Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 61 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 31 to 60 of 1806

Thread: Renesis Log

  1. #31
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Είναι πιασάρικο όμως δν μπορείς ν πεις ε? Ταιριάζει με το άβαταρ
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  2. #32
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    οντως

  3. #33
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Πάω να φάω τν ψητή κότα μου με μανιταράκια κ γιαουρτάκι κ μετά νάνια γτ αύριο μας περιμένουν τρεξίματα!Η παλάμη μου έχει γίνει προέκταση του τετρακέφαλου σήμερα σα χαζή κάνω Παίρνω τν πόνο μου κ αποχωρώ!Καληνύχτες καλή συνέχεια Παναγιώταρε
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  4. #34
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Πάω να φάω τν ψητή κότα μου με μανιταράκια κ γιαουρτάκι κ μετά νάνια γτ αύριο μας περιμένουν τρεξίματα!Η παλάμη μου έχει γίνει προέκταση του τετρακέφαλου σήμερα σα χαζή κάνω Παίρνω τν πόνο μου κ αποχωρώ!Καληνύχτες καλή συνέχεια Παναγιώταρε
    χαχαχαχαχαχ εχω και φαν κλαμπ τωρα , ετσι να το δει ο αλλος που με λεει χοντρο να σκασει απ τη ζηλεια του αντε καλη συνεχεια!!

  5. #35
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    01-01-14
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,131

    Default

    Quote Originally Posted by lakers4life24 View Post
    χαχαχαχαχαχ εχω και φαν κλαμπ τωρα , ετσι να το δει ο αλλος που με λεει χοντρο να σκασει απ τη ζηλεια του αντε καλη συνεχεια!!
    Ποιός σε λέει χοντρό να τον δείρω
    Κοτοπουλάκι μιαμ μιαμ Καλό μαμ και καλή ξεκούραση Ρενεσούλα

  6. #36
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Demetra View Post
    Ποιός σε λέει χοντρό να τον δείρω
    Κοτοπουλάκι μιαμ μιαμ Καλό μαμ και καλή ξεκούραση Ρενεσούλα
    καλα πολυ αδικο δεν εχουν

  7. #37
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Καλημέρες!!Καλά το χέρι δν κουνιέται σήμερα..Είναι τόσο γλυκός ο πόνος όμως πόσο δίκιο είχατε όλοι!!Παναγιώτη δώσε μου όνομα επίθετο κ αφμ του κυρίου που σε παρενοχλεί να του στείλω το βράδυ τους ψηλούς καραφλούς μαυροκουστουμάκιδες φίλους μου να πιουν μια ρακή βρε αδερφέ στην υγειά σου μη φανταστείς τπτ το ύποπτο κ το βάναυσο!

    (Λεωνίδα προσοχή γτ έτσι κ φαμε φάπα απο demetra θα demetraμε τα δόντια μας,πρόσεχε τι λες καραδοκεί!!)
    Last edited by Renesis; 20-06-14 at 08:01.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  8. #38
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Καλημέρες!!Καλά το χέρι δν κουνιέται σήμερα..Είναι τόσο γλυκός ο πόνος όμως πόσο δίκιο είχατε όλοι!!Παναγιώτη δώσε μου όνομα επίθετο κ αφμ του κυρίου που σε παρενοχλεί να του στείλω το βράδυ τους ψηλούς καραφλούς μαυροκουστουμάκιδες φίλους μου να πιουν μια ρακή βρε αδερφέ στην υγειά σου μη φανταστείς τπτ το ύποπτο κ το βάναυσο!

    (Λεωνίδα προσοχή γτ έτσι κ φαμε φάπα απο demetra θα demetraμε τα δόντια μας,πρόσεχε τι λες καραδοκεί!!)
    ...xaxaxaxa...μας απειλουνε τωρα...οκ...πες τους φιλους σου θα ρθω...με τα κολληταρια μου...εχουν ολοι απο 4-5 κυνηγετικα, 1 αυτοματο του στρατου, 1-2 αεροβολα και 2-3 ψαροτουφεκα...να τα γυαλιζουμε μωρε παρεα πινοντας ρακι και λεγοντας μαντιναδες...να τους φερουμε και καμμια ζιβανια δωρο ετσι να τους τριβουνε τα κοριτσια οταν ειναι κρυολογημενοι!!!!

    ....α και που σαι...πες τους να παμε και κανα διαγωνισμο σε σκουατ και αρσεις...και οποιος χασει θα πρεπει να πεσει πανω του ο χοντρελας!!!!!
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  9. #39
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Χαχαχαχαχαχαχα θεός!!!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  10. #40
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Χαχαχαχαχαχαχα θεός!!!
    ...ε μα...με απειλεις με τους καραφλοκενταυρους????
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  11. #41
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Δεν σε απειλώ προσπαθώ να ανεβάσω ηθικά κ ψυχολογικά τον Παναγιώταρο π μετά το κράξιμο π έφαγε για το πεταλουδιτσομαξιλαράκι έχει πέσει σε βαριά κατάθλιψη κ έχει κρυφτεί σε μια υπόγεια υγρή κατακόμβη στη Σκόπελο
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  12. #42
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Δεν σε απειλώ προσπαθώ να ανεβάσω ηθικά κ ψυχολογικά τον Παναγιώταρο π μετά το κράξιμο π έφαγε για το πεταλουδιτσομαξιλαράκι έχει πέσει σε βαριά κατάθλιψη κ έχει κρυφτεί σε μια υπόγεια υγρή κατακόμβη στη Σκόπελο
    ...πως κρυβεις μια φαλαινα σε μια υπογα????


    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  13. #43
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  14. #44
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Καλημέρα αγαπητό ημερολόγιο,Κυριακή σήμερα το τζιμ είναι κλειστό οπότε έχουμε ξεκούραση.Ισως πέσει κανένα ηλιόλουστο περπάτημα αργότερα έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!Το πρόγραμμα χτες είχε στήθος δικέφαλα κ πολύ χαρά γτ κάθε μέρα ανακαλύπτω πράγματα για το σώμα μου που δν ήξερα!Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα λοιπόν πως δν έχω αδύναμη πλευρά (αριστερή δεξιά) αλλά αδύναμους μύες,δλδ αριστερός ώμος κ τρικέφαλος είναι πιο καρδαμωμένοι κ δεξής δικέφαλος κ πήχης είναι επίσης πιο καρδαμωμένοι.Γ αυτό τελικά μπαλατζάριζε η μπάρα στις γαλλικές,και οι ασκήσεις που μου αντικατέστησε η Ειρήνη μας μου βγαίνουν πολύ καλύτερα.Ειρήνη τώρα που το θυμήθηκα να σε ρωτήσω,ο προπονητής που σε παρότρυνε να ασχοληθείς με τους αγώνες λέγετε Γιάννης απο δω Δυτικά προάστια Κερατσίνι Πέραμα Ταμπούρια?
    Last edited by Renesis; 22-06-14 at 08:19.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  15. #45
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Καλημέρα αγαπητό ημερολόγιο,Κυριακή σήμερα το τζιμ είναι κλειστό οπότε έχουμε ξεκούραση.Ισως πέσει κανένα ηλιόλουστο περπάτημα αργότερα έτσι για να μην ξεχνιόμαστε!Το πρόγραμμα χτες είχε στήθος δικέφαλα κ πολύ χαρά γτ κάθε μέρα ανακαλύπτω πράγματα για το σώμα μου που δν ήξερα!Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα λοιπόν πως δν έχω αδύναμη πλευρά (αριστερή δεξιά) αλλά αδύναμους μύες,δλδ αριστερός ώμος κ τρικέφαλος είναι πιο καρδαμωμένοι κ δεξής δικέφαλος κ πήχης είναι επίσης πιο καρδαμωμένοι.Γ αυτό τελικά μπαλατζάριζε η μπάρα στις γαλλικές,και οι ασκήσεις που μου αντικατέστησε η Ειρήνη μας μου βγαίνουν πολύ καλύτερα.Ειρήνη τώρα που το θυμήθηκα να σε ρωτήσω,ο προπονητής που σε παρότρυνε να ασχοληθείς με τους αγώνες λέγετε Γιάννης?
    συχνο φαινομενο σε αρχαριους ειδικα σε τρικεφαλο το ειχα σε μεγαλο βαθμο τις πρωτες μου βδομαδες πριν καμια πενταετια.....διορθωνεται στην πορεια απο μονο του dont worry κανε τη δουλεια σου εσυ

  16. #46
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Ναι δν με ανησυχεί θα διορθωθεί σίγουρα απλή παρατήρηση είναι ξέρεις σαν τα μωρά που ανακαλύπτουν σιγά σιγά τον κόσμο
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  17. #47
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    εγω οταν αρχισα ζυγιζα στο ιδιο υψος 63 κιλα και δε μπορουσα να κανω ουτε μια καμψη

  18. #48
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Οχι ρε εντάξει είπαμε μν το ξεφτιλίσουμε κιόλας!Δόξα το θεό για γυναίκα έχω μπόλικη δυναμή
    (Ανοίγω μόνη μου τα βαζάκια της μαρμελάδας )
    Last edited by Renesis; 22-06-14 at 09:08.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  19. #49
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default Renesis Log

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    .Ειρήνη τώρα που το θυμήθηκα να σε ρωτήσω,ο προπονητής που σε παρότρυνε να ασχοληθείς με τους αγώνες λέγετε Γιάννης απο δω Δυτικά προάστια Κερατσίνι Πέραμα Ταμπούρια?
    Καλησπερουδια κι απο μενα :)

    Μαλλον εχεις μπερδευτεί, χεχε. Οχι, καμια σχεση. Μονη μου πηρα την απόφαση. Ασε που δεν εχω ιδέα απο δυτικά προάστια.
    Last edited by Kardoula; 22-06-14 at 12:13.

  20. #50
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Α οκ τότε μάλλον γ συνονόματη πρόκειται,ευχαριστώ
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  21. #51
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Σήμερα ήταν μια πολύ όμορφη μέρα απ το πρωί αν κ στν πορεία ερχόμενη απ το τζιμ χάλασε λίγο η διάθεση μου γτ έγινε ένα ατύχημα μ ένα μηχανάκι κ ένα αμάξι κάτω απ το σπίτι μου ελπίζω να είναι καλά το παλικάρι πρέπει να ταν σοβαρό..
    Στα δικά μου τώρα το πρωί ήπιαμε καφεδάκι φάγαμε βρώμη με 1 σκουπ πρωτ κ η μέρα σήμερα είχε πολυαγαπημένα πόδια!!
    10 λεπτά ζέσταμα σε στατικό ποδήλατο
    σκουώτ ελεύθερο 4χ15 25κ
    προβολές με αλτήρες 5-5κ 3χ15 (βγήκαν εύκολα τν επόμενη φορά θα ανεβάσω)
    πρέσα 3χ15 30κ
    leg exte 3χ15 30κ
    κάμψεις δικεφάλων 3χ15 20κ (είναι το μόνο σημείο που νομίζω οτι δν έχει δυναμώσει καθόλου γτ έχω ανεβάσει μόνο 5 κιλά απ τν αρχή π ξεκίνησα θα δυναμώσει όμως!)
    μηχαν γλουτιαίων 4χ20 35κ
    γάμπες όρθια 3χ15
    δοκίμασα τις άρσεις θανάτου έκανα 1 σετ των 15 αλλά δν μ βγαίνει καλά δν ξέρω την φοβάμαι κ λίγο τν άσκηση κ μάλλον δν την έκανα σωστά.Την άφησα μν τυχόν κ προκύψει κανένα θέμα.
    Μεταπροπονητικό 1 σκουπ προτ κ ετοιμάζω βραστό ψαράκι με βραστή πατατούλα κ βραστό μπρόκολο με λίγο λάδι για μαμ.Πιο μετά θα φάω ψητή κότα με μανιτάρια κ ρύζι,πιο μετά ενα φρούτο με κανένα ξηρό καρπό κ το βράδυ μαρουλοσαλάτα με τόνο σε νερό κ γιαουρτάκι.
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  22. #52
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Σήμερα ήταν μια πολύ όμορφη μέρα απ το πρωί αν κ στν πορεία ερχόμενη απ το τζιμ χάλασε λίγο η διάθεση μου γτ έγινε ένα ατύχημα μ ένα μηχανάκι κ ένα αμάξι κάτω απ το σπίτι μου ελπίζω να είναι καλά το παλικάρι πρέπει να ταν σοβαρό..
    Στα δικά μου τώρα το πρωί ήπιαμε καφεδάκι φάγαμε βρώμη με 1 σκουπ πρωτ κ η μέρα σήμερα είχε πολυαγαπημένα πόδια!!
    10 λεπτά ζέσταμα σε στατικό ποδήλατο
    σκουώτ ελεύθερο 4χ15 25κ
    προβολές με αλτήρες 5-5κ 3χ15 (βγήκαν εύκολα τν επόμενη φορά θα ανεβάσω)
    πρέσα 3χ15 30κ
    leg exte 3χ15 30κ
    κάμψεις δικεφάλων 3χ15 20κ (είναι το μόνο σημείο που νομίζω οτι δν έχει δυναμώσει καθόλου γτ έχω ανεβάσει μόνο 5 κιλά απ τν αρχή π ξεκίνησα θα δυναμώσει όμως!)
    μηχαν γλουτιαίων 4χ20 35κ
    γάμπες όρθια 3χ15
    δοκίμασα τις άρσεις θανάτου έκανα 1 σετ των 15 αλλά δν μ βγαίνει καλά δν ξέρω την φοβάμαι κ λίγο τν άσκηση κ μάλλον δν την έκανα σωστά.Την άφησα μν τυχόν κ προκύψει κανένα θέμα.
    Μεταπροπονητικό 1 σκουπ προτ κ ετοιμάζω βραστό ψαράκι με βραστή πατατούλα κ βραστό μπρόκολο με λίγο λάδι για μαμ.Πιο μετά θα φάω ψητή κότα με μανιτάρια κ ρύζι,πιο μετά ενα φρούτο με κανένα ξηρό καρπό κ το βράδυ μαρουλοσαλάτα με τόνο σε νερό κ γιαουρτάκι.
    ελπιζω βαθυ

  23. #53
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Βαθύτατο εννοείτε!!!Κατέβενα όσο πιο πολύ μπορούσα πήρε φωτιά ο πισινός!
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  24. #54
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Ρε Παναγιώτη τα κιλά πως τα βλέπεις για αρχή?Δεν είναι λίγα?Νιώθω πως μπορώ να ανεβάσω κ άλλο δν δίνω το 100% αλλά δν ξέρω μήπως δν πρέπει ακόμα?
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  25. #55
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    laker approves

  26. #56
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Να μν είμαι επιφυλακτική δλδ να δώσω πόνο?
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  27. #57
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    Quote Originally Posted by Renesis View Post
    Ρε Παναγιώτη τα κιλά πως τα βλέπεις για αρχή?Δεν είναι λίγα?Νιώθω πως μπορώ να ανεβάσω κ άλλο δν δίνω το 100% αλλά δν ξέρω μήπως δν πρέπει ακόμα?
    κι εγω μη νομιζεις τωρα τ αρχισα.....τριτη φορα ηταν που εκανα στο βιντεο μετα απο δεκα μηνες.....καλο ειναι να ''κλειδωσεις'' οτι εχεις στανταρ το συγκεκριμενο βαρος και μετα ανεβαζεις.....αν θες παιξε και 10αρες στα 30 να το δεις πως θα παει.....15 αρες δε θα κανα πλεον γιατι τα ποδια μου μια χαρα μπορουν .....η καρδια μου θα μ αφησει δλδ παει στην αεροβια αντοχη το θεμα μετα....ειναι πολλες 15 επαναληψεις...παιξε 10αρες στα 30 να δεις και αμα μπορεσεις ευκολα βαζεις και 35.....

  28. #58
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    To αν τα κιλά είναι πολλά ή λίγα κανείς δεν μπορεί να στο πει. Κάθε ένας είναι διαφορετικός. Γι αυτο ως γενικό κανόνα κράτα πως βάζε τόσα ώστε οι τελευταίες 2-3 επαναλήψεις να βγαίνουν με σχετική δυσκολία.
    Μεγαλύτερη σημασία εχει στη φάση αυτή να προσέχεις την τεχνική σου.
    Τις άρσεις γιατί τις παράτησες; Αν δεν την δουλέψεις, δεν θα τη μάθεις ποτέ. Με άδεια μπαρούλα ή και με αλτήρες μπορείς άνετα να την δουλέψεις.
    Ειναι κρίμα να απορρίπτεις μια από τις καλύτερες ασκήσεις. Κάτσε, δες βίντεο, ακόμα και σπίτι σου καντες (παρε ενα σκουπόξυλο).
    Για μένα είναι τοπ για χτίσιμο γλουτού/μηριαίων. Και πιστεψε με.. ειναι απο τις πιο φυσικες κινησεις του σωματος.

  29. #59
    Senior Bodybuilder Renesis's Avatar
    Join Date
    03-06-14
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    1,862

    Default

    Να τις κάνω όλες τις 15αρες 10αρες με μεγαλύτερο φορτίο δλδ?
    Πυραμίδα ο άνθρωπος.Στη βάση του το κτήνος,στη κορυφή ο Θεός..
    Χρέος μας η ανηφόρα

  30. #60
    Senior Bodybuilder lakers4life24's Avatar
    Join Date
    08-05-12
    Posts
    3,557

    Default

    ακριβως


 
Page 2 of 61 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •