Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678
Results 211 to 217 of 217

Thread: Elena's log

  1. #211
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς. Το καταλαβαίνω ότι είναι κουραστική δουλειά πέρα δώθε συνέχεια μες τη ζέστη, αλλά όπως είπες από Σεπτέμβρη θα γίνει χαμός! ;) Νομίζω πως για τους περισσότερους το καλοκαίρι είναι μεγάλο στοίχημα, όχι τόσο για να σημειώσουν κάποια πρόοδο σε ό,τι κάνουν, αλλά περισσότερο για να διατηρήσουν αυτά που έφτιαξαν το χειμώνα. Οπότε απλά προσπάθησε να κάνεις ό,τι καλύτερο για να διατηρήσεις τα αποτελέσματα των κόπων σου και είμαι σίγουρη ότι εφόσον το θέλεις, όταν επιστρέψεις στην καθημερινότητά σου, θα του δώσεις να καταλάβει. Και συ καλά να περνάς!

  2. #212
    Junior Bodybuilder elena09's Avatar
    Join Date
    02-06-13
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    134

    Default

    Χαιρετω την παρεααα!! τι κανετε?πως τα περνατε?? Εγω,εδωωω στα βασανα! συνεχιζω κανονικα την δουλεια στη Χαλκιδικη,ειναι υπεροχα,πολλη κουραση μεν,εξαιρετικη αποτοξινωση απο την καθημερινοτητα δε!! :)<br>Απο το πολυωρο περπατημα στην αμμο νιωθω οτι εχουν σφιξει τα ποδια μου,πραγμα που δεν περιμενα να καταφερω με τοσο χαλια διατροφη!&nbsp;<br>και οταν λεω χαλια,εννοω χαλια,χωρις υπερβολες!!<br>δεν μπορω να διαθετω πολυ χρημα για φαγητο,αν το κανω αυτο δεν θα μαζεψω τιποτα απολυτως,οποτε την βγαζω με οτι βρω.<br>Αυτο σημαινει οτι τρωω αρκετα.. αρτοποιηματα,τοστακια,παξιμαδακια,φρυγανιες.<br>Και κανονικα δημητριακα,οχι βρωμη.<br>Η αληθεια ειναι οτι θα μπορουσα να κανω πιο προσεκτικες επιλογες,ομως δεν εχω το ψυχικο σθενος να τρεχω πανω κατω επι εννια ωρες και μετα να ψαχνω τι δεν εχει υδατανθρακα,τι δεν εχει λιπαρα κλπ.<br>Μου βγαινει μια εντονη απροθυμια να καταπιεστω τωρα. Απο σεπτεμβριο η καλη διατροφη.<br>Ναι δε λεω,ηταν υπεροχα οταν εκανα σωστες επιλογες και ενιωθα οτι υποστηριζω την προσπαθεια μου με τον καλυτερο δυνατο τροπο,η εστω με εναν αρκετα ικανοποιητικο .<br>Ομως ποτε δεν απαρνηθηκα τον λιχουδη μεσα μου,και εφοσον το καλοκαιρι ειναι μια περιοδος''ξεκουρασης'' λεω να την εκμεταλλευτω και να χαλαρωωωσω λιγο.<br>Αυτο δε σημαινει βουρ στα παγωτα,απλα αν ειναι να φαω το τοστ,θα φαω το τοστ και τελος.<br>Το καλο της υποθεσης ομως δεν σας το πα!! βρηκα στη χανιωτη γυμναστηριο και θα γραφτω!!! ηδη πηγα για την πρωτη ανιχνευτικη επισκεψη,και ηταν καλυτερα απ'οτι περιμενα. Οχι κανενα συγκλονιστικο,την δουλεια του ομως την κανει. Εχει απ'ολα τα καλα,οποτε μια χαρα προπονηση θα κανω!!<br>Σκεφτηκα οτι οκ,κουραζομαι στη δουλεια ομως στα ρεπο μου καθομαι στην ξαπλωστρα.Και δεν αντεχω να καθομαι,ασε που τρελαινομαι χωρις γυμναστικη!<br>το θεμα ειναι οτι μαλλον θα πηγαινω τρεις φορες η εστω τεσσερις ,οποτε θα προσαρμοσω το προγραμμα αλλιως.<br>Επισης δεν ξερω τι να κανω με τα ποδια. Φοβαμαι οτι ειναι υπερβολη να τα επιβαρυνω με περαιτερω κουραση,ηδη τεντωνω στη δουλεια.<br>Μου ελειψαν τα σκουωτ βεβαια..;)<br>Εχθες,εκανα μια μιξη ανω σωματος,ολα μαζι τουρλουμπουκι.<br>Εκανα τρεις ασκησεις πλατη,δυο τρικεφαλο,δυο δικεφαλο και δυο στηθος,ετσι να χουμε.<br>Ο γυμναστης παραξενευτηκε με τις ασκησεις μου,εκανε σχολια του τυπου ''πρωτη φορα βλεπω γυναικα να κανει τετοια ασκηση'' ,χαιρομουν εγω,που να ξερε τι κανουμε ολ δε γιαρ !! :D&nbsp;<br>Σημερα λεω να κανω τα υπολοιπα,ωμους,λιγο ποδια και κοιλιακους.<br>Αλλα με τα ποδια τι να βαλω για να μην ψωφησω την επομενη? Σκεφτομουν σκουωτ,αρσεις,προβολες,πρεσσα. Να κανω περισσοτερες?<br>Χαιρομαι αφανταστα που επανηλθα,εστω και υποτυποδως! Διαβαζω καμια φορα τις προπονησεις σας,βλεπω τα εκπληκτικα σας αποτελεσματα,εμπνεομαι για το χειμωνα ομως ζηλευω που εγω ειμαι στην αναμονη. Τωρα ομως,δεν θελω τιποτα αλλο!!!:):):)
    Επανερχομαι δριμυτερη!!!

    Υ.Γ Δημητρααα,αυτες οι σουσουραδες μια χαρα τα περνανε εκει κατω,εμεις οι βορειες να δω τι θα κανουμε!μα ολες σας Αθηναιες πια?? :)

  3. #213
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    ετοιμασε μου μια ξαπλωστρα reserve και ερχομαιιιι να κανουμε meeting Σαλονικιωτικο!!!!χεχε

    Χαλαρωσε κ απολαυσε το, κανε τις προπονησουλες σου και τη δουλιτσα σου και απο Σεπτεμβρη δυναμικα στη πολη

  4. #214
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Καλα να περασεις Ελενα και κανε και καμια βουτιτσα και για εμας που λαμπαδιάζουμε στην Αθηνα!
    Παρε την Δημητρα και ελατε Αθηνα να μαζευτουμε οοοολες!!!

  5. #215
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Μην αγχώνεσαι καθόλου Έλενα, το σώμα θυμάται να ξέρεις! Ακόμα και σούπερ καλά να μην τρως (εφόσον φυσικά προσπαθείς να κάνεις τις καλύτερες επιλογές που έχεις στη διάθεσή σου και δεν τα παρατάς εννοώ), ακόμα και να μην κάνεις ΤΙΣ προπονήσεις, όταν ξαναμπείς στη ρουτίνα σου, στην καθημερινότητα που το είχες συνηθίσει, το σώμα σου θα προσαρμοστεί αμέσως πιστεύω. Όσο πιο πολύ το έχεις δουλέψει, τόσο πιο εύκολο θα είναι. Κοίτα να περνάς καλά, να μαζέψεις λεφτάκια και θα έρθουν όλα στην ώρα τους. Και γω αυτό σκέφτομαι που πάνω που λέω ''αχ, τώρα θα ξεκουραστώ'', μου σκάνε ξαφνικά επιπλέον μέρες δουλειάς. Να βλέπουμε τη θετική πλευρά. Καλή συνέχεια, καλά να περνάς!

  6. #216
    Advanced Bodybuilder starakii's Avatar
    Join Date
    25-10-13
    Location
    ALLOUUUUUUU
    Posts
    742

    Default

    σωστή η έλενα!!! καλές διακοπεςς!!!!
    Πρώτα τα παρατάει το μυαλό μετά το σώμα!!
    ''Ψάχνω ακόμα σα μαλάκας, ψάχνω...
    της ελπίδας μου να βρω το αποσπόρι.
    Σίγουρα κάποιος, θα ξέρει γι' αυτό.
    Ψάχνω στις μνήμες, μα πώς να τις γιάνω;
    Πρέπει να θες, δεν μπορώ με το ζόρι.''

  7. #217
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131


 
Page 8 of 8 FirstFirst ... 45678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Έλενα Καββά - Elena Kavva IFBB Pro
    By Andrikos in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 71
    Last Post: 08-03-10, 12:43

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •