Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 31 to 60 of 217

Thread: Elena's log

  1. #31
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Γειά σου Έλενα και από μένα!!
    Λοιπόν την βρωμη την έβγαλα λόγω λιπαρών! Έτσι ήταν στο πρόγραμμα αυτό τέλος πάντων,κομμένα όλα τα άλλα εκτός ρυζιού και πατάτας! Βέβαια και τα γαλακτοκομικά απαιτείται να εκλείψουν αλλά δεν το θεωρώ απαραίτητο.
    Ξέρω πως μπορεί και να μην μου ταιριάζουν τέτοιου είδους διατροφές όμως είδα πως αρκετοί είχαν αποτελέσματα μέ αυτές. Και είπα να το δοκιμάσω για έναν μήνα περίπου,να δω αν θα δουλέψει σε μένα.
    Μέ τα μάκρος εχω πρόβλημα γιατί δεν εχω πρόγραμμα να υπολογίζω αυτόματα τα συστατικά της κάθε τροφής. Και τα κάνω όλα μέ το χέρι,υπολογισμοί,κακό,είμαι και ολίγον άσχετη μέ υπολογισμούς ε κουραζόμαι!!
    Ειδικά στα λιπαρά κολλαω γιατί όταν θα φάω φαγητό της μαμάς,που δεν μαγείρεψα μόνη μου,πώς να τα υπολογίσω? Εσύ όλα μόνη τα μαγειρεύεις Ελενα??

  2. #32
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Γειά σε όλους!!
    Σημερα λοιπόν η διατροφή μου ήταν η εξής :

    08,00 200γρ γιαούρτι, 160γρ ρύζι

    11.45 ένα μέτριο μήλο,2 ασπραδια,40γρ κοτόπουλο ψητό

    14.45 200γρ ρύζι, 100γρ κοτόπουλο ψητό,200 γρ σαλάτα παντζαρι μέ ελαιόλαδο

    17.00 whey ρόφημα

    17.45 προπόνηση

    20.00 200 γρ ρύζι,100 γρ κοτόπουλο

    23.10 200γρ γιαούρτι,λαχανικά μέ ελαιόλαδο

    Αυτα από μαμ. Από προπόνηση,σημερα είχα στήθος και γάμπες. Αναλυτικά :

    Επίκληνης πιέσεις μπάρας 35kg super set διασταυρώσεις στο cross over 10kg 2x 8

    ανοίγματα στον ίσιο μέ αλτηρες 8κιλους super set μέ pull over μέ αλτηρα 12kg 2χ8

    Πιέσεις στο μηχάνημα ρύθμισμενο σε κατακλινη θεση 35kg super set μέ ανοίγματα στο cross over 10kg 2x8

    Peck deck 25kg 2x8

    Γάμπες,έξι σετ στο σμιθ μέ 40kg
    Αεροβια εκανα στον διάδρομο,40 λεπτα στο 6 μέ κλίση στο 1-2

    Ουφ δύσκολο το γράψιμο απ'το κινητό!! Μου βγήκαν τα δάχτυλα!

    Καληνύχτα σε όλους!!! :)

  3. #33
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Γειά σου Έλενα και από μένα!!
    Λοιπόν την βρωμη την έβγαλα λόγω λιπαρών! Έτσι ήταν στο πρόγραμμα αυτό τέλος πάντων,κομμένα όλα τα άλλα εκτός ρυζιού και πατάτας! Βέβαια και τα γαλακτοκομικά απαιτείται να εκλείψουν αλλά δεν το θεωρώ απαραίτητο.
    Ξέρω πως μπορεί και να μην μου ταιριάζουν τέτοιου είδους διατροφές όμως είδα πως αρκετοί είχαν αποτελέσματα μέ αυτές. Και είπα να το δοκιμάσω για έναν μήνα περίπου,να δω αν θα δουλέψει σε μένα.
    Μέ τα μάκρος εχω πρόβλημα γιατί δεν εχω πρόγραμμα να υπολογίζω αυτόματα τα συστατικά της κάθε τροφής. Και τα κάνω όλα μέ το χέρι,υπολογισμοί,κακό,είμαι και ολίγον άσχετη μέ υπολογισμούς ε κουραζόμαι!!
    Ειδικά στα λιπαρά κολλαω γιατί όταν θα φάω φαγητό της μαμάς,που δεν μαγείρεψα μόνη μου,πώς να τα υπολογίσω? Εσύ όλα μόνη τα μαγειρεύεις Ελενα??
    Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο από τα sites που περνάς μέσα τις τροφές σου και σου τα υπολογίζει αυτό, εγώ έτσι κάνω. Προσωπικά χρησιμοποιώ το myfitnesspal.com που βέβαια χρειάζεται και κει απλά να τσεκάρεις κατά πόσο έχεις επιλέξει το σωστό τρόφιμο κάθε φορά, αλλά βοηθάει πολύ. Είχα κάτσει και γω και είχα υπολογίσει με κομπιουτεράκι και τα έγραφα σε χαρτί αλλά δεν με βόλεψε.

    Εγώ ναι, μόνη μου τα φτιάχνω τα δικά μου, εκτός από μερικά πράγματα που τα φτιάχνει η γιαγιά μου (πχ μου ζυμώνει μπιφτέκια, βράζει μπρόκολο...) είτε για μένα είτε για όλους και απλά διαλέγω κάποια πράγματα. Δηλ και συ αν μπορείς να το κάνεις κάπως έτσι και να το συζητήσεις ώστε να υπάρξει συνεργασία, θα σε βολέψει πολύ πιστεύω. Να μην αγχώνεσαι, θα τα βρεις όλα στην πορεία, και γω ακόμα ψάχνω. Καλή συνέχεια! ;)

  4. #34
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Μπορείς να δοκιμάσεις κάποιο από τα sites που περνάς μέσα τις τροφές σου και σου τα υπολογίζει αυτό, εγώ έτσι κάνω. Προσωπικά χρησιμοποιώ το myfitnesspal.com που βέβαια χρειάζεται και κει απλά να τσεκάρεις κατά πόσο έχεις επιλέξει το σωστό τρόφιμο κάθε φορά, αλλά βοηθάει πολύ. Είχα κάτσει και γω και είχα υπολογίσει με κομπιουτεράκι και τα έγραφα σε χαρτί αλλά δεν με βόλεψε.

    Εγώ ναι, μόνη μου τα φτιάχνω τα δικά μου, εκτός από μερικά πράγματα που τα φτιάχνει η γιαγιά μου (πχ μου ζυμώνει μπιφτέκια, βράζει μπρόκολο...) είτε για μένα είτε για όλους και απλά διαλέγω κάποια πράγματα. Δηλ και συ αν μπορείς να το κάνεις κάπως έτσι και να το συζητήσεις ώστε να υπάρξει συνεργασία, θα σε βολέψει πολύ πιστεύω. Να μην αγχώνεσαι, θα τα βρεις όλα στην πορεία, και γω ακόμα ψάχνω. Καλή συνέχεια!

    Μέ το my fitness pal δεν εχω καταφέρει να βγάλω άκρη,μπαίνω μόνο από κινητό και δεν μέ συνδέει.
    Οπότε κάνω υπολογισμούς μέ το κομπιούτεράκί και εγω.
    Γενικά όμως πώς το βλέπεις σαν πλάνο?

    Λοιπόν σημερα η μέρα ήταν κουραστική,τρέξιμο όλη μέρα μέ την σχολή.
    Πηγα και στην λαϊκή να αγοράσω κοτόπουλακι και όρμησαν όλοι πάνω μου σαν τους παλαβους !!! Σχεδόν φοβήθηκα!!:) :)
    Έχουμε και λέμε :

    08.00 300γρ γιαούρτι στραγ.2%,160γρ ρύζι

    11.10 ένα μέτριο μήλο,50 γρ κοτόπουλο ψητό

    13.30 150γρ ρύζι,100γρ ψάρι ψητό,σαλάτα λαχανο

    17.00 ρόφημα πρωτεϊνης

    18.30 προπόνηση

    21.00 100γρ κοτόπουλο,200γρ ρύζι,λίγη ντομάτα

    Από προπόνηση,σημερα είχα πλάτη. Το χειρότερο μου :(

    Έλξεις στην τροχαλια εσωτερικη λαβη 35kg σουπερσετ με ελξεις τριγωνικη λαβη 25kg

    Τροχαλία εμπροσθολαιμια 30kg σούπερ σετ μέ οπισθολαιμια στα ίδια κιλά

    Κωπηλατικη στο σμιθ 50kg σούπερ σετ μέ κωπηλατικη μέ μπάρα Ζ 20kg

    Κωπηλατικη στο σταυρό 40kg σούπερ μέ αλτηρες 8κιλους

    Επαναλήψεις στο κάθε σούπερ σετ έιναι 8 και 8

    Αεροβια δεν έκανα σημερα,περπάτησα πολύ στο κέντρο,φτανει!!

    Αυτα!! Καλο βράδυ σε όλους!!:) :)

  5. #35
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Την πρωτείνη την παίρνεις πριν την προπόνηση; Εγώ θα έβγαζα τη ντομάτα στο γεύμα μετά την προπόνηση, δεν τη χρειάζεσαι εκεί. Το ρύζι με το κοτόπουλο κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους.
    Και ερώτηση: ούτε ελαιόλαδο χρησιμοποιείς από καλά λιπαρά; Θα μπορούσες στο γεύμα που είχες στη 13:30 να προσθέσεις 1 κ.γ.

  6. #36
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Την πρωτεϊνη την παίρνω πριν γιατί μου βγήκε στα γεύματα καλυτερα. Έιναι και χορταστική και μέ καλύπτει. Διαφορετικά θα πρέπει να βρίσκω κάτι να τρώω πριν και ήδη αγχώνομαι αρκετά μέ τα γεύματα και την προετοιμασία τους!! Έιναι λάθος νομίζεις?
    Α ναι βλακεία.Η σαλάτα στο μεσημεριανό είχε λίγο ελαιόλαδο,λίγο όμως,της λέσχης γαρ.
    Ακόμα και σκέτη ολοσκέτη η ντομάτα στο μεταπροπονητικο δεν κολλάει? Γιατί μέ βοηθάει να καταπιώ το στεγνό κοτορυζο :) :)

    Έλενα,σ ευχαριστώ πολύ για την ενασχόληση σου!!!:)

  7. #37
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Εφόσον τρως σε σύντομο χρονικό διάστημα μετά την προπόνηση και εφόσον σε βολεύει έτσι, δεν είναι λάθος πιστεύω. Απλά μιλάω βάσει όσων έχω διαβάσει στο φόρουμ, δεν έχω χρησιμοποιήσει πρωτείνη δική μου ώστε να το κάνω συστηματικά...

    Αν δεν απατώμαι, περιέχει και η ντομάτα φυτικές ίνες, έχει και τα σποράκια, δεν τα θες αυτά εκείνη τη στιγμή, θα σου καθυστερήσουν την απορρόφηση της πρωτείνης και του υδατάνθρακα...

  8. #38
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Εφόσον τρως σε σύντομο χρονικό διάστημα μετά την προπόνηση και εφόσον σε βολεύει έτσι, δεν είναι λάθος πιστεύω. Απλά μιλάω βάσει όσων έχω διαβάσει στο φόρουμ, δεν έχω χρησιμοποιήσει πρωτείνη δική μου ώστε να το κάνω συστηματικά...

    Αν δεν απατώμαι, περιέχει και η ντομάτα φυτικές ίνες, έχει και τα σποράκια, δεν τα θες αυτά εκείνη τη στιγμή, θα σου καθυστερήσουν την απορρόφηση της πρωτείνης και του υδατάνθρακα...

    ...ρε παιδια για ονομα του Θεου!!!!με τι ασχολειστε????φαε καλε την ντοματα και τιποτα δεν θα παθεις!!!!!ελεος...θα κατεβει το κοριτσι στο Olympia και κανει αγωνηστικη διατροφη??
    μην κολλατε σε τετοια!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  9. #39
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Καλημερα και καλη αρχη στο λογκ σου..!

    Η Elena29 εχει δικιο για την ντοματα !!Δεν θα σε επηρεασει και τοσο αν την τρως απλα ο οργανισμος μετα το γυμναστηριο θελει αμεση απορροφηση πρωτεινης-υδατ τοσο για αναπτυξη και το κυριοτερο για αναρρωση δλδ το "πιασιμο" που νιωθουμε μετα την γυμναστικη...!Στην κριση σου ειναι αν θα την βγαλεις Η οχι παντως.

    Καλη συνεχεια και καλο κουραγιο !
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  10. #40
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Καλημερα και καλη αρχη στο λογκ σου..!

    Η Elena29 εχει δικιο για την ντοματα !!Δεν θα σε επηρεασει και τοσο αν την τρως απλα ο οργανισμος μετα το γυμναστηριο θελει αμεση απορροφηση πρωτεινης-υδατ τοσο για αναπτυξη και το κυριοτερο για αναρρωση δλδ το "πιασιμο" που νιωθουμε μετα την γυμναστικη...!Στην κριση σου ειναι αν θα την βγαλεις Η οχι παντως.

    Καλη συνεχεια και καλο κουραγιο !
    ...ελεος...θα τιναξω το κεφαλι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ρε φατε την ντοματα και δεν υπαρχει θεμα!!!!και βρωμη να φατε...παλι διαφορα δεν θα δειτε...αντε να φουσκωσει λιγο το στομαχι σας!!!!!ρε παιδια...μην φτανουμε και τα ορια του παραλογισμου...ετσι?
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  11. #41
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...ελεος...θα τιναξω το κεφαλι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    ρε φατε την ντοματα και δεν υπαρχει θεμα!!!!και βρωμη να φατε...παλι διαφορα δεν θα δειτε...αντε να φουσκωσει λιγο το στομαχι σας!!!!!ρε παιδια...μην φτανουμε και τα ορια του παραλογισμου...ετσι?
    Ειπα ρε λυκε οτι δεν θα την επηρεασει η ντοματα που θα φαει μετα την προπονηση δεν παει για Olympia !!

    Αλλα καλο ειναι να λεμε και τα εντελως σωστα ετσι δεν ειναι ? ??
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  12. #42
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Ειπα ρε λυκε οτι δεν θα την επηρεασει η ντοματα που θα φαει μετα την προπονηση δεν παει για Olympia !!

    Αλλα καλο ειναι να λεμε και τα εντελως σωστα ετσι δεν ειναι ? ??
    ...μια χαρα σωστη ειναι η ντοματα στη σαλατα μετα την προπονηση...η παρανοια δεν ειναι σωστη!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  13. #43
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...μια χαρα σωστη ειναι η ντοματα στη σαλατα μετα την προπονηση...η παρανοια δεν ειναι σωστη!!!!

    Δεν προκειται να βγαλουμε ακρη.. !
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  14. #44
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!

    Συνήθως μετά την προπόνηση δεν τρώω σαλάτα,ξέρω πώς καθυστερεί την σωστή απορρόφηση του γεύματος. Έτυχε χθες. :)
    Αλλά γενικά νομίζω πώς και αυτές οι λεπτομέρειες έιναι σημαντικές! Οχι να τις ακολουθείς εμμονικα,ειδικά αν δεν υπάρχει σπουδαίος λόγος,απλά να τις γνωρίζεις και να τις χρησιμοποιείς όταν έιναι δυνατόν!!
    Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!!:)

  15. #45
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!

    Συνήθως μετά την προπόνηση δεν τρώω σαλάτα,ξέρω πώς καθυστερεί την σωστή απορρόφηση του γεύματος. Έτυχε χθες. :)
    Αλλά γενικά νομίζω πώς και αυτές οι λεπτομέρειες έιναι σημαντικές! Οχι να τις ακολουθείς εμμονικα,ειδικά αν δεν υπάρχει σπουδαίος λόγος,απλά να τις γνωρίζεις και να τις χρησιμοποιείς όταν έιναι δυνατόν!!
    Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!!:)
    Λυκε που εισαι???

    Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου..Ευχομαι τα καλυτερα !
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  16. #46
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!

    Συνήθως μετά την προπόνηση δεν τρώω σαλάτα,ξέρω πώς καθυστερεί την σωστή απορρόφηση του γεύματος. Έτυχε χθες. :)
    Αλλά γενικά νομίζω πώς και αυτές οι λεπτομέρειες έιναι σημαντικές! Οχι να τις ακολουθείς εμμονικα,ειδικά αν δεν υπάρχει σπουδαίος λόγος,απλά να τις γνωρίζεις και να τις χρησιμοποιείς όταν έιναι δυνατόν!!
    Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!!:)
    ...τις χρησiμοποιεις οταν εχεις αγωνηστικους στοχους...ετσι και αλλιως το γευμα σου εχει καποια αποσταση μετα την προπονηση...ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ μια σαλατα στο μεταπροπονητικο σου που δεν το τρως στα αποδυτηρια...

    εγω οτι ειχα να πω το ειπα...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  17. #47
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...τις χρησiμοποιεις οταν εχεις αγωνηστικους στοχους...ετσι και αλλιως το γευμα σου εχει καποια αποσταση μετα την προπονηση...ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΕΠΗΡΕΑΣΕΙ μια σαλατα στο μεταπροπονητικο σου που δεν το τρως στα αποδυτηρια...

    εγω οτι ειχα να πω το ειπα...
    Ριλαξ λυκε..!ΕΙσαι και σε γραμμωση τα νευρα ειναι εντονα !
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  18. #48
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by aggelos1994 View Post
    Ριλαξ λυκε..!ΕΙσαι και σε γραμμωση τα νευρα ειναι εντονα !
    ..παω να φαω ντοματα...ηρεμει το νευρικο συστημα!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  19. #49
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!!

    Συνήθως μετά την προπόνηση δεν τρώω σαλάτα,ξέρω πώς καθυστερεί την σωστή απορρόφηση του γεύματος. Έτυχε χθες. :)
    Αλλά γενικά νομίζω πώς και αυτές οι λεπτομέρειες έιναι σημαντικές! Οχι να τις ακολουθείς εμμονικα,ειδικά αν δεν υπάρχει σπουδαίος λόγος,απλά να τις γνωρίζεις και να τις χρησιμοποιείς όταν έιναι δυνατόν!!
    Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!!:)
    Μπράβο !! Σωστά σκέφτεσαι !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  20. #50
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Σ ευχαριστώ Cuban!!

    Παιδιά μην εξαπτεσθε μόνο! Υπόσχομαι πώς δεν θα ξαναφάω φυτική ίνα μετά την προπόνηση άνευ λόγου και αιτίας!! :) :)

    Λοιπόν,σκέφτηκα να ανεβάσω μια φωτογραφία μου,για να υπάρχει μια αντικειμενική εικόνα της κατάστασης εδώ πέρα!:)
    Έιναι πλάτη βέβαια και ελπίζω να μην έιναι υπερβολικά..εχμ γυμνη!!
    :) :)
    Θα θελα να είχα βγάλει μια ανάλογη και πριν αρχίσω τα βάρη,έτσι για την σύγκριση,αλλά δεν προνόησα!
    Τέλος πάντων,θα συγκρίνω τις μελλοντικές μέ αυτην!:)
    Attached Images Attached Images

  21. #51
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Σ ευχαριστώ Cuban!!

    Παιδιά μην εξαπτεσθε μόνο! Υπόσχομαι πώς δεν θα ξαναφάω φυτική ίνα μετά την προπόνηση άνευ λόγου και αιτίας!! :) :)

    Λοιπόν,σκέφτηκα να ανεβάσω μια φωτογραφία μου,για να υπάρχει μια αντικειμενική εικόνα της κατάστασης εδώ πέρα!:)
    Έιναι πλάτη βέβαια και ελπίζω να μην έιναι υπερβολικά..εχμ γυμνη!!
    :) :)
    Θα θελα να είχα βγάλει μια ανάλογη και πριν αρχίσω τα βάρη,έτσι για την σύγκριση,αλλά δεν προνόησα!
    Τέλος πάντων,θα συγκρίνω τις μελλοντικές μέ αυτην!:)
    ...πως να μην εξαπτωμεθα με τετοια φωτο???

    πλακα κανω...!πολυ ωραια πλατη Ελενα...εχεις ριξει δουλεια και φαινεται!!!!αντε καλη συνεχεια...και μην κολλας σε λεπτομεριες...θα σε πανε πισω...και θα σε πνιξουν σε ενα ποτηρι νερο στο τελος!!!κανε αυτο που κανεις...και μην στρεσαρεις τον εαυτο σου ακομα πιο πολυ...για να συνεχισεις να το κανεις χρονια!!!!
    Last edited by Leo 11; 14-05-14 at 15:08.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  22. #52
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Ωραία πάρα πολύ ωραία βάση για γέμισμα (σαν συνταγή ακούγεται)
    συνέχισε τις δυναμικές πρποπονήσεις, είσαι πολύ καλά!

    Σαλονικιά γκαρντασίνα

  23. #53
    Senior Bodybuilder aggelos1994's Avatar
    Join Date
    03-01-12
    Location
    Λουτρακι
    Posts
    3,093

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Σ ευχαριστώ Cuban!!

    Παιδιά μην εξαπτεσθε μόνο! Υπόσχομαι πώς δεν θα ξαναφάω φυτική ίνα μετά την προπόνηση άνευ λόγου και αιτίας!! :) :)

    Λοιπόν,σκέφτηκα να ανεβάσω μια φωτογραφία μου,για να υπάρχει μια αντικειμενική εικόνα της κατάστασης εδώ πέρα!:)
    Έιναι πλάτη βέβαια και ελπίζω να μην έιναι υπερβολικά..εχμ γυμνη!!
    :) :)
    Θα θελα να είχα βγάλει μια ανάλογη και πριν αρχίσω τα βάρη,έτσι για την σύγκριση,αλλά δεν προνόησα!
    Τέλος πάντων,θα συγκρίνω τις μελλοντικές μέ αυτην!:)


    Ωραια η πλατη σου φαινεται οτι εχεις δουλεψει..Μπραβο..Συνεχισε με υπομονη και μερακι και θα φτασεις τον στοχο σου..

    Καλη συνεχεια.
    ΑΙΡΟΝ ΝΕΒΕΡ ΛΑΙΣ

  24. #54
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Σας ευχαριστώ όλους πολύ παιδιά!!! Έιναι πολύτιμη η γνώμη σας για μένα!
    Θα συνεχίσω εννοείται,δυνατά,εξάλλου έιναι κομμάτι της ζωής μου πλεον!
    Να στε καλά όλοι!!:) :) :)

  25. #55
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Καλησπέρα Έλενα! Πολύ καλή μπράβο σου συνέχισε έτσι και θα δεις πως εβδομάδα με την εβδομάδα στο κορμί σου και κυρίως στην ψυχολογία σου θα αντικατροπτίζονται ολοένα και περισσότερο οι προσπάθειες σου!

    Keep up the good work!

    Υγ: Βρε σφίξε λίγο και τα δικεφαλάκια κρίμα είναιιι να μην τα δείχνειςςςςςς και αυταααα τα καημέναααα :P
    The sky is not the limit when there are footprints on the moon!

  26. #56
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Καλησπέρα Έλενα! Πολύ καλή μπράβο σου συνέχισε έτσι και θα δεις πως εβδομάδα με την εβδομάδα στο κορμί σου και κυρίως στην ψυχολογία σου θα αντικατροπτίζονται ολοένα και περισσότερο οι προσπάθειες σου!

    Keep up the good work!

    Υγ: Βρε σφίξε λίγο και τα δικεφαλάκια κρίμα είναιιι να μην τα δείχνειςςςςςς και αυταααα τα καημέναααα :P

    Χε χε χε μην νομίζεις,και έτσι που σφιχτηκα έπεσε πολλή συγκέντρωση!! Θέλει δουλειά κι αυτό!! Σ ευχαριστώ sade adu για τα καλά σου λόγια,είσαι κι εσύ μια από τις κοπέλες που παρακολουθώ ανελλιπώς και θαυμάζω πολύ!!
    Την άλλη φορά θα πετάξω ποντίκι,promise ;) :)

  27. #57
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Την επόμενη φορά θέλουμε πλάγια μοίρα δελτοειδή

  28. #58
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    08-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Χε χε χε μην νομίζεις,και έτσι που σφιχτηκα έπεσε πολλή συγκέντρωση!! Θέλει δουλειά κι αυτό!! Σ ευχαριστώ sade adu για τα καλά σου λόγια,είσαι κι εσύ μια από τις κοπέλες που παρακολουθώ ανελλιπώς και θαυμάζω πολύ!!
    Την άλλη φορά θα πετάξω ποντίκι,promise ;) :)
    Ε μααα "πάτα" εκεί λίγο να φανούν τα μυάκιααα ;) Να σαι καλά για τα όμορφα λόγια σε ευχαριστώ πολύ!
    The sky is not the limit when there are footprints on the moon!

  29. #59
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Πάει και η τετάρτη..
    Σαν πολύ γρήγορα δεν περνάνε οι μέρες??
    Λοιπόν απ'την στιγμή που άρχισα την πιο εχμ ενεργητική συμμετοχή,εχω πάθει εμμονή μέ το φόρουμ. Ότι και αν κάνω έιναι στο μυαλό μου,ασε που μπαίνω κάθε τρεις και λίγο! Και βέβαια εχω πρηξει όλον τον κόσμο,μόνο γι αυτό μιλάω :) :) :)

    Έχουμε και λέμε λοιπόν :

    08.45
    250 γρ στραγ.γιαούρτι 2%,160γρ ρύζι (το ανακατεύω μέ κανέλά,το ζεσταινω,και το γιαούρτι το ανακατεύω μέ καφέ. Μετά ανακατεύω όλο αυτό το δημιούργημα και έτοιμο!περί ορέξεως βέβαια)

    11.45
    Τέσσερα ασπραδια,ενας κροκος,ένα ακτινιδιο,λίγο μήλο

    14.30
    200γρ ρύζι,100γρ κοτόπουλο ψητό,ένα μπολ σαλάτα μαρούλι μέ 1κ.σ ελαιόλαδο και ξύδι -λεμόνι

    17.00
    Πρωτεϊνη (Σημερα δημιουργούσα μέ την κανέλά,έβαλα ΚΑΙ στην πρωτεϊνη!:))

    18.00
    Προπόνηση

    20.30
    200γρ ρύζι,140γρ κοτόπουλο

    Από προπόνηση είχα δικέφαλο μηριαίο :

    Μηχάνημα προσαγωγών 40kg σούπερ σετ μέ μηχάνημα απαγωγών 60kg, τρία σούπερ σετ των 10+10 επαναλήψεων

    Υπερεκτάσεις δικεφαλων
    Αυτό τώρα δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω. Σφηνωνεις ποδια στην θέση της τροχαλίας και ανεβοκατεβαζεις κορμό κρατώντας τα χέρια του παρτενέρ. Πλεον το κάνω πολύ άνετα,στην αρχή ήθελα να κλάψω κάθε φορά ;) αυτό επί 8 επαναλήψεις,2σετ

    Καλημέρα,μέ 30kg 2χ8

    Leg curl 15kg σούπερ σετ μέ πρέσσα ,πίεση μέ τις φτερνες
    (Πραγματικά πιάνει πολύ στον δικέφαλο. Η συγκεκριμένη πρέσσα έχει κιλά που υπολογίζονται επί τρία. Άρα τα 25 που έβαλα,ειναι 75 :) )
    σετ 2,επαναλήψεις 8+8

    Αρσεις θανατου μέ τεντωμένα πόδια 50kg σούπερ σετ μέ αρσεις αλτηρων 12κιλων,παλι τεντωμένα πόδια.

    Κοιλιακούς 4 σετ στον κατακλινη,12 επαναλήψεις.
    Δεν πρόλαβα να κάνω άλλους ;)

    Αεροβιο ήθελα να κάνω στο ομαδικό πρόγραμμα που έχει το τζιμ,έιναι έντονο και πολύ πιο ενδιαφέρον από τον συναρπαστικό διάδρομο.
    Στα δέκα λεπτα πάνω έπαθα κραμπα στον εχμ γλουτό,και εφυγα, πηγα στον αγαπητό διάδρομο και έκανα άλλα 30 λεπτακια!(κλίση 2,ταχύτητα 6)

    Αυτα για σημερα!! Καλό σας βράδυ!!:)

  30. #60
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Γκαρντασίνα, το ρύζι το μετράς ωμό; Καλή ξεκούραση


 
Page 2 of 8 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Έλενα Καββά - Elena Kavva IFBB Pro
    By Andrikos in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 71
    Last Post: 08-03-10, 12:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •