Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    09-06-14
    Posts
    2

    Default Νέο Μέλος!!Συμβουλες..

    Καλησπέρα και από μένα παιδιά και καλώς σας βρήκα. Ασχολούμαι σοβαρά με τα βάρη και διατροφή τον τελευταίο χρόνο ίσως και λίγο παραπάνω είμαι 23 χρονών 1.80 ύψος και τώρα 77.5 κιλά. Απο μικρός ασχολούμουν με τον αθλητισμό (κολύμβηση,μπάσκετ).Σε ηλικία 16-17 χρονών είχα φτάσει 107 κιλά και μετά σταδιακά τα έχανα και από 18 έως 21 ήμουν γύρω στα 83-85!!

    Η διατροφή που ακολουθώ τώρα είναι η εξής:

    9:00 - 1 σκουπ whey
    - 60 γρ βρώμη
    - 250μλ γάλα 1.5%

    12.00 - 2 φέτες ολικής του τοστ
    - 2 φέτες γαλοπούλα καπνιστή
    - 1 φέτα τυρί κίτρινο 10%
    - 2 αυγά (1 κρόκο)
    - πράσινο μήλο

    14.00 Προπόνηση (Στις 13.30 έχω φάει μισή μπανάνα)

    15.30 - 1 σκουπ whey σε νερό
    - μισή μπανάνα

    16.30 - Φιλέτο κοτ, Η Τόνο, Η Μπιφτέκια μοσχαρίσια, Η ,Μοσχάρι, Με Ρύζι μαύρο, Η Μακαρόνια μαύρα Η Πατάτα βραστή.
    - Σαλάτα μαρούλι η ντομάτα
    - 1 κουτάλια ελαιόλαδο

    19.30 - Ότι έφαγα το μεσημέρι με λιγότερη ποσότητα υδατάνθρακα

    22.00 - 4 ασπράδια
    - 1 φέτα τυρί κίτρινο 10%
    - 2 φέτες γαλοπούλα καπνιστή
    - 1 φέτα ψωμί ολικής του τοστ

    00.30 - 200 γρ γιαούρτι 2%
    - 15 αμύγδαλα (μεσαίου μεγέθους)



    ** whey ξεκίνησα το τελευταίο 2 μηνο
    ** επίσης πριν λίγες μέρες πήρα πολυβιταμίνες της (warrior lab vitamin B complex) και παίρνω μια με το πρωινό μου και θέλω να ρωτήσω πότε και αν χρειάζεται να παίρνω δεύτερη(πάντως το κουτί λέει 2 την ήμερα) και γενικότερα αν πιστεύεται οτι χρειάζομαι.?

    **Θα σας ανεβάσω και 2 πρόσφατες φώτο να με δείτε και να μου πείτε τι να βελτιώσω κάθε κριτική δεχτή :)

    Παρακαλώ πολύ να σχολιάσετε την διατροφή μου και τη χρειάζεται να βελτιώσω, στόχος μου είναι να έχω ένα ωραίο fitness σώμα που να έχει και τον όγκο του ( όσο γίνετε) :) Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!


    1.jpg2.jpg

  2. #2
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    καλησπέρα φιλε.
    θα μου αρεσε
    το πρωινο βγαλε την whey βαλε 5 ασπράδια και ένα ολοκληρο+μπανανα+την βρωμη που εχεις ριχτει σε 200ml γαλα 1,5% [σε τρια λεπτα τρώγετε αερα!!]

    στις 12,00=βγαλτα αυτά φετες του τοστ και κιτρινα τυρια και βαλε η τονο η καποιο ειδος ζωικης πρωτεινης μαζι με λαχανικα !!

    16,30=όπως το εχεις

    19,30=όπως το εχεις

    22,00=μπορεις να πιεις ένα ροφημα πρωτεΐνης μαζι με ένα μηλο

    και τελος μαρεσει να βαλεις 150γρ τυρι cottage χαμηλων λιπαρων 1,5% και ξηρους καρπους

    να πινεις τρια λιτρα νερο ημερήσιος!!
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    09-06-14
    Posts
    2

    Default

    Καλησπέρα lary και ευχαριστώ για την απάντηση σου, θα μου άρεσε να τροω εναν τονο στο γεύμα μου στις 12 αλλα δεν θελω να τροω πανω απο 3 φορές την εβδομάδα τονο διότι εχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ για τα βαριά μεταλα που έχουν τέτοια ψάρια, για άλλο είδος ζωικής πρωτεΐνης λιγο δύσκολο γτ τέτοια ωρα συνήθως ειμαι στην σχολή μου..Τις άλλες συμβουλές σου θα προσπαθήσω να τις υλοποίησω :) Περι τον πολυβιταμινων που αναφέρω έχεις να μου προτείνεις κατι?

  4. #4
    Senior Bodybuilder lary2332's Avatar
    Join Date
    30-07-11
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    2,527

    Default

    Quote Originally Posted by DimGr View Post
    Καλησπέρα lary και ευχαριστώ για την απάντηση σου, θα μου άρεσε να τροω εναν τονο στο γεύμα μου στις 12 αλλα δεν θελω να τροω πανω απο 3 φορές την εβδομάδα τονο διότι εχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ για τα βαριά μεταλα που έχουν τέτοια ψάρια, για άλλο είδος ζωικής πρωτεΐνης λιγο δύσκολο γτ τέτοια ωρα συνήθως ειμαι στην σχολή μου..Τις άλλες συμβουλές σου θα προσπαθήσω να τις υλοποίησω :) Περι τον πολυβιταμινων που αναφέρω έχεις να μου προτείνεις κατι?
    δυσκολο είναι να χεις ένα ταπερακι με το κοτοπουλακι η μπιφτέκια από χθες σε ένα τσαντακι με παγοκυστη!!!να το ακουμπήσεις εκει που καθεσαι και όταν είναι η ωρα να φας το γευμασου!!
    μα τι νομιζεις ολοι λιγο πολύ ετσι κανουν.που κραταν και κανουν διατροφες.και όχι ένα γευμα μερικοι κουβαλαν και τρια και τέσσερα!!
    τι να σου πω τωρα αμα δεν μπορεις φαε τοστ μονο γαλοπουλα φουλ[βραστη] μαρουλι ντοματα και δυο!!αυγα όχι θα τα τρως το πρωι

    τι βιταμινες μια που τις πηρες να τις βαζεις το πρωι.
    Last edited by lary2332; 11-06-14 at 18:26.
    οτι φτιαχνεται δυσκολα χαλαει και δυσκολα!!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Νέο μέλος. Συμβουλές.
    By konstantinos23kkk in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 1
    Last Post: 12-02-14, 19:29
  2. Nέο Μέλος - Συμβουλές
    By Kalogeros in forum Νέα Μέλη Στο Bodybuilders.gr
    Replies: 5
    Last Post: 20-09-11, 14:03
  3. Νέο Μέλος! Συμβουλές..!
    By athina in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 28
    Last Post: 22-06-10, 18:54
  4. Νεο μελος συμβουλες
    By xara. in forum Βάρη & Αερόβια Άσκηση Για Γυναίκες
    Replies: 2
    Last Post: 10-03-10, 15:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •