Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 94 of 104 FirstFirst ... 4484909192939495969798 ... LastLast
Results 2,791 to 2,820 of 3108
  1. #2791
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Οπως ολα :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  2. #2792
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    31-05-15
    Posts
    372

    Default

    Ελενακι περαστικα σου !!Πιστευω οτι ολοι λιγο πολυ εχουμε περασει απο αυτο το μονοπατι !!ΥΠΟΜΟΝΗ!!!
    Πριν δυο χρονια ειχα κι εγω θεμα με τον υπερακανθιο στον ωμο !!Ασε δεν σου λεω τιποτα ,απογοητευση και πονο !!Τωρα ολα καλα με προσοχη!!!Συνεχισε ακαθεκτη!!Δεν σε φοβαμαι εσενα

  3. #2793
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Οπως ολα :-)
    οπα...αυτό ηταν παραπονακι για κατι...που μαλλον δεν με αφορα!!!

    be strong...όλα στο μυαλο είναι!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  4. #2794
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Ευχαριστω Λαμπρινής μου!! Αμα μπεις στο χορό προφανως χορευεις και ολα στο προγραμμα ειναι!

    Λεωνιδα μου, οχι, κανένα παράπονο, ειλικρινα. Ειμαι καλα με τον εαυτο μου (σημαντικο!), ηρεμη και απο κει και περα .........ξερεις, τα χω φιλοσοφησει! Δεν ειναι οτι ειμαι θετικη ή αρνητική. Ειμαι απλα καλα με τον εαυτο μου. :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  5. #2795
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Ευχαριστω Λαμπρινής μου!! Αμα μπεις στο χορό προφανως χορευεις και ολα στο προγραμμα ειναι!

    Λεωνιδα μου, οχι, κανένα παράπονο, ειλικρινα. Ειμαι καλα με τον εαυτο μου (σημαντικο!), ηρεμη και απο κει και περα .........ξερεις, τα χω φιλοσοφησει! Δεν ειναι οτι ειμαι θετικη ή αρνητική. Ειμαι απλα καλα με τον εαυτο μου. :-)
    μπραβο μπραβο...μακαρι να μπορουσα να το πω και γω αυτό...αλλα συντομα μικρη...είμαι καθοδόν...φτανω στο τελος καποιου δρομου που ηταν ολος εμποδια...αλλα ολοι ξαναγιεννιομαστε μεσα από τις σταχτες μας...αυτό είναι το μονο σιγουρο...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  6. #2796
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Σα φοίνικες :-)
    Η ζωή ειναι μπροστα. Θα σου πω τη φιλοσοφία μου: ολες μας οι επιλογες οποτε και οι τωρινές μας καταστασεις ειναι απόρροια του χαρακτηρα μας. Αυτος δεν αλλάζει. Και ουτε και θα θελαμε αλλωστε. Αρα, δεν εχει νοημα να μεμψιμοιρούμε για τπτ. Εμεις τα οδηγήσαμε τα πραγματα και παλι τα ιδια θα επιλεγαμε διότι αυτοι ειμαστε. Αρα φροντίζουμε να ζουμε γεμάτα να εχουμε μια κατασταση που να συνάδει του χαρακτηρα μας οταν οι συνθήκες ευνοούν και οσο για το μελλον αγνωστο. Μπορει το μελλον να ειναι πιο άδειο. Και αυτο ακομα θα ναι αποτελεσμα των επιλογών μας. Ok και κάποιων συμπτώσεων ισως. Δε πριραζει ομως, πραγματικα, οπως και να χει! Ειμαστε καλα με τον εαυτο μας και αυτο αρκει.
    A head full of fears has no space for dreams.

  7. #2797
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Σημερα πρωινο αεροβιο 30λ και
    -πρεσσα ποδια ψηλα ανοιχτα: 10x200, 10x200, 10x220, 10x220k
    -αρσεις τεντωμενων ποδιων με βαράκια δετά στα ποδια
    -στροφες κορμού με ξυλο
    -ροκανισματα σε μηχανημα/καρεκλα

    και λιγη τροχαλία τρικεφαλων και καμψεις δικεφαλων για να ξυπνανε οσο επιτρέπεται τα χερια.

    Αυριο κανονική προπονηση ποδιων...
    A head full of fears has no space for dreams.

  8. #2798
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Μου άρεσε πάρα πολύ το από πάνω ποστ σου, το είδα από χτες.

    Πάμε σιγά σιγά, θα πάρουν όλα το δρόμο τους. Baby steps και θα έρθει και η ώρα του άνω κορμού. Πρώτα η υγεία, δεν έχουμε deadlines για κάτι. Το κάνουμε γιατί το θέλουμε και το αγαπάμε. ;)

  9. #2799
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Απο βιοθεωρίες Ελενακι....αλλο τπτ!! Τα χουμε φιλοσοφησει!

    Οσο για τον κορμο και την εικονα, ναι μωρε....θα φτιαξουν ολα! Ενα χομπυ (24ωρο) ειναι, καλα ειμαστε ηδη, μην ειμαστε αχάριστοι! Και φυσικα καθε βελτιωση, ευπροςδεκτη!
    A head full of fears has no space for dreams.

  10. #2800
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Σήμερα μετα απο άφθονο υπνο ειχαμε:
    30λ πρωινο (στις 12:00 γκουχου γκουχου!) νηστικό παντα αεροβθο
    - Glute mashine: 4x10x77 με συστημα 8,5
    -αρσεις τεντωμενων ποδιων με βαρη δετά στα ποδια 4x10
    -στροφες κορμού με ξυλο
    -καρεκλα κοιλιακων 4x10. Kαι αυτη εχει ανεβει μεσα στο χρονο και χαιρομαι. Ελπιζω να φανει στο καλοκαιρινό καθάρισμα.
    και 4x10 τροχαλία τρικεφαλων με σχοινι
    4x10 με 7κιλους αλτηρες δικεφαλα.
    Προς το τελος της βδομάδας ευελπιστώ να χωσω μια 1η κανονική προπονηση τρικεφαλων. Δικεφαλα/ωμους οχι ακομα.

    Και μετα απο απογευμα προπονηση μπροςτινων ποδιων:
    -leg exte: 10x79, 10x86, 10x86, 10x86
    -καθισματα σε Σμιθ: 10x70, 10x80, 10x80, 10x90
    -πρεσσα κλειστα ποδια: 10x210, 10x210, 10x210, 10x230k
    -μηχανημα προσαγωγών: 4x10x52

    Και 30λ αεροβιο.
    A head full of fears has no space for dreams.

  11. #2801
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Και λεμε:
    -30λ πρωινη αεροβια
    -προβολές στο Σμιθ: 10x50, 10x60, 10x60, 10x60
    -τροχαλία τρικεφαλα: 4x10x32
    -καμψεις δικεφαλων με αλτηρες: 10x7k, 10x8k, 10x8k, 10x8k
    -αρσεις τεντωμενων ποδιων με δετα βαρακια: 4x10
    -μηχανημα/καρεκλα κοιλιακων: 4x10
    -στροφες κορμού με ξυλο

    και δειλα δειλα....λιγες πλαγιες εκτασεις ωμων με ιδιαιτέρως κρεμαστούς πηχεις ( ;-) ) και 6κιλους αλτηρες.
    A head full of fears has no space for dreams.

  12. #2802
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Ε αφού έπιασες και τους 6κιλους, καλά πάμε ;-)
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #2803
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ρε συ Ελενα, καθομουν και σκεφτομουν εναλλακτικη για την περιπτωση σου, και σκεφτηκα το εξης.Ειναι λιγο μαιμουδιαρικο βεβαια, αλλα θα μπορουσες να δεσεις λαστιχο κατω χαμηλα σε καποιο σημειο, και την αλλη ακρη να την εχεις πιο πανω στο χερι για να μη σημμετεχει καν ο πηχης και σε αναγκαζει αν ζοριζεις τον αγκωνα σου.Και η αλλη εκδοχη ειναι να παρεις εκεινη τη "λαβη" που χρησιμοποιειτε οι κοπελες για να δουλευετε ποδια στην τροχαλια, και να το περασεις μεσα το χερι σου παλι με το ιδιο σκεπτικο!
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  14. #2804
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Πανό μου σε ευχαριστω παρα πολυ που καθισες να τα σκεφτείς ολα αυτα για να με βοηθήσεις!! Εγω ειχα σκεφτει καποια στιγμη να βαλω στα μπρατσα τα βαρακια των ποδιων αλλα τλκ δε το προχωρησα... Παντως καλες οι ιδέες σου.....μπορει να πειραματιστώ λιγο αυριο....
    Δοξα σοι ο Θεος, παει ολο και καλυτερα!! Νομιζω πως εχει αρχισει η αντίστροφη μέτρηση...

    Γιε μου!!!!! Οταν κατέβω θα μαι γερή, δυνατή και εις θεσιν να σηκωσω πολλα βαρια.....πιρουνια!!!
    Last edited by Ελενα; 29-02-16 at 13:55.
    A head full of fears has no space for dreams.

  15. #2805
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Πανό μου σε ευχαριστω παρα πολυ που καθισες να τα σκεφτείς ολα αυτα για να με βοηθήσεις!! Εγω ειχα σκεφτει καποια στιγμη να βαλω στα μπρατσα τα βαρακια των ποδιων αλλα τλκ δε το προχωρησα... Παντως καλες οι ιδέες σου.....μπορει να πειραματιστώ λιγο αυριο....
    Δοξα σοι ο Θεος, παει ολο και καλυτερα!! Νομιζω πως εχει αρχισει η αντίστροφη μέτρηση...

    Γιε μου!!!!! Οταν κατέβω θα μαι γερή, δυνατή και εις θεσιν να σηκωσω πολλα βαρια.....πιρουνια!!!
    Τη βλέπω να τρώει με τσουγκράνα και φτυάρι...

    Έτσι μπράβο Έλενα! Να δεις που τώρα που φεύγει ο παλιοΦλεβάρης θα πάνε όλα καλά!

  16. #2806
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    χεχε!! Θα φαμε σα να μην υπαρχει αυριο!!! Yolo!

    Κι εγω πιστευω πως ο Μαρτης θα κατσει καλα προπονητικα...μακαρι και γενικοτερα!
    A head full of fears has no space for dreams.

  17. #2807
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Σημερα 30λ αεροβιο στο γηπεδο. Μου αρεσει και εκει 1ον γιατι εχει καλο δάπεδο και 2ον κανω πολυ κεφι τους 60+ με τα τζιν και τα σακάκια που κανουν κύκλους. Μπορει να τους το ειπε ο καρδιολόγος ομως το κανουν και τους βγαζω το καπέλο. Μεχρι κι ενας παππας με τα ράσα του ηταν σημερα!

    Αργοτερα:
    -περπατητες προβολές με στραβομπαρα και 20κ σε καθε μερια. 4σετ απο 10( διπλα) βήματα. Προτιμω περισσοτερο βαρος/λιγοτερα βήματα ωςτε τλκ να κουράζομαι μυικα πριν προλάβω να τα παίξω καρδιαναπνευστικα. Ε σημερα μαλλον συγχρονιστηκαν αυτα.
    Το τι ασκηση γλουτων/ποδιων επιλεγω καθε μερα εχει την εξής λογική: εχω ξεχωρίσει 4-5 που εμενα με λιώνουν οποτε επιλεγω ανάλογα τα κέφια, τις ψυχολογικές αντοχες και του τι προπονηση ενδεχομενως ακολουθησει. Πχ. δε θα κανω πρεσσα αν μετα την εχω στο προγραμμα ούτως ή άλλως.
    -καμψεις δικεφαλων με αλτηρες: 4x10x9k
    -τροχαλία τρικεφαλων:10x32, 10x39, 10x39, 10x39

    Ωμους δεν εκανα, ενιωθα σημερα κουρασμένους τους αγκωνες. Αυτο ειναι νορμαλ, μου ειχαν πει πως ποτε θα ναι καλυτερα και ποτε λιγο χειροτερα. Μικρα πισογυρίσματα δλδ αλλα δεν πειραζει. Αρκει να ακούμε προφανως το σωμα μας.

    Και 4x10 αρσεις τεντωμενων ποδιων με δετα βαρακια.

    Αυριο πισω ποδια, υγεια να χουμε!
    A head full of fears has no space for dreams.

  18. #2808
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Στο Ζηρίνειο πήγες;!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  19. #2809
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Όχι, Πευκη. Πιο μικρο, ειχε και κάμπιες :-)
    A head full of fears has no space for dreams.

  20. #2810
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Πρωινο αεροβιο στους γύρω δρόμους 30λ και επιστροφη για πιτακι βρωμης, σταθερη αγαπη!! Ισως το αγαπημένο γευμα μου...

    Αργοτερα:
    -leg curl ξαπλωτο: 4x10x32
    -αρσεις με τεντωμένα ποδια, 4x10x40 μετα απο καιρο λογω αγκωνων
    -leg curl όρθιο: 4x10x5k
    -πρεσσα με ποδια ψηλα ανοιχτα: 10x200, 10x200, 10x200, 10x220
    -glute press: 4x10x77 με συςτημα 8,5
    Φοβερά τα δυο leg curl. Καμια σχεση το ξαπλωτο με το καθιστό. Και καμια σχεση το όρθιο με το να το κανει καποιος σε leg exte κοιτάζοντας το ανάποδα. Ε και η πρεσσα με ανοιχτα ψηλα ποδια, για μενα απ τις καλυτερες ασκησεις των γλουτων/μηριαιων!

    Στο καπακι:
    -τροχαλία τρικεφαλων με λαβη (οχι σχοινι): 10x39, 10x45, 10x45, 10x45
    -καμψεις δικεφαλων με αλτηρες: 4x10x10
    -πλαγιες εκτασεις ωμων: 10x6, 10x7, 10x7, 10x7

    -στροφες κορμού με ξυλο
    -αρσεις τεντωμενων ποδιων με δετα βαρακια ποδιων 4x10
    -καρεκλα/μηχανημα κοιλιακων: 4x10.

    -και 30λ αεροβιο.

    Αυριο λεω να κανω πλατη, μετα απο καιρο. Νιωθω πως τα χερια ειναι καλυτερα και πως με προσοχη θα μπορουσα σιγα σιγα να αρχίσω το νορμαλ προγραμμα μου. Αντε να δουμε!
    A head full of fears has no space for dreams.

  21. #2811
    Pumping Iron lamprini's Avatar
    Join Date
    31-05-15
    Posts
    372

    Default

    Ελενακι σιγα σιγα σιγουρα θα αρχισεις να δουλευεις και τα χερια σου οπως θελεις !
    Μην αγχωνεσαι !!!
    Ηθελα να σε ρωτησω 2 αεροβιες την ημερα των 30 λεπτων δεν σε κουραζουν ???
    Πριν την πρωινη αεροβια παιρνεις αμινοξεα;;;;

  22. #2812
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Lamprini μου ευχαριστω για την υποστηριξη!!
    Σκυλοβαριεμαι το αεροβιο! Βαζω μουσικη αλλα και παλι.... Ειναι ομως απαραίτητο εαν θελω να κρατώ το λιπος σχετικα καλα. Το να μείωνα φαγητο πχ θα μου χαλαγε τις προπονησεις και δε θα ειχα την επιθυμητή ανάπτυξη οποτε....
    Δε λεω πως θα το κανω ετσι αιωνίως. Οσο αντεχω, συνεχιζω. Φετος ετσι εχω κινηθεί. Αμινοξεα και στο πρωινο νηςτικο αεροβιο και στην προπονηση αργοτερα.
    A head full of fears has no space for dreams.

  23. #2813
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Σημερα σκεφτηκα να συνδυάσω το πρωινο αεροβιο με το σχολειο των παιδιων και το ΟΑΚΑ που ειναι κει διπλα! Παρα πολυ ωραια ιδέα, πολυ επιβλητικός χωρος (να ναι καλα ο Καλατράβα), μνήμες απο συναυλίες, αναμονή για επόμενες, κοσμος που επισης έτρεχε σκόρπια στο χωρο και τα 30λ περασαν γρηγορα.
    Πρωινο πιτακι στη 2η μου τραπεζαρία (=αμαξι) και επιστροφη στη γειτονια μου. Λιγα ψωνια (λεμόνια, γκρέιπ φρουτ) και καπακι gym αφου ειχε ηδη περασει 1ωρα απ το γευμα.

    Προπονηση πλάτης/στηθους σημερα μετα απο πολυυυ καιρο!
    -ελξεις τροχαλιας εμπροσθολαιμιες ανοιχτη λαβη: 10x39, 10x45, 10x45, 10x45
    -κωπηλατικη με μπαρα, ουδέτερη λαβη: 12x18, 12x28, 12x28, 12x32 (μπαρες με σταθερα κιλα)
    -ελξεις τροχαλιας πισωλαιμιες: 12x39, 8x45, 12x39, 12x39
    -κωπηλατικη σε μηχανημα σταυρού 4x12 με 20κιλο δισκο
    -καθιστη τροχαλία: 12x39, 12x45, 12x45, 10x52
    -αρσεις θανάτου: 12x50, 12x55, 10x60, 10x60

    -επικλινής πάγκος στηθος: 12x20, 12x25, 12x25, 12x25
    -cross over: 4x15x11

    Και 30λ αεροβιο.
    A head full of fears has no space for dreams.

  24. #2814
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    -πλύσιμο 46κιλου σκύλου κατοπιν εξαναγκασμού του να μπει στη μπανιέρα! Τι αρσεις να λεμε....ψιλοπράγματα!...Σπρωξτε το μουλάρι που αντιστέκεται , να δείτε μετα ραχιαιοι!
    A head full of fears has no space for dreams.

  25. #2815
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Θα της δημιουργήσεις ψυχολογικά προβλήματα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  26. #2816
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    και ειναι τοσο ευαίσθητη! :-Ρ
    A head full of fears has no space for dreams.

  27. #2817
    Junior Bodybuilder Red Sonja's Avatar
    Join Date
    16-11-15
    Location
    Athens
    Posts
    247

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    -πλύσιμο 46κιλου σκύλου κατοπιν εξαναγκασμού του να μπει στη μπανιέρα! Τι αρσεις να λεμε....ψιλοπράγματα!...Σπρωξτε το μουλάρι που αντιστέκεται , να δείτε μετα ραχιαιοι!
    ΧΑΧΑΧΑ

    Εκανες διπλη προπονηση με βαρη σημερα!

    Εμας στο μπανιο μπαινει κυριος και το προβλημα το εχουμε με το αυτοκινητο! Σε καταλαβαινω απολυτα
    The only disability in life is bad attitude

  28. #2818
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Έλενα καλησπέρα νομίζω ειναι η πρώτη φορά που γράφω στο λόγκ σου. Είδα έχεις τενοντίτιδα και στα δυο χέρια. Περαστηκά σου ξέρω καλά τι είναι.
    Έχεις κάνει από ότι είδα κύκλο με φυσιοθεραπείες και τις τελείωσες πρόσφατα. Να ρωτήσω κάτι? Μετά από τη θεραπεία στα καπάκια μπήκες ή σε άφησε να μπείς με τόσο υπερβολικά κιλά ? Βασικά μπορείς και τα σηκώνεις?
    Επειδή είχα θέμα και είχα ξεκινήσει λες και ήμουν νήπιο, με ασκήσεις ενδυνάμωσης και σιγά σιγά βάρη.
    Περαστηκά να είναι όλα !
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  29. #2819
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Δαναη εγω ευτυχως στο αυτοκίνητο της λεω "χωπ" και πηδαει και μπαίνει. Της το εμαθα απο μικρη. Αλλα στο μπανιο μουλαρωνει κανονικα!! Τεντώνει τα μπροςτινα ποδια, κουλουριαζει τα πισω και ουτε χωπ ουτε ξεχωπ ουτε τπτ!!

    Καλησπερα Αννιω! Ειχαμε γνωριστεί και στους αγωνες, δε ξερω αν το θυμασαι. Φυσικοθεραπείες ακομα συνεχιζω 3φορες τη βδομαδα. Απλα ειμαι πολυ καλυτερα απο οτι πριν τις ξεκινήσω. Την προηγούμενη βδομαδα μου ειπε να ξεκινήσω ασκησεις σιγα σιγα και σημερα ηταν η 1η πραγματική προπονηση. Τα ταλαιπωρησα, το νιωθω. Θα δω πώς θα παει. Τα κιλα ειναι σχετικο, εξαρταται την ασκηση και ποσο ενοχλει. Πχ πλαγιες εκτασεις ωμων πριν την επικονδυλιτιδα εκανα με 10-12κιλους αλτηρες. Τωρα ουτε καν! Και εννοειται δε θα το πιεςω. Ομως στις περιςςοτερες αςκηςεις πλάτης πχ κωπηλατικη τροχαλία καθιστη δε με ενοχλει οποτε εκανα κανονικα. Με αυτη τη λογική θα κινηθώ. Οτι ενοχλει δε πρόκειται να το πιέσω παλι. Οτι δεν ενοχλει, θα το δουλεύω. Βλέποντας και κανοντας...
    A head full of fears has no space for dreams.

  30. #2820
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Τώρα που το λές κάτι θυμάμαι πως γνωριστήκαμε στους αγώνες.
    Ακόμα κάνεις φυσιοθεραπείες οπότε έχεις ακόμα λίγο δρόμο. Θέλει προσοχή η αλήθεια ειναι ειδικά άμα έχει και υγρασία το εριβάλλον άστο... Μου έκανε εντύπωση που κάνεις έστω και σε ασκήσεις που δεν σε πονάνε τα χέρια τόσα κιλα, Ειδα τα κιλά στίς άρσεις και εκείνη την ώρα μου ήρθε στο μυαλό να ξεκολλάω τη μπάρα και με πόνεσε το χέρι μου, αλλά αφού δεν σε ενοχλεί κάλα κάνεις και βάζεις τόσα δώσε πόνο. Στις κωπηλατικές επειδή εκτελούν αρκετό εύρος κίνησης τεντώνει στην ουσιά ειναι πολύ θετικό που δεν σε πονάει.
    Άτιμο πράγμα οι τενοντίτιδες θέλουν μια ζωή προσοχή. Ειδικά στην αρχή βλέποντας και κάνοντας πας, εκεί που λες δεν με πονάει πχ στα καθίσματα μπορεί την επόμενη να πονέσει.
    Εγώ είχα ξεκινήσει με ασκήσεις ιδεοδεκτικότητας και πολύ σιγά μπήκα στα βάρη. Από το Σεπτέμβριο μετά από κανα 4μηνο και άρχισα να αυξάνω κιλά.
    Σιδερένιες Έλενα!!!!

    .
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!


 
Page 94 of 104 FirstFirst ... 4484909192939495969798 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •