Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    New Member
    Join Date
    09-01-14
    Posts
    33

    Default Νέο Μέλος 16 χρ. Απορίες

    Γεια σας φιλοι μου ειμαι καινουριος εδω...ας συστηθω,με λενε Χρηστο ειμαι 16 χρονων εχω υψος 1,80 και βαρος 82 κιλα,ασχολουμε με την γυμναστικη 4 χρονια παλιοτερα μαλιστα ημουν παλαιστης με μικρη αναγνωρισμενη φημη...Τωρα πηγαινω γυμναστηριο και φυσικα οπως πολλοι εφηβοι θελω κι εγω να κανω ενα ωραιο σωμα...το σωμα μου ειναι καλο κατα την γνωμη μου ωστοσο θελω να μου απαντησετε σε καποιες ερωτησεις...Αρχικα να ρωτησω αν μπορουσατε να μου δωσετε ενα λινκ που θα περιλαμβανει ασκησεις για ολες τις μαζες.Επιπλεον ηθελα να ρωτησω αν κατι ισχυει εγω που εχω διατροφη ογκο δηλαδη προσπαθω να την τηρω οσο πιο πολυ γινετε γιατι ξερετε στην επικρατουσα κατασταση και στην ηλικια αυτη ειναι λιγο δυσκολο να αγοραζω μονο για μενα κτλ. ,,μετα την γυμναστικη με βαρη και οργανα αν παω να κανω αεροβια τοτε το αιμα που γεμιζουν οι μυες κατεβαινει στα ποδια και ετσι "κανω" γραμμωση ? φυσικα θα με υποστειτε για πολυ ακομα με τις ερωτησεις και τις αποριες μου :P

  2. #2
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Χρήστο καλησπέρα και καλώς όρισες!

    . Για τις ασκήσεις που λες, http://www.bodybuilding.com/fun/workout/exercise.html

    Το 2ο δεν ισχύει, απλά με την αερόβια μετά τα βάρη και γενικά με την αερόβια κρατάς το λίπος σου να μη ξεφυγει και συμβάλει στη γενική υγεία.
    Επίσης αυξάνει την αντοχή σου και δυναμώνει το καρδιοαναπνευστικό σύστημα. :)
    Victory loves preparation...

  3. #3
    New Member
    Join Date
    09-01-14
    Posts
    33

    Default

    Φιλε μου Κωστα σε ευχαριστω πολυ...Μπορεις να μου στειλεις επισης ενα λινκ που σχετιζετε με την διατροφη για εφηβους,καταλαβαινεις κατι που μπορω να εφαρμοσω καποια μυστικα ή καποιες συμβουλες!!Εγω μολις φτανω στο γυμναστηριο αρχιζω ενα τρεξιματακι 15 λεπτα τρεξιμο 5 λεπτα περπατημα..περπατημα στο 5.5 και στο 8.4 τρεξιμο για μην χανω πολυ ενεργεια αλλα να διατηρω ωστοσο μια ωραια φυσικα κατασταση και αντοχη...Καλα κανω?Μια ακομα ερωτηση σχετικα με την ιστοσελιδα...που θα παταω για να βλεπω αν καποιος μου απαντησε?Εδω μπηκα απο το ιστορικο και το ειδα αλλιως δεν ηξερα ποιες επιλογες και ποια βηματα θα πρεπει να ολοκληρωνα..για αρχη μπηκα στο προφιλ μου,λεει πως εχω 1 ποστ αλλα αν καποιος εκανε reply δεν ειδα πουθενα!! Ευχαριστω για τον χρονο σου Κωστα!!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Καλησπερα!
    Οσο για θεματα περι διατροφης-συμβουλες κτλ,μπορεις να βρεις εδω περα στο φορουμ.
    1)http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=16
    2)http://www.bodybuilders.gr/forum/forumdisplay.php?f=36

    Οσο για το τοπικ που εχεις ανοιξει,θα πηγαινεις προφιλ,Find latest started threads και θα βρισκεις απο εκει αυτα που εχεις δημιουργησει,θα το κοιτας οποτε εχεις χρονο,για να δεις αν εχεις τυχον απαντησεις.
    Εγω ζεσταμα με τρεξιμο,περπατημα..θα εκανα λιγα λεπτα πριν την προπονηση με βαρη των ποδιων.Αεροβικη καλυτερα να κανεις ξεχωριστες μερες,που δεν εχεις γυμναστικη-βαρη.

  5. #5
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Την αερόβιο να την κάνεις μετά τα βάρη άμα την έχεις την ίδια μέρα.
    Απλά πριν τα βάρη κάνε 5-10 λεπτά διάδρομο για ζέσταμα-προθέρμανση σε χαμηλή ταχύτητα.
    Victory loves preparation...

  6. #6
    New Member
    Join Date
    09-01-14
    Posts
    33

    Default

    Σας ευχαριστω παιδια,για οτι νεοτερο προκυψει θα ενημερωσω

  7. #7
    New Member
    Join Date
    09-01-14
    Posts
    33

    Default

    Κατι ακομα που θελω να ρωτησω...εχω αρχισει απο τον Σεπτεμβρη κανω ογκο με εναν φιλο που ασχολειτε γενικα,τωρα που θα αρχισω γραμμωση σε λιγο καιρο θα χασω με αεροβια παντα ασκηση το λιπος απο τους μυες και ετσι θα αναδειχτουν οι γραμμες?Σωστο ειναι αυτο?Τι θα επρεπε να φροντισω και να ρυθμισω εκτος απο την διατροφη?

  8. #8
    New Member
    Join Date
    09-01-14
    Posts
    33

    Default

    Να ρωτησω λιγο Κωστα πως γινετε να κανω αλλο thread με διαφορετικο θεμα δηλαδη αν μπορουσες να πεις τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω!!

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πάτα εδώ και πάνω αριστερά που λέει post new thread. Βάζεις τον τίτλο, μετά το κείμενο που θες και είσαι έτοιμος.
    Αλλα μην ανοιγεις για κάθε απορία σου από ένα, κρατα τες ολες εδώ.
    Last edited by Kardoula; 14-01-14 at 17:31.

  10. #10
    New Member
    Join Date
    09-01-14
    Posts
    33

    Default

    Ευχαριστω παρα πολυ εννοειτε πως οχι :)


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέο Μέλος Με Πολλές Απορίες
    By BodyMania in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 5
    Last Post: 09-09-13, 00:28
  2. Απορίες από ενα νέο μέλος
    By 14kostas95 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 21-05-12, 14:43
  3. Απορίες από ενα νέο μέλος
    By 14kostas95 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 21-05-12, 10:46
  4. Νέο Μέλος Με Απορίες
    By Vako in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 04-04-12, 19:26
  5. Νέο Μέλος Γεμάτο Απορίες!
    By ioannisa in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 6
    Last Post: 30-01-11, 16:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •