Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    New Member
    Join Date
    02-10-14
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by spawn1979 View Post
    Σωστος.Δεν υπάρχει γυμναστήριο να εντασει στους νέους ασκήσεις όπως σκουωτ και άρσεις.Μην πω γενικά βασικές ασκήσεις.Εγώ πάντως άσχετα το οτι δεν παιζουν αγώνες ,που πιστεύω μεράκι και αθλητές υπαρχουν πολλοί και καλοί,έχω βάλει στοχο τα 500 όπως με συμβούλεψε ο dorian πιο πανω.Μετα απο τόσο καιρό με τις συμβουλές έχω ανέβει τρελά.Συνεχίζουμε για παρτη μας.

    φιλε καλα κανεις,το βασικοτερο ειναι η επιτευξη τον προσοπικων στοχων παντα ...απλα επετρεψε μου να πω οτι καλη ειναι η παρτη μας, διοτι και ετσι και αλλιως η γυμναστικη ειναι κατι προσωπικο,αλλα θεωρω οτι καλο θα ηταν να μπορουσαμε που και που να δοκιμαζαμε αυτη την "παρτη μας" μεσο ενος σωστα διοργανομενου αγωνα,ετσι για την φαση στο κατο κατο! Βλεπω δηλαδη σε βορριες χωρες κανονιζουν "συναντισεις" - ουτε καν τα ονομαζουν αγωνες - οπου πανε και κανουν χαβαλε κυριος και μετα αγωνιζοντε.

    Καλα για τα γυμναστηρια αστο...σκεψου εγω πιο παλια επρεπε πραγματικα να παρακαλεσω τον γυμναστη να μου διξει της αρσεις. Μεχρι που λεω ε δεν παει αλλο,και εβαλα καμια 10αρια video στο youtube για να μαθω την κινιση και εν ολιγης μετα τον αναγκασα να με επιβλεπει διοτη ειχε ευθηνει αν τραυματιζωμουν...

    Παρεπιπτωντος, μου φενετε αστειο που παντα οσοι μου λενε οτι "σηκωνω πολλα κιλα στις αρσεις" συνηθως η δεν κανουν καθολου την ασκηση, η ειναι τιπαδες στηλ "fuckarounditis" (απ τον leangains κλεμενο)

  2. #32
    New Member
    Join Date
    02-12-10
    Posts
    7

    Default

    Κάνετε λάθος. Δημιουργήθηκε επιτέλους και στην Ελλάδα επίσημος, σοβαρός φορέας για το Powerlifting. Η ιστοσελίδα είναι αυτή esdt.gr.
    Έχουμε και τα πρώτα επίσημα αποτελέσματα από αγώνες στην Ελλάδα τα οποία είναι επικυρωμένα από την Παγκόσμια ομοσπονδία.
    globalpowerliftingallianceb.com/gpa_athens_meet__greece_20211.html

  3. #33

    Default

    Ωραία.Μακάρι να τα καταφέρω για αγώνες.Ευχαριστουμε για την ενημερωση

  4. #34
    New Member
    Join Date
    02-10-14
    Posts
    15

    Default

    ειδα το καλενταρη και κοντεβω να κλαψω απο χαρα. Την ομοσπονδια την βρικα παρεπηπτοντος πριν λιγο καιρο τυχεα,αλλα το εσδτ ειναι νεα ομοσπονδια η οποια αν δεν κανω λαθως δημιουργηθηκε το 2014! (νομιζω πριν 3-4 μηνες?) λες και εισακουστηκαν οι "προσευχες" μας ενα πραμα!

    Εστειλα και ενα email στο εσδτ αν υπαρχει καποιο ειδικο προπονητηριο στην αθηνα,αλλα μου ειπανε οτι ακομα δεν εχει οριστει κατι. Το σημαντηκο παντος ειναι οτι πλεον το powerlifting η αλλιως δυναμηκο τριαθλο, ηρθε στην ελλαδα. Τωρα "υποχρεωση" μας ειναι να το μαθει ο κοσμος πιστευω,ωστε να αναπτυχθει περεταιρο


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Κατηγορία Fitness - Tι Απαιτείται;
    By pump in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 08-08-13, 22:28
  2. Replies: 5
    Last Post: 03-06-11, 10:41
  3. Αντίο στη κατηγορία 202 lbs από την IFBB!!!
    By Mazda 6 in forum Νέα Bodybuilding Εξωτερικού
    Replies: 1
    Last Post: 11-05-11, 19:24
  4. Νίκος Ηλίας - Κατηγορία Fitness
    By maggilia in forum Ελληνες Αθλητές Και Αθλήτριες
    Replies: 28
    Last Post: 12-12-09, 01:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •