Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.

    Καλησπέρα παιδιά,όπως αναφέρω και στο τίτλο δε ξέρω τι πρέπει να κάνω και έχω μπερδευτεί. Είμαι 24 χρονών 1,78 ύψος και γύρω στα 70 κιλά με ποσοστό λίπους περίπου 17% μετά από μέτρηση με δερματοπτυχόμετρο 7 σημείων και γυμνάζομαι τα τελευταία 3 χρόνια.Εδώ θέλω τη βοήθειά σας. Μετά από ένα ελαφρύ χειρουργείο που πέρασα χωρίς όμως να τρώω στερεά τροφή για 15 μέρες όπως είναι λογικό έχω πέσει πάρα πολύ μυικά αλλά δυστυχώς η κοιλία δεν λέει να με αποχωριστεί. Και τώρα δε ξέρω τι πραγματικά πρέπει να κάνω..Δίαιτα και αερόβια μπας και γραμμώσουμε αλλά μετά πάνε οι μυς που έχουν μείνει.. Καθαρή διατροφή και βαριά προπόνηση μπας και πάρουμε τα πάνω μας μυικά τουλάχιστον και η κοιλιά απο του χρόνου?? Τι??? Εδώ θα ζητήσω γνώμες.Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μην σας κούρασα.

  2. #2
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Φίλε αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Όλο το σώμα οκ, η κοιλιά(το κάτω μερος) έτσι και έτσι. Μέχρι και οι πλάγιοι μου είναι καλύτερη από τη κάτω κοιλιακή χώρα.. Θα σου πω το εξής, κάνε κοιλιακούς πολλούς ξεχωριστά πλαγιους κάτω άνω και αερόβια με την προϋπόθεση ότι τρως καλά για να μην χάνεις! Και το βράδυ να αποφεύγεις τον υδατάνθρακα σημαντικο!!! Εγώ έχω χάσει πέντε πόντους μέσα σε δύο μήνες χωρίς να έχω κάποιο συγκεκριμένο διατροφικό πλάνο αλλά παίζω πολύ υγιεινά και με μέτρο και κάνω αυτά που σου είπα! Πάντως μην μασας καθόλου, χάνεται και εύκολα κιόλας φτάνει να το βάλεις στόχο. Α και τώρα που καλοκαιριασε κολυμπα

  3. #3

    Default

    Δε με κατατόπισες αρκετά όμως σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον να απαντήσεις. Το κολύμπι σε τι θα βοηθήσει λες;

  4. #4
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by tomassito View Post
    Καθαρή διατροφή και βαριά προπόνηση μπας και πάρουμε τα πάνω μας μυικά τουλάχιστον και η κοιλιά απο του χρόνου??
    Αυτό ! Έχε και 2 αερόβιες τη βδομάδα, από 25 λεπτά η κάθε μια, μετά από τα βάρη σου.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  5. #5
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Είσαι αδελφός να σαι καλά. Έχουμε το ίδιο πρόβλημα σ λέω. Κολυμπα για δέκα Λεπτά συνεχόμενα και βγες έξω. Θα νιώσεις πριξιμο σχεδόν σε όλο σου το σώμα και θα έχεις κάψει θερμίδες. Το κολύμπι ενεργοποιεί ακόμη και τον πιο μικρό και ξεχασμένο μυ του σώματος. Στο ελεύθερο δουλεύεις Ο Λ Ο το σώμα. Το έχω σε πολύ υψηλή εκτίμηση.

  6. #6

    Default

    Οκ. Να είστε καλά και ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το κολύμπι θα μπει από αύριο κιόλας στο πρόγραμμα. Κατά τα άλλα άντε πάλι να ανέβουμε.χαχαχαχ

  7. #7

    Default

    Και κάτι ακόμα ρε παιδιά.Πως βρίσκεται το πρόγραμμα μου σε αυτή τη φάση που προανέφερα 1η Ημέρα :Στήθος-Δικέφαλα, 2η Ημέρα:Πλάτη-Τρικέφαλα, 3η Ημέρα:Πόδια-Ώμους-Κοιλιακούς και 4η Ημέρα ίδια με 1η?


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Δεν Ξέρω Αν Πρέπει Να Πάρω Όγκο ή Να Κάνω Γράμμωση
    By Giannhs_Gr in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 09-04-13, 00:11
  2. Δεν Ξέρω Τι Δίαιτα Να Κάνω
    By manos100 in forum Γενικά Θέματα Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 31-03-13, 16:52
  3. τι πρεπει να ξερω για να φτιαξω μια διατροφη;
    By Xaralampos in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 2
    Last Post: 09-09-11, 21:31
  4. Τι πρεπει να κανω?
    By AGLII in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 83
    Last Post: 22-08-07, 19:32

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •