Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Default Συμβουλές Γράμμωσης και Προπόνησης Κοιλιακών με Πρόσθετο Βάρος

    Καλησπέρα,
    Τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να γυμνάζω τους κοιλιακούς μου με βάρη. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν θα μπορούσε κάποιος να μου πει κάποιο καλό πρόγραμμα για την εκγύμνασή τους (με βάρη) καθώς και πόσα σετ και ασκήσεις είναι το καλύτερο να κάνω. Να μην παραλείψω ότι τους γυμνάζω κάθε Δευτέρα και Πέμπτη. Εάν, ωστόσο, χρειαστεί και μία ακόμη μέρα, είμαι πρόθυμος να την αφιερώσω.
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

  2. #2

    Default Γράμμωση

    Καλησπέρα,
    Καταλαβαίνω ότι σιγά-σιγά πλησιάζει ο καιρός της διατροφής της γράμμωσης. Διάβασα ένα σχετικό άρθρο στη συγκεκριμένη σελίδα, αλλά μου φάνηκε λίγο όχι-για-την-ηλικία-μου(:P). Είμαι, λοιπόν, 17 χρονών και θα ήθελα να μάθω εάν θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει λίγο περισσότερο όσον αφορά αυτού του είδους τη διατροφή, και επίσης εάν μπορούσε να μου δώσει ένα πλάνο σχετικά με το τι πρέπει να ακολουθήσω όχι μόνο στη διατροφή, αλλά και γυμναστική που χρειάζεται αυτή η διατροφή με σκοπό την εκτόπιση του λίπους.
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!


    Επίσης να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι δεν παίρνω κάποιο συμπλήρωμα.
    Last edited by cuban; 23-02-14 at 14:08. Reason: Merge posts

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να σκέφτεσαι γράμμωση σε τέτοια ηλικία. Η γράμμωση προϋποθέτει να έχεις μυική μάζα που θα έρθει με μερικά χρόνια ενασχόλησης. Αν έχεις αρκετό λίπος πάνω σου, καλύτερα να ακολουθήσεις μια ισοθερμιδική διατροφή σε πρώτη φάση.

    Έτοιμο πλάνο προπόνησης και διατροφής δεν πρόκειται να σου δώσει κανείς. Διάβασε τα sticky threads σχετικά με το σχεδιασμό ενός διατροφικού και προπονητικού πλάνου και πάρε ιδέες από αντίστοιχα thread άλλων μελών. Μετά θα ποστάρεις εδώ το πλάνο σου για περαιτέρω διορθώσεις.

  4. #4
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Κώστας Δ. View Post
    Καλησπέρα,
    Καταλαβαίνω ότι σιγά-σιγά πλησιάζει ο καιρός της διατροφής της γράμμωσης. Διάβασα ένα σχετικό άρθρο στη συγκεκριμένη σελίδα, αλλά μου φάνηκε λίγο όχι-για-την-ηλικία-μου(:P). Είμαι, λοιπόν, 17 χρονών και θα ήθελα να μάθω εάν θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει λίγο περισσότερο όσον αφορά αυτού του είδους τη διατροφή, και επίσης εάν μπορούσε να μου δώσει ένα πλάνο σχετικά με το τι πρέπει να ακολουθήσω όχι μόνο στη διατροφή, αλλά και γυμναστική που χρειάζεται αυτή η διατροφή με σκοπό την εκτόπιση του λίπους.
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!


    Επίσης να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι δεν παίρνω κάποιο συμπλήρωμα.
    αυτο ποιος το λεει?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Προβλημα με το βαρος μου - Συμβουλες;
    By papadopolos in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 9
    Last Post: 05-09-13, 11:19
  2. Συμβουλές για απόκτηση κοιλιακών (14 χρ.)
    By Noth in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 17-04-13, 00:01
  3. Συμβουλές Για Ανάπτυξη Κοιλιακών
    By kostantina in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-12, 18:00
  4. Περί προπόνησης κοιλιακών και ραχιαίων
    By TALOS in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 0
    Last Post: 05-09-05, 23:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •