Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 49 of 49 FirstFirst ... 394546474849
Results 1,441 to 1,449 of 1449
    Junior Bodybuilder

Καλά είμαι εντελώς ασχετάκι!! Νόμιζα ότι θα με ωφελούσε και καλά αυτό. Να αυξήσω σε 2 γρ ανα κιλό βάρους ή και περισσότερο?

Forum Team Kardoula's Avatar

Aν διαθετεις 4 μερες για προπονηση την εβδομάδα, μπορεις να το χωρισεις σε push, pull και 2 μερες να έχεις πόδια. Πολλοί οι συνδιασμοί, όλα θα δουλέψουν αρκεί να είσαι συνεπής και να προσπαθείς να ανεβάζεις τον πήχη στην ποιότητα των προπονήσεων.
    Καλή συνέχεια!
    Great Things Never Came From Comfort Zones

Forum Team Kardoula's Avatar

Quote Originally Posted by mariaaman1986 View Post
    Καλά είμαι εντελώς ασχετάκι!! Νόμιζα ότι θα με ωφελούσε και καλά αυτό. Να αυξήσω σε 2 γρ ανα κιλό βάρους ή και περισσότερο?
    Οτι απορια εχεις Μαρια ρωτα στο τοπικ σου για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος εδώ.
    Great Things Never Came From Comfort Zones

Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar

Γατούλα πολύ καλή προσπάθεια ...Οι πείνες πιάσαν τόπο !

Η αλήθεια είναι ότι ....Χμμμμ πολύ κλάψα ρε παιδάκι μου και μόλις είδα τις φωτό είπα Δήμητρα ασταδιάλο

Τα όποια δύσκολα σημεία επιμένουν είναι για να μας δίνουν κίνητρο να συνεχίζουμε

Μπράβο Κοριτσάρα !!!
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

Senior Bodybuilder

Σε ευχαριστώ Τσου, ελπίζω να υποδεχτώ περισσότερα μυάκια με τη νέα σεζόν
    Όπως και να χει στον αγώνα συνεχίζουμε ... Τελευταία εβδομάδα πείνας, πως και πως περιμένω να τελειώσει να αρχίζω να αυξάνω σιγά σιγά

Senior Bodybuilder

Να μαι και γω! Καλό μήνα

Έληξε η συνδρομή μου στις 26.8 και έμεινα λίγες μέρες εκτός, για να καταφέρω να συγκεντρώσω το ποσό που χρειάζεται για την ανανέωση.
    Ξεκίνησα στις 31.8 κανονικά απλά με κάποια μικρή ανακατάταξη του προγράμματος, ώστε να ταιριάξει στο υπόλοιπο των ημερών.

Η διατροφή σιγά σιγά μετατρέπεται σε ισοθερμιδική και σταδιακά εντάσσω προϊόντα όπως η βρώμη, ο τόνος και τα όσπρια που είχα αφαιρέσει για τους θερινούς μήνες.

Η προπόνηση συνεχίζει ως έχει πάντα στο πλαίσιο του progressive overload με fail reps. θα κρατήσω τη συγκεκριμένη έως τον Νοέμβριο, για να δω τι αντίκτυπο θα έχει στο σώμα.

Καλό αποκαλόκαιρο να έχουμε και καλή σεζόν
    Last edited by Demetra; 02-09-17 at 15:11.

Καλο μηνα Δημητρα! Καλη συνεχεια με το προγραμμα, ολα πανε πολυ καλα :)

"
    Do all the good you can, for all the people you can, in all the ways you can, as long as ever you can."

"You got a dream, you gotta protect it. If people can't do something themselves, they wanna tell you that you can't do it. If you want something, go get it. Period."
    ~ Chris Gardner

"Just remember that you are doing something that so few people in the world have the will power or determination to do. It takes much more than physical strength for us to build and sculpt our bodies. It takes an enormous amount of mental strength as well, and that's what people are truly jealous of. Take it as a compliment, for you stand out in a crowd full of followers."

"Αισχρον δε και το δια την αμελειαν γηραναι, πριν ιδειν εαυτον ποιος αν καλλιστος και κρατιστος τω σωματι γενοιτο • ταυτα δε ουκ εστιν ιδειν αμελουντα • ου γαρ εθελει αυτοματα γιγνεσθαι." ~ Σωκράτης (Ξενοφών, Απομνημονεύματα).

Senior Bodybuilder

Ευχαριστώ Κώστα, να σαι καλά

'Ενα mini update στα μέσα του μήνα.
    Συνεχίζουμε κανονικά το πρόγραμμα και τις θερμίδες μας με macros 159/185/36(+1Ω3). Οι αερόβιες όλες 25΄εκ των οποίων οι 2 σε day off και οι άλλες 2 μετά από βάρη. Νιώθω αρκετά κουρασμένο το σώμα μου και έχασα για αυτό τον μήνα τον γυν. κύκλο μου. δε ξέρω τι ακριβώς συνέβη, αλλά θα το παρακολουθήσω. Ίσως η μετάβαση από το carb cycle σε σταδιακό ανέβασμα θερμίδων να το επηρέασε.
    την επόμενη τετάρτη έως και το Σάββατο θα είμαι εκτός πόλης και σκέφτομαι να πάρω ένα rest week ή να κάνω deload push/pull/leg (για Δ/Τ/Κ που θα είμαι στην πόλη). δε ξέρω και πάλι.

Στόχο έχω αρχές Οκτώβρη να φτάσω στα μάκρος 159/210/36(+1) με 2 25' αερόβιες μετά τα βάρη και το καθιερωμένο μου bb split.
    Last edited by Demetra; 13-09-17 at 16:54.

Senior Bodybuilder

Χαίρετε και καλό μήνα να έχουμε...

ένα mini update για να ορίσουμε την πρωτομηνιά...
    το split συνεχίζεται κανονικά 4μερα βάρη με 2 μετά-αερόβιες 25΄ θα πορευτούμε ... ουσιαστικά κλείνει ο κύκλος των separated cardio
    τα βάρη συνεχίζουν με split Πλάτη-2φαλα / Ώμοι- Κοιλιακά /Στήθος-3φαλα / Πόδια-Κοιλιακά.
    το μόνο που έχω να πω είναι για τα 3φαλα ... όταν πάω να τα γυμνάσω είναι ήδη ψόφια από τα set του στήθους... εν ολίγοις δεν μπορώ να ανεβάσω κιλά, οπότε και φροντίζω να τα δουλεύω σε δισετ για να κρατήσω την ένταση και το pump. Αν δω ότι αρχίζουν και συνηθίζουν θα τα βάλω στην προπόνηση των ώμων.
    Τα μάκρος μου είναι 155-200-38 (ανέβασα λίγο τα λιπαρά από καλές πηγές, δεν ξέρω τι αντίκτυπο θα έχει πάνω μου, θα το δούμε) .. Τώρα θα πορευτώ για κάνα μήνα με αυτά τα μάκρος να δω τι γίνεται και αναλόγως θα κινηθώ. Σίγουρα δε θα ξεπεράσω τα 215γρμ. Και θα κρατήσω τον μήνα ένα cheat meal, γιατί σωματοδομικά δε με παίρνει για παραπάνω και εννοείται πως δεν θα είναι ένα αδηφάγο ξέσπασμα, δλδ να τρώω το σύμπαν όλο, καταστάσεις που είχαν συμβεί προδιετίας όταν δεν είχα το flexible dieting στο διατροφικό μου πλάνο σε μέρες lift day off.

Και εις άλλα με υγεία, καλό μας μήνα
    Last edited by Demetra; 01-10-17 at 23:09.

Page 49 of 49 FirstFirst ... 394546474849

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)