Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default Διατροφή Γράμμωσης & Γεύμα Πριν Την Προπόνηση

    Λοιπον ολα μια χαρα μεχρι την προηγουμενη βδομαδα...
    Λοιπον ειμαι γυρω στις 50 μερες σε διατροφη γραμμωσης και διαβασα κατι που εκει που ελεγα ολα οκ με εκανε να ξανασκευτω μηπως κανω κατι λαθος. Λοιπον ας ξεκινησω απο την αρχη της διατροφης 50 μερες πισω δλδ διαβασα εδω στο φορουμ οτι θα πρεπει να υπαρχει μια περιοδος πεινας απο το γευμα που κανουμε πριν το γυμναστηριο... Ετσι εφτιαξα το διατροφηκο μου ωστε το να υπαρχει αυτη η περιοδος πεινας ως εξης; 13;30 ετρωγα το γευμα μου και στις 16;30 πηγενα γυμ ... 3 ωρες μετα δλδ. Μου περνει μαξ 60 λεπτα βαρη μαζι με ζεσταμα + 30 λεπτα αεροβιο.. αφου η προππνηση τελειωνε επεινα το σακε μ και ετρωγα στερεο φαει μετα απο μιση ωρα . Αυτο σημενει 5 ωρες χωρις φαει.. απο την μια λες οκ δεν πειραζει επειδη ειμουν γυμ... Απο την αλλη ομως διαβασα εχθες οτι αν δεν τρως προτεινη ανα 3 ωρες θα καταβολησεις .. το οποιο με εκαε να σκευτω γιατι εδω με μια βδομαδα εχω αρχισει να χανω αρκευα μυικα .. αυτα τα λιγα που εχω τελος παντων.. στις 30 μερες που ειμουν εβλεπα τον πλατη μια χαρα λιγο τρυγωνη λιγο απο το ενα λιγο απο το αλο ολα κομπλε.. την τελευταια βδομαδα οπως ειπα ομως αρχισε να γραμωνη πιο πολυ στο ποσω μερος αλλα εχουν μηκρινει κατα πολυ τα φτερα και απλα ρωταω αν υπαρχει περιπτωση να χανω μυικα επειδη παψ γυμ 3 ωρες μετα το μεσημεριανο η απλος χανω λιγα μυικα μοας κακ χανω αρκετο λιπος λογο διαιτας..

    Η διαιτα μ ειναι 150 ιδατ 200 πρωτεινη και 90 λιπος..

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλησπέρα,

    όταν λες διάβασες στο φόρουμ πως πρέπει να υπάρχει περίοδος πείνας πριν την προπόνηση, τι ακριβώς εννοείς;! Μήπως αυτό που διάβασες είναι πως πρέπει να έχουμε χωνέψει το γεύμα πριν κάνουμε βάρη και να έχει μεσολαβήσει ένα λογικό χρονικό διάστημα;

    Δεν χάνουμε τόσο εύκολα μυς, για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να λιμοκτονείς και να γυμνάζεσαι όλη μέρα. Αν θες γράψε αναλυτικά τη διατροφή σου και τα στατιστικά σου.

  3. #3
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    ναι αυτο που εγραψες περιπου οτι πρεπει να εχεις χωνεψεις καλα, οποτε πηρα προτοβουλεια στις 3 ωρες ειναι μια χαρα και δεν πειραζει τπτ.. η διατροφη ξοθ ειναι η εξης

    6:30-7:00 - 35γρ whey impact, πιτακι βρωμης(40γρ βρωμη 2ασπραδια 1 κιτρινο και 50μλ γαλα στο ταγανι χωρις λαδι)


    10:30-11:00 - 30γρ καστανο ρυζι, 150γρ στηθος κοτοπουλο,20gr αμυγδαλα


    14:00 - 14:30 - 50γρ καστανο ρυζι, 150γρ στηθος κοτοπουλο,20gr peanut butter


    17:00-17:30 - προπονηση

    19:00 - 25γρ impact protein


    (35 λεπτα μετα) - 30γρ καστανο ρυζι 1 τονο σε νερο

    21:00 - σαλατα ( 80γρ αγγουρι, 80γρ λαχανο, 100γρ μπροκολο) 4 ασπραδια 1 κιτρινο, 2 κουταλιες olive oil(12γρ) λεμονι, ξυδι,25gr αμυγδαλα


    23:00 - 1 ψαρι κονσερβας, 100γρ μπροκολο,25gr peanut butter

    το ρυζι ειναι σε ομω βαρος και το κοτοπουλο επισης

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    3 ώρες είναι πολλές να περιμένεις. Στο δίωρο μπορείς άνετα να πας για βάρη. Είπαμε να χωνέψεις, αλλά όχι να πας και με άδειο στομάχι.
    Η διατροφή σου είναι αρκετά μονότονη. Μόνο ρυζι εχεις. Πατάτα γιατί δεν βάζεις. Ψάρι κονσέρβα μπορείς να το αντικαταστήσεις με κατεψυγμένο πχ γλώσσα, μπακαλιάρο, κοκκινόψαρο.. Ότι σου αρέσει. Επίσης καλό είναι να έχεις και σολωμό για τα λιπαρά του.

    Ποια ειναι τα στατιστικά σου;

  5. #5
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    1 να σου πω την αληθεια πατατα δεν βαζω γτ το ρυζι με χωρτενει πιο πολυ να το αλαξω ομως αμμα πρεπει.
    2 το ψαρι μ το βραδυ εχει 15γρ λιπος απο τα οποια 4 ειναι ομεγα 3 οποτε πιστευω δεν χρειαζετααι αλαγει
    3 σωλομο δεν μ βγενει να αγοραζω λογος τιμης δυατηχως θα προσπαθω να τον εχω μια την βδομαδα..
    4 επειδη καμια φορα εχω δουλειες και χρειαζεται να βαζω ενα επιπλεον γευμα πριν την προπονηση μπορω να βαζω την σαλατα με τα αυγα? Ετσι ωστε να κρατισω καποια carbs για μετα?

    Βαρος 82, κυψος 1.83, 17 χρονων..

    Διωρθωσεμε στα λαθη μ

    Thanks kardoula


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γεύμα Για Ενέργεια Πριν Την Προπόνηση
    By despinaki in forum Διατροφή & Συμπληρώματα Για Γυναίκες
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-14, 00:34
  2. Γεύμα Πριν Την Προπόνηση
    By NinjaLord in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 12-04-14, 21:42
  3. Γεύμα Πριν Την Προπόνηση;
    By ta123 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 36
    Last Post: 25-06-13, 19:34
  4. Γεύμα πριν την πρωινή προπόνηση!
    By ironbill93 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 12-02-12, 16:54
  5. Διατροφή πριν και μετα την προπόνηση
    By r1ddl3r in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 02-09-05, 02:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •