Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 26 1234511 ... LastLast
Results 1 to 30 of 756
  1. #1
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default Κυριάκος - Log

    Καλησπερααα..Αποφασισα να κανω και εγω το δικο μου Log απο την μια για να μου δινει κινητρο και να με δενει περισσοτερο με τον κοσμο της γυμναστικης και απο την αλλη για να δωσω κινητρα σε εσας!
    Ειμαι 21 χρονων, 1.70 και 63,5 κιλα πλεον απο τα 65 που αρχισα διατροφη και σπουδαζω μαθηματικο! Παω γυμναστηριο 1μιση μηνα και διατροφη κανω 3 βδομαδες μεχρι τωρα!
    Αν και πολλοι του φορουμ θα μου προτινανε να παω σε διατροφη ογκου, προτιμω να ακολουθησω υποθερμιδικη διατροφη κ αεροβιες με σπριντ μεχρι τον ιουνιο για να χασω το περιττο λιπος στη κοιλια, τον ιουνιο θα κανω ισοθερμιδικη, και αναλογως το ποσο θα μπορω να τρωω καλοκαιριατικα θα το γυρισω σε ογκο
    Σημερα ειχα προγραμμα για τα ποδια στο gym, και μπορω να πω οτι χαρηκα γιατι ανεβασα τα κιλα δραματικα σε σχεση με την προηγουμενη φορα!

    Squat με μπαρα : 4x10 (χωρις κιλα η μπαρα)
    Leg Press : 2x10 2x8 (νομιζω 50 κ 60 κιλα εβαλα)
    Leg Extension : 2x10 2x8
    Leg Curl : 2x10 2x8
    Γαμπες Καθιστος : 2x10 2x8 ( 50 - 60 )
    Στις παραπανω 2 ασκησεις εβαζα μεταξυ 25-35 κιλα
    Προθερμανση εκανα 9 λεπτα ποδηλατο στο 4 γρηγορα, ενω για αποθεραπεια 3' περπατημα, 3'jogging με κλιση 2,5% , 2' περπατημα και διατασεις..

    Μετα συνεχισα σπιτι με κοιλιακους,αλλα στο ενδιαμεσο αρχισα να το παιζω γιατρος και να προσπαθω να βρω γιατι με ποναει η μεση Σχεδον οτι ασκηση κοιλιακων και αν κανω μετα την 8η ή 10η επαναλληψη νιωθω πονο στη μεση..Σε γιατρο πηγα δε μου βρηκε κατι και ακτινογραφια που ειχα κανει μου εβγαλε μονο πολυ ελαφρα σκολιωση..

    Αμεσως μετα εφαγα 4 ασπραδια και σε κανενα 15λεπτο θα φαω κοτοπουλο 100γρ με πατατες 120γρ και σαλατα(λαχανο με καροτο) .!
    Περιμενω πως κ πως αυριο πρωι να κατεβω στη λιμνη που εχουμε εδω για να κανω Σπριντ.!
    Περιμενω σχολια ως προς τα ποστ μου ή δικα σας σχολια,να τα λεμε και να καφιομαστε για τα κατορθωματα μας

  2. #2

    Default

    Καλή αρχή. Αν και μου φαίνεται περίεργο που έχεις λίπος στην κοιλιά σύμφωνα με τα στατιστικά σου. Καλή συνέχεια!

  3. #3
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Καλόγερος View Post
    Καλή αρχή. Αν και μου φαίνεται περίεργο που έχεις λίπος στην κοιλιά σύμφωνα με τα στατιστικά σου. Καλή συνέχεια!
    Λες να ειναι τιποτα φουσκωμα απο καποιο φαγητο που τρωω συχνα? αλλα οταν το πιανω για λιπος μου φαινεται! μπορω να ανεβασω φωτο αυριο πχ να μου πεις την γνωμη σου!

  4. #4
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    DSC_0508.jpgDSC_0513.jpgDSC_0514.jpgDSC_0516.jpgDSC_0517.jpgDSC_0518.jpg
    ανω κορμος - κοιλια - κοιλιακοι απο πλαι - στηθος - δικεφαλος - τρικεφαλος.
    Το στηθος μου ακομα δεν φουσκωσε/γραμμωσε γιατι εκανα λαθος τις ασκησεις στηθους μεχρι την προηγουμενη βδομαδα.. κ αυτο γιατι εβαζα δυναμη απο τα χερια οταν εκτελουσα τις ασκησεις
    Last edited by NewKuriakos; 04-04-14 at 16:15. Reason: ξεχασα να κανω σχολια

  5. #5
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    τι να σου πω οπως λες κ εσυ οι περισσοτεροι εδω θα σου προτεινουμε ογκο... βλεποντας και τις φωτογραφιες σου θα σου ελεγα εστω συντηρηση μην πεσεις αλλο...
    προσθεσε προβολες στο προγραμμα σου και αυξησε τα σετ σε 3!
    οσον αφορα τη μεση ραχιαιους κανεις; η μονο κοιλιακους; και προσεχε τη σταση σου στην καθημερινοτητα οσο μπορεις!
    200 pounds is always 200 pounds

  6. #6
    New Member eleni pk's Avatar
    Join Date
    10-03-14
    Location
    Γιάννενα
    Posts
    18

    Default

    καλη αρχη με το Log σου..αναμενουμε νεα για την προοδο σου.. :)
    Last edited by eleni pk; 04-04-14 at 18:06.

  7. #7
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by enas View Post
    τι να σου πω οπως λες κ εσυ οι περισσοτεροι εδω θα σου προτεινουμε ογκο... βλεποντας και τις φωτογραφιες σου θα σου ελεγα εστω συντηρηση μην πεσεις αλλο...
    προσθεσε προβολες στο προγραμμα σου και αυξησε τα σετ σε 3!
    οσον αφορα τη μεση ραχιαιους κανεις; η μονο κοιλιακους; και προσεχε τη σταση σου στην καθημερινοτητα οσο μπορεις!
    Ευχαριστω για την απαντηση .!
    Χμμ leg press, squat και προβολες σε μια προπονηση ομως δεν θα μου ταλαιπωρησουν τετρακεφαλο αρκετα?
    μηπως εννοεις να μειωσω τα σετ σε 3?, γιατι κανω 2 σετ 10 επαναληψεις και 2 σετ 8 επαναληψεις σε καθε ασκηση.
    Φυσικα και κανω ραχιαιους, μια ασκηση 4x10 μετα τους κοιλιακους!

  8. #8
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Ευχαριστω Ελενη.!!
    Λοιπον σημερα ηθελα να παω νωρις για τρεξιμο στη λιμνη αλλα δεν ξυπνουσα Τελικα κατα τις 1 σηκωθηκα, αγορασα ενα ρολογακι της πλακας για να κραταω χρονο και μια φορμα και πηγα στη λιμνη!
    Ξεκινησα με χαλαρο jogging για 3 λεπτα. Συνεχισα με 25 δευτερα Σπριντ και 1μιση λεπτο γρηγορο περπατημα,αυτο ειναι ενας κυκλος, καταφερα μονο 5 κυκλους μεχρι να νιωσω οτι κουραζω την καρδια μου Για αποθεραπεια εκανα 3 λεπτα χαλαρο Jogging και διατασεις!
    Αυριο εχω προγραμμα για πλατη και τρικεφαλους και κοιλιακους-ραχιαιους, και μαζι με αυτο θα ανεβασω και την αντιστοιχη ημερισια διατροφη!

    Υ.Γ. εσεις τι κυκλους κανετε για σπριντ?? ελατε να κανουμε κουβεντα να περναει κ πιο ευχαριστα η ωρα

  9. #9
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    οχι προσθετε τες ειναι απαραιτητες... καντο καπως ετσι squat 4χ10, leg extensions 3χ12, προβολες (οποιο variation θες εγω θα επελεγα τις πλαγιες) 3χ10, leg curl 4χ12, πρεσσα 3χ8, γαμπες 4χ12
    να εναλλασεις τις ασκησεις ραχιαιων μην κανεις ολο την ιδια... και μαθε αρσεις τοτε για να δυναμωσεις μεση! και σιγουρεψου οτι εχεις σωστη τεχνικη σκουωτ...
    200 pounds is always 200 pounds

  10. #10
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Αν βάλει προβολές μπορεί να βγάλει τη πρέσα, αφού έχει και σκουοτ και να βάλει 3 σετ στις ασκήσεις αντί για 2.
    Victory loves preparation...

  11. #11
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Εγω σκεφτομαι αν βαλω και προβολες να βγαλω το leg press, παιδια η δε το εξηγησα καλα η δεν σας καταλαβα καλα! κανω 4 σετ σε καθε ασκηση και επαναληψεις 10-10-8-8 (στα 8 ανεβαζω κλασσικα τα κιλα) ! το λεω γιατι καπου ειπατε και οι δυο οτι κανω 2 σετ στις ασκησεις :D
    Θα το δοκιμασω την επομενη πεμπτη και θα δω πως θα αποδωσω!
    Ακυρο λιγο! αλλα το θεμα που με απασχολει περισσοτερο ειναι αν ρημαδα η κοιλια ειναι λογικο που ειναι τοσο μεγαλη στο χαλαρο κ μαζευει τοσο οταν σφιγγω?
    Γιατι ο μονος λογος που κανω υποθερμιδικη μεχρι τον επομενο/παραεπομενο μηνα ειναι να φυγει αυτο το πραμα οταν στεκομαι χαλαρος!

  12. #12
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by NewChris View Post
    Εγω σκεφτομαι αν βαλω και προβολες να βγαλω το leg press, παιδια η δε το εξηγησα καλα η δεν σας καταλαβα καλα! κανω 4 σετ σε καθε ασκηση και επαναληψεις 10-10-8-8 (στα 8 ανεβαζω κλασσικα τα κιλα) ! το λεω γιατι καπου ειπατε και οι δυο οτι κανω 2 σετ στις ασκησεις :D
    Θα το δοκιμασω την επομενη πεμπτη και θα δω πως θα αποδωσω!
    Ακυρο λιγο! αλλα το θεμα που με απασχολει περισσοτερο ειναι αν ρημαδα η κοιλια ειναι λογικο που ειναι τοσο μεγαλη στο χαλαρο κ μαζευει τοσο οταν σφιγγω?
    Γιατι ο μονος λογος που κανω υποθερμιδικη μεχρι τον επομενο/παραεπομενο μηνα ειναι να φυγει αυτο το πραμα οταν στεκομαι χαλαρος!
    Λάθος μου φιλαράκι, σωστά τα λες.
    Βγάλε τη πρέσα αφού εχεις και σκουωτ κ προβολές θα 'σαι καλυμένος πιστεύω.
    Victory loves preparation...

  13. #13
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    Αν υποθεσουμε πως ξερεις τελεια το σκουωτ και πιεζεσαι οσο πρεπει και τα δινεις ολα τοτε ναι δε χρειαζεται η πρεσσα!! Αλλα επειδη εισαι καινουριος και σιγουρα δεν ξερεις ολοσωστα την τεχνικη και σιγουρα δεν εχει περασει στο ΚΝΣ σου δε γινεται να φορτωσεις κιλα (γιατι παιζει να τραυματιστεις) κρατα την πρεσσα... τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου οπως τα βλεπει ο καθενας...
    200 pounds is always 200 pounds

  14. #14
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by enas View Post
    Αν υποθεσουμε πως ξερεις τελεια το σκουωτ και πιεζεσαι οσο πρεπει και τα δινεις ολα τοτε ναι δε χρειαζεται η πρεσσα!! Αλλα επειδη εισαι καινουριος και σιγουρα δεν ξερεις ολοσωστα την τεχνικη και σιγουρα δεν εχει περασει στο ΚΝΣ σου δε γινεται να φορτωσεις κιλα (γιατι παιζει να τραυματιστεις) κρατα την πρεσσα... τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου οπως τα βλεπει ο καθενας...
    Κοιτα μπορω να κανω και το εξης συνεχιζω πρεσσα 2-4 βδομαδες πρεσσα και μετα αντικαθιστω με προβολες! αν και στη πρεσσα βγαζω 60 κιλα, στο squat με μπαρα σκετη πιαστηκα! ειναι αλλο επιπεδο ασκησης!! Βασικα γουσταρω πολυ ασκησεις που εχουν να κανουν με το βαρος του σωματος, μονοζυγο καμψεις κλπ.! οι καλυτερες!

  15. #15
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    σου γραψα χτες ενα πλανο πως θα το κανα εγω... και δεν ειπα να αντικαταστησεις προβολες με πρεσσα... αλλα τσπ σιγα δοκιμασε,πειραματισου και βλεπεις στην πορεια!!
    200 pounds is always 200 pounds

  16. #16

    Default

    Quote Originally Posted by enas View Post
    τι να σου πω οπως λες κ εσυ οι περισσοτεροι εδω θα σου προτεινουμε ογκο... βλεποντας και τις φωτογραφιες σου θα σου ελεγα εστω συντηρηση μην πεσεις αλλο...
    Συμφωνώ...

  17. #17
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by enas View Post
    σου γραψα χτες ενα πλανο πως θα το κανα εγω... και δεν ειπα να αντικαταστησεις προβολες με πρεσσα... αλλα τσπ σιγα δοκιμασε,πειραματισου και βλεπεις στην πορεια!!
    Το διαβασα το πλανο σου φιλε μ! θα δοκιμασω καποιες παραλαγες ανα προπονηση και θα δω ποιο αποδιδει καλυτερα!

  18. #18
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καλογερε γεια σου! Η γνωμη μου περι γραμμωσης και ογκου ειναι η εξης: οι περισσοτεροι ξεκινωντας γυμναστηριο καταφευγουν σε ογκο και κυριως με μεγαλη αυξηση κιλων ανα βδομαδα με αποτελεσμα να περνουν αρκετο λιπος!
    Κατι το οποιο θα προσπαθησουν να καψουν μετα!
    Μολις ξεκινησω για ογκο εχω βαλει προσωπικα max 0.5 - 1.0 κιλο ανα μηνα ωστε να μειωσω την προσληψη λιπους!
    Κατα την γνωμη μου ξεκινησα με γραμμωση για να καψω το λιπος της κοιλιας πραμα το οποιο συνεπαγεται και καψιμο λιπους απ'ολο το σωμα και λιγης μαζας!
    Στις 3μιση βδομαδες που ακολουθαω αυτο το πλανο εχασα 2,5 κιλα, προσθεσα μυικο ιστο σε δικεφαλο τρικεφαλο, λιγο κοιλιακους και λιγο σε ποδια, οποτε λογο καταλληλης προπονησης και υποθερμιδικης κατα πλειστον εχασα λιπος! Απο δευτερα ξεκιναω ισοθερμιδικη για 1 μηνα περιπου και μετα για ογκο!
    Σημερα ομως ξενερωσα αρκετα.! Ο μονος λογος που ακολουθω υποθερμιδικη ειναι για να φυγει το λιπος της κοιλιας, ομως παροτι εφτασα απο 65 τα 62,5 κιλα το μεγεθος της κοιλιας μπορεις να το δεις στις φωτος..και δε μαρεσει..Δλδ τι πρεπει? να κατεβω στα 58 για να φυγει? ημαρτον! Εννοειτε πως δε θα πεσω κατω απο τα 62 κιλα.. απλα ειμαι σε αδιεξοδο

  19. #19
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Και ξαναγυρναμε στο σημερινο μου πλανο! Παλι δεν μπορουσα να ξυπνησω το πρωι οποτε πηγα γυμναστηριο κατα τις 2!
    επρεπε να τρεξω και στην αγορα για να παρω φαγητα! Παρεπιπτοντος αγορασα Σολωμο και θα προσπαθησω να τον μαγειρεψω για το βραδακι! δεν εχω ξανακανει ψαρι οποτε ελπιζω να μην τα θαλασσωσω πολυ
    Στο γυμναστηριο εκανα Πλατη και Τρικεφαλο σημερα :
    Για πλατη:
    Οπισθολαιμιες ελξεις στην τροχαλια : 2x10 2x8 (25-30 κιλα)
    Εμπροσθολαιμιες ελξεις στην τροχαλια : 4x8 (25-30 κιλα)
    Κωπηλατικη στην τροχαλια : 3x8 (25 κιλα)
    Κωπηλατικη στην μηχανη : 4x8 (25 κιλα)
    Κωπηλατικη με αλτηρα : 3x8 1x15 (10-6 κιλα)

    Για Τρικεφαλους:
    Πιεσεις στην τροχαλια : 1x10 2x8 (10 - 12,5 κιλα)
    Εκτασεις με αλτηρες ανα χερι : 3x8 (6 η 4 κιλα )
    Εκτασεις με αλητρες προς τα πισω σκυμμενος : 3x8 (6 η 4 κιλα)

    Παρατηρησα οτι αν μειωσω τα κιλα στους αλτηρες στις ασκησεις για τρικεφαλο, ο μυς ζοριζεται μετα την 9η-10η επαναληψη αλλα η τεχνικη και το μυικο πιασιμο ειναι πιο σωστα! Αντιθετα στα 6κιλα με δυσκολευαι στην 7η η 8η επαναληψη αλλα η τεχνικη κατα 90% σωστα. οποτε για την επομενη βδομαδα θα παιξω με τα 4κιλα

    Στη συνεχεια εκανα κοιλιακους σε ελβετικη μπαλα, πλαινους, ροκανισματα, και μια αλλη παραλλαγη τους οπου εχεις σηκωμενα ποδια κ προσπαθεις να φτασεις με τα χερια τις μυτες τους! και ραχιαιους :D
    Ζεσταμα εκανα 9 λεπτα ποδηλατο κ αποθεραπεια λιγο περπατημα και διατασεις..

    Πρωινο εφαγα στισ 1:00 250ml γαλα με 40γρ βρωμη και μια κουταλια μελι!
    Δυστυχως το μεσημεριανο το καθυστερησα παρα πολυ,δλδ στις 5:00 εφαγα 2 μετρια γεμιστα με 40γρ τυρι φετα και 120 γρ ντοματα.! Το cottage τελειωσε κ πρεπει να παω σε λιγο να παρω καινουριο! Τα γεμιστα δεν τα εχω στην διατροφη μου αλλα οταν στελνει φαγητο η μανα δε λες οχι
    κατα τις 8:00 θα φαω 150γρ αρακα με 30γρ τυρι και 100 γρ ντοματα,
    ενω κατα τις 11:00 θα φαω 150γρ Σολωμο( αν τρωγεται ) με λιγη σαλατα λαχανο και 100γρ πατατες φουρνου!

  20. #20

    Default

    Quote Originally Posted by NewChris View Post
    Καλογερε γεια σου! Η γνωμη μου περι γραμμωσης και ογκου ειναι η εξης: οι περισσοτεροι ξεκινωντας γυμναστηριο καταφευγουν σε ογκο και κυριως με μεγαλη αυξηση κιλων ανα βδομαδα με αποτελεσμα να περνουν αρκετο λιπος!
    Κατι το οποιο θα προσπαθησουν να καψουν μετα!
    Μολις ξεκινησω για ογκο εχω βαλει προσωπικα max 0.5 - 1.0 κιλο ανα μηνα ωστε να μειωσω την προσληψη λιπους!
    Κατα την γνωμη μου ξεκινησα με γραμμωση για να καψω το λιπος της κοιλιας πραμα το οποιο συνεπαγεται και καψιμο λιπους απ'ολο το σωμα και λιγης μαζας!
    Στις 3μιση βδομαδες που ακολουθαω αυτο το πλανο εχασα 2,5 κιλα, προσθεσα μυικο ιστο σε δικεφαλο τρικεφαλο, λιγο κοιλιακους και λιγο σε ποδια, οποτε λογο καταλληλης προπονησης και υποθερμιδικης κατα πλειστον εχασα λιπος! Απο δευτερα ξεκιναω ισοθερμιδικη για 1 μηνα περιπου και μετα για ογκο!
    Σημερα ομως ξενερωσα αρκετα.! Ο μονος λογος που ακολουθω υποθερμιδικη ειναι για να φυγει το λιπος της κοιλιας, ομως παροτι εφτασα απο 65 τα 62,5 κιλα το μεγεθος της κοιλιας μπορεις να το δεις στις φωτος..και δε μαρεσει..Δλδ τι πρεπει? να κατεβω στα 58 για να φυγει? ημαρτον! Εννοειτε πως δε θα πεσω κατω απο τα 62 κιλα.. απλα ειμαι σε αδιεξοδο
    Καλησπέρα, Κυριάκο. Κοίταξε, το πρώτο που λες δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει, δεν έχω διαβάσει κανένα γκάλοπ και δεν με νοιάζει. Ο καθένας κάνει ό,τι κάνει σύμφωνα με τον στόχο που έχει και σύμφωνα με την κατάσταση του σώματός του. Εμείς εδώ σου λέμε τι θα κάναμε στη θέση σου και σε αποτρέπουμε από το να κάνεις κάτι που θεωρούμε λάθος. Εσύ, λοιπόν, είσαι ήδη αρκετά αδύνατος με λίγα κιλά πάνω σου και δεν έχεις τόσο λίπος, όσο νομίζεις. Μη το αφήνεις να σε τρομάζει. Κι εγώ έχω κάτι τέτοια θέματα, αλλά προσπαθώ να τα ξεπεράσω.

    Με τη γράμμωση, λοιπόν, θα εξαντλήσεις τον οργανισμό σου, γιατί είσαι ήδη αδύνατος και όσο χάνεις κιλά θα γίνεσαι όλο και πιο αδύναμος. Καλά θα κάνεις και θα βάλεις 1kg/μήνα (μισό κιλό/μήνα μη βάλεις, γιατί τα αποτελέσματα δεν θα είναι ορατά και θα αργήσεις πολύ να δεις μεγάλη αλλαγή στο σώμα σου και θα απογοητευτείς, οπότε υπάρχει κίνδυνος να παρατήσεις τη γυμναστική, αφού δεν κάνεις και πολύ καιρό).

    Όσον αφορά στο άλλο που λες, το ότι έκαψες λίπος και έβαλες και κάποια μυική μάζα συγχρόνως είναι λόγω του ότι είσαι αρχάριος με τα βάρη. Σε όλους συμβαίνει στην αρχή, αλλά μόνο για μικρό χρονικό διάστημα.

    Κάνε, λοιπόν, ισοθερμιδική για 1-2 μήνες (όσο νομίζεις) και μετά κάνε όγκο, όπως είπες και εσύ.

    Μπορεί να φαίνεται λίγο η κοιλιά όταν είσαι χαλαρός, αλλά όταν σφίγγεις δεν φαίνεται καθόλου. Μην τρελαίνεσαι, άλλοι έχουν κοιλιά ακόμα και να ρουφάνε μέχρι να τους κοπεί η ανάσα. Εξάλλου οι περισσότεροι όταν είμαστε γυμνοί από τη μέση και πάνω σφίγγουμε τους κοιλιακούς για να φαίνονται.

  21. #21
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καταρχας ευχαριστω για την απαντηση Καλογερε και ειναι κ μεγαλη! Μου εφτιαξες τη διαθεση που καποιος ασχολειται με εμενα εναν αγνωστο!
    Αποφασιστηκε οτι απο την επομενη Δευτερα ξεκιναω ισοθερμιδικα.! Καλα κανετε κ με συμβουλευετε οσο να ναι κατι παραπανω ξερετε και γι αυτο συγκρινω τις αποψεις μου με τις δικες σας και παιρνω μια μεση οδο.
    Αυτο για το οτι οσο κατεβαινω κιλα γινομαι και πιο αδυνατος χανω και δυναμη και δεν μαρεσει! Την γυμναστικη δεν θα την παρατησω! αυτο το εκανα 2 φορες παλια,πλεον το εχω τροπο ζωης ! και στη κουζινα και την προπονηση
    Το εχω ακουσει οτι συμβαινει αυτο σε αρχαριους και πιστευω ειμαι παραδειγμα,φταει και το οτι ειχα καλο μεταβολισμο παντοτε ομως.
    Χμ για την κοιλια πλεον θυμωσα:P και θα το αφησω αιωρουμενο το θεμα,θα συνεχισω και οτι ειναι να γινει θα γινει. Αλλα δε μαρεσε που με συγκρινες με ατομα που εχουν πιο πολυ λιπος απο μενα!
    Ναι κοιτας αυτους και λες ωραια εκανα καλη δουλεια, αλλα εχω σαν προτυπα πιο γυμνασμενα σωματα, ωστε να παιρνω κινητρο και ανταγωνιστικη θεληση! Οποτε θα συγκρινω την κοιλια μου με εναν που δεν εχει λιπος αρκετο εκει, και θα ψαξω το μεσο για να το πετυχω.!!

  22. #22
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καλησπερα.! Σημερα το προγραμμα ειχε Στηθος ,Δικεφαλα, Κοιλιακους και ραχιαιους!

    Στηθος:
    Μπαρα σε Παγκο Οριζοντιο: 3x8 (2,5 κιλα σε καθε πλευρα)
    Καθιστη Πρεσσα: 4x8 ( 25 κιλα)
    Εκτασεις Με Αλτηρες Σε Επικληνη: 4x8 (8κιλο)
    Διζυγο: 3x6
    Pull Over: 1x16 (10κιλο)

    Δικεφαλο:
    Καμψεις Με Μπαρα: 3x6 (5κιλα σε καθε πλευρα -- Η ασκηση δεν με ενθουσιασε γιατι ενιωθα καποιο ενοχλημα στη μεσα πλευρα του αγκωνα οποτε προς το παρον θα την αντικαταστησω)
    Καμψεις Αλτηρων Ορθιος: 3x8 (6κιλα)
    Σφυρια: 3x8 (6κιλα)

    Προθερμανση και αποθεραπεια κλασσικα διαδρομο και διατασεις στο τελος..

    Το Μενου σημερα εχει τα εξης:
    πρωινο: 45γρ βρωμη με γαλα
    δεκατιανο: 1 μηλο ( το οποιο το εφαγα μεσημερι γιατι ειχα μαθημα πριν :P )
    Μετα την προπονηση αμεσως 4 ασπραδια
    μεσημεριανο : 100γρ στηθος κοτοπουλο με 125γρ ρυζι βραστο +150γρ ντοματα (το οποιο θα το φαω τωρα αν κ ειναι απογευμα :P )
    απογευματινο: 100γρ μπιφτεκι + 125γρ ρυζι
    Βραδινο: 150γρ φακες + 1 φετα ψωμι ολικης + 150γρ ντοματα
    Ισως κανα γιαουρτακι αργοτερα
    ελπιζω να προλαβω ολα τα γευματα

    Παρεπιπτοντως ξεκινησα να φτιαχνω το νεο μου προγραμμα διατροφης για συντηρηση και κατεληξα οτι χρειαζομαι 2525 θερμιδες Συντηρησης: 156γρ πρωτεινη, 335γρ υδατανθρακες, 62γρ λιπη.
    Γιατι εχω την εντυπωση οι υδατανθρακες ειναι πολλοι????

    Επισης ανακαλυψα κατι που μερικοι αρχαριοι στο φορουμ θα κανουν και αυτοι λαθος! (ελπιζω δλδ να μην ημουν μονο εγω!! )
    Εστω οτι μαγειρευουμε 125γρ ρυζι, μετα το βρασιμο θα εχουμε περιπου 380 γρ ρυζι!
    Απο αυτα αν βαλουμε 126γρ στο πιατο μας θα εχουν σαν μακροστοιχεια, τα μακροστοιχεια που εχουν τα 125γρ ωμο ρυζι δια 3. !!

  23. #23
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Καλησπερααα.! Μου κοψανε το ιντερνετ και δεν μπορεσα να μπω εχθες :D
    Καποιες μερες εχανα γευμα λογο ελλειψης χρονου και κατ'επεκταση πρωτεινες και μιας και ειμαι σε φαση γραμμωσης (υποθερμιδικη διατροφη μεχρι αυριο και ισοθερμιδικη απο δευτερα), πηγα σημερα και αγορασα την Micro Whey απο Reflex.
    Βεβαια μπηκα σε πειρασμο να ενταξω το συμπληρωμα και σε καθημερινη βαση

    Θυμαμαι οταν ξεκινησα γυμναστηριο εκανα μολις 5 λεπτα τρεξιμο συνεχομενο, εχθες εσπασα το ρεκορ μου (15λεπτα) και εφτασα 25 λεπτα συνεχομενα στο διαδρομο.! για καποιους ειναι λιγο, αλλα για μενα που ποτε δεν ειχα καλη αντοχη ειναι κατορθωμα μεγαλο :)

    Επειδη εχω σκοπο το απογευμα να φτιαξω το νεο μου πλανο διατροφης ισοθερμιδικα αυτην την φορα, μπορει κανεις να μου πει αν φαινονται ενταξει τα νουμερα των μακροστοιχειων????
    2525 θερμιδες Συντηρησης: 156γρ πρωτεινη, 335γρ υδατανθρακες, 62γρ λιπη
    Ακολουθησα την εξης φορμα:
    Λιπη=τα κιλα μου.
    Πρωτεινες= κιλα x 2.5
    Υδατανθρακες= τα υπολοιπα.

  24. #24

    Default

    Μόλις είδα την προπόνησή σου τη Δευτέρα και πρέπει να "κόψεις" ασκήσεις και από τις δύο μυικές ομάδες.
    Στο στήθος κράτα τις πιέσεις στον ίσιο πάγκο, τα ανοίγματα στον επικλινή και τις βυθίσεις στο δίζυγο.
    Στους δικέφαλους συνέχισε με τις κάμψεις όρθιος και βάλε και κάμψεις σε μαξιλάρι. Δύο ασκήσεις, δηλαδή.

    Βλέπω και διατροφή... Δεύτερο γεύμα μόνο ένα μήλο; Θες πρωτεΐνη-υδατάνθρακα. Φτιάξτο και βάλε. Προσάρμοσε το γεύμα στις θερμίδες συντήρησης σου και τα μάκρος σου.

  25. #25
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Καλόγερος View Post
    Μόλις είδα την προπόνησή σου τη Δευτέρα και πρέπει να "κόψεις" ασκήσεις και από τις δύο μυικές ομάδες.
    Στο στήθος κράτα τις πιέσεις στον ίσιο πάγκο, τα ανοίγματα στον επικλινή και τις βυθίσεις στο δίζυγο.

    Βλέπω και διατροφή... Δεύτερο γεύμα μόνο ένα μήλο; Θες πρωτεΐνη-υδατάνθρακα. Φτιάξτο και βάλε. Προσάρμοσε το γεύμα στις θερμίδες συντήρησης σου και τα μάκρος σου.
    Στο δικεφαλο θα κανω σε μαξιλαρι μολις αυξησω λιγο δυναμη,γιατι τελευταια φορα ενιωθα ενοχλημα στους αγκωνες απο την μεσα πλευρα.
    θα προτιμουσα να κρατησω πρεσσα και να βγαλω διζυγο που με δυσκολευει πολυ στην παρουσα φαση, γιατι προτεινεις να βγαλω την πρεσσα?
    για την διατροφη ρωταω εδω κ καιρο αν τα μακροστοιχεια ειναι καλα για να βγαλω νεο προγραμμα αλλα ουδενεις απαντησε!
    Παντως καθισα και εβγαλα ενα προγραμμα στο Myfitnesspal, οποτε σημερα το βραδυ θα το ανεβασω εδω να ακουσω γνωμες,γιατι εχω μια περιεργια να δω αν εβαλα τους υδατανθρακες σωστα..

  26. #26

    Default

    Quote Originally Posted by NewChris View Post
    Στο δικεφαλο θα κανω σε μαξιλαρι μολις αυξησω λιγο δυναμη,γιατι τελευταια φορα ενιωθα ενοχλημα στους αγκωνες απο την μεσα πλευρα.
    θα προτιμουσα να κρατησω πρεσσα και να βγαλω διζυγο που με δυσκολευει πολυ στην παρουσα φαση, γιατι προτεινεις να βγαλω την πρεσσα?
    για την διατροφη ρωταω εδω κ καιρο αν τα μακροστοιχεια ειναι καλα για να βγαλω νεο προγραμμα αλλα ουδενεις απαντησε!
    Παντως καθισα και εβγαλα ενα προγραμμα στο Myfitnesspal, οποτε σημερα το βραδυ θα το ανεβασω εδω να ακουσω γνωμες,γιατι εχω μια περιεργια να δω αν εβαλα τους υδατανθρακες σωστα..
    Για να εστιάσεις στην τρίτη άσκηση στο κάτω μέρος τού στήθους. Έχετε, μήπως, στο γυμναστήριό σου μηχάνημα με κατακλινή πάγκο; Αν είναι κάνε εκεί πιέσεις, αφού σε δυσκολεύουν πολύ οι βυθίσεις.
    Για την διατροφή κάνε θέμα στην αντίστοιχη ενότητα, γιατί κι εγώ δεν είμαι ειδικός και μπορεί να πω καμιά κοτσάνα. Το άλλο που λες δεν το κατάλαβα :P

  27. #27
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    οκει θα ανεβασω την διατροφη σε ενα αλλο μου thread που ειχα αναρτησει την παλια.!
    χαχα το φανταστηκα απλα δεν ηθελα να μακρολογω.! στα δικεφαλα κανω με 6κιλα,
    οποτε στην μπαρα εβαλα 2,5 στην μια πλευρα κ 2,5 στην αλλη, ομως στην μεσα πλευρα του αγκωνα εκει που τελειωνει ο δικεφαλος, με ενοχλουσε/πονουσε θα ελεγα.
    σε αυτην την ασκηση
    http://inshape.com.cy/data/originals...cepspillow.jpg

    οποτε δεν ξερω τι να κανω με την μπαρα σε μαξιλαρακι,αν ετσι λεγεται :S

  28. #28

    Default

    Quote Originally Posted by NewChris View Post
    οκει θα ανεβασω την διατροφη σε ενα αλλο μου thread που ειχα αναρτησει την παλια.!
    χαχα το φανταστηκα απλα δεν ηθελα να μακρολογω.! στα δικεφαλα κανω με 6κιλα,
    οποτε στην μπαρα εβαλα 2,5 στην μια πλευρα κ 2,5 στην αλλη, ομως στην μεσα πλευρα του αγκωνα εκει που τελειωνει ο δικεφαλος, με ενοχλουσε/πονουσε θα ελεγα.
    σε αυτην την ασκηση
    http://inshape.com.cy/data/originals...cepspillow.jpg

    οποτε δεν ξερω τι να κανω με την μπαρα σε μαξιλαρακι,αν ετσι λεγεται :S
    Άστο τότε, μην κάνεις εκεί. Δοκίμασε κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης σαν εναλλακτική.

  29. #29
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Καλόγερος View Post
    Άστο τότε, μην κάνεις εκεί. Δοκίμασε κάμψεις αυτοσυγκέντρωσης σαν εναλλακτική.
    σωστος.!! παρεπιπτοντως ανεβασα την νεα μου διατροφη στο αλλο μου thread

  30. #30

    Default

    Quote Originally Posted by NewChris View Post
    σωστος.!! παρεπιπτοντως ανεβασα την νεα μου διατροφη στο αλλο μου thread
    Βάλτην και εδώ. Το log σου είναι πρέπει να υπάρχει.


 
Page 1 of 26 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γειά Σας - Κυριάκος!
    By KTSIM in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 11
    Last Post: 01-04-14, 13:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •