Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 65 of 68 FirstFirst ... 15556162636465666768 LastLast
Results 1,921 to 1,950 of 2020
  1. #1921
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Καλησπερα σου Παντελη.Αφου αυριο θα πας στον γιατρο εκανες την πιο σωστη κινηση.Φανταζομαι εισαι πολυ αγχομενος και ισως ειναι καλυτερα να τα κλεισεις ολα και να περιμενεις να δει τι θα σου πει.Τωρα για το θολωμα και τα υγρα λογικα ειναι να θολωνεις αν εισαι σε πλεονασμα.Ειναι ενα give and take που πρεπει παντα να το θυμιζεις στον εαυτο σου.Πλεονασμα θα παρω υγρα και λιπος.Ελλειμα θα χασω μαζα και θα μειωσω αν οχι τα κιλα τον ογκο της προπονησης των βαρων.Επισης,ειμαι της γνωμης,και αυτο κρατα το απλα σαν αποψη γιατι σημασια εχει τι θα σου πει ο γιατρος και οχι τι σου λεω εγω,οτι τα λιπαρα τα χεις χαμηλα.για να κανεις χωρο για αλλα μακροστοιχεια η απο φοβο για κατι το οποιο ξερεις αλλα ισως παραμελεις αθελα τυπου παραπανω λιπαρα στην διατροφη παραπανω λιπος πανω μου?Εσυ ξερεις την απαντηση οπως ειμαι σιγουρος πως ξερεις την θεση που εχουν τα καλα λιπαρα στην διατροφη και στην διαδικασια της σωματοδομησης.Γενικα αν και δεν υπολογιζω τα μακρο σου καλο ειναι να τα χεις γυρω στο 20% αλλα οπως ειπα οτι πει ο γιατρος.Στασιμοτητα στα βαρη τωρα..καθε προπονηση δεν μπορει να ειναι η ιδια και μερικες φορες καλο ειναι να κανουμε ενα βημα πισω για να κανουμε 3 μπροστα.Αυτη την βδομαδα κανω προγραμμα με χαμηλα κιλα και ογκο προπονησης ως εναν τροπο να ξεκουρασω το νευρικο μου συστημα.προσωπικα εχω δει πως βοηθαει.Ισως να το δοκιμαζες εφοσον δεν σου ζητηθει καποια αποχη απ τα βαρη γιατι οπως ειπες,πονας και στην περιπτωση αυτη το κοιταμε με την μια και δεν συνεχιζουμε ουτε το προγραμμα της μερας ουτε κανενα προγραμμα.Τελος,κατι αναφορικα με τα υγρα.Χθες διαβαζα ενα αρθρο για την κορτιζολη η οποια εκρινεται ΚΑΙ με το αγχος και προκαλει κατακρατηση υγρων περα ολων των αλλων(συμφωνα με αυτα που διαβασα).Οποτε οσο αγχωνεσαι και η επιδοση στο γυμναστηριο θα επιρεαστει,πιθανως και ο υπνος(αλλος ενας λογος να χεις καποια επιπλεον κατακρατηση) και θα κρατας περισσοτερα υγρα με κανονικη προσληψη νατριου(το οποιο ελπιζω να μην το χεις περιορισει σε χαμηλα επιπεδα.Ελπιζω να δωσα τροφη για σκεψη.Ελπιζω να εδωσα σωστη τροφη για σκεψη.Ελπιζω οι προβληματισμοι μου στην κατασταση που βιωνεις να ναι σωστη.Ελπιζω να καταλαβαινεις την καλη μου προαιρεση εχω δεν εχω δικιο σε οσα ειπα και τελος,ελπιζω δικιο ξε δικιο αυριο ο γιατρος να σου χει μια ικανοποιητικη και βελτιωτικη απαντηση.Keep up mate και οτι χρειαστεις pm me 24/7!
    Καλησπέρα αδερφέ μου. Ευχαριστώ για τον χρόνο και τις συμβουλές σου. Για τα νερά και το λίπος ξέρω ότι είναι αναπόφευκτα. Όμως αυτό που δεν παρατηρώ είναι η εμφανής βελτίωση και αυξήση μάζας. Μάλιστα ΝΟΜΙΖΩ κι όλας ότι γίνεται το αντίθετο. Ίσως λόγω τεστό ή υποανάρρωσης λόγω αυτής και του κλαταρισμένου ΚΝΣ? Δεν ξέρω. Ίσως να 'ναι και η ιδέα μου όμως εγώ αυτό βλέπω αυτό λέω.

    Για τα χαμηλά κιλά και όγκο προπόνησης εννοείς το Deload φαντάζομαι. Δεν έχω κάνει ποτέ στο παρελθόν. Βασικά έχω να πάρω OFF εκτός της Κυριακής από πέρισυ τέτοιον καιρό και πάλι λόγω υποανάρρωσης. Ο πόνος είναι στο δεξιό φτερό και την περασμένη βδομάδα δεν πήγα την Πέμπτη γυμναστήριο (που κανονικά είναι οφφ μέρα, αλλά πήγαινα και έκανα λίγο αερόβιο, κοιλιακούς, ραχιαίους κλπ). Έπαιρνα αντιφλεγμονόδη για 5 μέρες και τελείωσαν χθες και ο πόνος είχε υποχωρήσει σχεδόν τελείως. Σήμερα πάνω σε 1 σετ face pullls υποτροπή και φτου ξανά από αρχή.

    Για τα υγρά και την κορτιζόλη τα μαθα απο πρώτο χέρι το καλοκαίρι που είχα θέμα σοβαρό με τον ύπνο λόγω δουλειάς σαν νυχτοφύλακας. Για 3 μήνες και κάτι κοιμόμουν 3-4 ώρες την μέρα μαξ και ενώ είχα καθαρίσει διατροφή λόγω κορτιζόλης ημουν τίγκα στα νερά. Και μάλιστα δεν έχασα καμία προπόνηση έστω και με τόσο λίγο ύπνο. Αλάτι να πω την αλήθεια μου ξεχνάω να βάζω στα γεύματα. Όταν θυμάμαι (σπάνια) βάζω.

    Και βέβαια καταλαβαίνω ότι θες να βοηθήσεις με τον δικό σου τρόπο και σε ευχαριστώ πολύ. Αύριο ελπίζω να είμαι καλύτερα από θέμα του τραυματισμού και γενικά ψυχολογίας και να πάω για λίγο αερόβιο τουλάχιστον πριν πάω στον γιατρό.

    Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο και τις συμβουλές σου και αύριο θα ενημερώσω το λογκ για το τι απαντήσεις θα πάρω από τον γιατρό.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  2. #1922
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Με Deload θα γλυτωνες και απο ενοχλησεις και απο off αλλα ολα ειναι σχετικα.καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος και εχει να κανει και με το ποσο κουραζουμε το σωμα μας.Το Deload σε καμια περιπτωση δεν ειναι off η χαμαλοπροπονηση και ειναι η καλυτερη φαση να δουλεψεις την τεχνικη σε ασκησεις που πιστευεις πως υστερεις.Για τον πονο στο φτερο αν δεν εχεις παει ηδη να το δεις,κανε σπριντ στον γιατρο αυριο με το πρωτο φως της μερας!Καλα αποτελεσματα(θα περιμενουμε)
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  3. #1923
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default Παντελής Log

    Καλησπέρα.

    Πήγα προχθές στον γιατρό. Είδε τις αναλύσεις και μου ζήτησε από το ίδιο αίμα να γίνουν και αναλύσεις Προλακτίνης/FSH-LH/E2. Σήμερα το μεσημέρι πήρα τα αποτελέσματα και τώρα μόλις έχω επιστρέψει από τον γιατρό. Υπάρχει χαμηλή LH που απ' ότι κατάλαβα από τα όσα μου είπε είναι προορμόνη που βρίσκεται στον εγκέφαλο και "διατάζει" την παραγωγή τεστο. Ο λόγος? 'Εντονη άσκηση. Έτσι λοιπόν μου ζήτησε να μειώσω τις μέρες που πάω προπόνηση σε 3-4 και να βγάλω εκτός όλα τα συμπληρώματα διατροφής, να το κάνω αυτό για 3 μήνες και μετά να ξανακάνω αναλύσεις Τεστο/FSH-LH και να ξαναπάω.

    Έτσι λοιπόν πρέπει να κάνω μια αναπροσαρμωγή σε προπόνηση/διατροφή/συμπληρώματα για τους επόμενους 3 μήνες τουλάχιστον.

    Ο πόνος στο δεξί φτερό από την Τετάρτη δεν έχει υποχωρήσει και σήμερα ήταν εντονότερος.

    Χθες αν και τις προηγούμενες βδομάδες έκανα λίγο αερόβιο και κοιλιακους/ραχιαίους/γέφυρες με βάρος έκανα μόνο 45λεπτά ποδήλατο νηστικός.

    Σήμερα πρωί ζυγίστηκα. Ένδειξη: 83.1kg

    Είπα να δοκιμάσω να πάω για προπόνηση.

    10 λεπτά ποδήλατο

    SLDL: 8x100kg 8x110kg 12x80kg + drop 12x60kg (o πόνος έντονος από το 1ο σετ γι' αυτό και μείωσα kg και έκανα drop το 3ο και το 4ο)
    Πρέσσα ποδιών οριζόντια (μηχάνημα): 8x160kg 8x180kg 8x200kg (duck stance)
    Leg Curl 1-1 πόδι ανάποδα στο Leg ext. που φοτώνουμε δίσκους: 8x15kg 8x17kg 6x19kg (kg ανά πόδι και υποβοήθηση στην θετική 2-3 επαναλήψεων του 3ου σετ.

    Δοκίμασα να κάνω και Leg Curl ξάπλα. Δεν μπόρεσα να κάνω ούτε 1 επανάληψη. Ο πόνος τόσο έντονος που μου έκοβε την ανάσα. Κάθισα, βλαστίμησα καμιά 200ριά φορές, νεύρα κλπ. Σκεφτόμουν κανά 10λεπτο τι να κάνω και αποφάσησα να κάνω ποδήλατο για 50λεπτά. Ο πόνος ακόμα δεν έχει υποχωρήσει. Σήμερα έψαχνα άδικα να βρω που λέει και ο μεγάλος 1 θετικό από όλα αυτά.

    Διατροφή:

    1: 7 ασπράδια 3 ολόκληρα 155γρ. βρώμη 300γρ. mix forest berries
    2: 1 scoop whey
    3: 120γρ. κότα 150γρ. ρύζι
    4: 100γρ. κότα 150γρ. ρύζι
    5: 140γρ. κότα 300γρ. πατάτα 15γρ. φέτα
    6: 250γρ. γιαούρτι 0% 100γρ. cottage 10γρ. φυστικοβούτυρο

    Εδώ είναι οι φωτο προόδου (αν μπορεί να οριστεί πρόοδος αφού στα δικά μου μάτια τουλάχιστον είναι ανύπαρκτη) του άνω σώματος σήμερα αφού έφαγα πρωινό στα 83.1kg

    Χοντρούλης!

    ImageUploadedByTapatalk1449852428.758458.jpg ImageUploadedByTapatalk1449852441.895221.jpg ImageUploadedByTapatalk1449852453.800901.jpg

    Κράξτε ελεύθερα!

    Υ.Γ: Οποιεσδηποτε γνωμες για προγραμμα (σπλιτ), διατροφη κλπ ευπροσδεκτες
    Last edited by pantelisk; 11-12-15 at 19:48.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  4. #1924
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Παντελή μου...ως εκτομορφος που εισαι από ότι μπορω να καταλαβω...μην περιμενεις και τρομερες αλλαγες...εχεις φτασει σε σημειο που θα βλέπεις αλλαγες με το σταγονομετρο...και γω ετσι είμαι...

    Οποταν μην εισαι τοσο αυστηρος με τον εαυτο σου...
    Last edited by Leo 11; 11-12-15 at 20:19.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  5. #1925
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    Παντελή μου...ως εκτομορφος που εισαι από ότι μπορω να καταλαβω...μην περιμενεις και τρομερες αλλαγες...εχεις φτασει σε σημειο που θα βλέπεις αλλαγες με το σταγονομετρο...και γω ετσι είμαι...

    Οποταν μην εισαι τοσο αυστηρος με τον εαυτο σου...
    Ε χωρκον μου εγιω εκαννα με για μεςομορφο να σου πω την αληθκειαν!

    δηλαδη τωρα εγιω 2 χρονια βαρη (τον 1 σοβαρον προγραμμα τζιαι διατροφην) εφτασα το οριο μου ας το πουμεν ετσι;
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  6. #1926
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,668

    Default

    Ο, τι σου πε ο Λεω. Μην αγχωνεσαι , δεν κανεις κ επαγγελματικο bbing.Να εισαι αυστητος αλλα με μετρο!

    Επισης ειδαι ηδη μολις 2 χρονια στο αθλημα κ εχεις σωμα που αλλοι παλευουν 5++ χρονια. Δεν ειναι να παραπονιεσαι :D
    Χαλαρωσε με τις προπονησεις οπως ηταν αναμενομενο, βαλε κ λιπαρα ψαρια στη διατροφη σου 2-3 φορες τη βδομαδα, μοσχαρακι απαχο κ απολαυσε το.

    Για προπονηση αν πας 3 φορες σκεψου ενα push pull legs ή στο 4ημερο ενα απλο σπλιτ το συνηθισμενο.
    (Εγω θα σου προτεινα να πας 3ημερο μιας κ χτυπησε καμπανακια ο οργανισμος σου)
    Κοιμησου πολυ και μετα απο 3 μηνες θα σαι σαν καινουριος.

    Τωρα για θολωμα κλπ που λες εγω μια χαρα σε βλεπω. Μακαρι στα κιλα σ να μαι κ εγω ετσι!!

    Edit:
    Για το οριο σ που λες, πιστευω οτι τον τελευταιο καιρο υπερπροπονουσουν με αποτελεσμα να "μπουκωσει" το σωμα σ και να μην εχεις μεγαλες αλλαγες ενω εισαι 100% συνεπης στο προγραμμα.

    (Το καταλαβα κ πανω μ σε καποιες ομαδες που εκανα πολλα σετ παραπανω, απο ενα σημειο κ μετα φουλ στασιμοτητα, μολις χαλαρωσα ξεμπουκωσαν)
    Last edited by iLikeBB; 11-12-15 at 20:33.

  7. #1927
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Το μονο κραξιμο το οποιο θα υπονοησω και μετεφρασε το οπως θες ειναι το οτι πηγες να κανεις προπονηση και ενω σ επιασε πονος συνεχισες να κανεις.Ε τωρα δεν χρειαζεται να σου πω τι περιλαμβανει το κραξιμο.Για εκτομορφος εχεις πολυ καλη μυικοτητα.Πανε να δεις τι ακριβως και που ακριβως ειναι ο πονος που εχεις και απο κει και περα και 3 με 4 προπονησεις μια χαρα προγραμμα κανεις.ειτε full bodyx3 ειτε lower/upper/of/lower/upper off off τυπου.βεβαια ολα αυτα ΑΦΟΥ δεις τι συμβαινει με τον πονο σου και αφου ο γιατρος που θα πας να το δεις σου πει οκ μπορεις να γυμναστεις.η προσαρμογη που πρεπει να κανεις για μενα ειναι η αντιληψη οτι ολοι εχουμε ορια και οσο πιο κοντα ειμαστε σ αυτα τοσες περισσοτερες υποχωρησεις θα πρεπει να κανουμε και τοσο λιγοτερη βελτιωση θα βλεπουμε με καθε επιπλεον προσπαθεια.απο συμπληρωματα δεν ξερω τι παιρνεις αλλα αφου συννενοηθεις και με τον δευτερο γιατρο(ναι επιμενω και πρεπει να πας να το δεις) θα ρωτουσα τον γιατρο αν μπορω να παιρνω omega που γενικα κανουν καλο και αν σου πει ο δευτερος γιατρος να συνεχισεις ελαφρια ασκηση με ισως καποιο συμπληρωμα η αγωγη για τον πονο/κλειδωσεις οτι σου πει τελος παντων κατι για το οποιο θα ενημερωσεις και τον πρωτο γιατρο.Αυτα τα φιλικα οπως παντα απο μενα και περιμενω νεα απ τον γιατρο no 2.
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  8. #1928
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Ε χωρκον μου εγιω εκαννα με για μεςομορφο να σου πω την αληθκειαν!

    δηλαδη τωρα εγιω 2 χρονια βαρη (τον 1 σοβαρον προγραμμα τζιαι διατροφην) εφτασα το οριο μου ας το πουμεν ετσι;

    ε χωρκανε μου εν τζαι μπορω να καταλαβω και 100% αλλα μαλλον για εκτομορφος μου καμνεις...

    ANW...σιεστα τουτα...

    Τα ορια σου ε θα τα δεις ποττε...οποταν εχεις περιθωρια βελτιώσης...απλα ε να σου πω κατι που σου το ξαναειπα...μεν πιανεις τυπους γραμμενους σε βιβλια...που μιλανε για ουλλους το ιδιο τζαι να τα καμνεις copy-paste σε σενα!!!Δεν είναι όλα για ολους το ιδιο...οποταν δοκιμαζε πραματα...αφου εισαι σε ψηλο επιπεδο...δοκιμαζε πραματα...βαρια φορτια...λια φορτια...δισετ--τρισετ...giant set...σουπερσετ....προκωποση...τα παντα...και στην διατροφή σου...κοψε υδατανθρακα βαλε λιπη...η το αντιθετο...βαλε βοδινο...χοιρινο...πουρκουρι...

    Αυξησε θερμιδες...μειωσε θερμιδες...και δωκε χρονο να μαθεις τι σου δουλευκει...

    Οσο για το θεμα σου με τη τεστο ειπα να μεν επέμβω...αφου θα πιαινες σε γιατρο...μεν εχεις καμμια εννοια...μια χαρα εισαι αν λαβεις υποψη και ποσο γυμνάζεσαι...

    Τα συμπληρώματα που παιρνεις...ειτε τα παιρνεις...ειτε ο ι...καμμια διαφορα ε θα καμουν στις συγκεκριμένες αναλυσεις...η καπου αλλου..αλλα τεσπα!!!

    Δοκιαμσε για αρχη να χαμηλωσει πολύ φορτιο στα προγράμματα σου...κοψε διαλείμματα και δωστου να καταλαβει με πολλες επαναλήψεις..αφου πονεις θεμας...και μετα αλλασεις παλε...

    Ατε...ότι θελεις...ένα χωρκον ειμαστε...τζαι τους χωρκανους μου πονω τους!!
    Last edited by Leo 11; 11-12-15 at 20:50.
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  9. #1929
    Senior Bodybuilder iceburner's Avatar
    Join Date
    07-03-12
    Location
    Athens
    Posts
    2,926

    Default

    Καλησπέρα σας....
    να πω μία γνώμη επιγραμματικά..και λίγο λιτά..

    1. Πάρε 1 ολοκληρη εβδομάδα οφ. περπάτα έξω..ανέβα ένα βουνό..διάβασε ένα βιβλίο. δε με νοιάζει τι θα κάνεις , μην πας για βάρη.
    2. Περίμενε αποτελέσματα από γιατρούς και να είσαι θετικός. Η ψυχολογία μας, μας βοηθάει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απότι φανταζόμαστε.
    3. Καλός είσαι στις φωτό. Δεν έχεις πιάσει κανέναν μαξ-αλλά μη περιμένεις και ασύλληπτες αλλαγές σε 1-2-3 μήνες ξέρω γω.
    4. Μέχρι να τελειώσει ο χρόνος (ΜΕΤΑ την εβδομάδα του οφ) κάνε 4-5 προπονήσεις φουλ μποντι "χαλαρα" (τίποτα κάτω από 12-15 ρεπς) να αναρρώσει το ΚΝΣ σου , πλήρως
    5. Κάνε 2-3 τσιτ χωρίς τύψεις

    Και από το νέο χρόνο..εμένα θα μου άρεσε ένα πρόγραμμα upper / lower ή ένα push / pull / legs

    ΦΙλικά!
    May the force be with you!

    https://www.youtube.com/channel/UC2048RHf8N0c1dSgdorMDlw

  10. #1930
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Καλησπέρα σας....
    να πω μία γνώμη επιγραμματικά..και λίγο λιτά..

    1. Πάρε 1 ολοκληρη εβδομάδα οφ. περπάτα έξω..ανέβα ένα βουνό..διάβασε ένα βιβλίο. δε με νοιάζει τι θα κάνεις , μην πας για βάρη.
    2. Περίμενε αποτελέσματα από γιατρούς και να είσαι θετικός. Η ψυχολογία μας, μας βοηθάει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απότι φανταζόμαστε.
    3. Καλός είσαι στις φωτό. Δεν έχεις πιάσει κανέναν μαξ-αλλά μη περιμένεις και ασύλληπτες αλλαγές σε 1-2-3 μήνες ξέρω γω.
    4. Μέχρι να τελειώσει ο χρόνος (ΜΕΤΑ την εβδομάδα του οφ) κάνε 4-5 προπονήσεις φουλ μποντι "χαλαρα" (τίποτα κάτω από 12-15 ρεπς) να αναρρώσει το ΚΝΣ σου , πλήρως
    5. Κάνε 2-3 τσιτ χωρίς τύψεις

    Και από το νέο χρόνο..εμένα θα μου άρεσε ένα πρόγραμμα upper / lower ή ένα push / pull / legs

    ΦΙλικά!

    Ναι...και μετα αρχισε εσυ το κεντημα!!!

    μην χανεις σαλιο...χειρότερος από σενα είναι...ποσες και ποσες φορες του τα εψαλλα...αλλα αυτος...χαβα αρμενικο!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  11. #1931
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by iLikeBB View Post
    Ο, τι σου πε ο Λεω. Μην αγχωνεσαι , δεν κανεις κ επαγγελματικο bbing.Να εισαι αυστητος αλλα με μετρο!

    Επισης ειδαι ηδη μολις 2 χρονια στο αθλημα κ εχεις σωμα που αλλοι παλευουν 5++ χρονια. Δεν ειναι να παραπονιεσαι :D
    Χαλαρωσε με τις προπονησεις οπως ηταν αναμενομενο, βαλε κ λιπαρα ψαρια στη διατροφη σου 2-3 φορες τη βδομαδα, μοσχαρακι απαχο κ απολαυσε το.

    Για προπονηση αν πας 3 φορες σκεψου ενα push pull legs ή στο 4ημερο ενα απλο σπλιτ το συνηθισμενο.
    (Εγω θα σου προτεινα να πας 3ημερο μιας κ χτυπησε καμπανακια ο οργανισμος σου)
    Κοιμησου πολυ και μετα απο 3 μηνες θα σαι σαν καινουριος.

    Τωρα για θολωμα κλπ που λες εγω μια χαρα σε βλεπω. Μακαρι στα κιλα σ να μαι κ εγω ετσι!!

    Edit:
    Για το οριο σ που λες, πιστευω οτι τον τελευταιο καιρο υπερπροπονουσουν με αποτελεσμα να "μπουκωσει" το σωμα σ και να μην εχεις μεγαλες αλλαγες ενω εισαι 100% συνεπης στο προγραμμα.

    (Το καταλαβα κ πανω μ σε καποιες ομαδες που εκανα πολλα σετ παραπανω, απο ενα σημειο κ μετα φουλ στασιμοτητα, μολις χαλαρωσα ξεμπουκωσαν)
    Καλημέρα Θάνο. Το ότι δεν κάνω επαγγελματικό bbing δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να προσπαθώ όσο το δυνατόν περισσότερο. Τώρα κι εγώ αναγνωρίζω ότι το παρακάνω και γι' αυτό είναι ο πιθανότερος λόγος που οδήγησε εδώ. Τραυματισμοί. Διαλυμένο ΚΝΣ και επηρεασμός τον ορμόνων κλπ.

    Το σχόλιο με το σώμα μου που άλλοι παλεύουν 5++ χρόνια και παραπονιέμαι τώρα. Προσωπικά κοιτάω την δική μου βελτίωση άσχετο το πόσο καιρό ασχολούμαι Ε πάντα θα παραπονιέμαι και πάντα θα γκρινιάζω. Πως να το κάνουμε? Πιστεύω ότι θα μπορούσα να είμαι και καλύτερα σωματικά και ότι έχω περισσότερα να δώσω. Και ίσως αν μην το παράκανα σε τόσο βαθμό τώρα να ήμουν και καλύτερα σωματικά.

    Τώρα με τις προπονήσεις θα κινηθώ πάνω σε αυτά που είπε ο Πάγος αναγκαστικά. OFF από βάρη μέχρι την Δευτέρα. Λίγο αερόβια απλά για να μην κάθομαι σπίτι. Μετά 2 βδομάδες χαλαρά και μετά για τουλάχιστον 3 μήνες 4 φορές την εβδομάδα. Θα αλλάξω λίγο το στυλ προπόνησης σε push/pull/legs το οποίο η 4η μέρα θα είναι ανά βδομάδα ξανά push ή pull η legs.

    Διατροφικά έχω μειώσει πολύ της θερμίδες γύρω στις 3000-3200 που είναι περίπου οι θερμίδες συντήρησης μου.

    Ε αφού θολός είμαι ρε αδερφέ! Τι να πω? Ότι είμαι καθαρός για να πειστώ? ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ!
    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Το μονο κραξιμο το οποιο θα υπονοησω και μετεφρασε το οπως θες ειναι το οτι πηγες να κανεις προπονηση και ενω σ επιασε πονος συνεχισες να κανεις.Ε τωρα δεν χρειαζεται να σου πω τι περιλαμβανει το κραξιμο.Για εκτομορφος εχεις πολυ καλη μυικοτητα.Πανε να δεις τι ακριβως και που ακριβως ειναι ο πονος που εχεις και απο κει και περα και 3 με 4 προπονησεις μια χαρα προγραμμα κανεις.ειτε full bodyx3 ειτε lower/upper/of/lower/upper off off τυπου.βεβαια ολα αυτα ΑΦΟΥ δεις τι συμβαινει με τον πονο σου και αφου ο γιατρος που θα πας να το δεις σου πει οκ μπορεις να γυμναστεις.η προσαρμογη που πρεπει να κανεις για μενα ειναι η αντιληψη οτι ολοι εχουμε ορια και οσο πιο κοντα ειμαστε σ αυτα τοσες περισσοτερες υποχωρησεις θα πρεπει να κανουμε και τοσο λιγοτερη βελτιωση θα βλεπουμε με καθε επιπλεον προσπαθεια.απο συμπληρωματα δεν ξερω τι παιρνεις αλλα αφου συννενοηθεις και με τον δευτερο γιατρο(ναι επιμενω και πρεπει να πας να το δεις) θα ρωτουσα τον γιατρο αν μπορω να παιρνω omega που γενικα κανουν καλο και αν σου πει ο δευτερος γιατρος να συνεχισεις ελαφρια ασκηση με ισως καποιο συμπληρωμα η αγωγη για τον πονο/κλειδωσεις οτι σου πει τελος παντων κατι για το οποιο θα ενημερωσεις και τον πρωτο γιατρο.Αυτα τα φιλικα οπως παντα απο μενα και περιμενω νεα απ τον γιατρο no 2.
    Ελα Δημήτρη.

    Ε ναι. Δοκίμασα, έκανα και εκεί που δεν μπορούσα άλλο σταμάτησα Μήτσο. Το να μην πήγαινα καθόλου για μένα θα σήμαινε ότι δεν προσπάθησα. Και το ότι δεν προσπάθησα πάει να πει δεν έδωσα το 100% πριν τα παρατήσω. Τώρα έχει ξεκούραση. Σιγά σιγά υποχωρεί ο πόνος στην πλάτη αφού ξανάρχισα τα αντιφλεγμονώδη. Συμπληρώματα έπαιρνα πρωτείνη κρεατίνη αμινοξέα και γλουκοζαμίνη. Τώρα θα τα σταματήσω όλα.
    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    ε χωρκανε μου εν τζαι μπορω να καταλαβω και 100% αλλα μαλλον για εκτομορφος μου καμνεις...

    ANW...σιεστα τουτα...

    Τα ορια σου ε θα τα δεις ποττε...οποταν εχεις περιθωρια βελτιώσης...απλα ε να σου πω κατι που σου το ξαναειπα...μεν πιανεις τυπους γραμμενους σε βιβλια...που μιλανε για ουλλους το ιδιο τζαι να τα καμνεις copy-paste σε σενα!!!Δεν είναι όλα για ολους το ιδιο...οποταν δοκιμαζε πραματα...αφου εισαι σε ψηλο επιπεδο...δοκιμαζε πραματα...βαρια φορτια...λια φορτια...δισετ--τρισετ...giant set...σουπερσετ....προκωποση...τα παντα...και στην διατροφή σου...κοψε υδατανθρακα βαλε λιπη...η το αντιθετο...βαλε βοδινο...χοιρινο...πουρκουρι...

    Αυξησε θερμιδες...μειωσε θερμιδες...και δωκε χρονο να μαθεις τι σου δουλευκει...

    Οσο για το θεμα σου με τη τεστο ειπα να μεν επέμβω...αφου θα πιαινες σε γιατρο...μεν εχεις καμμια εννοια...μια χαρα εισαι αν λαβεις υποψη και ποσο γυμνάζεσαι...

    Τα συμπληρώματα που παιρνεις...ειτε τα παιρνεις...ειτε ο ι...καμμια διαφορα ε θα καμουν στις συγκεκριμένες αναλυσεις...η καπου αλλου..αλλα τεσπα!!!

    Δοκιαμσε για αρχη να χαμηλωσει πολύ φορτιο στα προγράμματα σου...κοψε διαλείμματα και δωστου να καταλαβει με πολλες επαναλήψεις..αφου πονεις θεμας...και μετα αλλασεις παλε...

    Ατε...ότι θελεις...ένα χωρκον ειμαστε...τζαι τους χωρκανους μου πονω τους!!
    Έλα χωρκόν μου. Ψηλον επίπεδον εν είμαι σε καμιάν περίπτωσην ρε παρέα μου όμως ξέρω το ότι εν λειτουργούν σε ούλους τα ίδια. Πειραματίζουμαι όμως ως τζιαμέ που φτάνει το σιέριν μου. Δηλαδή: Εγιώ πιστεύκω ότι αμαν σου δουλέψει 1 πράμαν καλά ή κακά πάνω σου εν ιξέρεις 100% πόθεν εδούλεψεν. Μπορεί ναν η διατροφή, η ξεκούραση, ο υπνος, η προπόνηση, η ψυχολογία. Τζιαι τούτα ούλα έχουν που 1000 παράμετρους το καχέναν. Ιφ γιου νόου γουοτ αι μιν! Έννεν έτσι? Τωρά πρώτη φοράν εννα δοκιμάσω push/pull/legs 4 ήμερον όμως. Για το φορτίον ως τωρα έχει πάνω που 1 χρόνον επίεννα βαρετά ώσπου να φκω fail. Tωρά μπορεί να το αλλάξω. Εννα δείξει στην πορείαν!! Για την τεστο πιστεύκω ότι αν μεν είχα υποανάρρωσην (γιατί έτσι πιστεύκω ότι γινίσκεται τζιαι όι υπερπροπόνηση) μπορεί να ήμουν τζιαι καλλύττερα σωματικά. Τζιαι για τα συμπληρώματα ξέρω το ότι οι περίτου γιατροί εν ενάντια αλλά τούτος που επία παίρνουν του τζιαι αθλητές της μάππας. Εν έδειξεν να εν ποτζίντους προκατηλειμμένους με τα συμπληρώματα απλά εν ως "πείραμαν" τζιαι είπα να το δοκιμάσω.

    Ευκαριστώ πολλά για το ενδιαφέρον σου πάντως τζιαι τες συμβουλές. Εκτιμώ το!
    Quote Originally Posted by iceburner View Post
    Καλησπέρα σας....
    να πω μία γνώμη επιγραμματικά..και λίγο λιτά..

    1. Πάρε 1 ολοκληρη εβδομάδα οφ. περπάτα έξω..ανέβα ένα βουνό..διάβασε ένα βιβλίο. δε με νοιάζει τι θα κάνεις , μην πας για βάρη.
    2. Περίμενε αποτελέσματα από γιατρούς και να είσαι θετικός. Η ψυχολογία μας, μας βοηθάει σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό απότι φανταζόμαστε.
    3. Καλός είσαι στις φωτό. Δεν έχεις πιάσει κανέναν μαξ-αλλά μη περιμένεις και ασύλληπτες αλλαγές σε 1-2-3 μήνες ξέρω γω.
    4. Μέχρι να τελειώσει ο χρόνος (ΜΕΤΑ την εβδομάδα του οφ) κάνε 4-5 προπονήσεις φουλ μποντι "χαλαρα" (τίποτα κάτω από 12-15 ρεπς) να αναρρώσει το ΚΝΣ σου , πλήρως
    5. Κάνε 2-3 τσιτ χωρίς τύψεις

    Και από το νέο χρόνο..εμένα θα μου άρεσε ένα πρόγραμμα upper / lower ή ένα push / pull / legs

    ΦΙλικά!
    Φιλικά ευχαριστώ αρχηγέ μου! Οφφ πήραμε αναγκαστικά αν και μερικές μέρες κάνω λίγο cardio και σάουνα απλά για να βγω από το σπίτι και να μην λιώνω στον καναπέ αγγίζοντας τα όρια της κατάθλιψης¨!! Προσωπικά στις φωτό με κόβω περισσότερο για χοντρούλη παρά για καλό. Ασύλληπτες διαφορές και βελτιώσεις δεν περιμένω. Απλά όπως είπα και στα άλλα παιδιά ίσως το γεγονός ότι είχα γ@#$σει το ΚΝΣ και επηρεάστηκαν οι ορμόνες (και νομίζω ότι αυτό γινόταν για πάρα πολύ καιρό) αν δεν ήταν όλα αυτά ίσως να ήμουν κάπως καλύτερος. Γιατί από διατροφή και προπόνηση θεωρώ ότι τα πήγαινα αρκετά καλά ή τουλάχιστον στον καλύτερο βαθμό που μπορούσα (από τις γνώσεις που πήρα από το φόρουμ),
    2-3 cheat θα γίνουν τις γιορτές αναγκαστικά και ίσως γίνουν και μερικά εντός του Γεννάρη λόγω υποχρεώσεων. Προγραμματισμένα πάντα αλλά χωρίς τύψεις δύσκολο. Πρωινό αερόβιο στάνταρ πριν από κάθε cheat και ίσως και την επομένη. Πάντως από τις 15 του Νοέμβρη έχω να κάνω cheat και ντάξει δεν είναι ότι δεν πεθύμησα αλλά δεν καίγομαι κι όλας!

    Τα λέμε εμείς αρχηγέ και ευχαριστώ!
    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    Ναι...και μετα αρχισε εσυ το κεντημα!!!

    μην χανεις σαλιο...χειρότερος από σενα είναι...ποσες και ποσες φορες του τα εψαλλα...αλλα αυτος...χαβα αρμενικο!!!!
    Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το λογκ του πάγου. Δεν ξέρω αν είμαι χειρότερος ή όχι αλλά τα παγοοφ του ήταν και είναι το κάτι άλλο!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  12. #1932
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Παντελαρα εχω να γραψω πολυ καιρο στο φορουμ, αλλα διαβαζοντας το λογκ σου ειπα να συμμετασχω

    Πρωτα απ ολα να σου πω οτι χαιρομαι που σε ξαναβλεπω εδω μεσα !

    Επειτα.... Ρε Παντελη καθε φορα εδω μεσα ειτε ειναι καλοκαιρι ειτε ειναι χειμωνας οι περισσοτεροι σου λεμε να ξεκουραστεις και δεν ακους Χριστο! Χαχαχχα!
    Τι πραγμα ειναι αυτο βρε με σενα να μην ακους κανεναν :p

    Χαιρομαι που τωρα διαβαζω οτι καταλαβαινεις οτι δεν κανεις καλο στον εαυτο σου μ αυτον τον τροπο. Εισαι νεο παιδι, εισαι ερασιτεχνης δεν υπαρχει κανενας λογος να πιεζεις ετσι τον οργανισμο σου. Το ...περισσοτερο δεν ειναι και το καλυτερο παντα.
    Ξερεις οτι σου μιλαει καποιος που χει περασει (και περναει) πολλα.
    Η σωστη αναρρωση παιζει τεραστιο ρολο!!!

    Τι διαβασα παραπανω; Επαιρνες αντιφλεγμονωδη και πηγαινες τζιμ; Αν καταλαβα σωστα, αυτο ειναι λαθος, οταν παιρνεις αντιφλεγμονωδη το πιο σωστο ειναι να απεχεις

    Ο ice σου ειπε μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ βδομαδα οφ, κι οταν λεμε οφ κατα τη γνωμη μου πρεπει να βγαλεις και την αεροβια. Να μη κουραζεσαι ρε παιδι μου, δωσε στο σωμα σου τη ξεκουραση που σου ΦΩΝΑΖΕΙ οτι ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!!

    Κι εγω τωρα μια βδομαδα δεν εχω παει γιατι ειχα ζαλαδες και θα μου οεφτε τιποτα στο κεφαλι :p αν μου ελειψε; Ναι βεβαια περιμενω πως κ πως να παω σημερα, αλλα εκανα υπομονη γιατι αυτο ηταν το σωστο


    Αντε φιλε μου ελπιζω να ακολουθησεις τις συμβουλες, ειναι ολες για το καλο σου και μονο.

    Καλη ξεκουραση, καλη συνεχεια στις προπονησεις σου επειτα!

  13. #1933
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Παντελή διάβασα το λόγκ σου μετά από καιρό! Λοιπόν θα σου πω και ας μη μου ξανα μιλήσεις ποτέ δεν ξέρω άν το έχεις καταλάβει αλλα η όλη φάση σου έχει γίνει ψύχωση! Και μη μου αρχίσεις τα θολωσα έκανα είμαι μαλωμένος με το λιπος και έτσι είμαι καις το σώμα σου! Βαράει εδώ και τόσο καιρό καμπανάκια για να ηρεμίσεις! Στο λέμε τόσοι εδώ μέσα! Εμείς λες να μην θέλουμε να βλέπουμε βελτιώσεις στο σώμα μας???? Λες να μη θέλουμε να ήμαστε όλο το χρόνο φέτες???? Θέλεις να δεις πόσα άτομα σου λέμε να κάνεις παύση??? Να μη πάς ούτε καν έξω από το γυμναστηριο? Και άσε με εμένα αλλά άτομα που ασχολούνται χρόνια αλλά και οι εξετάσεις σου! Το μόνο που κάνεις είναι να χαλιέσαι και τίποτε άλλο! Δεν σου λέω να χαλάσεις διατροφές και τα παρατησεις!
    Όπως λέει και ο πάγος φιλικά!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  14. #1934
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Καλησπέρα.

    Πήγα προχθές στον γιατρό. Είδε τις αναλύσεις και μου ζήτησε από το ίδιο αίμα να γίνουν και αναλύσεις Προλακτίνης/FSH-LH/E2. Σήμερα το μεσημέρι πήρα τα αποτελέσματα και τώρα μόλις έχω επιστρέψει από τον γιατρό. Υπάρχει χαμηλή LH που απ' ότι κατάλαβα από τα όσα μου είπε είναι προορμόνη που βρίσκεται στον εγκέφαλο και "διατάζει" την παραγωγή τεστο. Ο λόγος? 'Εντονη άσκηση. Έτσι λοιπόν μου ζήτησε να μειώσω τις μέρες που πάω προπόνηση σε 3-4 και να βγάλω εκτός όλα τα συμπληρώματα διατροφής, να το κάνω αυτό για 3 μήνες και μετά να ξανακάνω αναλύσεις Τεστο/FSH-LH και να ξαναπάω.

    Έτσι λοιπόν πρέπει να κάνω μια αναπροσαρμωγή σε προπόνηση/διατροφή/συμπληρώματα για τους επόμενους 3 μήνες τουλάχιστον.

    Ο πόνος στο δεξί φτερό από την Τετάρτη δεν έχει υποχωρήσει και σήμερα ήταν εντονότερος.

    Χθες αν και τις προηγούμενες βδομάδες έκανα λίγο αερόβιο και κοιλιακους/ραχιαίους/γέφυρες με βάρος έκανα μόνο 45λεπτά ποδήλατο νηστικός.

    Σήμερα πρωί ζυγίστηκα. Ένδειξη: 83.1kg

    Είπα να δοκιμάσω να πάω για προπόνηση.

    10 λεπτά ποδήλατο

    SLDL: 8x100kg 8x110kg 12x80kg + drop 12x60kg (o πόνος έντονος από το 1ο σετ γι' αυτό και μείωσα kg και έκανα drop το 3ο και το 4ο)
    Πρέσσα ποδιών οριζόντια (μηχάνημα): 8x160kg 8x180kg 8x200kg (duck stance)
    Leg Curl 1-1 πόδι ανάποδα στο Leg ext. που φοτώνουμε δίσκους: 8x15kg 8x17kg 6x19kg (kg ανά πόδι και υποβοήθηση στην θετική 2-3 επαναλήψεων του 3ου σετ.

    Δοκίμασα να κάνω και Leg Curl ξάπλα. Δεν μπόρεσα να κάνω ούτε 1 επανάληψη. Ο πόνος τόσο έντονος που μου έκοβε την ανάσα. Κάθισα, βλαστίμησα καμιά 200ριά φορές, νεύρα κλπ. Σκεφτόμουν κανά 10λεπτο τι να κάνω και αποφάσησα να κάνω ποδήλατο για 50λεπτά. Ο πόνος ακόμα δεν έχει υποχωρήσει. Σήμερα έψαχνα άδικα να βρω που λέει και ο μεγάλος 1 θετικό από όλα αυτά.

    Διατροφή:

    1: 7 ασπράδια 3 ολόκληρα 155γρ. βρώμη 300γρ. mix forest berries
    2: 1 scoop whey
    3: 120γρ. κότα 150γρ. ρύζι
    4: 100γρ. κότα 150γρ. ρύζι
    5: 140γρ. κότα 300γρ. πατάτα 15γρ. φέτα
    6: 250γρ. γιαούρτι 0% 100γρ. cottage 10γρ. φυστικοβούτυρο

    Εδώ είναι οι φωτο προόδου (αν μπορεί να οριστεί πρόοδος αφού στα δικά μου μάτια τουλάχιστον είναι ανύπαρκτη) του άνω σώματος σήμερα αφού έφαγα πρωινό στα 83.1kg

    Χοντρούλης!

    ImageUploadedByTapatalk1449852428.758458.jpg ImageUploadedByTapatalk1449852441.895221.jpg ImageUploadedByTapatalk1449852453.800901.jpg

    Κράξτε ελεύθερα!

    Υ.Γ: Οποιεσδηποτε γνωμες για προγραμμα (σπλιτ), διατροφη κλπ ευπροσδεκτες
    Γεια σου ρε Παντελη θηριο!!
    Ωραιος ρε φιλε, και ακομα "στεγνος" εισαι τι χοντρουλης λες!!!

  15. #1935
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Παντελαρα εχω να γραψω πολυ καιρο στο φορουμ, αλλα διαβαζοντας το λογκ σου ειπα να συμμετασχω

    Πρωτα απ ολα να σου πω οτι χαιρομαι που σε ξαναβλεπω εδω μεσα !

    Επειτα.... Ρε Παντελη καθε φορα εδω μεσα ειτε ειναι καλοκαιρι ειτε ειναι χειμωνας οι περισσοτεροι σου λεμε να ξεκουραστεις και δεν ακους Χριστο! Χαχαχχα!
    Τι πραγμα ειναι αυτο βρε με σενα να μην ακους κανεναν :p

    Χαιρομαι που τωρα διαβαζω οτι καταλαβαινεις οτι δεν κανεις καλο στον εαυτο σου μ αυτον τον τροπο. Εισαι νεο παιδι, εισαι ερασιτεχνης δεν υπαρχει κανενας λογος να πιεζεις ετσι τον οργανισμο σου. Το ...περισσοτερο δεν ειναι και το καλυτερο παντα.
    Ξερεις οτι σου μιλαει καποιος που χει περασει (και περναει) πολλα.
    Η σωστη αναρρωση παιζει τεραστιο ρολο!!!

    Τι διαβασα παραπανω; Επαιρνες αντιφλεγμονωδη και πηγαινες τζιμ; Αν καταλαβα σωστα, αυτο ειναι λαθος, οταν παιρνεις αντιφλεγμονωδη το πιο σωστο ειναι να απεχεις

    Ο ice σου ειπε μια ΟΛΟΚΛΗΡΗ βδομαδα οφ, κι οταν λεμε οφ κατα τη γνωμη μου πρεπει να βγαλεις και την αεροβια. Να μη κουραζεσαι ρε παιδι μου, δωσε στο σωμα σου τη ξεκουραση που σου ΦΩΝΑΖΕΙ οτι ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!!!

    Κι εγω τωρα μια βδομαδα δεν εχω παει γιατι ειχα ζαλαδες και θα μου οεφτε τιποτα στο κεφαλι :p αν μου ελειψε; Ναι βεβαια περιμενω πως κ πως να παω σημερα, αλλα εκανα υπομονη γιατι αυτο ηταν το σωστο


    Αντε φιλε μου ελπιζω να ακολουθησεις τις συμβουλες, ειναι ολες για το καλο σου και μονο.

    Καλη ξεκουραση, καλη συνεχεια στις προπονησεις σου επειτα!
    Γεια σου ρε Μαργαρίτα!!! Τι κάνεις?

    Λοιπόν. Για να είμαι ειλικρινής όταν έκανα αναλύσεις είχα το άγχος για το τι θα δειξουν και μετά το αγχος τι θα πει ο γιατρός. Είχα τις υποψίες μου γι' αυτό και ζήτησα να γίνουν αναλύσεις ορμόνων. Και ειδικά όταν με ταλαιπωρούσε αυτός ο πόνος στην πλάτη από τη νευραλγία ειλικρινέστατα μου ήρθες στο μυαλό. Χιλιοταλαιπωρημένη αλλά να μην τα παρατάς ποτέ. Καποτε σου έγραφα ότι αν και δεν έχω περάσει από αυτά που πέρασες εσύ μπορούσα να καταλάβω μέχρι κάποιον βαθμό τη θέση σου. Ε και τώρα σε κατάλαβα κάπως και από πρώτο χέρι ας το πούμε!

    Ντάξει αντιφλεγμονώδη και γυμναστήριο δεν ξέρω κατά πόσο επηρεάζει μια προπόνηση απλά ξέρω ότι δεν γίνεται η "ίδια" δουλειά όπως το να μην έπαιρνα αντιφλεγμονώδη.

    Ο πάγος και ο γιατρός είπαν να απέχω από τα βάρη. Ούτε αερόβια θα έκανα και δεν θεωρώ καν ότι κάνω αερόβια. Πιο πολύ βόλτα είναι αφού είναι σε τελείως χαλαρό ρυθμό. Και πιο πολύ το κάνω γιατί βαριέμαι όλη μέρα σπίτι. Είναι ο μόνος λόγος να βγω από το σπίτι. Δεν θέλω να κάθομαι όλη μέρα σε 1 καναπέ λες και είμαι ετοιμοθάνατος!!!

    Το ξέρω ότι είναι για το καλό μου και αυτός είναι ο μόνος λόγος να απέχω από τα βάρη αν και μου είναι δύσκολο! Ελπίζω να είχες καλή προπόνηση.

    Ευχαριστώ και τα λέμε!
    Quote Originally Posted by anna_lou View Post
    Παντελή διάβασα το λόγκ σου μετά από καιρό! Λοιπόν θα σου πω και ας μη μου ξανα μιλήσεις ποτέ δεν ξέρω άν το έχεις καταλάβει αλλα η όλη φάση σου έχει γίνει ψύχωση! Και μη μου αρχίσεις τα θολωσα έκανα είμαι μαλωμένος με το λιπος και έτσι είμαι καις το σώμα σου! Βαράει εδώ και τόσο καιρό καμπανάκια για να ηρεμίσεις! Στο λέμε τόσοι εδώ μέσα! Εμείς λες να μην θέλουμε να βλέπουμε βελτιώσεις στο σώμα μας???? Λες να μη θέλουμε να ήμαστε όλο το χρόνο φέτες???? Θέλεις να δεις πόσα άτομα σου λέμε να κάνεις παύση??? Να μη πάς ούτε καν έξω από το γυμναστηριο? Και άσε με εμένα αλλά άτομα που ασχολούνται χρόνια αλλά και οι εξετάσεις σου! Το μόνο που κάνεις είναι να χαλιέσαι και τίποτε άλλο! Δεν σου λέω να χαλάσεις διατροφές και τα παρατησεις!
    Όπως λέει και ο πάγος φιλικά!
    Ρε Αννιω? Λέγε ότι θες λέγε εγώ θα σ' αγαπώ!!! Πέραν της πλάκας. Ε αφού πήρα οφφ μέχρι την άλλη Δευτέρα (αμήν και πότε θα περάσουν οι μέρες). Όσο για το θόλος, το λίπος κλπ που λες αφού έτσι είμαι εκ γενετής. Ποτέ δεν είμαι ευχαριστημένος! Τι να κάνω? Δεν μπορώ να το αλλάξω!!!

    Διατροφή θα χαλάσει μόνον εφ' όσον γίνουν τα cheat αλλά και πάλι προγραμματισμένα!

    Εκτιμώ το ενδιαφέρον και τες συμβουλές. Ευχαριστώ!

    Τα έγραψα πιο πάνω και στην Μαργαρίτα. Πιο πολύ βόλτα είναι παρά αερόβιο. Απλά και μόνο για να βγαίνω λίγο από το σπίτι. Γυμναστήριο πάω μόνο τις μέρες που είναι ανοικτή η σάουνα, γλυκοκοιτάζω τους αλτήρες και τις μπάρες αλλά δεν αγγίζω! Λίγο ποδήλατο τελείως χαλαρά και μετά σάουνα και πίσω σπίτι.
    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Γεια σου ρε Παντελη θηριο!!
    Ωραιος ρε φιλε, και ακομα "στεγνος" εισαι τι χοντρουλης λες!!!
    Γεια σου φιλε μου!

    Είδα το τόπικ που άνοιξες χθες, το διάβασα αλλά ήμουν εκτός και μετά ξέχασα να σου γράψω. Θα σου γράψω εδώ λοιπόν ότι έχεις τα συγχαρητήρια μου, πρώτον για το ότι δεν τα παρατησες παρ' όλο που βρήκες δυσκολίες και εμπόδια και απόδειξες ότι όποιος θέλει ψάχνει τρόπους και όχι δικαιολογίες. Και δεύτερον για το ότι έχεις ανέβει σωματικά παρ' όλο που δεν είχες στην διάθεση σου μπάρες, δίσκους, αλτήρες, μηχανήματα πόσο μάλλον τώρα που θα επιστρέψεις στο γυμναστήριο!!!

    Όσο για μένα στεγνός δεν είμαι αλλά θα μπορούσα να είμαι και καλύτερα!!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  16. #1936
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Καλα εγω δε μπορεσα ουτε σημερα να παω, σε γιατρο κατεληξα και το σαββατο ημουν νοςοκομειο χαχαχαχ αλλα τι να γινει...πιστευω να παω αυριο!!! :p

    Χαιρομαι που σε βλεπω συνειδητοποιημενο, εισαι σε λεβελ που πολλοι ονειρευονται να πανε! Απλα βαζε τη ξεκουραση και το deload στο προγραμμα οταν χρειαζεται, και θα θεις το σωμα σου ποσο καλυτερα θ ανταπικριθει


    Οσο για το οτι με θυμηθηκες, στεναχωριεμαι που περασες ασχημη στιγμη αλλα χαιρομαι κιολας που βλεπω πως εδω μεσα ο ενας ειναι πηγη εμπνευσης για τον αλλον ;)

  17. #1937
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Καλα εγω δε μπορεσα ουτε σημερα να παω, σε γιατρο κατεληξα και το σαββατο ημουν νοςοκομειο χαχαχαχ αλλα τι να γινει...πιστευω να παω αυριο!!! :p

    Χαιρομαι που σε βλεπω συνειδητοποιημενο, εισαι σε λεβελ που πολλοι ονειρευονται να πανε! Απλα βαζε τη ξεκουραση και το deload στο προγραμμα οταν χρειαζεται, και θα θεις το σωμα σου ποσο καλυτερα θ ανταπικριθει


    Οσο για το οτι με θυμηθηκες, στεναχωριεμαι που περασες ασχημη στιγμη αλλα χαιρομαι κιολας που βλεπω πως εδω μεσα ο ενας ειναι πηγη εμπνευσης για τον αλλον ;)
    Ελπίζω να είσαι καλύτερα Μαργαρίτα και να ξαναμπείς στις προπονήσεις σύντομα. Συνειδητοποιημένος αναγκαστικά έγινα για να μην πάθω τα ίδια με το γόνατο όπως πέρισυ. Απο εδώ και στο εξής θα κοιτάξω να βάζω προγραμματισμένο deload.

    Το ότι σε θυμήθηκα είναι γιατί από εδώ μέσα και κυρίως από εσένα έμαθα ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν περάσει χειρότερα και όμως δεν το βάζουν κάτω.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  18. #1938
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Σήμερα η μέρα είχε λίγο περπάτημα και λίγο ποδήλατο σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς. Επίσης τρεχάματα από γιατρό σε γιατρό. Πριν 2-3 μήνες είχα μόλυνση στο δόντι, ήπια αντιβίωση, πέρασε όμως τώρα ξαναεπέστρεψε. Το γνώριζα βέβαια γιατί την προηγούμενη φορά η οδοντίατρος μου είχε πει ότι θα χρειαστεί απονεύρωση και ότι ο πόνος θα επιστρέψει. Τώρα ξαναπήρα την ίδια αντιβίωση και μόλις τελειώσει θα αρχίσει η απονεύρωση. Επίσης πήγα στον γιατρό που με εξέτασε για την νευραλγία. Μου ξανάγραψε αντιφλεγμονώδη λίγο πιο δυνατά αυτή τη φορά.

    Τέλος το θετικό σήμερα είναι ότι ο γιατρός που πήγα για την νευραλγία με εξέτασε και καρδία, πνεύμονες, νεφρά, συκώτι με ultra sound και όλα είναι μια χαρά και υγιές.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  19. #1939
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    10 μέρες ήταν πολλές χωρίς βάρη. Σαν αιώνας μου φάνηκε.

    Σήμερα ξαναμπήκα αλλά επέλεξα λανθασμένα kg στις ασκήσεις και δεν βγήκε στο χαλαρό η προπόνηση. Παλμοί πολύ ψηλά και αναγούλες!

    10 λεπτά ζέσταμα ποδήλατο

    Ζέσταμα ποδιών/κορμού/μέσης: 3x15 Squat με άδεια μπάρα ss τροχαράκι κοιλιακών γονατιστος

    1a: Back Squat:15,15,12 / 64kg, 64kg, 70kg
    1b: Lat Pulldown: 15, 15, 12 / 65kg, 65kg, 70kg
    2a: Military Press (όρθιος): 15, 15, 8 / 30kg 30kg 40kg
    2b: Άρσεις γονάτων: 15, 15, 15, @ BW (αργές επαναλήψεις)
    3a: Άρσεις τεντωμένων ποδιών στην ρωμαική: 15,15,15 @ BW
    3b: Gironda Dips: 12, 12, 12 @ BW
    4a: Γάμπες σε step στο smith: 15, 15, 15 / 20kg, 20kg, 30kg
    4b: Lat Pulldown (ανάποδη λαβή): 15, 15, 12 / 70kg, 65kg, 65kg

    20 λεπτα ποδήλατο
    10 λεπτά σάουνα

    Διατροφη απλα θα τρώω καθαρά όποτε πεινάω μέχρι το τέλος του χρόνου και θα γίνουν και 2-3 cheat.
    Last edited by pantelisk; 21-12-15 at 18:27.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  20. #1940
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Θα ρωτησω το σημαντικοτερο απ το ποστ σου:Πως ειναι ο πονος?
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  21. #1941
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Δημητράκος View Post
    Θα ρωτησω το σημαντικοτερο απ το ποστ σου:Πως ειναι ο πονος?
    Εννοεις στην πλάτη εννοεις? Ξαναπήγα γιατρό την Παρασκευή με εξέτασε και καρδία και συκώτι και νεφρά κλπ με ultra sound και μου είπε οτι νευραλγία είναι απλά λίγο επίμονη. Μου έγραψε ξανα αντιφλεγονώδη λίγο πιο δυνατά νομίζω από τα προηγούμενα! Τα έπαιρνα για 2 μέρες αλλά σήμερα επειδή θα έκανα προπόνηση προτίμησα να μην πάρω το πρωί. Οκ ελάχιστη ενόχληση τώρα ευτυχώς.
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  22. #1942
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Παρτο στο χαλαρο.full body 3 μερες,αεροβιες κανονικα αλλα καλυτερα οχι HIIT και ισως προγραμμα διατασεων 1 2 φορες την βδομαδα να μη νιωθεις οτι καθεσαι.2 βδομαδες full body ,1 κατω πανω χ 2 και την 4τη deload.Δεν θελω να το παιξω γιατρος απλα αν ειχα ενα αναλογο θεμα και επρεπε να κρινω και να πραξω για μενα ενα τετοιο πλανο θα ειχα στο μυαλο μου.και μετα την βδομαδα deload θα εβλεπα πως ειμαι.ισως να κανα 1,2 βδομαδες ακομη πανω κατω αλλα ενα τετοιο πλανο θα ειχα στο μυαλο μου και αναλογα με την περιπτωση σου γιατι ειμαι ασχετος για τις λεπτομερειες της περιπτωσης σου θα το αλλαζα η θα το προσεχα σε συγκεκριμενα σημεια.Ελπιζω οπως παντα να βοηθησα και σου ευχομαι ταχεια αναρρωση!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  23. #1943
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    5 λεπτά ελλειπτικό χαλαρά

    1a: Καθιστή κωπηλατική (παράλληλη λαβή) plate loaded: 15, 15, 15 / 10kg, 10kg, 15kg (kg ανά χέρι)
    1b: Bench Press: 15,15,15 / 50kg, 50kg, 60kg
    2a: Upper Back Machine: 15, 15, 15 / 35kg 35kg 40kg
    2b: Dumbell Flys: 15, 15, 15 / 12kg 12kg 12kg
    3a: Leg Curl (ξαπλα): 15, 15, 15 / 35kg 35kg 35kg
    3b: Leg Press (Plate Loaded): 15, 15, 15 / 110kg 110kg 110kg (πλήρης κίνηση. Στην τελευταία επανάληψη ήρθαν τόσο χαμηλά τα πόδια που έγινε deadstop η επανάληψη)
    4a: FacePulls: 15, 15, 15 / 25kg 25kg 30kg
    4b: Cable Crunches: 15, 15, 15 / 60kg 60kg 60kg
    5a: Kneeling Rope Tricep Extention: 15, 15, 15 / 45kg 45kg 45kg
    5b: Incline Dumbell Curls: 13, 12, 12 / 10kg 10kg 10kg

    25 λεπτά ποδήλατο

    Απόγευμα 3 ώρες κόψιμο ξύλα

    Διατροφή όπως έγραψα και χθες. Χθες με το ζόρι όλα τα γεύματα γύρω στις 2400-2500 (και σήμερα για εκεί με κόβω)
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  24. #1944
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Περαστικά μεγάλε Παντελή
    προσωπικη μου απόψη αλλα θεωρώ ότι κανείς πολλές ασκήσεις ρε συ γι'αυτο εξουθενωνεσε και έπαθες αυτά που έπαθες
    καλυτερα από δω και έπειτα κάνε 4 προπ την βδομάδα με 1-2 αερόβιες το πολυ και λιγότερες ασκήσεις
    η ξεκούραση η χαλαρότητα με την καλή έννοια και η απουσία άγχους και θα σε βοηθήσουν να μεγαλώσεις περισσότερο και θα νιώθεις καλύτερα
    νταξει για όλους εμάς εδώ το bodybuilding ειναι ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής μας αλλα πρώτα ειναι αλλα πράγματα όπως η υγεία και η σωματική και η πνευματική γιατί οταν αγχονομαστε και έχουμε πολλές εννιες τότε ή σκάμε ή τρελενομαστε
    όποτε παν μέτρον Άριστον που λέγαν και οι αρχαίοι
    η ζωή ειναι για να την απολαμβάνουμε
    καλες προπονήσεις με υγεία και μέτρο
    και καλές γιορτές
    Last edited by Daglari; 22-12-15 at 17:10.

  25. #1945
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Daglari View Post
    Περαστικά μεγάλε Παντελή
    προσωπικη μου απόψη αλλα θεωρώ ότι κανείς πολλές ασκήσεις ρε συ γι'αυτο εξουθενωνεσε και έπαθες αυτά που έπαθες
    καλυτερα από δω και έπειτα κάνε 4 προπ την βδομάδα με 1-2 αερόβιες το πολυ και λιγότερες ασκήσεις
    η ξεκούραση η χαλαρότητα με την καλή έννοια και η απουσία άγχους και θα σε βοηθήσουν να μεγαλώσεις περισσότερο και θα νιώθεις καλύτερα
    νταξει για όλους εμάς εδώ το bodybuilding ειναι ένα μεγάλο κομμάτι της ζωής μας αλλα πρώτα ειναι αλλα πράγματα όπως η υγεία και η σωματική και η πνευματική γιατί οταν αγχονομαστε και έχουμε πολλές εννιες τότε ή σκάμε ή τρελενομαστε
    όποτε παν μέτρον Άριστον που λέγαν και οι αρχαίοι
    η ζωή ειναι για να την απολαμβάνουμε
    καλες προπονήσεις με υγεία και μέτρο
    και καλές γιορτές
    Ελα μεγαλε. Αυτες οι 2 βδομαδες ειναι deload. Πολυ λιγα kg. Θελω πρωτα να αφησω το ΚΝΣ να αναρρωσει πληρως και ελπιζω να επανελθουν και οι ορμονες συντομα. Μετα για 3 μηνες τουλαχιστον 4 προπονησεις τη βδομαδα μαξ και μετα ξανα αναλυσεις.

    Ευχαριστω για τις συμβουλες. καλες προπονησεις και καλες γιορτες και σε σενα!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  26. #1946
    Senior Bodybuilder Kruphix's Avatar
    Join Date
    16-03-15
    Posts
    1,414

    Default

    Quote Originally Posted by pantelisk View Post
    Ελα μεγαλε. Αυτες οι 2 βδομαδες ειναι deload. Πολυ λιγα kg. Θελω πρωτα να αφησω το ΚΝΣ να αναρρωσει πληρως και ελπιζω να επανελθουν και οι ορμονες συντομα. Μετα για 3 μηνες τουλαχιστον 4 προπονησεις τη βδομαδα μαξ και μετα ξανα αναλυσεις.

    Ευχαριστω για τις συμβουλες. καλες προπονησεις και καλες γιορτες και σε σενα!
    Παντελη επειδη ελειπα καιρο , τι σε κανει να πιστευεις οτι επηρεαστηκε το ορμονολογικο προφιλ?

  27. #1947
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Quote Originally Posted by Kruphix View Post
    Παντελη επειδη ελειπα καιρο , τι σε κανει να πιστευεις οτι επηρεαστηκε το ορμονολογικο προφιλ?
    Ειχα υποψιες πολυ καιρο για χαμηλη τεςτο γι αυτο οταν πηγα για γενικες αναλυσεις αιματος ζητησα να γινει αναλυση τεστο και θυροειδων. Οταν πηρα τις αναλυσεις είχα χαμηλή τεςτο. Πηγα σε ενδοκρινολογο να τις δει και να με εξετασει. Μου ειπε να ζητησω απο το χημειο απο το ιδιο αιμα να γινει αναλυση προλακτινης/fsh-lh/e2. Η lh ηταν χαμηλη παλι. Ετσι ο γιατρος μου ειπε να μειωσω ενταση στις προπονησεις και να σταματησω τα συμπληρωματα! Οχι οτι φταινε τα συμπληρωματα μου ειπε απλα για δοκιμη. Μου ειπε αν εκσνα π.χ 5-6 φορες τη βδομαδα να κανω 3. Του ειπα για να κανω 4 και μου πε οκ. Ετσι λοιπον μεχτι τον Μαρτη θα κανω 4 προπονησεις τη βδομαδα μαξ. και θα ξανακανω αναλυσεις τεστο και fsh/lh. Αυτα!
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  28. #1948
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Κατσε βρε αγορινα,τι 2400-2500?στις ποσες ησουν οταν εκανες φουλ προπονηση και επισης σου πε ο γιατρος κατι για την διατροφη?
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  29. #1949
    Senior Bodybuilder pantelisk's Avatar
    Join Date
    05-10-13
    Posts
    2,120

    Default

    Full προπονηση γυρω στις 3700 και την περασμενη βδομαδα που ηταν off γυρω στις 3000-3200. Οχι για διατροφη δε μου πε κατι
    Η μεγαλύτερη ευχαρίστηση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι πιστεύουν ότι δεν μπορείς να κάνεις!

    Work Out
    No excuses -> No regrets!

  30. #1950
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    Και τις μερες αυτες 2.400-2.500??Θα παρω το αεροπλανο και θα σε κυνηγαω με αλτηρα!
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost


 
Page 65 of 68 FirstFirst ... 15556162636465666768 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 05-05-14, 20:31
  2. Γειά Σας - Παντελής
    By pantelhs666 in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 7
    Last Post: 02-02-14, 02:42

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •