; Και αν ναι, πως και δε το πρόσεξα την προηγούμενη φορα...αν και τοτε μολις ειχα αρχισει την καταγραφή των κιλών...δε ξερω ισως ήταν δικαιολογία πάντως σημερα, δε πηγΑινε με τπτ! Δε πειραζει, προσπαθησΑ!
    Kαλησπέρα Έλενα,φυσικα και παιζει ρόλο! Μπορει να επηρεάσει τοσο την συναισθηματική οσο και την σωματικη κατάσταση μας.
    Αρκετές φορες μου έχει τυχει και εμενα να ειμαι λες και εχει περασει τρένο απο επάνω μου και να μην μπορώ να βγάλω προπόνηση οπως θα ήθελα εκείνες τις μέρες του κύκλου.

  25. #265
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by venice View Post
    Kαλησπέρα Έλενα,φυσικα και παιζει ρόλο! Μπορει να επηρεάσει τοσο την συναισθηματική οσο και την σωματικη κατάσταση μας.
    Αρκετές φορες μου έχει τυχει και εμενα να ειμαι λες και εχει περασει τρένο απο επάνω μου και να μην μπορώ να βγάλω προπόνηση οπως θα ήθελα εκείνες τις μέρες του κύκλου.
    Μπορει αυτο να έφταιγε...απλα δε το ειχα καταλάβει ποτε ως τωρα γιατι ποτε δε μετραγα τι σήκωνα παρα μόνο εδω κι ενα περίπου μηνα που ξεκινησα. Φαντασου πως κάθε φορα που ξεκίναγα μια αςκηςη το πρώτο μισο σετ περναγε με το να βρω πού πρεπει να μπει ο πύρρος στις πλάκες, δε θυμόμουν ακριβώς. ΤωρΑ πια κυκλοφορω με ολες τις σημειωςεις περασμένες στο κινητο και το κοιτάω 100 φορες, σημειώνω τι κάνω, τα παντα.
    Συναισθηματικα-ψυχολογικα ευτυχως δε με επηρεάζει ο κύκλος (γουρούνι αναίσθητο)!. Εχω πράγματι φίλες που χαλάει πολυ η ψυχολογία τους αυτές τις μερες. Αλλα σωματικά ισως και να με επηρεαζει τλκ...
    Last edited by Ελενα; 18-02-14 at 21:33.
    A head full of fears has no space for dreams.

  26. #266
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600
    A head full of fears has no space for dreams.

  27. #267
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Συναισθηματικα-ψυχολογικα ευτυχως δε με επηρεάζει ο κύκλος (γουρούνι αναίσθητο)!
    Ευτυχισμένος σύζυγος...
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  28. #268
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Ευτυχισμένος σύζυγος...
    Αυτός εχει πάρει ποδι προ πολλού! Πού τον θυμήθηκες τωρα...;
    A head full of fears has no space for dreams.

  29. #269
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Βρε ασε τον σύζυγο, ποιος αςχολειται τωρα και πες πώς γίνονται τλκ οι πιεσεις στήθους; Ποσο βαθιά; Και γιατι με τους αλτηρες στον κεκλιμένο ένιωθα να συμμετέχει ο ωμος; Εκανα κατι λάθος;
    Last edited by Ελενα; 19-02-14 at 16:21.
    A head full of fears has no space for dreams.

  30. #270
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Και μολις είδα ενα βίντεο στο Utube και εκει έλεγε να μην ακουμπάει η μπαρα το στήθος γιατι υπερβαίνει τις 90μοιρες...αρα οχι;
    Βεβαια εκει που εισαι ανάσκελα δε ξέρεις που ειναι οι 90μοιρες, οποτε απλα πολυ βαθιά αλλα οχι και να ακουμπαει. Σωστα;

    Και στον κεκλιμένο με αλτηρες ποσο βαθιά; Το ίδιο; Και τωρα θυμήθηκα, δημερα εκει ένιωσα να συμμετέχουν αρκετα οι ωμοι και ισως τραβηξα λιγο τον έναν. Ενώ οταν εκανα τον κεκλιμενο με μπαρα δε το ειχα πάρει είδηση...εκανα άραγε σημερα κανένα λάθος; Τλκα εχει σημασία ποιον πάγκο να κάνω με μπαρα και ποιον με αλτηρες; Το Σμιθ το απορρίπτουμε, σωστα;
    Σωστή ! Τη μπάρα σταματάς να την κατεβάζεις λίγο πριν ακουμπήσει στο στήθος.

    Στον επικλινή πάγκο, χαμηλώνεις τους αλτήρες μέχρι να νιώσεις πλήρη διάταση του στήθους (θωρακικού). Μην ανοίγεις πολύ την τροχιά που κατεβάζεις τους αλτήρες, γιατί συμμετέχουν αρκετά οι ώμοι.
    Πριν από το στήθος, κάνε καλό ζέσταμα σε στροφείς και ώμους. Δες εδώ : http://www.youtube.com/watch?v=oI_MzRbZDJ8

    Δεν έχει σημασία ποιον πάγκο κάνεις με μπάρα και ποιον με αλτήρες. Απλά κατά καιρούς, καλό είναι να τα εναλάσσεις.

    Το σμιθ σε "κλειδώνει" σε συγκεκριμένη θέση και δεν αφήνει τους ώμους και το σώμα σου γενικότερα να βολευτεί στο χώρο ανάλογα με την κατασκευή του. Οπότε αν μπορείς να το αποφεύγεις, είναι καλύτερα.
    ΑΛλιώς, αν σε βολεύει, μπορείς να κάνεις κι εκεί, αλλά προσοχή μην ζορίζει αφύσικα ώμους, αγκώνες κλπ...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 
Page 9 of 104 FirstFirst ... 56789101112131959 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •