Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Pumping Iron sailim's Avatar
    Join Date
    13-07-10
    Posts
    291

    Default Πόσες φορές whey μέσα στη μέρα;

    Εκτός του πρωινού κ μετα την προπόνηση, μπορούμε να καταναλώνουμε whey άλλες ώρες μεσα στη μερα, ως αντικατάσταση τροφικής πρωτεΐνης;

  2. #2
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Για ποιο λογο να παιρνεις 3 σκουπ την μερα φιλε μου? Καλυτερα να εχεις αυγα στο πρωινο σου και να την περιοσησεις στο μεταπροπονητικο. Αλλα για να απαντησω στην απορια σου οχι δεν πιστευω πως υπαρχει θεμα.

    Καποιος αλλος τροπος θα υπαρχει να καλυψεις τα θερμιδικα σου ελλειματα οσο φορτωμενο και αν ειναι το προγραμμα σου. Γνωμη μου παντα.

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-12-13
    Posts
    204

    Default

    Ναι. Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείται μια πρωτεινη πολλαπλών πηγων για αυτές τις περιπτωσεις,αλλά αν εχεις whey δεν πειράζει, αρκεί.

    Βέβαια στην πράξη είναι πολύ καλυτερο το στερεό γεύμα. Και δεν πρεπει να αρχίσουμε να τρωμε ολους τους υδατάνθρακες και τις πρωτεΐνες μας απο σκόνες.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Labros13's Avatar
    Join Date
    07-01-13
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,039

    Default

    Και μην ξεχνάμε επίσης πως δεν είναι και ότι καλύτερο για το μεταβολικό μας ρυθμό η σκόνη καθώς είναι κάτι που δεν χρειάζεται πέψη αντίστοιχη του φαγητόυ και έτσι 'ρίχνει' λίγο το μεταβολισμό μας.

  5. #5
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Salim ποιό είναι το ημερήσιο πρόγραμμά σου και δεν μπορείς να φας κανονικό φαγητό και προτιμάς να σκορπάς τα λεφτά σου σε σκόνες και μαγικές τροφές;!

    Το λέω γιατί αραδιάζεις topic με ρυθμό οπλοπολυβόλου ρωτώντας το ίδιο πράγμα πάνω στην ίδια σου αδυναμία, ότι δουλεύεις κι έχει πιεσμένο πρόγραμμα και δεν προλαβαίνεις να φας (αν κατάλαβα καλά, αν όχι, συγχώρα με).

    Δεν είναι ότι δεν θέλω να σε βοηθήσω, αλλά επειδή υπάρχει και η παροιμία που λέει "με πορδές αυγά δεν βάφονται", μήπως πρέπει να ξαναδείς το θέμα της διατροφής και του στέρεου φαγητού;!

    Γιατί κι εγώ δουλεύω (δύο δουλειές), κι εγώ έχω πιεσμένο πρόγραμμα (όπως τόσα πολλά παιδιά εδώ μέσα, άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο, κάποιοι έχουν και οικογένεια), αλλά με τα τάπερ είμαι και βγάζω τα γεύματά μου όπως πρέπει!!!

    Καλό θα είναι να μην ανοίγεις ένα νέο θέμα για κάθε σου ερώτηση. Ας τις συγκεντρώσεις κάπου (πχ. εδώ) για οικονομία χώρου και χρόνου.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  6. #6
    Pumping Iron sailim's Avatar
    Join Date
    13-07-10
    Posts
    291

    Default

    Ευχαριστω πολυ γ τις απαντήσεις!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ποσες Φορες Γυμναζεστε?
    By Musclemar in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 203
    Last Post: 11-09-23, 17:19
  2. Dymatize Elite Whey - Πόσες Φορές Την Ημέρα?
    By invader7 in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 12
    Last Post: 16-05-13, 10:58
  3. Ποσες φορες την εβδομαδα?
    By sotirakiss in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 3
    Last Post: 25-02-10, 04:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •