Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 23 of 23 FirstFirst ... 131920212223
Results 661 to 680 of 680
  1. #661
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    ...''και σήμερα και κάθε μέρα'' θα έλεγα εγώ, κυρίως αν είναι κανένας από τους τυχερούς που έχει βρει κάτι που αξίζει να γιορτάσει. Γενικά είμαι υπέρ του όποτε βρίσκουμε αφορμές, να δείχνουμε τι νιώθουμε, έστω και με το πιο ασυναίσθητο πράγμα που θα μπορούσαμε να κάνουμε, από μικρές καθημερινές κινήσεις, μέχρι χαζοεκπληξούλες που κάνουν τέτοια μέρα. Και πέρα από τον εμπορικό χαρακτήρα που έχουν δώσει στην ημέρα, εγώ το βλέπω και λίγο σαν αφορμή για τους πιο κλειστούς τύπους να εκδηλωθούν λιγάκι χωρίς να ''τσαλακώσουν'' την εικόνα τους, με τη δικαιολογία ότι ''ε, μέρα που είναι...''. Πχ μπορεί κάποιος να μην το 'χει είτε με την εξωτερίκευση του τι νιώθει, είτε με το να κάνει χαζοδωράκια ή να παίρνει λουλούδια ξέρω γω και διάφορα τέτοια και να πει ε, ας το κάνω σήμερα μέρα που είναι, θα το αποδώσω εκεί. :Ρ

    Όπως και να 'χει, χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν και καλά να περάσετε σήμερα αν κάνετε κάτι ξεχωριστό!

    Attachment 23601 <-το είχα βρει και μου άρεσε πολύ....!

  2. #662
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Η μάχη και η σφαγή του έρωτα έχει το νόημα να πεθάνεις το θηλυκό, και να το αναστήσεις μέσα στα λαμπρά ερείπια των ημερών σου. Πάντα σου μελαγχολικός και ακατάδεχτος.

    Δ. Λιαντίνης

    Και χρόνια σας πολλά σήμερα :P
    μια μικρη ανάλυση για τους μη θεωρητικούς κε καθηγητά;


    Ελενακι Coelho; Πολυ ομορφο!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  3. #663
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ποδαρικο το ποστ μου σε αυτο το thread.Καλα τα λες Ελενα.Γενικα, ημουν ανθρωπος που κρατουσε αμυνες, δεν εμπιστευοταν ευκολα ανθρωπο.Η αιτια που με εκανε να κανω ολα αυτα τα "χαζα" που περιγραφεις πιο πανω, ηταν και η ιδια αιτια που με ξαναεκανε οπως ημουν πριν.Αν ημουν τυχερος την πρωτη φορα, τωρα πρεπει να ειμαι ΠΟΛΥ τυχερος για να μου ξανασυμβει.

    Οποιοι ειστε τυχεροι, ΒΟΥΡ
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  4. #664
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    μια μικρη ανάλυση για τους μη θεωρητικούς κε καθηγητά;


    Ελενακι Coelho; Πολυ ομορφο!!
    Από σένα πρέπει να το είχα βουτήξει στο Facebook! Το είδα και μου άρεσε πολύ γιατί είναι τόσο απλό! Δηλ είναι η βάση σε όλα. Κάθεσαι και σκέφτεσαι τι κάνουμε τώρα, τι θα γίνει μετά και στην ουσία ξεχνάς το πιο απλό, ότι αν έχεις τη βάση, τα άλλα βρίσκονται. ;)

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Ποδαρικο το ποστ μου σε αυτο το thread.Καλα τα λες Ελενα.Γενικα, ημουν ανθρωπος που κρατουσε αμυνες, δεν εμπιστευοταν ευκολα ανθρωπο.Η αιτια που με εκανε να κανω ολα αυτα τα "χαζα" που περιγραφεις πιο πανω, ηταν και η ιδια αιτια που με ξαναεκανε οπως ημουν πριν.Αν ημουν τυχερος την πρωτη φορα, τωρα πρεπει να ειμαι ΠΟΛΥ τυχερος για να μου ξανασυμβει.

    Οποιοι ειστε τυχεροι, ΒΟΥΡ
    Καλέ όχι, είχες γράψει και στην προηγούμενη σελίδα! Χαχα!

    Συμβαίνουν αυτά. Εμένα αν κάποιος άνθρωπος γενικότερα μου βγάλει "κάτι", είμαι πολύ του να δώσω, είτε αυτό είναι υλικό ή συναίσθημα. Το δύσκολο δηλ δεν είναι να εκδηλωθώ, το δύσκολο είναι να μου βγάλει ο άλλος αυτή την τάση. Άλλοτε θα είμαστε τυχεροί, άλλοτε όχι, έτσι πάνε αυτά. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος κριτής τελικά, τα βλέπεις όλα πολύ πιο καθαρά όσο περνάει, ξέρεις τι ήταν και τι δεν ήταν για σένα, τι θες, τι δεν θες και κάνεις στη συνέχεια τις επιλογές σου. Το θέμα είναι να μην μπαίνεις σε διαδικασίες σύγκρισης ανθρώπων, γιατί ο καθένας είναι διαφορετικός, τόσο ο ίδιος σαν χαρακτήρας κτλ, όσο και στο τι θα σου βγάλει και πώς θα σου ταιριάξει.
    Last edited by guest250; 14-02-15 at 13:39.

  5. #665
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    μια μικρη ανάλυση για τους μη θεωρητικούς κε καθηγητά;


    Ελενακι Coelho; Πολυ ομορφο!!
    Ότι την ευθύνη της Ένωσης και της πραγματικής επαφής (όχι σωματικής), της αλλαγής και της σύνδεσεις της γυναίκας με τον άντρα, την έχει ο άντρας. Εκείνος είναι που θέτει το υπερβατικό στοιχείο και που μετουσιώνει την έλξη και την ομορφιά του θηλυκού, σε κάτι ανώτερο και όχ πεπερασμένο.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #666
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Καλέ όχι, είχες γράψει και στην προηγούμενη σελίδα! Χαχα!

    Συμβαίνουν αυτά. Εμένα αν κάποιος άνθρωπος γενικότερα μου βγάλει "κάτι", είμαι πολύ του να δώσω, είτε αυτό είναι υλικό ή συναίσθημα. Το δύσκολο δηλ δεν είναι να εκδηλωθώ, το δύσκολο είναι να μου βγάλει ο άλλος αυτή την τάση. Άλλοτε θα είμαστε τυχεροί, άλλοτε όχι, έτσι πάνε αυτά. Ο χρόνος είναι ο καλύτερος κριτής τελικά, τα βλέπεις όλα πολύ πιο καθαρά όσο περνάει, ξέρεις τι ήταν και τι δεν ήταν για σένα, τι θες, τι δεν θες και κάνεις στη συνέχεια τις επιλογές σου. Το θέμα είναι να μην μπαίνεις σε διαδικασίες σύγκρισης ανθρώπων, γιατί ο καθένας είναι διαφορετικός, τόσο ο ίδιος σαν χαρακτήρας κτλ, όσο και στο τι θα σου βγάλει και πώς θα σου ταιριάξει.
    Ναι, μονο που στην προηγουμενη σελιδα ειχα γραψει μια βλακεια και μιση A μπραβο... ε αυτη η ταση που λες εχει 2 χρονια να ερθει χαχαχαχα.Αν μπαινεις σε συγκρισεις ανθρωπων, το χανεις γρηγορα το παιχνιδι.Αυτο που αναποφευκτα γινεται ομως ειναι η συγκριση καταστασης.Και δικαιολογημενα.Απλα πολλες φορες μπερδευομαστε, διοτι την κατασταση που φερνουμε στο μυαλο μας την εχουμε συνδεσει με ενα συγκεκριμενο προσωπο.Και η αληθεια ειναι πως ο χρονος κρινει μονο οταν κρινεις εσυ τον εαυτο σου.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  7. #667
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

  8. #668
    Senior Bodybuilder Αλεξανδρος Μπ's Avatar
    Join Date
    04-07-12
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    5,328

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Ζωγραφιζεις :)

  9. #669
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post


  10. #670
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Ήρθα να ξεσκονίσω λιγάκι το topic γιατί μου ήρθε να θίξω θέματα που με έχουν απογοητεύσει λιγάκι τις τελευταίες μέρες...

    Το ένα είναι όταν κάποια φίλη/φίλος μας κάνει σχέση (μιλάω για πολύ κοντινό μας φίλο/φίλη) και το γεγονός ότι δικαιολογούμε την αρχική της/του εξαφάνιση γιατί είναι στα μέλια, φτάνει να γίνεται απογοήτευση-θυμός που δεν απαντάει ούτε καν στα ευχετήρια μηνύματα του Πάσχα που μας πέρασε. Πώς χειρίζεστε/έχετε χειριστεί εσείς αντίστοιχο θέμα; Εγώ πχ είμαι τύπος που θα απηυδήσω και θα αφήσω τον άλλον να με ψάξει μόνος του, έτσι να δω πόσο ακόμα θα τραβήξει. Αντίθετα σε αντίστοιχες περιπτώσεις έχω δει πχ τον αδελφό μου που κράζει τους φίλους του απευθείας. Για πείτε!

    Το άλλο είναι όταν βλέπεις φιλικό σου πρόσωπο να είναι μεν σούπερ ευτυχισμένο μέσα στη σχέση του, να βλέπεις ότι έχει πολύ καλή χημεία με το άτομο που είναι, αλλά να σου φαίνεται πολύ αλλαγμένο, να εκφράζει πχ απόψεις που ξέρεις ότι υπό άλλες περιπτώσεις δεν θα υποστήριζε καν. Σαν να υιοθετεί πεποιθήσεις και σκεπτικά του άλλου. Πφ... Τι να πω, μάλλον τελικά μετράει το πώς είναι ο καθένας ευτυχισμένος, δεν μπορώ να καταλάβω...

  11. #671
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Για το πρώτο έχω μια αρχή, γκόμενοι παρέρχονται, οι φίλοι μένουν. Αν μου συνέβαινε, θα έκανα αυτό που πράττεις και εσύ θα περίμενα να δω πως και που θα το πάει. Με την κατάλληλη ευκαιρία θα τα έλεγα ειλικρινώς και ευθέως.

    Άβυσσος η ψυχή του ερωτευμένου....για το δεύτερο, θα 'τρωγα τρελό ξενέρωμα αν τα έλεγε κοντινό μου πρόσωπο και θα τον έκραζα και πάλι.

  12. #672
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Ακριβώς βρε Δήμητρα. Νομίζω όλοι μας δικαιολογούμε τους φίλους μας μέχρι κάποιο σημείο, αλλά μέχρι εκεί. Το παραπάνω είναι γαιδουριά και εγώ έχω θυμώσει στην προκειμένη περίπτωση.

    Για το 2ο δεν μπορώ να μιλάω και πολύ γιατί δεν ξέρω εγώ πώς μπορεί να ήμουν σε αντίστοιχη φάση. Απλώς μου πέσανε πολλά μαζεμένα αυτές τις μέρες. :Ρ

  13. #673
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Μην τα κρατάς μέσα σου, να εκφράζεις πάντα ό,τι σε απασχολεί και ό,τι σε προβληματίζει. Ιδίως αν είναι πραγματικός φίλος, θα σκύψει το κεφάλι και θα παραδεχτεί το λάθος του.
    Αρκεί να το παραδεχτεί, γιατί με το να σου ζητήσει απλά συγγνώμη, παραμένει αβέβαιο αν κατάλαβε το λάθος ή ότι έσφαλε .....

  14. #674
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Ήρθα να ξεσκονίσω λιγάκι το topic γιατί μου ήρθε να θίξω θέματα που με έχουν απογοητεύσει λιγάκι τις τελευταίες μέρες...

    Το ένα είναι όταν κάποια φίλη/φίλος μας κάνει σχέση (μιλάω για πολύ κοντινό μας φίλο/φίλη) και το γεγονός ότι δικαιολογούμε την αρχική της/του εξαφάνιση γιατί είναι στα μέλια, φτάνει να γίνεται απογοήτευση-θυμός που δεν απαντάει ούτε καν στα ευχετήρια μηνύματα του Πάσχα που μας πέρασε. Πώς χειρίζεστε/έχετε χειριστεί εσείς αντίστοιχο θέμα; Εγώ πχ είμαι τύπος που θα απηυδήσω και θα αφήσω τον άλλον να με ψάξει μόνος του, έτσι να δω πόσο ακόμα θα τραβήξει. Αντίθετα σε αντίστοιχες περιπτώσεις έχω δει πχ τον αδελφό μου που κράζει τους φίλους του απευθείας. Για πείτε!
    Επειδη μου εχει τυχει και βρισκομαι ηδη σε αυτην την φαση. Μια φιλη μου,περιπου κολλητη μου τα εφτιαξε το καλοκαιρι με εναν και εξαφανιστηκε. Απο εκει που βγαιναμε αρκετες φορες την εβδομαδα τωρα βγαινουμε 1 φορα στις 2 βδομαδες. και το αστειο ειναι οτι φερνει κ αυτον μαζι! Δεν μπορεις μπροστα στον ξενο ουτε να μιλας για τα δικα σου θεματα ουτε να κανεις τα αστεια που θα εκανες αν δεν ηταν.
    Λογικο ειναι να μου την σπαει αλλα ειναι επιλογη της δεν θα κατσω να ανακατευτω στα προσωπικα τους και να βγω κ το θυμα.
    Βεβαια σαν Κυριακος δεν της το ειπα, την αφηνω και της εχω πει να στελνει αυτη οταν βρισκει χρονο γιατι οταν εστελνα εγω τυχαινε και δεν μπορουσε. Τωρα αν χωρισει καποτε και αρχισει να στελνει για να βγαινουμε πιο συχνα θα της τα ψαλλω :P

  15. #675
    Advanced Bodybuilder Optimus Prime's Avatar
    Join Date
    20-07-13
    Location
    Keto Universe
    Posts
    921

    Default

    Οταν ανοίγεις την καρδιά σου κράτα ρε και λίγο αβάντα όλα τον ιδιο κόπο δεν αξίζουν πάντα, λέει ένα τραγούδι. Στην υγειά τον φίλων μας που είναι selfish...!!!
    " The angry man will defeat himself in the battle as well as in life" Samurai Maxim

  16. #676
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Ήρθα να ξεσκονίσω λιγάκι το topic γιατί μου ήρθε να θίξω θέματα που με έχουν απογοητεύσει λιγάκι τις τελευταίες μέρες...

    Το ένα είναι όταν κάποια φίλη/φίλος μας κάνει σχέση (μιλάω για πολύ κοντινό μας φίλο/φίλη) και το γεγονός ότι δικαιολογούμε την αρχική της/του εξαφάνιση γιατί είναι στα μέλια, φτάνει να γίνεται απογοήτευση-θυμός που δεν απαντάει ούτε καν στα ευχετήρια μηνύματα του Πάσχα που μας πέρασε. Πώς χειρίζεστε/έχετε χειριστεί εσείς αντίστοιχο θέμα; Εγώ πχ είμαι τύπος που θα απηυδήσω και θα αφήσω τον άλλον να με ψάξει μόνος του, έτσι να δω πόσο ακόμα θα τραβήξει. Αντίθετα σε αντίστοιχες περιπτώσεις έχω δει πχ τον αδελφό μου που κράζει τους φίλους του απευθείας. Για πείτε!

    Το άλλο είναι όταν βλέπεις φιλικό σου πρόσωπο να είναι μεν σούπερ ευτυχισμένο μέσα στη σχέση του, να βλέπεις ότι έχει πολύ καλή χημεία με το άτομο που είναι, αλλά να σου φαίνεται πολύ αλλαγμένο, να εκφράζει πχ απόψεις που ξέρεις ότι υπό άλλες περιπτώσεις δεν θα υποστήριζε καν. Σαν να υιοθετεί πεποιθήσεις και σκεπτικά του άλλου. Πφ... Τι να πω, μάλλον τελικά μετράει το πώς είναι ο καθένας ευτυχισμένος, δεν μπορώ να καταλάβω...
    Έλενα για το 1ο και σε ποιον δεν έχει τύχει!!! Κι εγώ έπραξα και θα έπραττα ξανά όπως κι εσύ. Δεν θα κάτσω να παρακαλάω τον άλλον! Όπως απομακρυνθεί θα απομακρυνθώ κι εγώ και το έχω κάνει. Αργά ή γρήγορα θα θυμηθεί ότι έχει και φίλους και με τον τρόπο μου ξέρω (χωρίς να του τα πω κατάμουτρα κουκιά καθαρισμένα που λέμε) θα τον κάνω να καταλάβει ότι δεν μου άρεσε αυτό που έκανε. Υπάρχουν τρόποι που χωρίς να πεις αυτό που θες στον άλλον/άλλη μπορείς να τον κάνεις να καταλάβει κάτι μόνο και μόνο με τη συμπεριφορά σου απέναντι του/της.

    Για το 2ο που πάλι μου έχει τύχει. Είμαι άτομο που έχω μερικά στάνταρ. Κάποιες αρχές ή ιδεολογία αν θες μπορείς να το πεις κι έτσι σε μερικά θέματα. Αυτά λοιπόν δεν θα αλλάξουν ποτέ και ΑΝ τύχει να αλλάξουν θα είναι μόνο και μόνο γιατί κατάλαβα ότι είχα κάπου λάθος και θα το παραδεχτώ και θα απολογηθώ κι όλας. Αυτό θα χαιρόμουν αν το έβλεπα (αν και δεν γίνεται κάτι τέτοιο) και σε άλλα άτομα του στενού κύκλου μου και να μην λένε την μια έτσι και την άλλη αλλιώς. Δηλαδή να είναι και άσπρο και μαύρο και λιγο γκρι. Η άσπρο θα είσαι η μαύρο! Ίσως να είμαι υπερβολικός σε μερικά θέματα αλλά έτσι έχω μάθει. Σ' όποιον αρέσει στην τελική. Ούτε σε αυτή την περίπτωση τα ψάλλω σε κάποιον εκτός σπανίων περιπτώσεων που η κατάσταση ξεφεύγει.
    Quote Originally Posted by Optimus Prime View Post
    Οταν ανοίγεις την καρδιά σου κράτα ρε και λίγο αβάντα όλα τον ιδιο κόπο δεν αξίζουν πάντα, λέει ένα τραγούδι. Στην υγειά τον φίλων μας που είναι selfish...!!!
    Μην ξεγελιέσαι και σε παίρνουν χαμπάρι με την πρώτη μπορεί η τύχη να σου χρωστάει εναν προδότη!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  17. #677
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Παντελή συμφωνώ πάρα πολύ! Ιδιαίτερα στο 2ο που λες ότι αν αλλάξει κάτι στα πιστεύω σου, θα είναι επειδή κατάλαβες ότι κάπου είχες λάθος και θα το διορθώσεις. Αυτό δείχνει άνθρωπο ανοιχτόμυαλο και πιστεύω είναι και το πιο σωστό. Να έχουμε δική μας άποψη, δικές μας πεποιθήσεις που σε άλλους θα αρέσουν και σε άλλους όχι, αλλά χωρίς να είμαστε απόλυτοι. Καλό είναι πάντα να ακούμε και άλλες πλευρές και να κρατάμε ό,τι μας ταιριάζει ή θεωρούμε σωστό.

    Τώρα για το 1ο, εμένα στη συγκεκριμένη περίπτωση μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι δεν είναι ότι έχει χαθεί από όλο της τον περίγυρο, απλώς έχει κρατήσει τους πιο εύκολα προσβάσιμους για να το πω έτσι. Εγώ με αυτή τη φίλη μου μένουμε μακριά, οπότε για να βρεθούμε ή θα πρέπει να πάμε κέντρο ή να πάω εγώ προς τα μέρη της. Όπως και να έχει, εγώ θυμώνω, γιατί όταν κάποια άτομα τα έχεις ξεχωρίσει, τους έχεις φερθεί και σου έχουν φερθεί απίστευτα καλά, μερικά πράγματα δεν τα περιμένεις...

  18. #678
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Η πρωτη περιπτωση ειναι κλασσικη και συμβαινει σε πολλους ανθρωπους.Δεν μπορεις να κατηγορισεις το που θελει να ξοδευει τον χρονο του ενας ανθρωπος αν και μενα με ενοχλησε που ετσι εχω χασει κανα 2 φιλκους που ειμασταν κολλητοι.
    Η δευτερη περιπτωση εκτος κι αν προκειται για διορθωση προς το σωστο, αποψεων,τοτε καταδεικνυει προφανως ανθρωπο που δεν εχει σταθερες αποψεις και ειναι οπου φυσαει ο ανεμος.Ανθρωποι ευεπηρεαστοι και μαλλον δεν κανουν για πολιτικοι. :)
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  19. #679
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Ελενάκι καλημέρα!

    Θα σου τύχουν πάρα πολλά σε αυτή τη ζωή που δε θα τα περιμένεις. Μάθε να τα αποδέχεσαι, να τα βάζεις στην άκρη και να προχωράς χωρίς αυτά.
    Καταρχήν η άποψή μου είναι ότι ό,τι μας ενοχλεί πρέπει να το εκφράζουμε στον άλλο ώστε να του δίνουμε την ευκαιρία να δικαιολογήσει τη θέση του.
    Οι προτεραιότητες του καθενός είναι προσωπική του επιλογή.
    Μεγαλώνοντας θα τα παίρνεις πιο ελαφρά όλα.
    Εγώ παντρεύτηκα στα 26 μου, μέχρι τότε ήμουν κάθε βράδυ έξω με τις φίλες μου κυρίως.
    Δύο μήνες μετά ήμουν έγκυος και οι φίλες μου καμία σχέση, κάποιες να κάνουν διδακτορικά, άλλες να κυνηγούν καριέρα και όλες κάθε βράδυ έξω! Πέρασα μια πολύ μοναχική εγκυμοσύνη από όλες τις απόψεις που θα μπορούσε να είναι και ξεκαθάρισα τις φιλίες μου.
    Έμεινα με 3 υπέροχες φίλες, από τις 6-7, οι οποίες ξέρω ότι θα είναι πάντα εκεί και θα με στηρίξουν σα να είναι οικογένεια μου . Αν με ρωτήσεις όμως αν τις είχα όσο κοντά μου θα ήθελα στη μοναχική φάση που σου ανέφερα θα σου πω όχι.
    Και ξέρεις γιατί? Γιατί έλεγα ότι θα έπρεπε να το έχουν σκεφτεί από μόνες τους κι ένα σωρό τέτοια.
    Γι αυτό μίλα, πες ότι σε ενοχλεί και ζήτα αυτό που θες για να το πάρεις. Από τους γονείς σου, τους φίλους σου, τον άντρα σου, από όλους.
    Δεν έχεις βρεθεί κι εσύ στη θέση που κάποιος σου παραπονιέται για κάτι, παρότι εσύ δεν το είχες καν σκεφτεί κι όμως έχει απόλυτο δίκιο? Όμως το μυαλό σου δεν είχε πάει εκεί.
    Γι αυτό δίνε χώρο,χρόνο και κάνε συζήτηση. Μέχρι εκεί που αισθάνεσαι εσύ καλά βέβαια.
    Έχω τελειώσει με άνθρωπο που έκανα παρέα 10 χρόνια μέσα σε 1 μέρα. Ξενέρωσα πάει τελείωσε, κάποιες φορές είμαι απόλυτη. Όμως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

  20. #680
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Ελίτα έχεις δίκιο σε όσα λες! Κυρίως με το παράδειγμα που έθεσες, που εσύ παντρεύτηκες και έκανες οικογένεια και οι φίλες σου ήταν σε άλλη φάση η καθεμία. Αυτό πιστεύω συμβαίνει σε όλες τις ηλικίες, είναι πάντα διαφορετικές οι συνθήκες ζωής του καθενός. Το βλέπω και σε εμένα που γενικά έχω αρκετές διαφορές από τις υπόλοιπες φίλες μου και πολλές φορές νιώθω ''μόνη μου'' σε πολλά που κάνω.

    Μου έχει συμβεί και αυτό που λες, να μου παραπονεθούν για κάτι που μου περνούσε μεν από το μυαλό, όμως είναι αλλιώς να το ακούς κατάμουτρα και να βλέπεις ότι όντως ισχύει. Και όντως μετά το σκεφτόμουν και μπήκα στη διαδικασία να το διορθώσω, απλώς και μόνο γιατί μου το είπε άτομο που αγαπάω πολύ, συν ότι και εγώ ήξερα ότι είμαι λάθος στο συγκεκριμένο θέμα.

    Και γι' αυτό που λες στο τέλος, και εγώ έτσι είμαι από μικρή, από το δημοτικό συγκεκριμένα. Άμα κάποιος με έφτανε σε σημείο να πληγωθώ πολύ, έβαζα τέλος. Μπορεί να μην το κάνω γρήγορα, αλλά όταν τελειώσει κάτι, τελειώνει.

    Σας ευχαριστώ όλους παιδιά! Το θέμα πάντως λύθηκε! Από το πολύ που το μελετήσαμε, εμφανίστηκε μόνη της σήμερα η εν λόγω φιλενάδα και το λύσαμε. :)


 
Page 23 of 23 FirstFirst ... 131920212223

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tsourekas Sweet Corner..
    By tsourekas in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 1256
    Last Post: 04-07-17, 13:07
  2. Bikers Corner
    By No Fear in forum Off Topic
    Replies: 325
    Last Post: 01-05-15, 18:12
  3. Θαλάσσιο Ταξίδι Σε Εμπορικό Πλοίο Και Γυμναστική
    By tsergos629 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 14
    Last Post: 20-03-14, 21:32
  4. Iasonas's Corner
    By iasonasss in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 47
    Last Post: 30-10-12, 09:24
  5. Replies: 9
    Last Post: 28-02-11, 15:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •