Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 49 of 49
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Α μάλλον τα μπέρδεψα με τα πινακάκια, έψαχνα στο google και τα έβγαζε διαφορετικά. Τέλος πάντων... για αυτά της Tested nutrition γράφει πάντως ότι παράγονται ώστε να είναι ελεύθερα από βαρέα μέταλλα. Τι να πω, ψάχνω ψάχνω... αλλά όσα έχω δει στο ίντερνετ, για να πιάσεις την ημερήσια δοσολογία, πρέπει να παίρνεις πολλές φορές πάνω και από 4 κάψουλες την ημέρα. Και αν 1 συσκευασία έχει ξέρω γω 60 κάψουλες μέσα και χαμηλή τιμή, στην ουσία δεν συμφέρει γιατί είναι σαν να παίρνεις 2 συσκευασίες στην ίδια τιμή με το να πάρεις 1 πιο ακριβή με καλύτερες περιεκτικότητες. Στα φαρμακευτικά πάντως που έψαχνα μου φάνηκαν όντως πιο ακριβά.

  2. #32
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Τα φαρμακευτικά είναι πολύ ακριβά. Δουλεύει η αδερφή μου σε φαρμακείο και ακόμα και με 20% έκπτωση που έχει η ίδια αν ψωνίσει, πάλι δε συμφέρει.

  3. #33
    Pumping Iron venom1987's Avatar
    Join Date
    10-08-11
    Posts
    511

    Default

    ultra omega 3 now foods και εισαι καλυμενος........

  4. #34
    Pumping Iron ukbulldog3's Avatar
    Join Date
    24-05-11
    Posts
    401

    Default

    Quote Originally Posted by venom1987 View Post
    ultra omega 3 now foods και εισαι καλυμενος........
    Συμφωνω,τα συγκεκριμενα της Now ειναι μια πολυ καλη επιλογη.

  5. #35
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Να ρωτησω κατι επειδη σιχαινομαι το ψαρι (αντε να φαω κανα rio mare) λεω να παρω ω3 και η αναζητηση μ εβγαλε σ αυτο το θρεντ.

    Θελω να ρωτησω το συμπληρωμα της now foods που λετε..Ειναι μεγαλες οι καψουλες; Νταξει μη γελασετε αλλα εχω θεμα με τα μεγαλα χαπια και την καταποση τους!

    Επισης θελω να ρωτησω ποση χρονικη αποσταση πρεπει να εχουν απο την προπονηση μετα την οποια πινω τη whey μου;

  6. #36
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Επισης θελω να ρωτησω ποση χρονικη αποσταση πρεπει να εχουν απο την προπονηση μετα την οποια πινω τη whey μου;
    Καλύτερα να τις παίρνεις 4-5 ώρες μακριά (πριν και μετά) από την προπόνηση.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  7. #37
    New Member Spyros!'s Avatar
    Join Date
    06-01-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    67

    Default

    Kαλησπερα,να ρωτησω και εγω κατι.Τι προτιματε flaxseed oil η fish oil?Eγω κανω χρηση τωρα flaxseed και να τα πηγαινω εναλλαξ...Δειτε τον παρακατω πινακα.Μεχρι στιγμης επερνα 2 καψουλες,λετε να το γυρισω στις 3.Ψαρι δυστηχως δεν τρωω καθολου,μονο απο το συμπληρωμα.

    Καλύτερα να σας μιΚαλύτερα να σας μισήσουν για αυτό που είστε, παρά να σας λατρέψουν για αυτό που δεν είστε...σήσουν για αυτό που είστε, παρά να σας λατρέψουν για αυτό που δεν είστε...

  8. #38
    New Member Spyros!'s Avatar
    Join Date
    06-01-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    67

    Default

    Κανεις ρε παιδια?Μια απαντηση...
    Καλύτερα να σας μιΚαλύτερα να σας μισήσουν για αυτό που είστε, παρά να σας λατρέψουν για αυτό που δεν είστε...σήσουν για αυτό που είστε, παρά να σας λατρέψουν για αυτό που δεν είστε...

  9. #39

    Join Date
    27-11-11
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by Spyros! View Post
    Kαλησπερα,να ρωτησω και εγω κατι.Τι προτιματε flaxseed oil η fish oil?Eγω κανω χρηση τωρα flaxseed και να τα πηγαινω εναλλαξ...Δειτε τον παρακατω πινακα.Μεχρι στιγμης επερνα 2 καψουλες,λετε να το γυρισω στις 3.Ψαρι δυστηχως δεν τρωω καθολου,μονο απο το συμπληρωμα.

    Αν παίρνεις flaxseed για τα Ω3 τους τότε παίρνε fish oil καλύτερα γιατί πολύ μικρό μέρος του flaxseed μετατρέπεται τελικά σε ζωϊκό EPA και DHA που στην τελική αυτά έχουν τα όποια θετικά.

  10. #40

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Fish oil αντί για flaxseed...επισης ωμεγα3 δεν παίρνεις μόνο από το ψάρι αλλά και από ξηρούς καρπούς καρύδι φυστικη κλπ επίσης και από λαχανικά σπανάκι μπρόκολο κουνουπιδι κλπ...όταν είχα πάρει fish oil ήταν της musclepharm, τώρα χρησιμοποιώ ultra omega 3 της now...

  11. #41
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by Amazing View Post
    Fish oil αντί για flaxseed...επισης ωμεγα3 δεν παίρνεις μόνο από το ψάρι αλλά και από ξηρούς καρπούς καρύδι φυστικη κλπ επίσης και από λαχανικά σπανάκι μπρόκολο κουνουπιδι κλπ...όταν είχα πάρει fish oil ήταν της musclepharm, τώρα χρησιμοποιώ ultra omega 3 της now...
    Νομίζω τα ω3 στο μπρόκολο κλπ είναι 0, κάτι στα 100 γρ. Καρύδια & λιναροσπορο για μένα είναι από τις καλύτερες επιλογές για λιπαρά. Και μετά το ψάρι εννοείται.

  12. #42

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by Constantinos21 View Post
    Νομίζω τα ω3 στο μπρόκολο κλπ είναι 0, κάτι στα 100 γρ. Καρύδια & λιναροσπορο για μένα είναι από τις καλύτερες επιλογές για λιπαρά. Και μετά το ψάρι εννοείται.
    εχει γυρω στο ~0,20γρ σε αντιθεση με λιναροπορο(2 κουταλιες) που εχει περιπου ~3,5γρ και καρυδι(1/4 φλιτζανι) ~2,20γρ (απο αυτο που εχω τσεκαρει)
    Last edited by Amazing; 30-01-15 at 18:30.

  13. #43
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Ξέρουμε ο οργανισμός πόσο χρειάζεται μέσο όρο;;

  14. #44

    Join Date
    27-01-15
    Posts
    505

    Default

    αν υποθεσουμε οτι τα "μακρος" ειναι 30/50/20 δλδ 30% πρωτεινη/50% υδατανθρακας/20% λιπαρα, βγαινει διαφορετικο σε καθενα...πρεπει να υπολογισεις στο περιπου απο τις συνολικες θερμιδες που εχεις στοχο να παιρνεις ημερισιως το 20% να ειναι απο λιπαρα αν εννοεις αυτο...

    αποτι θυμαμαι 1gr fat= 9 cal

    πχ αν καποιος εχει στοχο 3000 θερμιδες το 20% απο αυτες ειναι 600 θερμιδες, αν 1γρ λιπαρα εχει περιπου 9 θερμιδες ειναι 600/9= 66γρ λιπαρα
    Last edited by Amazing; 30-01-15 at 18:50.

  15. #45
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Σωστός. Εγώ λέω ποιο είναι το mininum που πρέπει να πιάνει ένας οργανισμός άσχετα με τα βάρη! Για την καλή λειτουργία της καρδιάς ας πούμε..

  16. #46
    Pumping Iron sailim's Avatar
    Join Date
    13-07-10
    Posts
    291

    Default

    Διαβάζω στο φόρουμ οτι το fish oil αποτελεί απο τα αποτελεσματικότερα συμπληρωματα, μαζι με τη whey, την κρεατίνη και τις πολυβιταμίνες
    Που ακριβώς φαινεται η αποτελεσματικοτητα; Στη δυναμη, στην εμφάνιση ή γενικοτερα στη διαθεση για γυμναστικη;
    Ειναι εξισου αποτελεσματικα και τα σκέτα ω3;
    Last edited by sailim; 10-02-15 at 19:49.

  17. #47

    Default

    Βοηθανε σε πολλα,στην υγεια των αρθρωσεων,στη καρδια,στον εγκεφαλο και στο καψιμο λιπους(μη περιμενεις θαυματα).Αμα τρως μερα παρα μερα λιπαρο ψαρι δε νομιζω οτι θα βοηθησει σε κατι επιπλεον η συμπληρωματικη ληψη.Γνωμη μου παντα...

  18. #48

    Default

    τα ULTRA OMEGA 3 της now ποσες καψουλες πρεπει ν καταναλωνουμε????Γραφει οτι περιεχουν 750 OMEGA 3 kai 500EPA και 250DHA kai natural fish oil 1g.Kai κατι ακομα πριν η μετα ειναι καλητερα απο το φαγητο?


  19. #49
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Oι κάψουλες τις παίρνουμε μαζί με το γεύμα μας. Το πόσο θα πάρουμε, εξαρτάται από τις ανάγκες μας. Για κάποιον μπορεί να είναι 2-3γρ για άλλον περισσότερο. Ξεκίνα σύμφωνα με τις οδηγίες που αναγράφονται πάνω στο κουτί.


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Omega 3 & Γεύση
    By despinaki in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 8
    Last Post: 20-04-14, 23:51
  2. OMEGA 3
    By giannhs1551 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 21-02-13, 19:03
  3. Omega 3,6,9
    By perakis in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 4
    Last Post: 21-10-10, 13:38
  4. animal omega
    By nikos_px in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 10-09-09, 00:30
  5. Αυγα με Omega Ω-3...
    By whiz in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 02-08-05, 23:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •