Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 15 of 61 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 421 to 450 of 1806

Thread: Renesis Log

  1. #421
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Εκανα κ ενα ενδεικτικό ζύγισμα μετά απο 1μήνα κ 20 μέρες βρίσκομαι στα ίδια κιλά - 200 γραμμάρια τώρα αυτό καλό είναι κακό είναι δν ξέρω.....Στν καθρέφτη μου φαίνομαι καλύτερη στο άνω σώμα κ τα πόδια έχουν αρχίσει να παίρνουν ένα ελαφρύ σχηματάκι αλλά έχουν πρηστεί.Μεγαλώνουν τα μουσκουλάκια κάτω απ το λίπος κ τα χουν φουσκώσει μου φαίνεται.
    Καλο ειναι!
    Εσυ αλλωστε δε θες ουτε να παρεις κιλα ουτε να χασεις! Στοχος σου ειναι να δουλευεις τα κιλα που εχεις!
    Να πηγαινεις με γνωμονα τον καθρεφτη και μην λαμβανεις τοσο υποψην την ζυγαρια!

  2. #422
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by venice View Post
    Καλο ειναι!
    Εσυ αλλωστε δε θες ουτε να παρεις κιλα ουτε να χασεις! Στοχος σου ειναι να δουλευεις τα κιλα που εχεις!
    Να πηγαινεις με γνωμονα τον καθρεφτη και μην λαμβανεις τοσο υποψην την ζυγαρια!
    Φοβάμαι μν τρώω περισσότερο απ ότι πρέπει επειδή τώρα δν μετράω.Τα πόδια με ανησυχούν πιο πολύ που πρήζονται μήπως δν χάνω λίπος?Να ανεβάσω κ άλλο το αερόβιο?Κάνω 4 με 5 φορές τν εβδομάδα 30 λεπτά.Μήπως είναι ιδέα μου ότι υπάρχουν αλλαγές κ τελικά δν κάνω τπτ?
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  3. #423
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Το καλό είναι οτι ξεπετάγονται φλεβίτσες σην κοιλιά κ στα χέρια που πριν δν υπήρχαν αυτό σημαίνει πως είμαι σε καλό δρόμο στο ανω σώμα τουλάχιστον...Αλλα τα πόδια με προβληματίζουν πολύ.Η έχουν τόσο πολύ λίπος η δν ξέρω τι να πω..Δν είναι δυνατόν όμως να χάνω απ το μισό σώμα οπότε αυτό με παρηγορεί λίγο.Δν περιμένω να δω καμιά φοβερή αλλαγή σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα εννοείτε αυτό,όμως τα πόδια είναι ίδια με πριν απλά πιο φουσκωμένα κ αναρωτιέμαι αν έτσι πρέπει να ναι
    Last edited by Renesis; 17-07-14 at 13:37.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  4. #424
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Τι ήθελα κ ζυγίστηκα μου μπήκανε ιδέες πάλι ....Θα αφήσω τα πράγματα ως έχουν κ θα συνεχίσω έτσι.Το πιθανότερο είναι να είναι όλα στο μυαλό μου.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  5. #425
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Το καλό είναι οτι ξεπετάγονται φλεβίτσες σην κοιλιά κ στα χέρια που πριν δν υπήρχαν αυτό σημαίνει πως είμαι σε καλό δρόμο στο ανω σώμα τουλάχιστον...Αλλα τα πόδια με προβληματίζουν πολύ.Η έχουν τόσο πολύ λίπος η δν ξέρω τι να πω..Δν είναι δυνατόν όμως να χάνω απ το μισό σώμα οπότε αυτό με παρηγορεί λίγο.Δν περιμένω να δω καμιά φοβερή αλλαγή σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα εννοείτε αυτό,όμως τα πόδια είναι ίδια με πριν απλά πιο φουσκωμένα κ αναρωτιέμαι αν έτσι πρέπει να ναι
    Θωμαή μην αγχώνεσαι! Και γω ανασύσταση κάνω όπως εσύ και μάλιστα χτες συνέκρινα 1 φωτογραφία ποδιών που έβγαλα με 1 άλλη που είχα ίδια πριν 2 μήνες και δεν παρατήρησα κάποια τραγική διαφορά, μόνο ότι φαίνονται λίγο πιο έντονα τα σχήματα. Και μένα ο σωματότυπός μου είναι τέτοιος που το λίπος μαζεύεται κατά κύριο λόγο από τη μέση και κάτω, ενώ από τον άνω κορμό χάνω πανεύκολα. Οπότε τις μεγάλες αλλαγές τις έχω δει σε χέρια, πλάτη, στήθος (αυτό που έχω τέλος πάντων :Ρ) και κοιλιά, ενώ με πόδια και γλουτούς κάνω υπομονή γιατί ξέρω και νιώθω ότι κάνω δουλειά, αλλά ξέρω και ότι και λόγω σωματότυπου και λόγω γυναικείων ορμονών, είναι πιο μακρόχρονη διαδικασία να φύγει το λίπος από κει. Συν ότι απ ό,τι έχω καταλάβει, η ανασύσταση δεν έχει τόσο γρήγορα αποτελέσματα σαν την ξεκάθαρη απώλεια λίπους ή τον όγκο, καθώς στην ουσία κάνεις συντήρηση στο κομμάτι της διατροφής και όλο το παιχνίδι παίζεται στο γυμναστήριο και στο πόσο θα δουλέψεις. Οπότε χαλαρά πάμε, κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε και είμαι σίγουρη ότι θα μας ανταμείψει η όλη προσπάθεια!

  6. #426
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Θωμαή μην αγχώνεσαι! Και γω ανασύσταση κάνω όπως εσύ και μάλιστα χτες συνέκρινα 1 φωτογραφία ποδιών που έβγαλα με 1 άλλη που είχα ίδια πριν 2 μήνες και δεν παρατήρησα κάποια τραγική διαφορά, μόνο ότι φαίνονται λίγο πιο έντονα τα σχήματα. Και μένα ο σωματότυπός μου είναι τέτοιος που το λίπος μαζεύεται κατά κύριο λόγο από τη μέση και κάτω, ενώ από τον άνω κορμό χάνω πανεύκολα. Οπότε τις μεγάλες αλλαγές τις έχω δει σε χέρια, πλάτη, στήθος (αυτό που έχω τέλος πάντων :Ρ) και κοιλιά, ενώ με πόδια και γλουτούς κάνω υπομονή γιατί ξέρω και νιώθω ότι κάνω δουλειά, αλλά ξέρω και ότι και λόγω σωματότυπου και λόγω γυναικείων ορμονών, είναι πιο μακρόχρονη διαδικασία να φύγει το λίπος από κει. Συν ότι απ ό,τι έχω καταλάβει, η ανασύσταση δεν έχει τόσο γρήγορα αποτελέσματα σαν την ξεκάθαρη απώλεια λίπους ή τον όγκο, καθώς στην ουσία κάνεις συντήρηση στο κομμάτι της διατροφής και όλο το παιχνίδι παίζεται στο γυμναστήριο και στο πόσο θα δουλέψεις. Οπότε χαλαρά πάμε, κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε και είμαι σίγουρη ότι θα μας ανταμείψει η όλη προσπάθεια!
    Σ ευχαριστώ Ελενα μου ακριβώς όπως τα λες είναι γ αυτό κ είπα να σκεφτώ πιο ψύχραιμα κ να χαλαρώσω.Είναι μεγάλη κ χρονοβόρα διαδικασία οπότε μόνο υπομονή κ σκληρή δουλειά χρειάζεται.Θα επανεξετάσω τη διατροφή μου κ θα γίνω πιο συγκεκριμένη ώστε να μν αναρωτιέμαι αν τρώω σωστές ποσότητες η οχι κ όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα χρόνου!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  7. #427
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Τι ήθελα κ ζυγίστηκα μου μπήκανε ιδέες πάλι ....
    Τα κιλά δεν είναι "Σ αγαπώ", να θέλουν κάθε μέρα επιβεβαίωση.....
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  8. #428
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Τα κιλά δεν είναι "Σ αγαπώ", να θέλουν κάθε μέρα επιβεβαίωση.....
    Ούτε αυτό θέλει όμως καθημερινή επιβεβαίωση γιατί μετά χάνει την αξία του....

  9. #429
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Σ ευχαριστώ Ελενα μου ακριβώς όπως τα λες είναι γ αυτό κ είπα να σκεφτώ πιο ψύχραιμα κ να χαλαρώσω.Είναι μεγάλη κ χρονοβόρα διαδικασία οπότε μόνο υπομονή κ σκληρή δουλειά χρειάζεται.Θα επανεξετάσω τη διατροφή μου κ θα γίνω πιο συγκεκριμένη ώστε να μν αναρωτιέμαι αν τρώω σωστές ποσότητες η οχι κ όλα τα υπόλοιπα είναι θέμα χρόνου!!
    Χαλάρωσε και απόλαυσέ το, τόσο τη καθαρή διατροφή όσο και την προπόνηση.
    Αν ήταν σε μικρό χρονικό διάστημα να γινόμασταν τούμπανα τότε θα γινόταν ο χαμός στις αίθουσες βαρών.
    Ο χρόνος είναι που κάνει τις γυναίκες να τα εγκαταλείπουν, νομίζουν ότι θα φτιάξουν το σώμα τους σε λίγους μήνες. Όμως, εμείς δεν μασάμε και προχωράμε!

  10. #430
    Senior Bodybuilder venice's Avatar
    Join Date
    13-05-13
    Location
    Πειραιά
    Posts
    1,591

    Default

    Θωμαη μου μην μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου! Ποσο καιρο ειναι που εχεις ξεκινησει; 1 μηνας νομιζω ή 2;
    Μην μπαινεις στην διαδικασια να σε τρωει αυτο και να αγχωνεσαι..σαφως και θα δεις αλλαγες αλλα σταδιακα...θελει υπομονη και επιμονη.
    Διασκεδασε το αυτο που κανεις! Να ευχαριστιεσαι τις προπονησεις σου και να καμαρωνεις και για την παραμικρη αλλαγη που θα δεις στο σωμα σου!
    Αλλα προς θεου μην αγχωνεσαι... Εχεις πολυ ωραιο σωματοτυπο και μπορω να το πω αυτο γιατι σε ειδα απο κοντα!
    Στο ξανα ειπα θα πας παρα πολυ καλα! Θα δεις θεαματικες αλλαγες επανω σου! Η επιτυχια ειναι εγγυημενη!

  11. #431
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Τα κιλά δεν είναι "Σ αγαπώ", να θέλουν κάθε μέρα επιβεβαίωση.....
    +10000 αλλά η καημένη 2 φορές το μήνα ζυγίζομαι κ αυτό απλά για να δω που βρίσκομαι Αυτή τη φορά όμως μου έκανε καλό γτ τα μελετάω ΟΛΑ απο τν αρχή για να φτιάξω μια μετρημένη κ συγκεκριμένη διατροφή που θα ακολουθώ πιστά όπως ακολουθώ κ τις προπονήσεις μου επαναπροσδιορίζοντας τα πάντα!!Μετρώντας κ υπολογίζοντας κατέληξα στα εξής μάκρος 140 πρωτ (560 θερμ) 120 υδατ. (440 θερμ) 57 λιπ (513 θερμ) σύνολο 1513 θερμ όπου θα τις μοιράσω ανάλογα κ θα παραθέσω παρακάτω ενα ολοκληρωμένο ημερίσιο διατροφικό πρόγραμμα.

    Υψος 1.69
    Βαρος 57,2
    ΒΜΡ 1088
    Θερμ συντήρησης 1686
    Στόχος ανασύσταση

    είναι σωστά τα μάκρος να προχωρήσω σε μοίρασμα κτλ?
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  12. #432
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Βενετάκι μου Δημητράκι μου σας ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια!!!Δεν απογοητεύομαι καθόλου ούτε περιμένω σε 2 μήνες να γίνω σαν το άβαταρ μου για όνομα του θεού θα μουν τρελή αν πίστευα κάτι τέτοιο!Το γουστάρω με 1000 αυτό που κάνω κ έχω πάρα πολύ υπομονή θα επιμένω κ χρόνια να μου πάρει αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Ο μόνος μου φόβος είναι η διατροφή.Κ επειδή ξέρω πως το 70% είναι η διατροφή αν όχι παραπάνω σκέφτηκα κ αποφάσισα να γίνω πιο συγκεκριμένη στο πόσο τρώω κάθε μέρα κάτι που δν έκανα πριν.Βενετάκι μου εσένα στο είπα κιόλας τρώω οσο πιο καθαρά γίνετε αλλά δν μετράω.Οπότε κατέληξα στο να αρχίσω να μετράω για να μου φύγουν αυτοί οι φόβοι απ το κεφάλι κ να συνεχίσω ακάθεκτη κ ήρεμη ξέροντας πλέων ακριβώς που βαδίζω.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  13. #433
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Renesis, δλδ δεν είσαι το άβαταρ; t1842.gif


    ps.

  14. #434
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Renesis, δλδ δεν είσαι το άβαταρ; t1842.gif


    ps.
    Αν ήμουν το άβαταρ λες να απευθυνόμουν στον Παναγιώτη κ στο Λεω για συμβουλές?( Κλεμμένο αλλά πετυχιμένο!! )
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  15. #435
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Μη μασας, συνεχισε τη προσπαθεια σου, πραγματικα αξιοζηλευτη για μια αρχαρια, και συντομα θα χεις φτασει στο στοχο σου

  16. #436
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Μη μασας, συνεχισε τη προσπαθεια σου, πραγματικα αξιοζηλευτη για μια αρχαρια, και συντομα θα χεις φτασει στο στοχο σου
    Εννοείτε πως συνεχίζω κ αν τελειοποιήσω κ τη διατροφή θα το ευχαριστιέμαι ακόμα περισσότερο γτ θα είμαι σίγουρη οτι πραγματικά κάνω ότι μπορώ!

    Αντώνη Αντώνη αν περάσεις απ το ποστ μου ρίξε σε παρακαλώ κ εσύ μια ματιά πιο πάνω μιας κ είσαι ειδικός στα μάκρος.Τα μάκρος που μου είχε δώσει η Ειρήνη μας ειναι 120 πρωτ (480 θερμ) 150 υδ (600 θερμ) 50 λιπ (450θερμ).Αλλά μου φαίνεται πως ο υδατάνθρακας είναι αρκετούτσικος,αλλά πολύ πιθανό να κάνω λάθος.. τι να ακολουθήσω τελικά?
    Last edited by Renesis; 17-07-14 at 16:36.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  17. #437
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Απο μένα macros, Cuban και άγιος ο Θεός!!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  18. #438
    Senior Bodybuilder tsourekas's Avatar
    Join Date
    04-05-11
    Posts
    13,954

    Default

    Quote Originally Posted by Elena29 View Post
    Ούτε αυτό θέλει όμως καθημερινή επιβεβαίωση γιατί μετά χάνει την αξία του....
    Συμφωνώ απόλυτα ....

    Οι γυναικείες ανασφάλειες άραγε ?

    Θωμαή
    για 3 - 4 ζυγίσματα στο μήνα δεν τίθεται θέμα
    Η τεστοστερονη εφταιγε για ολα ......αγαπη μου !!!

  19. #439
    Advanced Bodybuilder Theofano's Avatar
    Join Date
    26-01-13
    Location
    Athens
    Posts
    718

    Default

    Λοιπον έχουμε θέμα εμεις οι γυναίκες με το ζυγισμα είναι γεγονός! Θα σου πω που κατεληξα εγω κ ισως σε βοηθήσει, γο ειχα πει κάποια στιγμη κ στην Μαντυ κ αν δεν κανω λάθος βοηθησε κ κείνη!
    Εμείς οι γυναικες με.το κυκλο εχουμε ενα θεμα στο ποσό εύκολα κραταμε νερα χάνουμε νερά κ πάει λέγοντας. .. Αυτό εχει σαν αποτέλεσμα τις περισσότερες μερες του μηνα στην ζυγαρια να μην φενεται το πραγματικό μας βάρος με αποτελεσμα να προκαλεί σύγχυση σε εμάς τις ίδιες κ να σαμποταρεται έμμεσα η καθε προσπαθεια αφου δεν μπορούμε να συμπεράνουμε κατά ποσο αποδίδει! Εγω λοιπον έχω καταλήξει πως ο μαγικος αριθμός ειναι το 19, η 19η μερα δλδ του κυκλου αντικατοπτρίζει πιο ξεκαθαρα το πραωματικο μου βάρος κ ετσι ζυγιζομαι 3 χρόνια τωρα 1 φοφα το μήνα! :)
    Ίσως στην καθεμία λειτουργεί λιγο διαφορετικά +-1-2 μέρες!
    Μπορει να βοηθαει να ζυγιζεσαι καπου αναμεσα.στην 15η μερα κ την 20η καθε μερα κ να βρεις το μαγικο.σου αριθμο ! Μετα θα χεις μια μερα το μηνα που θα εμπιστεύεσαι την ζυγαριά, με επιφύλαξη παντα, ;)
    No Wind - No Fun

  20. #440
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by Theofano View Post
    Λοιπον έχουμε θέμα εμεις οι γυναίκες με το ζυγισμα είναι γεγονός! Θα σου πω που κατεληξα εγω κ ισως σε βοηθήσει, γο ειχα πει κάποια στιγμη κ στην Μαντυ κ αν δεν κανω λάθος βοηθησε κ κείνη!
    Εμείς οι γυναικες με.το κυκλο εχουμε ενα θεμα στο ποσό εύκολα κραταμε νερα χάνουμε νερά κ πάει λέγοντας. .. Αυτό εχει σαν αποτέλεσμα τις περισσότερες μερες του μηνα στην ζυγαρια να μην φενεται το πραγματικό μας βάρος με αποτελεσμα να προκαλεί σύγχυση σε εμάς τις ίδιες κ να σαμποταρεται έμμεσα η καθε προσπαθεια αφου δεν μπορούμε να συμπεράνουμε κατά ποσο αποδίδει! Εγω λοιπον έχω καταλήξει πως ο μαγικος αριθμός ειναι το 19, η 19η μερα δλδ του κυκλου αντικατοπτρίζει πιο ξεκαθαρα το πραωματικο μου βάρος κ ετσι ζυγιζομαι 3 χρόνια τωρα 1 φοφα το μήνα! :)
    Ίσως στην καθεμία λειτουργεί λιγο διαφορετικά +-1-2 μέρες!
    Μπορει να βοηθαει να ζυγιζεσαι καπου αναμεσα.στην 15η μερα κ την 20η καθε μερα κ να βρεις το μαγικο.σου αριθμο ! Μετα θα χεις μια μερα το μηνα που θα εμπιστεύεσαι την ζυγαριά, με επιφύλαξη παντα, ;)
    Ωραία στρατηγική αυτή!!Αλλά η αλήθεια είναι πως το βάρος μου είναι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί.Ας μ αρέσει εμένα αυτό που βλέπω κ άσε τη ζυγαριά να δείχνει κ 10ψήφιο κινητό αμα θέλει!Απλά ζυγίζομαι 2 φορές το μήνα ενδεικτικά για να βλέπω πάνω κάτω που βρίσκομαι κ αυτό επειδή δν μετράω τν ποσότητα του φαγητού που καταναλώνω.Γ αυτό το πήρα έτσι λίγο περίεργα σήμερα κ κατέληξα στο οτι πρέπει να αρχίσω να μετράω τα πάντα γτ είναι κρίμα να κοπανιέμαι στο τζιμ κάθε μέρα κ να χύνω τόσο ιδρώτα κ η διατροφή μου να είναι λάθος.Κατα τ άλλα όλα καλά ούτε κόλλημα με τη ζυγαριά έχω ούτε βιάζομαι να δω αποτελέσματα.Απλά θέλω να γίνω κ στη διατροφή μου όσο ακριβής είμαι κ στν προπόνηση μου για να μεγιστοποιήσω τα αποτελέσματα!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  21. #441
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Quote Originally Posted by tsourekas View Post
    Συμφωνώ απόλυτα ....

    Οι γυναικείες ανασφάλειες άραγε ?

    Θωμαή
    για 3 - 4 ζυγίσματα στο μήνα δεν τίθεται θέμα

    Να μας το υπενθυμίζετε καθημερινά αν το εννοείτε πραγματικά γτ οι άνθρωποι ξεχνούν...Οχι το ζύγισμα φυσικά
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  22. #442
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Mε συγχωρείς που ανεβάζω δικιές μου φωτό στο log σου. Σου δείχνω αυτό που είδα εγώ σε μένα για τη σημασία των macros. H μία δείχνει το χέρι που πάντα είχα. Αδύνατο μεν, ψιλοδυνατό (σήκωνα αλτήρες 6-8κιλών)...αυτά.
    Με αυστηρά macros απο Γενάρη φτάσαμε εδω. Σηκώνουν αλτήρες 8κιλών και με ζόρι 10κιλών. Δεν είναι ότι τώρα σηκώνουν τόσο περισσότερα κιλά. Είναι όμως ότι άλλαξαν σχήμα. Και αυτό το αποδίδω στα macros (και στον Αντώνη φυσικά με τις πολύτιμες συμβουλές του) αφού μια ζωή προσπαθούσα, δε τεμπέλιαζα στο gym αλλά από διατροφή ήμουν τελείως λάθος. Σαφώς υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης. Απλά νομίζω η αλλαγή είναι μεγάλη για τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Και αυτό που κυρίως άλλαξε στο τρόπο που λειτουργουσα ήταν τα macros που μέχρι πριν τα Χριστούγεννα δεν ήξερα καν τι είναι.
    Attached Images Attached Images
    A head full of fears has no space for dreams.

  23. #443
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Τι συγνώμη καλέ πόσταρε ότι θέλεις!!!Καλά η διαφορά είναι τεράστια δν το συζητώ καν..Υπέροχο χέρι!!!Ηξερα πως η διατροφή είναι πολύ σημαντική κ διόρθωσα πολλά πράγματα απ τν αρχή της προσπάθειας μου ως προς τν ποιότητα.Διαβάζοντας κάθε μέρα κ περισσότερα πράγματα εδω μέσα κ βλέποντας τν πρόοδο μου σ αυτό το διάστημα κατάλαβα πως η διαδικασία να αλλάξω το σώμα μου με κάνει πολύ χαρούμενη.Επίσης αντιλήφθηκα πως όντως αν κινούμαι στα τυφλά μν ξέροντας ακριβώς πόσο τρώω θα έρθει κάποια στιγμή η στασιμότητα κ δν θα ξέρω τι να κάνω.Οσο κ αν δν ήθελα να μπλεχτώ με ζυγαριές κ γραμμάρια κατάλαβα πως μόνο μετρώντας θα έχω τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  24. #444
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Έλενα, μου 'χει πέσει το σαγόνι! Γυναικάρα με τα όλα της! και μαμά περικαλώ περικαλώ!

  25. #445
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Mε συγχωρείς που ανεβάζω δικιές μου φωτό στο log σου. Σου δείχνω αυτό που είδα εγώ σε μένα για τη σημασία των macros. H μία δείχνει το χέρι που πάντα είχα. Αδύνατο μεν, ψιλοδυνατό (σήκωνα αλτήρες 6-8κιλών)...αυτά.
    Με αυστηρά macros απο Γενάρη φτάσαμε εδω. Σηκώνουν αλτήρες 8κιλών και με ζόρι 10κιλών. Δεν είναι ότι τώρα σηκώνουν τόσο περισσότερα κιλά. Είναι όμως ότι άλλαξαν σχήμα. Και αυτό το αποδίδω στα macros (και στον Αντώνη φυσικά με τις πολύτιμες συμβουλές του) αφού μια ζωή προσπαθούσα, δε τεμπέλιαζα στο gym αλλά από διατροφή ήμουν τελείως λάθος. Σαφώς υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης. Απλά νομίζω η αλλαγή είναι μεγάλη για τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Και αυτό που κυρίως άλλαξε στο τρόπο που λειτουργουσα ήταν τα macros που μέχρι πριν τα Χριστούγεννα δεν ήξερα καν τι είναι.
    οσο πεφτει το λιπος...εμφανιζονται οι γραμμες...και οπως λεει ο bro μου....η οφθαλμαπατη δημιουργειται σιγα σιγα και κανει τα παντα να δειχνουν πιο μεγαλα,πιο δυνατα και πιο ομορφα...με 2-3 καθαρα μυικα κιλα που μπορει να κερδισει ο μεσος ασκουμενος καθε χρονο...οι διαφορες μετα το <<καθαρισμα>> θα ειναι πολυ μεγαλες απο χρονο σε χρονο...προσοχη ομως...για να υπαρξει ενα ωραιο αποτελεσμα...και οχι ενα ανορεξικο look...πρεπει να υπαρχει μια μυικη υποσταση...και αυτο απαιτει χρονο...χρονια...και πολυ προσπαθεια...
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  26. #446
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Leo 11 View Post
    οσο πεφτει το λιπος...εμφανιζονται οι γραμμες...και οπως λεει ο bro μου....η οφθαλμαπατη δημιουργειται σιγα σιγα και κανει τα παντα να δειχνουν πιο μεγαλα,πιο δυνατα και πιο ομορφα...με 2-3 καθαρα μυικα κιλα που μπορει να κερδισει ο μεσος ασκουμενος καθε χρονο...οι διαφορες μετα το <<καθαρισμα>> θα ειναι πολυ μεγαλες απο χρονο σε χρονο...προσοχη ομως...για να υπαρξει ενα ωραιο αποτελεσμα...και οχι ενα ανορεξικο look...πρεπει να υπαρχει μια μυικη υποσταση...και αυτο απαιτει χρονο...χρονια...και πολυ προσπαθεια...
    γι αυτο δε γραμμωνω

    ον τοπικ : Θωμαη συμφωνω μαζι σου να αρχισεις τις μετρησεις στο φαγητο ωστε να σαι σιγουρη γι αυτο που κανεις, το εχω ξαναπει (αλλα ποιος μ ακουει) μαζι με διατροφη προπονηση και υπνο σημαντικη επισης ειναι και η πιστη οτι αυτο που κανουμε ειναι σωστο....ετσι εχεις αλλη ψυχολογια και το αποτελεσμα και καλυτερο ειναι και ερχεται και μερικα κλικ πιο γρηγορα

  27. #447
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Οπως τα λέτε είναι παιδιά,ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς κ τώρα δν θα σπαταλήσω το χρόνο μου κ τον ιδρώτα μου πηγαίνοντας στα τυφλά!
    Πλατάρα σήμερα

    10 λεπτά ποδήλατο κ Παναγιωτοασκήσεις
    κωπηλατική στο σταυρό 5χ10 22,5κ + 8άρα μπάρα
    εμπροσθολαίμιες τροχαλία 4χ10 40κ
    κωπηλατική με αλτήρα 4χ10 12κ
    μονόζυγο με υποβοήθηση 4χ10
    χαμηλή κωπηλατική 3χ10 20κ
    υπερεκτάσεις 4χ15
    15 λεπτά στατικό ποδήλατο 15 λεπτά ελλειπτικό

    (δοκίμασα 1 σετ κωπηλατική με μπάρα πολύ δυνατή άσκηση μου άρεσε!!)

    Παναγιώταρε είχες δίκιο βγήκαν πολύ καλύτερα σήμερα που έκανα εναλλάξ ελκτικές κωπηλατικές
    Last edited by Renesis; 18-07-14 at 12:28.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  28. #448
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    γι αυτο δε γραμμωνω

    ον τοπικ : Θωμαη συμφωνω μαζι σου να αρχισεις τις μετρησεις στο φαγητο ωστε να σαι σιγουρη γι αυτο που κανεις, το εχω ξαναπει (αλλα ποιος μ ακουει) μαζι με διατροφη προπονηση και υπνο σημαντικη επισης ειναι και η πιστη οτι αυτο που κανουμε ειναι σωστο....ετσι εχεις αλλη ψυχολογια και το αποτελεσμα και καλυτερο ειναι και ερχεται και μερικα κλικ πιο γρηγορα
    ..ναι ρε...αυτο σε μαρανε και δεν γραμμωνεις...φαλαινα!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  29. #449
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Θωμαη ο Λεο μου το χε πει κι αυτο το τιπ
    Λεο σου ειπα ρε στο γαμο μου θα μαι αγωνιστικος, αυτο μπορω να το ορκιστω

  30. #450
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    Θωμαη ο Λεο μου το χε πει κι αυτο το τιπ
    Λεο σου ειπα ρε στο γαμο μου θα μαι αγωνιστικος, αυτο μπορω να το ορκιστω
    .. μα ποιο γαμο σου ρε γαμ@ του καραγκιοζη???????????????που ουτε στο παραθαλασσιο μπαρακι διπλα απο το σπιτι σου δεν πηγες ποτε...να κερασεις κανα σφηνακι της μπαργουμαν...αυτοι εναι οι τροποι που σε διδαξα τεκνο μου???
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...


 
Page 15 of 61 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •