Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 53
  1. #1

    Default Θανατηφόρες Πολεμικές Τέχνες

    γεια σας παιδια ειμαι 1.75 υψος 70 κιλα 17 χρονων και θελω τα φωτα σας εκανα 2 χρονια κικ μποξ fighters 1 χρονο muai thai και 6 μηνες mma τιποτα ομως απο αυτα δεν με έπεισε στο να νιώσω ασφάλεια και ζητάω την βοηθεια σας για σχολες στην αθηνα με την ή τις ποιο θανατηφόρες τεχνες οσο σκληρες και αν ειναι..ευχαριστω

  2. #2

    Default

    Krav maga.. κανουν στον στρατο και μαθαινεις να σκωτονεις ανρθωπο αμα χρειαστει για τον δρομο αρκετα αποτελεσματικη..εγω κανω wing chun αμα
    εχεις ακουστα :)

  3. #3

    Default

    ναι το ξερω το wing chun ειναι πολυ κομπλε και για το krav maga εχω ακουση εγω θελω να βρω κατι σε bokator αμα γνωρίζεται πατα google και δες η κατι αλλο στην αθηνα!

  4. #4
    Pumping Iron Delta's Avatar
    Join Date
    24-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    402

    Default

    Quote Originally Posted by BillakosAthens View Post
    γεια σας παιδια ειμαι 1.75 υψος 70 κιλα 17 χρονων και θελω τα φωτα σας εκανα 2 χρονια κικ μποξ fighters 1 χρονο muai thai και 6 μηνες mma τιποτα ομως απο αυτα δεν με έπεισε στο να νιώσω ασφάλεια και ζητάω την βοηθεια σας για σχολες στην αθηνα με την ή τις ποιο θανατηφόρες τεχνες οσο σκληρες και αν ειναι..ευχαριστω
    Εχμμ

    1. Θανητηφόρα κι απαλή δεν υπάρχει...
    2. Έχεις κάποιον κατα νού ή να προσέχουμε όλοι...;
    I'll be back.

  5. #5

    Default

    δεν το παίζω μάγκας άπλα ζήτησα την γνώμη σας να με βοηθησεται''.''

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Αν νιώθεις ότι απειλείσαι (και είσαι σίγουρος για το ψυχολογικό θέμα που μπορεί να εμπεριέχεται σε κάτι τέτοιο) γιατί θα πρέπει τον αντίπαλό / αντίπαλους να τους ξεκάνεις και όχι απλά να τους βγάλεις εκτός μάχης. έστω και προσωρινά προκειμένου να διαφύγεις;
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  7. #7

    Default

    Μα ενοηται πως δεν μιλαμε να σκοτουνουμε αντε και αυτον αντε και τον αλλον απλα κατι καλο που να ειναι δυνατο με τη λρωτγ να σπαει χερια ποδια και γενικα ασχημα χτυπηματα οχι σκοτομα

  8. #8
    Senior Bodybuilder Κωστας21's Avatar
    Join Date
    19-06-12
    Location
    Ελλαδα,-
    Posts
    3,601

    Default

    Φίλε, επειδή και εγώ ασχολήθηκα καιρό με πολεμικές τέχνες, πιστεύω είσαι λίγο ψαρωμένος.

    Δεν υπάρχει θανατηφόρα πολεμική τέχνη.
    Σημασία έχει ποιον δάσκαλο θα επιλέξεις και τι αφοσίωση θα δείξεις!

    Ολες οι πολεμικές τέχνες είναι αποτελεσματικές αρκεί να έχεις καλό δάσκαλο και υπομονή.
    Τώρα το muay thai είναι μια σκληρή πολεμική τέχνη, και κάτι πιο light το κικ-μποξινκ.

    Και οι 2 αν μάθεις καλά μπορούν να σου επιτρέψουν να διαφύγεις από έναν καυγά στο δρόμο.
    Victory loves preparation...

  9. #9

    Default

    ναι εχεις δικιο αλλα ως αναφορα το krav maga αξιζει να ασχοληθω θα με φερει σε αυτο που θελω ποιο κοντα ακομα?

  10. #10
    New Member
    Join Date
    10-03-09
    Location
    xalkida, Greece.
    Posts
    12

    Default

    φιλε το πιο επικινδυνο απο δυνατους τραυματισμους ειναι το mui thai...τι πιο δυνατα χτυπηματα απο τον αγκωνα και το γονατο σου??????
    πηγαινε αθηνα να δεις με το καλαμι του ποδιου τους τι σπανε...αλλα σε προχωρημενο σταδιο οχι σε ενα 1 χρονο το πολυ.....
    και να ξερεις επειδη κανω χρονια και εχω δει πολλους που ερχονται σε σχολες θα σου πω κατι οχι προσωπικα για εσενα αλλα γενικα στην σχολη πας να μαθεις αυτοαμυνα και το κυριοτερο αν δεν φας ξυλο δεν μαθαινεις...

  11. #11

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    φιλε μου οπως ειπε και πιο πανω φιλος κραβ μαγκα η αυτο αμυνα (με οτι σεναριο μπορεις να φανταστεις) ο δρομος ειναι αλλο πραγμα , δεν εισαι μεσα σ ενα ρινγκ και ξερεις τι θα αντιμετωπισεις

    οποτε πρεπει να ξερεις τι ζητας κι εσυ ωστε να το βρεις ..

    γιατι στο κικ μπορει να εισαι πρωταθλητης πχ και να σου ρθει ενας στο δρομο και να σε σπασει στο ξυλο , μπορει να σου ρθουν 2 , αλλος να σου ρθει απο πισω ..

    γιατι πολυ απλα ο δρομος δεν εχει κανονες ..

    κι οπως ειπε κι ο φιλος απο πανω αν δεν φας ξυλο δεν μαθαινεις , γιατι το ξυλο σημαινει εξασκηση δουλεια πολλα διαφορετικα σεναρια κλπ , οποτε αν σου τυχει κατι θα ξερεις πως να το αντιμετωπισεις ..

    τωρα αν θες δυνατη τεχνη κι οχι για να ξερεις να αποφυγεις καταστασεις κλπ μαι ται απο τα πιο δυνατα και αγρια ..
    Last edited by daskalos198; 27-05-14 at 02:31.

  12. #12
    Pumping Iron Delta's Avatar
    Join Date
    24-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    402

    Default

    Quote Originally Posted by BillakosAthens View Post
    δεν το παίζω μάγκας άπλα ζήτησα την γνώμη σας να με βοηθησεται''.''
    17 χρονών και να θες δεν μπορείς να το παίξεις τίποτα (χωρίς καμία ειρωνία αυτό).

    Προσπάθησε να αποφύγεις τέτοιες καταστασεις, θα βρεθουν μπροστά σου άτομα που στην καλυτερη θα σου ρίξουν τόσο δομημένο ξύλο που δεν θα το αντέξεις...

    Πολύ ωραία τα λέει ο δάσκαλος...

    Επίσης, το ξυλο στο δρόμο είναι το λιγότερο που σε ανυσηχεί.
    I'll be back.

  13. #13
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by BillakosAthens View Post
    τιποτα ομως απο αυτα δεν με έπεισε στο να νιώσω ασφάλεια και ζητάω την βοηθεια σας
    καλησπερα
    θεωρω οτι αυτο που σου χρειαζεται ειναι ενας γιατρος[ψυχολογος/ψυχιατρος]να σε κανει να νιωσεις καλα.
    στο λεω καλοπροαιρετα.
    -με βαση αυτα που γραφεις....
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  14. #14

    Default

    φιλε μην θεωρεις οτι θελω ψυχολογο ζητησα μια γνωμη απλα γιατι πριν 4 μερες μου επιτεθηκε ενας με αποτελεσμα να το ριξω και να φυγω γιατι ειχε μαζι του σιδερογροθιά γιαυτο κανω αυτο εδω το post και ρωταω γιαυτα γιατι ξέροντας κατι τετοιο θα μπορουσα να μην φυγω και να τον κανω αυτον να φυγει τρεχοντας

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Μια χαρά τα πήγες. Μην αναζητάς να γίνεις κίλερ, ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι σπας κάτι. Συμφωνώ με λάρυ, και μιλώ ως γυναίκα που εκ φύσεως είναι επιλέξιμος στόχος. Το πιο προχωρημένο που έχω κάνει είναι να κουβαλάω ένα σπρει πιπεριού (παράνομα) όταν τρέχω αξημέρωτα στο ύπαιθρο. Για 4ποδα και 2ποδα κτήνη. Ίσα για να νιώθω ότι αν συμβεί κάτι θα έχω κάποιες πιθανότητες διαφυγής.
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  16. #16

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    το καλυτερο εκανες φιλε μου , το επιθυμητο αποτελεσμα ειναι η αποφυγη τετοιων καταστασεων κι αμεσως μετα διαφυγη χωρις συμπλοκη , αν ερθεις σε συμπλοκη δεν ξερεις ποτε τι μπορει να γινει , τι μπορεις να παθεις η να κανεις , γιατι αν ερχοσουν σε συμπλοκη που ξερεις οτι δεν ηταν ενας παραπερα και ετσι οπως θα ειχατε αρπαχτει θα στη κοπαναγε στο κεφαλι ?

    αυτο θα σου μαθουν και πρεπει να σου μαθουν αν ακολουθησεις αυτο αμυνα κραβ η παρεμφερες ,
    πρωτα πως να αποφευγεις τετοιες καταστασεις (να χρησιμοποιεις αισθησεις , βασικα λαθη σε δρομο κλπ) μετα θα σου μαθουν σε βαθμιδες αναλογα τι οπλο εχει αυτος που ειναι απεναντι σου η ποσα ατομα ειναι τι πρεπει να κανεις (πρωτα γυμνα χερια , μετα ροπαλο , μετα μαχαιρι , μετα οπλο)

    παντως αλλο να το λες κι αλλο να το κανεις , γιατι δεν υπαρχουν ορια κανονες και καλο δεξι καλη αριστερη αμυνα αν ερθεις σε συμπλοκη !

    γι αυτο να εχεις γνωση στο τι θες να μαθεις και ποτε πρεπει να το εφαρμοσεις ..

  17. #17
    Pumping Iron SuperNOS's Avatar
    Join Date
    06-02-14
    Location
    Athens
    Posts
    471

    Default

    Προτείνω krav maga...από τις καλύτερες για άμυνα.
    Βέβαια καλό είναι βράδια να έχεις μαζί σου καμιά σιδερογροθιά κατά προτίμηση κορόνα ή την κανονική με τα καρφιά αλλά λιμαρισμένα για να κάνει έντονες εσωτερικές κακώσεις..προτίμησε από καοτσούκ.
    Ακόμα αν δεν σου φτάνουν 1-2 μπορείς μέσα από την ζακέτα στο καλό σου χέρι να έχεις ένα πτυσόμενο αυτά τα απλά κυκλοφορούν.Αν έχεις γνωστό αστυνομικό πες του να σου πάρει της αστυνομίας..δίνεις κάτι παραπάνω αλλά είναι πολύ καλύτερο..ελαφρύ και δημιουργεί περισσότερα προβλήματα στον άλλον.
    Ελπίζω να βοήθησα...
    Υ.Γ Είδα ότι μερικοί λένε για ψυχολόγο...σας διαβεβαιώ πως σε πολλές περιοχές τα παραπάνω χρειάζονται..εμένα μου την έπεσαν πριν 2-3 μήνες 5 άτομα και ήμουν μαζί με μία φίλη μου...αυτή είχε τα πόδια της και εγώ τα παραπάνω.Θα καταντήσει Favela η Ελλάδα..θα σου κόβουν το χέρι για να σου πάρουν το πλαστικό το δαχτυλίδι.

  18. #18
    Pumping Iron Delta's Avatar
    Join Date
    24-04-13
    Location
    Athens
    Posts
    402

    Default

    Δλδ αν στην πέσουν θα πεις, μια στιγμή παιδιά να φορέσω τη σιδερογροθιά και τα λέμε; Ή θα την φοράς συνέχεια σαν κόσμημα ράπερ;

    Δεν έχετε ιδέα και δίνετε και συμβουλές ρε γμτ....

    Όλα τα παραπάνω SuperNos στοιχειοθετούν παράνομη οπλοφορία και πας για καιρό μέσα αν σε τσιμπήσει κάποιος.
    I'll be back.

  19. #19
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Quote Originally Posted by Delta View Post
    Δλδ αν στην πέσουν θα πεις, μια στιγμή παιδιά να φορέσω τη σιδερογροθιά και τα λέμε; Ή θα την φοράς συνέχεια σαν κόσμημα ράπερ;
    Un moment, s'il vous plaιt?

    συγνώμη αλλά δεν άντεχω να μη γελάω με το σκεπτικό...
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  20. #20
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    που ζειτε βρε παιδια στο σικαγο......
    τοσα χρονια δεν εχει τυχη να μου την πεσουν, παρα μια φορα στα εξαρχεια πιτσιρικας τοτε 16 ετων και καλα να μας παρουν τα fly[μπουφαν]
    επεσαν ελληνικες μπουνιες και τελειωσε το παραμυθι.
    δεν ετρεχα την αλλη μερα να γραφτω καπου να γινω νιντζα.....για ενα τετοιο λογο.[αλλο πραμα το κανω χομπι καποιο αθλημα]
    τον συγκεκριμενο φιλο βλεπω εχει επηρεαστει ψυχολογικα....δεν θα διορθωθει με καμια σχολη, ετσι πιστευω.
    και να πουμε και το αλλο
    δηλ καθε μερα θα βγαινει και θα του την πεφτουνε...παιδια να σοβαρευτουμε λιγο.
    και επισης φιλε souper nos με αυτα που του προτεινεις πρεπει ναχεις καρδια να τα χρησιμοποιησεις.......ασε που αν γινει καποιος ελεγχος θα παει μεσα,αυτο που το πας!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  21. #21

    Join Date
    02-06-12
    Location
    athens
    Posts
    3,336

    Default

    ρε φιλε nos πραγματικα οταν το διαβασα πιστευα οτι τρολαρεις και δεν ασχοληθηκα αλλα επειδη δεν ξερω αν τα εννοεις η οχι κι επειδη το παιδι ειναι και 17 χρονων ας μην λεμε τετοια και τρεχουνε να το μαζευουν ..
    τωρα αν τα ελεγες πραγματικα και κουβαλας οπλοστοσιο μαζι σου καλη τυχη αν σε σταματησουν με την αστυνομια ..

    νομιζω το θεμα δεν εχει τιποτα αλλο να προσφερει στο παιδι ..

  22. #22
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by Delta View Post
    Δλδ αν στην πέσουν θα πεις, μια στιγμή παιδιά να φορέσω τη σιδερογροθιά και τα λέμε; Ή θα την φοράς συνέχεια σαν κόσμημα ράπερ;
    χε χε ελιωσα πολυ καλο
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  23. #23
    Advanced Bodybuilder Rea!'s Avatar
    Join Date
    12-08-13
    Location
    Στο χωριό... (Αφίδνες)
    Posts
    871

    Default

    Αμα όμως του την πέσει η cogo...
    https://www.youtube.com/watch?v=a3aFv8IQb4s

    Τελευταίο που πόσταρα εδώ, δάσκαλος, λάρυ, δέλτα στου κουφού την πόρτα...
    I may not be there yet... But I am closer than I was yesterday. And my coach, professional Paris Nicolaou is suporting me!

  24. #24
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    ναστε καλα πραγματικα εκλασα στα γελια!!!!καιρο ειχα να γελασω τοσο
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  25. #25
    Pumping Iron giorgos98's Avatar
    Join Date
    06-06-13
    Posts
    434

    Default

    Quote Originally Posted by SuperNOS View Post
    Προτείνω krav maga...από τις καλύτερες για άμυνα.
    Βέβαια καλό είναι βράδια να έχεις μαζί σου καμιά σιδερογροθιά κατά προτίμηση κορόνα ή την κανονική με τα καρφιά αλλά λιμαρισμένα για να κάνει έντονες εσωτερικές κακώσεις..προτίμησε από καοτσούκ.
    Ακόμα αν δεν σου φτάνουν 1-2 μπορείς μέσα από την ζακέτα στο καλό σου χέρι να έχεις ένα πτυσόμενο αυτά τα απλά κυκλοφορούν.Αν έχεις γνωστό αστυνομικό πες του να σου πάρει της αστυνομίας..δίνεις κάτι παραπάνω αλλά είναι πολύ καλύτερο..ελαφρύ και δημιουργεί περισσότερα προβλήματα στον άλλον.
    Ελπίζω να βοήθησα...
    Υ.Γ Είδα ότι μερικοί λένε για ψυχολόγο...σας διαβεβαιώ πως σε πολλές περιοχές τα παραπάνω χρειάζονται..εμένα μου την έπεσαν πριν 2-3 μήνες 5 άτομα και ήμουν μαζί με μία φίλη μου...αυτή είχε τα πόδια της και εγώ τα παραπάνω.Θα καταντήσει Favela η Ελλάδα..θα σου κόβουν το χέρι για να σου πάρουν το πλαστικό το δαχτυλίδι.
    16 χρονων και κουβαλας τετοια πραματα?
    BODYBUILDING IS AN ART, YOUR BODY IS THE CANVAS, WEIGHTS ARE YOU BRUSH AND NUTRITION IS YOUR PAINT. WE ALL HAVE ABILITY TO TURN A SELF PORTRAIT INTO A MASTERPIECE.

  26. #26
    Pumping Iron
    Join Date
    03-05-13
    Location
    Athens, Kamatero
    Posts
    294

    Default

    deleted
    Last edited by cuban; 27-05-14 at 16:19.

  27. #27
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Ψηλέ... Μίλα καλύτερα μη σε πετάξω έξω !

    Άντε μπράβο !
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  28. #28

    Default

    SUPERnos μην ειμαστε και υπερβολικη να ειμαστε ασφαλης θελουμε δεν ειμαστε και σε καμοια μαφια να μας κοινηγαει ειπαμε!τελικα παιδια στην τελικη τη προτινεται?

  29. #29

    Default

    Να τελειωνουμε.....
    Αμα θες να προστατευεις σε ΟΤΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ οτι και να εχει ο αλλος μαθε Wing Chun
    Παω ο ιδιος πολυ καιρο και μπορω να σου απο τις καλυτερες αυτο αμυνες που σε περιπτωση που κινδυνευεις μπορεις να
    χτυπησεις στο λαιμο ματια κτλπ. ( μιλαμε αμα ο αλλος εχει μαχαιρι)
    Πιο αποτελεσματικη απο αυτη δεν υπαρχει

  30. #30
    Advanced Bodybuilder enas's Avatar
    Join Date
    28-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    727

    Default

    απλα πραγματα krav maga, muay thai (παραδοσιακο!) η wing chun!! αλλα το κυριοτερο ειναι να βρεις καλο καθηγητη!! εχω κανει krav maga και ηταν κωμωδια και εκανα muay thai και μου φυγε η μαγκια!! φαε ξυλο σε sparring κατεβα σ αγωνες και μην ψαχνεις περιεργα πραγματα που απλα δεν παιζει να βρεις στην Ελλαδα!!
    200 pounds is always 200 pounds


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 38αρης και πολεμικες τεχνες
    By vgls38 in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 13
    Last Post: 21-08-12, 17:20
  2. Πολεμικές τέχνες
    By Λια in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 17
    Last Post: 25-02-12, 22:17
  3. Πολεμικές Τέχνες στο Αγρίνιο
    By ktsioutas in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 0
    Last Post: 26-09-09, 23:41
  4. Πολεμικες Τεχνες
    By bloodcorer in forum Αθλήματα Και Πολεμικές Τέχνες
    Replies: 31
    Last Post: 16-05-09, 00:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •