Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 63 of 63 FirstFirst ... 13535960616263
Results 1,861 to 1,863 of 1863
    Senior Bodybuilder

"Σημασία έχει πως έχω κρατήσει το καλούπι και είναι πολύ βασικό"

εντάξει με την παραπάνω πρότασή σου μας κάλυψες όλους. Όντως ένα σώμα που ΟΥΤΕ ΚΑΝ θυμίζει το skinny fat. Και νομίζω πως με γνώμονα αυτό και την ενασχόληση με το άθλημα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Έλενά μου, μήπως πρέπει να αφήσεις πίσω το αερόβιο και να κάνεις άντε δύο φορές μαξ 25', διότι έχεις δύσκολα ωράρια και πολύ ορθοστατικό περπάτημα (αδόκιμος όρος, αλλά πως μπορώ να περιγράψω το περπάτημα στις καμπίνες ?!)

Senior Bodybuilder

Καλημέρα και καλό μήνα! Γράφω ένα μικρό update έτσι γιατί μπορώ και για να κρατάω κάτι σαν αρχείο να βλέπω τι κάνω και πού βρίσκομαι.

Αρχικά αυτή τη στιγμή το βάρος μου κυμαίνεται μεταξύ 56-57 κιλών (τα φυσιολογικά δηλαδή "χειμωνιάτικα" κιλά μεν, πιο καθαρά ίσως τουλάχιστον όσον αφορά το άνω σώμα δε). Το πρόγραμμα στα βάρη που κάνω είναι 4ημερο που το είχα κάνει και παλιότερα (made by Αλέξανδρος το 1821) που είχα ξεκινήσει την προηγούμενη δουλειά μου και το έκανα σαν πιο συνεπτυγμένο για να το προλαβαίνω μέσα στην εβδομάδα. Από αερόβιες έκανα 30' στο τέλος κάθε προπόνησης είτε το κλασσικό περπάτημα στο διάδρομο, είτε ποδήλατο είτε σε αυτό το στεπ-ελλειπτικό που έχουμε εδώ.

Αφού είδα λοιπόν πως γίνεται δουλειά γιατί το σώμα θυμάται, συν ότι ξέρω πως στο δικό μου το σώμα η αερόβια πιάνει τόπο, είπα να πάω σε 5ημερο πρόγραμμα που έκανα το περασμένο καλοκαίρι (από φίλη και τότε coach μου) και να αυξήσω το αερόβιο σε 40'. Ακριβώς επειδή δεν κάνω διατροφή παράλληλα αλλά είμαι σε φάση που μέσα στη μέρα θα φάω λίγο και ιδιαίτερα άμα μιλάμε για σαβούρα θα κάνω κανένα 10ωρο να τη χωνέψω, θεωρώ πως το αερόβιο θα με βοηθήσει να διώξω λίγο "κακό" βάρος, συν να κυκλοφορεί και το αίμα καλύτερα (ιδιαίτερα τώρα που δεν δουλεύω σε φυσιολογικά για το σώμα υψόμετρα). Με τα βάρη προφανώς ίδιες δυνάμεις δεν έχω όπως παλιότερα, προσπαθώ λοιπόν να δουλεύω την κάθε άσκηση διαφορετικά.

Βάζω τέλος δύο απαράδεκτες ποιοτικά φωτογραφίες γιατί ήθελα να τις κόψω για να τις ανεβάσω και παράλληλα να κάθομαι στο σημείο που πέφτει το φως πάνω για να "δείξουν". Γιατί τι έχει συμβεί... Εμφάνισα ραχιαίους και η πλάτη έχει πάρει τα πάνω της. "Αισθάνεται περήφανη στην τοποθεσία Χαιντεραμπάντ"
    2017-08-31_12-26-29.jpg2017-08-31_12-26-04.jpg

Καλημέρα, καλό μήνα!

Senior Bodybuilder

Καλημέρα Έλενα μου και καλό μήνα να έχουμε με υγεία !

Πραγματικά έχεις ένα αξιοζήλευτο σώμα και χαίρομαι που χαίρεσαι με την πρόοδο σου, η οποία είναι εμφανής!
    το ιδανικότερο για μένα είναι που εξισορρόπησες διατροφή, άσκηση και εργασία σε ένα δύσκολο εργασιακό πεδίο
    τα συγχαρητήριά μου και πάλι, να έχεις μια όμορφη μέρα !

Page 63 of 63 FirstFirst ... 13535960616263

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)