Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 35
  1. #1
    New Member
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    41

    Unhappy Φούσκωμα Στις Θηλές

    Γεια σας ειμαι 17 χρονων και εδω και καποια χρονια εχω ενα εντονο φουσκωμα στις θυλες ειχα παει στον γιατρο παλιοτερα και μου ειπε οτι ειναι απο την εφηβια και θα περασει αλλα εχω φτασει σχεδον 18 και δν λεει να φυγει. Δεν εχω πολυ λυπος και ειναι σχετικα γυμνασμενο το στηθος μουαλλα οταν φοραω κολητη μπλουζα η στην παραλια δν φενετε ωραιο. Μηπως καποιος ξερει κατι πανω σε αυτο το θεμα ?? Πειτε μου την γνωμη σας θα με βοηθουσε πολυ.. Ευχαριστω

    20140522_130548.jpg <------ και εδω δεν ειναι τερμα φουσκωμενες στην παραλια που κανει ζεστη ιδικα φουσκωνουν παρα πολυ :/

  2. #2
    New Member
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    41

    Default

    Παιδια ας απαντησει καποιοςς :/

  3. #3
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    καλησπερα
    να ξαναπας στον γιατρο να το δεις...
    εμενα μου κανει ενα ειδος gyno.
    κατι τετοιες περιπτωσεις μην περιμενεις να σε κανουν καλα τα φορου.
    καταλαβες με πια εννοια στο λεω.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  4. #4
    New Member
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    41

    Default

    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου να σε καλα !

  5. #5
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Τα puffy nipples δεν έχουν σχέση με τη γυναικομαστία. Έχουν να κάνουν με ορμονικές αλλαγές οι οποίες συμβαίνουν σε μεγάλο βαθμό στην εφηβεία. Οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας προς το παρόν. Αν μετά από 6 χρόνια, δεν έχουν εξαφανιστεί ή μειωθεί στο ελάχιστο, τότε θα είχε νόημα μια επίσεκψη σε γιατρό για πιθανή διόρθωση του στήθους.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  6. #6
    New Member
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    41

    Default

    Εχεις δικιο λεω να περιμενω γιατι δεν ειμαι ακομα ουτε 18 ευχαριστω πολυ με βοηθησε πολυ η απαντηση σου!

  7. #7
    Junior Bodybuilder zouloum's Avatar
    Join Date
    23-02-14
    Posts
    139

    Default

    Εκτος απο τις θηλες σου οταν ψηλαφιζεις το στηθος σου καταλαβαινεις κατι σαν μπαλιτσα σκληρη?

  8. #8
    New Member
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    41

    Default

    ναι ακριβως απο πισω απο τις θυλες !

  9. #9
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Να επισκεφθείς τον γιατρό σου, γιατί εδώ, πίσω από οθόνες ή πληκτρολόγια, δεν μπορούμε να κάνουμε διάγνωση ή να θεραπεύσουμε. Πόσω μάλλον αφού δεν είμαστε γιατροί.

    Σε παρακαλώ λοιπόν να κλείσεις έναν ραντεβού με τον γιατρό σου και να ψάξεις εκεί γιατί είναι φουσκωμένες οι θηλές σου.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Αυτή το σκληρό "μπαλάκι" που είναι ψηλαφητό υποδεικνύει διόγκωση του μαστικού αδένα. Όπως αναφέρθηκε σε αυτή την ηλικία είναι νωρίς (ιδίως αν είχες σχετικά καθυστερημένη ήβη) για να ψάξεις κάποια θεραπεία, γιατί οι ορμονικές αλλαγές στο σώμα σου είναι ακόμη σε εξέλιξη. Η εφηβική γυναικομαστία είναι πολύ συχνό φαινόμενο και συνήθως υποχωρεί από μόνη της.
    Last edited by stepan4; 30-05-14 at 14:55.

  11. #11
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    φιλε μου σε ακταλαβαινω απολυτα αφου ειχα ακριβως το ιδιο θεμα μπορει κα ισε λιγο παραπανω βαθμο,εμενα βεβεα στην παραλια λογω του νερου στην θαλασσα που ειναι πιο κρυο απο τον αερα γινοντουσαν κανονικες(λογω κρυου).Δεν μπορουσα να φορεω πολλες μπλουζες γτ ντρεπομουν και το ειχα συνεχεια στο μυαλο μου.Εμφανιστηκαν περιπου στα 13-14 εαν θυμαμαι και μεχρι τα 19 δεν εφυγαν,και μεταξυ μας οτι και να σου λενε δεν προκειτε να φυγουν.Γιατι σου λεω οτι δεν προκειτε να φυγουν?Γιατι εγω εκανα επεμβαση για να τα βγαλω και ο γιατρος ειδε οτι ο αδενας απο κατω ηταν πολυ μεγαλος και το μεγεθος του ηταν αυτο που το προκαλουσε.εχει περασει εναμιση σχεδον δυο χρονια απο τοτε και πραγματικα ηταν ενα βαρος που εφυγε απο πανω μου.Εαν οπως και εγω,δεν το μπορεις και ντρεπεσε και το σκεφτεσε συνεχεια θα σου προτεινα να το βγαλεις να τελειωνεις.Για εμενα αξιζε τον κοπο ο οποιος ητν πολυ μικρος κιολας.(το παραξενο ηταν οτι οταν ειχε κρυο η γενικα η θηλη ηταν ερεθισμενη ,ολα ηταν τελειως φυσιολογικα)

  12. #12
    Pumping Iron Billysoner's Avatar
    Join Date
    22-05-11
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    303

    Default

    Φιλε κι εγω ειχα κατι παρομοιο στην οταν μπηκα στην εβηφεια και κρατησε γυρω στα 2 χρονια. Πονουσε οταν τις ακουμπουσα κτλ. Μην ανησυχεις μικρος εισαι ακομα. Πιστευω θα φυγει μονο του αλλα καλου κακου κλεισε ενα ραντεβου με εναν γιατρο να εχεις το μυαλο σου ησυχο.
    The easy day was yesterday

  13. #13
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by apro View Post
    φιλε μου σε ακταλαβαινω απολυτα αφου ειχα ακριβως το ιδιο θεμα μπορει κα ισε λιγο παραπανω βαθμο,εμενα βεβεα στην παραλια λογω του νερου στην θαλασσα που ειναι πιο κρυο απο τον αερα γινοντουσαν κανονικες(λογω κρυου).Δεν μπορουσα να φορεω πολλες μπλουζες γτ ντρεπομουν και το ειχα συνεχεια στο μυαλο μου.Εμφανιστηκαν περιπου στα 13-14 εαν θυμαμαι και μεχρι τα 19 δεν εφυγαν,και μεταξυ μας οτι και να σου λενε δεν προκειτε να φυγουν.Γιατι σου λεω οτι δεν προκειτε να φυγουν?Γιατι εγω εκανα επεμβαση για να τα βγαλω και ο γιατρος ειδε οτι ο αδενας απο κατω ηταν πολυ μεγαλος και το μεγεθος του ηταν αυτο που το προκαλουσε.εχει περασει εναμιση σχεδον δυο χρονια απο τοτε και πραγματικα ηταν ενα βαρος που εφυγε απο πανω μου.Εαν οπως και εγω,δεν το μπορεις και ντρεπεσε και το σκεφτεσε συνεχεια θα σου προτεινα να το βγαλεις να τελειωνεις.Για εμενα αξιζε τον κοπο ο οποιος ητν πολυ μικρος κιολας.(το παραξενο ηταν οτι οταν ειχε κρυο η γενικα η θηλη ηταν ερεθισμενη ,ολα ηταν τελειως φυσιολογικα)
    Η θηλή ανυψώνεται λόγω της συστολής λείου μυός που βρίσκεται στην περιοχή, ο οποίος ελέγχεται από το αυτόνομο νευρικό σύστημα και ένας τρόπος να προκαλέσεις το αντανακλαστικό που οδηγεί στην συστολή των μυών αυτών που οδηγεί στην ανύψωση της θηλής είναι και το κρύο. Λόγω της ανύψωσης, η εμφάνιση φαίνεται φυσιολογική, όμως αυτό δεν αναιρεί την ύπαρξη του διογκωμένου αδένα από κάτω. Και φυσικά δεν θα ήταν πρακτικό να προσπαθούμε να διεγείρουμε συνεχώς την περιοχή με το κρύο ή την αφή.

    Το ότι η δική σου περίπτωση ήταν πιο σοβαρή από το συνηθισμένο, και χρειάστηκε χειρουργική αντιμετώπιση, δεν συνεπάγεται ότι ισχύει το ίδιο και την περίπτωση του παιδιού. Το αν είναι πολύ μεγάλος ο αδένας ή όχι μπορεί να το κρίνει μόνο ένας γιατρός, όπως επίσης για το αν και το πότε πρέπει να γίνει επέμβαση.

    Επίσης το ότι δεν δυνατόν να υποχωρήσει η κατάσταση είναι λανθασμένο, στις περισσότερες περιπτώσεις όταν σταθεροποιείται το ορμονικό προφίλ, το πρόβλημα υποχωρεί από μόνο του και δεν απατείται επέμβαση. Μόνο στις πιο σοβαρές περιπτώσεις όπου το πρόβλημα επιμένει σε μεγαλύτερη ηλικία, προτείνεται η επέμβαση.

    Το καλύτερο που μπορεί να κάνει το παιδί είναι να επισκεφτεί έναν γιατρό για να πάρει μια επιβεβαίωση για το πρόβλημα του, εφόσον του προκαλεί ανησυχία και να κινηθεί ανάλογα με τις οδηγίες του γιατρού.

  14. #14
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    26-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    Πρεπει να περιμενεις ακομα...πιθανον να ειναι ψευδογυναικομαστια γιατι μολις 1 στους 10 διαγνωθηκαν με γυναικομαστια αλλα πιθανον να ειναι λογω ορμονων της εφηβειας ..παντως αν βλεπεις και δεν υποχωρει θα χρειαστεις μαστογραφια που θα βγαλει το τελικο συμπερασμα..παντως σου ευχομαι να μην ειναι τιποτα γιατι κατα την χειρουργικη επεμβαση θα χρειαστει να σου αφαιρεσουν τον υπερτροφικο μαστικο ιστο και η μεταεγχειριτικη αναρωση μιας διορθοτικης οπως η γυναικομαστια ειναι πολυ επυπωνη ,μαλιστα θεωρειτε απ τις πιο επιπονες πλαστικες ..ολα θα πανε καλα ομως

  15. #15
    Pumping Iron Billysoner's Avatar
    Join Date
    22-05-11
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    303

    Default

    Quote Originally Posted by PanaGois View Post
    Πρεπει να περιμενεις ακομα...πιθανον να ειναι ψευδογυναικομαστια γιατι μολις 1 στους 10 διαγνωθηκαν με γυναικομαστια αλλα πιθανον να ειναι λογω ορμονων της εφηβειας ..παντως αν βλεπεις και δεν υποχωρει θα χρειαστεις μαστογραφια που θα βγαλει το τελικο συμπερασμα..παντως σου ευχομαι να μην ειναι τιποτα γιατι κατα την χειρουργικη επεμβαση θα χρειαστει να σου αφαιρεσουν τον υπερτροφικο μαστικο ιστο και η μεταεγχειριτικη αναρωση μιας διορθοτικης οπως η γυναικομαστια ειναι πολυ επυπωνη ,μαλιστα θεωρειτε απ τις πιο επιπονες πλαστικες ..ολα θα πανε καλα ομως
    Του γ@μησες την ψυχολογια κανονικα.
    The easy day was yesterday

  16. #16
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Quote Originally Posted by Billysoner View Post
    Του γ@μησες την ψυχολογια κανονικα.
    Πραγματικά όμως...
    Victory loves preparation...

  17. #17
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    26-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    ΕΕ ρε παιδια καλο ειναι να ξερει τι συμβαινει να ειναι προετοιμασμενος...αν και το πιο σιγουρο ειναι να ειναι ορμονικα σκαμπανεβασματα στο 75% των εφηβων συμβαινει!

  18. #18
    New Member
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    41

    Default

    Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας δεν ειναι σε πολυ μεγαλο βαθμο και οσο γυμναζω το στηθος μου τοσο λιγοτερο φαινεται και στν παραλια οπως ειπατε καποιοι με τον αερα και το νερο γινονται κανονικες...στον γιατρο ειχα παει πριν ενα χρονο περιπου 16μισι χρονων ημουν και απλα μου ειπε οτι ειναι λογο εφηβειας και θα περασει τωρα ειμαι 17 και 4 μηνες ολοι μου λενε οτι θα φυγει μονο του τωρα θα δουμε !

  19. #19
    New Member
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    41

    Default

    Apro για την επεμβαση που μου ειπες οτι εκανες ποσο σου πηρε ο γιατρος? ετσι για να εχω μια ιδεα

  20. #20
    New Member
    Join Date
    30-12-12
    Posts
    61

    Default

    Dim μην αγχώνεσαι πιθανών να φύγει από μόνο του , αλλά και να μην φύγει κάνε γυμναστική και δεν νομίζω να έχεις θέμα καλύτερα θα είναι. Και στο κάτω κάτω φτιάχνεται. Πάντως θα ζήσεις :P

  21. #21
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Quote Originally Posted by Billysoner View Post
    Του γ@μησες την ψυχολογια κανονικα.
    Καλυτερα να του πω την αληθεια και να ξερει τι να περιμενει παρα να του χαιδευω τα αυτια

    @DimPitt7 Εγω την επεμβαση την εκανα στο κατ και δεν πληρωσα παρα ενα ποσο στον γιατρο μονο,επειδη η μανα μου δουλευει στο κατ
    Βεβαια απο οσο ξερω εξω η αντιστοιχη επεμβαση ειναι αρκετα ακριβη παρολο που δεν εχει κοστος σε υλικα η επειδη ειναι δυσκολη(σκεψου δεν θες καν γενικη ναρκωση και κραταει 45 λεπτα περιπου μονο)Εαν θες λεπτομερεις στειλε να σου δωσω λεπτομεριες για τον γιατρο να συνενοηθεις
    Γενικα παντος θυμαμαι οτι και εμενα μου ελεγαν θα φυγει και οτι ειναι λιπος,αλλα οταν το εβγαλε ειδε οτι ειναι ο αδενας και οχι λιπος και μου ειχε πει οτι εαν δεν το εβγαζα θα εμενε ετσι

  22. #22
    Junior Bodybuilder zouloum's Avatar
    Join Date
    23-02-14
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by apro View Post
    Καλυτερα να του πω την αληθεια και να ξερει τι να περιμενει παρα να του χαιδευω τα αυτια

    @DimPitt7 Εγω την επεμβαση την εκανα στο κατ και δεν πληρωσα παρα ενα ποσο στον γιατρο μονο,επειδη η μανα μου δουλευει στο κατ
    Βεβαια απο οσο ξερω εξω η αντιστοιχη επεμβαση ειναι αρκετα ακριβη παρολο που δεν εχει κοστος σε υλικα η επειδη ειναι δυσκολη(σκεψου δεν θες καν γενικη ναρκωση και κραταει 45 λεπτα περιπου μονο)Εαν θες λεπτομερεις στειλε να σου δωσω λεπτομεριες για τον γιατρο να συνενοηθεις
    Γενικα παντος θυμαμαι οτι και εμενα μου ελεγαν θα φυγει και οτι ειναι λιπος,αλλα οταν το εβγαλε ειδε οτι ειναι ο αδενας και οχι λιπος και μου ειχε πει οτι εαν δεν το εβγαζα θα εμενε ετσι
    Δεν αναφερθηκε στο δικο σου ποστ ο billysoner αλλα στου panagios , εχω και εγω το ιδιο προβλημα φουσκωμα μεγαλες θηλες κτλπ επισης εμφανιστηκαν στα 13-14 και ειμαι 20 τωρα! Οταν ειχα παει σε γιατρο μου ειχε πει οτι μου δημιουργηθηκε λογο αυξημενες τεσοστερονης και οτι με τον καιρο θα περασει... @@ .... Καποια στιγμη που θελω να πιστευω γρηγορα θα παρω την αποφαση για την ενχειρηση!

  23. #23
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Quote Originally Posted by zouloum View Post
    Δεν αναφερθηκε στο δικο σου ποστ ο billysoner αλλα στου panagios , εχω και εγω το ιδιο προβλημα φουσκωμα μεγαλες θηλες κτλπ επισης εμφανιστηκαν στα 13-14 και ειμαι 20 τωρα! Οταν ειχα παει σε γιατρο μου ειχε πει οτι μου δημιουργηθηκε λογο αυξημενες τεσοστερονης και οτι με τον καιρο θα περασει... @@ .... Καποια στιγμη που θελω να πιστευω γρηγορα θα παρω την αποφαση για την ενχειρηση!
    Εχεις δικιο,συγνωμη billysoner.Η εγχειρηση για μενα αξιζε,το μεγαλυτερο μειονεκτημα ηταν ο εανς μηνας με δυο μηνες χωρις γυμναστηριο,αλλα ρε φιλε ΑΞΙΖΕΙ απειρα,ενιωσα αλλος ανθρωπος,ανεβηκε η ψυχολογια μου 100 φορες
    Ξερεισ τι ειναι να ντρεπεσε να φορας τισ μισεσ σου μπλουζες?να σκεφτεσε να πας θαλασσα για το πως θα φενετε

  24. #24
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    ΕΠΙΣΗΣ τωρα διαβασα το ποστ του Panagois,Ειναι αναλογα τον ανθρωπο αλλα και τον γιατρο αλλα εγω δεν πονεσα στο ελαχιστο,πιο πολυ ποναει να σου κανουν σφραγισμα

  25. #25
    New Member
    Join Date
    31-01-14
    Posts
    41

    Default

    Οταν λες αρκετα ακριβη ποσο περιπου ?

  26. #26
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    για χιλιαρικο-ρικα λογικα σε ιδιωτικη κλινικη

  27. #27
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    26-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    Quote Originally Posted by apro View Post
    ΕΠΙΣΗΣ τωρα διαβασα το ποστ του Panagois,Ειναι αναλογα τον ανθρωπο αλλα και τον γιατρο αλλα εγω δεν πονεσα στο ελαχιστο,πιο πολυ ποναει να σου κανουν σφραγισμα
    Δεν παιζει ρολο ο γιατρος..ιδιος ειναι ο ιστος που αφαιρειτε,πιο πολυ ρολο παιζει η δοση μορφηνης και ταμοχιφαινης που θα σου χορηγηθει κατα την διαρκεια της αναρωσης κ μετα αλλα πολυ πιθανον να ηταν ψευδογυναικομαστια (οπως συμβαινει τις περισσοτερες φορες)αν δεν ηταν ψευδογυναικομαστια ..εξαρταται και ο βαθμος γυναικομαστιας..αν εχει το παιδι μ κανει για πρωτο βαθμο που αντιμετοπιζεται με χειρουργικη τεχνικη τυπου webster..Στν μετα αναρωση χορηγητε κλομιφαινη και δαμαζολη αν χωρηγηθει δαμαζολη εχει καποιες δυσαρεστες παρενεργειες ..που νταξει,παλευονταιι!

  28. #28
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    δεν παιζει ρολο ο γιατρος?πηγαινε εσυ σε οποιον να ειναι να σε πετσοκοψει και να κοψει δεξια αριστερα ατσαλα και πες μου μετα.εγω ειχα σε μεγαλυτερο βαθμο απο το παιδι,και οχι ολα αυτα που λες,ουτε depon δεν πηρα γιατι ο γιατρος εκανε φοβερη δουλεια,επειδη εχω κανει και laser στα ματια για μυωπια και με προηδοπειουσαν για πολυ πονο στα ματια,δεν πονεσα επισης στο ελαχιστο(πραγματικα καθολου ομως)εκανα ομως και αφαιρεση φρονιμητη και πεθανα στον πονο
    Θελω να καταλιξω στο οτι οι γιατροι σε "φοβιζουν"για τον πονο στην αρχη και το παραφουσκονουν για να ειναι καλυμενοι και να μην τουσ πεις "δεν με προειδοπειησες για τον πονο"

  29. #29
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    26-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    Quote Originally Posted by apro View Post
    δεν παιζει ρολο ο γιατρος?πηγαινε εσυ σε οποιον να ειναι να σε πετσοκοψει και να κοψει δεξια αριστερα ατσαλα και πες μου μετα.εγω ειχα σε μεγαλυτερο βαθμο απο το παιδι,και οχι ολα αυτα που λες,ουτε depon δεν πηρα γιατι ο γιατρος εκανε φοβερη δουλεια,επειδη εχω κανει και laser στα ματια για μυωπια και με προηδοπειουσαν για πολυ πονο στα ματια,δεν πονεσα επισης στο ελαχιστο(πραγματικα καθολου ομως)εκανα ομως και αφαιρεση φρονιμητη και πεθανα στον πονο
    Θελω να καταλιξω στο οτι οι γιατροι σε "φοβιζουν"για τον πονο στην αρχη και το παραφουσκονουν για να ειναι καλυμενοι και να μην τουσ πεις "δεν με προειδοπειησες για τον πονο"
    Οταν λεω δεν παιζει ρολο ο γιατρος αναφερομαι σε διακεκριμενους επαγγελματιες και οχι τον καθε ασχετο...και ναι ολοι την ιδια διαδικασια θα ακολουθησουν...Και ελεος μην κατηγορουμε τους γιατρους που καποιοι εχουμε ιατρικα προβληματα εκγενητης...Ουτος η αλλος γινεται χορηγηση με ξυλοκαινη και αδρεναληνη εν ωρα αναρωσης δεν ξερω βεβαια και τον βαθμο σου παντως ο καθηγητης μου ειπε πως η τεχνικη webster ειναι απλοποιημενη υπαρχουν πολλες τεχνικες και διαφοροποιημενες ειδικα αν δεν εχεις λιπος στον μαστικο αδενα, απλα σ γινεται υποδορια μαστεκτομη αν εχεις λιπος αλλαζουν τα πραγματα και συμπεριλαμβανεται κ λιποαναροφηση!

  30. #30
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    εμενα παντος δεν ειχε λιπος και πραγματικα δεν πονεσα καθολου.επισης επειδη η μητερα μου εχει πειρα απο απο 25 χροναι στο χειρουργιο στο κατ πιστεψε με ενα πυχιο και καταξιωση δεν σημαινει οτι καποιος ειναι σωστος στη δουλεια του,εχω ακουσει απειρα σκηνικα που θα σε κανουν να φριξεις


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Φουσκωμα
    By stathis23 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 08-07-11, 22:55
  2. Πρόβλημα Με Φούσκωμα
    By BILLYS_XX in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 17
    Last Post: 11-07-10, 18:49
  3. Φούσκωμα
    By altius in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 0
    Last Post: 18-01-07, 23:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •