Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 11 of 26 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 301 to 330 of 756
  1. #301
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Προπονηση 9/6/15:

    Deadlifts:
    10*40kg (3 σετ)

    Bench Press:
    8*58kg (3 σετ)

    Εκτασεις ομων:
    9*8kg (3 σετ)

    Leg Press:
    9*50kg
    10,12,12*60kg

    Γαμπες:
    18*70kg
    18*80kg
    16*90kg

    Leg Raises 5 σετ απο 8-10 επαναληψεις

    Τροχαλια τρικεφαλα:
    10*15kg (2 σετ)

    Καμψεις δικεφαλων:
    10*12kg (2 σετ)

    Παρατηρησεις-Σχολια:
    1) Πολυ αδυναμη προπονηση- ελεγα απο μεσα μου να τελειωσω να φυγω, ζαλιζομουν στα σετ.
    2) Προς το τελος της προπονησης ηρθαν κατι φιλοι μου οποτε εκατσα λιγο παραπανω κ εκανα λιγο χερια.
    3) Παρατηρησα πως εκανα πιο ευκολα leg raises. Εννοω χωρις πολυ ενοχληση στην μεση. Μακαρι να βοηθανε τα Dl, μακαρι...
    4) Θα σταματησω να γραφω την διατροφη μου μεχρι να πιασω σωστο ωραριο υπνου, γιατι οταν τρωω το πρωι και το μεσημερι και μετα ξανα τα χαραματα και γινεται μια περιεργη λουπα, δεν εχω ιδεα σε ποια μερα να βαζω τα γευματα. Συνηθως λεω οτι αλλαζει η μερα οταν συμπληρωνω τις θερμιδες λολ
    5) Αν εχει καλο καιρο θα παω και για ποδηλατο
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  2. #302
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καλησπερα,

    Αεροβιο με ποδηλατο 40 λεπτα~350 θερμιδες.

    ειλικρινα δεν ξερω εαν πρεπει να κλαψω απο τα νευρα μου η να κανω τα στραβα ματια,

    Εκτος του οτι ειχα τον τραυματισμο με το ποδι και σταματησα τα σκουατ,

    Εχθες για με ενοχλησε λιγο ο αγκωνας στην ασκηση των τρικεφαλων, οπως τις περισσοτερες φορες(που εβαζα κ πιο πολλα κιλα),

    και το θεμα ειναι οτι μετα τον υπνο που κρυωσε ο μυς, μολις κανω οτι ασκω δυναμη πιεσης με ποναει πολυ..

    Δηλαδη ουτε σκουατ, ουτε ασκησεις για ανω κορμο, με κοιλιακους θα την βγαλω? ειμαστε σοβαροι τωρα?

    Τι σκ****.. Και διατασεις κανω παντα στην αρχη, λες και με εχει γκαντεμιασει καποιος. Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω απο θεμα προπονησης τις επομενες μερες.....
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  3. #303
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Προπονηση 11/6/15:

    Σκουατ:
    12,18*10kg
    15,15*20kg

    Πρεσσα:
    12*60kg
    15,12*50kg

    Γαμπες:
    18*70kg
    18,15,17*80kg

    Extention:
    15,15*20kg
    14*25kg

    Αριστερος δικεφαλος:
    12*10kg
    10,8*12kg

    Hanging leg raises 2-3 σετ
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  4. #304
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Καλησπερα,

    Αεροβιο με ποδηλατο 40 λεπτα~350 θερμιδες.

    ειλικρινα δεν ξερω εαν πρεπει να κλαψω απο τα νευρα μου η να κανω τα στραβα ματια,

    Εκτος του οτι ειχα τον τραυματισμο με το ποδι και σταματησα τα σκουατ,

    Εχθες για με ενοχλησε λιγο ο αγκωνας στην ασκηση των τρικεφαλων, οπως τις περισσοτερες φορες(που εβαζα κ πιο πολλα κιλα),

    και το θεμα ειναι οτι μετα τον υπνο που κρυωσε ο μυς, μολις κανω οτι ασκω δυναμη πιεσης με ποναει πολυ..

    Δηλαδη ουτε σκουατ, ουτε ασκησεις για ανω κορμο, με κοιλιακους θα την βγαλω? ειμαστε σοβαροι τωρα?

    Τι σκ****.. Και διατασεις κανω παντα στην αρχη, λες και με εχει γκαντεμιασει καποιος. Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω απο θεμα προπονησης τις επομενες μερες.....
    Μην τρελαίνεσαι Κυριάκο,καταλαβαίνω οτι είναι πολύ εκνευριστικό ο πόνος να μν σ αφήνει να κάνεις τα πράγματα που θέλεις όμως μν ζορίζεσαι,δώσε χρόνο στο σώμα σου να ξεκουραστεί κ πάρτο χαλαρά για λίγο με τα συγκεκριμένα σημεία που έχουν ευαισθησία,το μόνο που δεν θέλεις είναι να γίνουν χειρότερα.
    Ολα θα πάνε καλά!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  5. #305
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Μην τρελαίνεσαι Κυριάκο,καταλαβαίνω οτι είναι πολύ εκνευριστικό ο πόνος να μν σ αφήνει να κάνεις τα πράγματα που θέλεις όμως μν ζορίζεσαι,δώσε χρόνο στο σώμα σου να ξεκουραστεί κ πάρτο χαλαρά για λίγο με τα συγκεκριμένα σημεία που έχουν ευαισθησία,το μόνο που δεν θέλεις είναι να γίνουν χειρότερα.
    Ολα θα πάνε καλά!
    Ευχαριστω πολυ Θωμαη, ακριβως, δεν θελω να τα κανω χειροτερα. Αν και θιγεται η περιφανεια μου να σηκωνω το 1/3 των κιλων, δεν πειραζει, για το καλο γινεται :)
    Προσπαθησω να δω την θετικη πλευρα, θα κανω μονο ποδια τωρα και θα φτιαξω την ασυμμετρια στον αριστερο δικεφαλο
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  6. #306
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    45 λεπτα αεροβιο με ποδηλατο ~380 θερμιδες

    και η ατυχια στο μεγαλειο της.

    Ειμαι στον δρομο παταω λιγο φρενο για να ανεβω στο πεζοδρομιο(ανηφορα) και επειδη ειχε νερα το ποδηλατο αρχισε να ντριφταρει..

    Μετα παω να ανεβω μια αλλη ανηφοριτσα με πεζοδρομο κατω και ξαφνικα βρισκομαι στον αερα, προσγειωνομαι με το ποδηλατο στα ποδια μου και η μπροστινη ροδα εχει φυγει μονη της πιο μπροστα..

    Το κινητο μου την ιδια στιγμη κολλησε και εξαφανιστηκε και ο ηχος..

    Ξεματιασμα καποιος γρηγορα :P
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  7. #307
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    45 λεπτα αεροβιο με ποδηλατο ~380 θερμιδες

    και η ατυχια στο μεγαλειο της.

    Ειμαι στον δρομο παταω λιγο φρενο για να ανεβω στο πεζοδρομιο(ανηφορα) και επειδη ειχε νερα το ποδηλατο αρχισε να ντριφταρει..

    Μετα παω να ανεβω μια αλλη ανηφοριτσα με πεζοδρομο κατω και ξαφνικα βρισκομαι στον αερα, προσγειωνομαι με το ποδηλατο στα ποδια μου και η μπροστινη ροδα εχει φυγει μονη της πιο μπροστα..

    Το κινητο μου την ιδια στιγμη κολλησε και εξαφανιστηκε και ο ηχος..

    Ξεματιασμα καποιος γρηγορα :P
    Ω ρε φιλεεεεεε... Γκαντεμια! Αυτο με τη ρόδα κ το ποδηλατο ειναι κ μένα ο χειρότερος φόβος μου...

  8. #308
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    45 λεπτα αεροβιο με ποδηλατο ~380 θερμιδες

    και η ατυχια στο μεγαλειο της.

    Ειμαι στον δρομο παταω λιγο φρενο για να ανεβω στο πεζοδρομιο(ανηφορα) και επειδη ειχε νερα το ποδηλατο αρχισε να ντριφταρει..

    Μετα παω να ανεβω μια αλλη ανηφοριτσα με πεζοδρομο κατω και ξαφνικα βρισκομαι στον αερα, προσγειωνομαι με το ποδηλατο στα ποδια μου και η μπροστινη ροδα εχει φυγει μονη της πιο μπροστα..

    Το κινητο μου την ιδια στιγμη κολλησε και εξαφανιστηκε και ο ηχος..

    Ξεματιασμα καποιος γρηγορα :P
    Πωπω ρε Κυριάκο τι γίνεται με εσένα ρε παιδί μου,ολα στραβά κ ανάποδα.Φέρε κάνα παπα στο σπίτι να πει καμιά προσευχή,ολο αναποδιές σου τυχαίνουν τελευταία
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  9. #309
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by maka02049 View Post
    Ω ρε φιλεεεεεε... Γκαντεμια! Αυτο με τη ρόδα κ το ποδηλατο ειναι κ μένα ο χειρότερος φόβος μου...
    Στο παρελθον μου χει τυχει να κανω ορθιος να φευγει το πεταλ και να στουκερνω σε καδο :P
    Κοιτα σημερα ευτυχως δεν χτυπησα, πεταχτηκε το μπροστινο μερος του ποδηλατου ψηλα αλλα επεσα ισια και στερεωθηκα με τα ποδια. Ηταν ενα slow motion σκηνικο για μενα..

    Πωπω ρε Κυριάκο τι γίνεται με εσένα ρε παιδί μου,ολα στραβά κ ανάποδα.Φέρε κάνα παπα στο σπίτι να πει καμιά προσευχή,ολο αναποδιές σου τυχαίνουν τελευταία
    Καποιος θελει το κακο μου.!!!!
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  10. #310
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Kυριακο, κανα μαθημα περνας ρε;
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  11. #311
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Kυριακο, κανα μαθημα περνας ρε;
    ας μην το ανοιξουμε αυτο το θεμα :P
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  12. #312
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Δινω Διδακτικη της Ευκλειδειας τη Δευτερα.Με το διαβητακι μου το ΑΝΤΡΙΚΙΟ να ουμε
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  13. #313
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Γιατί οι bodybuilderades ξέρουν να χρησιμοποιουν και διαβήτη.! Κσσσ
    Εγώ έδινα τις προαλλες στατιστική με το κομπιουτεράκι, είμαστε πολύ gadgetakides :p
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  14. #314
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    AAAA η δικη σας στατιστικη ειναι με μεσες τιμες, διασπορες, τυπικες αποκλισεις και αλλα τετοια ωραια!!!!ΧΑΧΑΑΑΑΑ
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  15. #315
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    AAAA η δικη σας στατιστικη ειναι με μεσες τιμες, διασπορες, τυπικες αποκλισεις και αλλα τετοια ωραια!!!!ΧΑΧΑΑΑΑΑ
    Ρε αυτα ειναι πρωτο κεφαλαιο ουτε που μπαινουν στις εξετασεις χαχα
    Εχουμε στατιστικα, παλινδρομηση κλπ κλπ.!!! Ολα ιδια μου φαινονται χαχαχα
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  16. #316
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by NewKuriakos View Post
    Στο παρελθον μου χει τυχει να κανω ορθιος να φευγει το πεταλ και να στουκερνω σε καδο :P
    Κοιτα σημερα ευτυχως δεν χτυπησα, πεταχτηκε το μπροστινο μερος του ποδηλατου ψηλα αλλα επεσα ισια και στερεωθηκα με τα ποδια. Ηταν ενα slow motion σκηνικο για μενα..


    Καποιος θελει το κακο μου.!!!!
    Δεν εχω πέσει ποτέ μα ποτέ απο το ποδηλατο, ούτε καν όταν μάθαινα. Εχω άπειρα χιλιόμετρα στα πόδια μου κ ειναι ενα μέσο που λατρεύω πραγματικά!
    Το χειρότερο μου ηταν σε αγώνες ποδηλασίας, όπου έλυσε το κορδόνι του παπουτσιού κ άρχισε κ γυρνούσε γύρω απο το πετάλι, μέσα σε δευτερόλεπτα βεβαια οριακά να μου δίπλωνε το πέλμα στα δυο. Ενας κύριος απο τους θεατές μου το έκοψε με σουγιαδάκι κ συνέχισα, αλλα είχε προλάβει να μου κανει ζημιά στην πατουσα κ δεν μπορούσα να καν πετάλι.
    Αυτός ειναι ο άλλος μου φόβος, γι' αυτο κ πάντα προσέχω τα κορδονια μου όταν ειμαι πανω! ;)

    Ευτυχώς που δεν χτύπησες κ δεν τραυματιστηκες πουθενά. Τα σίδερα φτιάχνουν, οι άνθρωποι όχι πάντα! ;)

  17. #317
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by maka02049 View Post
    Δεν εχω πέσει ποτέ μα ποτέ απο το ποδηλατο, ούτε καν όταν μάθαινα. Εχω άπειρα χιλιόμετρα στα πόδια μου κ ειναι ενα μέσο που λατρεύω πραγματικά!
    Το χειρότερο μου ηταν σε αγώνες ποδηλασίας, όπου έλυσε το κορδόνι του παπουτσιού κ άρχισε κ γυρνούσε γύρω απο το πετάλι, μέσα σε δευτερόλεπτα βεβαια οριακά να μου δίπλωνε το πέλμα στα δυο. Ενας κύριος απο τους θεατές μου το έκοψε με σουγιαδάκι κ συνέχισα, αλλα είχε προλάβει να μου κανει ζημιά στην πατουσα κ δεν μπορούσα να καν πετάλι.
    Αυτός ειναι ο άλλος μου φόβος, γι' αυτο κ πάντα προσέχω τα κορδονια μου όταν ειμαι πανω! ;)

    Ευτυχώς που δεν χτύπησες κ δεν τραυματιστηκες πουθενά. Τα σίδερα φτιάχνουν, οι άνθρωποι όχι πάντα! ;)
    Πωω τι ιστορια και αυτη.. τελικα τα πιο κουλα στο ποδηλατο τα παθαινουμε... Αφου ειμαστε καλα αυτο μετραει :)




    ΝΑ ρωτησω κατι που με τρωει την τελευταια βδομαδα.
    Στην αριστερη πλευρα των κοιλιακων και στην δεξια μου γαμπα σε συγκεκριμενα σημεια, τρεμουν οι μυες μου σε τυχαιες χρονικες στιγμες. Και συμβαινει πολλες φορες και για αρκετη ωρα..
    Που θα μπορουσε να ωφειλεται αυτο??
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  18. #318
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    15/5/16:
    Jump rope 5-6 κυκλοι.

    16/6/15:
    Jump rope 4 κυκλοι

    Ελαφρια σετ:
    Αρσεις δικεφαλων (3σετ) ~ 15-18 επαναλ
    Κατι σαν face pulls την τροχαλια(3σετ)~10 επαναληψεις με κρατημα 1-2sec
    Κατι σαν peck deck απο το μηχανημα που εχω(2σετ) superset με leg extention.
    1 σουπερσετ εκτασεις ομων πλαγια με πιεσεις ομων.

    Τιποτα το τρομερο. Σπιτι η προπονηση με οτι ειχα. Θελω να παω γυμναστηριο αλλα με τον τραυματισμο εχω σαπισει σπιτι. Μετα το περας της προπονησης με ενοχλουσε το ιδιο χερι σε αλλο σημειο για λιγη ωρα μετα.
    Δοκιμασα να κανω επικλινη καμψεις να τεσταρω εαν περασε η οχι ο τραυματισμος, οι καμψεις βγαινανε, στο χερι ενιωθα πως αν ανεβαινε η πιεση που πρεπει να ασκησω θα με ενοχλουσε. Οποτε αναμενουμε..

    Οι γαμπες γυμναζονται απο τα jump ropes.. Σκεφτομαι να γραφτω στο γυμναστηριο στην γειτονια μου εδω, αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να πηγαινω, με την εννοια πως θα κανω ποδια και κοιλιακους κυριως..

    Σε ακυρες στιγμες εκτος προπονησης τρεμουν οι μυες των κοιλιακων και η γαμπα.. Ελπιζω να μην ειναι τιποτα ανησυχιτικο..

    Απο κιλα μια ζυγαρια που εχουμε εδω δειχνει 61. Απο 62 που ημουν τελευταια φορα. Δεν ξερω κατα ποσο εχουν ιδια αξιοπιστια στην μετρηση.
    Τα χερια και το στηθος ιδια περιμετρο, η κοιλια -1 εκατοστο.

    Η διατροφη καλη οχι αριστη συμφωνα με την αυστηροτητα του φορουμ. Εδω τρωω και αλλα φαγητα οπως γεμιστα αλλα νεροβραστα και σχεδον αναλατα. Οι γονεις απορουν πως τα τρωω.. Εμενα μου φαινονται φυσιολογικα.
    ΠΧ σημερα καναμε μπριζολες μοσχαρισιες στον φουρνο, σε 3 πολυ μεγαλες περιπου εβαλε max μια κουταλια λαδι. Οποτε δια 3 να παει, και λιγο που θα μεινει στο ταψι. Δεν θεωρω πως επηρεαζει το συνολο της διατροφης.

    Η κυρια εγνοια μου ειναι πως δεν μπορω να σηκωσω βαρη να γουσταρω να ξεδωσω και να προοδευσω..

    Δεν χαθηκα απλα δεν ειχα πισι αυτες τις μερες και πηρα οφφ :D
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  19. #319
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Παρακατω παραθετω ενα πολυ ωραιο αρθρο για το ποτε πρεπει να κανουμε bulk/cut και γιατι.

    http://www.bodyrecomposition.com/mus...-changes.html/

    Οι ιδεα που προτεινει μου φαινεται πολυ βασιμη.
    Το κακο ειναι πως ειναι γραμμενο στα αγγλικα και πολυ θα δυσκολευτουν.
    Με λιγα λογια λεει το εξης για τους αντρες:

    Να πεσουμε πρωτα σε 10-12% ποσοστο λιπους( απ'οπου βαζουμε ευκολοτερα μαζα και δυσκολοτερα λιπος, σε σχεση με το αν ειμασταν 15%+ )
    Να κρατηθουμε εκει για περιπου 2 βδομαδες σε θερμιδες συντηρησης ωστε να εχουμε μια περιοδο αναπληρωσης θερμιδων και σταθεροποιησης. (γιατι μετα το τελος της διαιτας το σωμα θα απορροφησει ευκολοτερα λιπος απο τις περισσιες θερμιδες)
    Και μετα να κανουμε bulk μεχρι το πολυ 15%. Και ουτω καθε ξης. (λογω της πρωτης προτασης αλλα και για λογους αισθητικους.
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  20. #320
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καλησπερα φορουμ:

    Προπονηση 18/6/15:

    Δικεφαλα: 4μιση κιλα~20 επαναληψεις (5 σετ αριστερο-4 δεξι χερι)

    Σουπερσετ Leg extention με μια σαν facepull αλλα να στοχευει χαμηλοτερα. 3 σετ

    Σουπερσετ Πιεσεις ομων με εκτασεις ομων στο πλαι,2σετ με 4μιση κιλα~15-18 επαναληψεις

    3-4 σετ γεφυρες κοιλιακων

    3 σετ σκουατ χωρις βαρος~20 επαναληψεις.

    Οι χρονοι μεταξυ των σετ σχεδον μηδαμινοι. Τελειωνε το ενα σετ και σχεδον εμπενα στο επομενο.

    Προθερμανση και διατασουλες κυριως για χερια κανονικα.

    Δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενος με το αποτελεσμα της προηγουμενης διατροφης και καθως βαριεμαι τα ιδια και τα ιδια ξεκινησα carb cycling.
    Low carb days: C~120 / P~150 / F~80
    High carb days: C~230 / P~150 / F~30
    Οπου εψαχνα εβλεπα και διαφορετικα ποσοστα μακροστοιχειων οποτε κατασταλαξα σε αυτα.
    Θερμιδες 1800-1900, χωρις γυμναστηριο και η προπονηση ελαφρυτερη και μικροτερης διαρκειας.
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  21. #321
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Ενα παραδειγμα low carb day:

    Breakfast Calories Carbs Fat Protein Sugar
    Olumpos - Gala 1.5%, 310 servings 143 15 5 10 15
    Quaker - Quakers Oats, 60 g 225 36 5 7 1
    Add Food Quick Tools 368 51 9 17 15
    Post-Workout
    Chicken - Breast, meat only, cooked, roasted, 120 g 198 0 4 37 0
    Potatoes - Roasted, 200 g (roughly) 200 43 0 6 2
    Oil - Olive, 1.5 tablespoon 179 0 20 0 0
    Add Food Quick Tools 577 43 25 43 2
    1st Main
    Chicken - Breast, meat only, cooked, roasted, 120 g 198 0 4 37 0
    Potatoes - Roasted, 100 g (roughly) 100 21 0 3 1
    Oil - Olive, 1 tablespoon 119 0 14 0 0
    Add Food Quick Tools 417 21 18 40 1
    2nd Main
    Invictus Whey - Champion Pro Core Series, 25 g (2 spoon) 186 4 2 37 0
    Add Food Quick Tools 186 4 2 37 0
    Snack
    Eggs - Hard-boiled (whole egg), 2 large 155 1 11 13 1
    Oil - Olive, 1 tablespoon 119 0 14 0 0
    Add Food Quick Tools 274 1 24 13 1
    Totals 1,822 120 78 149 19
    Your Daily Goal 1,800 113 90 135 53
    Remaining -22 -7 12 -14 33
    Calories Carbs Fat Protein Sugar


    Και ενα παραδειγμα high carb day:
    Breakfast Calories Carbs Fat Protein Sugar
    Olumpos - Gala 1.5%, 310 servings 143 15 5 10 15
    Quaker - Quakers Oats, 60 g 225 36 5 7 1
    Add Food Quick Tools 368 51 9 17 15
    Post-Workout
    Chicken - Breast, meat only, cooked, roasted, 120 g 198 0 4 37 0
    Potatoes - Roasted, 280 g (roughly) 280 60 0 8 3
    Add Food Quick Tools 478 60 4 45 3
    1st Main
    Potatoes - Roasted, 280 g (roughly) 280 60 0 8 3
    Chicken - Breast, meat only, cooked, roasted, 100 g 165 0 4 31 0
    Add Food Quick Tools 445 60 4 39 3
    2nd Main
    Potatoes - Roasted, 280 g (roughly) 280 60 0 8 3
    Chicken - Breast, meat only, cooked, roasted, 100 g 165 0 4 31 0
    Add Food Quick Tools 445 60 4 39 3
    Snack
    Eggs - Hard-boiled (whole egg), 2 large 155 1 11 13 1
    Add Food Quick Tools 155 1 11 13 1
    Totals 1,891 231 31 152 25
    Your Daily Goal 1,800 113 90 135 53
    Remaining -91 -118 58 -16 28
    Calories Carbs Fat Protein Sugar
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  22. #322
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Επισης εβγαλα μερικες φωτογραφιες, σε διαφορους φωτισμους, πριν σφιγμενος και χαλαρος και μια μετα απο προπονηση.. Στην τελικη δεν μπορω να καταλαβω τι να εμπιστευομαι περισσοτερο. Κυριως τεινω να βλεπω τον εαυτο μου ως αυτην με τον χειροτερο φωτισμο και ξενερωνω. Επισης ειχα την χαρα να παιξω με το προγραμμα "ζωγραφικη" του υπολογιστη...

    20150617_141604.jpg20150617_141621.jpg20150617_140337.jpggfdgfdsgfd.jpgDSC_1341.jpg20150617_141426.jpg
    1.unflexed(πριν)
    2.νομιζω flexed (πριν)
    3.flexed (πριν)
    4.flexed (πριν)
    5.flexed (μετα)
    6.flexed (πριν)

    ΥΓ που πηγε η επιλογη να ανεβαζουμε πολλες μαζι?
    Last edited by NewKuriakos; 19-06-15 at 13:44.
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  23. #323
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Προπονηση 19/6/15:

    Καμψεις ανοικτες (3σετ)
    Δοκιμαστικα πιστολ σκουατ, μιση κινηση.
    Σκουατ με 5 δευτερα κρατημα κατω, 5 επαναλ~1 σετ
    Εμπροσθολαιμιες ελξεις σε τροχαλια σουπερσετ καμψεις δικεφαλων(μονο στο αριστερο χερι) ~3σετ
    Πιεσεις ωμων (2 ή 3 σετ)
    Εκτασεις ωμων στο πλαι ( 1 σετ)

    Οι χρονοι μηδαμινοι εως ελαχιστοι. Τα χερια γινονται εναλλαξ, οποτε το διαλλειμα ειναι αυτο +0-10 δευτερα.

    Παρατηρω οτι δεν εχω ιδεα τι ασκησεις να κανω στο σπιτι, προσπαθω να εχω πολυ χαμηλα κιλα για να μην επηρεασω τον τραυματισμο, δεν ξερω αν ετσι πρεπει. Εχω δυο αλτηρες, ενα πολυοργανο. Μια στραβομπαρα..αυτα.. τα κιλα που εχω ειναι λιγα οποτε θα πρεπει να ειναι προκαθορισμενα απο πριν.
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  24. #324
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Πολυ κομπλε εισαι συναδελφε.Απλα φαε καλα και καθαρα και μα την παναγια θα σημειωσεις τρελη προοδο, θα με θυμηθεις.

    Υ.Γ.:Φτανει η τρολια με το αβαταρ.Βαλε εκει το no.5 να γουσταρουμε.Αιντε.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  25. #325
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGymnast View Post
    Πολυ κομπλε εισαι συναδελφε.Απλα φαε καλα και καθαρα και μα την παναγια θα σημειωσεις τρελη προοδο, θα με θυμηθεις.

    Υ.Γ.:Φτανει η τρολια με το αβαταρ.Βαλε εκει το no.5 να γουσταρουμε.Αιντε.
    Αχαχαχαχαχαχα καλα αλλα για λιγες μερες μονο :P

    Μολις φτιαξει το χερακι μπαινω για ογκο~στοχο τα 70 αλλα βλεπουμε πρωτα μην ξεφυγουμε..

    Btw 3 μερα σημερα low carb, και δεν ξερω αν φταιει αυτο η αν εχασα κανα κιλο, χαλαρος φαινεται πιο κομπλε η κοιλια :)

    AΝΤΕ ΡΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ, ΝΙΩΘΩ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΕ.!
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  26. #326
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Κυριακο φαε.Φαε Κυριακο..Εεεεε ρε και του χρονου στη γραμμωση χαμος θα γινει!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  27. #327
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Mirto_ View Post
    Κυριακο φαε.Φαε Κυριακο..Εεεεε ρε και του χρονου στη γραμμωση χαμος θα γινει!
    Θα φαω.. S
    Αν και νιωθω πως θα ξαναφτασω στα ιδια κιλα με το ιδιο λιπος κ θα ξενερωσω :P
    Αρχισαν εντομεταξυ οι δικοι μου.....καθε μερα τρως κρεας..και πολυ..δεν κανει... Ανα μια δυο μερες αυτην την συζητηση εχουμε..
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki



  28. #328
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,666

    Default

    Κυριάκο,κατ' αρχην ωραια προοδος!!

    Κι εγω την ιδια συζητηση ειχα με τους δικους μου πριν μηνες,συνηθισαν πλέον

  29. #329
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Ναι μωρε,έτσι γίνεται πάντα. 1ο έτος: Παιδί μου να τρως καλά,είσαι αδύνατος. 2ο έτος: Καλα είσαι εκεί,μην πάρεις άλλο. 3ο έτος: Πανο,παίρνεις τίποτα παιδί μου και ντρέπεσαι να μας το πεις; 4ο έτος: Μας αρέσει η τρελα σου. 5ο έτος: Καλή η γυμναστική, αλλά πήγαινε πέρασε κανένα μάθημα. Κλασσικά. Κυριακο,όταν δουν τα all kinds of gainzzzz, θα αλλαξουν γνώμη.
    "Everyone works hard when they want to, when they get quick results, when it’s convenient to put forth effort. The best work hard when they don’t want to, when it’s inconvenient to give it that little extra effort... and that extra effort might be just what they need to place them on top." -Peter Vidmar

  30. #330
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Θάνο αν ειναι πρόοδος αυτό κ όχι στασιμότητα ευχαριστώ, οι δικοί σου ναι, οι δικοί μου μου το λένε 1 χρονο χαχα και μάλιστα μου λένε δεν τρως απο σαλάτες τπτ...μονο 7-10ποικιλιες..να βάλεις κ αλλες,,....................

    Πανό χαχα κάπως έτσι...εμένα δεν τους αρέσει το γυμνασμενο καθόλου άλλα τους έχω ξεκαθαρίσει πως εμένα μαρεσει κ κλείνω τα αυτιά μ όταν μ λένε δεν είναι ωραίο.. Χαχα και εμένα με ρώτησε αν παίρνω τπτ!! Άκυρο μ λέει ο κολλητός μ όλη η αλλη παρέα μ νομίζει οτι παίρνεις...εγώ ο μια σταλιά άνθρωπος.. Πλάκα είχε πάντως σε ανεβάζει.. Επι του θέματος, έχουμε 3 ανθρώπους στην οικογένεια, απο τους παλιούς π ξέρουν τα παντα κ όλα...όντως όμως ξέρουν πολλά κ απο σπουδες κ απο βιώματα, οποτε γύρω απο αυτους οτι κάνουμε είναι λάθος.ο τάδε έτρωγε καθέ μέρα κρέας κ πήγε νοσοκομειο μ είπε η μάνα μ προχθες... Ναι της λέω κ οι εξετάσεις μ έφτιαξαν σε σχέση με τις παλιές,δεν πήγα νοσοκομειο, τώρα αν έχουν δίκιο η άδικο με το οτι να τρως καθημερινά ,μεγάλες ποσότητες κρεατος είναι κακό η όχι δεν το γνωρίζω..
    "If you have time to think of a beautiful end, then live beautifully until the end."
    Sakata Gintoki




 
Page 11 of 26 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γειά Σας - Κυριάκος!
    By KTSIM in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 11
    Last Post: 01-04-14, 14:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •