Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 91 to 120 of 156
  1. #91
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Αγαπητό ημερολόγιο,

    Έχω δώσει το λαπτοπ για format και σε χω αμελήσει αλλά με την πρώτη ευκαιρία σου γραφω τι μεσολάβησε..
    Λοιπόν..

    ΤΕΤΑΡΤΗ 12/6

    • 4 ασπράδια-1 κρόκος,40 γρ βρώμη,1κ.γ κανέλλα
    • 2ο γεύμα:80 γρ κοτόπουλο και 120 γρ πατάτα βραστή
    • 3o γεύμα-Προπροπονητικό:80 γρ κοτόπουλο,120 γρ πατάτα βραστή,μαρουλοσαλάτα και 1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • 1 scoop amino

    10' ζέσταμα στο διάδρομο
    ΠΛΑΤΗ(1.έλξεις κλειστή λαβή 3χ10 στα 35 κιλά,2.κωπηλατική κλειστή λαβή 3χ10 στα 18 κιλά,3.κωπηλατική με αλτήρα 3χ10 με 9 κιλά,4.ραχιαίοι με βάρος 2χ10,1χ8(h&s) με δισκο 10 κιλων)
    Κοιλιακοί
    45' αερόβια μέτριας έντασης στο διάδρομο (γρήγορο περπάτημα σε ανηφόρα)

    1 scoop amino

    • 4o γευμα-μεταπροπονητικό:4 ασπράδια,120 γρ πατάτα βραστή
    • 5ο γεύμα:150 γρ πέρκα,120 γρ πατάτα βραστή,μαρουλοσαλάτα
    • 6ο γεύμα:150 γρ ξιφίας,μαρουλοσαλάτα

    ΠΕΜΠΤΗ 13/6


    • 1 scoop amino

    Αερόβια 45' στο ελλειπτικό(25' κανονικά,20' ανάποδα)

    1 scoop amino

    • πρωινό:4 ασπράδια-1 κρόκος,40 γρ βρώμη,1 κ.γ κανέλλα
    • 2o γεύμα:80 γρ μοσχάρι,120 γτ πατάτα βραστή
    • 3o γευμα:90 γρ συκώτι,120 γρ πατάτα βραστή,αγγουροσαλάτα και 1 κ.γ.ελαιόλαδο
    • 4ο γεύμα:4 ασπράδια και 120 γρ πατάτα βραστή
    • 5ο γεύμα:150 γρ σολωμός,120 γρ πατάτα βραστή,μαρουλοσαλάτα
    • 6ο γεύμα:150 γρ πέρκα,μαρουλοσαλάτα

    Αύριο το πρόγραμμα έχει ώμους,τρικέφαλους!Yaaay!
    Eat clean-train dirty!!!

  2. #92
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    κοιμασαι καλα τωρα ? ειχα το ιδιο θεμα για κανα 2 μερες αλλα καταφερα να το ξεπερασω αμεσα....

  3. #93
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Λοιπόν από θέμα ύπνου,είμαι κάπως καλύτερα...Προσπαθώ όσο γίνεται να ξαπλώνω νωρίς για να με πέρνει ο ύπνος και σχετικά νωρίς..Έβαλα και χαμομηλάκι σε πρωτη φάση λίγο πριν κοιμηθώ,και νομίζω οτι σαν να βοηθάει.Δυστυχως ξυπναω ανα τακτα χρονικα διαστήματα ακόμη,αλλα με προσπαθεια ξανακοιμαμαι.Παντως το 6ωρο το εφτασα.
    Επισης αυτες τις μερες εχω δωσει το λαπτοπ για φορματ και δεν εχω να χαζευω,κλπ,ομιζω επαιξε κι αυτο το ρολακι του.
    Eat clean-train dirty!!!

  4. #94
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by fitness_love View Post
    Λοιπόν από θέμα ύπνου,είμαι κάπως καλύτερα...Προσπαθώ όσο γίνεται να ξαπλώνω νωρίς για να με πέρνει ο ύπνος και σχετικά νωρίς..Έβαλα και χαμομηλάκι σε πρωτη φάση λίγο πριν κοιμηθώ,και νομίζω οτι σαν να βοηθάει.Δυστυχως ξυπναω ανα τακτα χρονικα διαστήματα ακόμη,αλλα με προσπαθεια ξανακοιμαμαι.Παντως το 6ωρο το εφτασα.
    Επισης αυτες τις μερες εχω δωσει το λαπτοπ για φορματ και δεν εχω να χαζευω,κλπ,ομιζω επαιξε κι αυτο το ρολακι του.
    Έχω διαβάσει ότι καλό είναι πριν τον ύπνο να μην έρχεσαι σε επαφή με οθόνες γιατί η ακτινοβολία επηρεάζει και μπορεί να σε δυσκολέψει. Δοκίμασε να διαβάζεις κανένα βιβλίο, να χαζεύεις κανένα περιοδικό... Αν σε χαλαρώνει το χαμομήλι, καλό κάνει. Και γω γενικά ξυπνάω 1-2 φορές το βράδυ, βασικά προς το ξημέρωμα, αλλά ξανακοιμάμαι αμέσως (εμένα είναι πιο πολύ λόγω άγχους μήπως και δεν ακούσω το ξυπνητήρι, έχω και τέτοια :Ρ). 2 μέρες στη σειρά μόνο είχα θέμα και δεν ξανανύσταζα, αλλά κατά τα άλλα καλά.

  5. #95
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    μη το κανετε επιστημη βρε παιδια αυτο ειναι το λαθος στον υπνο....με το λαπτοπ αγκαλια κοιμαμαι τοσο καιρο 8ωρα +.....κλεινεις τα ματια, χαλαρωνεις και δε σε νοιαζει τιποτα, ουτε αν θα σε παρει ο υπνος σε νοιαζει αυτο ειναι το κολπο....
    το ξυπνημα ενδιαμεσα καλο δεν ειναι....φανερωνει οτι δεν ειναι και τοσο βαθυς ο υπνος, αντε να συμβει μια φορα ξερω γω κι εκει να σε παιρνει κατευθειαν χωρις προσπαθεια....

  6. #96
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Ξεχνάς κάτι βασικό βέβαια: είσαι άντρας! Κατά πλειοψηφία σας παίρνει ο ύπνος με το που ακουμπάει το κεφάλι μαξιλάρι. :Ρ Δεν είναι θέμα να το κάνουμε επιστήμη ή όχι, φάσεις είναι αυτές κιόλας, μπορεί να είναι αποτέλεσμα στρεσαρίσματος ή λόγω ζέστης ή κάτι άλλο. Οπότε σε τέτοιες φάσεις απλά ψάχνεις και πειραματίζεσαι λιγάκι μέχρι να ξαναστρώσει ο ύπνος.

  7. #97
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Για τσάι πάνε σε ένα μαγαζί με βότανα και ζήτησε τους να σου προτίνουν ένα τσαγάκι για χαλάρωμα και ύπνο.
    Στη ζωή μου έχω πολύ άγχος και με τον ύπνο έχω θέμα, πίνω μια βαλεριάνα όταν με πιάνει νευρικότητα, κάπως ηρεμώ. Με βοηθάει και πολύ και στο στομάχι η βαλεριάνα κιόλας οπότε τα συνδυάζω.


    Κάτι άλλο που μου ήρθε στο μυαλό είναι η υπερπροπόνηση, μήπως το ΚΝΣ σου έφτασε στα όριά του και χρειάζεσαι λίγη ξεκούραση; πόσο καιρό κάνεις ασταμάτητα προπονήσεις;


    Πωπω ωραίο μενού

  8. #98
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Για τσάι πάνε σε ένα μαγαζί με βότανα και ζήτησε τους να σου προτίνουν ένα τσαγάκι για χαλάρωμα και ύπνο.
    Στη ζωή μου έχω πολύ άγχος και με τον ύπνο έχω θέμα, πίνω μια βαλεριάνα όταν με πιάνει νευρικότητα, κάπως ηρεμώ. Με βοηθάει και πολύ και στο στομάχι η βαλεριάνα κιόλας οπότε τα συνδυάζω.


    Κάτι άλλο που μου ήρθε στο μυαλό είναι η υπερπροπόνηση, μήπως το ΚΝΣ σου έφτασε στα όριά του και χρειάζεσαι λίγη ξεκούραση; πόσο καιρό κάνεις ασταμάτητα προπονήσεις;


    Πωπω ωραίο μενού
    πραγματικα αυτο που λες ειναι ακατορθωτο να συμβει εκτος αν ομιλουμε για υποαναρρωση με φαι και υπνο....δεν ειμαστε τοσο απο ζαχαρη ουτε σωματικα ουτε κνσολογικα....το σωμα μας το ιδιο δε μας αφηνει να το κανουμε αυτο που λες.....ειναι σαν να προσπαθεις να πνιγεις απο μονος σου δεν θα σε αφησει το σωμα να το κανεις....ακομα και επαγγελματιες πρωταθλητες του bb και αλλων αθληματων ειναι δυσκολο να το καταφερουν ακομα και αν το επιδιωκουν καποιες φορες ωστε να σπασουν το ταβανι των δυνατοτητων τους....πραγματικα αν δειτε βιντεο με προπονησεις oχι μονον επαγγελματιων bb αλλα και αστεριων του nba θα εκπλαγειτε με τις δυνατοτητες του ανθρωπινου σωματος και θα δειτε οτι στην ουσια εμεις του γυμναστηριου δε κανουμε και τιποτα.....το λεω απλα για να μην ανυσηχει η κοπελια οτι συμβαινει κατι τετοιο και απλα να χαλαρωσει.....το στρες για την καθημερινοτητα της ειναι σιγουρα ομως παραγων....οταν αποβαλουμε αυτο , πραγματικα ομως, ολα λυνονται και σε αυτο το θεμα με τον υνπο
    Last edited by lakers4life24; 12-06-14 at 22:46.

  9. #99
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    πραγματικα αυτο που λες ειναι ακατορθωτο να συμβει εκτος αν ομιλουμε για υποαναρρωση με φαι και υπνο....δεν ειμαστε τοσο απο ζαχαρη ουτε σωματικα ουτε κνσολογικα....το σωμα μας το ιδιο δε μας αφηνει να το κανουμε αυτο που λες.....ειναι σαν να προσπαθεις να πνιγεις απο μονος σου δεν θα σε αφησει το σωμα να το κανεις....ακομα και επαγγελματιες πρωταθλητες του bb και αλλων αθληματων ειναι δυσκολο να το καταφερουν ακομα και αν το επιδιωκουν καποιες φορες ωστε να σπασουν το ταβανι των δυνατοτητων τους....πραγματικα αν δειτε βιντεο με προπονησεις oχι μονον επαγγελματιων bb αλλα και αστεριων του nba θα εκπλαγειτε με τις δυνατοτητες του ανθρωπινου σωματος και θα δειτε οτι στην ουσια εμεις του γυμναστηριου δε κανουμε και τιποτα.....το λεω απλα για να μην ανυσηχει η κοπελια οτι συμβαινει κατι τετοιο και απλα να χαλαρωσει.....το στρες για την καθημερινοτητα της ειναι σιγουρα ομως παραγων....οταν αποβαλουμε αυτο , πραγματικα ομως, ολα λυνονται και σε αυτο το θεμα με τον υνπο

    Δηλαδή πιστεύεις πως δεν τίθεται θέμα υπερπροπόνησης, γενικά μιλάω, δεν παίζει να κουραστεί ποτέ το σώμα;

  10. #100
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    χεχεχεχεχ γενικα δε μ αρεσει να το συζηταω το θεμα γιατι καταληγει σε τσακωμο και in real life γενικα καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος....εχει να κανει και με το φυλο σαφεστατα και την ηλικια και τη γυμναστηριακη εμπειρια.....για καποιον η γυμναστικη που κανει καποιος αλλος σε μια προπονηση μπορει να ειναι απλα το ζεσταμα του...ειναι πολλοι παραγιντες....τελοσπαντων το ρεζουμε και η συμβουλη μου προς τη φιλη μας ειναι να χαλαρωσει απλα και γενικοτερα σε ολους τους τομεις οχι με την εννοια της τεμπελιας, ν απολαυσει τη γυμναστικη της και ολα θα κυλησουν πιο ομαλα και παραγωγικα, αφου ηδη βλεπει βελτιωση με τον υπνο δεν υπαρχει λογος καμια απολυτως ανησυχιας

  11. #101
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    χεχεχεχεχ γενικα δε μ αρεσει να το συζηταω το θεμα γιατι καταληγει σε τσακωμο και in real life γενικα καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος....εχει να κανει και με το φυλο σαφεστατα και την ηλικια και τη γυμναστηριακη εμπειρια.....για καποιον η γυμναστικη που κανει καποιος αλλος σε μια προπονηση μπορει να ειναι απλα το ζεσταμα του...ειναι πολλοι παραγιντες....τελοσπαντων το ρεζουμε και η συμβουλη μου προς τη φιλη μας ειναι να χαλαρωσει απλα και γενικοτερα σε ολους τους τομεις οχι με την εννοια της τεμπελιας, ν απολαυσει τη γυμναστικη της και ολα θα κυλησουν πιο ομαλα και παραγωγικα, αφου ηδη βλεπει βελτιωση με τον υπνο δεν υπαρχει λογος καμια απολυτως ανησυχιας
    Πιστεύω ότι το deload είναι εξίσου σημαντικό σε προπονητικό επίπεδο. Το μόνο που θα πω στη Νανά είναι να ακούει το σώμα της

  12. #102
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Για να φτάσουμε σε επίπεδα υπερπροπόνησης, πρέπει να κάνουμε πολλά πράγματα ταυτόχρονα λάθος.

    Ο κυριότερος παράηοντας είναι η λάθος διατροφή. Κάτι που δεν βλέπω ως λάθος εδώ στην Νανά!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  13. #103
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Χμμμ..
    Λοιπόν παιδιά να ενημερώσω ότι το θέμα του ύπνου έχει παρουσιάσει σημαντική βελτίωση!!Πίνω και ένα μίγμα βοτάνων πριν κοιμηθώ με χαμομηλάκι,βαλεριάνα,λεβάντα και διάφορα άλλα το οποίο σίγουρα με χαλαρώνει,αλλά το βασικό είναι ότι αυτές τις μέρες έχω χαλαρώσει πολύ κι από θέμα άγχους :)
    Tώρα,όσον αφορά την υπερπροπόνηση,δεν νομίζω,γιατί στο παρελθόν έχω κάνει αίσχη με διατροφή και όγκο προπόνησης και τέτοιο πρόβλημα δεν είχα.

    Να γράψω και χθεσινοσημερινά λοιπόν!!

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 13/6


    • 4 ασπράδια-1 κρόκος,40 γρ βρώμη,1κ.γ κανέλλα
    • 2o γεύμα-Προπροπονητικό:80 γρ μοσχάρι,120 γρ πατάτα βραστή,βλήτα και 1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • 1 scoop amino
    10' ζέσταμα στο διάδρομο
    ΏΜΟΙ(1.πιέσεις ώμων με αλτήρες 3χ10 με 6 κιλά σε κάθε χέρι,2.κουτάλια 3χ10 με 4 κιλά σε κάθε χέρι,3.προτάσεις με σχοινί στην τροχαλία 2χ10,1χ8(h&s) στα 10,5 κιλά,4.τραπεζοειδής μηχάνημα 3χ10 στα 20 κιλά)
    ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ(1.Γαλλικές πιέσεις με τη μπάρα Η 3χ10 με 1,25 κιλά σε κιλά σε κάθε πλευρά,2.αντίστροφη λαβή 1-1 χέρι 3χ10 στα 5,5 κιλά,εκτάσεις τρικεφάλων στο σχοινί 2x10,1x8(h&s) στα 12,5 κιλά)
    Κοιλιακοί
    45' αερόβια στο ελλειπτικό

    1 scoop amino

    • 3o γευμα-μεταπροπονητικό:4 ασπράδια,120 γρ πατάτα βραστή
    • 4ο γεύμα:80 γρ κοτόπουλο και 120 γρ πατάτα βραστή
    • 5ο γεύμα:160 γρ ξιφίας,120 γρ πατάτα βραστή,βλήτα
    • 6ο γεύμα:140 γρ τόνος,βλήτα

    ΣΑΒΒΑΤΟ 14/6

    • 4 ασπράδια-1 κρόκος,40 γρ βρώμη,1κ.γ κανέλλα
    • 2ο γεύμα:80 γρ κοτόπουλο και 120 γρ πατάτα βραστή
    • 3o γεύμα-Προπροπονητικό:80 γρ κοτόπουλο,120 γρ πατάτα βραστή,μαρουλοσαλάτα και 1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
    10' ζέσταμα στο διάδρομο
    ΠΟΔΙΑ(1.sumo squats 3x10 με αλτήρα 30 kg,2.sumo deadlifts 3x10 με αλτήρα 30 kg,3.προβολές πάνω σε 4 step 3x10 4.hip thrust 2x10,1x8(h&s) με 15 κιλά,5.γάμπες στο μηχάνημα 3χ8(h&S)στα 20 kg),6.απαγωγοί 3χ10,1χ8(h&S) στα 52 kg)
    Κοιλιακοί(plank challenge)
    45' αερόβια μέτριας έντασης στο ελλειπτικό


    • 2o γευμα-μεταπροπονητικό:4 ασπράδια,120 γρ πατάτα βραστή
    • 3o γεύμα:80 γρ κοτόπουλο,100 γρ πατάτα βραστή,μαρουλοσαλάτα και 1 κ.σ.ελαιόλαδο
    • 4ο γεύμα:80 γρ κοτόπουλο και 100 γρ πατάτα βραστή
    • 5ο γεύμα:120 γρ πέρκα,80 γρ πατάτα βραστή,μαρουλοσαλάτα
    • 6ο γεύμα:120 γρ τόνο,μαρουλοσαλάτα
    Ζέστη!!!Ελπίζω να βρίσκεστε στις παραλίες!
    Eat clean-train dirty!!!

  14. #104
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Αγαπητό ημερολόγιο,

    Ούτε σε έχω ξεχάσει ούτε ασυνεπής είμαι!Απλώς είμαι λίγο πιεσμένη χρονικά αυτές τις μέρες
    Οι προπονήσεις και η διατροφή πάνε πολύ καλά,από άποψη προσπόνησης αυτήν την εβδομάδα εισήγαγα την προκόπωση στις προπονήσεις μου και δούλεψε πολύ.Χτες ειδικά,στην 2η προπόνηση ποδιών της εβδομάδας,τα είδα όλα με 30άρες επαναλήψεις σε sumo squats.Θα την ποστάρω τημ χθεσινή λοιπόν γιατί ήταν καλή.Από σήμερα το στυλ προπόνησής μου άλλαξε,θα δουλέψω με ss αυτή τη βδομάδα.Πρώτα όμως η διατροφή με την οποία κινούμαι από χθές :)

    ΔΙΑΤΡΟΦΗ
    Πρωινό: 3 ασπράδια, 1 κρόκος και 30 γρ. βρώμη, με κανέλα και stevia
    Γεύμα 2: 80 γρ. πατάτα και 80 γρ. κοτόπουλο
    Γεύμα 3(πριν την προπόνηση): 80 γρ. Πατάτα και 80 γρ. κοτόπουλο, σαλάτα πράσινη και 1 κ.σ. ελαιόλαδο
    Γεύμα 4 (μετά την προπόνηση): 80 γρ. πατάτα και 4 ασπράδια
    Γεύμα 5: 60 γρ. πατάτα, 120 γρ. ψάρι και σαλάτα
    Γεύμα 6: 120 γρ. ψάρι και σαλάτα

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟ 21/6
    10' ζέσταμα στο διάδρομο
    30 bodyweight squats

    Sumo Squats(2x30 @ 9 κιλά,2χ12 @ 30 κιλά αλτήρας)
    Sumo Deadlifts(3x10 @ 30 κιλά αλτήρας)
    Προβολές πάνω σε 4 step (3x10 σε κάθε πόδι εναλλάξ τα πόδια χωρίς διάλειμμα)
    Hip thrust (2x10 @ 15 κιλά, 1x8 h&s @ 15 κιλά)
    Απαγωγοί(2x30 @ 39 κιλά, 2x12 @ 52)
    Γάμπες μηχάνημα(3x10 h&s @ 20 κιλά)

    Κοιλιακοί plank challenge

    Aερόβια 45' ελλειπτικό(25' κανονικά,20' ανάποδο) και διατάσεις

    ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 22/6
    Ζέσταμα 10' στο διάδρομο

    SS εμπροσθολαίμιες έλξεις και πιέσεις στήθους(5 reps στο κάθε μηχάνημα με 10'' διάλειμμα μεταξύ τους για 5 λεπτά συνεχόμενα)
    Στα κιλά έπαιξα κυρίως 35-40 στις έλξεις και 30-35 στις πιέσεις. ΣΚΟΤΩΜΑ,ενώ άλλαζα μηχάνημα τρέχοντας ο γυμναστής μου βαζε κι άλλα κιλά!!!!!!

    SS peck deck και κωπηλατική κλειστή λαβή στο μηχάνημα(πάλι 5λεπτο με 5 reps)
    Εδώ δεν έπαιξα φουλ γιατί είχα κουραστεί από το προηγουμενο ss οπότε ήμουνα γύρω στα 25 στο πεκ και 18 στην κατω κωπηλατική.

    Pull over 3χ10 με αλτήρα 10 κιλών

    Κοιλιακοί

    Αερόβια 45' στο ελλειπτικό(το γνωστό 25' κανονικό και 20' ανάποδο) και διατάσεις



    Αύριο έχει ρεπό και μπανάκι οπυτε χαλάλι!
    Προς το παρον εχει πολυυυυυ πιάσιμο!Πόδια από χτες,πλάτη από τις χθεσινές άρσεις..και αναμένω από το σημερινό επική συνέχεια.


    Αυτά!!!Αααα ναι,και κάτι τελευταίο.Φωτογραφίες προόδου σε 1 εβδομάδα ακριβώς στο αντίστοιχο thread.
    Eat clean-train dirty!!!

  15. #105
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Μόνο που τα διάβασα, κουράστηκα! Καλές βουτιές Νανά, κάνε και για εμάς!

  16. #106
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Μόνο που τα διάβασα, κουράστηκα! Καλές βουτιές Νανά, κάνε και για εμάς!
    Xαχαχα εγώ να δεις!Θέλω και μπάνιο έτσι όπως είμαι τρομάρα μου!!!
    Eat clean-train dirty!!!

  17. #107
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Γιατί, όλοι έχουμε δικαίωμα στο μπάνιο! Και γω ήλπιζα καταβάθος σε καμιά απεργία, μπας και έβρισκα ευκαιρία να πάω, αλλά προς το παρόν θα τη βλέπω σε φωτογραφίες τη θάλασσα... Δεν πειράζει, θα έρθουν και για εμάς πιο δροσερές μέρες! :Ρ

  18. #108
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Γιατί, όλοι έχουμε δικαίωμα στο μπάνιο! Και γω ήλπιζα καταβάθος σε καμιά απεργία, μπας και έβρισκα ευκαιρία να πάω, αλλά προς το παρόν θα τη βλέπω σε φωτογραφίες τη θάλασσα... Δεν πειράζει, θα έρθουν και για εμάς πιο δροσερές μέρες! :Ρ
    pomo

    Yπομονή Έλενα!!!Σε ποια σχολή είσαι αν επιτρέπεται?
    Eat clean-train dirty!!!

  19. #109
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Νομική. Και όσο το λέω, τόσο πιο περίεργο μου ακούγεται. :Ρ

  20. #110
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Καλησπέρα σε όλους!!! Ελπίζω να βρίσκεστε σε καμιά παραλία ή αν δεν βρίσκεστε να βρεθείτε πολύ πολύ σύντομα!!!
    Δεν έχω ξεχάσει το λογκ μου το αγαπημένο,άλλωστε αυτό ήταν και η κινητήριος δύναμη!Απλώς δεν προλαβαίνω να μπάινω να γράφω και να παρακολουθώ καθόλου!!!
    Συνεχίζω ακάθεκτη διατροφή και προπονήσεις,τακτικότατα 6 φορές την εβδομάδα,διατροφούλα γράμμωσης,τώρα είμαι ένα βήμα πριν το τέλος,μετά διακοπές και θα χαλαρώσουμε λίγο!!

    Παραθέτω σημερινές φωτό στο αντίστοιχό thread της προόδου μου! :)
    Eat clean-train dirty!!!

  21. #111
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Καλησπερίζω το παρεάκι!!
    Λοιπόοοον, μετά από ένα γεμάτο καλοκαίρι(πριν 1 εβδομάδα επέστρεψα από διακοπές) επιστρέφουμε δριμύτεροι στα διατροφικά και γυμναστηριακά μας πλάνα!!Κάνοντας μια μινι ανασκόπηση του καλοκαιριού έχω να πω ότι πήγε καλά και από τις δυο απόψεις καθώς στις διακοπές είτε γραφόμουν γυμναστήριο αν υπήρχε η δυνατότητα είτε αθλητικό παπουτσάκι στη βαλίτσα και βουρ για αεροβικές πρωινές ή απογευματινές στα ειδυλιακά κυκλαδίτικα τοπία!
    Διατροφικά πήγε επίσης καλά σε γενικές γραμμές(μέχρι τέλος αυγούστου δηλ. γιατι σεπτεμβρη βγηκα ξεκαθαρα οφφ) με αυγουλάκια βραστά,σεικεράκια στη παραλία και πολύ καλαμάκι κοτόπουλο,κονσέρβα τόνου και σαλατικό. Όλο τον Αύγουστο όντας σε διακοπές έπαιζα με προγραμματισμένα cheat 1 φορά στις 10 μέρες περίπου,αλλά σιγά σιγά προς το τέλος των διακοπών -καθότι και μακροσκελής - άρχισα λίγο να σπάω με μικρές ατασθαλίες και τσιμπολογήματα,ειδικά την τελευταία εβδομάδα, τώρα τον σεπτέμβρη, που παραχαλάρωσα και κατέληξα να τρώω «ελεύθερα», κερδίζοντας(με την αξία μου!! ) από τις τελευταίες διακοπές κάμποσα κιλάκια λίπους σίγουρα! Δεν πειράζει όμως,δεν πτοούμαστε,να χουμε να δουλεύουμε όλη τη χρονιά ! Λοιπόν, εδώ και μια βδομάδα έχω επιστρέψει με ένα πρόγραμμα ξεκούρασης-επανένταξης με 3 φορές την εβδομάδα βάρη και 5 αεροβικές,το οποίο θα διαρκέσει 2 εβδομάδες ακόμη.Σκοπός στην παρούσα φάση είναι αρχικά να ξεκουράσω το σώμα μου ώστε να μπω μετά δυναμικά για χειμώνα και διατροφικά να επανέλθω στα κιλά μου και να μείνω εκεί δουλεύοντάς τα όσο μπορώ.

    Παραθέτω ενδεικτικά διατροφή και προπόνηση Δευτέρας 22/9!
    · 3 ασπράδια-1 κρόκος, 30 γρ.βρώμη και κανέλλα
    · Κοτόπουλο 85 γρ.,35 γρ.ρύζι καστανό(ωμή ζύγιση), σαλάτα με μαρούλι,ντομάτα,αγγούρι,πιπεριά και 1 κ.σ.ελαιόλαδο
    · ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ: κωπηλατική,πλάγιες εκτάσεις αλτήρων,τραπεζοειδής, κάμψεις δικεφάλων,άρσεις θανάτου με τεντωμένα πόδια, απαγωγοί, κοιλιακοί, αεροβική 40 λεπτά,διατάσεις
    · Whey και μπανάνα
    · Κοτόπουλο 85 γρ.,35 γρ. ρύζι καστανό
    · Σολωμός 95 γρ.,35 γρ.ρύζι καστανό,σαλάτα
    · Πριν τον ύπνο γιαούρτι 2% και 1 κ.σ. handmade φυστικοβούτυρο
    Eat clean-train dirty!!!

  22. #112
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Καλησπέρα! Καλο ξεκινημα και παλι!
    A head full of fears has no space for dreams.

  23. #113
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Καλή επάνοδο!! Το σώμα θυμάται, δεν θα δυσκολευτείς να επανέλθεις

  24. #114
    Pumping Iron Efi93's Avatar
    Join Date
    02-02-14
    Location
    Athens, Argyroupoli
    Posts
    524

    Default

    To σωμα θυμαται! Μαζι επανηλθαμε! Παμε δυνατα!!!!
    Εμένα δεν μπορεί να με κάψει κανείς , εγώ είμαι η ίδια η φωτιά....

    #Ripped Eater #Meathead #Broscientist #FoodTech

  25. #115
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    συνειδητά μένεις σε low carb?

    Καλή και δυναμική επάνοδο !!!!!!!!!

  26. #116
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Καλησπέρα! Καλο ξεκινημα και παλι!
    Ευχαριστώ Έλενα!!Είδα κάτι φωτό,τι ποδάρες είναι αυτές,μπράβο σου!!!

    Quote Originally Posted by Kardoula View Post
    Καλή επάνοδο!! Το σώμα θυμάται, δεν θα δυσκολευτείς να επανέλθεις
    Έτσι ακριβώς Ειρηνάκι!! Το σώμα θυμάται και επανέρχεται αρκετά γρήγορα!Ένα ακόμη πλεονέκτημα του να το δουλεύεις και να το φροντίζεις.

    Quote Originally Posted by Efi93 View Post
    To σωμα θυμαται! Μαζι επανηλθαμε! Παμε δυνατα!!!!
    Παααααμε δυνατάαα!!!Έτσιι,πορωμέναααα!!!

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    συνειδητά μένεις σε low carb?

    Καλή και δυναμική επάνοδο !!!!!!!!!
    Ναι,προς το παρόν,για να επανέλθω στα κιλά μου και συνεχίσω ισοθερμιδικά.Ευχαριστώωω κορίτσι μουυυ!! Ανυπομονώ!!
    Eat clean-train dirty!!!

  27. #117
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Καλως ηρθες πισω & καλη επανοδο και απο μενα!

  28. #118
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Καλως ηρθες πισω & καλη επανοδο και απο μενα!
    Να σαι καλά ursus!

    Εντομεταξύ είμαι και σε αναζήτηση νέου γυμναστηρίου σε αυτή τη φάση γιατί λήγει η συνδρομή στο δικό μου και θέλω να βρω κάτι καλύτερο!Αλλά δεν βρίσκω κάποιο καλό κοντά και έχω απογοητευτεί.Σαν να νοικιάζω σπίτι νιώθω.Πάω και βλέπω αλλά τίποτα καλό,σε προσιτή τιμή...:(
    Eat clean-train dirty!!!

  29. #119
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Σε ποια περιοχη εισαι;

  30. #120
    Junior Bodybuilder fitness_love's Avatar
    Join Date
    07-05-14
    Location
    athens
    Posts
    168

    Default

    Μελίσσια είμαι..
    Eat clean-train dirty!!!


 
Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Τι γίνεται με τα love handles;
    By warrior in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 03-09-05, 18:53
  2. love story...
    By GEORGEE in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 11-12-04, 17:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •