Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 181 to 210 of 217

Thread: Elena's log

  1. #181
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Έλα να δίνουμε πόνο με το ελλειπτικό

    το ρύζι εξακολουθεί να ΄ναι μπονέτ;
    Εντάξει με το λάδι για μένα καλά έκανες μη σε πιάνει και πανικός!

    εγώ τις καλημέρες θα τις έβγαζα, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για την άσκηση. Καλύτερα παίξε με deadlift και όποια παραλλαγή σου αρέσει.

    φρούτα 1-2 τουλ ημερησίως είναι καλά, ενημέρωσε μας για τον λόγο που θες να τα βγάλεις
    Το ρύζι είναι μπόνετ ναι,σπανίως είναι μπασματι.
    Dl έκανα το χειμώνα,τώρα τις έβγαλα,στο νέο πρόγραμμα θα τις ξανά βάλω.
    Για την καλημέρα το ξέρω,εχω ακούσει κ εγώ διάφορα αλλά είναι καλή άσκηση ρε,νιώθω ότι με πιάνει.
    Είναι όντως τόσο επίφοβη?
    Για τα φρούτα τώρα.. εχω διαβάσει τόσα και τόσα και εκεί που ήμουν κάθετη,τα φρούτα πάνω απ'όλα,τώρα σκέφτομαι ότι δεν θα πάθω τίποτα αν τα στερηθώ για ένα μήνα,εξάλλου τρώω λαχανικά.
    Θέλω μετά την εξεταστική νά κάνω για 2,3 εβδομάδες αυστηρή διατροφή,σχεδόν μόνοφαγια ( καλα,και τώρα δεν εχω τρελή ποικιλία) νά δω πως θα μου βγει,τι αποτελέσματα θα χω.
    Νομίζω δεν είναι κακό,οκ δεν είμαι σε επίπεδο αγώνων,για μένα θα το κάνω,θέλω όμως νά δω τι υπάρχει κάτω από το λιπακι!
    Γιατί νομίζω ότι κάτι εχω φτιάξει, μικρό μεν αλλά υπαρκτό!
    Σκέφτηκα λοιπόν νά σταματήσω γαλακτοκομικά και φρούτα,νά συνεχίσω με ρύζι και κοτόπουλα και αυγά και σαλάτες για λίγο καιρό,και νά δω πως θα πάει.
    Τι λες κι εσυ??
    Είσαι πάντως αστέρι Δήμητρα,με βοηθάς συνέχεια!! Θενκ γιου! :)

  2. #182
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Kαλησπέρα Έλενα! Να σε ρωτήσω, πόσο καιρό γενικά ασχολείσαι με βάρη-διατροφή; Γιατί πιστεύω δεν υπάρχει λόγος να βιαστείς να κάνεις τόσο αυστηρή διατροφή... Όλες μας νομίζω έχουμε την περιέργεια να δούμε τι φτιάχνουμε, αλλά δεδομένου κιόλας ότι η διαδικασία της γράμμωσης είναι ζόρικη για όλο το σύστημα, φοβάμαι μήπως πηγαίνοντας για τα πολλά, χάσεις εν τέλει και τα λίγα. Ταπεινή μου γνώμη, μιας και δεν είμαι ειδική σε καμία περίπτωση, είναι να συνεχίσεις δυναμικά με διατροφή και προπονήσεις, αερόβιο και να κάνεις με αυτά ό,τι καλύτερο μπορείς και να είσαι σίγουρη πως όταν όντως έρθει η ώρα για γράμμωση, θα έχεις κάνει γερή δουλειά. ;)

  3. #183
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Γεια σου Ελεναα!!
    Λοιπον,ασχολουμαι με τα βαρη ενα χρονο και κατι,με τη διατροφη παντα ειχα υγιεινες συνηθειες αλλα τον τελευταιο μηνα αποφασισα να τρωω τελειως προσεγμενα.Με ζυγιση κλπ δεεεν μεχρι τωρα. Αλλα τελικα,ειναι τοσο σημαντικο κομματι που απορω γιατι δεν πηρα μπροστα πιο πριν!!
    Να σου πω ομως,ειμαι και λιγο ανυπομονη. Ναι ειναι λαθος,το ξερω,αλλα θελω να το δοκιμασω! το πολυ πολυ να χασω κανενα κιλο,δεν νομιζω οτι θα χασω οσα εχτισα.
    εξαλλου απο το φθινοπωρο μπαινουμε παλι στο ΦΑΙ και στα δυσκολα,οποτε νομιζω μπορω να πειραματιστω λιγο.
    Ασε που πλεον δεν εχω θεματακια με το στομαχι μου,πρηξιματα κλπ ,εχω βρει την υγεια μου,οποτε δεν θελω να το σταματησω.Ειμαι και λιγο μαζοχα ,μ αρεσει που νιωθω οτι εχω μια αποστολη

    στα σημερινα λοιποοον,ειχα χερακια :
    *καμψεις δικεφαλων με μπαρα 25κ σουπερ με πιεσεις τρικεφαλων στην τροχαλια 15κ
    *καμψεις δικεφ στο μαξιλαρι με στραβομπαρα20κ σουπερ με γαλλικες 13κ
    *καμψεις με αλτηρες καθιστη 10+10κ σουπερ με εκτασεις τρικεφ πισω απο κεφαλι 8+8κ
    *καμψεις αυτοσυγκεντρωσης σφυρια 10κ σουπερ με βυθισεις στο διζυγο με βοηθεια
    *Διαδρομος 35' στο 5,8

    Διατροφη

    08.00 160γρ ρυζι,250γρ τοταλ 2%
    11.00 5 ασπραδια,ενας κροκος
    14.15 160 γρ ρυζι,100γρ κοτοπουλο
    17.30 60 γρ ρυζι με κανελα, whey,μια ντοματα (οοτι να ναι )
    22.00 180γρ ρυζι,120 γρ μοσχαρισιο μπιφτεκι

    αυτααα..καλη σας νυχταα!!

  4. #184
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Το ρύζι είναι μπόνετ ναι,σπανίως είναι μπασματι.
    Dl έκανα το χειμώνα,τώρα τις έβγαλα,στο νέο πρόγραμμα θα τις ξανά βάλω.
    Για την καλημέρα το ξέρω,εχω ακούσει κ εγώ διάφορα αλλά είναι καλή άσκηση ρε,νιώθω ότι με πιάνει.
    Είναι όντως τόσο επίφοβη?
    Για τα φρούτα τώρα.. εχω διαβάσει τόσα και τόσα και εκεί που ήμουν κάθετη,τα φρούτα πάνω απ'όλα,τώρα σκέφτομαι ότι δεν θα πάθω τίποτα αν τα στερηθώ για ένα μήνα,εξάλλου τρώω λαχανικά.
    Θέλω μετά την εξεταστική νά κάνω για 2,3 εβδομάδες αυστηρή διατροφή,σχεδόν μόνοφαγια ( καλα,και τώρα δεν εχω τρελή ποικιλία) νά δω πως θα μου βγει,τι αποτελέσματα θα χω.
    Νομίζω δεν είναι κακό,οκ δεν είμαι σε επίπεδο αγώνων,για μένα θα το κάνω,θέλω όμως νά δω τι υπάρχει κάτω από το λιπακι!
    Γιατί νομίζω ότι κάτι εχω φτιάξει, μικρό μεν αλλά υπαρκτό!
    Σκέφτηκα λοιπόν νά σταματήσω γαλακτοκομικά και φρούτα,νά συνεχίσω με ρύζι και κοτόπουλα και αυγά και σαλάτες για λίγο καιρό,και νά δω πως θα πάει.
    Τι λες κι εσυ??
    Είσαι πάντως αστέρι Δήμητρα,με βοηθάς συνέχεια!! Θενκ γιου! :)
    Κάθε σώμα έχει τελείως διαφορετικό λειτουργικό ρόλο οπότε το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πειραματίσου και δες που θα σε οδηγήσει. Εφόσον ο οργανισμός σου δεν σου "διαμαρτύρεται" και σπονσάρει τη μονοφαγία δοκίμασε την να δεις πως δρα πάνω σου.
    Εγώ θα σου πω το εξής. η ανυπομονησία είναι αρνητικό χαρτί σε αυτό που προσπαθεί να χτίσεις. Προσπάθησε να εφοδιαστείς με μπόλικη υπομονή γιατί πραγματικά είναι απαραίτητο εφόδιο στην προσπάθεια που καταβάλεις.
    Σε αυτά που σκέφτεσαι να βάλεις Στοπ ναι όντως είναι σωστά. Τα γαλακτοκομικά και τα φρούτα προκαλούν το λεγόμενο θόλωμα όπως το ίδιο προκαλείται και από τις σαλάτες.
    αν θες να κόψεις τα φρούτα τότε πρέπει να παίρνεις πολυβιταμίνες. Επίσης πρέπει να τρως και μπόλικο ψάρι (μπακαλιάρο, παγκάσιους, πέρκα)

    Η δικιά μου γνώμη είναι να συνεχίσεις όπως πορεύεσαι, τα επιθυμητά αποτελέσματα είναι θέμα χρόνου να έρθουν στην επιφάνεια.
    Όταν κολλήσεις τότε το ξανασυζητάμε

  5. #185
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Κάθε σώμα έχει τελείως διαφορετικό λειτουργικό ρόλο οπότε το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πειραματίσου και δες που θα σε οδηγήσει. Εφόσον ο οργανισμός σου δεν σου "διαμαρτύρεται" και σπονσάρει τη μονοφαγία δοκίμασε την να δεις πως δρα πάνω σου.
    Εγώ θα σου πω το εξής. η ανυπομονησία είναι αρνητικό χαρτί σε αυτό που προσπαθεί να χτίσεις. Προσπάθησε να εφοδιαστείς με μπόλικη υπομονή γιατί πραγματικά είναι απαραίτητο εφόδιο στην προσπάθεια που καταβάλεις.
    Σε αυτά που σκέφτεσαι να βάλεις Στοπ ναι όντως είναι σωστά. Τα γαλακτοκομικά και τα φρούτα προκαλούν το λεγόμενο θόλωμα όπως το ίδιο προκαλείται και από τις σαλάτες.
    αν θες να κόψεις τα φρούτα τότε πρέπει να παίρνεις πολυβιταμίνες. Επίσης πρέπει να τρως και μπόλικο ψάρι (μπακαλιάρο, παγκάσιους, πέρκα)

    Η δικιά μου γνώμη είναι να συνεχίσεις όπως πορεύεσαι, τα επιθυμητά αποτελέσματα είναι θέμα χρόνου να έρθουν στην επιφάνεια.
    Όταν κολλήσεις τότε το ξανασυζητάμε
    Σ ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές Δήμητρα!!
    Χαίρομαι που το βλέπεις έτσι,είχα ένα φόβο ότι κινούμαι τελείως λάθος.
    Λοιπόν οπότε το δοκιμάζω και βλέπω πως θα πάει.
    Πολύβιταμινη παίρνω,είναι αρκετά καλή νομίζω,οπότε συνεχίζω ως έχει.
    Με το ψάρι εχω θέμα,δεν μπορώ νά αγοράζω ΚΑΙ ψάρι,οπότε τρώω το σπιτικό φαγητό,σίγουρα μια με δύο φορές την εβδομάδα.
    Νομίζω είναι αρκετό?
    Αν προσθέσω και μια κονσέρβα τόνου το πολύ την εβδομάδα?
    Δεν είναι αρκετό για την εβδομαδιαία διατροφή?

    Όσο για το λινκ που μου ζήτησες,είμαι λίγο άχρηστη και από κινητό δεν νιώθω νά στο βάλω,δεν ξέρω καν αν γίνεται.
    Κανε search καρδουλοτρουφακια υψηλης πρωτεϊνης,θα το βρεις ;)

    Σ ευχαριστώ και πάλι για όλα!

  6. #186
    Senior Bodybuilder SadeAdu's Avatar
    Join Date
    07-02-12
    Location
    Keratsini
    Posts
    1,812

    Default

    Καλησπέρα Ελενάκι!

    Εχοντας στο μυαλό μου όλα αυτά που έγραψες παραπάνω για την διατροφή κτλ, θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις αλλά με μια επισύμανση, να ΜΗΝ κάνεις πολύ βαριές προπονήσεις την περίοδο αυτή της πιο περιορισμένης σε "ποικιλία τροφών" διατροφής. Θα δεις αποτελέσματα αυτό είναι σίγουρο όμως μετά απο 2 μαξ 3 εβδομάδες αν όλο αυτό γίνεται σε συνδιασμό δυνατών προπονήσεων και περιορισμένης ξεκούρασης οι δυνάμεις σου θα αρχίσουν να σε εγκαταλείπουν και θα κλατάρεις και δεν θα έχεις διάθεση για τίποτα. Φρόντισε να ξεκουράζεσαι, να έχεις κάποια off και όλα θα πάνε όπως τα υπολογίζεις.

    Εξάλλου μόνο με την δοκιμή μπορούμε να δούμε τι δουλεύει πάνω μας και τί όχι οπότε go for it!

    Τώρα όσον αφορά το κεφάλαιο "υπομονή"...το ξέρω σε καταλαβαίνω και εγώ έτσι είμαι ανυπόμονη στα θέματα διατροφής/γυμναστικής/σωματικής βελτιωσης κτλ...όμως μετά απο ενάμιση χρόνο ασταμάτητης προσπάθειας (τον οκτώβρη κλείνω 2..βρεφάκι αχχααχχα) έμαθα να κάνω λίγο παραπάνω υπομονή. Η προσπάθεια μας είναι δύσκολη και πρέπει να χαιρόμαστε το κάθε στάδιο αλλαγής...τα λέω τα ίδια ακριβως και στον εαυτό μου. Να ξέρεις επίσης πως πέφτουμε όλοι στο τρυπάκι να μην ειμαστε ποτέ ικανοποιημένοι με την παρούσα κατάσταση μας. Αν όμως βλεπαμε τον εαυτό μας κάποιους μήνες πρίν...ή στην αρχή της προσπάθειαας μας και μεταφερόμασταν στο τότε...με αυτά που έχουμε "κατακτήσει" μέχρι τώρα...θα είμασταν πολύ παραπάνω περήφανες και ικανοποιημένες. Αυτό πρέπει να καταφέρουμε όλες μας, να απολαύσουμε την πορεία και να μας δινουμε το credit που μας αναλογεί για να προσπαθούμε και ακόμα παραπάνω για καλύτερα αποτελέσματα στο μέλλον.

    Καλή συνέχεια!!!
    The sky is not the limit when there are footprints on the moon!

  7. #187
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    Σ ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές Δήμητρα!!
    Χαίρομαι που το βλέπεις έτσι,είχα ένα φόβο ότι κινούμαι τελείως λάθος.
    Λοιπόν οπότε το δοκιμάζω και βλέπω πως θα πάει.
    Πολύβιταμινη παίρνω,είναι αρκετά καλή νομίζω,οπότε συνεχίζω ως έχει.
    Με το ψάρι εχω θέμα,δεν μπορώ νά αγοράζω ΚΑΙ ψάρι,οπότε τρώω το σπιτικό φαγητό,σίγουρα μια με δύο φορές την εβδομάδα.
    Νομίζω είναι αρκετό?
    Αν προσθέσω και μια κονσέρβα τόνου το πολύ την εβδομάδα?
    Δεν είναι αρκετό για την εβδομαδιαία διατροφή?

    Όσο για το λινκ που μου ζήτησες,είμαι λίγο άχρηστη και από κινητό δεν νιώθω νά στο βάλω,δεν ξέρω καν αν γίνεται.
    Κανε search καρδουλοτρουφακια υψηλης πρωτεϊνης,θα το βρεις ;)

    Σ ευχαριστώ και πάλι για όλα!
    Για το ψαράκι δες λίγο τα κατεψυγμένα του καλιμάνη στο ldl (έχει πέρκα και βακαλάο)

    σολομός απλησίαστος οικονομικά (γενικά σε κατανοώ πλήρως με το οικονομικό κομμάτι)

    Και δες καμία λαική για στήθος κότας, το βρήκα με 4,59το κιλό



    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    {...}
    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    (τον οκτώβρη κλείνω 2..βρεφάκι αχχααχχα) {...}


    θα κάνουμε γλέντι, θα φέρω burgers κοτοπούλκας/γαλοπούλκας και πατάτες φουρνιστές
    Last edited by Demetra; 06-06-14 at 12:50.

  8. #188
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by SadeAdu View Post
    Καλησπέρα Ελενάκι!

    Εχοντας στο μυαλό μου όλα αυτά που έγραψες παραπάνω για την διατροφή κτλ, θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις αλλά με μια επισύμανση, να ΜΗΝ κάνεις πολύ βαριές προπονήσεις την περίοδο αυτή της πιο περιορισμένης σε "ποικιλία τροφών" διατροφής. Θα δεις αποτελέσματα αυτό είναι σίγουρο όμως μετά απο 2 μαξ 3 εβδομάδες αν όλο αυτό γίνεται σε συνδιασμό δυνατών προπονήσεων και περιορισμένης ξεκούρασης οι δυνάμεις σου θα αρχίσουν να σε εγκαταλείπουν και θα κλατάρεις και δεν θα έχεις διάθεση για τίποτα. Φρόντισε να ξεκουράζεσαι, να έχεις κάποια off και όλα θα πάνε όπως τα υπολογίζεις.

    Εξάλλου μόνο με την δοκιμή μπορούμε να δούμε τι δουλεύει πάνω μας και τί όχι οπότε go for it!

    Τώρα όσον αφορά το κεφάλαιο "υπομονή"...το ξέρω σε καταλαβαίνω και εγώ έτσι είμαι ανυπόμονη στα θέματα διατροφής/γυμναστικής/σωματικής βελτιωσης κτλ...όμως μετά απο ενάμιση χρόνο ασταμάτητης προσπάθειας (τον οκτώβρη κλείνω 2..βρεφάκι αχχααχχα) έμαθα να κάνω λίγο παραπάνω υπομονή. Η προσπάθεια μας είναι δύσκολη και πρέπει να χαιρόμαστε το κάθε στάδιο αλλαγής...τα λέω τα ίδια ακριβως και στον εαυτό μου. Να ξέρεις επίσης πως πέφτουμε όλοι στο τρυπάκι να μην ειμαστε ποτέ ικανοποιημένοι με την παρούσα κατάσταση μας. Αν όμως βλεπαμε τον εαυτό μας κάποιους μήνες πρίν...ή στην αρχή της προσπάθειαας μας και μεταφερόμασταν στο τότε...με αυτά που έχουμε "κατακτήσει" μέχρι τώρα...θα είμασταν πολύ παραπάνω περήφανες και ικανοποιημένες. Αυτό πρέπει να καταφέρουμε όλες μας, να απολαύσουμε την πορεία και να μας δινουμε το credit που μας αναλογεί για να προσπαθούμε και ακόμα παραπάνω για καλύτερα αποτελέσματα στο μέλλον.

    Καλή συνέχεια!!!
    Μάντη μου σ ευχαριστώ πολύ πολύ για τις συμβουλές!!
    Είναι πολύτιμες οι γνώμες όλων σας!
    Γενικά δεν μπορώ νά πω ότι είμαι τρελα ανυπόμονη,ξέρω ότι χρειάζεται χρόνος και κόπος για όλο αυτό,είμαι αποφασισμένη νά τον διαθέτω επ'αόριστον!
    Αλλά νά μωρέ,αμα υπάρχει τρόπος νά επισπεύσω το αποτέλεσμα,ε κριιιμα είναι νά μην το κάνω επειδή είμαι ασυγκράτητη ;)
    Οπότε το παω έτσι.
    Εννοείται ότι δίαιτα και κιλά δεν πάνε μαζί,τα έριξα αρκετά και δεν μπορώ εξάλλου νά κάνω κάτι περισσότερο.
    Τόσο δύσκολο..!!
    Τώρα δουλεύω και τα σούπερ σετ,οπότε πιο πολύ λαχανιαζω,παρα δυσκολεύομαι. Οπότε από προπόνηση νομίζω πως υποστηρίζω την διατροφή μου.

    Σ ευχαριστώ πάντως πολύ !
    Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο σε όλους τους τομείς ;) :D

  9. #189
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Για το ψαράκι δες λίγο τα κατεψυγμένα του καλιμάνη στο ldl (έχει πέρκα και βακαλάο)

    σολομός απλησίαστος οικονομικά (γενικά σε κατανοώ πλήρως με το οικονομικό κομμάτι)

    Και δες καμία λαική για στήθος κότας, το βρήκα με 4,59το κιλό





    θα κάνουμε γλέντι, θα φέρω burgers κοτοπούλκας/γαλοπούλκας και πατάτες φουρνιστές
    Η λαϊκή η ζελιαλιδης,μόνο από κει κοτόπουλο.
    Αλλιώς προτιμώ νά βάλω χέρι στις δικές μας τις αλανιαρες ;)

    Εχθές λοιπόν δεν είχα πολύ χρόνο για σεντόνι,οπότε θα γράψω σήμερα τα χθεσινά,δεν εχω και προπόνηση καθόλου,οπότε δύο σε ένα :)

    Σήμερα είναι οι αγώνες στον εύοσμο,οπότε θα παω νά θαύμασω και δεν έχει τζιμ.
    Καλύτερα βέβαια,ένα διάλειμμα είπαμε είναι απαραίτητο.
    Έκανα χθες λοιπόν τα πόδια,αφησα τους ώμους και μάλλον θα τους βάλω δευτέρα,είτε μόνους είτε με στήθος.
    Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ νά χάσω στήθος,οι ώμοι είναι αδυναμία :)

    Έχουμε και λέμεεε:
    Τετρακεφαλοι

    * front squat σούπερ με κανονικό squat στα 40κ, 3*8,8
    *πρεσσα 120κ σουπερ με χακ σκουωτ 45κ ,2*8,8
    *χακ σκουωτ 60κ σουπερ με εκτάσεις τετρακεφαλων 10κ
    2*10,8
    *εκτάσεις τετρακεφαλων ενα ενα ποδι 5κ 2*8
    *
    *

  10. #190
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Και συνεχίζουμε γιατί ότι νά ναι πληκτρολογώ ;)

    Στο τέλος προβολές με σωματικό βάρος μόνο 2*30 βήματα

    Αυτα από ποδαρακια!
    Εύκολα μου φάνηκαν,μόνο λαχανιασμα από τα σούπερ.
    Πιο πολύ με διαλείμματικη μου μοιάζει,με σπριντ :)

    Διατροφή
    Λοιπόν είναι ότι νά ναί,σας προκαταβάλω,είχα έξοδο και τα ρυθμισα όσο καλύτερα γινόταν,δεδομένου ότι μένω λίγο εκτός πόλεως και πρέπει νά κουβαλάω το βιός μου κάθε φορά που έστω παω στη σχολή.
    Ουφ, γκρίνιαραα!

    08.00 160γρ ρύζι,250γρ τοταλ 2%
    11.00 whey
    12.00 προπόνηση
    14.30 240γρ ρύζι,120γρ γαύρο στην κατσαρόλα
    17.30 περίπου 100γρ ρύζι και γαύρο μαζί,τα είχαν κάνει σούμα και δεν προλαβαίνα νά τα διαχωρίσω :) και ένα αγγουρι
    22.00 150γρ κοτόπουλο ψητό,μια ντομάτα,ένα αγγουρι
    03.00 χαχα ναι,τρεις. Πέντε ασπραδια,εναν κροκο.
    Περιττό νά σας πω ότι με κοιτάζουν σαν νά είμαι UFO,αλλά πλέον μου ζητάνε και συμβουλές οπότε χαίρομαι μόνο,δεν νιώθω πίεση κλπ όπως παλιά.
    Πάντως ωραίο βραδινό τσάντακί είχα,άλλες βάζουν κραγιόν και σκιές,εγώ ..αυγά!!:D
    Μια χαρά την έβγαλα,ούτε ποτά ούτε φαγητά,με τα αυγουλακια μου ήμουν χόρτατή και μια χαρά!

    Καλή ιδέα νομίζω είναι,και πιο χόρταστικη από τα αμύγδαλα :)

    Καλή σας ( υπόλοιπη) μέρααα!

  11. #191
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by elena09 View Post
    03.00 χαχα ναι,τρεις. Πέντε ασπραδια,εναν κροκο.
    Περιττό νά σας πω ότι με κοιτάζουν σαν νά είμαι UFO,αλλά πλέον μου ζητάνε και συμβουλές οπότε χαίρομαι μόνο,δεν νιώθω πίεση κλπ όπως παλιά.
    Πάντως ωραίο βραδινό τσάντακί είχα,άλλες βάζουν κραγιόν και σκιές,εγώ ..αυγά!!:D
    Μια χαρά την έβγαλα,ούτε ποτά ούτε φαγητά,με τα αυγουλακια μου ήμουν χόρτατή και μια χαρά!
    Χαχα! Έτσι! Κοίτα να είναι τουλάχιστον σε στυλ πουγκί το τσαντάκι γιατί κανένα σε στυλ φάκελο δε λέει, θα φαίνονται κάτι στρογγυλά μέσα. Χαχαχα! Α ρε Έλενα, φοβερή!

  12. #192
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Χαχα! Έτσι! Κοίτα να είναι τουλάχιστον σε στυλ πουγκί το τσαντάκι γιατί κανένα σε στυλ φάκελο δε λέει, θα φαίνονται κάτι στρογγυλά μέσα. Χαχαχα! Α ρε Έλενα, φοβερή!
    Βασικα με τσάνταρες βγαίνω οπότε δεν εχω θέμα!! Χε χε χε

    Εχω μεεεεερες νά σας γράψω,μου λειψε το λογκ μου!:)

    Το σάββατο έγιναν οι αγώνες που σας έλεγα,μεγάλη ταλαιπωρία και τρανή απόδειξη της ανοργανωσιας του ελληνα.
    Ήταν σαν νά το διοργάνωσαν την ίδια μέρα,όλα άθλια,από τον χώρο μέχρι την κατανομή του χρόνου.
    Και πάνω απ'όλα ταλαιπωρία για τους αθλητές,οι οποίοι ήταν νηστικοί και αφυδατωμενοι ,περιμένοντας με τις ώρες νά εμφανιστούν.
    Και εν τελεί τα αποτελέσματα κάθε άλλο παρά αξιοκρατικά ήταν,πιο στήσιμο δεν θα μπορούσε νά υπάρχει.
    Αλλά δεν έχει σημασία,ότι έγινε έγινε,εμείς θαύμασαμε όλους τους αθλητές,και πορωθηκαμε ξανα :)

    Εγώ λοιπόν είχα αποφασίσει ότι θα κάνω ένα λιχουδικο τσιτ,αλλά με τούτα και με κείνα,φύγαμε στις δύο ( είχαμε πάει στις έξι) και κανένας δεν είχε διάθεση για μαμ.
    Έτσι κατέληξα σπίτι,νά τρώω γιαούρτι.
    Ναι όμως τότε ξύπνησε ο βρυκόλακάς η αδερφή,και το μόνο που βρήκε νά πει ήταν αν η πίτσα που έκανε η μαμά (δεν το ηξερα αυτό το γεγονός ) ήταν στο ψυγείο..
    Ε δεν ήθελα τίποτα άλλο.
    Έφαγα μισό ταψί πίτσα.
    Χε χε
    Αλλά ήταν καθαρή,χωρίς πολλά λάδια,βασικα ψωμί με ντομάτα και μανιτάρια ήταν κατά βάση.
    Αλλά ότι και νά ταν,εγώ το ευχαριστηθήκά,και παμε παρακάτω :)

    Σήμερα λοιπόν η μέρα είχε κλασικά διάβασμα,πολύ και δύσκολο,αλλά δεν πτοουμαστε,υπομονή :)
    Από τζιμ,μετά από αποχή τριών ημερών (μούχλιασα ) έκανα πλάτη,και είχα τρελή όρεξη,σαν τον γκοτζιλα ένιωθα! :D
    Έχουμε και λέμε:

    *μονόζυγο με ουδέτερη λαβή 2*8
    *τροχαλία κλειστή εσωτερική λαβή 40κ σούπερ με λαβή τρίγωνο,έλξεις στο στήθος 20κ
    *τροχαλία εμπροσθολαιμια 30κ σουπερ με οπισθολαιμια 30κ
    *κωπηλατικη στο σμιθ 50κ σουπερ με κωπηλ.με μπαρα 28κ
    *κωπηλατικη στο σταυρο 30κ σουπερ με κωπηλ.με αλτηρες 10κ
    *καθιστη κωπηλατικη στο μηχάνημα 30κ

    Παντού 2*8,8

    Διατροφή για σήμερα :
    08.00 160γρ ρύζι με γιαούρτι 200γρ. Τι γιαούρτι όμως..διάβαζα συνταγές στο φόρουμ και βρήκα αυτή με την μους,οποτε από χθες το βράδυ,έβαλα στο τοταλ μια κ.γ πρωτεϊνη σοκολάτα,μια κ.γ στεβια,μια κ.γ κακαο,μια κ.γ ζελέ φράουλά σε σκόνη. Τα ανακάτεψα καλά και το έβαλα στο ψυγείο,οπότε το πρωί ήταν τόσο θεϊκό,τόσο νόστιμο που έλεγα δεν μπορεί,είναι από ζαχαροπλαστείο,διαπράττω έγκλημα τώρα,πεθαίνω κλπ κλπ
    Αλήθεια,τέλειο :)
    11.30 πέντε ασπραδια,ενας κροκος,στο αντικολλητικο με μια ντομάτα τριμμενη.
    14.30 σαλατα μαρουλοαγγουροντοματοσαλατα με 1κ.γ ελαιολαδο,ξυδι και 100γρ τόνο σε νερό.Πόνεσα με αυτό το Rio mare,στο πιάνουνέ καλά το οπίσθιο. Πφφ
    18.00 160γρ ρύζι,ρόφημα whey
    19.30 προπόνηση
    22.00 ένα αγγούρι,180γρ ρύζι,κοτόπουλο ψητό 125γρ,στεγνό και ανοστο,δεν κατέβαινε,συμπαντικη δικαιοσύνη μάλλον για το γλυκό-πρωινό μου.
    Αυτα λοιπόν :) :) :)
    Καλό σας βράδυ!!

    *Κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι αν το μετά προπονητικό είναι τελευταίο γεύμα πριν τον ύπνο,μπορούμε νά βάλουμε λαχανικο οπότε έβαλα και το αγγούρι,μπας και κατέβει το πεντανοστιμο πουλερικό :)

  13. #193
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    και γω τώρα που σε διαβάζω τρώω για στέρεο μεταπροπονητικό γιαούρτι αμύγδαλα και αγγούρι (το βάφτισα fitness τζατζίκι)

  14. #194
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    και γω τώρα που σε διαβάζω τρώω για στέρεο μεταπροπονητικό γιαούρτι αμύγδαλα και αγγούρι (το βάφτισα fitness τζατζίκι)
    Ναι αλλά το σκορδακι που ναι?
    Νά γίνει λίγο τσιφτικο?
    :D:D
    Πάντως γενικά,αγαπάμε αγγούρι ;)

  15. #195
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Ειδικα παγωμενο απτο ψυγειο!!!!

  16. #196
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Χαιρετώ την παρέα!
    Ολίγον χαμένη λόγω διάβασματος,παρόλα αυτα σας παρακολουθώ όσο μπορώ. Απλά δεν γράφω τα δικα μου :p
    Όπως είχα αναφέρει,σκόπευα νά σταματήσω φρούτα κλπ και νά αφοσιωθώ στο ρύζι-κοτόπουλο -αυγά,για κανένα μήνα,νά δω πως θα πάει. Τελικά λάθος μήνα το διάλεξα,είναι ότι χειρότερο νά περιόριζεσαι έτσι όταν έχεις τρελο διάβασμα στο κεφάλι σου.
    Οπότε χαλάρωσα λίγο,δεν χάθηκε ο κόσμος,θα στρωθω από τρίτη που θα είμαι ελεύθερη και ωραία!! :)
    Αυτές τις μέρες λοιπόν έτρωγα ότι συνήθως,άλλα για μεσημέρι προτίμησα το σπιτικό μαγειρευτο φαγακι της μαμάς.Για την ακρίβεια,ήταν ψάρι στο φούρνο με κολοκύθακια και μπιφτεκια μοσχαρισια με κολοκύθακια,ειδικά μαγείρεμένά για μένα,με ελάχιστο ελαιόλαδο στο τέλος του ψησίματος.
    Οκ δεν ήταν τίποτα τρελο,όμως ήταν μια βοήθεια στο υποχρεωτικό ''ψώνισε,μαγείρεψε,προετοίμασε ''που εχω κάθε μέρα. Και ήταν και νοοοστιμα! :D:D

    Από τζιμ όλα καλά,κάθε μέρα είμαι εκεί,αυτό δεν χάνεται. Απλά την προηγούμενη βδομάδα έβαλα μαζί ώμους και μηριαίο δικέφαλο,δεν προλαβαίνα νά κάνω και τις δύο προπονήσεις.
    Βασικα λέω νά αρχίσω από δευτέρα τις καταγραφές,τώρα δεν κολλάει νά πετάξω μια άκυρη μέρα και μετά πάλι σιωπή.
    Οπότε ας πω λίγα άσχετα,που θέλω νά μοιραστώ μαζί σας :)

    Αρχικά,θέλω νά πω ένα συγχαρητήρια σε όλες τις κοριτσαρες εδώ μέσα,που προοδεύετέ και εμπνέετέ η μια την άλλη,γιατί όλο αυτό είναι δυσεύρετο στην καθημερινότητα μας. Όλη η στήριξη και η ώθηση που παίρνουμε εδώ μέσα,είναι ένα πολύτιμο δώρο! Εγώ προσωπικα,διαβαζω τα λογκ σας και παρότι δεν αφορούν εμένα,νιώθω ότι οι ευχές και οι συμβουλές και όλα τα σχόλια,έμμεσα με βοηθάνε νά γίνω καλύτερη και καλύτερη!!
    Πέρα από το ότι έγινα πιο πειθαρχημένη,καθώς νιώθω ότι κάπου πρέπει νά λογοδοτήσω,οπότε κρατιεμαι! :D
    Νιώθω ότι σας ξέρω προσωπικα,δεν ξέρω αν το πάθαινετέ κ εσείς αυτό!
    Ως προς την δική μου πρόοδο,εχω χάσει τρία κιλά από τον απρίλιο,και χωρίς νά μπορώ νά πω με βεβαιότητα,πρέπει νά είναι επιθυμητή η απώλεια (εννοώ απώλεια λίπους,όχι μυών )
    Όλα πάνω μου διακρίνονται κάπως καλύτερα,θα σας βάλω και φωτό να δείτε!
    Ακόμα εχω παρα πολλή δουλειά,δεν εχω φτάσει ούτε κατά διάνοια το επιθυμητό αποτέλεσμα,αλλά δεν είμαι αχαριστη,έτσι όπως είναι τώρα το σώμα μου,δεν ήταν ποτέ!!
    Και αυτό οφείλεται στα βάρη,πραγματικά εύχομαι όλες οι γυναίκες να τα δοκίμαζαν,είναι ο καλύτερος τρόπος να διαμορφώσεις το σώμα σου! Και αν προσπέρασουμε το αισθητικό αποτέλεσμα,για μένα είναι σημαντικό το ότι επιτέλους,νιώθω δυνατή! Νιώθω τους μύες μου,τους ελεγχω! Αν θέλω να κρεμάστω από κάπου μπορώ,χωρίς να πονεσω παντου. Αν θέλω να τρέξω,τρέχω και δεν κουραζόμαι. Αν θέλω,σηκώνω βαριά αντικείμενα γνωρίζοντας πως να τα σηκώσω,όχι άτσαλα δηλαδή,και πλέον δεν ψωφαω,δεν πονανε μεσες κλπ. Είναι υπέροχο όλο αυτό! Πέρα απ'το ότι εχω γίνει ο μπάμπης ο κουβαλητης! Όλοι σε σπίτι και δουλειά,εμένα φωνάζουν να κουβαλησω,λέω να αρχίσω να πληρώνομαι! :D
    Με όλο αυτό το λογύδριο,θέλω να εκφράσω απλά τον θαυμασμό μου για ότι καταφέρνουμε όλοι μας,γιατί ο καθένας ξεχωριστά κάνει τον δικό του αγώνα,αλλά όλοι έχουμε ένα στόχο,κοινό. Να αλλάξουμε το σώμα μας,να το κάνουμε καλύτερο,να του δώσουμε δυνατότητες να μας καταπληξει με τις ικανότητες του!!

    Ουφ! Σαν έκθεση δημοτικού! :)
    Τα φιλιά μου σε όλους!!

  17. #197
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Καλή μου γκαρντασίνα κατ' αρχήν καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα με τα ακαδημαϊκούλια σου. Κατά δεύτερον με συγκίνησαν βαθύτατα όσα γράφεις. Σε κάθε λέξη σου ταυτιζόμουν, κουνούσα καταφατικά το κεφάλι. Πόσο μα πόσο δίκιο έχεις! Συνέχισε κοριτσάκι μου καλό τη δυναμική σου προσπάθεια και θα δεις το σώμα σου και οι δυνάμεις θα σε επιβραβεύουν καθημερινά. Πάντα θα είμαστε όλες εδώ να στηρίζουμε η μια την άλλη σε τυχόν δυσκολίες και να επιβραβεύουμε σε επιτυχίες!

    Καλά κάνεις και αφήνεις το "στέγνωμα" σε περίοδο που δεν θα έχεις ανάγκη ενέργειας για διάβασμα, συγκέντρωση, γράψιμο γιατί πραγματικά θα ένιωθες να καταρρέεις. Όταν θα είσαι πιο χαλαρή δοκίμασε το.

    Αναμένουμε τις προπονήσεις σου σύντομα. φιλάκια πολλά με υγεία και επιτυχία!
    Last edited by Demetra; 20-06-14 at 15:30.

  18. #198
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Έλα να μαζευόμαστε οι σεντονούδες του φόρουουουμ! Τα διάβασα όλα αυτά που έγραψες Έλενα και καταρχάς να σου πω ένα μεγάλο μπράβο για ό,τι έχεις καταφέρει και να συμπληρώσω ότι αυτό που μετράει πάνω απ όλα δεν είναι ούτε το αν το παρατηρούν οι γύρω μας, ούτε πόσο αργά ή γρήγορα γίνονται οι αλλαγές πάνω μας, αλλά ακριβώς η αίσθηση που λες, ότι αποκτάς δύναμη και μαθαίνεις να χειρίζεσαι το σώμα σου και όσον αφορά τη στάση και τις κινήσεις και όσον αφορά το κομμάτι της διατροφής. Ο καθένας από εμάς είναι ξεχωριστός, πρέπει να ψάξει και να βρει τι δουλεύει πάνω του και να προσαρμόσει όλο αυτό στην καθημερινότητα και τα γούστα του και όχι το ανάποδο (εφόσον πάντα το κάνουμε για την πάρτη μας, να μην παρεξηγηθώ κιόλας). Μόνο έτσι θα μπορούμε να το αγαπάμε και να το συνεχίζουμε αυτό το πράγμα, να κρατάμε ισορροπίες παντού.

    Και κατά δεύτερον, συμφωνώ ότι οι περίοδοι στρεσαρίσματος όπως είναι η εξεταστική, δεν είναι οι καλύτερες για μείωση θερμίδων και αυστηρότητες στη διατροφή. Χρειαζόμαστε τροφή για τον εγκέφαλο! Εγώ πχ σήμερα δούλευα απ το πρωί, έχασα το 2ο γεύμα και το μοίρασα στα 2 επόμενα μεν, αλλά όταν ήρθε η ώρα να διαβάσω, παρ' όλο τον καφέ που έπινα, έκλειναν τα μάτια μου, πράγμα που δεν με έπιανε τόσες μέρες που ξυπνούσα απ τις 6 και κάτι και διάβαζα. Μπορεί να έτυχε κιόλας, απλώς είπα να το αναφέρω. Θα κοιτάς πάντα να κάνεις το καλύτερο για 'σένα, θα ακούς το σώμα σου και να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε όπως τα θες και θα φτάσεις και στο στόχο σου και παραπάνω. Καλή συνέχεια εύχομαι, προς το παρόν με την εξεταστική, γιατί τα υπόλοιπα θα τα βλέπουμε ούτως ή άλλως, καλή δύναμη και απάνω τους!

  19. #199
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και τις ευχές για την εξεταστική!! Τελειώνει σε λίγο οπότε θα το πιάσω ξανα το θέμα,πιο ζεστα και με πιο πολλή όρεξη!!
    Και εγώ ανυπομονώ να αρχίσω τα κατεβατά ,να με διορθώνετέ και να με βοηθάτέ το μικρό! :)
    Καλό σας βράδυ λοιπόν,καλό σ/κ να χουμε όλοι και οολα θα γίνουν!!

    :D :D :D

  20. #200
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Που είσαι εσύ; Χάθηκες...

  21. #201
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Που είσαι εσύ; Χάθηκες...
    Δημητρουλα μου τι κάνεις??
    Ναι χάθηκα,ισχύει.
    Μόλις τελείωσα με την εξεταστική εφυγα χαλκιδική για δουλειά!
    Οπότε πάει και η προπόνηση πάει και η διατροφή.
    Γι αυτό δεν γράφω,τι να γράψω?
    Μόνο μπαίνω και σας καμαρώνω που και που.
    Ασε μεγάλη πίκρα..
    Έχει δύο εβδομάδες που η διατροφή μου είναι για τ'ανάθεμα. Όλο ψωμί τρώω γιατί στο μπιτς μπαρ τέτοια σερβίρουμε. Αλλά και σαλάτα να πω να φάω,μετά από εκατό ώρες όρθια θέλω να φάω γουρουνόπουλο σαν τον οβελίξ,όχι μαρούλια.
    Οπότε..πάει όλη η δουλειά! Νομίζω ήδη έβαλα λίγο,εκτός αν απ'την απελπισία το χασα και βλέπω άλλα αντ'άλλων .
    Πείτε μου τουλάχιστον.. θα τα χάσω όλα όσα πασχίσά να χτίσω μετά από αποχή δύο μηνών??
    Μάλλον σεπτέμβριο τώρα θα ξανάπιασω μπάρα. Και μου λείπει ήδηηη.. Σνιφ :(
    Είδες, κάτι ξέρω που δεν μιλάω,είμαι μια αρνητική ενέργεια!!

    Ελπίζω όλοι σας να περνάτε καλά!!

  22. #202
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Μην αγχωνεσαι, εχω τη λυση!!! Θα φερω μπαρα στο μπιτς μπαρ για προπονηση.

    Μην στεναχωριεσαι, ολα θα βρουν την ακρη τους, μια χαρα προπονησαρες θα κανεις Σεπτεμβρη

  23. #203
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Χα χα χα αν γινόταν,εγώ και σε κανονικό τζιμ θα πήγαινα!!
    Εννοείται από σεπτέμβρη έχει δουλειά σκληρή.
    Και καινούργιο πρόγραμμα,και καλό φαγητό και μπόλικα κιλά!
    Λες να εξαφανιστούν όλα τα μυακια μέχρι τότε?

  24. #204
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ελενα προσπαθησε να κανεις καμψεις ελξεις γενικα ασκησεις με το bw σου και κολυμπα για αεροβιο (αλλα και σαν αντισταση ειναι καλο)...και ας μην τα κανεις ολα τελεια απο διατροφη....κοιτα να παιρνεις οση πρωτεινη περισσοτερη μπορεις και ας ειναι και λιγο αστατα τα υπολοιπα.....κοριτσια δεν ειναι μαυρο ασπρο το θεμα δλδ γραφω καθε μερα στο λογκ την τελεια διατροφη.....γιατι απλα αν δουλευεις η εχεις κι αλλα καποιες περιοδους δε θα γινεται....ε σ αυτες τις περιοδους πρεπει να δειξουμε χαρακτηρα και να κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε κι ας ειναι και ατελες, οχι ομως επειδη δε γινονται ολα τελεια δε κανουμε τπτ....λυσεις υπαρχουν για ολα αρκει να το θελουμε....

  25. #205
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Παναγιώτη, δύσκολο το κορίτσι μας να κανει ελξεις με σωματικο βαρος.

    Ελενάκι, καταλαβαίνουμε πόσο δυσκολο είναι με τοσο βαρύ προγραμμα να εχεις ενα σωστο διατροφικό πλανο, αλλα κουκλα μου μπορεις να εχεις σωστες επιλογες. Μπορεις να ετοιμαζεις μικρα σνακ στη δουλεια σου. Ετοιμαζε τα απο την προηγουμενη μερα. Οργανωση θελει, τιποτα παραπανω

    Απο προπονηση, μπορεις να κανεις απειρο ασκησιολογιο χρησιμοποιώντας αντικειμενα του σπιτιου - μπουκαλια, σκαμπο, τραπεζακι, ασκησεις με το σωμα σου, πλειομετρικες. Αεροβια στη θαλασσα, τρεξιμο στην αμμο.

    Ξερω, στο μυαλο σου ολα τωρα ειναι κουβαρι, τρεχεις στη δουλεια, κουραζεσαι κλπ.. Αλλα πιστεψε με, μπορεις να κανεις πραγματα μικρα για να μην παει ο κοπος χαμενος.

  26. #206
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Καλά σου λένε Έλενα, και γω σήμερα τέλειωσα εξεταστική btw. Όπου υπάρχει θέληση (που υπάρχει), υπάρχει και τρόπος. Μπορείς να φτιάξεις πανεύκολα πιτάκια βρώμης, εγώ τέτοια παίρνω στη δουλειά το πρωί, μπορείς να έχεις ένα σέικερ με whey και βρώμη, μερικά αμύγδαλα, κανένα ταπεράκι με αγγουράκια, καροτάκια, στεγνά φαγητά όπως κοτόπουλο, λίγη πατάτα... Στην τελική φτιάχνε κανένα σαντουιτσάκι με υλικά που θα έχεις επιλέξει εσύ, πολύ καλύτερη λύση απ το να τρως τα έτοιμα. Τίποτα δεν θα χαθεί και τίποτα δεν θα χαλάσει. ;)

  27. #207
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Δεσποινίς δεσποινίς σβήστε κανένα εισερχόμενο γτ μάλλον είστε γεμάτη.Λέμε να το κάνουμε Τετάρτη,επικοινωνήστε με τη γραμματεία για περαιτέρω πληροφορίες!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  28. #208
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Η δεσποινις δουλευει σε μπιτς μπαρ στη Χαλκιδικη. Ψηνεστε να την κανουμε εκει?

  29. #209
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Η δεσποινις δουλευει σε μπιτς μπαρ στη Χαλκιδικη. Ψηνεστε να την κανουμε εκει?
    Φύγαμε για διακοπές Χαλκιδική!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  30. #210
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    ωωωωωωω να ερθετε να ερθετε!!!!
    εγω εδω ειμαι,λιωνω στην δουλεια!!!
    πολυ περπατημα βρε παιδι μου!!! χιλια συγγνωμη που δεν ανταποκριθηκα στις συμβουλες σας,τις διαβασα αλλα γενικα δεν βρισκω πολυ χρονο να απαντησω οπως θα θελα!!!
    λοιπον,εγω και η διατροφη δεν εχουμε καμια σχεση εχω να σας πω!!! ειμαι ολη μερα στο μπιτς μπαρ,που χρονος να ψωνιζω-βραζω-ψηνω-τρωω κοτοπουλα,ρυζια,αυγα κλπ.
    την βγαζω με γιαιουρτια,σαλατες,φρουτα,καρυδια και τοστ. αντε και καμια κονσερβα τονου!! τωρα μου εστειλε η μαμα μπιφτεκια,να χω στην καταψυξη για να τρωω και λιγο κοκκινο κρεας.
    νομιζω πως οσο προσαρμοζω την καθημερινοτητα μου στα νεα δεδομενα θα βελτιωσω και την διατροφη.
    Οσον αφορα την προπονηση,πραγματικα δεν παλευεται να κανω ΚΑΙ ασκησεις μετα την δουλεια.
    Ειμαι συνηθως ξεθεωμενη!
    Θεωρειτε πως το περπατημα στην αμμο και η δουλεια τετοιου ειδους γενικοτερα,ειναι αρκετη για φυσικη δραστηριοτητα? σχετικα με την προπονηση που εκανα εννοω,βοηθαει να συντηρησω εστω και λιγο τα αποτελεσματα??
    Εχθες εκανα και καμψεις,αντε να κανω και κοιλιακους.
    Τελος παντων,να μην ακουγομαι σαν την απελπισια,θα κανω οτι μπορω και τελος. Εξαλλου τι εμεινεγια το σεπτεμβριο? Τιποτα!
    μετα εχει πολληηηη δουλεια!!!
    Ευχομαι να περνατε καλα,οπου και αν ειστε,οτι και αν κανετε!

    Υ.Γ Ρενεσακι τι εννοεις με τα εισερχομενα? δεν ειδα κατι! :)


 
Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Έλενα Καββά - Elena Kavva IFBB Pro
    By Andrikos in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 71
    Last Post: 08-03-10, 11:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •