Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 56 of 56
  1. #31
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλώς τον ! Βέβαια μπορείς να κάνεις τρισέτ στους κοιλιακούς. Δεν είναι λάθος.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  2. #32
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Καλώς τον ! Βέβαια μπορείς να κάνεις τρισέτ στους κοιλιακούς. Δεν είναι λάθος.
    α ωραια θα το δοκιμασω :) την ειχα αφησει λιγο αυτη τη μυικη ομαδα σε σχεση με τις αρχες γι αυτο

  3. #33
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Λοιπον,ειμαι υπερευχαριστημενος απο πλατη,στηθος,ωμους,ποδια...αλλα οι δικεφαλοι μου φαινεται σαν να μην εχουν την αναλογη αναπτυξη.. τιμπορω να κανω? να βαλω και αλλη μια η δυο προπονησεις μινι 1 σετ πχ ?

  4. #34
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Χμμμ... Οι δικέφαλοί σου δεν αναπτύχθηκαν, ή όλο το χέρι ?
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #35
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Χμμμ... Οι δικέφαλοί σου δεν αναπτύχθηκαν, ή όλο το χέρι ?
    μονο οι δικεφαλοι

  6. #36
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Βλέπω ότι στα χέρια, έχεις 2 ασκήσεις. Τις κάμψεις Ζοτμαν και το τρισέτ που προτείνει ο Κώστας (Musclemar). Αυτό το τρισέτ, δεν είναι για να το κάνεις συνέχεια ! Είναι για ξεκόλλημα ! Αντικατέστησε αυτή την άσκηση, με κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης, δες πως θα πάει και γράψε πάλι.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #37
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Βλέπω ότι στα χέρια, έχεις 2 ασκήσεις. Τις κάμψεις Ζοτμαν και το τρισέτ που προτείνει ο Κώστας (Musclemar). Αυτό το τρισέτ, δεν είναι για να το κάνεις συνέχεια ! Είναι για ξεκόλλημα ! Αντικατέστησε αυτή την άσκηση, με κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης, δες πως θα πάει και γράψε πάλι.
    οκ το δοκιμαζω και θα πω,ευχαριστω :)

  8. #38
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Attachment 19608 θα φαμε καλα σημερα,ημερα πλατης
    Attached Images Attached Images

  9. #39
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    επιτελους αφησες τις γυναικες και ειπες να ασχοληθεις με ποιο σοβαρα πραγματα!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  10. #40
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    επιτελους αφησες τις γυναικες και ειπες να ασχοληθεις με ποιο σοβαρα πραγματα!!!!!
    χαχαχαχα :P αφου δεν εχει "γλυκακι" που λεει και ο mazda ας φαμε κυριο γευμα :P χαχα

  11. #41
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Mε τι τα έχεις κολλήσει ρε συ και στέκονται όρθια στο ταψί ?
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  12. #42
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Mε τι τα έχεις κολλήσει ρε συ και στέκονται όρθια στο ταψί ?
    xaxaxaxa :P οχι ρε ετσι βγηκε αναποδα :P τα μπιφτεκακια ειναι γιγας.. 400 γρ απαχο μοσχαρισιο κιμα το ενα :P

  13. #43
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    τελευταια στατιστικα το απογευμα : 85,8 κιλα πλεον :D 1 μην ακριβως πριν την γραμμωση...πολυ καλα τα πηγασε σχεση με τα κιλα που ημουν!!!

  14. #44
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    τελος τα τρισετ στα τρικεφαλα...αντικαταστασης με καμψεις αυτοσυγκεντρωσης με αλτηρα και καμψεις με μπαρα απλες.. ηκαλυτερη προπονησηστα χερια που εχω κανει βγηκε σημερα

  15. #45
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Attachment 19794 ημερα ωμων σημερα και το εκανα gif
    Attached Images Attached Images
    Every cloud has its silver lining

  16. #46
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Ξεκιναμε ξανα να γραφουμε,γιατι τα ειχα αφησει οσον αφορα στο φορουμ επειδη δεν προλαβαινα το καλοκαιρι(δουλευα) τωρα που ξεκινησε ξανα η σχολη εχουμε χρονο.. θα γραψω με την πρωτη ευκαιρεια και το νεο μου προγραμμα γιατι αλλαξα ,ναι μεν του μπουρναζου που εκανα με καποιες αλλαγες για ενα χρονο,με βοηθησε πολυ και μου εδωσε σχημα καια ρκετη δυναμη ωστε αν ανεβω στις ασκησεις,ειδικα στην πλατη,στα ποδια και στους ωμους ειναι η μερα με την νυχτα απο οταν ξεκινησα...το νεο προγραμμα θα το γραψω με την ενα ευκαιρεια αναλυτικα,ειναι πολυ πιο απαιτητικο σε 2 εβδομαδες (10 ημερες προπονησεις // δευτερα-παρασκευη) προπονω 3 φορες την ιδια μυικη ομαδα..βεβαια εχω ανεβασει πολυ την πρωτεινη και το φαγητο γενικοτερα + περισσοτερος υπνος...και επιτελους ξεκολλησα με το καινουριο προγραμμα απο τα κιλα που ημουν :)
    Last edited by giannis22; 22-10-14 at 17:50.
    Every cloud has its silver lining

  17. #47
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Μηπως μπορει καποιος που ξερει να μου πει την γνωμη του σε αυτο? ενω σε ολες τις ασκησεις πχ αρσεις θανατου ,squat,στρατιωτικες παιζω μια χαρα πανω απο το σωματικο βαρος ,στις πιεσεις στηθους δεν μπορω να αυξησω κιλα εχω κολλησει στα 60-70 max.. και το σωματικο βαρος μου ειναι 85,αλλ εβαλα μαζα στο στηθος..τι μπορει να κανω λαθος?
    Every cloud has its silver lining

  18. #48
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Quote Originally Posted by giannis22 View Post
    Μηπως μπορει καποιος που ξερει να μου πει την γνωμη του σε αυτο? ενω σε ολες τις ασκησεις πχ αρσεις θανατου ,squat,στρατιωτικες παιζω μια χαρα πανω απο το σωματικο βαρος ,στις πιεσεις στηθους δεν μπορω να αυξησω κιλα εχω κολλησει στα 60-70 max.. και το σωματικο βαρος μου ειναι 85,αλλ εβαλα μαζα στο στηθος..τι μπορει να κανω λαθος?
    Same here :(

  19. #49
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by BillPeristeri3 View Post
    Same here :(
    Αα βρηκα κι αλλον :P το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να βρουμε κανενα προγραμμα δυναμης για το στηθος
    Every cloud has its silver lining

  20. #50

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    παιζεις πανω απο το σωματικο βαρος στρατιωτικες ?

    η ''σειρα'' ειναι deadlift>squat>bench press>millitary press

    μπορεις να κανεις πολλα πραγματα για να σπασεις καποια σταστιμοτητα ..

  21. #51
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Deadlift μεγιστη 140...120 ενα σετ ( ξερω οτι μπορω κι αλλο σαν μεγιστο εδω αλλα δεν το ρισκαρω ακομα,με βοηθησαν οι συμβουλες απο τα παιδια εδω οταν ειχα ανεβασει βιντεο για την τεχνικη) ...squat μεγιστη 115.. Στρατιωτικη 80 και στηθος οτι ειπα πιο πανω...ζωνη δεν εχω
    Last edited by giannis22; 24-10-14 at 18:03.
    Every cloud has its silver lining

  22. #52

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    για να σπασεις σταστιμοτητα μπορεις να κανεις μερικα απο τα παρακατω που μου ρχονται τωρα στο μυαλο (σε τυχαια σειρα)

    1) αλλαγη ευρος επαναληψεων , πχ αν κανεις 6-8 παιξε λιγοτερες η περισσοτερες επαναληψεις η μπορεις να κανεις καθε εβδομαδα διαφορετικο ευρος , πχ 3-5 / 8-10 / 12-15
    2) rest pause , εκτελεις κανονικο σετ , πχ στα 70 για 6 μαξ (τυχαια νουμερα) , μολις τελειωσεις το σετ παιρνεις 10 βαθιες ανασες και ξανα μπαινεις για το σετ
    3) αρνητικες με σποτερ
    4) αλτηρες αντι για μπαρα για Χ χρονικο διαστημα / αλλαγη σειρας ασκησεων
    5) clauster set , ας πουμε εχεις μονη επαναληψη 100 τυχαιο νουμερο αλλα θες να κανεις συνολικα 6 επαναληψεις , κανεις 85 κιλα για 2 επαναληψεις ξεκουραση 20 δευτερα μαξ εκτελεις μεχρι να κανεις 6
    επαναληψεις συνολικα
    7) καθε επομενη προπονηση προσπαθησε να σπας κιλα η επαναληψεις , ανεβαζωντας εστω 1 κιλο
    8) dead stop press , στο στερνο η στο ρακ η να την εκτελεις στο πατωμα
    9) leg drive

  23. #53
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Εμενα προσωπικα δεν με καει κιολας αλλα νταξει ειναι ενοχλητικο. Μονες και τετοια δεν δοκιμαζω αλλα για παραδειγμα ειμαι 83 κιλα και βγαζω σκουατ 100 για 6, αρσεις 90 για 4, Παγκο 70 για 4 και στρατιωτικες 8 για 40 :( Ειναι εμφανης διαφορα αλλα αν καποιος εχει στοχο την υπερτροφια δεν πρεπει να τον πολυνοιαζει πιστευω. Εχο πολυ μεγαλυτερο στηθος ας πουμε απο ατομα που βγαζουν 10 για 90 στον παγκο..

    Δασκαλε πολυ χρησιμες συμβουλες

  24. #54
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Απο υπερτροφια κι εγω δεν εχω θεμα,απλα οταν σ εολα σιγα σιγα ανεβαζεις κιλα και σε καποιο μενεις τοσο στασιμο..λες τι γινεται :P ισως ειναι και σε καθε σωμα γιατι ο φιλος μου που πηγαινουμε μαζι στο στηθος χτυπαει 90 και 100 αλλα στις αλλες ασκησεις τον περναω κατα πολυ
    Every cloud has its silver lining

  25. #55
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Ειναι και ποσο σε ενδιαφερει. Εγω και εσυ για παραδειγμα ισως καταλαβαμε νωρις οτι και χωρις να σηκωνουμε τρελα κιλα στον παγκο μπορουμε να φτιαξουμε καλο στηθος. Αλλοι που δεν εχουν ψαξει πολυ το βλεπουν σαν μονοδρομο ισως

  26. #56
    Pumping Iron giannis22's Avatar
    Join Date
    23-09-13
    Location
    Larissa
    Posts
    469

    Default

    Quote Originally Posted by daskalos198 View Post
    για να σπασεις σταστιμοτητα μπορεις να κανεις μερικα απο τα παρακατω που μου ρχονται τωρα στο μυαλο (σε τυχαια σειρα)

    1) αλλαγη ευρος επαναληψεων , πχ αν κανεις 6-8 παιξε λιγοτερες η περισσοτερες επαναληψεις η μπορεις να κανεις καθε εβδομαδα διαφορετικο ευρος , πχ 3-5 / 8-10 / 12-15
    2) rest pause , εκτελεις κανονικο σετ , πχ στα 70 για 6 μαξ (τυχαια νουμερα) , μολις τελειωσεις το σετ παιρνεις 10 βαθιες ανασες και ξανα μπαινεις για το σετ
    3) αρνητικες με σποτερ
    4) αλτηρες αντι για μπαρα για Χ χρονικο διαστημα / αλλαγη σειρας ασκησεων
    5) clauster set , ας πουμε εχεις μονη επαναληψη 100 τυχαιο νουμερο αλλα θες να κανεις συνολικα 6 επαναληψεις , κανεις 85 κιλα για 2 επαναληψεις ξεκουραση 20 δευτερα μαξ εκτελεις μεχρι να κανεις 6
    επαναληψεις συνολικα
    7) καθε επομενη προπονηση προσπαθησε να σπας κιλα η επαναληψεις , ανεβαζωντας εστω 1 κιλο
    8) dead stop press , στο στερνο η στο ρακ η να την εκτελεις στο πατωμα
    9) leg drive
    μπραβο δασκαλε ωραιες συμβουλες θα τις δοκιμασω.. κανω κατι παρομοιο με το 3 στα δικεφαλα.. μου δινει ο φιλος μου αλτηρες με μεγαλο βαρος που δεν μπορω να κανω θετικη και αρνητικη πιεση και κανω μονο την αρνητικη
    Every cloud has its silver lining


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •