Καλώς Ορίσατε Στο Bodybuilders.gr - Κάντε Εγγραφή Και Ελάτε Στην Παρέα Μας! Register

Page 1 of 63 123451151 ... LastLast
Results 1 to 30 of 1863
    Senior Bodybuilder

Default Elena29 - The Diaries

(Ναι, τον σκέφτηκα πολύ τον τίτλο :Ρ)
    Ήρθε λοιπόν η ώρα να ξεκινήσω και γω το δικό μου ημερολόγιο! Ξεκίνησα τα βάρη εδώ και 2 μήνες αλλά ξεκινάω το log τώρα, δεδομένου ότι αποφάσισα ότι ήρθε η στιγμή να ξεφύγω από το light και τυποποιημένο πρόγραμμα του γυμναστηρίου και να πάω σε κάτι πιο δυνατό γιατί δεν δέχομαι να μην πονάω πουθενά μετά τις προπονήσεις (μόνο το στήθος πιάνεται, τίποτα άλλο), θέλω να νιώθω ότι γίνεται δουλειά. Με τη γυμναστική ασχολιόμουν από πιο πριν, έκανα 6 μήνες σε άλλο γυμναστήριο απ αυτό που είμαι τώρα και παλιότερα είχα απλά 1 στεπ και 2 μικρά αλτηράκια του 1 κιλού το καθένα και χαζοέκανα στο σπίτι. Να υπενθυμήσω ότι φέτος κλείνω τα 23, είμαι 1,63 και 55 κιλά (τέτοια σταθερότητα με σκοτώνει) και διατροφικά προσπαθώ να ακολουθήσω την αναλογία 135/250/50 (περίπου 1990 θερμίδες, ελαφρώς κάτω απ της συντήρησης) που μου έδωσε ο cuban, αν και για να είμαι ειλικρινής δυσκολεύομαι να φτάσω τα 250 γρ. υδατάνθρακα, έχω φτάσει 220κάτι το πιο πολύ.

Κατόπιν συζητήσεως, έκατσα και έφτιαξα ένα ενδεικτικό 4ήμερο πρόγραμμα με βάρη (έλεγα να το ξεκινήσω από σήμερα αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει πάλι και είμαι σαν να έχω πάθει τροφική δηλητηρίαση) που θα το γράψω να το διορθώσουμε όπου χρειάζεται και έβγαλα χτες το βράδυ κάποιες φωτογραφίες (δεν το είχα προγραμματίσει, οπότε συγχωρέστε μου τις τσαχπινιές που μπορεί να δείτε, χαχα!) για να τις δείτε και να μου δώσετε πιο στοχευμένες συμβουλές, τόσο στη διατροφή, όσο και στο πρόγραμμα.

Μέρα 1η - Κάτω κορμός
    Καθίσματα με μπάρα
    Βουλγάρικα squats
    Γέφυρα γλουτών
    Γάμπες (δεν ξέρω άσκηση ακόμα)
    Leg curl
    Leg extension

Μέρα 2η - Στήθος και Δικέφαλοι
    Κάθετη μηχανή στήθους
    Πιέσεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο
    Cross over
    Κάμψεις με ίσια μπάρα
    Κάμψεις αλτήρων εναλλάξ
    Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης

Μέρα 3η - Πλάτη και Τραπεζοειδείς
    Άρσεις θανάτου
    Έλξεις τροχαλίας με ανάστροφη λαβή
    Κωπηλατική με μπάρα
    Χαμηλή κωπηλατική με κλειστή λαβή

Μέρα 4η - Ώμοι και Τρικέφαλοι
    Πιέσεις ώμων στο μηχάνημα
    Προβολές με αλτήρες εναλλάξ
    Πλάγιες εκτάσεις με αλτήρες
    Πιέσεις πάγκου
    Εκτάσεις αλτήρα
    Πιέσεις τροχαλίας με ίσια ανάστροφη λαβή
    Πιέσεις τροχαλίας με τριγωνική λαβή

Από κοιλιακούς κάνω 3Χ15 sit ups και άρσεις ποδιών στην ψηλή καρέκλα και 3Χ20 crunches, ραχιαίους 3Χ15 στη ρωμαική καρέκλα και θα ήθελα ίσως άλλη μια άσκηση για κοιλιακούς... Θα δείτε και θα μου πείτε. Αερόβιο 30' διάδρομο ή ποδήλατο (συνήθως κάπως τον μοιράζω το χρόνο ή κάνω σκέτο διάδρομο, ανάλογα τα κέφια).

23-3-2014 πόδια.jpg23-3-2014 δικέφαλοι.jpg23-3-2014 πλάτη.jpg

Pumping Iron 8avos's Avatar

Καλή αρχή στην καταγραφή των προπονήσεών σου και της διατροφής σου.Στις φωτό φαίνεται ότι έχεις μια καλή
    βάση στο σώμα σου να κάνεις αλλαγές.

Τι στόχο περίπου έχεις δεν αναφέρεις επίσης!

Προσωπική άποψη (αλλά όχι βαρύνουσας σημασίας) θα σου πρότεινα να ξεκίναγες με τις βασικές ασκήσεις μέρα παρά
    μέρα.Το 4 ήμερο σπλίτ,δλδ. να γυμνάζεις την κάθε ομάδα ανα 7 περίπου μέρες θα το άφηνα για λίγο αργότερα.

Senior Bodybuilder

Έχεις δίκιο, να τα πω και αυτά. Αρχικά είχα πει για ανασύσταση, να βάζω μυς σιγά σιγά και να καίω λίπος. Αλλά δεν ανέφερα τον στόχο ακριβώς επειδή έβαλα τις φωτογραφίες (πρόχειρες μεν αλλά μια γενική εικόνα την παίρνεις) και σκέφτηκα ότι εφόσον εδώ πέρα έχετε πείρα σε αυτά, μπορεί να με συμβουλέψετε κάτι διαφορετικό.

Για τις ασκήσεις που λες, είχα ξεκινήσει ανάλογο topic στη γυναικεία ενότητα που έγραφα το πρόγραμμα που μου είχαν δώσει στην αρχή στο γυμναστήριο και ξεκινούσε από τις βασικές ασκήσεις για όλο το σώμα, μετά μου το χώρισαν σε 3 μέρες και τώρα αποφάσισα να τις κάνω 4 γιατί μου φαίνεται ότι άρχισε και τις συνηθίζει το σώμα αυτές τις ασκήσεις που έκανα ως τώρα και παρ' όλο που ανεβάζω κιλά, δεν νιώθω ότι γίνεται ιδιαίτερη δουλειά, δεν πιάνομαι, δεν καταλαβαίνω κάτι γενικά. Συν ότι οι περισσότερες ασκήσεις ήταν σε μηχανήματα και θέλω περισσότερα ελεύθερα βάρη που είναι πιο απαιτητικά.

Forum Team Kardoula's Avatar

Kαλορίζικο το ημερολόγιο Έλενα
    Έχεις πολύ καλή βάση, το σώμα σου μου αρέσει πολύ. Αυτό που θες είναι ΒΑΡΗ, ΒΑΡΗ, ΒΑΡΗ Σκέψου πως είσαι ένα ακατέργαστο κομμάτι μάρμαρο που από δω και πέρα παίρνεις τα εργαλεία και αρχίζεις να σχηματίζεις αυτό που έχεις βάλει στόχο.
    Σκοπός σταδιακά να ανεβαίνεις σε δύναμη και βάρος στις ασκήσεις (ως επί το πλείστον βασικές, old school) ΠΑΝΤΑ βέβαια με σωστή τεχνική.
    Γάμπες θα τις άφηνα τελευταία άσκηση. Δούλεψε και καθιστή και όρθια (δεν ξέρω αν έχετε αντίστοιχα μηχανήματα αλλά γίνονται και στο σμίθ και τα δύο). Εννοείται πως όσο προχωράς θα εμπλουτίζεις το ασκησιολόγιο. Ειδικα για πόδια, ουυυυυυ, ενα καρο παραλλαγές... σκουωτ με μεγαλο ανοιγμα κλπ.. όρεξη να χεις!

Στήθος θα άφηνα το μηχάνημα και θα έκανα πιέσεις με αλτήρες. Στα δικέφαλα θα έβγαζα τις αυτοσυγκέντρωσης κ θα βαζα σφυριά με σκοινί στην τροχαλία.

Πλάτη θα άφηνα τις άρσεις τελευταία άσκηση (αν τις κάνεις όπως πρέπει δεν θα χεις κουράγιο για τίποτε άλλο..)

Ώμους λίγο μπερδεύτηκα με τη σειρά που τους έχεις. Θα έβαζα πιέσεις με αλτήρες, πλάγιες εκτάσεις με αλτήρες , σκυφτή μπρούμυτα σε επικλινή. Τρικέφαλα όπως τα χεις.

Αυτή είναι η δική μου άποψη, βέβαια στην προπόνηση δεν υπάρχει σωστό ή λάθος, υπάρχουν χίλιες δύο εκδοχές.

αποφάσισα ότι ήρθε η στιγμή να ξεφύγω από το light και τυποποιημένο πρόγραμμα του γυμναστηρίου και να πάω σε κάτι πιο δυνατό γιατί δεν δέχομαι να μην πονάω πουθενά μετά τις προπονήσεις (μόνο το στήθος πιάνεται, τίποτα άλλο), θέλω να νιώθω ότι γίνεται δουλειά.
    Αν το χεις τόσο καημό, έλα μια φορά μαζί μου να κάνουμε παρέα και θα σαι πιασμένη για το επόμενο τρίμηνο Θα περάσουμε καλάααααααααα (θα κεράσω και παγωτό με φυστικοβουτυρο )

Δώσε πόνο!!! Καλή επιτυχία κοριτσάρα!
    Great Things Never Came From Comfort Zones

Pumping Iron 8avos's Avatar

Quote Originally Posted by Kardoula View Post

Αν το χεις τόσο καημό, έλα μια φορά μαζί μου να κάνουμε παρέα και θα σαι πιασμένη για το επόμενο τρίμηνο Θα περάσουμε καλάααααααααα (θα κεράσω και παγωτό με φυστικοβουτυρο )
    Τρελή προσφορά!Για πέρνα μια βόλτα απ΄την κυρα καρδούλα
    Ε ρε τυχεροί εσείς στην πρωτεύουσα.

Senior Bodybuilder

Ωραία ωραία, όλα θα τα δοκιμάσω, ας ξεκινήσω πρώτα και θα τα βρω στην πορεία. :) Εσύ δηλ Ειρήνη όπως τα βλέπεις, εκτός απ το θέμα των ασκήσεων, διατροφικά πώς πιστεύεις ότι πρέπει να το πάω; Γιατί θέλω να κάτσω να το οργανώσω και αυτό λίγο παραπάνω... Συμπληρώματα δεν παίρνω ακόμα, μόνο μια απλή πολυβιταμίνη κάθε πρωί. Αλλά ας πούμε δεν τρώω συχνά φρέσκο ψάρι για να είμαι ειλικρινής (ζω με τον αδερφό μου και μένει και η γιαγιά από κάτω μας και δεν παίρνουμε συχνά γιατί ο άτιμος δεν το τρώει) και συζητούσα τις προάλλες με την κολλητή μου που κάνει και κείνη διατροφή και γυμναστήριο και επειδή είναι φοιτήτρια και ζει μόνη της εκτός Αθήνας, της έβαλε ο προπονητής να παίρνει fish oil. Είναι τόσο απαραίτητο; Αλλά εντάξει, εγώ θέλω πρώτα να στρώσω καλά τη διατροφή ως έχει, αφού μπορώ και παίρνω όσα χρειάζομαι από τις τροφές, και αν δω στην πορεία ότι κάπου χρειάζεται, τότε να κοιτάξω για μια απλή whey ας πούμε ή ίσως κάτι έξτρα...

Χαχαχα! Ε άμα είναι και το παγωτό με το φυστικοβούτυρο, αποκτάω επιπλέον κίνητρο! Καλοκαίρι έρχεται!

Ευχαριστώ πολύ!

Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar

πραγματικα οτι σου ειπε η Καρδουλα κρατα τα σαν ευαγγελιο...και γω βλεπω ενα πολυ ομορφο θυληκο σωμα αλλα χωρις μυικοτητα...οποταν αν ακολουθησεις σωστα βηματα με τα βαρη θα δεις τρελλα πραγματα...εχεις πολυ ωραιες βασεις...εκμεταλλευσου το!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

Senior Bodybuilder

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, μου φτιάξατε τη μέρα, πραγματικά! Νομίζω πως τώρα είναι απ τις καλύτερες φάσεις να επικεντρωθώ σε όλο αυτό, ώρα να βγάλω το άχτι μου!:Ρ Θα ξαναενημερώσω αφού περάσω και από το γυμναστήριο να οργανώσω το πρόγραμμα, να το ξεκινήσω... Θα προσπαθώ να γράφω και τη διατροφή, ελπίζω να τα καταφέρνω γιατί έχω και μια εξεταστική που πλησιάζει πασχαλιάτικα... -_-

Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Ωραία ωραία, όλα θα τα δοκιμάσω, ας ξεκινήσω πρώτα και θα τα βρω στην πορεία. :) Εσύ δηλ Ειρήνη όπως τα βλέπεις, εκτός απ το θέμα των ασκήσεων, διατροφικά πώς πιστεύεις ότι πρέπει να το πάω; Γιατί θέλω να κάτσω να το οργανώσω και αυτό λίγο παραπάνω... Συμπληρώματα δεν παίρνω ακόμα, μόνο μια απλή πολυβιταμίνη κάθε πρωί. Αλλά ας πούμε δεν τρώω συχνά φρέσκο ψάρι για να είμαι ειλικρινής (ζω με τον αδερφό μου και μένει και η γιαγιά από κάτω μας και δεν παίρνουμε συχνά γιατί ο άτιμος δεν το τρώει) και συζητούσα τις προάλλες με την κολλητή μου που κάνει και κείνη διατροφή και γυμναστήριο και επειδή είναι φοιτήτρια και ζει μόνη της εκτός Αθήνας, της έβαλε ο προπονητής να παίρνει fish oil. Είναι τόσο απαραίτητο; Αλλά εντάξει, εγώ θέλω πρώτα να στρώσω καλά τη διατροφή ως έχει, αφού μπορώ και παίρνω όσα χρειάζομαι από τις τροφές, και αν δω στην πορεία ότι κάπου χρειάζεται, τότε να κοιτάξω για μια απλή whey ας πούμε ή ίσως κάτι έξτρα...

Τη διαφορά δεν θα την κάνει αν φάς 130γρ πρωτείνη ή 132. Ούτε αν φας 54γρ κουάκερ αντί για 50. Το λέω επειδή έχω παρατηρήσει σε λογκ μελών πως περισσότερο εστιάζουν στα μαθηματικά παρά στην ουσία.
    Ποια είναι η ουσία; - H διατροφή να υποστηρίζει αυτό που κάνεις στο γυμναστήριο.
    Εσύ θες να βάλεις κρέας πάνω σου. Με μια ισοθερμιδική διατροφή είσαι υπερ καλυμμένη ΑΡΚΕΙ να τα δίνεις όλα στο τζιμ. ΕΚΕΙ είναι που πρέπει να εστιάσεις, όχι αν φας ψάρι μια μέρα ή όχι (κατάλαβες το νόημα ε;)

Μια πολυβιταμίνη, whey (οχι απαραίτητα, μόνο για ποικιλία), fish oil (αν δεν τρως ψαράκι μέρα παρα μέρα τουλάχιστον) είσαι υπερ καλυμμένη.
    Μοσχάρι, κοτόπουλο, αβγά, γαλακτοκομικά, παχιά ψάρια - αυτή θα είναι η βάση των πηγών πρωτείνης σου.
    Υδατάνθρακες από πατάτα, ρύζι, βρώμη, κινόα (αν σου αρέσει), όσπρια, 1-2 μερίδες φρούτα.
    Λιπαρά από ελαιόλαδο, παχιά ψάρια, κανα ξηρο καρπό, αβοκάντο (αν σου αρέσει), κρόκο , (συν τα λιπαρά των κρεατικών).

Δώσε πόνο στα βάρη και δες την διατροφή σου ως καύσιμο για να μπορείς να αποδίδεις ;-)
    Last edited by Kardoula; 24-03-14 at 12:15.

Senior Bodybuilder DIVER's Avatar

Καλορίζικο το log και καλή επιτυχία στους στόχους σου.

Senior Bodybuilder

Τη διαφορά δεν θα την κάνει αν φάς 130γρ πρωτείνη ή 132. Ούτε αν φας 54γρ κουάκερ αντί για 50. Το λέω επειδή έχω παρατηρήσει σε λογκ μελών πως περισσότερο εστιάζουν στα μαθηματικά παρά στην ουσία.
    Ποια είναι η ουσία; - H διατροφή να υποστηρίζει αυτό που κάνεις στο γυμναστήριο.
    Εσύ θες να βάλεις κρέας πάνω σου. Με μια ισοθερμιδική διατροφή είσαι υπερ καλυμμένη ΑΡΚΕΙ να τα δίνεις όλα στο τζιμ. ΕΚΕΙ είναι που πρέπει να εστιάσεις, όχι αν φας ψάρι μια μέρα ή όχι (κατάλαβες το νόημα ε;)

Μια πολυβιταμίνη, whey (οχι απαραίτητα, μόνο για ποικιλία), fish oil (αν δεν τρως ψαράκι μέρα παρα μέρα τουλάχιστον) είσαι υπερ καλυμμένη.
    Μοσχάρι, κοτόπουλο, αβγά, γαλακτοκομικά, παχιά ψάρια - αυτή θα είναι η βάση των πηγών πρωτείνης σου.
    Υδατάνθρακες από πατάτα, ρύζι, βρώμη, κινόα (αν σου αρέσει), όσπρια, 1-2 μερίδες φρούτα.
    Λιπαρά από ελαιόλαδο, παχιά ψάρια, κανα ξηρο καρπό, αβοκάντο (αν σου αρέσει), κρόκο , (συν τα λιπαρά των κρεατικών).

Δώσε πόνο στα βάρη και δες την διατροφή σου ως καύσιμο για να μπορείς να αποδίδεις ;-)
    Όλα απλά και απολύτως κατανοητά, σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω αύριο να είμαι καλά και να ξεκινήσω, ανυπομονώ πραγματικά!

Forum Team Mazda 6's Avatar

Ένα από τα πιο ουσιώδη post που έχουν γίνει τελευταία.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

Senior Bodybuilder

Έλενα, είσαι κομπλερόν!!! Μπράβο, μπράβο!!! Καλές και δυναμικές προπονήσεις!

Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar

καλη επιτυχια με το λογκ ελενα.....οτι σου ειπαν τα παιδια και κυριως η ειρηνη.....με τις υποχρεωσεις κλπ μη μασας ...κανενας μας δεν καθεται δυστυχως ουτε ασχολειτε μ αυτο ολη μερα....ομως πιεσου οσο μπορεις (σταδιακα μη πεσεις με τα μουτρα) παρα τις οποιες αναποδιες της καθημεριινης ρουτινας να τα φερνεις βολτα με διατροφη υπνο και προπονηση, σε καλο θα σου βγει......τι σπουδαζεις αν επιτρεπεται? κι εγω τα ιδια 23 και 4ο ετος

Senior Bodybuilder

Ευχαριστώ παιδιά! Νομική είμαι, 5ο έτος πλέον και να 'μαι καλά, χρωστάω... Είχαμε και τις απεργίες των διοικητικών υπαλλήλων 3 μήνες και τώρα έχουμε τη μια εξεταστική μετά την άλλη. Τουλάχιστον να φύγουν μαθήματα. Εντάξει, θα τα τακτοποιήσω όλα σιγά σιγά, ξέρω ότι εδώ μέσα όλοι έχουμε ο καθένας τα δικά του, αλλά όταν θες κάτι, βρίσκεις χρόνο γι αυτό. :)

Senior Bodybuilder

Καλή αρχή και από 'μένα, καλές προπονήσεις εύχομαι!

Senior Bodybuilder

Πήγα σήμερα μετά από τόσες μέρες (βλ. Σάββατο) στο γυμναστήριο και συζήτησα αρχικά με το γυμναστή για καινούριο πρόγραμμα αλλά επειδή μου το έφτιαχνε εκείνη τη στιγμή, δεν πρόλαβα να το δω και έκανα στήθος και δικέφαλους όπως ήταν στο προηγούμενο, μιας και σήμερα επανήλθα και στη διατροφή και στο γυμναστήριο που τα είχα παρατήσει λίγο αυτές τις μέρες... Σκαμπανεβάσματα, θα περάσουν. Θα σας γράψω και τη σημερινή διατροφή για να γίνονται διορθώσεις όπου χρειάζεται. :)

8:00
    75 γρ. βρώμη και 190 γρ. total 2% (τέλειωνε η συσκευασία κιλού, γι αυτό)

11:40
    3 ασπράδια, 1 κρόκος και 1 μεγάλο πράσινο μήλο

14:30
    100 γρ. σολωμός, 60 γρ. (ωμή ζύγιση) ρύζι καστανό, 1 μέτρια ντομάτα και 1 κ.γ. ελαιόλαδο

18:00 προπόνηση Στήθος-Δικέφαλα
    5' ζέσταμα στο διάδρομο (ταχύτητα 4,5-6)
    Κάθετη μηχανή στήθους 3Χ10 @ 25
    Εκτάσεις με αλτήρες στον πάγκο 3Χ10 @ 5
    Πεκ ντεκ 3Χ10 @ 20
    Κάμψεις δικεφάλων με ίσια μπάρα 3Χ10 @ 7, 10, 10 (μετράω το βάρος της μπάρας σκέτης)
    Κάμψεις με αλτήρες εναλλάξ 3Χ10 @ 5, 4, 4
    Κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης 3Χ10 @ 5

Κοιλιακοί: Sit ups 3X15, Crunches 3X20, Άρσεις ποδιών στον πάγκο 3Χ15
    Ραχιαίοι: Ρωμαική καρέκλα 3Χ15

30' διάδρομος (ταχύτητες 4,5-8,5)

20:00
    70 γρ. ρύζι άσπρο με 135 γρ. τόνο σε νερό (δεν είχα κάτι άλλο, το ξέρω ότι δεν είναι η καλύτερη επιλογή)

22:45
    σαλάτα μαρούλι με 1 μέτρια πορτοκαλί πιπεριά, 1 κ.γ. ελαιόλαδο, ξύδι, περίπου 110 γρ. κότατζ 2,2% λιπαρά και 1 κρόκος (δεν πετάμε τίποτα, τους κρατάω στο ψυγείο και τρώω κανέναν πού και πού)

Σύνολο: 130/202/45 ~1697 θερμίδες (λίγες, το ξέρω, θα ανεβάσω σιγά σιγά)

Καλό βράδυ!

Καλησπέρα Έλενα!

Στο γευμα με τον σολωμό μέχρι την προπόνηση, μεσολαβούν αρκετές ώρες. Θα έβαζα ένα μικρό σνακ ανάμεσα για να σου δώσει ενέργεια να βγάλεις την προπόνηση.
    Τι μπορεί να ναι αυτό; Ισως γιαουρτάκι με μήλο, μπορείς να βάλεις και κοτόπουλο με πατατούλα και ελαιόλαδο. Μπραβο σου, το παλευεις και κανεις καλή δουλεια

Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar

Καλέ τώρα το είδα. Καλορίζικο καλές προπονήσεις και καλό φαγάκι!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

Advanced Bodybuilder

πολυ καλα το πας, καλη δυναμη κ καλη συνεχεια κ απο μενα!!
    no one other else can impress me!! RON IS BIG!! I WANT RONNIES SIZE!!

Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar

Ελενακι μου γλυκό! Η πιο αγαπημένη μου κολλητη ειναι μαλλον συμφοιτητρια σου (κι ας εχουμε μια καποια διαφορα ηλικίας χιχιχι)!
    Νομική, απεργίες, δίνετε παλι σε λιγο...τα ξερω...
    Σου εύχομαι να τα καταφέρεις σε όλους τους τομείς οχι μονο το bb :-***
    Last edited by Ελενα; 28-03-14 at 08:43.
    A head full of fears has no space for dreams.

Senior Bodybuilder

Καλησπέρα Έλενα!

Στο γευμα με τον σολωμό μέχρι την προπόνηση, μεσολαβούν αρκετές ώρες. Θα έβαζα ένα μικρό σνακ ανάμεσα για να σου δώσει ενέργεια να βγάλεις την προπόνηση.
    Τι μπορεί να ναι αυτό; Ισως γιαουρτάκι με μήλο, μπορείς να βάλεις και κοτόπουλο με πατατούλα και ελαιόλαδο. Μπραβο σου, το παλευεις και κανεις καλή δουλεια
    Το ξέρω, έφαγα λίγο πιο νωρίς απ ό,τι συνήθως αλλά έχω παρατηρήσει ότι καλύτερα βγάζω την προπόνηση όταν έχω χωνέψει εντελώς, δεν ξέρω... Θα φροντίσω σήμερα να τις φτιάξω λιγάκι τις ώρες...

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

@Ελενα: Άσε, θα δίνουμε πασχαλιάτικα... Δεν πειράζει, να φεύγουν και τα μαθήματα να ησυχάζουμε! Τουλάχιστον να τελειώσουμε σαν άνθρωποι το καλοκαίρι γιατί σε αυτή τη σχολή φτάνουμε πάντα να δίνουμε και 20 Ιουλίου μαθήματα με τα διάφορα που γίνονται κάθε χρόνο. Τι έτος είναι η φίλη σου; Εγώ 5ο... :Ρ

Θεωρητικα 4ο νομιζω αλλα μπορεις να το πεις και 5ο! Χρωσταει αρκετα, εργάζεται πρωινα παράλληλα και αυτο την εχει παει πιςω στα μαθηματα. Αλλα τωρα τη βλεπω σα να στρωθηκε στο διάβασμα και χαίρομαι κι εγω! Κελυ λεγεται (Αγγελικη), εξαιρετικη κοπέλα. Ημασταν παλια συναθλητριες στο semi contact εκει πρωτογνωριςτηκαμε. Ηταν τρελο ταλέντο! Ευρωπαϊκές διακριςεις και τετοια. Δυστυχώς τα εχει παρατήσει αυτα. Τη σπρώχνω να έρθει gym μαζι μου αλλα δε το παίρνει ζεστά. Μοιάζετε κι ολας, 1,63 53-55κ.
    Σπάνια κοπέλα με ουσιαστικό περιεχόμενο.

5ο ειναι, μολις τη ρωτησα :-)

Το ξέρω, έφαγα λίγο πιο νωρίς απ ό,τι συνήθως αλλά έχω παρατηρήσει ότι καλύτερα βγάζω την προπόνηση όταν έχω χωνέψει εντελώς, δεν ξέρω... Θα φροντίσω σήμερα να τις φτιάξω λιγάκι τις ώρες...

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

@Ελενα: Άσε, θα δίνουμε πασχαλιάτικα... Δεν πειράζει, να φεύγουν και τα μαθήματα να ησυχάζουμε! Τουλάχιστον να τελειώσουμε σαν άνθρωποι το καλοκαίρι γιατί σε αυτή τη σχολή φτάνουμε πάντα να δίνουμε και 20 Ιουλίου μαθήματα με τα διάφορα που γίνονται κάθε χρόνο. Τι έτος είναι η φίλη σου; Εγώ 5ο... :Ρ
    εμεις δινουμε μεχρι τις 7 απριλιου χειμερινη εξεταστικη......μετα μαθηματα μεχρι 15 ιουλιου....15 ιουλιου με 10 αυγουστου εαρινη εξεταστικη.....και μετα 1σεπτ με 1 οκτ επαναληπτικη εξεταστικη.....bye bye summer.....ευτυχως που δε μου αρεσε ποτε σαν εποχη αλλα θα στεναχωρηθουν οι ''μυκονιατες''

ον τοπικ : κοιτα ..... επειδη ολο και κατι θα χεις.....μια εξετασεις μια το ενα μια το αλλο...απλα κανε οτι καλυτερο μπορεις....πχ αν στραβωσει λιγο η διατροφη κοιτας να το αναπληρωσεις καπως .....η αν πχ δε πας μια μερα προπονηση κρατας τη διατροφη...επισης δε χρειαζεται να πηγαινεις σταθερη ωρα προπονηση...οπως σου βγει.....το κλειδι ειναι απλα να συνεχιζεις και να συνεχιζεις και να συνεχιζεις no matter what

Senior Bodybuilder

@Eλενα: Δεν πρέπει να την ξέρω, εκτός αν την ξέρω φυσιογνωμικά... Είμαστε και τόσα άτομα εκεί μέσα. Να την πείσεις, αξίζει το γυμναστήριο πολύ!

@lakers4life24: (κάπου το έχω δει το όνομά σου, δεν το θυμάμαι τώρα...:Ρ) Πωπω... δράμα, και μετά γκρινιάζω εγώ! :Ρ
    Η διατροφή δεν μου είχε στραβώσει λόγω εξεταστικής και διαβάσματος, γιατί ούτε εκεί μπορούσα να στρωθώ. Άλλα θέματα μου φταίγανε, προσωπικής φύσεως αλλά τι να κάνουμε, όλα τα έχει η ζωή. Ανασυγκροτούμαι όμως κάθε φορά και επανέρχομαι στην τάξη, μην μου αγχώνεστε!

@Eλενα: Δεν πρέπει να την ξέρω, εκτός αν την ξέρω φυσιογνωμικά... Είμαστε και τόσα άτομα εκεί μέσα. Να την πείσεις, αξίζει το γυμναστήριο πολύ!

@lakers4life24: (κάπου το έχω δει το όνομά σου, δεν το θυμάμαι τώρα...:Ρ) Πωπω... δράμα, και μετά γκρινιάζω εγώ! :Ρ
    Η διατροφή δεν μου είχε στραβώσει λόγω εξεταστικής και διαβάσματος, γιατί ούτε εκεί μπορούσα να στρωθώ. Άλλα θέματα μου φταίγανε, προσωπικής φύσεως αλλά τι να κάνουμε, όλα τα έχει η ζωή. Ανασυγκροτούμαι όμως κάθε φορά και επανέρχομαι στην τάξη, μην μου αγχώνεστε!
    ναι στο no matter what συμπεριλαμβανονται ολα χεχεχ, μη μου επιβεβαιωνεις αυτο

breakups_turn_men_into_bodybuilders_2013-10-01_08-26-58_middle.jpg

με χιουμορ παντα

Senior Bodybuilder

Χαχαχα! Όχι, months later θα έχω γίνει τουμπανάκι!:Ρ

Να γράψω και τα σημερινά, δεν είχα γυμναστήριο σήμερα, είμαι και τραβηγμένη από χτες, αύριο πάλι. Διατροφικά μέχρι στιγμής είμαι αρκετά κάτω, ήμουν έξω στο 2ο γεύμα και αν ήμουν σπίτι θα είχα άλλο 1 φρούτο σίγουρα, έπρεπε να το φροντίσω γιατί ο υδατάνθρακας είναι στα τάρταρα συν ότι σε λίγο ξαπλώνω γιατί είμαι πτώμα και έχω να ξυπνήσω για διάβασμα πάλι αύριο, οπότε δεν προβλέπεται άλλο γεύμα σήμερα... Εκτός αν μπορώ να πιω κανένα ποτήρι γάλα, δεν ξέρω τι λέτε... (Τελικά αυτό θα κάνω, δεν είμαι να ξανατρώω, νυστάααζω...)

8:15
    75 γρ. βρώμη με 200 γρ. total 2%

12:00
    1 μεγάλο πράσινο μήλο, 3 ασπράδια και 1 κρόκος

14:55
    110 γρ. cottage cheese 2,2% λιπαρά, 50 γρ. φακές, 25 γρ. πλιγούρι (ωμή ζύγιση) με 60 γρ. pummaro (να το δοκιμάσετε, πολύ ωραίο βγαίνει) και 1 κ.γ. ελαιόλαδο

18:25
    200 γρ. total 2% με 150 γρ. φράουλες, 10 γρ. αμύγδαλα και 1/2 κ.σ. natreen (ήταν λίγο ξινές, συν ότι θυμίζει κάτι σε φράουλες με κρέμα...)

21:15
    Σαλάτα μαρούλι με 1 μεγάλη κίτρινη πιπεριά, 100 γρ. καπνιστό σολωμό (κοιταζόμασταν επίμονα στο σουπερμάρκετ) και 1 κ.γ. ελαιόλαδο.

23:00
    250 ml γάλα 1,5%

Σύνολο: 134/174/50 ~ 1637 θερμίδες...

Καλό βράδυ σε όλους!
    Last edited by Elena29; 28-03-14 at 23:52.

xexexxex ελπιζω αν και οπως σε κοβω εσυ first day και one week later πρεπει να το χες κοψει το φαι......χαχαχαχ πλακα κανω
    παρε καμια πρωτεινη σε σκονη να βαζεις και βρωμη μεσα στο σεικερ ελενα.....αμα εισαι εξω απ το σπιτι με σχολη κλπ δε την παλευεις αλλιως....πιστεψε με....ειδικα αμα πρεπει να τρως και κανα διχιλιαρο θερμιδες παραπανω

Senior Bodybuilder

Θα οργανωθώ να πάρω γιατί σχολή φέτος δεν πάω, αλλά η δουλειά που κάνω που είμαι με μωρά τις πρωινές ώρες (3 τον αριθμό) με δυσκολεύει λιγάκι γιατί άντε να βρω ησυχία να φάω, συν ότι η μικρή έρχεται συνέχεια και με ρωτάει τι έχει μέσα το τάπερ... :Ρ Εντάξει βέβαια, 3 φορές την εβδομάδα είναι αυτό, οπότε σίγουρα ένα σέικερ θα είναι λύση...

Χαχα ναι! Όπως τα λες, first day και one week later έτσι ήταν, αλλά όοοοχι, μπόρες είναι όλα και περνάνε! ;)

Page 1 of 63 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)