Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1

    Default Συμβουλές Για Αερόβια Άσκηση

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ 1.62 ΚΑΙ 68 ΚΙΛΑ.ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ 1,5 ΧΡΟΝΟ ΕΧΟ ΠΑΡΕΙ 15 ΚΙΛΑ.ΚΑΝΩ ΑΡΚΕΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ.ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΙΣΩ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΡΟΒΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΔΩ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ Η ΔΙΑΛΕΙΜΜΑΤΙΚΗ ΑΕΡΟΒΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΕΧΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΛΟΓΟ ΤΟΥ AFTERBURN ) ΟΜΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΩ ΕΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΜΟΝΟ ΑΝ ΒΓΩ ΚΑΙ ΤΡΕΞΩ ΕΞΩ. ΕΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΟΧΙ ΕΞΩ. ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΠΙΟ ΑΠΟΔΟΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  2. #2
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Έχεις ξανακάνει κάποιο είδος αερόβιας και σε τι ένταση;
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  3. #3

    Default

    ΝΑΙ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΑΕΡΟΒΙΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΔΙΑΡΚΙΑΣ ΣΤΟ 6-9 ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΝΩ 30'' ΣΤΟ 13 ΚΑΙ 60'' ΣΤΟ 6 ΓΙΑ 15-20' ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΣΤΟ 6.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.

  4. #4
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    μια χαρά είναι. το πρώτο 20λεπτο. Το περπάτημα δεν έχει νόημα για τον στόχο σου.
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  5. #5

    Default

    ΑΥΤΟ ΦΤΑΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ??? ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ???

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα! :)

    Η αερόβια είναι το ένα κομμάτι.. το άλλο είναι η διατροφή. Ότι και να σου πούμε να κάνεις και το καλύτερο είδος αερόβιας, αν δεν το υποστηρίζει αυτό που τρως δεν θα εχεις αποτέλεσμα.
    Όμως θα σταθώ σε κάτι βασικο που έγραψες.. στο θεμα της ψυχολογίας. Επειδή είναι το Α και το Ω σε αυτή την προσπάθεια, προσπάθησε να είσαι όσο γίνεται χαλαρή και συγκεντρωμένη σε αυτό που κάνεις.

    Προτείνω να γράψεις το διαιτολόγιο που ακολουθείς ώστε να δούμε εκεί πως μπορείς να κάνεις βελτιώσεις.

    Τι γυμναστική κάνεις; Γυμνάζεσαι με βάρη, πηγαίνεις γυμναστήριο;
    Last edited by Kardoula; 14-04-14 at 18:07.

  7. #7

    Default

    ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1200-1400 ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ 4-5 ΓΕΜΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΤΗΝ ΧΑΛΑΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ.ΟΠΟΤΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ. ΑΠΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΕΡΟΒΙΑ...ΒΑΡΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ!

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by dimi1988 View Post
    ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1200-1400 ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ 4-5 ΓΕΜΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΤΗΝ ΧΑΛΑΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ.ΟΠΟΤΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ. ΑΠΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΕΡΟΒΙΑ...ΒΑΡΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ!
    Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη στο κομμάτι της διατροφής; Γράψε μας πχ 1 ενδεικτική σου μέρα, τι περιλαμβάνουν τα γεύματά σου. Εκεί θα βρούμε γιατί τη χαλάς όπως λες, κάπου γίνεται λάθος και δεν μπορεί ούτε η διατροφή να σε ''κρατήσει'', ούτε εσύ να κρατήσεις αυτήν.
    Όσο γι αυτό που λες για τα βάρη, καλό είναι που ξεκινάς με το βάρος του σώματος αλλά θα δεις πως αν θες να σφίξεις το σώμα σου και να του δώσεις σχήμα, θα πρέπει να του δίνεις συνεχώς νέα ερεθίσματα, γιατί κάποια στιγμή το δικό σου βάρος θα το συνηθίσει και θα μένεις στάσιμη.

  9. #9
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Quote Originally Posted by dimi1988 View Post
    ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1200-1400 ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ 4-5 ΓΕΜΑΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΤΗΝ ΧΑΛΑΩ ΒΕΒΑΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ..ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ.
    Για να πάρεις 15 κιλά, δεν έτρωγες 1400 και 1500 θερμίδες.. Τώρα γιατί έπεσες τόσο χαμηλά;
    Το ότι την χαλάς συνεχώς, είναι ένδειξη πως τρως υπερβολικά λίγο. Γράψε αναλυτικά τα γεύματά σου, όχι μόνο θερμίδες.


    ΟΠΟΤΕ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΛΕΟΝ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ. ΑΠΟ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΕΡΟΒΙΑ...ΒΑΡΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ!
    Με ασκήσεις σωματικού βάρους και αερόβια θα καταφέρεις να χάσεις κιλά, αλλά θα γίνεις μια μικρογραφία του εαυτού σου. Άσε που θα υπάρχει και χαλάρωση..
    Τα βάρη, πίστεψέ με, θα σε βοηθήσουν τρομερά!! Θα δεις το σώμα σου να σφίγγει, να παίρνει ωραία θυληκά σχήματα. ΙΘα ανεβάσεις τον μεταβολισμό σου και θα τρως περισσότερο(εννοώ όχι 1400 και 1500 θερμίδες) και δεν θα λιπώνεις. Αν δεν σου αρέσουν ή αν τα βαριέσαι αυτό είναι άλλο θέμα.
    Last edited by Kardoula; 15-04-14 at 17:32.

  10. #10

    Default

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ...ΟΧΙ ΟΧΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΤΟΣΕΣ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΧΥΝΑ...Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΧΑΛΑΩ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΣ ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΩ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΞΕΣΠΑΩ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ (ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΑ ΓΛΥΚΑ). ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡEΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΒΑΡΗ ΓΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΔΕΝ ΕΝΟΟΥΣΑ ΤΟ ΧΑΣΙΜΟ ΛΙΠΟΣ ΕΝΟΟΥΣΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ (ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ POLE DANCING KAI TO CALISTHENIKS) KAI ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ. ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΜΙΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΗ ΜΕΡΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΜΟΥ (ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΙΣΕΙ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ)
    ΠΡΩΙ 9.00 ΑΡΑΒΙΚΗ ΠΙΤΑ (ΟΛΙΚΗΣ) ΜΕ ΤΥΡΙ ΚΡΕΜΑ ΧΑΜΗΛΩΝ ΛΙΠΑΡΩΝ (ΑΠΟ LIDL)
    11.30 ΦΡΟΥΤΟ ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ 0%
    3.30 ΣΑΛΑΤΑ ΜΕ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ ΜΕ ΚΡΕΑΣ Η ΨΑΡΙ Η COTTAGE (AΠO LIDL)
    6.00 ΓΙΑΟΥΡΤΙ % ΜΕ ΦΡΟΥΤΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΚΑΡΥΔΙΑ Η ΤΟΣΤ ΜΕ 5 ΦΕΤΕΣ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ (ΧΩΡΙΣ ΤΥΡΙ)
    9.00 ΣΑΛΑΤΑ ΜΕ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ ΜΕ ΚΡΕΑΣ (ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ)
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΙΝΟ ΘΑ ΦΑΩ ΚΑΙ ΖΕΛΕ. ΑΥΤΑ

  11. #11

    Default

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑΖΩ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΑΣΚΗΣΗ ΠΧ ΚΟΙΛΑΚΩΝ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΕ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ..ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΛΙΠΟΜΕΤΡΙΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ 5 ΜΥΙΚΑ ΚΙΛΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΒΑΡΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ..

  12. #12
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Άντε να βάλω και γω μια αρσενική πινελιά στην θηλυκή παρέα σας !
    Καλώς ήρθες Dimi !
    Επειδή τα μυικά κιλά είναι ότι δυσκολότερο μπορεί να πετύχει ένας ασχολούμενος με το bbing και μόνο ,
    πρόσεχε το βάρος σου που αυξάνεται διότι δεν είναι ποιοτικό ....
    Άκου τις Μούσες που έχουν βρεθεί σχεδόν όλες στη θέση σου !
    Καλή επιτυχία !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Άντε να βάλω και γω μια αρσενική πινελιά στην θηλυκή παρέα σας !
    Καλώς ήρθες Dimi !
    Επειδή τα μυικά κιλά είναι ότι δυσκολότερο μπορεί να πετύχει ένας ασχολούμενος με το bbing και μόνο ,
    πρόσεχε το βάρος σου που αυξάνεται διότι δεν είναι ποιοτικό ....
    Άκου τις Μούσες που έχουν βρεθεί σχεδόν όλες στη θέση σου !
    Καλή επιτυχία !


    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΝΕΛΙΑ ΣΟΥ :) ...ΟΧΙ ΟΧΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΥΞΑΝΕΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟ (ΕΙΝΑΙ ΛΙΠΟΣ) ΑΠΛΑ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΛΙΠΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΥΙΚΑ ΚΙΛΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΛΙΠΟΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΜΟΥ.

  14. #14
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλησπέρα και πάλι :)
    Γράφε με μικρά γράμματα, τα μεγάλα είναι σαν να φωνάζουμε

    5 μυικά κιλά αποκλείεται να έχεις πάρει, είναι απλά ανέφικτο. Ναι, μπορεί να ανέβασες (και ) μυιικό ιστό, αλλά όχι σε αυτά τα επίπεδα.
    Δεν θα σου πω με το ζόρι να κάνεις βάρη. Αλλά θα σου πω πως με αυτά θα βοηθήσεις το σχήμα του σώματός σου και θα προλάβεις χαλάρωση.
    Κάνε οποιαδήποτε δραστηριότητα σε ευχαριστεί!

    Όσο για το πλάνο διατροφής, προτίμησε όσο γίνεται μη επεξεργασμένες τροφές. Βγάλε την αραβική πίτα και αντικατέστησέ την με βρώμη. Αντί για αλλαντικό γαλοπούλας, βάζε κρέας γαλοπούλας ή κοτόπουλο.
    Μην φοβάσαι τον καλό υδατάνθρακα : συνόδευσε τα γεύματα με πατάτα ή καστανό ρύζι. Το γιαουρτάκι κάντο 2% και να ναι στραγγιστό (έχει μεγαλυτερη περιεκτικότητα σε πρωτείνη).
    Επίσης χρειάζεσαι καλά λιπαρά : κρόκο , σολωμό, επίσης κόκκινο άπαχο κρέας. Θερμιδικά μην πέφτεις κάτω από 1500 θερμίδες και κράτα όσο μπορείς έντονη δραστηριότητα.

  15. #15

    Default

    σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές σας!!

  16. #16
    New Member Christine7's Avatar
    Join Date
    22-10-13
    Location
    Αγία Παρασκευή
    Posts
    80

    Default

    Να ρωτήσω κι εγώ κάτι με τη σειρά μου; Γενικότερα δεν είμαι φαν του διαδρόμου, προτιμώ να τρέχω έξω, κυρίως μετά από κάποιες συμβουλές που πήρα από το forum. Τις φορές όμως που ανέβηκα σε διάδρομο, ακολούθησα την ίδια διαδικασία που ακολουθώ και όταν τρέχω έξω και παρατήρησα ότι ξεκινάω να περπατάω για 3-4 λεπτά και μετά τρέχω για 3' (στο 9 του διαδρόμου), περπατάω για 2' (στο 6 του διαδρόμου) και ακολουθώ την ίδια διαδικασία μέχρι... να βαρεθώ μέχρι θανάτου, δηλαδή για περίπου μισή ώρα. Έχετε να σχολιάσετε κάτι γι αυτήν τη "ρουτίνα"; Ποια τα θετικά της και ποια τα αρνητικά της; Δεν ξέρω αν έχει σημασία αυτό που ρωτάω, αλλά όλα επιστήμη είναι τελικά, οπότε ίσως να παίζει ρόλο.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές Διατροφής & Άσκηση Με Βάρη & Αερόβια
    By chrikos in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 8
    Last Post: 04-01-13, 12:27
  2. Αεροβια Ασκηση
    By Unlimited_22 in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 5
    Last Post: 21-02-12, 20:19
  3. Αερόβια Άσκηση & Παλμοί
    By platonas1 in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 37
    Last Post: 01-10-11, 21:49
  4. Αερόβια Άσκηση
    By alexgi in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-11, 15:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •