Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Default Καλώς Ήρθα Και Καλώς Με Βρήκατε!

    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.Το όνομα μου είναι Παναγιώτης.Είμαι 33 χρονών και ποτέ μέχρι σήμερα δεν είχα ασχοληθεί με γυμναστήρια και βάρη.Να όμως που έφτασε η ώρα.'Εχω ύψος 1,80 και μετά απο πολύχρονη γυμναστική με ποδήλατο(1 εώς 2 ώρες κάθε μέρα χειμώνα-καλοκαίρι) φθάνοντας στα 61 κιλά αποφάσισα να πάρω μερικά "καλά κιλά" με ειδική διατροφή και βάρη.Βέβαια είμαι πολύ αρχάριος ακόμα,να φανταστείτε δεν μπορώ να σηκώσω ούτε 4,5 κιλά σε κάθε χέρι μετά απο 1 επανάληψη των 12.Δεν το βάζω όμως κάτω ξέρω ότι με υπομονή και επιμονή κάποια στιγμή θα ανταμοιφθώ για τους κόπους μου.Το μόνο που με χαλάει στην όλη κατάσταση είναι 2 πράγματα.1ον η μείωση της αερόβιας στο ελάχιστο(να φανταστείτε το λίπος μου είναι στο 7%) και 2ον η αναγκαιότητα να τρώω 5-6 φορές την ημέρα για να πάρω κιλά.Κατα τα άλλα οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή και ευχαριστώ για τον χρόνο σας και την προσοχή σας....

  2. #2
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Παναγιώτη καλώς ήρθες στο Φόρουμ !
    Όπως καταλαβαίνεις ρουφώντας αέρα δεν παχαίνεις , ως εκ τούτου η μασέλα θα πρέπει να πάρει φωτιά.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  3. #3
    Pumping Iron zal's Avatar
    Join Date
    31-12-13
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    348

    Default

    Καλωσήλθες Παναγιώτη και καλή δύναμη στην προσπάθεια σου !
    Και εγω αρχάριος είμαι (κανα 4μηνο ακούμαι) αλλά με βοήθησαν πολύ τα παιδιά του φόρουμ και έφτιαξα και τη διατροφή μου και το πρόγραμμα γυμναστικής μου.

    Μην σε απασχολεί το θέμα των γευμάτων. Εγω έκανα 1 άντε 2 γεύματα τη μέρα και τώρα κάνω 5 και το έχω συνηθίσει και μου αρέσει . Αν κάποτε χάσω κάποιο γεύμα μου φαίνεται περίεργο και άσχημο και γενικότερα θα δείς μια πρώτη αλλαγή στο σώμα σου και την ψυχολογία σου μόνο και μόνο αν φτιάξεις τη διατροφή σου ! Τουλάχιστον σε εμένα έτσι έγινε, δεν ένιωθα ποτέ πεινασμένος ούτε βαρυστομαχιασμένος όπως συνέβαινε παλιά που έπεφτα σε λύθαργο απο το 1 μεγάλο γεύμα που έτρωγα !

    Για να φτιάξεις ένα σωστό πλάνο διατροφής καλό θα είναι να υπολογίσεις κάποια νούμερα του οργανισμού σου όπως οι θερμίδες συντήρησης . Κοίτα σε αυτό το ποστ, θα σε βοηθήσει να τα υπολογίσεις και να βγάλεις μετά το πρόγραμμα διατροφής σου.

  4. #4
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλώς ήρθες.

  5. #5
    Pumping Iron Ακης98's Avatar
    Join Date
    26-01-14
    Location
    Ιωάννινα,Greece
    Posts
    534

    Default

    Καλώς όρισες φίλε Παναγιώτη!

  6. #6
    Junior Bodybuilder zouloum's Avatar
    Join Date
    23-02-14
    Posts
    139

    Default

    Καλως ορισες!

  7. #7
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Καλώς μας ήρθες λοιπόν
    Obese To Fit

  8. #8

    Default

    σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα παιδιά!!!Να κάνω και 1 χαζή ερώτηση, μέχρι πόσες φορές την εβδομάδα μπορούμε να καταναλώνουμε γλυκό όταν κάνουμε βάρη?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Καλώς Με Βρήκατε
    By Δημητρης Ζ. in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 9
    Last Post: 06-04-13, 23:32
  2. Καλώς με βρήκατε
    By Yiannis29_19 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 44
    Last Post: 17-12-07, 19:50
  3. Καλως με βρηκατε!
    By Steroid in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 0
    Last Post: 28-01-06, 09:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •