Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-05-14
    Posts
    4

    Question Δέσποινα. Νέο μέλος. Συμβουλές Απώλειας Βάρους

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 22 ΕΤΩΝ ΤΟ ΥΨΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 1,68 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 68 ΚΙΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 8 ΚΙΛΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΟΛΙΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΣΟ ΣΟΒΑΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΙΘΗΚΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΟΝΗ Μ ΝΑ ΠΑΡΩ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΑΡΧΗΣΩ ΓΥΜΝΑΣΤΙΡΙΟ ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙΑ KICK BOXING ΓΥΡΟ ΣΤΑ 4 ΧΡΟΝΙΑ KAI ME EIXE ΒΟΗΘΗΣΗ ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΣΦΙΧΤΟ ΣΩΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΑΡΙ ΑΛΛΑ ΑΠΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ Κ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΙΣΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΤΣΩ ΤΑ 8 ΚΙΛΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΤΡΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΗΣ ΜΗΙΚΟΣ ΙΣΤΟΣ 65 ΛΙΠΟΔΕΙΣ ΙΣΤΟΣ 35 ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ 1060 ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΑΥΤΗ ΤΙ ΜΕΤΡΙΣΗ ΠΡΙΝ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΛΔ Ο ΔΙΑΤΡΟΦΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΩΜΑ Μ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΧΑΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΟΛΑ ΤΡΑΓΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΜΑΤΟΣ ΜΕ 1000 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΤΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΤ ΠΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ !!!:)

  2. #2
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Δεσποινάκι καλώς ήρθες στην παρέα μας !!!
    Λίγη υπομονή έχε και θα λυθούν τα "βάσανά σου"..Τα κορίτσια μας θα φροντίσουν γιαυτό !
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-05-14
    Posts
    4

    Default

    ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα Δέσποινα και καλώς όρισες στο φόρουμ!

    Το πρώτο που έχεις να κάνεις είναι να βγάλεις από το μυαλο σου τη διαιτα και να βαλεις τη "σωστη διατροφη". Μονο οταν κανεις τροπο ζωης να τρως σωστα, ισορροπημενα, θα εχεις μονιμο αποτελεσμα. Οχι μονο για την εξωτερικη εμφανιση, αλλα για την υγεια σου. Και αν το συνδιάσεις με γυμναστική, τότε όχι μόνο θα αλλάξει η ψυχολογία σου, θα γινεις άλλος άνθρωπος!

    Μην εμπιστεύεσαι ανθρώπους που τάζουν λαγούς με πετραχείλια και θελουν να σου μοσχοπουλήσουν δίαιτες. Μπορεις ΑΝΕΤΑ μονη σου να βαλεις τα θεμελια για να χτισεις μια σωστη διατροφη, που δεν θα λιμοκτονεις, θα τρως σωστες τροφες και θα χανεις λίπος.
    Χωρίς άγχος, χωρις να τρελαινεσαι με τη ζυγαρια, καντο και απολαυσε το.
    Αφιερωσε χρονο να διαβασεις τα αρθρα στο φορουμ, πιστεψε με θα σε βοηθησουν πολυ!! Κι εδω ολοι θα σου δωσουμε την ενθαρρυνση και τη δυναμη να ξεκινησεις σωστα τον αγωνα σου!
    Ολα ειναι στο χερι σου

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-05-14
    Posts
    4

    Default

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΗ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ ΓΤ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΟΙΤΟΥΣΑ ΑΡΘΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΑΚΡΙΒΟΣ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΟΡΘΟΣΤΕ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    ΠΡΩΙΝΟ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ ΜΕ ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ LIGHT KAI MIA ΦΡΥΓΑΝΙΑ ΜΕ ΜΕΛΙ
    ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ.ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΟ Η ΚΡΙΤΣΙΝΙΑ
    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ.ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Η ΧΟΙΡΙΝΟ Η ΜΟΣΧΑΡΙ Η ΨΑΡΙ ΣΥΝΗΘΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ Η ΣΤΟ ΓΚΡΙΛ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ Η ΡΥΖΙ
    ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ.ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΟΛΙΚΗΣ ΜΕ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΥΡΙ ΜΕ ΧΑΜΙΛΑ ΛΙΠΑΡΑ
    ΒΡΑΔΙΝΟ. ΓΙΑΟΥΡΤΗ ΜΕ ΜΕΛΙ ΚΑΙ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ

    ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΙΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ 30 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΣΧΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ
    ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλησπέρα Δεσποινάκι,
    χαιρόμαστε που παίρνεις κουράγιο! Όλοι εδώ στο φόρουμ, έχουμε τη δική μας ιστορία και κάνουμε τον δικό μας αγώνα.
    Να θυμάσαι πως τίποτα δεν είναι εύκολο αλλά και τίποτα ακατόρθωτο!

    Παμε να δούμε τι διορθώσεις μπορείς να κάνεις στη διατροφή σου :

    ΠΡΩΙΝΟ. ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ ΜΕ ΦΡΕΣΚΟ ΓΑΛΑ LIGHT KAI MIA ΦΡΥΓΑΝΙΑ ΜΕ ΜΕΛΙ
    Aφαίρεσε από τη διατροφή σου οτιδήποτε παράγεται από αλεύρι. Όχι φρυγανιές, ψωμιά, κουλούρια, κριτσίνια κλπ..
    Δημητριακά με γάλα χαμηλών λιπαρών (μπορείς να βάλεις και βρώμη, ακόμα καλύτερα!). Επίσης βράσε 3 αβγουλάκια, φάε 2 ασπράδια και 1 ολόκληρο.

    ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ.ΕΝΑ ΦΡΟΥΤΟ Η ΚΡΙΤΣΙΝΙΑ
    Βγάλε τα κριτσίνια τελείως.
    Συνδίασε το φρούτο με λίγο κότατζ χαμηλών λιπαρών.


    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ.ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ Η ΧΟΙΡΙΝΟ Η ΜΟΣΧΑΡΙ Η ΨΑΡΙ ΣΥΝΗΘΟΣ ΣΤΟΝ ΑΤΜΟ Η ΣΤΟ ΓΚΡΙΛ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ Η ΡΥΖΙ
    Πολύ καλό! Πρόσεξε όμως.. άλλο το ρύζι, άλλο τα λαχανικά. Τα λαχανικά θα τα έχεις στάνταρ στο πιάτο σου. Μπορείς να εναλλάσεις ρύζι με πατάτα ή κινόα (αν σου αρέσει) ή λίγο πληγούρι, έτσι για να έχεις ποικιλία. Το χοιρινό πρόσεξε να μην έχει πολύ λίπος, το πιο άπαχο κομμάτι είναι το ψαρονέφρι.


    ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ.ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΟΛΙΚΗΣ ΜΕ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ΚΑΠΝΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΥΡΙ ΜΕ ΧΑΜΙΛΑ ΛΙΠΑΡΑ
    Απέφευγε τα αλλαντικά, περιέχουν πολύ αλάτι και συντηρητικά. Επέλεγε όσο γίνεται μη επεξεργασμένες τροφές. Βγάλε το ψωμί και αντί γι αυτό φάε ένα στραγγιστό γιαούρτι τοτάλ 2 % με 1 φρούτο ή λίγο κοτόπουλο με πατάτα. Ή μπορείς να φτιάξεις μια ομελέτα στο αντικολητικό μαζί με λαχανικά και μια μέτρια πατάτα.

    ΒΡΑΔΙΝΟ. ΓΙΑΟΥΡΤΗ ΜΕ ΜΕΛΙ ΚΑΙ ΞΗΡΟΥΣ ΚΑΡΠΟΥΣ
    Αφαιρεσε το μέλι, ειδικα το βραδυ δεν το θες. Μπορεις να εχεις γιαουρτακι με λιγα αμύγδαλα ή ψάρι με λαχανικά και ελαιόλαδο.

    ΕΠΙΣΕΙΣ ΠΡΟΣΘΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΙΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ 30 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΣΧΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ
    Μπραβο καλα κανεις!! Κινησου οσο περισσοτερο μπορεις!


    (αν θες γραφε με μικρα γραμματα, τα μεγαλα ειναι κουραστικα στο διαβασμα)

  7. #7
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-05-14
    Posts
    4

    Default

    Τέλεια ευχαριστώ πάρα πολύ ειλικρινά για την βοήθεια θα προσέξω όσο μπορώ σήμερα μάλιστα τα έδωσα όλα στην γυμναστική και πραγματικά όσο περνάνε η μέρες νιώθω περισσότερη ενέργεια και δεν πεινάω καθόλου σε αντίθεση με άλλες διατροφές που μου έδιναν βέβαια έκανα και μια μικρή σκανδαλιά και έφαγα λίγο σοκολατίτσα αλλά τι να κάνω δεν μπορούσα να αντισταθώ ειχα να φάω μια βδομάδα, ήθελα να σας ρωτήσω επίσεις αν ειναι καλό να πίνω και σπόρους τσία μου είπαν ότι είναι αρκετά καλοί και βοηθάνε πολύ στην απώλεια κιλών,η άν ξέρετε κάποιον άλλο φυσικό λιποδιαλύτη η ότι άλλο νομίζετε οτι θα βοηθούσε. Και κάτι τελευταίο μπορώ να προσθέσω στην γυμναστική μου και βάρη ή όχι ακόμη? σκεφτόμουν μάλιστα να κάνω crossfit μαζί με έναν φίλο μου που κάνει καιρό πιστεύετε πως θα με βοηθούσε? Ευχαριστώ!!!!(συγνώμη που σας κουρασα με τα κεφαλαία )

  8. #8
    Pumping Iron chris78's Avatar
    Join Date
    07-02-13
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    320

    Default

    Γρήγορο βάδην κοπελιά.....κάνε τον οργανισμό σου να κάνει ΚΑΥΣΕΙΣ!!Οτιδήποτε!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Συμβουλές για Διατροφή Απώλειας Λίπους
    By mixalisa in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 26-02-14, 20:23
  2. Διατροφη απωλειας βαρους για υπερβαρο!!
    By kalxas in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 5
    Last Post: 29-08-11, 22:33
  3. Συμπληρώματα Διατροφής Απώλειας Βάρους
    By MMA in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 29
    Last Post: 20-12-10, 00:31
  4. Συμβουλές για πρόγραμμα απωλειας λίπους
    By nikoskor in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 20
    Last Post: 15-10-09, 21:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •