Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1

    Default Κριτική Διατροφής Για Απώλεια 5 Κιλών

    γεια σας, θα ηθελα την γνωμη καποιου στο θεμα διατροφης γιατι απο τις πολλες πληροφοριες στο διαδικτυο ειναι ολα μπερδεμενα στο μυαλλο μου. ασχολουμε με την γυμναστικη αλλα ειμαι ο κλασσικος περιστασιακος τυπος ξεκιναω σταματαω το ριχνω στο φαι και παει λεγοντας μετα το καλοκαιρι το πηρα πατριωτικα και ειπα να μην σταματησω το γυμναστηριο και κοψω τις ταβερνες και τις μπυρες. τωρα ειμαι 35 χρονων 1,78 80 κιλα 21% body fat. θα ηθελα να πεσω στα 75 και τορα διαπιστωνω ποσο συμαντικη ειναι η διατροφη περα απο την γυμναστικη. θα ηθελα να μου πει καποιος αν το προγραμμα που κανω ειναι ενταξη ή καμια παραπανω συμβουλη.
    10 πρωινο - 2 ασπραδια ενα ολοκληρο αυγο και τσαι με μια κουταλια ζαχαρι. ή μουσλι με γαλα και τσαι με μια κουταλια ζαχαρι.
    κατα τις 12 ενα καφε με μια ζαχαρι και λιγο γαλα
    πριν το γυμναστηριο κατα τις 2 μια μπανανα ή 4-5 καρυδια ή 2 χουφτες gocciberry, cramberry blueberry (τετιου ειδους υπερκαρπους)
    3-5 γυμναστηριο
    κατα τις 6 κανω τονο ή φιλετο κοτοπουλου με μαυρο ρύζι και σαλατα
    στις 9 ενα γιαουρτι αγελαδινο με μια κουταλια μελι και λιγο μουσλι
    και πριν τον υπνο κατα τις 12 ενα ποτηρι γαλα με μια κουταλια μελι
    γυμναστηριο πηγαινω 5 φορες την βδομαδα σιγουρα με αρκετη αεροβικη ασκηση
    ευχαριστω εκ τον προτερον για την βοηθεια

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    03-05-13
    Location
    Athens, Kamatero
    Posts
    294

    Default

    Πολύ ζάχαρη φίλε. Πολύ ζάχαρη βλέπω. Αρχικά θα σου πρότεινα σε κάθε γεύμα σου να υπάρχει ποσότητα ζωικής πρωτείνης κάτι το οποίο δεν υπάρχει στο γεύμα πριν το γυμναστήριο. Σε αυτό το γεύμα εγώ θα σου πρότεινα μισό με 1 σκουπ πρωτείνης ή αν δεν θες σκόνες να κάνεις ένα γεύμα 1:30 με 2 ώρες νωρίτερα το οποίο θα είναι σαν pre workout γεύμα. Στο πρωινό σου αν ακολουθήσεις το γεύμα με τα αυγα και το τσαι δεν υπάρχει καθόλου υδατάνθρακας. Εκτός του γεγονότος ότι και εδώ η πρωτείνη είναι και πάλι λίγη δεδομένου ότι είναι το πρώτο σου γεύμα μετά από τον ύπνο, οπότε ο οργανισμός σου πεινάει και πρέπει να του δώσεις να φάει. Εγώ σου προτείνω 6-7 ασπράδια και 2 κρόκους για πρωτείνη και λιπαρά και βρώμη 80-100 γραμμάρια για υδατάνθρακα και είσαι κομπλέ για πρωινό. Το γεύμα που έχεις στις 6 κάντο αμέσως μετά το γυμναστήριο. Και από το γεύμα στις 9 βγάλε το μέλι και το μούσλι και βάλε ξυρούς καρπούς για λίπος. πχ καρύδια, κάσιους ότι σου αρέσει. Αυτό που προσπάθησα είναι απλά να σου σουλουπώσω το πρόγραμμα που ακολουθείς και όχι να σου δώσω κάτι έτοιμο. Συμβουλή μου είναι αφού πρώτα υπολογίσεις θερμίδες συντήρησης, κατέβασε τις θερμίδες το πολύ μέχρι 300 αφου θες να κάνεις υποθερμιδική διατροφή και μετά φτιάξε ένα πλάνο.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Απώλεια κιλών από που είναι;
    By Painless in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 17-12-13, 20:22
  2. διατροφη για απωλεια κιλων
    By trance in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 30-07-13, 16:48
  3. Απώλεια Κιλών - Bill
    By BillPeristeri3 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 12
    Last Post: 07-06-13, 15:23
  4. Διατροφή Για Απώλεια Λίπους - Κριτική
    By SPANAKOPITA in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 10
    Last Post: 08-04-13, 09:56
  5. Απώλεια Κιλών
    By dafuc in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 21
    Last Post: 01-10-12, 11:23

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •