Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    New Member
    Join Date
    28-11-12
    Posts
    41

    Default Προσαρμογή Μετά Από Αποχή Προπόνησης

    γυμναστηριου με βαρη κλπ.μεθαυριο επιστρεφω.Τι πρεπει ν κανω κ για ποσες εβδομαδες γ να μπω παλι δυναμικα?
    Κυκλικο?τι?κ για ποσο καιρο.

  2. #2

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    ποσο καιρο δουλευεις με βαρη ; ηλικια ανδρας-γυναικα ; απο θερμιδες πως πας αυτο το καιρο που εισαι εξω ; στοχος ;

    edit : ακυρο το ανδρας γυναικα .. τωρα ειδα την ενοτητα για γυναικες
    Last edited by daskalos198; 05-01-14 at 17:40.

  3. #3
    New Member
    Join Date
    28-11-12
    Posts
    41

    Default

    Ειμαι 19 ετων κοπελα.Δουλευω 5 μηνες με βαρη .κανω 150 κιλα πρεσα το περισσοτερο μου.
    Στοχος μου ειναι η αυξηση της μυικης μαζας.επαιρνα μια πρωτεινη 14/σκουπ πριν ενα μηνα κ τωρα προκειται ν παρω μια 25/σκουπ.ειμαι 1.60 κ 53 κιλα αν κ με πρωτεινη παιρνω κιλα κ δε μ φαινεται.λογικο.Αυτο τον καιρο εχω φαει οτι τρωγεται -.- ιδιως γλυκα.Γι αυτο κ με προβληματιζει ποτε ν ξεκινησω πρωτεινη.

  4. #4

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    το ποσο κανεις πρεσσα δεν παιζει ρολο στο bodybuilding :)

    oποτε μη πηγαινεις κοιτωντας τα νουμερα ,σωστη εκτελεση ενταση συνδεση μυαλου μυη ειναι αυτα που πρεπει να κοιτας ..

    το βαρος παρτο ως εργαλειο , αν αυτο το βαρος γινει μικρο γι το στοχο μας τοτε ανεβαζουμε ..

    παμε παρακατω τωρα ..

    η πρωτεινη δεν σου δινει κιλα σε καμια περιπτωση , η πρωτεινη ειναι συμπληρωμα , η διατροφη σου δινει

    διατροφη πρεπει να ξεκινησεις και να τρως σωστα , η πρωτεινη χωρις σωστη διατροφη ειναι πεταμενα λεφτα , επισης μπορει να ειναι πεταμενα λεφτα αν υπερκαταναλωνεις πρωτεινη

    εχεις καποιο διατροφικο πλανο που ακολουθεις η βαδιζεις στα τυφλα ;

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by SOMA View Post
    Ειμαι 19 ετων κοπελα.Δουλευω 5 μηνες με βαρη .κανω 150 κιλα πρεσα το περισσοτερο μου.
    Στοχος μου ειναι η αυξηση της μυικης μαζας.επαιρνα μια πρωτεινη 14/σκουπ πριν ενα μηνα κ τωρα προκειται ν παρω μια 25/σκουπ.ειμαι 1.60 κ 53 κιλα αν κ με πρωτεινη παιρνω κιλα κ δε μ φαινεται.λογικο.Αυτο τον καιρο εχω φαει οτι τρωγεται -.- ιδιως γλυκα.Γι αυτο κ με προβληματιζει ποτε ν ξεκινησω πρωτεινη.
    5 μήνες βάρη για κοπελίτσα 19χρ και 53 κιλα, 150 κιλά πρέσσα είναι εντυπωσιακό!! Στο σκουώτ και στις άρσεις πόσα κιλά κάνεις;!

    Μπορείς να μπεις στο κανονικό σου πρόγραμμα αλλά με χαμηλά κιλά μέχρι να προσαρμοστείς ή αν θες μπορεις για μια εβδομάδα να κάνεις ένα κυκλικό. Ότι και αν επιλέξεις σωστό είναι.

  6. #6

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    5 μήνες βάρη για κοπελίτσα 19χρ και 53 κιλα, 150 κιλά πρέσσα είναι εντυπωσιακό!! Στο σκουώτ και στις άρσεις πόσα κιλά κάνεις;!

    Μπορείς να μπεις στο κανονικό σου πρόγραμμα αλλά με χαμηλά κιλά μέχρι να προσαρμοστείς ή αν θες μπορεις για μια εβδομάδα να κάνεις ένα κυκλικό. Ότι και αν επιλέξεις σωστό είναι.
    οντως , βασικα τα ιδια κανουμε

    κι οτι σου σου πε η ειρηνη ξεχασα να σου απαντησω που ηταν και η ερωτηση σου ..

    μονο τη διατροφη σου προσεξε για μενα , δεν ξερω τι κανεις η πως το κανεις , αλλα αυτο με τη πρωτεινη που ειπες με προβληματισε ..

  7. #7
    New Member
    Join Date
    28-11-12
    Posts
    41

    Default

    Στα σκουωτ κανω 50 μαζι μ τ μπαρα στο σμιθ κ 40 στα ελευθερα.καπου εκει.
    Διατροφη τωρα διακοπες κανω οτι να ναι.
    Οταν κανω προπονησεις τρωω σχεσον καθε μερα κοτοπουλο σαλατες κλπ.τωρα π θ παρω αυτη την πρωτεινη θα κοψω ζαχαρη κ θ ελαττωσω περιττους υδατανθρακες!
    Ευχαριστω καρδουλα.Το 2ο θα κανω ;)
    Απλα οπως ειναι λογικο με τ γλυκα π εφαγα θ πρπ ν καω λιπος.Αρα πως μ προτεινεται ν διαχειριστω την αεροβια μ?

  8. #8
    New Member
    Join Date
    28-11-12
    Posts
    41

    Default

    Αρσεις θανατου δεν κανω.Αλλα θελω ν ξεκινησω.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Βρε κουκλα μου δεν γίνεται να κανεις μονο 40 κιλά ελεύθερο σκουώτ και 150 κιλά πρέσσα Αλλά για να το λες οκ!

    Από δω και πέρα μπαίνεις και πάλι στην διατροφή που είχες, χωρις ατασταλίες κλπ. Αερόβια ξεκινάς με 3 φορές την εβδομάδα από 30 λεπτά. Οταν προσαρμοστείς και έρθεις στα "νερά" σου, τότε βάζεις άλλη μία. Μην πέσεις με τα μούτρα στην αερόβια, άσε την διατροφή να κάνει τη δουλειά της.

  10. #10
    New Member
    Join Date
    28-11-12
    Posts
    41

    Default

    Γενικοτερα με τα σκουωτ δυσκολευομαι αρκετα.κ αυτα τ κιλα πολλα μ φεινονται.τι ν πω.με εχω πιασει πολλες φορες να μην μπορω μ παραπανω κιλα να καθισω 90 μοιρες .με πιο ανοιχτα ποδια κ βαθυ καθισμα δε δυσκολευομαι τοσο :\ τι να πω .

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ο καθε ενας ειναι διαφορετικός, άρα μη σε προβληματιζει. Φροντισε οι προπονησεις που κανεις να ειναι ποιοτικές, μην κυνηγας τα κιλα, αλλά νιωσε την καθε ασκηση πως πιανει εκει που θες.

  12. #12
    Pumping Iron kely's Avatar
    Join Date
    27-11-11
    Posts
    509

    Default

    Kαλησπέρα! Από τα λεγόμενά σου, εγώ με τη σειρά μου θα σου πρότεινα να προσέξεις και την τεχνική σου στις ασκήσεις. Για παράδειγμα, στην πρέσσα να κάνεις την άσκηση με πλήρες εύρος κίνησης (τα γόνατά σου στο αρνητικό μέρος "κολλάνε" στο στήθος σου; Ή μήπως τοποθετείς το κάθισμα "πίσω πίσω", κάνοντας μικρή κίνηση;) και στα σκουότ να κατεβαίνεις κάτω κάτω. Θα χρειαστεί προφανώς να μειώσεις τα kg σου, αλλά θα δεις ότι δουλεύεις πολύ καλύτερα τον εκάστοτε μυ.
    If you want something you've never had then you've got to do something you've never done


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Tattoo Και Αποχή Προπόνησης
    By leuteris19 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 20-06-13, 23:48
  2. Μετα απο 2 μηνες αποχη....
    By MitsosDude in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 04-09-09, 02:42
  3. Μετα απο μια αποχη...
    By hesus in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 08-10-08, 19:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •