Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    New Member
    Join Date
    27-01-14
    Location
    Athens
    Posts
    28

    Default 1η εφαρμογή διατροφής για γράμμωση

    Γεια σε ολους επειδη ειναι η πρωτη φορα που μπαινω πλεον σιγα σιγα σε διατροφη γραμμωσης μιας και αρχισα φετος τον χειμωνα.θα ηθελα να μου πειτε τι βασικες τροποποιησεις πρεπει να κανω για να μπω σε τετοιου ειδους διατροφη.

    εχω ακουσει οτι κατεβασεις ποσοτητες πρωτεινης - και ΠΟΛΥ λιγοτερους υδατανθρακες(αυτο το κανεις σταδιακα? η μπαμ μπαμ? ) επισης λιπη κλπ αλλα αν μπορειτε για να μην κανω οτι να ναι πειτε μου κ εσεις την γνωμη σας σαν πιο εμπειροι

    και γενικα αν αλλαζεις και τιποτα στις ασκησεις σου οταν μπαινεις πλεον στην γραμμωση

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    03-05-13
    Location
    Athens, Kamatero
    Posts
    294

    Default

    Χωρις να ξερω αν εκανες καποια διατροφή αργότερα, απότι μπορώ να καταλάβω έκανες κάτι σαν διατροφή όγκου. Επομένως για να το γυρίσεις σε γραμμωση, θα πρέπει να κατεβάσεις σταδιακά τις θερμίδες μέχρι εκεί που θες. Κάθε βδομάδα δηλαδή να κατεβάζεις μέχρι 200 θερμίδες. Η πρωτείνη στη γράμμωση ανεβαίνει και πέφτουν οι υδατάνθρακες, ενώ τα λιπαρά μένουν περίπου στο ίδιο ή λίγο παραπάνω από πριν. Σχετικά με το ασκησιολόγιο, επειδή υπάρχει σημαντική μείωση του υδατάνθρακα και δεν γίνεται να βγουν τοσο δυνατές προπονήσεις, προσωπικά εγώ είμαι τις άποψης σαφώς να πέσουν τα κιλά αλλά να μείνουν σε ένα καλό επίπεδο, να ανεβούν οι επαναλήψεις, να μειωθεί ο χρόνος των διαλλειμάτων και να μπαίνουν πιο πολλά μηχανήματα για αποφυγή τραυματισμών.

  3. #3

    Default

    Φίλε G.pap πες και κάτι για 'σένα, για το επίπεδό σου, τι έχεις κάνει μέχρι στιγμής, το στόχο σου με τη γράμμωση, δώσε πληροφορίες...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 05-02-18, 13:56
  2. Αξιολογηση διατροφης για γραμμωση
    By kokous in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 25-06-13, 22:37
  3. Εφαρμογή για κινητό;
    By Antoin in forum Off Topic
    Replies: 4
    Last Post: 25-02-13, 18:18
  4. Πρόγραμμα διατροφής: γράμμωση
    By v@g in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 01-12-05, 22:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •