Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 60 of 110
  1. #31
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    εεεεεε στασου λιγο να σου πω κι εγω δυο λογια

    λοιπον :
    1) καλο κουραγιο γιατι επιτυχια θα εχεις οποτε δε σου λεω
    2) απειρος σεβασμος για το οτι εκανες προπονηση παρα τα προβληματα , εκει να το παλευεις no matter what
    3) δε σε νοιαζει τι κανουν οι αλλοι , εσυ το καλυτερο σου ετσι κι αλλιως!

  2. #32
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    3 χρονια,πως περνα ο χρονος...
    Ο στοχος κλειδωσε,το μονο που εμεινε ειναι να περασει ο καιρος.
    Η επιτυχια ειναι δεδομενη για εναν ανθρωπο σαν εσενα!
    Κανε αυτα που γνωριζεις και ολα θα πανε αψογα!

  3. #33
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!!!!!!! <3



    Παρασκευή 4 Απριλίου

    Από τη μέρα που άλλαξε η ώρα, άρχισα να δυσκολεύομαι στο πρωινό ξύπνημα. Τις 2 τελευταίες μέρες όμως κατάφερα να ξυπνήσω στην ώρα μου Τι ώρα;
    6.30πμ Ισα ισα να ανοιξει το μάτι και ετοιμάζομαι για πρωινή αερόβια στο γήπεδο (ευτυχώς έχω την πολυτέλεια να είναι 5 λεπτά από το σπίτι μου).
    Έχει αρκετή υγρασία κι είναι λίγο ζόρικα μέχρι να ζεστάνει ο καιρός, αλλά νιώθω τόσο όμορφα στο τέλος! Σήμερα ήμουν εντελώς μόνη, συνήθως έρχονται αρκετά άτομα.
    Μετά επιστροφή σπίτι για πρωινό και νωρίς το απόγευμα γυμναστήριο για βάρη (σήμερα είχα στήθος/δικέφαλα) και δεύτερη αερόβια στο αγαπημένο μου stepmil.

    Διατροφικά ακολουθώ κυκλική λήψη υδατάνθρακα (carb cycling) με 3 ημέρες χαμηλές 1 ημέρα υψηλή (που την περιμένω πως και πως ).

    Με αφορμή ένα γεγονός που έγινε σήμερα(δεν έχει σημασία να αναφερθώ σε αυτό), ήθελα να γράψω τις σκέψεις μου πάνω στο θέμα, του πως βλέπουν οι εκτός του κύκλου μας το άθλημα του bbing.
    Το bbing στη χώρα μας είναι κάπως.. πως να το πω... παρεξηγημένο. Όταν τύχει και με ρωτάνε με τι ασχολούμαι, μου κάνει εντύπωση πως δεν περίμενουν ότι θα ακούσουν πως κάνω bbing. Μου λένε ότι άλλα αθλήματα μπορείτε να φανταστείτε εκτός από αυτό.
    Σήμερα, διαπίστωστα το λόγο. Δεν έχω "κάτι" που να "φωνάζει" ότι ασχολούμαι με βάρη.. Τι εννοώ; Δεν πάω στο γυμναστήριο με κοντά μπουστάκια, με ψεύτικο στήθος, ούτε με δέρμα ηλιοκαμμένο (από το σολάριουμ). Δεν βγάζω άναρθρες κραυγές όταν κάνω ένα σετ. Δεν πάω μακιγιαρισμένη λες και γύρισα από τον Μαζωνάκη.
    Με λίγα λόγια, δεν προκαλώ τα βλέμματα. Ή μάλλον τα προκαλώ, αλλά όχι με αυτό τον τρόπο.
    Και αναρωτιέμαι.. Μήπως τελικά εμείς οι ίδιοι φταίμε που οι άνθρωποι έχουν παρεξηγήσει αυτό το άθλημα; Τώρα που το σκέφτομαι κι εγώ στη θέση τους την ίδια αποψη θα είχα.. Για φανταστείτε να βλέπετε κάποιον "φουσκωτό" να βογγάει λες και είναι έτοιμος να γεννήσει, να πιάνει τον μισό καθρέφτη αγνοώντας ότι υπάρχουν και άλλοι που γυμνάζονται, να κάνει πλάγιες εκτάσεις ώμων λες και βλέπεις γυπαετό να ανοίγει τις φτερούγες του και να φοβάσαι να σταθείς δίπλα;;

    Δεν ζούμε για να κάνουμε μόνο bbing. Η ζωή δεν είναι μόνο βάρη. Είναι ΚΑΙ βάρη, αλλά όχι μόνο αυτό. Και όχι, δεν περιστρέφετε όλος ο κόσμος γύρω από μπάρες, αλτήρες και δίαιτες γράμμωσης. Το αγαπάμε, είμαστε πορωμένοι, το γουστάρουμε, αλλά πρέπει να μάθουμε να βάζουμε τις σωστές ισορροπίες σε κάθε πτυχή της ζωής μας. Ίσως όμως να ευθύνεται και η φύση του αθλήματος που προωθεί κατα μία έννοια την ματαιοδοξία..

    Το ενθαρρυντικό είναι πως δεν είναι όλοι έτσι. Και εύχομαι όσοι είναι, να αλλάξουν μυαλά, αν θέλουμε να πάει μπροστά αυτό το άθλημα.

    Αυτά από μια ρομαντική καρδούλα <3

  4. #34
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Πιστεύω όλος ο κόσμος που δεν έχει ασχοληθεί με το να ψάξει λίγο παραπάνω τι σημαίνει, τέτοια εικόνα έχει για το bodybuilding... Δεν πάω μακριά, κάθως και γω όταν πρωτογράφτηκα στο φόρουμ δεν ήξερα την τύφλα μου (πατούσα στο google για κάψιμο λίπους πχ και μου έβγαζε γράμμωση στα αποτελέσματα και έλεγα αυτό που λένε όλοι ότι γράμμωση=κάψιμο λίπους, αγνοώντας φυσικά ότι κάτι πρέπει και να υπάρχει για να γραμμώσεις :Ρ). Σιγά σιγά έμαθα αρκετά πράγματα, ακόμα μαθαίνω αλλά βλέπω ότι ακόμα και οι ίδιοι οι γυμναστές τα έχουν στο μυαλό τους διαστρεβλωμένα. Όταν συζήτησα την περασμένη βδομάδα με το γυμναστή για να αλλάξουμε το πρόγραμμα, μου λέει ''θέλεις να γίνεις βαρετζού εσύ;'' και την 1η μέρα που γράφτηκα, άλλος γυμναστής μου έδειξε κάτι αφίσες που είχαν εκεί μέσα και μου λέει ''σαν αυτήν ας πούμε θες να γίνεις; αυτή είναι 1 βήμα πριν το bodybuilding'' (σημειωτέον η κοπέλα στην αφίσα ήταν απλά γυμνασμένη και διακρίνονταν κοιλιακοί... -_-
    Οπότε όπως βλέπεις δυστυχώς οι πολλοί έτσι σκέφτονται. Και εδώ κολλάνε και τα πάντα επίκαιρα θέματα περί αθλητικής παιδείας και γιατί η Ελλάδα δεν έχει προδιαγραφές να γίνει fit nation...:P

    Καλή συνέχεια, καλές προπονήσεις!

  5. #35
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σ'ευχαριστώ πολύ Ελενα για τις σκέψεις σου! Να σαι καλα κουκλα μου!

  6. #36
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σάββατο 5 Απριλίου

    Επιτέλους Σάββατο! Τουλάχιστον για τους υπόλοιπους, γιατί για μένα δεν καταλαβαίνω από ΣΚ ή Δευτέρες ή Παρασκευές.. Κάθε μέρα είναι σχεδόν πανομοιότυπη
    Το πρόγραμμα της ημέρας είχε πρωινή αερόβια με αδειο στομάχι στο ελλειπτικό μου και το απόγευμα βάρη (τετρακέφαλα/γλουτό).

    Πήρα λοιπόν το ipad, το έβαλα πάνω στο ελλειπτικό και η ώρα πέρασε ευχάριστα βλέποντας "Μελέτησέ το ". Έμαθα όλα τα κουτσομπολιά και τα παρελειπόμενα από τα πρωινάδικα
    Ένα από τα συμπληρώματα που χρησιμοποιώ φέτος πρώτη φορά, είναι το alphamine. Το alphamine στην ουσία, είναι θερμογεννετικό. Και όντως αυτό κάνει! Για πότε γίνομαι μουσκίδι ούτε που το καταλαβαίνω. Αρκετά καλό μπορώ να πω, με ξυπνάει και μου δίνει ενέργεια. Eννοείται πως αυτό είναι απλώς το κερασάκι στην τούρτα. Αν δεν υπάρχει στρατιωτική διατροφή, σωστές αερόβιες κλπ τίποτα δεν δουλεύει.

    Ήρθε και η ώρα για προπόνηση και ήταν από τις μέρες που δεν είχα ιδιαίτερη όρεξη.. Λέω.. μπα.. σκατά προπόνηση θα κανω. Και κλασικά, όποτε το λέω αυτό, γινεται ακριβώς το αντίθετο!! Το πόσο το ευχαριστήθηκα δεν λέγεται.. Παρόλο που είμαι με χαμηλό υδατάνθρακα, έβγαλα σκουώτ 75 κιλά βαθύ κάθισμα (όταν λεω βαθύ εννοω βαθυ ε;; να χτυπαει η μπαρα στο ρακ κατω.. οσο χαμηλοτερα γινεται). Μετά μείωσα και έπαιξα με time under tension οπου εκει πραγματικα ο ιδρωτας κυλουσε ποταμι.. Τέτοιο κάψιμο στα κωλομέρια δεν ειχα νιωσει, χαχαχααχαχα. Κι οσο το νιωθα τοσο πορωνομουν. Ειχα και κατι ροκιές στο mp3 και με τσίτωνε ακόμα περισσότερο.
    Μετά έκανα front squat, πρέσσα, κωλοκλωτσιές (καλά η ορολογία που βγάζω στα μηχανήματα είναι εξαιρετική ) , εκτάσεις 4φάλων. Παίζω με μεγάλο εύρος επαναλήψεων από 5-25. Με απλά λόγια τα ρημάζω τα ποδαρια...

    Ήδη νιώθω πιάσιμο, αλλα το μεγαλυτερο θα το χω αυριο κ μεθαυριο. Πολύ το ευχαριστήθηκα!!!!
    Με το που γύρισα σπίτι, έφαγα και μετά από λίγο ξεράθηκα στον ύπνο.

    Αύριο η μερα θα είναι πολύ πιο χαλαρή, ότι πρέπει για ξεκούραση που το χω τοσο πολυ ανάγκη.
    Ένα μεγάλο ευχαριστώ στη μανούλα μου που την έχω καταντήσει ψήστη να μου ψήνει τα ψάρια και τα κοτόπουλα Ε οκ ψήνω κι εγώ αλλά με βοηθάει πολύ.

    Καλό Σαββατόβραδο σε όλους!!

  7. #37
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    ImageUploadedByTapatalk1396724976.359946.jpg

    Να το και το ψαράκι!!! Τιλαπια στο γκριλ.

    Εdit: Στη φωτο το μισο ψαρι ειναι μπακαλιαρος κ το αλλο μισο τιλαπια (μου χε μεινει )
    Last edited by Kardoula; 05-04-14 at 22:21.

  8. #38
    New Member jojoba's Avatar
    Join Date
    08-02-14
    Location
    Ξεσσαλονικη
    Posts
    37

    Default

    Koριτσαρα μου καλη επιτυχια,το αξιζεις και θα το πετυχεις ειμαι απολυτα σιγουρη!!Σε στηριζουμε και σ'αγαπαμε !
    Καμμιά φορά κάθομαι και σκέφτομαι ''Μα πόσο μπροστά εισαι ρε κορίτσι μου?'',μετά τραβάω λιγο πίσω το κάθισμα και ειμαι Οκ!

  9. #39
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Βάσω μου! Να ξέρεις χαίρομαι που κάθε μέρα φτάνεις όλο και πιο κοντά στο στόχο σου (ακόμα κι αν δεν μπορείς να περπατήσεις από το πιάσιμο )

    Δευτέρα 7 Απριλίου

    Η Κυριακή ήταν σχετικά χαλαρή μέρα. Η μόνη αερόβια που είχα ήταν το απόγευμα, χαμηλής έντασης στο ελλειπτικό. Είχα πολύ ανάγκη να ξεκουραστώ, να μαι απλώς ξαπλωμένη και να χουζουρεύω. Το πιάσιμο στα 4φαλα και τον γλουτό από την προπόνηση του Σαββάτου είχε αρχίσει να γίνεται εντονότερο.
    Είναι φορές που στον ύπνο μου δεν γυρίζω πλευρό επίτηδες γιατί πονάω. Αλλά είναι τόσο ωραίος πόνος!

    Μου έκανε εντύπωση πως παρόλο τη δίαιτα, έχω την ενέργεια και έχω κρατήσει τα κιλά που έκανα τον χειμώνα (οχι σε όλες τις ασκήσεις, αλλά στις περισσότερες!).
    Αισθάνομαι τα πόδια μου πολύ πιο δυνατά, τα νιώθω πως μπορούν να σηκώσουν περισσότερα κιλά σε σχέση με πέρυσι. Ο χειμώνας που μας πέρασε για μένα ήταν ζόρικος. Εδωσα έμφαση σε high intensity προπονήσεις. Σχετικά χαμηλές επαναλήψεις, βαριά κιλά. Εφτασα να κάνω πιέσεις στήθους με 22.5kg αλτήρες και σκουώτ 75 κιλα βαθυ καθισμα. Πιεσεις στήθους με μπάρα δεν κάνω, με ενοχλεί στον αριστερό ώμο από μια ταρζανιά που είχα κάνει πριν χρόνια και δεν θέλω να το ρισκάρω. Οι αλτήρες μου πάνε πιο καλά.
    Αν έδωσα κάπου ιδιαίτερο βάρος, ήταν στις άρσεις. Δούλεψα ότι παραλλαγή υπάρχει. Μου φυγε η ψυχή, θυμάμαι να τελειώνω ενα σετ και να καθομαι κατω χυμα στο πατωμα χαχαχαχαχαχα. Αυτή η αίσθηση δύναμης που αισθάνεσαι σε αυτή την άσκηση, δεν περιγράφεται. Και το πόσο με βοήθησε οχι μονο στα πόδια/χαμηλή μεση, αλλά και στους ώμους, πήχεις. Είναι μια άσκηση που δουλεύει τα πάντα όλα. Και που με βοήθησε να ανέβω και στο σκουώτ.
    Είναι κάτι σαν αλυσίδα.. Η μία άσκηση σε βοηθάει να ανέβεις στην άλλη.
    Κλασικές αρσεις, σούμω άρσεις, άρσεις με ίσια πόδια, άρσεις με κάθε πόδι χωριστά.. Ειχα αφιερώσει μια μέρα μονο για αρσεις!!!

    Ο χειμώνας λοιπόν για μένα ήταν παραγωγικός. Ανέβασα δύναμη, ανέβηκα σε βάρος, έβαλα και το λιπάκι μου. Αλλά αλλιώς δεν γίνεται! Και να σαι φέτες και να σηκώνεις τόσο βάρος.. Αν είναι κατι που φοβόμαστε εμείς οι γυναίκες είναι οι αλλαγές. Θέλουμε να πάμε κατευθείαν αν γίνεται στο τέλειο. Για να πάμε όμως στο Ω πρέπει να περάσουμε όλη την άλφα βήτα.. Κι αυτό σημαίνει να μη φοβόμαστε να βάλουμε και λίγο (προσοχη.. λιγο...) λίπος. Αλλιώς θα είμαστε σε μια στάσιμη κατάσταση. Εχω την ατυχια να βάζω λίπος εύκολα αλλά και την τύχη να βάζω και μυς. Ακομα εχω πολύ δρόμο μπροστά μου, πολλά περιθώρια βελτίωσης. Οχι απλως δεν εχω πιασει τα ορια μου, ουτε καν τα βλέπω στον ορίζοντα! Κι αυτο με εξιτάρει, με κανει να προσπαθώ ακομα πιο σκληρά.


    Σήμερα ήταν πολύ δύσκολη μέρα γιατί ο καιρός δεν μας τα λεγε καλά. Πήγα στο γήπεδο για αερόβια και στη μέση με πιάνει η βροχή. Ε οκ.. τι να κανα... να φευγα; Μισες δουλειες να κανουμε ; Εκατσα, έφαγα τη βρόχα και τελειώσα τη δουλειά μου. Δε βαριέσαι.. δεν είμαστε από ζάχαρη.

    Το απόγευμα ακολούθησε μια ωραιότατη προπόνηση ώμων/τρικέφαλα και αερόβια στο στεπμιλ.

    Ps: Να θυμηθώ να μην ξαναδώσω ούτε σεντς για preworkout συμπληρώματα.. Τελικά (για μενα) είναι πεταμένα λεφτά. Αλλά αυτό θα το γράψω σε άλλο ποστ, τώρα ήρθε η ώρα του φαγητού. Το κοτόπουλο με το αγγουράκι με περιμένει. Και δεν μπορώ να αντισταθώ

    Καλό βράδυ σε όλους!

  10. #40
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Ειρήνη μου γιαγιάκα μου καλή δύναμη! Ξέρω πως όλα θα πάνε καλά! Δώσε πόνο και μη μασάς τίποτα είμαστε όλοι μαζί σου!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  11. #41
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    βρε ειρηνη οταν βρεχει γτ δεν κανεις διαδρομο αντι για εξω? δεν ειναι κριμα να ρισκαρεις κρυωμα?
    οσο για τα pre workout πιο πολυ στον ανθρωπο ειναι....εμενα ειναι ορισμενα που με πιανουν πολυ καλα....βεβαια κι αυτα κατω απο ορισμενες συνθηκες(δε ξερω αν κοιμασαι 8-9 ωρες)....θαυματα απο συμπληρωματα δεν περιμενω πια.....
    ασχετο.....μιας και μιλησες για νουμερα πιο πανω πιεσεις σε ισιο παγκο με μπαρα κανεις? και αν ναι πιο ηταν το ανωτερο σου το χειμωνα? καθαρα εγκυκλοπεδικα ρωταω
    Last edited by lakers4life24; 08-04-14 at 14:56.

  12. #42
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,667

    Default

    Καλή δυναμη,βαλ' τους τα γυαλια
    Την επιτυχια την εχεις δεδομενη

  13. #43
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    βρε ειρηνη οταν βρεχει γτ δεν κανεις διαδρομο αντι για εξω? δεν ειναι κριμα να ρισκαρεις κρυωμα?
    οσο για τα pre workout πιο πολυ στον ανθρωπο ειναι....εμενα ειναι ορισμενα που με πιανουν πολυ καλα....βεβαια κι αυτα κατω απο ορισμενες συνθηκες(δε ξερω αν κοιμασαι 8-9 ωρες)....θαυματα απο συμπληρωματα δεν περιμενω πια.....
    ασχετο.....μιας και μιλησες για νουμερα πιο πανω πιεσεις σε ισιο παγκο με μπαρα κανεις? και αν ναι πιο ηταν το ανωτερο σου το χειμωνα? καθαρα εγκυκλοπεδικα ρωταω
    ..περισσοτερα απο το δικο σου...

    ...χοντρε
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  14. #44
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ..περισσοτερα απο το δικο σου...

    ...χοντρε
    χαχαχαχαχαχαχ οχι ΚΑΙ εδω ρε φιλε

  15. #45

    Default

    Τώρα είδα το θέμα! Και σκεφτόμουν αν θα κατέβεις σε αγώνες φέτος πριν λίγες μέρες. Καλή επιτυχία, δώστα όλα!

  16. #46
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! <3

    βρε ειρηνη οταν βρεχει γτ δεν κανεις διαδρομο αντι για εξω? δεν ειναι κριμα να ρισκαρεις κρυωμα?
    Γιατί δεν συγκρίνεται το έξω με τον διάδρομο. Όσο για το κρύωμα, δεν έχω κρυώσει όταν πριν 3 χρόνια γύριζα με το ποδήλατο μέσα στη βροχή, ζούσα σε σπίτι χωρίς θέρμανση λες να την πατήσω με λίγο ψιλόβροχο, χχαχαχαχα. Δεν μιλαμε για Δεκέμβρη μήνα να ρίχνει καρέκλες, μιλάμε για μια ανοιξιάτικη βροχούλα.
    Δεν παθαίνω τίποτα, είμαι αντράκι εγώ , φφφφφ (φυσσάω το τσουλούφι όπως η Βουγιουκλάκη )


    οσο για τα pre workout πιο πολυ στον ανθρωπο ειναι....εμενα ειναι ορισμενα που με πιανουν πολυ καλα....βεβαια κι αυτα κατω απο ορισμενες συνθηκες(δε ξερω αν κοιμασαι 8-9 ωρες)....θαυματα απο συμπληρωματα δεν περιμενω πια.....
    Κι εμένα με πιάνουν.... για 2 βδομάδες περίπου. Έχω πάρει preworkout και έχω κάνει χάλια προπόνηση και έχω πάει με καφέ και είχα τρελές τσίτες. Δεν προτείνω να μην παίρνει κανείς, αλίμονο. Αλλά εγώ δεν ξαναπαίρνω, είναι πεταμένα λεφτά. Τις καλύτερες προπονήσεις τις έχω κάνει όταν είμαι συγκεντρωμενη και έχοντας πιει εναν Λουμίδη μερακλίδικο. Αυτα τα λεφτα καλύτερα να τα δώσω για καμια πρωτείνη ή άλλο συμπληρωμα.


    ασχετο.....μιας και μιλησες για νουμερα πιο πανω πιεσεις σε ισιο παγκο με μπαρα κανεις? και αν ναι πιο ηταν το ανωτερο σου το χειμωνα? καθαρα εγκυκλοπεδικα ρωταω
    Αφου το γραφω βρε!!!! Θα σε δειρω... ΔΕΝ κάνω με μπάρα, με ενοχλεί στον ώμο

  17. #47
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    τωρα το ειδα που το γραφες ακριβως διπλα, αι καλα απ το πολυ φαι χαζεψαχαχαχαχαχαχ αρα ο λεο μπορει να φαει τη σκονη μου υποκλινομαι στο πεισμα και την εμπειρια σας κυρια μου, αν δεν ξερετε εσεις ποιος ξερει καλη συνεχεια
    Last edited by lakers4life24; 08-04-14 at 16:47.

  18. #48
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αγαπημένο μου ημερολόγιο καλησπέρα

    για πότε περνάνε οι βδομάδες ούτε που το καταλαβαίνω. Ψιλομπερδεύομαι με τις μέρες,πιάνω τον εαυτό μου να προσπαθεί να θυμηθεί τι μέρα είναι.. βρε Τετάρτη να ναι; Πέμπτη; Μπας και ήρθε το Σάββατο; Ευτυχώς που το χω συνδιάσει με τις προπονήσεις και λέω... σήμερα είναι "στήθος/δικέφαλα"

    Έχω αλλάξει ώρες προπονήσεων και αερόβιων, πλέον πηγαίνω πρωί για βάρη και τις αερόβιες τις κάνω το απόγευμα. Το σώμα συνηθίζει γρήγορα σε αυτό που του δίνουμε. Γι αυτό οι αλλαγές είναι απαραίτητες, ώστε να αποφεύγουμε τη στασιμότητα.

    Χτες ήταν μια από τις απολαυστικότερες αερόβιες που έκανα. Μετά από πολύ καιρό πήγα στο Ολυμπιακό στάδιο. Παντου μύριζε άνοιξη!
    Γεμάτος ο χώρος από παιδάκια να κάνουν ποδήλατο, είδα και μια ομάδα τοξοβολίας και καθόμουν να χαζέψω.. δεν είχα δει ποτέ από κοντά.
    Άλλοι έκαναν τζόκινγκ, έτρεχαν, άλλοι είχαν φέρει τα σκυλιά τους και έπαιζαν.. Γενικά έβλεπες κίνηση, παιδικά γέλια... πολύ όμορφο περιβάλλον.

    Έκανα τα σπριντ μου, ανεβοκατέβηκα τις σκάλες (πόοοοοσο μου αρέσουν αυτές οι σκάλες στο ολυμπιακό!!!), έκανα τις πλειομετρικές μου και γύρισα σαν πεινασμένος λύκος να καταβροχθήσω την τιλάπια με τα λαχανικά μου.

    Τώρα τελευταία έχω αφήσει τον ατμομάγειρα και φτιάχνω τα κρεατικά στο γκριλ. Πολύ πιο νόστιμα ομολογώ, αλλά πρέπει να μαι από πάνω να τα προσέχω (ευτυχώς είπαμε.. να ναι καλά η μανουλα που την αγγαρεύω πολλές φορές).

    Η προπόνηση το πρωί είναι μια άλλη φάση... πας ξεκούραστος, φρέσκος, με ενέργεια. Έχει πολύ λιγότερο κόσμο (οι περισσότεροι είναι -κλασικά- στους διαδρόμους- κι έτσι δεν έχω το άγχος μη μου έχουν πιάσει το ρακ ή τους αλτήρες. Άσε που περνάει πολύ πιο γρήγορα η ώρα!

    Εκτός από την προπόνηση και τις αερόβιες, έχω πρόγραμμα όπου δουλεύω το ποζάρισμά μου. Αν νομίζετε πως είναι κάτι εύκολο, γελιέστε.
    Το ποζάρισμα είναι το Α και το Ω. Εχεις περίπου 2 λεπτά πάνω στη σκηνή για να δείξεις όλη τη σκληρή δουλειά που έχεις κάνει όλους αυτούς τους μήνες.
    Είναι σαν έναν περιτύλιγμα δώρου : όσο καλό και να ναι το περιεχόμενο, το περιτύλιγμα πρέπει να είναι άψογο και να ελκύει τα βλέμματα.
    Στην κατηγορία μου δεν αρκεί να πληρείς τις σωματικές προυποθέσεις, αλλά να ξέρεις να παρουσιάσεις το σώμα σου.
    Χρειάζεται να έχεις αυτοπεποίθηση, άνεση, να χαμογελάς ακόμα κι αν από μέσα σου η καρδιά κοντεύει να σπάσει.
    Θέλει άνεση να μπορείς να περπατάς με αυτές τις ψηλές τακούνες (Χριστέ μου.. δεν τις αντέχωωωωω ) και παρόλο που στέκεσαι μόνο με ένα μαγιό μπροστά σε τόσο κόσμο, να νιώθεις σαν στο σπίτι σου.
    Θέλει να κρατάς τις ισορροπίες, να έχεις μεν αυτοπεποίθηση αλλά να όχι σε υπερθετικό βαθμό (του στυλ, ήρθα και είμαι ο βασιλιάς των πάντων ).
    Ένα ποζάρισμα μπορεί να χαντακώσει ακόμα και το καλύτερο σώμα. Γι αυτό θέλει πρακτική, πρακτική, πρακτική!!
    Εχω δει αθλητές που ενώ είχαν τα προσόντα, να πήραν χαμηλότερη θέση λόγω ποζαρίσματος. Ίσως γιατί επικεντρώνονται περισσότερο στη διατροφή, στην προπόνηση και αυτό το κομμάτι το θεωρούν λίγο αυτονόητο και ότι "έλα μωρέ.. το χω...". Αμ δεν είναι έτσι!
    Πρέπει να ξέρεις τις αδυναμίες σου ώστε να προσπαθήσεις να μην τις προβάλλεις, αλλά να ξέρεις και τα δυνατά σου σημεία ώστε να δώσεις έμφαση εκεί!
    Χρειάζεται να είσαι στην τρίχα από την κορυφή μέχρι τα νύχια. Όλα στην εντέλεια. Από το μαλλί μέχρι το πεντικιουρ στο μικρό δαχτυλάκι.

    Η πρόβα ποζαρίσματος είναι επίπονη.. Μετά από λιγο νιώθεις όλο σου το σώμα να πονάει λες και έχεις κάνει προπόνηση. Και λογικό είναι, αφού στην ουσία είναι ισομετρικές ασκήσεις.

    Έχω λοιπόν την κάμερα όπου κάνω πρόβα το ποζάρισμά μου και φυσικά χωρις να βλέπω τον εαυτό μου. Δεν είναι εύκολο, τη μια τα καταφέρνω την άλλη τα κάνω θάλασσα (ειδικά οταν εισαι κουρασμενος.. αστα να πανε). Αλλά με την πρακτική τελειοποιείσαι.

    Τους κριτές δεν τους νοιάζει αν κανεις 100 κιλά σκουώτ ή πάγκο. Τους ενδιαφέρει αυτό που βλέπουν στη σκηνή! Γι αυτό πρέπει να παρουσιαστεί με τον καλύτερο τρόπο.

    Η επιλογή του μαγιό, τα παπούτσια, το μακιγιάζ, το μαλλί, τα κοσμήματα, τα νύχια.. όλα πρέπει να είναι στην εντέλεια!

    Αρκετά όμως στα λόγια, πάω να βάλω μαγιό και να ποζάρω

    Καλό μας απόγευμα!!

  19. #49
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Πέρα από τη σκληρή δουλειά που κάνεις όλο το χρόνο ένα έχω να πώ ΗΡΩΙΔΑ που φοράς αυτά τα τακούνια! Εγώ έπρεπε να ήμουν με σαγιονάρα θα έμπαινα μέσα!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  20. #50
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Αγαπημένο μου ημερολόγιο καλησπέρα

    για πότε περνάνε οι βδομάδες ούτε που το καταλαβαίνω. Ψιλομπερδεύομαι με τις μέρες,πιάνω τον εαυτό μου να προσπαθεί να θυμηθεί τι μέρα είναι.. βρε Τετάρτη να ναι; Πέμπτη; Μπας και ήρθε το Σάββατο; Ευτυχώς που το χω συνδιάσει με τις προπονήσεις και λέω... σήμερα είναι "στήθος/δικέφαλα"

    Έχω αλλάξει ώρες προπονήσεων και αερόβιων, πλέον πηγαίνω πρωί για βάρη και τις αερόβιες τις κάνω το απόγευμα. Το σώμα συνηθίζει γρήγορα σε αυτό που του δίνουμε. Γι αυτό οι αλλαγές είναι απαραίτητες, ώστε να αποφεύγουμε τη στασιμότητα.

    Χτες ήταν μια από τις απολαυστικότερες αερόβιες που έκανα. Μετά από πολύ καιρό πήγα στο Ολυμπιακό στάδιο. Παντου μύριζε άνοιξη!
    Γεμάτος ο χώρος από παιδάκια να κάνουν ποδήλατο, είδα και μια ομάδα τοξοβολίας και καθόμουν να χαζέψω.. δεν είχα δει ποτέ από κοντά.
    Άλλοι έκαναν τζόκινγκ, έτρεχαν, άλλοι είχαν φέρει τα σκυλιά τους και έπαιζαν.. Γενικά έβλεπες κίνηση, παιδικά γέλια... πολύ όμορφο περιβάλλον.

    Έκανα τα σπριντ μου, ανεβοκατέβηκα τις σκάλες (πόοοοοσο μου αρέσουν αυτές οι σκάλες στο ολυμπιακό!!!), έκανα τις πλειομετρικές μου και γύρισα σαν πεινασμένος λύκος να καταβροχθήσω την τιλάπια με τα λαχανικά μου.

    Τώρα τελευταία έχω αφήσει τον ατμομάγειρα και φτιάχνω τα κρεατικά στο γκριλ. Πολύ πιο νόστιμα ομολογώ, αλλά πρέπει να μαι από πάνω να τα προσέχω (ευτυχώς είπαμε.. να ναι καλά η μανουλα που την αγγαρεύω πολλές φορές).

    Η προπόνηση το πρωί είναι μια άλλη φάση... πας ξεκούραστος, φρέσκος, με ενέργεια. Έχει πολύ λιγότερο κόσμο (οι περισσότεροι είναι -κλασικά- στους διαδρόμους- κι έτσι δεν έχω το άγχος μη μου έχουν πιάσει το ρακ ή τους αλτήρες. Άσε που περνάει πολύ πιο γρήγορα η ώρα!

    Εκτός από την προπόνηση και τις αερόβιες, έχω πρόγραμμα όπου δουλεύω το ποζάρισμά μου. Αν νομίζετε πως είναι κάτι εύκολο, γελιέστε.
    Το ποζάρισμα είναι το Α και το Ω. Εχεις περίπου 2 λεπτά πάνω στη σκηνή για να δείξεις όλη τη σκληρή δουλειά που έχεις κάνει όλους αυτούς τους μήνες.
    Είναι σαν έναν περιτύλιγμα δώρου : όσο καλό και να ναι το περιεχόμενο, το περιτύλιγμα πρέπει να είναι άψογο και να ελκύει τα βλέμματα.
    Στην κατηγορία μου δεν αρκεί να πληρείς τις σωματικές προυποθέσεις, αλλά να ξέρεις να παρουσιάσεις το σώμα σου.
    Χρειάζεται να έχεις αυτοπεποίθηση, άνεση, να χαμογελάς ακόμα κι αν από μέσα σου η καρδιά κοντεύει να σπάσει.
    Θέλει άνεση να μπορείς να περπατάς με αυτές τις ψηλές τακούνες (Χριστέ μου.. δεν τις αντέχωωωωω ) και παρόλο που στέκεσαι μόνο με ένα μαγιό μπροστά σε τόσο κόσμο, να νιώθεις σαν στο σπίτι σου.
    Θέλει να κρατάς τις ισορροπίες, να έχεις μεν αυτοπεποίθηση αλλά να όχι σε υπερθετικό βαθμό (του στυλ, ήρθα και είμαι ο βασιλιάς των πάντων ).
    Ένα ποζάρισμα μπορεί να χαντακώσει ακόμα και το καλύτερο σώμα. Γι αυτό θέλει πρακτική, πρακτική, πρακτική!!
    Εχω δει αθλητές που ενώ είχαν τα προσόντα, να πήραν χαμηλότερη θέση λόγω ποζαρίσματος. Ίσως γιατί επικεντρώνονται περισσότερο στη διατροφή, στην προπόνηση και αυτό το κομμάτι το θεωρούν λίγο αυτονόητο και ότι "έλα μωρέ.. το χω...". Αμ δεν είναι έτσι!
    Πρέπει να ξέρεις τις αδυναμίες σου ώστε να προσπαθήσεις να μην τις προβάλλεις, αλλά να ξέρεις και τα δυνατά σου σημεία ώστε να δώσεις έμφαση εκεί!
    Χρειάζεται να είσαι στην τρίχα από την κορυφή μέχρι τα νύχια. Όλα στην εντέλεια. Από το μαλλί μέχρι το πεντικιουρ στο μικρό δαχτυλάκι.

    Η πρόβα ποζαρίσματος είναι επίπονη.. Μετά από λιγο νιώθεις όλο σου το σώμα να πονάει λες και έχεις κάνει προπόνηση. Και λογικό είναι, αφού στην ουσία είναι ισομετρικές ασκήσεις.

    Έχω λοιπόν την κάμερα όπου κάνω πρόβα το ποζάρισμά μου και φυσικά χωρις να βλέπω τον εαυτό μου. Δεν είναι εύκολο, τη μια τα καταφέρνω την άλλη τα κάνω θάλασσα (ειδικά οταν εισαι κουρασμενος.. αστα να πανε). Αλλά με την πρακτική τελειοποιείσαι.

    Τους κριτές δεν τους νοιάζει αν κανεις 100 κιλά σκουώτ ή πάγκο. Τους ενδιαφέρει αυτό που βλέπουν στη σκηνή! Γι αυτό πρέπει να παρουσιαστεί με τον καλύτερο τρόπο.

    Η επιλογή του μαγιό, τα παπούτσια, το μακιγιάζ, το μαλλί, τα κοσμήματα, τα νύχια.. όλα πρέπει να είναι στην εντέλεια!

    Αρκετά όμως στα λόγια, πάω να βάλω μαγιό και να ποζάρω

    Καλό μας απόγευμα!!

    ...ποτε θα δουμε τις τακουνες???ποτε θα δουμε τις τακουνες?????????????
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  21. #51
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Εσύ μη χάσεις τις τακούνες να δείς! Να φοράει καταλάθος και κανα μίνι φόρεμα έτσι για να δεί με τι ταιριάζει?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  22. #52
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Εσύ μη χάσεις τις τακούνες να δείς! Να φοράει καταλάθος και κανα μίνι φόρεμα έτσι για να δεί με τι ταιριάζει?
    ...ε φυσικα...αυτο περιμενα να δω τοσο καιρο μετα απο τον περασμενο αγωνα της...η επιτυχια ειναι δεδομενη για την Θεια!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  23. #53
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Τις τακούνες αγαπητέ μου λύκε θα κάνεις λίγες εβδομάδες υπομονή και θα τις απολαύσεις μαζί με το υπόλοιπο πακέτο

    Καλησπέρα αγαπήμένο μου ημερολόγιο!
    Κάθε μέρα που περνάει ανυπομονώ και περισσότερο. Έχω βάλει στο ipad αντίστροφη μέτρηση και όσο κοιτάζω τα νούμερα να πέφτουν με πιάνει μια πολύ γλυκιά ανυπομονησία. Αυτό το συναίσθημα που το σώμα τη μια μέρα το βλέπεις έτσι και την επόμενη εντελώς διαφορετικό, δεν περιγράφεται.. Τα συναισθήματα εναλλάσονται με ταχύτητα φωτός. Ειδικά το βράδυ που η πείνα είναι έντονη και βγαίνει όλη η κούραση της μέρας, με πιάνει μια απαισιοδοξία μα μια απαισιοδοξία...
    Ευτυχώς όμως κρατάει για λίγο. Όλα στο παιχνίδι ειναι.
    Μόλις τέλειωσα πρόβα ποζαρίσματος μετά από ημέρα carb up. Είπα να γεμίσω λίγο τα μουσκουλάκια με υδατάνθρακα Το πρόγραμμα προσαρμόζεται ανάλογα την πρόοδο και συνήθως ανά εβδομάδα αλλάζει.
    Αυτός ο μήνας θα είναι σκληρός και θα δώσω το 100%. Δεν έχει "κουράστηκα, πονάω, πεινάω, βαριέμαι, δεν θέλω ¨". Αυτά δεν υπάρχουν! Υπάρχει μόνο εκτελώ και τέλος.
    Στο θέμα του ύπνου έχω βελτιωθεί αρκετά. Δεν γίνεται αλλιώς! Είναι απαραίτητη η ξεκούραση με τόσο εξαντλητικό πρόγραμμα και διατροφή.

    Σήμερα το πρωί, το μενού είχε αερόβια με άδειο στομάχι στο stepmill. Βγήκε καλά, με πολυ ιδρώτα! Και το απόγευμα αερόβια νο2.



    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ...ε φυσικα...αυτο περιμενα να δω τοσο καιρο μετα απο τον περασμενο αγωνα της...η επιτυχια ειναι δεδομενη για την Θεια!!!
    Θα πάρω την πάσα που κάνει ο -κατα 10χρονια μεγαλυτερος- ΓΚΟΥΧΟΥ ΓΚΟΥΧΟΥ λύκος () και θα πω πως τίποτα δεν είναι δεδομένο σε αυτή τη ζωή. Μα κι αυτή είναι και η ομορφιά.
    Επιτυχία δεν είναι μόνο η νίκη (εννοείται πως κάθε αθλητής θελει να βγει πρώτος!!!).
    Επιτυχία είναι να καταφέρεις να σταθείς εκεί. Επιτυχία είναι κάθε φορά που τελειώνεις την αερόβια και θες να πέσεις κάτω από την κούραση, αλλά την έβγαλες εις πέρας.
    Επιτυχία είναι όταν στο τέλος της μέρας, έχεις ακολουθήσει κατα γράμμα τη διατροφή και όταν πέφτεις στο κρεβάτι το στομάχι βαράει νταούλια.
    Επιτυχία είναι να καταπολεμάς τα αρνητικά συναισθήματα που σε κατακλύζουν εκείνες τις δύσκολες ώρες.
    Επιτυχία είναι να κρατάς μόνο θετικούς ανθρώπους γύρω σου και να μαθαίνεις να κλείνεις τα αφτιά στους κακοπροαίρετους.
    Επιτυχία είναι να ξεχωρίζεις τους πραγματικούς φίλους από τους φίλους "υπο προϋποθέσεις".

    Και η λίστα μπορεί να συνεχιστεί....

    Χαίρομαι που σε αυτό το "ταξίδι" πορεύομαι με ανθρώπους που με αγαπάνε πραγματικά. Με φίλους (και δεν εννοώ ιντερνετικούς.. που καλοί είναι και αυτοί, αλλά κρατάνε μέχρι να πατήσεις το κουμπί του λαπτοπ και να σβήσει η οθόνη..). Μιλάω γι αυτούς που μένουν και μετά και που αξίζουν ακόμα περισσότερο την αγάπη μου.
    Δεν χρειάζεται να έχεις πολλούς.. Ένας δύο είναι υπερ αρκετοί. Άτομα που θα σου πουν μια λέξη ενθάρρυνσης, που θα σου χαρίσουν μια αγκαλιά. Που και μόνο που θα σε κοιτάξουν είναι σαν να σου έχουν δώσει φουλ δύναμη. Γι αυτό μην τους ξεχνάτε και μην τους παραμελείτε. Φίλοι στη σημερινή εποχή δύσκολα βρίσκονται.

    Και κάτι που ήθελα από μέρες να γράψω και να μοιραστώ για όλες τις κοπέλες (και όχι μόνο..) που διαβάζουν αυτές τις γραμμές..

    Ποτέ μην αφήνετε τον εαυτό σας να παρασυρθεί συγκρίνοντας τον με κάποια/κάποιον άλλον (είτε αθλητής, είτε φίλη, είτε γνωστή ).
    Αυτό είναι το μεγαλύτερο λάθος που μπορείτε να κάνετε. Το να έχουμε πρότυπα μας βοηθάει. Είναι το έναυσμα για να ξεκινήσουμε, η σπίθα που θα μας πάει παραπέρα. Αν όμως μπούμε στο τρυπάκι να λέμε " Αααααα, εγώ γιατί δεν είμαι έτσι ακόμα σαν αυτή;" ή " Γιατί εκείνη είναι καλύτερη από μένα αφού κι εγώ τα ίδια κάνω!" ή " πότε θα γίνω κι εγώ σαν αυτή την αθλήτρια ;" τότε αυτομάτως βάζουμε φρένο στην προσπάθεια μας και μπαίνουμε σε έναν φαύλο κύκλο.

    Κανείς μα κανείς δεν είναι ίδιος με τον άλλον. Κάθε ένας έχει τη δική του πορεία. Έχω μάθει να συγκρίνω τον εαυτό μου με την Ειρήνη του παρελθόντος και με καμία άλλη. Δεν το έκανα από την αρχή, αλλά στην πορεία το έμαθα και το δούλεψα.
    Μια προετοιμασία είναι σαν ένας αγώνας δρόμου (νομίζω αυτό το παράδειγμα το είχα γράψει και στο περσινό μου λογκ). Σε έναν αγώνα ταχύτητας, κανένας αθλητής δεν κοιτάζει που είναι ο διπλανός του, αν κοντεύει να τον φτάσει. Για εκείνον, υπάρχει μόνο το νήμα τερματισμού και τίποτα άλλο!
    Κάπως έτσι λειτουργώ και θα λειτουργώ για τις επόμενες εβδομάδες. Δεν θέλω να ξέρω για τίποτα, για κανέναν, για καμία, παρα μόνο για μένα. Οτιδήποτε άλλο με αποσπά από τον στόχο!

    Αυτά για την ώρα, εύχομαι να χουμε ένα όμορφο απόγευμα Κυριακής :)

  24. #54
    New Member Lucky13's Avatar
    Join Date
    13-04-14
    Location
    Athens-Abelogardens
    Posts
    40

    Default

    Έυχομαι να έχεις απερίσπαστη προσήλωση στον στόχο σου, στρατιωτική αντοχή και πειθαρχία!!

  25. #55
    New Member Mix Van Mark's Avatar
    Join Date
    22-11-13
    Location
    Chania
    Posts
    99

    Default

    καλη επιτυχια στον στοχο σου ειρηνη
    η προσπαθεια σου θα ανταμοιφθει γιατι εκτος απο προετοιμασια, κανεις κατι π πραγματικα αγαπας θα βγαινει την ωρα του ποζαρισματος επομενως μν σε αγχωνει αυτο ...
    ευχομαι ο,τι καλυτερο ..... (!)
    NO Pain ~ NO Gain

  26. #56
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Λατρεύω σεντονοπεριγραφές (γιατί άραγε )! Κράτα γερά Ειρήνη!

  27. #57
    Pumping Iron Elita's Avatar
    Join Date
    28-01-12
    Posts
    502

    Default

    Ειρηνάκιιιιι! Καλή επιτυχία και φέτος!
    Αυτή τη φορά θα είμαι στην κερκίδα να ξέρεις..

  28. #58
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Δεν θέλω να ξέρω για τίποτα, για κανέναν, για καμία, παρα μόνο για μένα. Οτιδήποτε άλλο με αποσπά από τον στόχο!
    Φοβερό πνεύμα, νομίζω έτσι πρέπει να είναι κάθε αθλητής. Καλό δρόμο!
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  29. #59
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Αγαπημένο μου ημερολόγιο..

    Έχει περάσει μήνας και δεν αξιώθηκα να γράψω μια λέξη και είναι τόσα πολλά αυτά που θέλω να αποτυπώσω. Από την άλλη, είχα ανάγκη τόσο πολύ να είμαι εγώ και ο εαυτός μου, χωρίς περισπασμούς, ώστε να είμαι 100% εστιασμένη στον στόχο μου.

    Α,υτό λοιπόν το διάστημα, ήταν η καρδιά τηνς προετοιμασίας μου. Πολύ κούραση, αερόβιες, σκληρή δίαιτα, προπονήσεις. Δεν ήξερα -και δεν ξερω- τι μέρα είναι. Για μένα κάθε μέρα είναι πανομοιότυπη : Ξυπνημα στις 6, αερόβια, το απόγευμα βάρη, δεύτερη αερόβια. Και ψάρι, πολύυυυυ ψάρι!
    Ξέρετε τι είναι να τρως για πρωινό μπακαλιάρο με πατάτα; Όνειρο Μπα.. οχι, δεν έχω τέτοιο θέμα. Μπορώ να τρώω το ίδιο γεύμα χωρίς να έχω πρόβλημα. Μη σας πω οτι το απολαμβάνω.

    Οι μέρες περνάνε σαν το νερό και μόλις 2 εβδομάδες έχουν μείνει απο τη μέρα του αγώνα. Έχω φτάσει στη φόρμα που θέλω, ειμαι κατά 95% έτοιμη, αυτό που λείπει ειναι οι τελευταίες "πινιλιές". Χαίρομαι γιατί βλέπω πως έχω βελτιωθεί από πέρυσι. Έχω βάλει τα δυνατά μου, όλη μου την ψυχή και τη δύναμη να κάνω ότι χρειάζεται. Στρατιώτης κανονικός.

    Ανυπομονώ τόσο πολύ να περάσουν οι μέρες και να ανέβω στη σκηνή, μόνο και μόνο για να δω τους κόπους αυτών των μηνών.
    Αυτό το διάστημα σκεφτόμουν, όσο περισσότερο μπορούσα. Σκεφτόμουν γιατί κάνω αυτό που κάνω, αν αξίζει, αν θα τα καταφέρω. Τα συναισθήματα έρχονται και αλλάζουν συνεχώς.
    Η εξάντληση μεγάλη, αλλά όταν βλεπεις βίντεο και φωτό και κοιτάς το πως το σώμα σου μεταμορφώνεται από τη μια μέρα στην άλλη, τα ξεχνάς όλα..!

    Σε λίγες μέρες λοιπόν το ταξίδι μου θα φτάσει στον προορισμό του. Και μέσα απο αυτό, έμαθα να είμαι πιο δυνατή.
    Μένουν οι τελευταίες λεπτομέρειες, του μακιγιάζ και γενικά "καλωπιστικές" λεπτομέρειες. Θέλω όλα να είναι στην εντέλεια. Από την κορφή μέχρι τα νύχια.

    Προς το παρόν έχω τσατσάρες και σπάω κάθε μέρα κι από ένα δόντι!

    Αυτά για την ώρα, υπόσχομαι θα ξαναγράψω αύριο. Αλήθεια, το υποσχομαι!!!

    Πάω να ψήσω το ψαράκι μου τώρα.

  30. #60
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Γειά σου ρε Ειρήνη ρομπότ!!! Σου βγάζω το καπέλο!!!

    Τελικά είναι φορές που οι γυναίκες είστε πολύ περισσότερο Άντρες, από κάποιους άντρες.

    Σου εύχομαι για την συνέχεια, ολόψυχα, καλή δύναμη!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Female Bodybuilding contest videos
    By riotisto in forum Videos & Profiles Αθλητών
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-09, 06:00
  2. H kardoula αυτοσχεδιάζει..
    By Kardoula in forum Συνταγές Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 05-01-09, 19:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •