Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 51
  1. #1
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Lightbulb Lf's Diary: "'Ταξίδι Στο Άδυτο.."

    Λίγα λόγια για μένα:
    " Μέσα σε μια στιγμή όλα άλλαξαν...
    Η απόφαση μου να ξεκινήσω το ταξίδι στο άδυτο του γυμναστηρίου και της σωστής διατροφής με έκαναν να αλλάξω τη μέχρι τώρα νοοτροπία μου. Διασκέδαση φαγητό βόλτες και καθόλου προσωπικός χρόνος για μένα και το σώμα μου..Λόγω ότι πότε δεν είχα θέμα με έξτρα κιλά δεν είχα μπει στη διαδικασία να αφιερώσω και τον ανάλογο χρόνο στο γυμναστήριο. Ήμουν αρκετά δραστήρια σε διάφορα αθλήματα αλλά μόνο για διασκέδαση με την παρέα.
    Όμως, από τότε που πήρα την απόφαση να ασχοληθώ εντατικά και να ξεκινήσω γυμναστήριο, η ζωή μου άλλαξε ριζικά.
    Όπως ξεκινάμε τις διακοπές μας ψάχνοντας να βρούμε τον προορισμό μας και τι χρειαζόμαστε έτσι και εδώ σε αυτό το ταξίδι ξεκίνησα την αναζήτηση πληροφοριών για ότι έχει σχέση με τα βάρη και τη σωστή διατροφή.
    Έτσι, έφτασα και σε εσάς, ο 1ος σταθμός σε αυτό το ταξίδι!
    Οι γνώσεις σας, μου είναι πολύτιμες, καθώς και τα κατάλληλα βοηθήματα για να μπορέσω να συνεχίσω!!! Στις αρχές όταν μπήκα στο φόρουμ, διάβαζα τα άρθρα σας και θεωρούσα πως είναι εύκολα όλα όσα λέγατε αλλά τελικά μετά από κόπο και ιδρώτα συνειδητοποίησα πόσο μεγάλο λάθος έκανα! "
    Σας κούρασα λιγάκι γι αυτό και μπαίνω στο θέμα!χιχιχι
    Ξεκίνησα γυμναστήριο το Νοέμβρη χαλαρά αλλά τώρα λόγω περισσότερου ελεύθερου χρόνου το πήρα ζεστό θέμα!!! Όμως, το γυμναστήριο ειναι αστα να πάνε...για να μη το χαρακτηρίσω αλλιώς και χωρις σωστή καθοδήγηση...με βλέπω να παθαίνω ζημιά!
    Είμαι 25 χρονών, 1,68 και 54,9 kg. Ο σωματότυπος μου είναι τύπου αχλάδι. Πρίν λίγες μέρες έκανα λιπομέτρηση και οι μετρήσεις μου είναι: 1,1 -1,4 -1,7- 1.4 με ποσοστό λίπους 28.1%. Μόλις το είδα έπαθα σοκ γιατι υποτίθεται τους τελευταίους μήνες πήγαινα καλα και είχα δει αποτελέσματα. Καλύτερα όμως να θέσω τους στόχους μου για να σας δώσω την πλήρη εικόνα από αυτό που θέλω!
    Θέλω να ενδυναμώσω το σώμα μου, να γραμμωθώ και να πάρω σωστά κιλά!Μήπως ζητάω πολλά?!! Θέλω να φτάσω στο λίπος μου κάτω απο το 20% για αρχή!
    Στο γυμναστήριο πηγαίνω 4-5 φορές στο γυμναστήριο και κάνω μόνο βάρη. Τα έχω χωρίσει σε πάνω και κάτω μέρος και τα κάνω ενάλλάξ. Μεχρι στιγμής στα πόδια έδινα περισσότερη σημασία ώσπου κουρασα τα πόδια μ κ τωρα είμαι στα χαμένα!Στο γυμναστήριο μου έβγαλαν και διατροφή όπου μετά από 6 μήνες πήρα 2 κιλά!αλλά δεν ήταν καθόλου εύκολο για μένα. Στο γυμναστήριο ενώ είπα τι ήθελα να κάνω δε μου έβγαλαν ενα συγκρεκριμένο προγραμμα αλλά να κάνω κυκλικό, και μετά από μόνη μου ξεκίνησα να ζητάω περισσότερα. Θα σας ποσταρω και τις ασκήσεις που κάνω αλλά όχι ακόμα γιατί με τα ονοματα δε το χω και πολύ!
    Εδω θέλω να πιστεύω πως θα με βοηθήσετε αρκετα ώστε να ξεκινήσω σωστα! τι λέτε θα τα καταφέρω?

  2. #2
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλορίζικο το log και καλή επιτυχία στους στόχους σου. Όρεξη να έχεις (που απ'ότι φαίνεται έχεις) και η σωστή καθοδήγηση θα σου δοθεί απλόχερα από τα παιδιά εδώ μέσα.

  3. #3
    Pumping Iron Efi93's Avatar
    Join Date
    03-02-14
    Location
    Athens, Argyroupoli
    Posts
    524

    Default

    Καλη επιτυχια! και μπραβο σου που καταλαβες την αξια του γυμναστηριου και ασχοληθηκες!
    Εμένα δεν μπορεί να με κάψει κανείς , εγώ είμαι η ίδια η φωτιά....

    #Ripped Eater #Meathead #Broscientist #FoodTech

  4. #4
    Senior Bodybuilder anna_lou's Avatar
    Join Date
    01-02-11
    Location
    Φραπεδούπολη
    Posts
    4,283

    Default

    Καλορίζικο το λόγκ και όλα θα γίνουν!!!!!Καλή δύναμη και ότι θέλεις ξερείς εδώ ήμαστε!
    Επιτρέπεται να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθεις! Σήκω καλέ!!!
    Άθελα σου με έβαλες να σου ορκιστώ πως θα τα καταφέρω και πισωγύρισμα δεν θα κάνω...άθελα σου με πείσμωσες ακόμη ποιο πολύ! Το χαμόγελο σου δεν θα το σβήσω ποτέ από τη καρδιά μου!!!

  5. #5
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Καλώς σας βρήκα λοιπόν!Ας αρχίσουμε λοιπόν...
    Λόγω ότι ζω σε επαρχία είναι λίγο δύσκολο να βρω τη σωστή καθοδήγηση κ ειδικότερα σε αυτή την κρίση που ζούμε, αυτή τη στιγμή το γυμναστήριο είναι το μοναδικό που έχω και εννοείται χωρίς σωστό γυμναστή
    ώστε να είναι "από πάνω" μου να με επιβλέπει. Επομένως, οτι κάνω, το κάνω με δική μου πρωτοβουλία.
    Το πρόγραμμα μου είναι το εξής:
    Δευτέρα, Πεμπτη = Ποδια
    Τρίτη, Παρασκευή = Χερια,
    Τετάρτη, Σαββατο = Τρεξιμο

    Αναλυτικότερα, για πόδια :
    Squats στο Σμιθ 3*15,
    Squats sumo 3*15-12-10,
    Squats Προβολές 3*15-12-10,
    Πρέσα 4*15,
    Καθίσματα με μπάλα βοήθεια,
    Leg curl 3*15 με 21kg
    Leg extension 3*15 με 14kg και ενα σετ με 21kg,
    Γαμπες 3*15 με 15kg
    Προσαγωγούς, απαγωγους στο μηχανημα 3*15 αλλα δε θυμάμαι πως λεγεται!:P
    Πως σας φαίνεται!?

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Στήθος, πλάτη, ώμοι;

  7. #7
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Και ναι...αυτα τα εχω στα χερια!!!ειναι οι ασκησεις που μου ειχαν δειξει στο κυκλικο...απο οτι βρηκα στο ιντερνετ οι ασκησεις που κανω ειναι για δικεφαλα τρικεφαλα ωμοι κ πλατη..

  8. #8
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Καλό θα ήταν να το ''δουλέψεις'' λίγο περισσότερο το split σου.
    2 φορές την εβδομάδα πόδια και μάλιστα με το πρόγραμμα που έγραψες, είναι ultra too much (που λέγανε και στο χωριό μου) και αυξάνεις τον κίνδυνο να υποστείς και κανα τραυματισμό.
    Απτη στιγμή που μπορείς να κάνεις 4 φορές την εβδομάδα βάρη θα μπορούσες (ιδέες ρίχνω) να χωρίσεις τις μέρες:
    Μέρα 1: Πόδια
    Μέρα 2: Στήθος-Δικέφαλα
    Μέρα 3: Πλάτη
    Μέρα 4: Ώμοι-Τρικέφαλα

  9. #9
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Αχ δικιο εχεις...Τα ζοριζω αρκετα αλλα αξιζει τον κοπο...χιχιχ μαζοχα ε;πρεπει να το αλλαξω οντως!!κ για καυση λιπους τι να κανω;;; αχ στα χαμενα παω!

  10. #10
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Quote Originally Posted by lf_grrr View Post
    ...για καυση λιπους τι να κανω;;;
    Η απώλεια λίπους έρχεται σταδιακά. Φτιάχνοντας τη διατροφή ελαφρώς υποθερμιδικά με αρκετά γεύματα, καθαρές τροφές και καναδυο αερόβιες θα έχεις τα αποτελέσματα που θες. Αργά και σταθερά.
    Διάβασε τα sticky θέματα στη γυναικεία ενότητα και θα βοηθηθείς πολύ.

  11. #11
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Οκ!!!Κατάλαβα....Σήμερα ξεκινάω νέα αρχή και διατροφή κ όλα!!Πιο εντατικά!Α!Να σας κάνω μια ερώτηση! Εχω ψάξει τόσα και συνέχεια βρισκω και διαφορετικά νούμερα.!
    Στις γυναίκες πόσο αντιστοιχεί να καταναλώνει πρωτεϊνη ημερησίως ειδικά όταν γυμναζεται περιπου 1.5 ώρα καθημερινά?

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    1,5 με 2 γρμ ανά κιλό σωματικού βάρους. Το πρωινό και τα γεύματα κοντά στην προπόνηση πρέπει να είναι εμπλουτισμένα με παραπάνω πρωτεΐνη

  13. #13
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Καλημεραααααααα!!!!
    Σημερα ηρθε η ωρα να βαλω το τωρα για να μπορεσω να εχω μετρο συγκρισης καθως κ ενα κινητρο για να συνεχισω να προσπαθω!θελω δουλεια πολυυυυ...αλλα πρεπει να βλεπω την προοδο μου κ ας ντρεπομαι λιγακι :):ouploadfromtaptalk1400823597692.jpguploadfromtaptalk1400823638681.jpg

  14. #14
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Καλημερα και απο μενα και καλη επιτυχια! Το οτι το forum ειναι το 1ο σου βημα να εισαι σίγουρη πως ειναι μεγάλο ατού! Στο λεω εγω που απο μικρη ηλικία έτρεχα σε γυμναστήρια και διατροφολόγους σε μια προσπαθεια να βελτιώσω την σχετικά ηδη καλη εικόνα μου (που κι εσυ βλεπω εχεις) με μονο αποτελεσμα σε βάθος χρόνου να χάλασω το μεταβολισμό μου με την ολοένα και λιγότερη τροφη που μου έδιναν. Για μυϊκή ανάπτυξη δε συζητώ. Οτι εγινε τα πρώτα χρονια και μαλλον απο αλλους αθλητικούς χώρους και μετα στασιμοοοοτητα! Ώσπου τα Χριστουγεννα βρέθηκα τυχαία στη σελίδα αυτη. Αυτο ηταν!
    Διαβασε οσο μπορεις, συνέταξε με ακρίβεια ενα διατροφικό πλανο και ποσταρε το για διορθώσεις απ οςους γνωρίζουν. Αν εχεις συνέπεια το αποτελεσμα ειναι εγγυημένο και στο λεω εγω που σου ρίχνω πανω απο 10χρονακια και μεςα σε 4 μήνες ειδα τόση διαΦορα όση δεν ειδα τοσα χρονια που περάσανε.
    Καλη δυναμη!
    A head full of fears has no space for dreams.

  15. #15
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Χρονια πολλα κιολας Ελενα!σε ευχαριστω πολυ για την εμψυχωση..απλα τοσο καιρο πηγαινα γυμναστηριο κ δεν εκανα τιποτα σχεδον για το διαστημα αυτο.κ το γεγονος οτι ειμαι μονη χωρις βοηθεια με απογοητευει..!νομιζω πως δε θα τα καταφερω..

  16. #16
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    1ον, τωρα δεν εισαι μονη ;-)
    2ον, βρε τι μου λες; Εγω γράφτηκα σε γυμναςτηριο με το που έδωσα Πανελλήνιες, σπούδασα, γέννησα 2παιδια και λιγο πριν τα 38 βρηκα τον τροπο! Και ολα τυχαία! Απ εδω! Εσυ εχεις τοσο καιρο μπροστα σου...:-) ολα θα γίνουν αρκει να ακολουθήσεις 2-3 βήματα με μαθηματική ακρίβεια. Το χεις;
    Θα σε αφησω γιατι φεύγω αλλα θα τα ξαναπούμε! Μπες στο log μου να καταλαβεις και φυσικα και στα log των άλλων κοριτσιών.
    Αν γράψεις διατροφικό προγραμμα και το διορθώσουν οι έμπειροι και μετα εσυ το ακολουθείς στρατιωτικά, αυτο ειναι που θα δωςει στο μυικο σου σύστημα τη δυνατότητα να αναπτυχθεί. Αλλιως θα μείνεις στάσιμη οπως εγω τοσα χρονια. Και φυσικα στα βάρη ο κανόνας ειναι επισης ενας: πίεση!!!! Ειλικρινής προσπαθεια να σηκωνεις τα μέγιστα κιλα με σωστη ομως τεχνική.
    Και ολα θα γίνουν! :-)))))
    Ξεκινα να βρεις τα macros σου. Μαγική λέξη.... Για μενα το Α και το Ω.
    Ποσες πρωτεΐνες/υδατανθρακες/λιπαρα θα χρειαζεσαι ανα γεύμα κσι στην ημέρα συνολικά. Σε τι συγχρονισμό με τη προπονηση σου.
    Εισαι ηδη πολυ καλη. Αλλα γιατι να μη γινεις ακομα καλυτερη; Αφου μπορεις!!! Δε θελει ουτε φάρμακα ουτε τπτ. Τροπο θελει!
    Σε φιλω!
    A head full of fears has no space for dreams.

  17. #17
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Exclamation Καλοκαίρι - Δύσκολη περίοδος?!!!!

    Hey!!!Πόσο δύσκολο είναι τώρα το καλοκαίρι η προπόνηση με βάρη?!!!Με τη διάθεση να μπεις στο γυμναστήριο ενώ σκέφτεσαι τι θάλασσα?!!!
    Ειμαι η μοναδική που ζορίζομαι ή είναι φυσιολογικό?!!!Και με το φαγητό που μου έχει κοπεί η όρεξη πως θα μπορέσω να τρώω 5-6 γεύματα?!!!
    Guys?!!!!Πως μπορείτε?!Πως να ζοριστώ?!!Το πήρα απόφαση αλλά ακόμα να μπω στο mood για εντατική προπόνηση!!!

  18. #18
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Κάτσε διάβασε τα log των κοριτσιών να σε πωρώνουν!!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Σημασία έχει να μην καταπιέζεσαι υπέρ του δέοντος. Αν έχεις επιλογή μεταξύ θάλασσας και γυμναστηρίου και γουστάρεις τρελά θάλασσα, πήγαινε! Μια χαρά γυμναστική είναι και το κολύμπι και η ρακέτα, δε θα πάει ''χαμένη'' η μέρα σε καμία περίπτωση.
    Εμένα προσωπικά μου αρέσει η ζέστη στο γυμναστήριο, μπορεί να είναι ζόρι και να σου κόβονται οι ανάσες, αλλά ο άφθονος ιδρώτας και η αυξημένη φλεβικότητα είναι ''πορωτικά''.
    Όσο θα μεταμορφώνεται-βελτιώνεται το σώμα σου μέσα από σωστή προπόνηση-διατροφή-ξεκούραση, τόσο θα περιμένεις πως και πως τη στιγμή που θα μπεις στο γυμναστήριο να κάνεις την προπόνησή σου.

  20. #20
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Αχχχχ...σε αυτο δεν εχετε αδικο!η πορωση -κολλημα ειναι το ατου στην υποθεση!το γεγονος οτι ειδα μια μικρη αλλα σημαντικη διαφορα στο σωμα μ απο το χειμωνα μου εφτιαξε το κεφι!ειδικα οταν η διαφορα ειναι ορατη κ στους αλλους!αλλααα θελωωω περισσοτερα!καθε μερα προπονηση αλλα ψιλοκολλαω!

  21. #21
    Senior Bodybuilder DIVER's Avatar
    Join Date
    29-08-11
    Location
    Αθήνα-Νέα Ιωνία
    Posts
    8,865

    Default

    Όχι βρε, τι κάθε μέρα προπόνηση;
    Να ξέρεις οτι όσο σημαντική είναι η σωστή και σκληρή προπόνηση, άλλο τόσο και περισσότερο σημαντική είναι η ξεκούραση!

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by lf_grrr View Post
    Hey!!!Πόσο δύσκολο είναι τώρα το καλοκαίρι η προπόνηση με βάρη?!!!Με τη διάθεση να μπεις στο γυμναστήριο ενώ σκέφτεσαι τι θάλασσα?!!!
    Ειμαι η μοναδική που ζορίζομαι ή είναι φυσιολογικό?!!!Και με το φαγητό που μου έχει κοπεί η όρεξη πως θα μπορέσω να τρώω 5-6 γεύματα?!!!
    Guys?!!!!Πως μπορείτε?!Πως να ζοριστώ?!!Το πήρα απόφαση αλλά ακόμα να μπω στο mood για εντατική προπόνηση!!!
    Η θεωρία από την πράξη απέχουν πολύ. Θα δεις ότι όλα αυτά που ρωτάς, θα έρθουν και θα συμβούν από μόνα τους όταν τα βάλεις σε εφαρμογή και όχι όσο απλά τα σκέφτεσαι. Όλοι θα πάμε για τα μπανάκια μας κάποια στιγμή, όλα μπορούμε να τα συνδυάσουμε πιστεύω. Εμένα αυτό που μου αρέσει μέχρι στιγμής με τη ζέστη είναι αυτό που είπαν και τα παιδιά, ότι ιδρώνεις παραπάνω και αν μη τι άλλο νιώθεις ότι κάνεις περισσότερη δουλειά (για να μην πω για τις ενδορφίνες, αν τα θυμάμαι σωστά, που σου δίνουν αυτή τη χαρά και την ικανοποίηση μετά το τέλος της προπόνησης). Και όσο για το θέμα των γευμάτων, σήμερα το σκεφτόμουν συγκεκριμένα. Άπαξ και μπεις στο όλο mood και σου γίνει συνήθεια το προγραμματισμένο φαγητό, οι ποσότητες αυτές και γενικά τα ''καθαρά'' γεύματα, από κάποια στιγμή και μετά θα τα ζητάς από μόνη σου, είτε κάνει κρύο είτε ζέστη. ;)

  23. #23
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Ξερεις το τρεξιμο στη φυση ειναι τωρα το βασικο μου για να μειωσω το λιπος μ κ στο γυμναστηριο ακομα δυσκολευομαι να μπω.δε μου κανει καρδια!κ το φαγητο εχω 3μερες να φαω κανονικα 5-6γευματα .δυο με τρια το πολυ!!!!ξερω κανω βλακεια...γι αυτο θελω να τα ρυθμισω ολα!κ οταν λεω καθε μερα το βαζω σα κινητρο για οσο πιο πολυ μπορω.το χειμωνα πηγαινα πιο ευκολα..τωρα δυσκολευομαι.!χιχι :P:$

  24. #24
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Καλησπέρα! Καλώς όρισες και από εμενα!
    Το μυστικο είναι το γυμναστηριο να γινει για εσενα τροπος ζωης. Να είναι το μεσο που θα σε κανει να αισθάνεσαι υγιής!
    Σιγουρα σε ολους μας εχει τυχει τωρα που καλοκαιριαζει να μην εχουμε ορεξη και κουραγιο να παμε για προπονηση μετα από μια κουραστικη μέρα όμως θα ζοριστούμε και θα παμε! Καλο ειναι και το κολυμπι και το τρεξιμο στην υπαιθρο αλλα και τα βαρη δηλαδή οι αντιστασεις χρειαζονται για να σμιλέψει και δυναμωσει το σωμα.
    Οσο για την διατροφή και εκει πρεπει να πειθαρχούμε τον εαυτο μας! Ειτε θελουμε να βαλουμε βαρος ειτε να χασουμε!
    Καλώς η κακώς χωρις ζορισμα και ιδρωτα αποτέλεσμα δεν μπορει να υπαρχει.

  25. #25
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Γεια σου venice!!καλως σε βρηκα!!!λειποψυχησα ωρε που ελεγαν οι προγονοι μας!!!αλλα τα γευματα αυτη τη στιγμη με ζοριζουν...αρχιζω να μην τρωω κ με ανησυχει..δε θελω να φαω κ πιεζω τον εαυτο μ..κ τωρα με πηρε απο κατω με τις προπονησεις.σιγουρα χωρις ζορισμα δεν εχει τπτ.το

  26. #26
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Xαλάρωσε και απόλαυσέ το, αν είναι να πιέζεις καταστάσεις, να σου γίνει εμμονή, να σε αγχώνει κτλ τότε μόνο κακό θα σου κάνει και θα σε γεμίσει αρνητικότητα με τσίτα τα νεύρα. Στα λέω από πρώτο χέρι γιατί τα βίωσα και με χτύπησε σε νεύρωση στομάχου (ευαισθησία πια λόγω κακών χρόνιων υποσιτισμών).

    Πήγαινε στο γυμναστήριο σου, απόλαυσέ το, ετοίμασε το φαγητό σου, όσο μπορείς να φας, δεν θα αναγουλιάζεις κιόλας, και όλα θα γίνουν συνήθεια και δεν θα έχεις κολλήματα κτλ. Αρκεί να το ευχαριστιέσαι, να εκτονώνεσαι μέσα από αυτό και συνάμα να το απολαμβάνεις.

  27. #27
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Οκειιιιι!!!!αμα ειναι να το μισησω δικιο εχεις δημητρουλι θα το απολαμβανω κ οσο αντεχω!!σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας κ για το κουραγιο που μου δινετε!!!νιωθω πως εχω διπλα μου ατομα με τα ιδια ενδιαφεροντα που με καταλαβαινουν!γιατι οι περισσοτεροι θεωρουν πως εχω κολλημα τρελο με τα βαρη κ πως δεν ειναι φυσιολογικο!!

  28. #28
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Μετα απο κοπο και μοχθο αρχιζουν σιγα σιγα οι αλλαγες...αλλα απο 1ιουνιου αρχιζουν οι δραστικες αλλαγες!uploadfromtaptalk1401550596610.jpg

  29. #29
    New Member lf_grrr's Avatar
    Join Date
    23-08-12
    Location
    Volos
    Posts
    43

    Default

    Και κοιλιακοι αλλα θελουμε δουλεια..ερωτηση ποσο καιρο περιπου κανει το σωμα να ανταποκριθει σε προπονηση κ διατροφηη;;;.Attachment 20400
    Attached Images Attached Images

  30. #30
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Ti έγινε φέτος βρε παιδιά στο γυναικείο .....θα κάνουμε καλλιστεία ???
    Σε πολύ καλό δρόμο
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kosta84's Food & Bodybuilding Exercise Diary
    By Kostas84 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 99
    Last Post: 03-09-18, 01:00
  2. Stella's Diary
    By Delina in forum Logs & Photos Γυναικών Forum
    Replies: 71
    Last Post: 29-09-13, 18:26
  3. Ταξίδι + Διατροφή=?
    By iskraone in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 18
    Last Post: 06-03-08, 03:37
  4. bill's "diary"
    By billys15 in forum Ημερολόγια Προπόνησης Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 24-09-06, 18:51

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •