Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 31 to 60 of 156
  1. #31
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Τοσο λιγο λιπος με συκωτι μοσχαρισιο σε τρια γευματα? Τελειο!!!!
    Ναιιι Δημητραα!! Τα 260 γρ συνολικα που εφαγα χθες μεσα στην ημερα ειχαν συνολικα 9,2 γρ λιπος εκ των οποιων τα 3,5 κορεσμενα. Επηξα στο συκωτι χθες :p Οδηγια του γιατρου λογω χαμηλου αιματοκριτη να το ενταξω μια στις τοσες. Απλως αργοτερα διαβασα οτι εχει πολυ ψευδαργυρο,κατι το οποιο ναι μεν ειναι καλο αλλα δεν ξερω μηπως χθες ξεπερασα την συνιστωσα ημερισια προσληψη,και αυτο ειναι τελικα αρνητικο. Οπως και να χει, τωρα ειναι αργα, εχει ηδη χωνευθει και με το παραπανω
    Eat clean-train dirty!!!

  2. #32
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Παρασκευήηη σημεραα,ενεργεια φουλ!
    Σημερινό update

    • 200 γρ γιαούρτι 2%,40 γρ βρωμη,1 κ.σ.λιναρόσπορο,1 κ.σ. goji berries
    • 1 ώρα pilates
    • 150 γρ μπιφτέκι κοτόπουλο,150 γρ πατάτα βραστή,200 γρ μπρόκολο και 1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    10' ζέσταμα
    Πλάτη(1.κωπηλατική κάτω λαβή 2χ12 στα 9 κιλά και 2χ12 στα 14 κιλα,2.άρσεις θανάτου 4χ12 στα 22 κιλά,3.έλξεις με βοήθεια κλειστή λαβή 2χ5)
    Τραπεζοειδής(upper back 1χ12 στα 10 κιλά,2χ12 στα 15 κιλα,1χ12 στα 10 κιλά)
    Δικέφαλοι(1.κάμψεις με αλτήρες σε επικλινη 3χ12(στο κάθε χέρι ξεχωριστα) με 5 κιλά,2.κάμψεις μπάρας κλειστή λαβή 3χ12 στα 9,5 κιλά,3.σφυριά σε τοίχο 3χ12 εναλλάξ με 5 κιλά στο κάθε χέρι)
    45' αερόβια μέτριας έντασης jogging

    • 1 scoop αμινο
    • 190 γρ μπιφτέκι κοτόπουλο,150 γρ πατατα βραστή
    • 100 γρ μπιφτέκι κοτόπουλο,350 γρ μπρόκολο και 2 κ.γ. ελαιόλαδο
    • 5 ασπράδια

    Θερμίδες 1794 (148/187/60)

    Καλό σ/κ!!
    Eat clean-train dirty!!!

  3. #33
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Σάββατο 26/5
    • 200 γρ γιαουρτι 2%,60 γρ βρωμη,1 κ.σ.λιναροσπορο,1 κ.σ. goji berries
    • ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ(50' αερόβια μέτριας έντασης και 20' bodyweight ασκησεις για πόδια)
    • 1 scoop amino και 1 πράσινο μηλο
    • 100 γρ κοτοπουλο,150 γρ πατατα βραστη
    • 80 γρ κοτοπουλο,350 γρ μπροκολο,1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • 1 αυγο βραστο,180 γρ cottage,180 γρ μπροκολο,150 γρ κολοκυθακια βραστα,2 κ.γ ελαιολαδο
    • 7 αμυγδαλα

    Θερμιδες 1789(148/176/60)

    Κυριακή 27/5
    • 200 γρ γιαουρτι 2%,40 γρ βρωμη,1 κ.σ.λιναρόσπορο,1/2 κ.σ. goji berries
    • 100 γρ σολωμός ψητός,80 γρ πατατα βραστή,100 γρ μαρουλι,1 κ.σ.ελαιολαδο
    • ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ---> 3 κ.γ.παγωτό cookies!!!!!
    • 110 γρ cottage,1 πρασινο μηλο,10 αμύγδαλα
    • 30 γρ σολωμος,112 γρ τονος,300 γρ μαρουλι,1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • Ομελετα με 1 κροκο,6 ασπραδια,100 γρ μανιταρια φρεσκα και 1 πρασινη πιπερια και 110 γρ cottage

    Θερμιδες(χωρις το παγωτο!!) 1777(146/139/74)

    Αμαρτησα...
    Καλο βραδυ και καλη εβδομαδα!
    Eat clean-train dirty!!!

  4. #34
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by fitness_love View Post
    ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ---> 3 κ.γ.παγωτό cookies!!!!!
    Αμαρτησα...
    Έλα καλέ! Και γω έτυχε το Σάββατο και βγήκα βόλτα το απόγευμα και μας έφεραν στην καφετέρια κάτι κεκάκια-μπουκιές ατομικά και δεν το κούρασα πολύ, το έφαγα. :Ρ Δεν συμβαίνει κάθε μέρα, δεν κατεβαίνω σε αγώνες, ήδη βλέπω πάνω μου πολύ καλά αποτελέσματα της όλης μου προσπάθειας οπότε ξέρω ότι δεν θα ξεφύγω ώστε να πετάξω ό,τι έχω κάνει στα σκουπίδια. Οπότε θα σου έλεγα να μην τρελαίνεσαι γι αυτό. Έγινε. Ήδη κάνεις μια πολύ καλή προσπάθεια, βλέπω η διατροφή σου γενικά είναι πολύ καθαρή, τα προσέχεις, τα μετράς, φαίνεσαι αποφασισμένη, οπότε από δω και πέρα μόνο μπροστά θα πας. ;) Καλή συνέχεια!

  5. #35
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Έλα καλέ! Και γω έτυχε το Σάββατο και βγήκα βόλτα το απόγευμα και μας έφεραν στην καφετέρια κάτι κεκάκια-μπουκιές ατομικά και δεν το κούρασα πολύ, το έφαγα. :Ρ Δεν συμβαίνει κάθε μέρα, δεν κατεβαίνω σε αγώνες, ήδη βλέπω πάνω μου πολύ καλά αποτελέσματα της όλης μου προσπάθειας οπότε ξέρω ότι δεν θα ξεφύγω ώστε να πετάξω ό,τι έχω κάνει στα σκουπίδια. Οπότε θα σου έλεγα να μην τρελαίνεσαι γι αυτό. Έγινε. Ήδη κάνεις μια πολύ καλή προσπάθεια, βλέπω η διατροφή σου γενικά είναι πολύ καθαρή, τα προσέχεις, τα μετράς, φαίνεσαι αποφασισμένη, οπότε από δω και πέρα μόνο μπροστά θα πας. ;) Καλή συνέχεια!
    Έτσι είναι Έλενα!! :) Κι εγω πιο πολυ χιουμοριστικά το έγραψα το "αμάρτησα",απλά όντως θέλω να είμαι τελείως συνεπής μέχρι να δω αυτό που θέλω.Αλλα ναι δεν χαθηκε κι ο κόσμος! Ήμουνα για καφέ με τις φίλες μου και τρώγανε ένα φοβερό παγωτό και με "πρήξανε" να δοκιμασω και έχοντας και αδυναμία στα παγωτά δεν το σκέφτηκα και πολύ! Όντως απίστευτο πάντως, σίγουρα αυτό θα είναι το επόμενο μου cheat κάποια στιγμή :D
    Eat clean-train dirty!!!

  6. #36
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Χθεσινή και σημερινή καταγραφή

    ΔΕΥΤΕΡΑ 26/5
    • 200 γρ γιαούρτι 2%,50 γρ βρώμη,1 κ.σ.λιναρόσπορος,100 γρ φράουλες
    • 100 γρ cottage,1 πράσινο μήλο,3 καρύδια
    • ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    10' ζέσταμ
    Πόδια(squats 4x12 στα 37,5 κιλά / sumo deadlifts 4x12 στα 28 κιλά(κρατούσα ένα kettlebell των 12 και ένα των 16 γιατί δεν έχουμε άλλα) / προβολές πόδι πίσω πλάι 4χ12 με 22,5 κιλά / γέφυρα γλουτών 4χ12 με 10 κιλά / προσαγωγοί στο μηχάνημα 4χ20 στα 39 κιλά / απαγωγοί στο μηχάνημα 4χ20 στα 45 κιλά, πρεσα 1-1 πόδι 3χ12 το κάθε πόδι,γάμπες μύτες προς τα μέσα 4χ20 με kettlebell των 16 κιλών)
    Αερόβια 45' στο ελλειπτικό μέτρια ένταση

    • 1 scoop amino
    • 100 γρ κοτόπουλο,150 γρ πατάτα βραστή
    • 90 γρ κοτόπουλο,250 γρ.μαρούλι,1 αγγούρι και 1 κ.σ. ελαιόλαδο
    • 1 αυγό βραστό,1 γιαούρτι 2%,5 αμύγδαλα και 5 φουντούκια

    Θερμίδες 1735(147/158/58)

    ΤΡΙΤΗ 27/5
    • 200 γρ γιαούρτι 2%,40 γρ βρώμη,1 κ.σ.λιναρόσπορος,100 γρ φράουλες
    • 130 γρ μπιφτέκι μοσχαρίσιο και 1 πράσινο μήλο
    • ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ(30' ΗΙΙΤ και 30' κοιλιακοί)
    • 1 scoop amino
    • 150 γρ μπιφτέκι μοσχαρίσιο και 150 γρ πατάτα βραστή
    • Ομελέτα με 7 ασπράδια ,100 γρ μανιτάρια,100 γρ πιπεριά πράσινη και 200 γρ μαρούλι
    • 110 γρ cottage

    Θερμίδες 1828(133/193/58)
    Eat clean-train dirty!!!

  7. #37
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Αγαπητό ημερολόγιο,
    Σήμερα η μέρα μου στον τομέα διατροφή-γυμναστική είχε ως εξής:

    • 200 γρ γιαούρτι 2%,50 γρ βρωμη,1 κ.σ.λιναρόσπορο,100 γρ φράουλες
    • ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    10' ζέσταμα
    ΣΤΗΘΟΣ(4Χ12 push ups το ένα χέρι σε μπάλα εναλλάξ τα χέρια στα σετ,πεκ ντεκ 3χ12 και 1 χ10 στα 20 κιλά ,πιέσεις σε επικλινή 4χ12 με αλτήρες 7 κιλά σε κάθε χέρι)
    ΩΜΟΙ(κουτάλια 1χ12,2χ10,1χ8 με 4 κιλά σε κάθε χέρι -με δυσκολεύει ΠΟΛΥ αυτή η άσκηση!!-, προτάσεις ώμων με το σχοινί στην τροχαλία 4χ12 στα 10 κιλά,εκτάσεις ώμων προς τα πίσω στη smith 4χ12)
    ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ(γαλλικές πιέσεις με τη μπάρα 'Η' 3Χ12,πιέσεις τρικεφάλων με το σχοινί στην τροχαλία 3χ12 στα 12 κιλά,αντίστροφη λαβή 1-1 χέρι 3χ12 το κάθρ χέρι στα 5 κιλά)
    45' αερόβια μέτριας έντασης στο ελλειπτικό

    • 1 scoop whey και 1 πράσινο μήλο
    • 100 γρ τσιπούρα ψητή και 140 γρ πατάτα βραστή
    • 5 ασπράδια-1 κρόκος,100 γρ μαυρομάτικα,1 μικρή ντομάτα,2 αγγούρια και 1 κ.γ. ελαιόλαδο
    • 70 γρ τσιπούρα ψητή,2 αγγούρια,1 μικρή ντομάτα και 1 κ.σ.κολοκυθόσποροι
    • 200 γρ γιαούρτι και 10 αμύγδαλα


    Θερμίδες 1888(146/196/57)

    Πλέον αισίως έχω φτάσει τις 1900 θερμίδες και σκέφτομαι να μείνω εδώ για κάποιο διάστημα.Σκέφτηκα μεταπροπονητικά να βάλω τη whey με το ξινομηλο αντι των αμινοξέων για 2 λόγους.Αρχικά γιατί λήγει() και κατα δευτερον ειπα να βαλω τα αμινοξεα σε δευτερα φαση οταν θα κολλησω και θα θελω να κοψω λιγο τις θερμιδες(φρουτα,κλπ).Σωστη η σκεψη μου η οχι?Θα με εμποδισει η whey στην απωλεια λιπους με τον οποιον δηποτε τροπο απ τη στιγμη που ειναι μεσα στα μακρος μου?Γιατι καποιος μου πε οτι κανει τρελη κατακρατηση και θα με κολλησει και τετοια,αλλα δεν πιστευω. Ακουω τη γνωμη σας. :))
    Eat clean-train dirty!!!

  8. #38
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Κανεις καμια απαντηση; :)
    Eat clean-train dirty!!!

  9. #39
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Το θέμα με την whey έχει ξανασυζητηθεί. Θα σου πω λοιπόν τι βλ3πω εγώ σε εμένα:

    Είμαι στη 4η από τις 14 εβδομαδες της γράμμωσης μου και ήδη θα κόψω την πρωτείνη από την 5η εβδομάδα καθώς στον οργανισμό μου τα γαλακτοκομικά ναι με κρατάνε θολωμένο, μου βαστάνε νερά και δεν μπορώ να σκληρήνω.

    Η γενικότερη εντύπωση που έχω αποκομίσει από τα παιδιά που έρχονται στο γυμναστήριο που δουλεύω, είναι ότι ναι τα γαλακτοκομικά τους πατάνε φρένο στην προσπάθειά τους. Γενικότερα όμως θεωρώ πως πχ. εάν υπάρχει θέμα χρημάτων καλύτερα να αγοράζουμε κρέατα παρά σκόνη πρωτεΐνης.

    Οπότε αφού λήγει τι θα έκανα στην θέση σου, με αυτήν ακριβώς την χρονική σειρά: μόλις τελείωσεις ή λίγο πριν τελειώσεις τα βάρη, οπωσδήποτε.όμως πριν την αεροβική, 1 δόση αμινοξέα. Αμέσως μετά το τ3λος της αεροβικής, άλλη μια δόση αμινοξέα και μετά μέσα στο πρώτο εικοσάλεπτο, άντε μισάωρο, τρως ένα στέρεο γεύμα. Κάπως έτσι το κάνω κι εγώ.

    Πάντως το μόνο που θα σε ωφελήσει το κόψιμο των γαλακτοκομικών ή της πρωτεΐνης, είναι αν θες να πέσεις πολύ πολύ χαμηλά σε λίπος. Ελπίζω να σε βοήθησα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #40
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Ευχαριστω πολυ mazda!! Ναι με βοηθησες πολυ! Λεω σε πρωτη φαση να το παω με whey να δω πως θα αντιδρασει το σωμα μου και αν δω οτι με παει πισω την σταματαω τελειως.
    Eat clean-train dirty!!!

  11. #41
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Xθεσινή και σημερινή καταγραφή διατροφής-προπόνησης :)

    ΠΕΜΠΤΗ 29/5
    • 200 γρ γιαούρτι 2%,50 γρ βρώμη,1 κ.σ λιναρόσπορο,70 γρ φράουλες,50 γρ ανανά
    • ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    35' ΗΙΙΤ,15' bodyweight ασκήσεις για πόδια,20' κοιλιακοί

    • Μετά από 1 ώρα 1 scoop whey και ένα ξινόμηλο
    • Μετά από 1 ώρα 90 γρ κοτόπουλο,150 γρ μαυρομάτικα
    • 80 γρ κοτόπουλο, σαλάτα με 40 γρ πλιγούρι,1 ντομάτα,2 αγγούρια,1/2 πιπεριά,1/2 κρεμμύδι και 2 κ.γ.ελαιόλαδο
    • 50 γρ κοτόπουλο,σαλάτα με 2 αγγούρια,1/2 πιπεριά,1/2 κρεμμύδι και 2 κ.γ.ελαιόλαδο
    • 100 γρ cottage και 10 αμύγδαλα

    Θερμίδες 1898(154/209/53)

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30/5
    • 200 γρ γιαούρτι 2%,50 γρ βρώμη,1 κ.σ λιναρόσπορο,100 γρ ανανά
    • 80 γρ ξιφία,100 γρ πατάτα βραστή,2 αγγούρια και 1 κ.σ. ελαιόλαδο
    • ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    10' ζέσταμα
    ΠΛΑΤΗ(κωπηλατική κλειστή λαβή(στο μηχάνημα) 3χ12 στα 9 κιλά,1χ12 στα 15 κιλά/ άρσεις θανάτου 4χ12 στα 21 κιλά /κωπηλατική κλειστή λαβή με μπάρα 3χ8 στα 21 κιλά)
    ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ(upper back μηχάνημα 4χ12 στα 15 κιλά)
    ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ(κάμψεις δικεφάλων σε επικλινή 3Χ12 το κάθε χέρι με 5 κιλά/σφυριά σε τοίχο 3χ12 με 5 κιλά στο κάθε χέρι/κάμψεις δικεφάλων με μπάρα κλειστή λαβή 2χ12 με το βάρος της 7κιλης μπάρας μόνο,2χ12 στα 12 κιλά)
    45' Αερόβια στο διάδρομο

    • 1 scoop whey και ενα ξινόμηλο
    • 70 γρ ξιφία και 150 γρ πατάτα βραστή
    • Ομελέτα με 7 ασπράδια 1 κρόκο και 1 πιπεριά,1 ντομάτα,1 κρεμμύδι,150 γρ μανιτάρια φρέσκα
    • 110 γρ cottage και 13 αμύγδαλα

    Θερμίδες 1896(149/207/56)


    Καλό σκ να έχουμεεε!! :)
    Eat clean-train dirty!!!

  12. #42
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    • Γιαούρτι 2% 200 γρ,50 γρ βρώμη,1 κ.σ.λιναρόσπορος,100 γρ ανανά
    • Tσιμπολόγημα ενδιάμεσο-->3 καρύδια
    • 1 scoop amino

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ(35' ΗΙΙΤ,12' bodyweight ασκήσεις για πόδια,10' κοιλιακοί)

    1 scoop amino+1 μπανάνα

    • 100 γρ πέρκα ψητή και 150 γρ πατάτα βραστή
    • 100 γρ πέρκα ψητή,150 γρ πατάτα βραστή και 1 μπολ μαρουλοσαλάτα με 1 ντομάτα και 2 κ.γ.ελαιόλαδο
    • Ομελέτα με 3 ασπράδια-1 κρόκο,1 ντομάτα,1 πράσινη πιπεριά,1 κρεμμύδι και 1,5 μπολ μαρουλοσαλάτας με 2 κ.γ. ελαιόλαδο και 50 γρ cottage
    • 60 γρ cottage kai 10 αμύγδαλα

    Θερμίδες 1920(146/204/58)

    Περίεργη μέρα σήμερα από άποψη ψυχολογίας.Επίσης κάπου ανάμεσα στην πέρκα και στην ομελέτα πρώτη φορά ένιωσα να πεινάω πολύ νωρίτερα απ ότι έπρεπε(φάση στη 1 ώρα δηλ),οπότε και αναγκάστηκα να επισπεύσω το ομελετικό μου γεύμα..Και μέχρι να κοιμηθώ ώσπου να φάω το cottage θα πέσει πείιιινα μαλλον! :)

    Καλό σαββατόβραδο!
    Eat clean-train dirty!!!

  13. #43
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by fitness_love View Post
    Περίεργη μέρα σήμερα από άποψη ψυχολογίας.Επίσης κάπου ανάμεσα στην πέρκα και στην ομελέτα πρώτη φορά ένιωσα να πεινάω πολύ νωρίτερα απ ότι έπρεπε(φάση στη 1 ώρα δηλ),οπότε και αναγκάστηκα να επισπεύσω το ομελετικό μου γεύμα..Και μέχρι να κοιμηθώ ώσπου να φάω το cottage θα πέσει πείιιινα μαλλον! :)
    Αυτά τα περί ψυχολογίας τα έγραψα και γω πριν δω το δικό σου λογκ. Να δεις καμιά πανσέληνο θα έχει... :Ρ

  14. #44
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Αυτά τα περί ψυχολογίας τα έγραψα και γω πριν δω το δικό σου λογκ. Να δεις καμιά πανσέληνο θα έχει... :Ρ
    Λες?? ΄Η καναν ανάδρομο ερμή?χαχα Εγώ λέω πάντως να βγούμε καμιά βολτίτσα να ξελαμπικάρουμε !
    Eat clean-train dirty!!!

  15. #45
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Ανάδρομο Ερμή έχει, το διάβασα χτες νομίζω και συγκεκριμένα στον Καρκίνο (μα πόσο τυχερή πια, βαράτεεε!) αλλά δεν ξέρω ποια άλλα ζώδια πιάνει. Λογικά τα παρορμητικά και του νερού...; :Ρ

  16. #46
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Ανάδρομο Ερμή έχει, το διάβασα χτες νομίζω και συγκεκριμένα στον Καρκίνο (μα πόσο τυχερή πια, βαράτεεε!) αλλά δεν ξέρω ποια άλλα ζώδια πιάνει. Λογικά τα παρορμητικά και του νερού...; :Ρ
    Τα παρορμητικά ποια είναι??:P
    (Σοβαρή συζήτηση εεε? :P )
    Eat clean-train dirty!!!

  17. #47
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Kριός, Καρκίνος, Ζυγός, Αιγόκερως (να σου πω... γενικά δεν πιστεύω στο ότι μαθαίνεις το μέλλον σου απ αυτά, αλλά όταν ήμουν μικρότερη και μου είχαν βρει τον αστρολογικό χάρτη και διάβαζα τις περιγραφές, είδα ότι όντως είμαι όπως τα λέει στα περισσότερα. Όσο και αν θεωρείται ''χαζό'' θέμα συζήτησης, πιστεύω έχει ενδιαφέρον, σαν ένα είδος ψυχολογίας)

  18. #48
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Eίμαι κι εγω παρορμητικό δηλαδή(αιγοκεράκι),άρα και οι δυο επηρεαστήκαμε.Τυχαίο που ήμασταν έτσι??χαχα
    Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής δεν πιστεύω καθόλου σε αυτά,πιστεύω οτι και τα χαρακτηριστικά του κάθε ζωδίου πχ είναι λίγο πολύ θέμα σύμπτωσης,απ τα τοσα που λεει κατι θα σου πετυχει δεν γινεται :P Έχει πλάκα πάντως,δηλ κι εγω θα διαβασω το ζωδιο μου αν πεσει στα χερια μου κανενα περιοδικο ή θα ρωτήσω το ζώδιο του άλλου και θα σχολιάσω τα γνωστά τύπου "ααα καρκινακι?ευαισθητουλα!"
    Eat clean-train dirty!!!

  19. #49
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Τα υδροχοακια τι λενε, εχουν τπτ σε αναδρομο?
    δν εχω κεφια να γραψω καμια σελιδα στη διατριβη

  20. #50
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Τα υδροχοακια τι λενε, εχουν τπτ σε αναδρομο?<br>
    δν εχω κεφια να γραψω καμια σελιδα στη διατριβη

    Δημητρα δεν μ αφήνει να ποστάρω λινκ ουτε να κανω copy paste οποτε χαρακτηριστικά σου παραθέτω σχετικό σημείο για τα υδροχοάκια σήμερα
    "Στη δουλειά σου έχεις καταφέρει πολλά.Σήμερα που είναι Κυριακή,ημέρα ξεκούρασης,άφησε το μυαλό οσου να ηρεμήσει και πέρασε όσο το δυνατόν καλύτερα."
    Eat clean-train dirty!!!

  21. #51
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Να φαω ενα μπεζεδακι μου επιτρεπεται? Χεχε. Ημερα πιασιματων ειναι !!!

  22. #52
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Δεν διαβάζω πουθενά "αποφύγετε τους πειρασμούς την σημερινή ημέρα",οπότε.... :P
    Eat clean-train dirty!!!

  23. #53
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default


    το έφαγα, σσσσσ μη το πεις πουθενά, θα με μαλώσουν

  24. #54
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post

    το έφαγα, σσσσσ μη το πεις πουθενά, θα με μαλώσουν
    Μεταξύυυ μας Δημητρούλα!!!!! Οι μπεζέδες δεν είναι τύπου μαρέγκα με ζάχαρη?Άρα πρωτεινική η αμαρτιούλα :P χαχαχα


    Καλό μήνα αρχικά!! :) Λοιπόοοον....Σήμερα ζυγίστηκα να δω που βρίσκομαι στα κιλά και η ζυγαριά έδειξε 57,4...Όταν ξεκίνησα ήμουν στα 60..Προβληματίστηκα λίγο..Είναι μήπως πολλά αυτά που έχασα?Μήπως δεν είναι καθαρό λίπος?Αλλά η διατροφή μου είναι πολύ καλή πιστεύω,ίσα ίσα που έχω ανεβάσει φουλ θερμίδες απο αυτα που έτρωγα.
    Τελοσπάντων,οπότε τώρα για τις 1900 θερμίδες φαντάζομαι επαναπροσδιορίζω τα μακρος σε 143/204/57.Σωστά cuban? Ή συνεχίζω με τα προηγούμενα ?

    ΚΥΡΙΑΚΗ 1/6(μέρα ξεκούρασης-μειώνω υδ/κα και αυξάνω λιπαρά)

    • 200 γρ γιαούρτι 2%,40 γρ βρώμη, 1,5 κ.σ. λιναρόσπορος,100 γρ ανανά
    • 1 κ.σ. κολοκυθόσποροι
    • 100 γρ μοσχαράκι βραστό,110 γρ αγριόρυζο μαγειρεμένο,200 γρ λαχανικά βραστά(καρότο-κολοκύθι) και 1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • 100 γρ μοσχαράκι βραστό,130 γρ αγριόρυζο μαγειρεμένο,200 γρ λαχανικά βραστά(καρότο-κολοκύθι) και 1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • 6 κάσιους
    • 100 γρ μοσχαράκι βραστό,300 γρ λαχανικά βραστά(καρότο-κολοκύθι) και 2 κ.γ.ελαιόλαδο
    • 200 γρ γιαούρτι 2% και 10 αμύγδαλα

    Θερμίδες 1898(143/156/80)
    Eat clean-train dirty!!!

  25. #55
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Καλησπέρα..Λοιπόν μόλις γύρισα από δημόσια υπηρεσία στην οποία περίμενα 3 ώρες και 19 λεπτά...Οπότε όπως καταλαβαίνετε δεν είμαι και πολύ στα καλά μου,πιο πολύ για φονικό με βλέπω αλλά οκ..Τεσπα έπεται προπόνηση αργότερα η οποία ελπίζω να βοηθήσει,αν και έχω HIIT σήμερα και κοιλιακούς και δεν έχω καμια όρεξη...Τεσπα,ας γράψω τα χθεσινα μιας που βρηκα τωρα λιγο χρονο..

    • 200 γρ γιαουρτι 2 %,50 γρ βρωμη,1,5 κ.σ. λιναροσπορο,170 γρ φραουλες
    • 100 γρ μοσχαρι βραστο,80 γρ αγριορυζο μαγειρεμενο, 210 γρ κολοκυθακια βραστα, 1 κ.σ ελαιολαδο
    • 1 scoop amino
      ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
      10' ζεσταμα

    ΠΟΔΙΑ(1.squats 4x12 στα 37,5 κιλα,2.sumo deadlifts 4x12 με αλτηρα 20 κιλών,3.sumo squats(μου σκασε και έκανα και sumo sqauts χτες γιατι ενιωσα οτι πιανουνε πολυ και σκεφτομαι μηπως τα αντικαταστησω με τα deadlifts) 4x12 με 20 κιλά αλτήρα,4.Προβολές προς τα πίσω 4χ12 με 22,5 κιλα,5.γέφυρα γλουτών 4χ12 με 10 κιλά,6.προσαγωγοί 2χ12 στα 39,2χ12 στα 45, 7.απαγωγοι 1χ12 στα 45,3χ12 στα 52)

    45' Αερόβια μέτριας έντασης στο διάδρομο

    • 1 scoop amino+1 μπανανα
    • 100 γρ φαγκρί ψητό και 170 γρ πατάτα βραστή
    • 100 γρ φαγκρί ψητό,50 γρ ρύζι βρασμένο,500 γρ κολοκύθια βραστά,2 κ.γ.ελαιόλαδο
    • 80 γρ cottage και 10 αμύγδαλα

    Θερμίδες 1830(142/180/58)

    Σχετικά με τα χθεσινά ερωτήματά μου για τα μακρος αν ξέρει κανείς να μου απαντήσει αν όντως τα αναπροσαρμόζω μετά την αλλαγή στα κιλά μου(λογικά ναι αλλά για επιβεβαίωση)
    Eat clean-train dirty!!!

  26. #56
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Καλησπέρα Νανά.
    Εφόσον δουλεύουν τα προηγούμενα μάκρος, μην τα πειράξεις προς το παρόν. Αν και όποτε κολλήσεις, στο μέλλον, θα δούμε τι αλλαγές θα κάνεις !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  27. #57
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Νανά, αν και φιλόλογος και δεν τα πάω καλά με τα μαθηματικά, νομίζω πώς είσαι σωστή στους υπολογισμούς σου.

    ΠΙστεύω όμως ότι θα είναι καλύτερα να αλλάξεις την πατάτα από το αμέσως μετά την προπόνηση στερεό γεύμα, και να την πας στο επόμενο μαζί με τα λαχανικά. ΈΤσι το ρύζι πρέπει να πάει στο προηγούμενο γεύμα. Είναι κάπως πιο σωστό.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  28. #58
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Πςςςς τι αμεσότητα είναι αυτή,τρελαίνομαι!!
    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Καλησπέρα Νανά.
    Εφόσον δουλεύουν τα προηγούμενα μάκρος, μην τα πειράξεις προς το παρόν. Αν και όποτε κολλήσεις, στο μέλλον, θα δούμε τι αλλαγές θα κάνεις !
    Εντάξει cuban ευχαριστώ Την πρωτείνη λέω δοκιμαστικά να πειράξω Απο 150 να την παω εστω στο 145 γιατί μου φαίνεται πολύ. :)

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Νανά, αν και φιλόλογος και δεν τα πάω καλά με τα μαθηματικά, νομίζω πώς είσαι σωστή στους υπολογισμούς σου.

    ΠΙστεύω όμως ότι θα είναι καλύτερα να αλλάξεις την πατάτα από το αμέσως μετά την προπόνηση στερεό γεύμα, και να την πας στο επόμενο μαζί με τα λαχανικά. ΈΤσι το ρύζι πρέπει να πάει στο προηγούμενο γεύμα. Είναι κάπως πιο σωστό.
    Σταύρο καλησπέερα!!Εισαι φιλόλογος ρε θηρίο;;(κυριολεκτικά πάει αυτό,είδα το νέο άβαταρ ) Να προσεχουμε μην κάνουμε κανα ορθογραφικό δηλαδή,όχι τιποτα άλλο..:P
    Aυτό με την πατάτα και το ρύζι το λες από αποψη ποιότητας υδατάνθρακα ή ποσότητας(γιατί είχα βάλει πολύ πατάτα στο μεταπροπονητικό και λίγο ρύζι μετά)?Δηλ ειναι καλυτερα μεταπροπονητικά να βάζω ρύζι από πατάτα? Γενικά είχα σκοπό κιόλας να καθιερώσω μόνο πατάτα,διότι είδα ότι συγκαταλέγεται στις λεπτομέρειες όσον αφορά τη γράμμωση να προτιμάς κυρίως πατάτα από ρύζι. Ξεκαθαρισε το τοπίο σε παρακαλώ :))))
    Eat clean-train dirty!!!

  29. #59
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Η πατατα θεωρειται υδατανθρακας υψηλου γλυκαιμικου δεικτη, ενω το ρυζι ειδικα το καστανο ανεπεξεργαστο θεωρειται καλυτερη πηγη για τη μεταπροπονητικη γλυκογονοσυνθεση.

    Κουκλα μου μπορω να εκφερω μια αποψη με ολο το θαρρος για την προπονητικη σου μερα ποδιων?

  30. #60
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Δήμητρα κι ο George Farah λέει ότι δεν χρειάζεται καθόλου υδατάνθρακας. Οπότε;!

    Εγώ μια φορά τρώω ρύζι στο μεταπροπονητικό γιατί σε γεμίζει καλύτερα και δείχνεις πιο πυκνός απ' ότι με την πατάτα. Η μόνη πατάτα που θα προτιμούσα σε μια τέτοια φάση είναι η γλυκοπατάτα. Όπως όμως δείχνει στις φωτογραφίες της η Νανά, αυτό έχω να την συμβουλέψω, αφού αυτό δοθλεύει και πάνω μου και νομίζω πως το αποτέλεσμα με δικαιώνει.

    Τέλος πάντων ψιλά γράμματα, εγώ δεν ξέρω απο βιοχημείες και επιστημοσύνη, άλλος είναι ο τομέας μου. Νανά, κρίνεις και πράτεις!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!


 
Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τι γίνεται με τα love handles;
    By warrior in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 03-09-05, 19:53
  2. love story...
    By GEORGEE in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 11-12-04, 18:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •