Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 23 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 31 to 60 of 676
  1. #31
    Advanced Bodybuilder starakii's Avatar
    Join Date
    25-10-13
    Location
    ALLOUUUUUUU
    Posts
    742

    Default

    ναι ρε γμτ τα ωράριά σας είναι δύσκολα... αλλά αν το πάρεις αποφαση και το κάνεις μέρος της ζωής σου θα βρεις τρόπους...την εβδομάδα που θα σαι ζορισμένη θα ρίχνεις λίγο τους ρυθμους κ τις εβδομάδες που θα σαι ανετη θα ανεβαίνεις...σιγα σιγα θα τον βρεις το ρυθμό σου!!!!αν ψάξεις εδώ στο φορουμ θα βρεις διάφορες ασκήσεις και προπονητικές και φυσικά θα σου πουν και τα άλλα παιδια που ξέρουν καλύτερα
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

  2. #32

    Default

    H αλήθεια είναι ότι θέλω !! Κι αμα θέλω μπορώ !! ;) Ακόμα το ψάχνω με το φόρουμ !! έχει παααααααρα πολλα !!!!!!!
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  3. #33
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    H αλήθεια είναι ότι θέλω !! Κι αμα θέλω μπορώ !! ;) Ακόμα το ψάχνω με το φόρουμ !! έχει παααααααρα πολλα !!!!!!!
    Thats the spirit! (που λέγανε και στο χωριό μου)
    Διάβασμαααααααααααααααααα λοιπόν........και ταυτόχρονα με αυτά που διαβάζεις δούλεψε λίγο και τη διατροφή. Το πρωινό σου χρειάζεται οπωσδήποτε ''ενίσχυση'' όπως και τα δυο ''σνακ''.

  4. #34

    Default

    Και το διατροφικό μου πλάνο: Πρωινό: 1 αυγό+ 1 ασπράδι 2κσ βρώμη 2κσ γάλα αμύγδαλο στο αντικολλητικό με λάδι καρύδας ίσα ίσα 1κγλ μέλι κ κανέλα
    3 ώρες μετά: 100γρ γιαούρτι 2% με μια χούφτα καρύδια
    Μεσημέρι: 80γρ κοτόπουλο και 60γρ πληγούρι και σαλάτα με 1κγλ ελαιόλαδο (αγαπώ ρίγανη !!!)
    3 ώρες μετά: 1/2 μπανάνα και 50γρ cottage
    Βράδυ: 80γρ σολωμό και σαλάτα με 1κγλ ελαιόλαδο
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  5. #35

    Default

    Για δώσε δάσκαλε Diver καμιά ιδέα....
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  6. #36
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Για δώσε δάσκαλε Diver καμιά ιδέα....
    Όχι και δάσκαλος, ερασιτέχνης είμαι. Δάσκαλος είναι ο ''Κουβανός''. Αντώωωωωωωωωνήηηηηηηηηηηη θέλει βοήθεια βρε η κοπέλα!

    Με μια πρώτη ματιά, είσαι λίγο πίσω σε υδατάνθρακα, με αποτέλεσμα να μην έχεις αρκετή ενέργεια.
    Στο πρωινό μπορείς να βάλεις κανα-δυο ασπράδια ακόμα και να αντικαταστήσεις το μέλι με ταχίνι.
    100γρ γιαούρτι είναι μισό κεσεδάκι. Βάλτο βρε ολόκληρο να το ευχαριστηθείς!
    Το πλιγούρι είναι εξαιρετική τροφή αλλά με λιγότερους υδατάνθρακες από το ρύζι. Νομίζω πως χρειάζεσαι μεγαλύτερη ποσότητα.
    ΟΛΟΚΛΗΡΗ μπανάνα! Μην ακούω για μισά, με πιάνει το κατοχικό μου! (είμαι και μιας ηλικίας)

    Κάνε έναν κόπο και υπολόγισε τα macros να δούμε που βρίσκεσαι.

  7. #37
    Advanced Bodybuilder starakii's Avatar
    Join Date
    25-10-13
    Location
    ALLOUUUUUUU
    Posts
    742

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Και το διατροφικό μου πλάνο: Πρωινό: 1 αυγό+ 1 ασπράδι 2κσ βρώμη 2κσ γάλα αμύγδαλο στο αντικολλητικό με λάδι καρύδας ίσα ίσα 1κγλ μέλι κ κανέλα
    3 ώρες μετά: 100γρ γιαούρτι 2% με μια χούφτα καρύδια
    Μεσημέρι: 80γρ κοτόπουλο και 60γρ πληγούρι και σαλάτα με 1κγλ ελαιόλαδο (αγαπώ ρίγανη !!!)
    3 ώρες μετά: 1/2 μπανάνα και 50γρ cottage
    Βράδυ: 80γρ σολωμό και σαλάτα με 1κγλ ελαιόλαδο
    βρεεεεεεεε εσύ τρως πιο λίγο και απο μέναααα ..μην σε δει η ειρηνη καηκεςςςςςςς χαχαχαχαχ
    θες κι αλλο ..πολυ λιγα μου φαίνονται πρόσεθεσε ακόμη ένα γεύμα και αυξησε τα ήδη υπάρχοντα!!!
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

  8. #38

    Default

    Βρε παιδιά, δεν με φτάνει η μέρα και για άλλο γεύμα... Να το προσθέσω όταν έχω διπλοβάρδια ναι !! τώρα που είμαι με ρεπό δεν με φτάνει !!!!!! Τα 'ηδη υπάρχοντα να τα αυξήσω... Είπαμε ολόκληρο γιαούρτι και ολόκληρη μπανάνα !!! Αντώνη ακους ?????????
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  9. #39
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα Καλλιόπη.

    Ο Δύτης μια χαρά σε συμβουλεύει παραπάνω. Παίξε λίγο με τις ποσότητες των τροφών και προσπάθησε να φτάσεις αυτά τα μάκρος :

    Πρωτεΐνες : 150 γρ
    Υδατάνθρακες : 180 γρ
    Λιπαρά : 55 γρ

    Όταν ετοιμάσεις το πλάνο σου, γράψε το εδώ για περαιτέρω διορθώσεις. Τις πρώτες μέρες-βδομάδες, ίσως να μη μπορείς να τα φας όλα. Μη σε απασχολεί. Αύξανε από λίγο τις τροφές σου, ας πούμε 100-120 θερμίδες τη βδομάδα, μέχρι να φτάσεις τα μάκρος που σου έγραψα παραπάνω. Αν δε μπορείς να φτάσεις, σταμάτα όπου μπορείς και όταν νιώθεις ότι το στομάχι σου θέλει να φάει παραπάνω, τότε ξανανεβάζεις. Όταν όμως φτάσεις στα μάκρος που σου έγραψα παραμένεις εκεί.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  10. #40
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Βρε παιδιά, δεν με φτάνει η μέρα και για άλλο γεύμα... Να το προσθέσω όταν έχω διπλοβάρδια ναι !! τώρα που είμαι με ρεπό δεν με φτάνει !!!!!! Τα 'ηδη υπάρχοντα να τα αυξήσω... Είπαμε ολόκληρο γιαούρτι και ολόκληρη μπανάνα !!! Αντώνη ακους ?????????
    Και τα 50 γρ. κότατζ να τα κάνεις 100, σα να λέμε μισό κεσεδάκι. Τα 50 πού να σε ''πιάσουν'';
    Όπως σου είπαν και παραπάνω, κάτσε λίγο όποτε έχεις χρόνο να υπολογίσεις τις θερμίδες και τα macros που χρειάζεσαι και θα δεις ότι τελικά τρως πολύ λιγότερο απ όσο χρειάζεσαι. Μην το φοβάσαι το φαγητό. Όταν τρως σωστά και καθαρά, μόνο καλό κάνεις στον εαυτό σου. Και χορταίνεις και ενέργεια έχεις και απ όλα τα θρεπτικά συστατικά παίρνεις. Και στην περίπτωσή μας, σε συνδυασμό με τη γυμναστική, χτίζεις παράλληλα και μυικό σύστημα, το καις και το λιπάκι το άτιμο! ;)

  11. #41

    Default

    Φίλτατε Αντώνη: Το νέο εδωπέρα δεν ξέρει πως να υπολογίσει τα παραπάνω.. Είναι μαγειρεμένη η τροφή ή ωμή?? γτ νομίζω ήδη τα ξεπερνάω και κάπως έχω μπερδευτεί !!
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  12. #42
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Χαχαχα Βρε συ όλοι ήμασταν νέοι κάποτε στο άθλημα ! Λοιπόν, για μεγαλύτερη ακρίβεια, υπολόγιζε τα θρεπτικά συστατικά των τροφών με το ωμό τους βάρος.

    Δες εδώ για να αξιόπιστες τιμές : http://nutritiondata.self.com/
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  13. #43

    Default

    Εγώ μπήκα στο: freedieting.com δεν με αφήνει να βάλω λινκ.. Ανα κατάλαβα σωστά τα 150γρ που μου λες πρωτείνη είναι βαση θρεπτικών συστατικων και όχι φαγητου. ε?
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  14. #44
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Τωρα που είναι κλειστό το γυμναστηριο. βάζω τα αθλητικά μου και τη φόρμα μου και τρέχω στο δρόμο μιας και δεν έχουμε κάποιο γήπεδο στην περιοχή μου. 8 το βραδάκι είναι η ιδανική ώρα για μένα..
    Πόσο μου αρέσει να βλέπω ανθρώπους να ξεκολάνε από τον καναπέ ακόμα και όταν το γυμναστήριο δεν λειτουργεί!
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  15. #45
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Αν κατάλαβα σωστά τα 150γρ που μου λες πρωτείνη είναι βαση θρεπτικών συστατικων και όχι φαγητου. ε?
    Α γεια σου!
    Για παράδειγμα, 100γρ ωμό στήθος κοτόπουλο έχει 23,1γρ πρωτείνης.


    εδιτ: τώρα που εμφανίστηκε ο ''Κουβανός'' μη φοβάσαι τίποτα!
    Last edited by DIVER; 30-12-13 at 16:26.

  16. #46

    Default

    Δύτη, είδες που μαθαίνω σιγά σιγά?? ;) Ρέα κάνω κι εγώ ότι μπορώ... Ανθρωποι με κοιτάνε σαν τρελή αλλά δεν με νοιάζει, το διασκεδάζω και λιγάκι μη σου πω... χαχαχαχαχαχα
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  17. #47
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Ανθρωποι με κοιτάνε σαν τρελή
    Ας κοιτάνε, για αυτό έχουν τα μάτια.

    προσωπικά μένω σε χωριό. Σηκώνομαι ξημέρωμα και πολλές φορές βγαίνω για τρέξιμο. Αισθάνομαι άσχημα καμιά φορά, ξέρεις γιατί; Υπάρχουν πολλοί που περιμένουν στις 2-3 στάσεις που περνάω (τοπικό λεωφορείο και ΚΤΕΛ) οι οποίοι δεν περιμένουν το λεωφορείο αλλά κάποιον να έρθει να τους δώσει μερόκάματο. Εκεί ντρέπομαι να σου πω την αλήθεια. Εγώ κάνω την τρελα μου και αυτοί αγωνιούν. Βάζω το κεφάλι κάτω και συνεχίζω. Μην δω τα μάτια τους...
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  18. #48

    Default

    Τώρα είδα το χωριό που μένεις !! Εμένα το πατρικό μου είναι Αυλώνα Αττικής !! εκεί μεγάλωσα και ξέρω απο χωριά! Τώρα σε αυτό που λες δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω να νιώσεις καλύτερα.. Εγώ βοηθάω τους άστεγους όποτε μπορώ κάνω και διάφορες δωρεές.. λίγα χρήματα απο αυτά που μας περισσεύουν...
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  19. #49

    Default

    Πλάνο διατροφής και macro? οτι και να γράψω σήμερα λίγο θα ναι!! θα το προσπαθήσω όμως και το πλάνο έχει ως εξής:
    Πρωινό: Κέικ πρωτείνης!!
    Μετα το 3ωρο: 50γρ cottage και μια μπανανα
    Μεσημέρη: Συκώτι μοσχαρίσιο 110gr + 80γρ ρύζι μπασμάτι +σαλάτα με 1κγλ ελαιόλαδ
    Μετά το 3ωρο: 1 γιαούρτι + 2 κάστανα
    Βραδυ: Οτι σε κρέας/ψάρι έχει φτιάξει η μανούλα μου(100γρ) + σαλάτα με 1κγλ λάδι

    Προβλέπεται βασιλόπιτα και κουραμπιές... Το κράξιμο πριν το νέο έτος παρακαλώ!
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  20. #50
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Άντε, σε αφήνουμε να φας ΚΑΙ κουραμπιέ ΚΑΙ βασιλόπιτα! (ω ρε μεγαλοψυχίες)

  21. #51

    Default

    Δύτη φτιάχνψ τη βασιλόπιτα πρωτείνης !! την εμπλουτίζω βέβαια με λίγους ξηρούς καρπούς και σταφίδες... θα την πάω στο σπίτι και ο θεός βοηθός !!
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  22. #52
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Δύτη φτιάχνψ τη βασιλόπιτα πρωτείνης !! την εμπλουτίζω βέβαια με λίγους ξηρούς καρπούς και σταφίδες... θα σας φωνάξω να την τσακίσετε!!

  23. #53

    Default

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !!!!!!!! με τη νέα χρονιά !! και όσοι χωρέσετε στο 3Χ3 που μένω !!!
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  24. #54
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post

    Προβλέπεται βασιλόπιτα και κουραμπιές... Το κράξιμο πριν το νέο έτος παρακαλώ!
    Μη μασάς , γιαυτό άλλαξα άβαταρ για να σου κάνω "πλάτες"...
    Δώσε γλύκα....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  25. #55

    Default

    Εδώ στο πατρικο η συνέχεια της κρεπαλης: Μετά από 2 κομμάτια βασιλόπιτα :Ο και 1/2 τζιν τονικ ξύπνησα στις 3.30. Φτιάχνω Ελληνικό και ανοίγω ψυγειο. Τρώω τοστ τυρί γαλοπούλα μαρουλι (Είπα να βάλω το μαρούλι μη ξεφύγουμε και εντελώς από τη διατροφη). Ανοίγω φούρνο. Και τι να δω??? Παντσετακια χοιρινού! Ανοίγω παράθυρο: Κατακλισμος! Σκέφτομαι: Καμία σωτηρία!!
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  26. #56
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Εδώ στο πατρικο η συνέχεια της κρεπαλης: Μετά από 2 κομμάτια βασιλόπιτα :Ο και 1/2 τζιν τονικ ξύπνησα στις 3.30. Φτιάχνω Ελληνικό και ανοίγω ψυγειο. Τρώω τοστ τυρί γαλοπούλα μαρουλι (Είπα να βάλω το μαρούλι μη ξεφύγουμε και εντελώς από τη διατροφη). Ανοίγω φούρνο. Και τι να δω??? Παντσετακια χοιρινού! Ανοίγω παράθυρο: Κατακλισμος! Σκέφτομαι: Καμία σωτηρία!!
    Θέσε ένα τελικό motivation και στόχους μικρούς, θα αποτελούν ένα κίνητρο να πειθαρχήσεις στον εαυτό σου.
    μπορείς να κάνεις ένα cheat meal, είναι ανθρώπινο, αλλά πέρα από όλα αυτά πρέπει να αποφασίσεις τι θες και πως το θες.

  27. #57

    Default

    Δήμητρα με τα υλικά που έχω εδώ αυτή τη στιγμή για σήμερα δεν το χω βρε παιδάκι μου!!!! Το Πάσχα τώρα ξανά... Μη σου πω και του χρόνου! ;)
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  28. #58
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Κάτι από αυτά τα υλικά δεν είναι πρωτεϊνη, υδατάνθρακες μη επεξεργασμένοι και χαμηλού ΓΔ;
    Αυγουλάκια δεν έχετε; 4 αυγά (ασπράδια) δίνουν 24γρμ πρωτεΐνης

  29. #59

    Default

    Δήμητρα μου αγαπημένη εγώ έχω έρθει στο πατρικό μου για 2 μέρες!! Άλλες συνήθειες εδώ! Άλλος τρόπος ζωής. Δεν μένω μόνιμα οπότε προσαρμόζομαι προς το παρον.
    " Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. "

  30. #60
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Kalliopitsoni View Post
    Δήμητρα μου αγαπημένη εγώ έχω έρθει στο πατρικό μου για 2 μέρες!! Άλλες συνήθειες εδώ! Άλλος τρόπος ζωής. Δεν μένω μόνιμα οπότε προσαρμόζομαι προς το παρον.
    έλεγα μήπως έχετε τπτ αλανιάρες κότες

    Δεν θα συμφωνήσω σε αυτό που λες και γω στο πατρικό μου μένω, άλλο διατροφολόγιο οι άλλοι και άλλο διατροφολόγιο εγώ.
    Δεν επιμένω πάντως, εσύ ξέρεις καλύτερα!


 
Page 2 of 23 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μόλις ξεκίνησα - Συμβουλές
    By geopres in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 12-11-11, 15:33
  2. P-Μag ημερολόγιο - Μόλις ξεκίνησα...
    By harys in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 3
    Last Post: 04-05-11, 09:00
  3. μολις ξεκινησα παρακαλω τα φωτα σας
    By ane_86 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 12
    Last Post: 27-02-09, 19:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •