Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-14
    Posts
    112

    Default 1 Κιλό Σε Μιά Μέρα!

    Καλησπερα ειμαι σε σταδιο αυξησης μυικης μαζας και ακολουθω προγραμμα διατροφης με 100% φυσικα γευματα για ογκο!Προσπαθω να κανω μια υπερθερμικη διατροφη αυξανοντας τη ημερισια προσληψη θερμιδων περιπου στις 150-200 θερμιδες την μερα!Αυτο το κανω περιπου για 3 βδομαδες και δεν εχω αναιβει καθολου σε κιλα,αλλα εχω διαμορφωθει παρα πολυ το σωμα μου, εχω αποκτησει περισσοτερους μυες και εχω αποτησει ογκο και εχω πολυ καλα πριξιματα και ταυτοχρονα εχω μεινει στα ιδια κιλα και επεφτα και καμοια φορα....Ειδα διαφορα σε ολλες τις μυικες ομαδες καθως κ οι κοιλιακοι μου εγιναν πολυ πιο εμφανεις,σαν να λεμε πηρα μυικα κιλα και εχασα λιπος.....με αποτελεσμα αυτο χθεσ δοκιμασα να αυξησω πιο πολυ τις θερμιδες μου και τα γευματα μου και μεσα σε 1 μερα πηρα 1 κιλο!;0 ισως αυξησα αποτομα θερμιδες και γευματα?το κιλο που παρθηκε απο τον οργανισμο μου ειναι και υγρα,μυες και λιπος μαζι??η επειδη το πηρα αποτομα μπηκαν σε λιπος?

  2. #2
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Υγρά και γλυκογόνο είναι το βάρος σου. Λίπος τόσο σύντομα δεν προστίθεται στο σώμα. Ηρέμησε...
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-14
    Posts
    112

    Default

    Σε ευχαριστω πολυ Αγγελε...θα μπορουσες να αξιολογησεις και την διατροφη μου και να μου προτινεις τιποτα καθως να μου πεις σε τι μακρος να κιμενομαι?

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Δώσε μου το λινκ που έχεις ποστάρει τη διατροφή σου σε παρακαλώ.

    Αντώνης
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-14
    Posts
    112

    Default

    Σου εστειλα πριβε

  6. #6
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Υγρά και γλυκογόνο είναι το βάρος σου. Λίπος τόσο σύντομα δεν προστίθεται στο σώμα. Ηρέμησε...
    να σε ρωτησω κατι cub ηθελα να δοκιμασω τι θα γινει και ετσι την περασμενη δευτερα εφαγα σοκολατες,γλυκα,κρεατα,ψωμια,σαλατες και οτιδιποτε απαγορευεται. σαν cheat day περιπου 10κ θερμιδες παραπανω απο τι θα ετρωγα κανονικα.. ειμαι σε γραμμωση και καταλαβενω οτι αυτο που εκανα μπορει να με πηγε και μια βδομαδα πισω αλλα ηθελα να δοκιμασω να τι φαση παιζει με τα cheat days. λοιπον οπως ελεγα ειμουν 76 κιλλα δευτερα πρωι και τριτη που ξαναζυγηστηκα πηγα στα 80.5. μπηκα ξανα κανονηκα στο προγραμμα της γραμμωσης που ειχα και τωρα ειμαι 78.4.

    οπτοε σε μια μερα πηρα 4 κιλλα στις επομενες 2 εχασα τα 2 και μου μενουν αλλα 2 οπως ειπε ειναι γλυκογονο και υγρα.. ποτε θα φυγουν εντελος και θα ξαναερθω στα κανονικα μου κιλλα?

    αα και να συμπληρωσω κατι να ξερουν αυτοι που θα το δουν να μην δοκιμασουν cheat day. εκει που οι κιλοιακοι μου ηταν οκ ,μετα το φαι λες και ελιωσαν ηταν, εντελος αδηναμοι και οι πλαγιοι εξαφανηστηκαν..δεν τους νιωθω καθολου ουτε με το χερι..
    Last edited by memory; 12-06-14 at 20:12.
    Everything Works But Nothing Works Forever


  7. #7
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Λογικά, σε 3-4 μέρες θα έχεις επανέλθει πλήρως. Πάντως δε χρειάζεται να κάνουμε τέτοιες υπερβολές... Ούτε βοηθάνε σε τίποτα.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  8. #8
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    ναι πλεον το καταλαβα οτι δεν βοηθανε
    Everything Works But Nothing Works Forever


  9. #9
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    27-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post
    να σε ρωτησω κατι cub ηθελα να δοκιμασω τι θα γινει και ετσι την περασμενη δευτερα εφαγα σοκολατες,γλυκα,κρεατα,ψωμια,σαλατες και οτιδιποτε απαγορευεται. σαν cheat day περιπου 10κ θερμιδες παραπανω απο τι θα ετρωγα κανονικα.. ειμαι σε γραμμωση και καταλαβενω οτι αυτο που εκανα μπορει να με πηγε και μια βδομαδα πισω αλλα ηθελα να δοκιμασω να τι φαση παιζει με τα cheat days. λοιπον οπως ελεγα ειμουν 76 κιλλα δευτερα πρωι και τριτη που ξαναζυγηστηκα πηγα στα 80.5. μπηκα ξανα κανονηκα στο προγραμμα της γραμμωσης που ειχα και τωρα ειμαι 78.4.

    οπτοε σε μια μερα πηρα 4 κιλλα στις επομενες 2 εχασα τα 2 και μου μενουν αλλα 2 οπως ειπε ειναι γλυκογονο και υγρα.. ποτε θα φυγουν εντελος και θα ξαναερθω στα κανονικα μου κιλλα?

    αα και να συμπληρωσω κατι να ξερουν αυτοι που θα το δουν να μην δοκιμασουν cheat day. εκει που οι κιλοιακοι μου ηταν οκ ,μετα το φαι λες και ελιωσαν ηταν, εντελος αδηναμοι και οι πλαγιοι εξαφανηστηκαν..δεν τους νιωθω καθολου ουτε με το χερι..
    ...και εγω ακριβως αυτο παθαινω,σπαστικοοο!!

  10. #10
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by PanaGois View Post
    ...και εγω ακριβως αυτο παθαινω,σπαστικοοο!!
    καλα ε το να λιωνουν οι κοιλιακοι μιλαμε με μιδενιζουν ψηχολογικα εντελος... να μου πεις ξερω γω αν φας σοκολοτα και να μικρενει η πλατη δεν με πιραζει ναμου πεις θα μικρενουν οι κιλιακοι τρελενομαι
    Everything Works But Nothing Works Forever


  11. #11
    Junior Bodybuilder PanaGois's Avatar
    Join Date
    27-05-14
    Location
    RODOS
    Posts
    188

    Default

    Quote Originally Posted by memory View Post
    καλα ε το να λιωνουν οι κοιλιακοι μιλαμε με μιδενιζουν ψηχολογικα εντελος... να μου πεις ξερω γω αν φας σοκολοτα και να μικρενει η πλατη δεν με πιραζει ναμου πεις θα μικρενουν οι κιλιακοι τρελενομαι
    ναι σε ριχνει ψυχολογικα κ μετα οταν ερθει η ωρα να φας κατι cheat το σκευτεσε να φαω να μην φαω γιατι λες ..'Οχχ παλι τα ιδιααα' τις επομενες μερες

  12. #12
    Junior Bodybuilder memory's Avatar
    Join Date
    28-10-13
    Location
    Basildon, Essex UK
    Posts
    166

    Default

    Quote Originally Posted by PanaGois View Post
    ναι σε ριχνει ψυχολογικα κ μετα οταν ερθει η ωρα να φας κατι cheat το σκευτεσε να φαω να μην φαω γιατι λες ..'Οχχ παλι τα ιδιααα' τις επομενες μερες
    με νιωθεις
    Everything Works But Nothing Works Forever



 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Μερα παρα μερα η καθε μερα βαρη??
    By iwannart in forum Προγράμματα Και Ασκήσεις
    Replies: 7
    Last Post: 17-09-13, 07:17
  2. Καμια Συμβουλή Για Να Πάρω Κανά Κιλό?
    By giannis21r in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 10
    Last Post: 29-07-12, 18:37
  3. 1 Κιλό Γιαούρτι Στον Όγκο
    By george289 in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 21-07-12, 06:25
  4. 1.5 κιλο σε 1.5 μηνα.. Λιπος??
    By Antoin in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 20-10-08, 21:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •