Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Join Date
    12-03-13
    Posts
    91

    Default Τη Γνώμη Σας Για Τη Διατροφή Μου

    καλησπερα, ειμαι 21 ετων κανω 4 φορες την εβδομαδα πυγμαχια, 2 γυμναστηριο κυκλικο, 1 φορα την εβδομαδα διαλλειματικη, θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιο συμπληρωμα , ειμαι 97 κιλα ο στοχος μ ειναι 91 κιλα , θελω να πετυχω εκρηξη , ενδυναμωση και να σχηματισει πιο πολυ το σωμα μου, εχετε να μου προτεινετε καποιο συμπληρωμα για να πετυχω τα παραπανω?? επερνα αμινοξεα και ετρωγα 7 ασπραδια μετα απο καθε προπ, επισης κανω διατροφη , και κατι τελευταιο για πρωινο ειναι καλο το ακολουθο? ¨ μιλκσεικ με αχλαδι,μπανανα,μηλο,1κσ βρωμη,1κγ μελι, 1 μπισκοτο ολικης, 1 ποτηρι γαλα 0% ευχαριστω πολυ

  2. #2

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    καλησπερα

    καλυτερα να δουμε πρωτα τη διατροφη σου και μετα να μπουμε σε συμπληρωματα αν σου χρειαζονται..

    να σε ρωτησω ποσο καιρο ασχολεισαι με το καθενα απο αυτα που κανεις ?

    ησουν παντα πανω απο το υψος στου σε βαρος ?

  3. #3

    Join Date
    12-03-13
    Posts
    91

    Default

    2-3 xronia ,nai panta eimai 1.94 upsos, prwino auto p lew dekatianp goaourti k 1 frouto, mesimeri kotopoulo ,mosxari h psari me kinoa,makaronja olikhs + salata, ta aspradia meta ap proponisi k brady omeleta me manitaria k piperies k 2kalamakia kotopoulo h salata. Auta trww me pl mikres eksereseis

  4. #4

    Join Date
    12-03-13
    Posts
    91

    Default

    συγνωμη για τα greeklish ημουν απο κινητο, μπορει καποιος να βοηθησει

  5. #5
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Γενικά αυτό που θα σου πουν και τα παιδιά, είναι να μετράς όσο μπορείς τις ποσότητες των γευμάτων σου.
    Απέφυγε τα πολλά τηγανιτά, λάδια γενικότερα με το μέτρο, γλυκά και άλλες σαβούρες.

    Στο πρωινό, τρώγε καλύτερα γάλα 2% με βρώμη, δημητριακά ολικής και γενικά κάποιο σύνθετο υδατάνθρακα.
    Βάλε και 1-2 ολόκληρα αυγά και μερικά ασπράδια αν θες.

    Τα φρούτα κράτα καλύτερα στο μέσο της μέρας.
    Έχε ποικιλία στη διατροφή σου, όπως και γράφεις, μοσχάρι, κοτόπουλο, ρύζι, πατάτα βραστή, όσπρια και όσο μπορείς μέτρα την ποσότητα των γευμάτων σου για να παίζει κοντά στις θερμίδες που θες.
    Εσείς που κάνετε αθλήματα, δώστε βάση σε πολλούς, 'καθαρούς' υδατάνθρακες για ενέργεια και φυσικά πρωτεϊνη για αναδόμηση, γρήγορη μυική ανάρρωση κλπ..

    EDIT: Το συμπλήρωμα σου είναι άχρηστο σε αυτή τη φάση, ρύθμισε τη διατροφή και τη προπόνηση σου για να πετύχεις αυτό που θες!!!
    Last edited by Κωστας21; 30-01-14 at 19:57.
    Victory loves preparation...

  6. #6

    Join Date
    12-03-13
    Posts
    91

    Default Μια συμβουλη παρακαλω

    Καλησπερα ειμαι 22 ετων και κανω 3 φορες την βδομαδα βαρη και 2 πυγμαχια. Στοχος μου ειναι η απωλεια λιπους και αυξηση μυικης μαζας. Το προγραμμα μου περιλαμβανει τα εξης συμπληρωματα : πρωτεινη, αμινο_bcaa, λιποδιαλυτες.

    . Εχω υψος 1,94 , 93 κιλα.


    8.20 : 4κσ βρωμη + χυμο + σταφιδες + μελι + αμινο + λιποδυαλυτες

    10 η ωρα: σκουπ πρωτ.

    11 : 1 πρασινο μηλο

    1 η ωρα : 150 γρ κοτοπουλο,μοσχαρι,ψαρι + σαλατα

    3 η ωρα : 150 γρ μακαρονι,ρυζι,οσπρια,πατατα

    4.30: αμινο+λιπο

    5.30-7: προπονηση.

    7.20: αμινο

    7.50: σκουπ πρωτ

    9 : 100 γρ μακαρονι,ρυζι,οσπρια,πατατα

    9.40 : 100 γρ κοτοπουλο,μοσχαρι,ψαρι +σαλατα.

    11.30:σκουπ πρωτ

    Πως σας φαινετε το παραπανω προγραμμα ?

    Ευχαριστω γ τον χρονο σας

  7. #7
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,668

    Default

    Εχεις γευματα που δεν μπορουνε καν να θεωρηθουν γευματα...
    Σκετο σκουπ πρωτεινη που δν ειναι γευμα,στο πρωινο 0 πρωτεινη...
    Τι θες να πετυχεις με αυτη τη διατροφη?
    Το λιποδιαλυτη δεν το σχολιαζω καν...

    Γιατι δεν κανεις απλα 5 γευματα + μεταπροπονητικο shake?
    Last edited by iLikeBB; 28-02-15 at 14:48.

  8. #8

    Join Date
    12-03-13
    Posts
    91

    Default Τοπικη χαλαρωση

    Καλημερα σας, ειμαι 22 ετων. Πριν 4 χρονια ημουν 115 κιλα. Σημερα ζυγιζω 93 κιλα. Οι διαστασεις του σωματος μου ειναι δικεφαλος 39, τετρακεφαλος 65, γαμπα 42, μεση 80, περιφερεια 141. Η διατροφη μου ειναι η εξης ;

    8.20: Χυμος/Γαλα+4κσ βρωμη+Guji berry+1κγ μελι+1κγ λιναροσπορο + 1 σκουπ πρωτ.+ αμινοξεα

    11: 1 πρασινο μηλο + 1 γιαουρτι 0%

    13.00: 150 γρ κοτοπουλο,ψαρονεφρι,ψαρι,μοσχαρι + σαλατα

    15.00: 150 γρ πατατα/γλυκοπατατα, πλιγουρι,μακαρονι ολικης,ρυζι

    16.40: αμινοξεα

    17.20-19.00: προπονηση

    19.20: 1 σκουπ πρωτ + 1 πρασινο μηλο

    20,40 : 100 γρ πατατα/γλυκοπατα κτλ

    21.15: 150 γρ κοτοπουλο.μοσχαρι κτλ + σαλατα.

    Το προβλημα μου ειναι οτι εχω χασει αρκετο λιπος αλλα στν περιοχη της κοιλιας και στου στηθους το οποιο εχω βελτιωσει τελευταια ειναι αρκετα χαλαρο με αποτελεσμα να μην φαινεται η μυικη μου προοδος. Για παραδειγμα στα χερια δεν εχω σχεδον καθολου, ενω στους κοιλιακους οπου τους πιανω και αν τραβηξω και το δερμα μου φαινονται, ειναι αρκετα χαλαρα. Αν μπορειτε να μου προτεινετε λυσεις να σχηματιστει το στηθος μου και να φυγει αυτη η χαλαρωση θα σας ημουν ευγνωμων.

    ΥΓ; Μην φανταστειτε να κρεμονται πετσες κτλ απλα χαλαρωση και θολα.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Mην ανοιγεις καθε φορα νεο τοπικ, έχεις ήδη αρκετά με το ίδιο θέμα.
    Σου έχουν δώσει αρκετές συμβουλές τα παιδιά, προσπάθησε να τις ακολουθησεις!
    Οι θερμιδες και η διατροφη που κανεις δεν κάνει ουτε για γυναίκα 50 κιλών.

  10. #10

    Join Date
    12-03-13
    Posts
    91

    Default Συμβουλες για προγραμμα

    Καλησπερα! Θα ηθελα μια βοηθεια ... Με καλυψατε πληρως στο post που ειχα κανει την προηγουμενη βδομαδα !. Αυτη τη στιγμη παιρνω πρωτεινη και κρεατινη τις ON. Θα ηθελα να πετυχω πρηξιμο-γεμισμα-σχημα στα χερια και στο στηθος ως επι το πλειστον αυτον τον καιρο. Στην διαθεση μου εχω 5 μερες για γυμναστικη. Κανω 3-4 πρωινα τρεξιματα 30 λεπτων πριν το πρωινο. Θα προτιμουσα να ενταξω στις 5 μερες 2 μερεες πυγμαχιας οπου μπορω μετα να κανω ολες σχεδον τις ομαδες καθως εχει και γυμναστηριο.. Εαν ειχα καλυτερα αποτελεσματα χωρις ακουω τις προτασεις σας! Η διατροφη μου ειναι Πρωι: 30' τρεξιμο 125-135 παλμων- 8.30: 6ασπραδια + 1 κροκο + 3 ρυζογκοφρετες ή 6κσ κουακερ +1κγ μελι
    11.30: 10 ωμα αμυγδαλα + σκουπ πρωτεινης ή ομελετα αν εχω φαει κουακερ γ πρωινο
    14.30: 170γρ κοτοπουλο/μοσχαρι/γαλοπουλα + 200γρ καστανο ρυζι/πατατα + σαλατα
    μετα απο προπ: πρασινο μηλο+σκουπ πρωτεινης
    1.30 ωρα μετα απο προπ: 180γρ ψαρι ή κοτοπουλο + 150γρ ρυζι καστανο + σαλατα
    3 ωρες μετα: 150 γρ ψαρι ή κοτοπουλο..


    Ευχαριστω..

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπερα φιλε μου.
    Ξεκαθαρισε τι ακριβως θες απο το σωμα σου. Τα εχεις μπερδεψει ολα στο μυαλο σου. Ξεκινα απο τα βασικα, απο το να εχεις ενα σωστο προγραμμα γυμναστικης. Μην παραφορτωνεσαι και με βαρη και με πυγμαχια.
    Κατεληξε σε εναν συγκεκριμενο στοχο. Για παραδειγμα, να αυξησεις τη μυικοτητα στο σωμα σου. Οργανωσε τις προπονησεις σου, γραψτες στο φορουμ να παρεις αποψεις και διορθωσεις.

  12. #12

    Join Date
    12-03-13
    Posts
    91

    Default

    Νομιζω γραφω παραπανω την διατροφη μου και ρωταω προτασεις πως να ορισω το προγραμμα μου..Τους στοχους μου τους γραφω και απλα ηθελα μια αποψη


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Η Γνώμη Σας Για Τη Διατροφή Μου
    By noucca in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 05-11-12, 12:11
  2. μια γνωμη για την διατροφη μου!!!
    By crock in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 11
    Last Post: 22-09-11, 12:12
  3. Την γνώμη σας για τη διατροφή μου
    By Kos13 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 13-02-11, 02:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •