Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 68 FirstFirst 12345671353 ... LastLast
Results 61 to 90 of 2020
  1. #61
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Οκ , ο καθένας μπορεί να έχει τα γούστα του , απλά εγώ πιστεύω ότι ο συγχωρεμένος ήταν από τα άσχημα πρότυπα του Fitness
    και του τρόπου απόκτησης ενός τέτοιου κορμιού που στην τελική και φυσικός μπορούσε να το έχει αυτό και την Ζωή του....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  2. #62
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Οκ , ο καθένας μπορεί να έχει τα γούστα του , απλά εγώ πιστεύω ότι ο συγχωρεμένος ήταν από τα άσχημα πρότυπα του Fitness
    και του τρόπου απόκτησης ενός τέτοιου κορμιού που στην τελική και φυσικός μπορούσε να το έχει αυτό και την Ζωή του....
    Εχεις δίκιο, θα εκοβα τη φάτσα του αν ήταν
    Καθαρά σα σώμα πιστεύω ήταν πολύ aesthetic και ναι, σίγουρα το αποκτούσες με φυσικό τρόπο.
    Victory loves preparation...

  3. #63
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Όχι ρε Κώστα ....Σε είχα σε εκτίμηση !!!
    Τι άβαταρ πήγε και μου έβαλες ???

    Τρελός είσαι ???
    μέχρι Νοέμβρη έφτασα και πολύ μου ήταν , απλά δεν μου κάθετε σαν εικόνα ...
    Δλδ έχω συνδιάσει τη θάλασσα με λιακάδα και το να τη βλέπω αγριεμένη και μουντή μου χαλάει την αισθητική
    ΧΑΧΑΧΑ. Δηλαδή εγώ είμαι ακριβώς το αντίθετο

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Γιατί Θάνο;
    Δε λέω έκανε βλακείες το παιδί, αλλά θεωρώ το σώμα του κοντά στο ιδανικό!
    Για τον τυπά στο avatar σου Κώστα έβλεπα σε διάφορα site φωτογραφίες και ούτε καν είχα ιδέα ότι απεβίωσε μέχρι που το διάβασα πριν 1-2 μέρες κάπου (δεν θυμάμα αν είναι στο forum μας) και επίσης τους λόγους που απεβίωσε. Εδώ θα συμφωνήσω με τον Θάνο για το ότι θα μπορούσε και με φυσικό τρόπο να το κάνει αλλά προφανώς βιαζόταν ο συγχωρεμένος και του στοίχισε. Τα άλλα παιδιά στον χώρο αυτό π.χ. Lazar Angelov μπορείτε να μου λύσετε απορία αν είναι τελείως φυσικοί? Κάπου δεν μου φένεται normal κάποιος όσο και να προσέχει τη διατροφή όση γυμναστική και να κάνει να μην κρατάει ποτέ νερα και ξέρω γω. Εκτός αν πριν τις φωτογραφήσεις υπάρχει παρασκήνιο με αρκετή προετοιμασία.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  4. #64
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Εντάξει αυτός έκανε στεροειδή, πήγενε σε κλαμπ, έκανε χρήση κοκαϊνης και το πρωί καπάκι τζυμ!!
    Ανακοπή έπαθε αν δε θυμάμαι καλά!!
    Victory loves preparation...

  5. #65
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Εντάξει αυτός έκανε στεροειδή, πήγενε σε κλαμπ, έκανε χρήση κοκαϊνης και το πρωί καπάκι τζυμ!!
    Ανακοπή έπαθε αν δε θυμάμαι καλά!!
    Ε πως να μην την πάθει την ανακοπή ο άτιμος?
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  6. #66
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Δευτέρα 24/11/2014

    Πολύ δύσκολη μέρα που φάνηκε απ' τον πολύ κακό ψεσινό ύπνο. Πολύ λίγος, ανήσυχος με πολλά ξυπνήματα και το αποκορύφομα όταν μ' έπιασαν οι βροχές στο πρωινό τρέξιμο. 50' λεπτά τρέξιμο τα 25' μέσα στη βροχή και παρ' όλο που δεν είμουν μακριά απ' το σπίτι δεν επέστρεψα μέχρι να περάσουν 50 λεπτά.

    Λοιπόν έχουμε και λέμε.

    [04:25] ΕΓΕΡΤΗΡΙΟΝ

    1 καφές διπλός σκέτος Κυπριακός
    μισή δόση ΑΜΙΝΟ-Χ

    [04:50] Τρέξιμο έξω.

    Ενδείξεις RunKeeper:

    Απόσταση: 10.50km
    Ώρα: 50:03
    Min/Km: 04:46
    Θερμίδες: 837

    Διατάσεις
    2 Ασκήσεις κοιλιακοί (γέφυρες με παραλλαγές πλαγίων-κάμψεων κ.λ.π - v-crunches συνδιασμός με russian twists με 6 κg βάρος στα χέρια)
    2 σετ κάμψεις έλξεις διάφορες γωνίες και λαβές x failure.

    [06:20] η άλλη μισή δόση ΑΜΙΝΟ-Χ

    [07:30]
    [11:30]
    [12:45] Προπόνηση Στήθος (καθόλου όρεξη, χωρίς ζέσταμα, άργησα πολύ να βρω ρυθμό αλλά το πάλεψα όσο μπορούσα)

    Πιέσεις Πάγκου: 1χ1060kg 2χ8 70kg 1x6 85kg (με ΠΑΑΡΑ πολλή βοήθεια και οι 6)
    Flyes με αλτήρες στον επικληνή: 1x10 17.5kg 2x8 20kg 1x6 22.5kg
    Επικληνείς Πιέσεις με αλτήρες: 1χ10 25kg 2x8 27.5kg 1x6 30kg
    Drop Set Χαμηλό Crossover στις τροχαλίες: 3 set x (8x27kg 8x22.5kg 8x18kg σε κάθε χέρι)
    Πιέσεις αλτήρων κατακληνή: 10x25kg 8x27.5kg 8x27.5kg
    PullOver me στραβόμπαρα: 10x25kg 8x30kg 8x32.5 kg (χωρίς το βάρος της μπάρας)
    2x8 + 1x10τροχαράκι για κοιλιακούς συνδιασμένους με πλάγιους + 1x10 αμέσως μετά το πέρας των 10 όρθιος στα γόνατα
    2xfailure κάμψεις εναλλασσόμενες γωνίες/στάσεις και στις μισές μπάλες ισορροποίας

    [14:00]
    [15:00]
    [17:30]
    Uncle Bens - Basmati Rice, 100 g 351 76 1 2 2 0
    Pangasius - Raw, 170.0 g 128 0 3 23 7 0
    479 76 4 25 9 0
    [19:45]
    [23:00]

    Totals 3,287 426 57 236 185 51
    Your Daily Goal 4,257 532 142 213 100 159
    Remaining 970 106 85 -23 -85 108
    Calories Carbs Fat Protein Vit C Sugar
    *You've earned 837 extra calories from exercise today

    Υ.Γ. 1: Εδώ και λίγες εβδομάδες με γυρόφερνε ο καιρός τις μέρες που είχα πρωινές αερόβιες και σήμερα δεν μου τη χάρισε. 50' τα 25' στη βροχή γύρισα σπίτι, έκανα τις υπόλοιπες ασκήσεις, μπάνιο-τζάκι-πρωινό και μετά 30' λεπτά ύπνος.

    Υ.Γ. 2: Aμέσως μετά την προπόνηση δουλειά για 1μισι ώρα τα ίδια περίπου με την περασμένη βδομάδα.

    Υ.Γ. 3: Εκτός από αυτά που γράφω στη διατροφή κατανάλωσα και ΑΡΚΕΤΗ ποσότητα λαχανικών την οποία δεν υπολογίζω. Επίσης πολύ αυγό (ομελέττα) γι' αυτό και η αυξημένη κατανάλωση λαχανικών σήμερα. Οικονομία στο κοτόπουλο γιατί κοντεύω να ξεμείνω και δεν έχω πολλή ώρα για να τρέχω στο κρεοπωλείο.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  7. #67
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Τοσο νωρίς ξυπνάς?
    Ή απλά χθες επειδή είχες αυπνίες πήγες για τρέξιμο στις 5 παρά;
    Victory loves preparation...

  8. #68
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Τοσο νωρίς ξυπνάς?
    Ή απλά χθες επειδή είχες αυπνίες πήγες για τρέξιμο στις 5 παρά;
    Δευτέρα και Παρασκευή που κάνω τις 2 μεγάλες πρωινές αερόβιες πάντα ξυπνάω τέτοια ώρα.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  9. #69
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Δευτέρα και Παρασκευή που κάνω τις 2 μεγάλες πρωινές αερόβιες πάντα ξυπνάω τέτοια ώρα.
    Πειθαρχία !
    Victory loves preparation...

  10. #70
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Πειθαρχία !

    Χαχαχα! Το κατα δυναμην αδερφέ τωρα που δεν εχω μονιμη εργασία. Προσπαθω να πσω οσο πιο μπροστα μπορώ.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  11. #71
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Θα έλεγα ότι δεν σε αδικεί ο κόπος σου αδερφέ!
    Victory loves preparation...

  12. #72
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Γεια σου ρε Παντελη! Μπράβο για την οργανωση και την συνεπεια σου στις προπονησεις κ στη διατροφη!

  13. #73
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Θα έλεγα ότι δεν σε αδικεί ο κόπος σου αδερφέ!
    Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αδερφέ! Ελπίζω η μέρα των Χριστουγέννων και γεννικά των γιορτών να μην με πάρουν πολλά πίσω. Θα το διαχειριστώ όσο καλύτερα το cheat εκεί Χριστούγεννα έρχονται και ξερεις στις συνάξεις πως γίνεται. Δυστυχώς δεν θα μπορώ να την αποφύγω και δεν μου κάνει κέφι να κατέβω κι εκεί με τάπερ και ξέρω γω. Γιορτάρα μέρα θα 'ναι. Επίσης μέσα στον Γεννάρη αρραβωνιάζεται 1 πολύ καλός φίλος και παντρεύεται και 1 ξάδερφος γμτ. Είναι καιρός που φτιάχνουν σπίτια την σήμερον ημέραν? ΕΜΑΣ μας ρωτήσατε ρε παιδιά? Θα ρωτήσω γνώμες όταν κοντέψουν και οι μέρες γι' αυτά τα cheat. Μέχρι εκεί θα προσπαθήσω να μείνω μακριά απο cheat. Επίσης βρήκα κάποιο άρθρο για τον Klokov (προσωπικά δεν γνωρίζω το παραμικρό γι' αυτόν) που είχε πάρει το μάτι μου ότι είχες γράψει κάπου ότι θα ρθει Κύπρο.

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Γεια σου ρε Παντελη! Μπράβο για την οργανωση και την συνεπεια σου στις προπονησεις κ στη διατροφη!
    ΩΩΩ Ειρήνη ευχαριστώ για την επίσκεψη στο log και τα καλά σου λόγια. Πραγματικά τα λόγια σου και όλων των άλλων παιδιών μου δίνουν κουράγιο Όσο πιο συχνά αν μπορείς να περνάς κι εσύ και τ' άλλα παιδιά να μου δίνεις καμιά συμβουλή θα είμουν ευγνώμων.
    Last edited by pantelisk; 25-11-14 at 15:27.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  14. #74
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Τρίτη 25/11/2014

    Ακόμα μια μέρα στο Log, ακόμα συνεχίζεται η γκαντεμιά. Στον δρόμο για το γυμναστήριο (1μισι λεπτό με το αυτοκίνητο πήρα εξόδικο για ζώνη 85 ευρώ γ#$ώ τη τύχη μου) + 1 ατύχημα που είχα στο γυμναστήριο. Μεγάλη γκαντεμιά μιλάμε. Είχα τη στραβόμπαρα + 32.5kg στους τραπεζοειδής κι εκεί που παω να πατήσω στο step για να κάνω γάμπες αναποδογυρίζεται επειδή πάτησα στην άκρια. Έπεσα με τα μούτρα πάνω στο διπλανό μηχάνημα (κτύπησα στον λαιμό και στο σαγόνι πάνω στο μηχάνημα και στα καλάμια πάνω στο αναποδογυρίσμενο step και τα γόνατα στο έδαφος). Κράτησα την μπάρα όπως ήταν και δεν μου έπεσε κι αυτή. 10 λεπτά έκανα να μιλήσω απ' τον πόνο και μ' έπιασαν εκείνα τα: "ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΩΣΤΑ Γ#@Ω ΤΗ ΓΚΑΝΤΕΜΙΑ ΜΟΥ???". Ευτυχώς δεν είχε και πολλούς στο gym εκείνη την ώρα και δεν είδε κανείς το ατύχημα. Έμεινα όμως και έβγαλα την προπόνηση κανονικά όπως ήθελα.

    Λοιπόν:

    [08:30]
    [10:30] Προπόνηση Πόδια + Αερόβιο

    10' Έντονο στατικό ποδήλατο για ζέσταμα αντίσταση 9. 35km/h απόσταση 11km Ένδειξη 100 cals.
    Προβολές Εναλλάξ: 3x10 κάθε πόδι 30kg με τη μεγάλη μπάρα (χωρίς να υπολογίζεται το βάρος της μπάρας)
    Ισομετρικά Squat: 4x (4x 10'' περίπου στην στάση πρίν αρχίσει η κίνηση προς τα πάνω 6-7'' διάλειμμα και ξανά κάτω) 30kg (δεν υπολογίζεται το βάρος της μπάρας)
    Γάμπες: 3x21 32.5kg (7-7-7) 7 απο κάθε γωνία (εδώ παίρνω την στραβόμπαρα τη βάζω στους ώμους όπως τη βάζουμε στα squats και κάνω την άσκηση πάνω σε step) (στα kg δεν υπολογίζεται το βάρος της μπάρας)
    Side To Side Squats: 3χ20 (10 κάθε πόδι) 32.5kg πάλι με τη στραβόμπαρα στους τραπεζοειδής
    Good Mornings με τεντωμένα πόδια για μηριαία δικέφαλα: 3χ10 32.5κg (πάλι με τη στραβόμπαρα στους τραπεζοειδής)
    Περπατητές Προβολές εναλλάξ με Βαθύ Κάθισμα: 3x24 (12κάθε πόδι) & 3χ12 30kg (η μπάρα όπως στην πιο πάνω άσκηση)

    1 δόση Αmino-X

    45'' έντονο αερόβιο (35' ελλειπτικό με αντίσταση στο 40 και 150 strides/min Ένδειξη: 630 cals + 10' διάδρομο ταχύτητα 10.5-11.5 κλίση 3 κρατώντας 1kg λαβές σε κάθε χέρι Ένδειξη: 140 cals)

    2 σετ έλξεις διάφορες λαβές x failure
    [13:20]
    [13:50]
    [16:10]
    Beans - White, cooked, boiled, without salt, 1.5 cup 373 67 1 26 0 1
    Oil - Olive, 5 g 44 0 5 0 0 0
    417 67 6 26 0 1
    [18:20]
    Αυτό το γεύμα σε στυλ pizzas με μια βρώμη που μου χάρισαν απ' το supermarket που πάω για ψώνια. Γράφει ότι είναι βιολογική αλλά δεν είναι νιφάδες. Είναι νομίζω η προηγούμενη μορφή πριν τις νιφάδες.
    [20:30]
    Ζύγιση του μπακαλιάρου αφού ξεπάγωσε και τον στράγγιξα.
    [23:00]

    Totals 3,280 426 59 248 255 57
    Your Daily Goal 4,193 524 140 210 100 157
    Remaining 913 98 81 -38 -155 100
    Calories Carbs Fat Protein Vit C Sugar
    *You've earned 773 extra calories from exercise today

    Υ.Γ. 1: Νομίζω ότι σήμερα μετά το ατύχημα αφού δεν έφυγα απ' το gym βγάζοντας την προπόνηση κανονικά υπερέβαλα εαυτόν. (κάπως)

    Υ.Γ. 2: Πάλι αρκετός ιδρώτας στην αερόβια.

    Υ.Γ. 3: Στο γεύμα με τα όσπρια είχα και 100 γρ. τόνο όμως ξέχασα να τον βάλω κι έτσι αύξησα την ποσότητα του μπακαλιάρου στο γεύμα των 8μισι. Πάλι όμως δεν μπόρεσα να πιάσω τις θερμίδες που θα 'θελα όμως θα αυξήσω λιγάκι αύριο. Επίσης κάπως ψηλά και σήμερα οι μερίδες λαχανικών.
    Last edited by pantelisk; 25-11-14 at 20:27.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  15. #75
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Μαλάκα σ' έχουμε ματιάσει!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  16. #76
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Μαλάκα σ' έχουμε ματιάσει!!!
    XAXAXAXA!! Λες ρε φίλε? Να φέρω κανάν παπά για αγιασμό? Να πάρω καμιά πέτρα για το μάτι? Χριστέ μου, τι να κάνω? ΝΑ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΩΩΩΩ?? (τάδε έφη Ντένυ Μαρκορά)!!!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  17. #77
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    σε ματιάσανε αγόρι! Δεν εξηγείται......!! Να πηγαινεις gym με ένα σκόρδο αγκαλιά.... :-P

  18. #78
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Ω ρε αδερφέ, το άκουσα και πόνεσα έτσι όπως έσκασες με το σαγόνι!!
    Κάνε το σταυρό σου πριν αρχίσεις την επόμενη φορά!!! :Ρ

    BTW, στα ισομετρικά σκουοτ κάνεις παύση περίπου στο παράλληλο αν κατάλαβα καλά;
    Σε πιάνει καλά αυτή η άσκηση; Γιατί λέω να αλλάξω το κλασσικό σκουοτ στα βαριά σετ με χτυπάει προσαγωγό!!
    Last edited by Κωστας21; 25-11-14 at 23:36.
    Victory loves preparation...

  19. #79
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default


  20. #80
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by maka02049 View Post
    σε ματιάσανε αγόρι! Δεν εξηγείται......!! Να πηγαινεις gym με ένα σκόρδο αγκαλιά.... :-P
    Σκόρδο τρώω μπόλικο σε σκόνη σχεδόν σε όλα τα γεύματα και απ' ότι φένεται δεν δουλεύει! Ίσως να το δοκιμάσω όπως λες. Διάδρομο με τον σκόρδο τυλιγμένο στο λαιμό σαν κολιέ!!!

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Ω ρε αδερφέ, το άκουσα και πόνεσα έτσι όπως έσκασες με το σαγόνι!!
    Κάνε το σταυρό σου πριν αρχίσεις την επόμενη φορά!!! :Ρ

    BTW, στα ισομετρικά σκουοτ κάνεις παύση περίπου στο παράλληλο αν κατάλαβα καλά;
    Σε πιάνει καλά αυτή η άσκηση; Γιατί λέω να αλλάξω το κλασσικό σκουοτ στα βαριά σετ με χτυπάει προσαγωγό!!
    Ακριβώς όπως το είπες για τα Squat. Βέβαια παίζω λίγα κιλά με πολύ λίγο διάλειμμα παρ' όλα αυτά συνεχίζουν να με πιάνονται τα πόδια μου μετά από κάθε προπόνηση. (μπορεί να είναι και το σύνολο των ασκήσεων δεν ξέρω ή το ότι ξεχνάω να κάνω διατάσεις). Τα νιώθω όμως κι εκείνη τη στιγμή που μέχρι να περάσουν τα 10'' προς τις τελευταίες επαναλήψεις της άσκησης αρχίζουν να τρέμουν τα πόδια.

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Σώσον Κύριε τον λαόν σου Δήμητρα. και ευλόγησον τον εκγυμναζόμενον σου!!!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  21. #81
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Σκόρδο τρώω μπόλικο σε σκόνη σχεδόν σε όλα τα γεύματα και απ' ότι φένεται δεν δουλεύει! Ίσως να το δοκιμάσω όπως λες. Διάδρομο με τον σκόρδο τυλιγμένο στο λαιμό σαν κολιέ!!!



    Ακριβώς όπως το είπες για τα Squat. Βέβαια παίζω λίγα κιλά με πολύ λίγο διάλειμμα παρ' όλα αυτά συνεχίζουν να με πιάνονται τα πόδια μου μετά από κάθε προπόνηση. (μπορεί να είναι και το σύνολο των ασκήσεων δεν ξέρω ή το ότι ξεχνάω να κάνω διατάσεις). Τα νιώθω όμως κι εκείνη τη στιγμή που μέχρι να περάσουν τα 10'' προς τις τελευταίες επαναλήψεις της άσκησης αρχίζουν να τρέμουν τα πόδια.



    Σώσον Κύριε τον λαόν σου Δήμητρα. και ευλόγησον τον εκγυμναζόμενον σου!!!
    Κοίτα αν ησουν γυναικα θα σου έλεγα που να το κρύψεις... ;)
    Τώρα στη δική σου περίπτωση... Όπου κ να το κρεμάσεις στολίδι θα'ναι :-P

    Βάλε ένα και κάθε φορά που βγάζεις φωτό :-p

    Να'χεις καθολικό backup support!!! Χαχαχαχα
    Btw, τι ζώδιο είσαι; (Μήπως φταιν τ'άστρα βρε παιδί κι όχι το μάτι!!!)

    Πάντως πλάκα στην πλάκα..
    Εχω δει παρόμοιο πέσιμο, αλλά σε διάδρομο κ να σκάει η "γιαγιούλα" με το σαγόνι κ το ένα χέρι πάνω στην άκρη του διαδρόμου...

    Και ήταν τόσο slow motion όταν συνέβαινε.. Σοκαριστικό πραγματικά!

    Μπράβο σου κ μόνο που άντεξες κ τον πόνο κ να συνεχίσεις κ να βγάλεις κ προπόνηση..

    Από πόνο τώρα πως πας;

  22. #82
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by maka02049 View Post
    Κοίτα αν ησουν γυναικα θα σου έλεγα που να το κρύψεις... ;)
    Τώρα στη δική σου περίπτωση... Όπου κ να το κρεμάσεις στολίδι θα'ναι :-P

    Βάλε ένα και κάθε φορά που βγάζεις φωτό :-p

    Να'χεις καθολικό backup support!!! Χαχαχαχα
    Btw, τι ζώδιο είσαι; (Μήπως φταιν τ'άστρα βρε παιδί κι όχι το μάτι!!!)

    Πάντως πλάκα στην πλάκα..
    Εχω δει παρόμοιο πέσιμο, αλλά σε διάδρομο κ να σκάει η "γιαγιούλα" με το σαγόνι κ το ένα χέρι πάνω στην άκρη του διαδρόμου...

    Και ήταν τόσο slow motion όταν συνέβαινε.. Σοκαριστικό πραγματικά!

    Μπράβο σου κ μόνο που άντεξες κ τον πόνο κ να συνεχίσεις κ να βγάλεις κ προπόνηση..

    Από πόνο τώρα πως πας;
    Στολίδι με μυρωδιά να μοσχοβολάει το gym! Ζώδιο Καρκίνος αν και δεν κατέχω καθόλου απ' αυτά. Να μπω να δω τις προβλέψεις λες? Όσο για τον πόνο πολύ στη γλώσσα την οποία δάγκωσα όταν κτύπησε το σαγόνι μου, λίγη δυσκολία στο να καταπιώ και στα καλάμια που όταν κτύπησαν στο step έκαναν πληγές και τώρα έχουν πρηστέι λίγο σε εκείνα τα σημεία κι έχουν μαυρίσει. Αμα δεν μπορώ να τρέξω αύριο και δεν μου περάσει μέχρι παρασκευή εκεί να δεις νεύρα!!!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  23. #83
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Δεν τα κατεχω τα ζωδια, αλλα υπαρχει ο υδροχόος π.χ. που έχει ροπη στα ατυχήματα.. Γι'αυτό ρωτησα!!!
    Επαθες καλη ζημιά.. Πω πω! Περαστικα!
    Αν και είναι λιγο αργά να βάλεις... Στα χτυπηματα για να γλιτωσεις το πρηξιμο τη μελανιά κτλ λιγο βουτυράκι με το που γίνει!!

  24. #84
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Ελα Παντελή ζείς? Λοιπον έχω κάτι γνωστούς παπάδες! Ρε παιδάκι μου κανα μάτι να πάρεις! Πως είσαι σήμερα?
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  25. #85
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Κωστας21 View Post
    Εντάξει αυτός έκανε στεροειδή, πήγενε σε κλαμπ, έκανε χρήση κοκαϊνης και το πρωί καπάκι τζυμ!!
    Ανακοπή έπαθε αν δε θυμάμαι καλά!!
    είναι κρίμα να χάνονται τόσο νεαρά άτομα από καθαρά λόγους απερισκεψίας
    και το σώμα άνετα μπορούσε να το έχει με φυσικό τρόπο και τη ζωή του βεβαίως, βεβαίως.
    έπρεπε να του εμφυσήσουμε το "αγαθά κόποις κτώνται"


    Παντελή, σήμερα όλα καλά;

  26. #86
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    είναι κρίμα να χάνονται τόσο νεαρά άτομα από καθαρά λόγους απερισκεψίας
    και το σώμα άνετα μπορούσε να το έχει με φυσικό τρόπο και τη ζωή του βεβαίως, βεβαίως.
    έπρεπε να του εμφυσήσουμε το "αγαθά κόποις κτώνται"


    Παντελή, σήμερα όλα καλά;
    Καλά, άνετα με την έννοια ότι σε βάθος χρόνου με πολύ δουλειά και υπομονή γινόταν. Για μένα ήταν aesthetic ο τύπος, ούτε πολύ ούτε λίγο με σωστές αναλογίες.
    Είχε πολύ καλό ποσοστό λίπους για τη μάζα που έφερε, αλλά οι καταχρήσεις εκεί οδηγούν.
    Μαθαίνω ότι είχε και ιστορικό με τη καρδιά του εκ γεννετής κιόλας.
    Victory loves preparation...

  27. #87
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by maka02049 View Post
    Δεν τα κατεχω τα ζωδια, αλλα υπαρχει ο υδροχόος π.χ. που έχει ροπη στα ατυχήματα.. Γι'αυτό ρωτησα!!!
    Επαθες καλη ζημιά.. Πω πω! Περαστικα!
    Αν και είναι λιγο αργά να βάλεις... Στα χτυπηματα για να γλιτωσεις το πρηξιμο τη μελανιά κτλ λιγο βουτυράκι με το που γίνει!!
    Ευχαριστώ. Ήδη νιώθω αρκετά καλύτερα σήμερα. Κάπως πολύ αργά θα έλεγα για το βουτυρο. Δεν έχω συνηθήσει να βάζω ούτε πάγους ούτε τίποτα άλλο επειδή πάντα ξεχνάω.

    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Ελα Παντελή ζείς? Λοιπον έχω κάτι γνωστούς παπάδες! Ρε παιδάκι μου κανα μάτι να πάρεις! Πως είσαι σήμερα?
    Ε άντε. Βρήκαμε και το μέσον. Πολύ καλύτερα. Ευχαριστώ. Υποχώρησε ο πόνος στο λαιμό και στο σαγόνι. Στη γλώσσα λίγο και πιο πολύ στα καλάμια. Παρ' όλα αυτά ΕΥΤΥΧΩΣ μπορώ να τρέξω. Η γκαντεμιά άρχισε να υποχωρεί σιγα-σιγά αν και σήμερα στο τελευταίο σετ στην τελευταία επανάληψη (έλξεις με τράβηξε κάπως ο αριστερός ώμος αλλά ο πόνος υποχώρησε στα 5') Θα δείξει αύριο που το πρόγραμμα έχει ώμους.

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    είναι κρίμα να χάνονται τόσο νεαρά άτομα από καθαρά λόγους απερισκεψίας
    και το σώμα άνετα μπορούσε να το έχει με φυσικό τρόπο και τη ζωή του βεβαίως, βεβαίως.
    έπρεπε να του εμφυσήσουμε το "αγαθά κόποις κτώνται"


    Παντελή, σήμερα όλα καλά;
    Ορθή για την άποψη σου για το παιδί στο avatar του Κώστα και με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο. Ειδικά στη φράση "αγαθά κόποις κτώνται". Σήμερα καλύτερα όπως έγραψα και στην Αννούλα. ΕΥΤΥΧΩΣ μπορώ να τρέξω. Για ποδηλασία,ν θα δείξει την Παρασκευή αν έχει καλό καιρό το πρωί που θα πάω αν έχω πόνους κάπου απ' το ατύχημα.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  28. #88
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Αννούλα, τους παπαροκάδες λες;

    Άντε, σιδερένιος και άλλο κακό να μην σε βρει.

  29. #89
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Τετάρτη 26/11/2014

    Λίγος και κακός ύπνος ο ψεσινός. 5 ώρες το πολύ. Ξύπνημα πρωινό, ψιλοπροετοιμασία γευμάτων και γυμναστήριο. Η υπόλοιπη μέρα χαλαρά απ' την κουζίνα για μαγείρεμα και στην τηλεόραση. Α και πήγα πλήρωσα το γ#@$εξόδικο που έπιασα χτες, έπιασα το ποδήλατο που φτιάχτηκε που είχε τρυπήσει την Παρασκευή. Μετά από ένα μπόμπα πρωινό (+προπροπονητικο) είναι ότι βγήκε ΠΟΛΥ δυνατή προπόνηση πλάτης.

    [8:45]
    [11:15] Προπόνηση Πλάτης

    10' διάδρομο κλίση στο 3 ταχύτητα στο 12 με 1kg λαβές σε κάθε χέρι. Ένδειξη: 170 θερμίδες
    Deadlift: 1x10 55kg 2x8 65kg 1x6 75kg (νομίζω νέο PR εδώ / δεν υπολογίζεται το βάρος της μπάρας)
    Lat Pull Down (κλειστή λαβή) στις τροχαλίες: 1x10 117kg 2x8 135kg 1x6 144kg
    Ραχιαίοι στη Ρωμαική καρέκλα συνδιασμός ίσων και πλάγιων με την στραβόμπαρα τοποθετημένη στους τραπεζοειδής: 2x20 10kg 2x15 10kg (δεν υπολογίζεται το βάρος της μπάρας)
    Drop Set Lat Pull Down (τέρμα ανοικτή λαβή) στις τροχαλίες: 3x (8x117kg 8x108kg 8x99kg)
    Reverse Flyes στις τροχαλίες: 1x10 18kg 1x8 18kg 1x8 22.5kg 1x6 22.5 kg (τα kg σε κάθε χέρι) (κι εδώ ανέβηκα κάπως στις επαναλήψεις με τα ίδια kg)
    Κωπηλατική με μπάρα σε επίκυψη εναλλάξ ίσια και ανάποδη λαβή & superset με έλξεις ελέυθερες (ανοικτή λαβή): 1x10 50kg 2x8 55kg 1x8 60kg + 1x4 60kg & 8-6-6-6 οι έλξεις

    [12:30]
    [13:30]
    [15:30]
    [17:30]
    [20:00]
    Bulgur - Cooked, 320.0 g 266 59 1 10 0 0
    Shrimp - Raw, 130 g 138 1 2 26 4 0
    404 60 3 36 4 0

    [22:45]


    Totals 3,286 435 55 243 60 53
    Your Daily Goal 3,420 427 114 171 100 128
    Remaining 134 -8 59 -72 40 75
    Calories Carbs Fat Protein Vit C Sugar

    Υ.Γ. 1: Όπως έγραψα και πιο πάνω στην τελευταία επανάληψη στο τελευταίο σετ στις έλξεις με τράβηξε πολύ ο ώμος. Έκανα λίγες ψευτοδιατάσεις και ο πόνος υποχώρησε στο 5λεπτο. Θα δείξει όμως αύριο που το πρόγραμμα έχει ώμους.

    Y.Γ. 2: Πολλή ενέργεια σήμερα στην προπόνηση. Δεν ξέρω ίσως λόγω του λίγο πιο αυξημένου σε θερμίδες πρωινού που έφαγα 2 ώρες και κάτι πριν την προπόνηση. (ή λέτε να είναι ότι η μπανάνα ήταν μεγαλύτερη από τα υπόλοιπα πρωινά?)

    Υ.Γ. 3: Λίγο πιο ψηλά οι υδατάνθρακες από εχθές επειδή χθες είχε και αερόβιο και δεν μπόρεσα να πιάσω τις θερμίδες και τα macros όπως ήθελα. Σήμερα τα πήγα αρκετά καλά νομίζω απ' αυτή τη μεριά.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  30. #90
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Αννούλα, τους παπαροκάδες λες;

    Άντε, σιδερένιος και άλλο κακό να μην σε βρει.
    Ευχαριστω Δήμητρα.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!


 
Page 3 of 68 FirstFirst 12345671353 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 05-05-14, 20:31
  2. Γειά Σας - Παντελής
    By pantelhs666 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 02-02-14, 02:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •