Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1

    Default Κρεατίνη - 17 Χρονών

    eimai 17 xronwn kai asxoloume me thn gymnastikh panw apo enamisi xrono to mono provlima mou einai oti de vazw grigora kila kai skeutomai na parw kreatinh.Prepei h oxi kai an nai pia tha einai ta apotelesmata?

  2. #2
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Καλησπερα,

    Αρχικα θα σε παρακαλεσω να γραφεις με Ελληνικους χαρακτηρες καθως ειναι κανονας του φορουμ.

    Επειτα, σε καμια περιπτωση στην ηλικια σου και οχι γιατι κανει "κακο" οπως λενε οι ασχετοι του χωρου αλλα γιατι δεν την χρειαζεσαι ακομα. Δεν βαζεις κιλα γιατι δεν τρως αρκετα. Τωρα θα πεις μονος σου "μα τρωω".. οχι φιλε μου. Εχουμε περασει ολοι απο το σταδιο σου (δηλαδη να σταματησει να ανεβαινει η ζυγαρια και τοτε μαθαμε οτι τρωγαμε λιγο).

    Συμβουλες: Ψαξε στην ενοτητα με την διατροφη να δεις πως ειναι περιπου μαι διατροφη ατομου που προσπαθει να παρει κιλα. Επισης υπαρχουν αρθιρα για ατομα που βαζουν δυσκολα βαρος. Κανε την ερευνα σου και θα λυσεις πολλες απο τις αποριες σου. Ορεξη να υπαρχει.

    Αν θελεις γραψε μας εδω τι τρως σε μια τυπικη σου μερα.

    Kαλως ορισες!

  3. #3

    Default

    δεν μεγαλώνεις γιατί δεν τρώς αρκετά ωστέ να ωθήσεις το σώμα σου να μεγαλώσει.

  4. #4
    New Member Nitro's Avatar
    Join Date
    14-07-13
    Posts
    82

    Default

    Καταρχην η κρεατινη κανει κατακρατιση υγρων δηλαδη αποθηκευει νερα σους μυς ... και οταν την παρατησεις θα τα χασεις .. τεσπα δν σε ενδιαφερει καν αυτο τ συμπληρωμα δεν ειναι καθλου για σενα.. εσυ κοιτα να τρως συνεχεια οτι βρισκεις μπροστα σου.. μονο ετσι θα ανεβει η ζυγαρια.. ασε τα συμπληρωματα κ προσεξε την διατροφη σου !

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Nitro View Post
    Καταρχην η κρεατινη κανει κατακρατιση υγρων δηλαδη αποθηκευει νερα σους μυς ... και οταν την παρατησεις θα τα χασεις .. τεσπα δν σε ενδιαφερει καν αυτο τ συμπληρωμα δεν ειναι καθλου για σενα.. εσυ κοιτα να τρως συνεχεια οτι βρισκεις μπροστα σου.. μονο ετσι θα ανεβει η ζυγαρια.. ασε τα συμπληρωματα κ προσεξε την διατροφη σου !
    Όχι, σε καμία περίπτωση μην τρως ότι βρεις μπροστά σου. Ακολούθησε τις συμβουλές του billperisteri, ψάξε στο forum και θα βρεις πολλές πληροφορίες οι οποίες θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις ένα διατροφικό πλάνο.
    ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ, ΤΑΧ' ΑΥΡΙΟΝ ΕΣΕΤ' ΑΜΕΙΝΟΝ

  6. #6
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    βάση νομοθεσίας δεν συνήσταται η πώληση συμπληρωμάτων σε ανήλικα άτομα φίλε μου. τώρα αν αλλάζει κάτι από 17 στα 18 είναι άλλη κουβέντα.
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner

  7. #7
    New Member Nitro's Avatar
    Join Date
    14-07-13
    Posts
    82

    Default

    Εγω ειπα να τρωει οτι βρει μπροστα του εαν ειναι πολυ λεπτος και εχει αναγκη πολλα κιλα.

  8. #8
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by bodyledge View Post
    βάση νομοθεσίας δεν συνήσταται η πώληση συμπληρωμάτων σε ανήλικα άτομα φίλε μου. τώρα αν αλλάζει κάτι από 17 στα 18 είναι άλλη κουβέντα.
    Πες τα βρε Πάρη.
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  9. #9
    Pumping Iron MariosKu's Avatar
    Join Date
    16-01-12
    Location
    Ανω Γλυφάδα
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by Nitro View Post
    Εγω ειπα να τρωει οτι βρει μπροστα του εαν ειναι πολυ λεπτος και εχει αναγκη πολλα κιλα.
    Κανεις μεγαλο λαθος φιλε μου.Σε τιποτα δεν θα τον βοηθησει με το να τρωει οτι βρει συμπεριλαμβανωντας πιτσες και σουβλακια, μονο κιλα σε λιπος θα του δωσουν.Εκτως εαν αναφερεσε μονο σε ποιοτικα φαγητα αλλα και παλι η εκφραση φαε οτι βρισκεις μπροστα σου ειναι κακη συμβουλη και ασαφη.Φιλικα.
    It's not about how much you can hit in daily life, it's about how much you can get hit and keep moving forward, how much you can take and keep moving forward, that's how winning is done.

  10. #10
    New Member Nitro's Avatar
    Join Date
    14-07-13
    Posts
    82

    Default

    Ναι εννουσα και σουβλακια και πιτσες κ απολα μεχρι να βαλει πανω του λιγα κιλακια ΕΑΝ και ξαναλεω ΕΑΝ χρειαζετε πολλα κιλα... μετα βεβαια απο 1 σημειο κ μετα να προσεξει αρκετα την διατροφη του ωστε να φτιαξει ενα σωμα με μυς... τωρα εαν το παλικαρι ειν πετσι και κοκκαλο και του λες οπα οπα φιλε μην φας το σουβλακι προσεχε την διατροφη σου λιγο.. αυτο ειναι τραγικο λαθος.. τωρα εαν το παλικαρι θελει κιλα ΑΛΛΑ μυικα τοτε εννοειτε να προσεξει την διατροφη του ... φιλικα παντα.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Nitro View Post
    εαν το παλικαρι ειν πετσι και κοκκαλο και του λες οπα οπα φιλε μην φας το σουβλακι προσεχε την διατροφη σου λιγο.. αυτο ειναι τραγικο λαθος..
    Το τραγικό λάθος είναι να προσπαθήσει να πάρει τα κιλά τρώγοντας σαβούρες. Ακόμα και πετσί και κόκαλο να είναι..Τί σχέση έχει; Το σημαντικό (πέραν του θέματος της υγείας) είναι η απόκτηση του σωστού τρόπου ζωής.
    ΘΑΡΣΕΙΝ ΧΡΗ, ΤΑΧ' ΑΥΡΙΟΝ ΕΣΕΤ' ΑΜΕΙΝΟΝ

  12. #12
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    To "φαε οτι βρεις μπροστα σου" απλα δεν στεκει ειτε ο αλλος θελει 10 κιλα ειτε 5. Αν ηθελε να βαλει βαρος θα ηξερε τον τροπο χωρις να ρωτησει στο φορουμ, οχι μονο πιτσες, σουβλακια, αλλα και τυροπιτοειδη, σοκολατουχα γαλατα, δοξα το θεο τροποι υπαρχουν αν καποιος θελει να 5 κιλα λιπος. Το θεμα ειναι οτι στην ηλικια που ειναι (δεν βγαζω την ουρα μου απ'εξω και εγω στην ηλικια του ειχα φαγωθει να κοιταω συμπληρωματα) και καθως ειναι πρωταρης σε γυμναστικη και διατροφη δεν μπορει να καταλαβει τι ειναι οφελιμο και τι οχι, συνεπως βλεπει το συμπληρωμα, εχει διαβασει στο φορουμ οτι δινει 1-2 κιλα και το μυαλο παει εκει. Ειμαι και εγω υπερ του φαε 4-5 γευματα απο ποιοτικες θερμιδες χωρις να μετραει γραμμαρια αλλα οχι προχειρο φαγητο.

    Η ρωμη δεν χτιστηκε σε μια μερα.. Αν το παλικαρι συνεχισει να ασχολειτε θα το καταλαβει οτι δεν αλλαζει το σωμα σου μονο απο κατι που θα παρεις. Θελει επιμονη, υπομονη, πειθαρχια, ορεξη και πολυ δουλεια.

    Φιλικα παντα, θεωρειτε αυτονοητο, καθενας εχει την γνωμη του και την εκφραζει χωρις να προσβαλλει του αλλου.
    Last edited by BillPeristeri3; 10-02-14 at 11:05.

  13. #13
    New Member
    Join Date
    28-05-14
    Posts
    17

    Default

    Καλησπέρα χρησιμοποιω μονουδρικη κρεατινη τις τελευταιες 3 εβδομαδες σε συνδιασμο με μια πρωτεινη ογκου μετα το γυμναστηριο.Η δοσολογια της κρεατινης ειναι 3 γρ το σκουπ και μαζι με την πρωτεινη φτανει τα 4,5 .Εχω δει αποτελεσματα οσο καιρο την παιρνω αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι σωστος ο τροπος (δλδ μετα το γυμναστηριο μαζι με την πρωτεινη).Πινω οσο περισσοτερο νερο μπορω δλδ 2,5 με 3 λιτρα αναλογως και την προπονηση κτλπ και 8ελω να βαλω και αμινοξεα μαζι με την πρωτεινη και την κρεατινη για ακομα 1 μηνα.θα υπαρξει κανενα προβλημα αν τα παρω ολα μαζι?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gainer Που Περιέχει Κρεατίνη Σε Συνδυασμό Με Επιπλέον Κρεατίνη
    By pitsos90 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 17-04-14, 13:20
  2. 17.5 Χρονών 1.84 και 83 kg
    By palladin in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 5
    Last Post: 05-02-14, 02:19
  3. 16 χρονων!!
    By ARMAGEDDON in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 14
    Last Post: 04-06-09, 22:25

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •