Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Default Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους

    Καλησπερα,με λενε βασιλη και ειμαι 22 χρονων 78 κιλα. Ακολουθησα μια διατροφη για χασιμο λιπους ενα μηνα αλλα δεν ειδα καποιο αποτελεσμα.Μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?

    1 εβδομαδα
    Πρωινο 1 κουταλια μελι,1 σκουπ πρωτεινη isolate,βρωμη 60 γρ,2 ασπραδια αυγων και 1 ολοκληρο.Ολα αφτα στο τηγανι (πανκεικ)

    Δεκατιανο 1 κεσεδακι γιαουρι 0% μαζι με ενα σκουπ πρωτεινη πολλων πηγων

    μεσιμεριανο 150-170 γρ στηθος κοτοπουλο μαζι με πρασινη σαλατα +10 ml λαδι

    Προπονηση

    Μετα την προπονηση 2 σκουπ πρωτεινη κ 1 μπανανα

    Βραδυνο τονο σε λαδι μαζι με 50 γρ ρυζι μπασματι

    Πριν τον υπνο 1 cottage 200 γρ


    Αυτο για ολη την 1η εβδομαδα

    Την 2η εβδομαδα πρωινο 100 γρ υφαντης φουαντρε γαλοπουλα μαζι με ομελετα 2 ολοκληρα αυγα και 1 ασπραδι

    δεκατιανο πρωτεινη πολλων πηγων μαζι με 30 γρ ξηρους καρπους (αμυγδαλα,καρυδια)

    μεσημεριανο 150-170 γρ κοτοπουλο/ψαρι μαζι με σαλατα

    Προπονηση

    μετα την προπονηση 2 σκουπ πρωτεινη isolate μαζι με ξηρους καρπους 30 γρ

    βραδυνο μοσχαρι/ψαρι/κοτοπουλο μαζι με σαλατα +λαδι

    αυτο για την 2 εβδομδα.Την 3 εβδομαδα μια εβαζα υδατανθρακα μια εβγαζα και την τεταρτη εβδομαδα παλι οπως το προγραμμα της 2ης εβδομαδας

    Προπονησεις 5-6 μερες. Αεροβιες 4-5 και βαρη 3-4

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Kαλώς όρισες Βασίλη στο φόρουμ.

    Δεν χρειάζεται να παίζεις με τον υδατάνθρακα, κράτα ένα σωστό πλάνο και μείνε προσηλωμένος σε αυτό.
    Στο πρωινό αφαίρεσε μέλι και σκόνη πρωτείνης. Βάλε περισσότερα ασπράδια και κάνε το πιτάκι στο αντικολητικό.

    Δεκατιανό βάλε γιαούρτι 2% ή κότατζ με ένα μήλο
    Το μεσημέρι βάλε υδατάνθρακα, τον θες για την προπόνηση. Καστανό ρύζι ή πατάτα είναι πολύ καλές επιλογές.

    2 σκουπ είναι πολλά μετά την προπόνηση. Ένα σκουπ είναι οκ. Μετά από μία ώρα φάε πλήρες γεύμα όπου θα έχει πηγή πρωτείνης και υδατάνθρακα, όπως μοσχάρι με ρύζι ή κοτόπουλο με ρύζι ή πατάτα.

    Το βράδυ βάλε παχύ ψάρι (σολωμό) με λαχανικά. Και 1 ώρα πριν τον ύπνο λίγο κότατζ με λίγα αμύγδαλα.

    Στο τόπικ της διατροφής θα βρεις αναλυτικό οδηγό για να υπολογίσεις τις θερμίδες σου. Ξεκίνα να μετράς ποσότητες και πόση πρωτείνη, υδατάνθρακα και λιπαρά λαμβάνεις στα γεύματά σου. Μόνο έτσι θα δεις ουσιαστικό αποτέλεσμα.

  3. #3

    Default

    ευχαριστω για τις συμβουλες.Ουτε εγω προτιμω τα σεικερ καλυτερα κανονικο φαγητο.αυτη η διατροφη εβγαινε περιπου στις 2000-2100 θερμιδες.Το περιεργο ειναι οτι δεν μου δουλεψε καθολου .

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    2000 θερμίδες τρώω εγώ! Για σένα είναι λίγες ακόμα και για χάσιμο λίπους. Πόσο ύψος έχεις;

  5. #5

    Default

    1.80 περιπου.Τι ενοεις ειναι λιγες ακομα και για χασιμο λιπους?

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Eννοώ ακριβώς αυτό που λέω. Πως τρως πολύ λίγο!
    Ενδεικτικά, οι θερμίδες συντήρησής σου με μέτρια δραστηριότητα, είναι 3000. Εσύ τρως 1000 λιγότερες.
    Δεν ξέρω που βρήκες αυτή τη διατροφή ή αν την έκανες μόνος σου, ξεκίνα σταδιακά να ανεβάζεις (περίπου 100 θερμίδες την εβδομάδα) μέχρι να φτάσεις τις
    2500. Τα μάκρος σου ρύθμισε τα σε 250γρ υδατάνθρακα, 250γρ πρωτείνη (υπολογισμένα από όλες τις τροφές, φυτικές/ζωικές), 55γρ λίπος.
    Βάλε σωστές βάσεις στη διατροφή σου για να μπορείς να κάνεις το σώμα σου να καίει λίπος.

  7. #7

    Default

    Την εκανα για 1 μηνα.δεν τρωω ολο το χρονο ετσι.Ευχαριστω και παλι για της συμβουλες.Με το αδειασμα και λιγοτερες θερμιδες ομως δεν ωθεις τον οργανισμο να καψει παλι λιπος? ειδικα οταν βαζεις αρκετες αεροβιες


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφη για χασιμο λιπους 2
    By Krawl in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 28-05-14, 23:20
  2. Διατροφή Για Χάσιμο Λίπους
    By andrunner in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 8
    Last Post: 25-03-14, 10:20
  3. Διατροφή και χάσιμο λίπους
    By W3rtY in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 8
    Last Post: 22-03-13, 17:24
  4. Διατροφη και χασιμο λιπους!
    By Kostakis in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 4
    Last Post: 06-07-12, 04:11

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •