Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Default Γράμμωση - Υδατάνθρακες

    Καλησπερα! Αρχησα γραμμωση εδω και 2 μηνες μετα απο περιοδο ογκο..Η διατροφη μου εχει ως εξης

    Αμεσως μετα το ξυπνημα 2 χαπια Lipox 6 Black, 5 γρ BCAA
    1ο γευμα- 70 γρ κουακερ σε νερο + ενα μηλο,50 γρ αμυγδαλα+ βιταμινες
    2ο γευμα- 200 γρ στηθος κοτοπουλο,50 γρ ρυζι,σαλατα(αγγουρι,λαχανο)
    πριν την προπονιση 5 γρ BCAA,5 γρ αργινινη, 2 χαπια Lipox 6 Black
    μετα την προπονιση 30 γρ Whey Protein
    3ο γευμα- 200 γρ στηθος κοτοπουλο,σαλατα
    4ο γευμα- 200 γρ στηθος κοτοπουλο,σαλατα
    5ο γευμα- ομελετα απο 10 ασπραδια αυγων
    Πριν τον υπνο 25 γρ καζεινη,ZMA,γλουταμινη

    Οι υδατανθρακες ας πουμε βγαινουν γυρω στους εκατο...Υπαρχει κινδυνος με αυτην την μικρη ποσοτητα υδατανθρακων να καω? δηλαδη να χασω μυικη μαζα ? Στο τελος της εβδομαδας φωρτονομαι με 300-400 γρ υδατανθρακες

  2. #2
    Banned New Member
    Join Date
    11-05-14
    Posts
    94

    Default

    Αν εισαι σε γράμμωση ισος χάσεις ελαχιστα.Οχι εισαι μια χαρά, κι εγω έτσι δουλευω .Θα σου προτεινα να βγαλεις υδατανθρακα από το 1ο γευμα και να τον βαλεις στο 3ο το όποιο θα ναι 50 λεπτά μετα που πάρεις whey

  3. #3

    Default

    Ωραια..Ευχαριστω...Αααα εχω διαβασει οτι καποιοι φορτωνονται μετα απο 3 μερες...πως ειναι καλυτερα μετα απο 3 μερες η μια φορα την εβδομαδα ?

  4. #4
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Όχι μόνο υπάρχει περίπτωση να καείς, αλλά και θα τρελάνεις τον οργανισμό σου χωρίς υδατάνθρακα και θα πατήσεις απότοτμα ένα φρένο στον μεταβολισμό σου.

    Επίσης, ποιός σου έδωσε μια τέτοια διατροφή;! Εσύ την έφτιαξες;! Γιατί αν σου την έδωσε κάποιος, τότε πρέπει να το ξανασκεφτείς αν ζητήσεις την συμβουλή του.

    Δεν γνωρίζω τα κιλά που είσαι, ούτε το επίπεδό σου, αλλά τρως πολύ πρωτεΐνη. Δεν λυπάσαι τα νεφρά σου;!

    Καλή συνέχεια και καλό κουράγιο χωρίς υδατάνθρακα!!!
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  5. #5

    Default

    Η αληθεια ειναι οτι την πρωτεινη την αυξησα τωρα στην γραμμωση,την διατροφη μου την ειπε ο προπονιτης... Υψος 1.86 ,Κιλα 92...Τοτε πως να βγω απο αυτην την κατασταση ? Αυξανοντας τους υδατανθρακες 50 γρ καθε εβδομαδα ? Η πως ?

  6. #6
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Eϊναι τελείως λάθος η διατροφή σου, πολλή πρωτεΐνη, ελάχιστος υδατάνθρακας και καθόλου λιπαρά.
    Μιχάλης

  7. #7

    Default

    2 κουταλιές ελαιόλαδο με τη κάθε σαλατα+ 50 γρ αμύγδαλα + συμπλήρωμα ω3,ω6,ω9..νομιζα είμαι κομπλέ...Οσον αφορά τους υδατάνθρακες και την πρωτεΐνη θα το ξανακοιταξω

  8. #8
    Senior Bodybuilder Mikekan's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Μαρούσι
    Posts
    1,332

    Default

    Μα δεν το αναφέρεις το ελαιόλαδο.
    Μιχάλης

  9. #9
    Pumping Iron manuserpro's Avatar
    Join Date
    13-03-13
    Posts
    300

    Default

    τον υδατανθρακα εγω λεω κακως τον φοβασαι,εξαρταται και το επιπεδο που εισαι οπως και το ποσοστο λιπους σου.στα τελευταια σταδια της γραμμωσης αρχιζεις να σκεφτεσαι να κοβεις τον υδατανθρακα και να παιζεις μαζι του.περυσι εκανα το ιδιο ''λαθος'' με εσενα τον εκοψα νωρις και φλαταρισα εντελως.προσεξε και καλη επιτυχια.

  10. #10

    Default

    Ναι,συγγνώμη που δεν το ανέφερα το ελαιόλαδο...Καταλαβα άρα πρέπει να αύξηση σιγά σιγά τον υδατανθρακα και να κοψω λίγο την πρωτεΐνη...Ευχαριστω πολύ παιδια

  11. #11
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    1.86μ παλικάρι και τρως 100γρ υδατάνθρακα.. ούτε εγώ βρε αγόρι μου δεν έπεφτα τόσο χαμηλά που είμαι μισή από σένα. Ανέβασέ τον σταδιακά και μοίρασέ τον στα 4 πρώτα γεύματα. Φόρτωσες το πρωινό με βρώμη και μήλο και καθόλου πρωτείνη, βάζεις και λίγο στο δεύτερο γεύμα ρυζάκι και μετά είσαι φουλ υπερβολική πρωτείνη όλο με σαλατικό. Πως θα βρεις την ενέργεια να κάνεις τις αερόβιες και τα βάρη; Τελείως λάθος μοίρασμα. Μείωσε πρωτείνη, ανέβασε υδατάνθρακα από πατατούλα, βάλε ασπράδια και κρόκο στο πρωινό σου.

  12. #12

    Default

    Ευχαριστώ πολυ για την συμβουλή σας...αυτο θα κανω...Ειναι η πρωτη μου γραμμωση..απειρος ακομα :D


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Υδατάνθρακες στη γράμμωση: ερώτηση
    By v@g in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 19
    Last Post: 19-03-09, 06:45
  2. Υδατάνθρακες
    By ICNEZ in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 3
    Last Post: 21-04-08, 20:49

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •