Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Member
    Join Date
    03-12-13
    Posts
    35

    Default Έχει Κολλήσει Η Ανάπτυξη Των Χεριών

    κατι αλλο εδω και 2-3 βδομαδες εχουν κολλησει τα χερια μου παραμενουν στασιμα τα μετραω με την μεζουρα... το προγραμμα μου ειναι δευτερα τρικεφαλα -δικεφαλα τεταρτη στηθος-πλατη παρασκευη ποδια ωμους + οτι παιρνω κρεατινη εδω και 1,5 μηνα μηπως να αλαξω καμια ασκηση απο τα δικεφαλα και τρικεφαλα γιατι δεν μου αρεσει αυτη η στασιμοτητα??/

  2. #2
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,661

    Default

    Διατροφη ακολουθεις?

  3. #3
    New Member
    Join Date
    03-12-13
    Posts
    35

    Default

    κανονικα φιλε αυτο ελειπε μετα την προπονηση τρωω τονο 2 αυγα κορφλεικς και ρυζι + την κρεατινη

  4. #4
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,661

    Default

    Στο μετα-προπονητικο κρατα απλα τα πραγματα 5-6 ασπραδια+μπανανα/πατατα
    Η υπολοιπη διατροφη σου μεσα στη μερα ομως πως ειναι?Σε καλυπτει θερμιδικα και ειναι πανω απο συντηρησης?

  5. #5
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σε 2-3 εβδομάδες ειναι μικρό διάστημα για να δεις αλλαγές μεγάλες. Άσε τη μεζούρα, περισσότερο σε αγχώνει. Δεν πάει έτσι!
    Μπορεις να αλλαξεις ασκησιολόγιο, να βάλεις διαφορες τεχνικές σε κάποιες ασκήσεις (υπάρχουν στο φόρουμ ανάλογα αρθρα).
    Μην βιάζεσαι, κάνε τις προπονήσεις σου και το σώμα σου θα αλλάξει.

  6. #6
    New Member
    Join Date
    03-12-13
    Posts
    35

    Default

    μεσα σε 1,5 μηνα τα αυξησα 1,3 ποντους με την κρεατινη αλλα τωρα εχουν μεινει στασιμα θα αλλαξω ασκησεις μπας και ξεφυγω απο την στασιμοτητα .. επισης ισχυει πως αμα κανεις τρικεφαλα-δικεφαλα μαζι μπορεις να τα αναπτυξεις γρηγορα τα χερια σου?? μπορω να συνεχισω την κρεατινη για 3,5 μηνες μεσα και 1 εξω γιατι σκοπευα να κανω 3 μηνες μεσα και 1 εξω
    Last edited by gate 7; 22-02-14 at 00:23.

  7. #7
    Senior Bodybuilder BillPeristeri3's Avatar
    Join Date
    22-01-13
    Posts
    2,037

    Default

    Οχι μονο τις ασκησεις αλλα και τις τεχνικες μπορεις να αλλαξεις. Μικρο διαλλειμμα, 21, crazy 36, μιαμιση επαναληψεις, αργες αρνητικες..

  8. #8
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Νομίζω 2 βδομάδες είναι υπερβολικά λίγο για να δεις σημαντική διαφορά σε οποιαδήποτε μυική ομάδα.
    Victory loves preparation...

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by gate 7 View Post
    μεσα σε 1,5 μηνα τα αυξησα 1,3 ποντους με την κρεατινη αλλα τωρα εχουν μεινει στασιμα θα αλλαξω ασκησεις μπας και ξεφυγω απο την στασιμοτητα .. επισης ισχυει πως αμα κανεις τρικεφαλα-δικεφαλα μαζι μπορεις να τα αναπτυξεις γρηγορα τα χερια σου?? μπορω να συνεχισω την κρεατινη για 3,5 μηνες μεσα και 1 εξω γιατι σκοπευα να κανω 3 μηνες μεσα και 1 εξω
    αυξησες ποντους γιατι γεμισαν οι μυς νερό λογω κρεατινης. Στο μυαλο σου φίλε μου ειναι η στασιμοτητα, στο ειπα, δεν παει με τη μεζουρα η προοδος.
    Δεν γνωριζω ακριβως τι προπονηση κανεις ουτε τα στατιστικα σου. Μπορει να μην κανεις την προπονηση που πρεπει, μπορει να μην εχεις καλη τεχνικη, μπορει να βιαζεσαι για αποτελεσμα ενω ειναι πολυ νωρις. Μην αγχωνεσαι για τα μπρατσα και κανε δυνατες προπονησεις. Τα χερια δεν μεγαλωνουν μονο με καμψεις δικεφαλων ή εκτασεις τρικεφαλων, αλλα και με βασικες πολυμυικες ασκησεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Έχω Κολλήσει Στα Κιλά!
    By tsiou90 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 2
    Last Post: 25-05-13, 14:52
  2. εχω κολλησει
    By marion dion in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 12
    Last Post: 01-03-12, 12:31
  3. Μάλλον έχω κολλήσει!
    By Efraim in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 9
    Last Post: 25-02-12, 16:57
  4. Εχω κολλήσει στα 56 κιλά!!!
    By djmos in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 28-09-05, 01:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •